KELMĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS

TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL KELMĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS ANTIKORUPCIJOS KOMISIJOS SUDARYMO IR JOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2015 m. rugpjūčio 27 d. Nr. T-225(E)

Kelmė

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 15 straipsnio 1, 4, 6 ir 7 dalimis, 16 straipsnio 2 dalies 6 punktu, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymu, Kelmės rajono savivaldybės taryba nusprendžia:

1. Sudaryti Kelmės rajono savivaldybės tarybos įgaliojimų laikotarpiui tokios sudėties Kelmės rajono savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisiją:

1.1. Danutė Genutienė, administracijos direktoriaus pavaduotoja;

1.2. Vincas Metrikis, Savivaldybės tarybos narys;

1.3. Rimantas Motuzas, Savivaldybės tarybos narys;

1.4. Vita Ravinskienė, Kelmės m. seniūnijos Mackevičiaus seniūnaitijos seniūnaitė;

1.5. Vaida Linikienė, Kolainių bendruomenės pirmininkė, Užvenčio seniūnijos Kolainių seniūnaitijos seniūnaitė;

1.6. Irena Sabaliauskienė, Tytuvėnų apylinkių seniūnijos Mockaičių seniūnaitijos seniūnaitė;

1.7. Tomas Savickas, Savivaldybės tarybos narys.

2. Kelmės rajono savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisijos pirmininku paskirti Vincą Metrikį.

3. Patvirtinti Kelmės rajono savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisijos nuostatus (pridedama).

4. Pripažinti netekusiais galios Kelmės rajono savivaldybės tarybos 2009 m. lapkričio 26 d. sprendimą Nr. T-451 „Dėl korupcijos prevencijos komisijos sudarymo ir jos darbo reglamento patvirtinimo“ ir Kelmės rajono savivaldybės tarybos 2015 m. gegužės 18 d. sprendimą Nr. T-127 „Dėl Korupcijos prevencijos komisijos sudarymo“.

Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                             Vaclovas Andrulis

PATVIRTINTA

Kelmės rajono savivaldybės tarybos

2015 m. rugpjūčio 27 d. sprendimu Nr. T-225(E)

 

 

KELMĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS ANTIKORUPCIJOS KOMISIJOS
NUOSTATAI

 

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Kelmės rajono savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisijos (toliau – Komisija) nuostatai reglamentuoja Komisijos sudarymą, uždavinius, funkcijas, darbo organizavimo tvarką bei Komisijos narių teises ir pareigas.

2. Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymu, kitais įstatymais ir teisės aktais, taip pat Kelmės rajono savivaldybės tarybos sprendimais ir šiais nuostatais.

3. Komisijos paskirtis – vykdyti Kelmės rajono savivaldybės korupcijos prevencijos politiką, šalinti korupcijos, kaip neigiamo socialinio reiškinio, priežastis ir pasekmes, skatinti Savivaldybės bendradarbiavimą su visuomene, žiniasklaida, nevyriausybinėmis organizacijomis ir kitais asmenimis korupcijos prevencijos srityje, skatinti institucijų, įstaigų, įmonių, organizacijų, kurių steigėja yra Savivaldybė, švietimo įstaigų dalyvavimą korupcijos prevencijos veikloje.

 

II. KOMISIJOS SUDARYMAS

 

4. Komisiją iš 7 narių sudaro Savivaldybės taryba savo įgaliojimų laikotarpiui.

5. Komisijos nariais gali būti Savivaldybės tarybos nariai, valstybės tarnautojai, ekspertai, gyvenamųjų vietovių bendruomenių ir bendruomeninių organizacijų atstovai, kiti Savivaldybės bendruomenės nariai. Gyvenamųjų vietovių bendruomenių atstovai turi sudaryti ne mažiau kaip 1/3 Komisijos narių.

6. Komisijos pirmininkas mero teikimu skiriamas iš Savivaldybės tarybos narių reglamento nustatyta tvarka. Komisijos pirmininko pavaduotojas yra išrenkamas pirmame Komisijos posėdyje Komisijos pirmininko teikimu.

7. Komisijos atsakingojo sekretoriaus pareigas atlieka Savivaldybės administracijos direktoriaus paskirtas valstybės tarnautojas. Komisijos atsakingasis sekretorius nėra Komisijos narys.

 

III. KOMISIJOS UŽDAVINIAI IR FUNKCIJOS

 

8. Antikorupcijos komisija:

8.1. reglamento nustatyta tvarka Savivaldybės tarybos ar mero iniciatyva dalyvauja atliekant Savivaldybės institucijų parengtų teisės aktų projektų antikorupcinį vertinimą;

8.2. dalyvauja rengiant kovos su korupcija programas ir teikia išvadas Savivaldybės tarybai dėl šių programų ir jų įgyvendinimo;

8.3. nagrinėja Savivaldybės bendruomenės narių, valstybės institucijų, gyvenamųjų vietovių bendruomenių ar bendruomeninių organizacijų atstovų siūlymus ir pastabas dėl kovos su korupcija priemonių vykdymo;

8.4. informuoja visuomenę apie savo veiklą, Savivaldybėje vykdomas korupcijos prevencijos priemones, taip pat apie kovos su korupcija rezultatus;

8.5. atlieka kitas kituose teisės aktuose nustatytas funkcijas, susijusias su Savivaldybės įgyvendinama valstybės politika korupcijos prevencijos srityje.

