LIETUVOS RESPUBLIKOS KULTŪROS MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL KVIETIMO TEIKTI PARAIŠKAS DALYVAUTI 2022 METŲ

Europos SĄJUNGOS VEIKSMUOSE „EUROPOS kultūros sostinė“

LIETUVOS RESPUBLIKOJE PATVIRTINIMO

 

2015 m. liepos 20 d. Nr. ĮV-486

Vilnius

 

 

Atsižvelgdamas į 2014 m. balandžio 16 d. Europos Parlamento ir Tarybos sprendimą Nr. 445/2014/ES, kuriuo nustatomi Sąjungos veiksmai, susiję su Europos kultūros sostinėmis 2020–2033 m., ir kuriuo panaikinamas Sprendimas Nr. 1622/2006/EB (OL 2014 L 132, p. 1),

tvirtinu Kvietimą teikti paraiškas dalyvauti 2022 metų Europos Sąjungos veiksmuose „Europos kultūros sostinė“ Lietuvos Respublikoje (pridedama).

 

 

 

Kultūros ministras                                                                                                  Šarūnas Birutis

 


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2015 m. liepos 20 d. įsakymu Nr. ĮV-486

 

 

Kvietimas teikti paraiškas

DALYVAUTI 2022 mETŲ EUROPOS Sąjungos veiksmUOSE

„Europos kultūros sostinė“ LietuvoS RESPUBLIKOjE

 

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.    Visais laikais Europa buvo išskirtinio turtingumo ir didelės įvairovės meno raidos centras, o Europos miestams teko labai svarbus vaidmuo formuojant ir skleidžiant kultūrą.

2.    Europos kultūros sostinės veiksmai – tai Europos Sąjungos iniciatyva, kuria siekiama pabrėžti šį turtingumą ir įvairovę bei bendrus Europos kultūros aspektus ir tokiu būdu prisidėti prie Europos tautų suartinimo ir tarpusavio supratimo didinimo.

Atsižvelgiant į tai, Europos kultūros sostinės veiksmais siekiama šių bendrųjų tikslų: saugoti ir puoselėti kultūrų įvairovę Europoje, pabrėžti joms būdingus bendrus bruožus, taip pat stiprinti piliečių priklausymo bendrai kultūrinei erdvei jausmą, skatinti kultūros indėlį į ilgalaikę miestų raidą suderinus su miestų atitinkamomis strategijomis ir prioritetais.

Vadovaujantis šiais tikslais, miestas, kuriam bus suteiktas Europos kultūros sostinės vardas, sieks didinti kultūros pasiūlos apimtis, įvairovę ir europinį aspektą, taip pat ir tarpvalstybinį bendradarbiavimą; didinti kultūros prieinamumą ir dalyvavimą kultūros veikloje; didinti savo kultūros sektoriaus pajėgumus ir stiprinti jo sąsajas su kitais sektoriais bei kultūros priemonėmis didinti tarptautinį žinomumą.

3.    Europos kultūros sostinės vardas kasmet suteikiamas ne daugiau kaip vienam miestui kiekvienoje iš dviejų valstybių narių, nurodytų 2014 m. balandžio 16 d. Europos Parlamento ir Tarybos sprendimo Nr. 445/2014/ES, kuriuo nustatomi Sąjungos veiksmai, susiję su Europos kultūros sostinėmis 2020–2033 m., ir kuriuo panaikinamas Sprendimas Nr. 1622/2006/EB (OL 2014 L 132, p. 1) (toliau – Sprendimas Nr. 445/2014/ES), priede pateiktame kalendoriuje. 2022 metais dvi valstybės narės, kurių miestams suteikiama teisė gauti Europos kultūros sostinės vardą, yra Lietuva ir Liuksemburgas.

4.    Kvietimo teikti paraiškas dalyvauti 2022 metų Europos Sąjungos veiksmuose „Europos kultūros sostinė“ Lietuvos Respublikoje (toliau – kvietimas) tikslas yra pakviesti Lietuvos miestus, norinčius dalyvauti konkurse 2022 metų Europos kultūros sostinės vardui gauti, teikti paraiškas ir užtikrinti, kad šis vardas būtų suteiktas vienam iš paraiškas pateikusių miestų, kuriam gali būti skirtas Melinos Mercouri vardo apdovanojimas.

5.    Siekiant padėti miestams parengti paraišką, šiame kvietime apžvelgiami kriterijai, kurie bus taikomi vertinant jų paraiškas, ir pateikiama informacija apie atrankos procedūrą. 1 priede pateikiama paraiškos forma, kurią miestai turi užpildyti, norėdami pateikti paraišką.

6.    Šis kvietimas grindžiamas Sprendimu Nr. 445/2014/ES, kuriame nustatyti konkretūs taikytini kriterijai.

7.    Melinos Mercouri vardo apdovanojimas finansuojamas pagal 2013 m. gruodžio 11 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) Nr. 1295/2013, kuriuo sukuriama programa „Kūrybiška Europa“ (2014–2020 m.) ir panaikinami sprendimai Nr. 1718/2006/EB, Nr. 1855/2006/EB ir Nr. 1041/2009/EB (OL 2013 L 347, p. 221) (toliau – ES programa „Kūrybiška Europa“).

8.    Lietuvos Respublikos kultūros ministerija (toliau – Kultūros ministerija) yra vadovaujančioji institucija, atsakinga už atrankos procedūrą atrenkant Lietuvos miestą, kuriam 2022 metais būtų suteiktas Europos kultūros sostinės vardas.

9.    Išsamesnė informacija apie Europos kultūros sostinės veiksmus pateikiama šiose interneto svetainėse: www.lrkm.lt ir http://ec.europa.eu/programmes/creative-europe/actions/capitals-culture_en.htm.

 

 

Ii SKYRIUS

ATRANKOS PROCESO REZULTATAI

 

10.  Europos Sąjungos veiksmų, susijusių su Europos kultūros sostine, atrankos proceso rezultatai yra dvejopi:

10.1.  Europos kultūros sostinės vardo suteikimas;

10.2.  1,5 mln. eurų Melinos Mercouri vardo piniginio apdovanojimo skyrimas.

11.  Šis kvietimas taip pat yra laikomas ir konkurso Melinos Mercouri vardo apdovanojimui gauti taisyklėmis.

12.  Kadangi Europos kultūros sostinės vardas ir piniginis apdovanojimas skiriami tais pačiais metais ir remiantis tais pačiais kriterijais, kurie yra išsamiai išdėstyti šio kvietimo 3 skyriuje, apdovanojimas išmokamas Europos kultūros sostinės metų laikotarpiu ir jo išmokėjimui taikomos šio kvietimo 6 skyriuje nurodytos sąlygos ir reikalavimai.

 

 

Iii SKYRIUS

Miesto, kuriam būtų suteiktas Europos kultūros sostinės vardas, atrankos ir Melinos Mercouri vardo apdovanojimo skyrimo kriterijai

 

PIRMASIS SKIRSNIS

TINKAMUMO KRITERIJAI

 

Tinkami pareiškėjai

 

13.  Šis kvietimas yra išimtinai skirtas Lietuvos miestams, norintiems pateikti paraišką 2022 metų Europos kultūros sostinės vardui gauti.

14.  Šis vardas suteikiamas miestui. Miestai gali įtraukti savo aplinkinį regioną, jeigu jie to pageidauja, tačiau vardas suteikiamas tik pačiam miestui, o ne visam regionui. Todėl tuo atveju, kai miestas įtraukia savo aplinkinį regioną, paraiška teikiama miesto vardu.

15.  Visos paraiškos turi būti grindžiamos kultūros programa, kurioje turėtų būti pabrėžiamas europinis aspektas. Kultūros programa turi apimti vienerius Europos kultūros sostinės vardo metus ir ji turi būti parengta konkrečiai šiam vardui gauti.