 

IV. KOMISIJOS TEISĖS IR PAREIGOS

 

9. Komisija turi teisę:

9.1. teisės aktų nustatyta tvarka susipažinti su reikiamais dokumentais ir gauti jų nuorašus (kopijas) bei kitą tyrimui reikalingą informaciją;

9.2. kviesti į Komisijos posėdžius Savivaldybės tarybos narius, Savivaldybės institucijų, biudžetinių įstaigų, Savivaldybės kontroliuojamų įmonių ir viešųjų įstaigų, kurių steigėja yra Savivaldybė, vadovus ir darbuotojus; suderinusi su Savivaldybės administracijos direktoriumi, pasitelkti Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojus ar darbuotojus sudėtingiems tyrimams atlikti;

9.3. per viešosios informacijos priemones ir Savivaldybės interneto tinklalapyje skelbti atskirus Komisijos sprendimus.

10. Komisijos nariai privalo:

10.1. dalyvauti Komisijos posėdžiuose;

10.2. saugoti gautą informaciją, jeigu ji sudaro valstybės, tarnybos, komercinę ar kitą įstatymų saugomą paslaptį;

10.3. iki Komisija dėl nagrinėjamo klausimo priims galutinį sprendimą, neviešinti gautos informacijos, taip pat informacijos apie tyrimo eigą, jeigu tai gali pažeisti asmens teises, pakenkti tyrimui;

10.4. vengti interesų konflikto ir nenaudoti informacijos, gautos atliekant savo pareigas, asmeninei ar kitų asmenų naudai;

10.5. nusišalinti nuo dalyvavimo svarstant ir priimant sprendimus, kurie sukelia interesų konfliktą, nusišalinimo faktą užfiksuojant atitinkamuose dokumentuose.

11. Komisijos narių pareigos privalomos ir pasitelktiems valstybės tarnautojams ar darbuotojams.

 

V. KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

12. Komisijos darbą organizuoja ir Komisijos darbui vadovauja, o posėdžiams pirmininkauja Komisijos pirmininkas. Komisijos pirmininkui nesant, jo funkcijas vykdo Komisijos pirmininko pavaduotojas.

13. Komisijos veiklos forma yra posėdžiai, kurie rengiami pagal poreikį.

14. Komisijos posėdžiai gali būti rengiami Savivaldybės tarybos pavedimu, Savivaldybės tarybos nario arba Komisijos nario iniciatyva, pagal asmenų skundus, pareigūnų pateiktą ar kitais būdais gautą informaciją apie galimus korupcijos atvejus ar esant prielaidoms, kad korupcija gali pasireikšti.

15. Komisijos posėdis laikomas teisėtu, jeigu jame dalyvauja daugiau kaip pusė Komisijos narių.

16. Komisijos posėdžiai paprastai yra vieši. Komisijos sprendimu gali būti rengiami ir uždari posėdžiai, kuriuose gali dalyvauti tik Komisijos pakviesti asmenys.

17. Posėdžio darbotvarkę Komisija tvirtina posėdžio pradžioje. Apie posėdį Komisijos nariams pranešama ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas, kartu jiems pateikiama posėdžio medžiaga.

18. Komisijos sprendimai priimami Komisijos posėdyje atviru balsavimu paprasta posėdyje dalyvaujančių komisijos narių balsų dauguma. Jei balsai pasiskirsto po lygiai, lemia posėdžio pirmininko balsas.

19. Komisijos narys, nesutinkantis su daugumos sprendimu, turi teisę raštu pareikšti atskirąją nuomonę, kuri yra pridedama prie posėdžio protokolo.

20. Komisijos sprendimai yra rekomendaciniai ir įforminami protokolu, kurį pasirašo posėdžio pirmininkas ir atsakingasis sekretorius.

21. Komisija gali priimti šiuos sprendimus:

21.1. nustačius nusikalstamos veikos požymių, perduoti medžiagą tirti teisėsaugos institucijoms;

21.2. siūlyti Savivaldybės administracijos direktoriui pradėti tarnybinio nusižengimo tyrimus netinkamai savo pareigas einantiems Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojams ir darbuotojams, pavaldžių įstaigų vadovams;

21.3. atkreipti nuostatų 9.2 punkte išvardytų įstaigų vadovų dėmesį į teisės aktų nesilaikymą, pažeidimus ir reikalauti juos pašalinti;

21.4. atsisakyti nagrinėti skundą arba nutraukti jo nagrinėjimą, kai jis nepagrįstas, nenurodyti konkretūs nusižengimo faktai ar kai skundas nesusijęs su Komisijos funkcijomis;

21.5. kitus sprendimus, susijusius su Komisijos veikla.

 

VI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

22. Už Komisijos dokumentų registravimą, Komisijos posėdžių darbotvarkės sudarymą, medžiagos išsiuntimą Komisijos nariams, posėdžių protokolų įforminimą, sprendimų išsiuntimą atsakingas Komisijos atsakingasis sekretorius.

23. Informaciją apie Komisijos priimtus sprendimus visuomenės informavimo priemonėms teikia Komisijos pirmininkas arba jo įgaliotas Komisijos narys.

24. Teismuose ar kitose institucijose Komisijai atstovauja Komisijos pirmininkas arba Komisijos pirmininko įgaliotas Komisijos narys.

25. Komisijos pirmininkas kartą per metus ne vėliau kaip iki einamųjų metų kovo 1 dienos teikia Savivaldybės tarybai ataskaitą apie Komisijos veiklą.

26. Už Komisijos priimtų sprendimų objektyvumą ir teisingumą, konfidencialios informacijos paskleidimą Komisijos pirmininkas ir Komisijos nariai atsako Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

27. Komisija sudaroma, keičiama, naikinama bei jos nuostatai tvirtinami, keičiami ir pripažįstami netekusiais galios Savivaldybės tarybos sprendimu.

__________________