16.  Kilus pretenzijoms dėl veiksmų teikiant paraiškas, laikoma, kad už paraiškų teikimą yra visiškai atsakingi pareiškėjai.

 

Formalieji paraiškos kriterijai

 

17.  Visi miestai kandidatai turi užpildyti 1 priede pateikiamą bendrą paraiškos formą.

18.  Miestai kandidatai raginami laikytis šių formaliųjų reikalavimų rengiant paraišką. Paraiškos, kuriose nebus laikomasi šių reikalavimų išankstinės ar galutinės atrankos etapuose (išsamesnė informacija apie atrankos etapus pateikiama šio kvietimo 4 skyriuje), bus laikomos netinkamomis ir toliau nebus nagrinėjamos:

18.1. paraiška turi būti parengta anglų ir lietuvių kalbomis. Abi versijos turi būti identiškos turinio ir jo išdėstymo požiūriu. Atrankos procedūrai vykdyti sudaromos ekspertų grupės darbo kalba yra anglų, todėl grupė vertins paraiškos versiją anglų kalba;

18.2. miestai kandidatai turi atsakyti į visus klausimus, išskyrus tuos klausimus, kurie išankstinės atrankos etape nurodomi kaip neprivalomi atsakyti;

18.3. išankstinės atrankos etape teikiamos paraiškos versija anglų kalba neturi viršyti 80 A4 formato puslapių. Galutinės atrankos etape teikiamos paraiškos versija anglų kalba neturi viršyti 100 A4 formato puslapių. Pareiškėjai gali įterpti iliustracijas, grafinius ar kitus vaizdinius elementus (pvz., logotipus), tačiau jie įskaičiuojami į nustatytą puslapių apimtį;

18.4. išankstinės atrankos etape paraiškos siunčiamos spausdinta ir elektronine forma iki šio kvietimo 5 skyriuje „Paraiškų teikimas“ nurodyto termino. Galutinės atrankos etape paraiškos siunčiamos spausdinta ir elektronine forma iki termino, kurį, pasibaigus išankstinės atrankos etapui, Kultūros ministerija nurodys į galutinį sąrašą įtrauktiems miestams.

 

 

ANTRASIS SKIRSNIS

ATMETIMO KRITERIJAI

 

19.  Miestai kandidatai turi pasirašyti sąžiningumo deklaraciją (anglų ir lietuvių kalbomis), patvirtinančią, jog jie nėra patekę nei į vieną iš situacijų, nurodytų 2012 m. spalio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES, EURATOMAS) Nr. 966/2012 dėl Sąjungos bendrajam biudžetui taikomų finansinių taisyklių (OL 2012 L 298, p. 1) (toliau – ES finansinis reglamentas) 106 straipsnio 1 dalyje ir 107, 108 ir 109 straipsniuose, užpildydami 2 priede pateikiamą atitinkamą formą.

 

 

TREČIASIS SKIRSNIS

VARDO SUTEIKIMO KRITERIJAI

 

20.  Vardo suteikimo kriterijai, taikomi paraiškų vertinimui, skirstomi į šešias kategorijas pagal Sprendimo Nr. 445/2014/ES 5 straipsnyje nustatytas nuostatas. Visos šešios kategorijos yra vienodai svarbios:

20.1. įnašas į ilgalaikę strategiją;

20.2. europinis aspektas;

20.3. kultūros ir meno turinys;

20.4. įgyvendinimo pajėgumai;

20.5. informavimo veikla;

20.6. valdymas.

21.  Vertinant „įnašą į ilgalaikę strategiją“, atsižvelgiama į šiuos veiksnius:

21.1. tai, kad paraiškos teikimo metu būtų parengta miesto kandidato kultūros strategija, kuri apimtų veiksmus ir įtrauktų planus toliau vykdyti kultūros veiklą kultūros sostinės vardo metams pasibaigus;

21.2. kultūros ir kūrybinių sektorių pajėgumų stiprinimo planus, įskaitant ilgalaikių miesto kandidato kultūros, ekonomikos ir socialinio sektorių sąsajų plėtojimą;

21.3. numatomą ilgalaikį kultūrinį, socialinį ir ekonominį poveikį, įskaitant miesto plėtrą, kurį miestui kandidatui darytų toks vardas;

21.4. kultūros sostinės vardo poveikio miestui kandidatui stebėsenos ir vertinimo, taip pat vertinimo rezultatų sklaidos planus.

22.  Vertinant „europinį aspektą“, atsižvelgiama į šiuos veiksnius:

22.1. Europos kultūrų įvairovės, kultūrų dialogo ir didesnio Europos piliečių tarpusavio supratimo skatinimo veiklos apimtys ir kokybė;

22.2. veiklos, kuria pabrėžiami bendri Europos kultūrų, paveldo ir istorijos aspektai, Europos integracija ir šiuo metu Europai aktualios temos, apimtys ir kokybė;

22.3. veiklos, kuria populiarinami Europos menininkai, bendradarbiaujama su įvairių šalių operatoriais ar miestais, atitinkamais atvejais įskaitant miestus, kuriems suteiktas Europos kultūros sostinės vardas, plėtojama tarpvalstybinė partnerystė, apimtys ir kokybė;

22.4. Europos ir tarptautinės plačiosios visuomenės dėmesio pritraukimo strategija.

23. Vertinant „kultūros ir meno turinį“, atsižvelgiama į šiuos veiksnius:

23.1. aiški ir nuosekli kultūros programos meninė vizija ir strategija;

23.2. vietos menininkų ir kultūros organizacijų įtraukimas į kultūros programos konceptualizavimo ir įgyvendinimo veiklą;

23.3. siūlomos veiklos spektras bei įvairovė ir jos bendra meninė kokybė;

23.4. gebėjimas derinti vietos kultūros paveldą ir tradicines meno formas su nauja, novatoriška ir eksperimentine kultūros raiška.

24.  Vertinant „įgyvendinimo pajėgumus“, atsižvelgiama į šiuos veiksnius:

24.1. paraiška yra visapusiškai ir tvirtai remiama politiniu lygmeniu ir jos atžvilgiu yra tvirtai įsipareigojusios vietos, regioninės ir nacionalinės valdžios institucijos;

24.2. miestas kandidatas turi ar turės tinkamą ir gyvybingą infrastruktūrą kultūros sostinės veiklai vykdyti.

25.  Vertinant „informavimo veiklą“, atsižvelgiama į šiuos veiksnius:

25.1. vietos gyventojų ir pilietinės visuomenės dalyvavimas rengiant paraišką ir vykdant veiklą;

25.2. naujų ir tvarių galimybių lankytis kultūros renginiuose ar dalyvauti kultūros veikloje sudarymas įvairioms lankytojų grupėms, visų pirma jaunimui, savanoriams ir socialiai atskirtiems bei pažeidžiamiausiems asmenims, įskaitant mažumas, ypač daug dėmesio skiriant neįgalių ir vyresnio amžiaus asmenų galimybėms dalyvauti toje veikloje;

25.3. bendra auditorijos formavimo strategija, visų pirma sąsajos su švietimu ir mokyklų dalyvavimu.

26.  Vertinant „valdymą“, atsižvelgiama į šiuos veiksnius:

26.1. lėšų rinkimo strategijos ir siūlomo biudžeto pagrįstumas, kuris apima atitinkamais atvejais planus prašyti pagal Europos Sąjungos programas ir iš jos fondų teikiamos finansinės paramos bei parengiamąjį etapą, pačius kultūros sostinės metus, vertinimą ir su veiklos tęstinumu, taip pat su nenumatytų atvejų planavimu susijusias lėšas;

26.2. numatyta veiklos įgyvendinimo valdymo ir realizavimo struktūra, kuri, be kita ko, apima tinkamo vietos valdžios institucijos ir realizavimo padalinio, įskaitant už meno sprendimus atsakingus darbuotojus, bendradarbiavimo užtikrinimą;

26.3. generalinio direktoriaus ir meno vadovo skyrimo tvarka ir jų veiklos sritys;

26.4. išsami rinkodaros ir komunikacijos strategija, kurioje pabrėžiama, kad su kultūros sostine susiję veiksmai yra Europos Sąjungos veiksmai;

26.5. realizavimo padalinyje dirba tinkamos kvalifikacijos personalas, turintis patirties, reikalingos kultūros sostinės vardo metų kultūros programai planuoti, valdyti ir įgyvendinti.

27.  Šie kriterijai yra paaiškinti ir iliustruoti pavyzdžiais miestams kandidatams skirtame vadove, su kuriuo galima susipažinti Kultūros ministerijos ir Europos Komisijos Švietimo ir kultūros generalinio direktorato interneto svetainėse: www.lrkm.lt ir http://ec.europa.eu/programmes/creative-europe/actions/capitals-culture_en.htm.

 

 

Iv SKYRIUS

Europos kultūros sostinės vardo suteikimo vienam miestui ir Melinos Mercouri vardo apdovanojimo skyrimo procedūra

 

PIRMASIS SKIRSNIS

EKSPERTŲ GRUPĖ

 

28.  Bus sudaryta nepriklausomų ekspertų grupė (toliau – ekspertų grupė), kuri vykdys atrankos ir stebėsenos procedūras.

29.  Ekspertų grupės vaidmuo – įvertinti miestų kandidatų pateiktas paraiškas, susitarti dėl išankstinės atrankos etape atrinktų miestų kandidatų sąrašo ir rekomenduoti vieną miestą, kuriam būtų suteiktas Europos kultūros sostinės vardas ir skirtas Melinos Mercouri vardo apdovanojimas. Stebėsenos etapo (išsamesnė informacija apie šį etapą pateikiama šio kvietimo 6 skyriuje) pabaigoje ekspertų grupė taip pat parengs ataskaitą, kuria remiantis Europos Komisija priims sprendimą, ar miestui gali būti išmokėtas Melinos Mercouri vardo apdovanojimas.

30.  Ekspertų grupę sudarys nuo 10 iki 12 narių.

31.  Išankstinės ir galutinės atrankos etapuose 10 grupės narių bus ekspertai, kuriuos paskirs Europos Sąjungos institucijos ir įstaigos (Europos Parlamentas, Taryba, Komisija ir Regionų komitetas). Lietuvos Respublikos kultūros ministras, pasikonsultavęs su Europos Komisija, į ekspertų grupę galės paskirti ne daugiau kaip 2 narius.

32.  Įgaliotas Europos Komisijos pareigūnas tiems patiems ekspertams suteiks teisę teikti rekomendaciją dėl Melinos Mercouri vardo apdovanojimo skyrimo.

33.  Remiantis Sprendimo Nr. 445/2014/ES 6 straipsniu, ekspertai turi būti Europos Sąjungos piliečiai, būti nepriklausomi, neturėti faktinio arba potencialaus interesų konflikto konkretaus miesto kandidato atžvilgiu, ir būti sukaupę pakankamai patirties ir ekspertinių žinių kultūros sektoriaus, miestų kultūros raidos ar Europos kultūros sostinės arba panašios aprėpties ir masto tarptautinių kultūros renginių organizavimo srityje.

 

 

ANTRASIS SKIRSNIS

PROCEDŪROS ETAPAI

 

34.  Europos kultūros sostinės vardo suteikimo vienam miestui procedūrą sudaro atranka bei Europos kultūros sostinės vardo suteikimas miestui ir Melinos Mercouri vardo apdovanojimo skyrimas.

35.  Atranka apima 2 skirtingus etapus: išankstinės atrankos ir galutinės atrankos etapą.

 

Išankstinės atrankos etapas

 

36.  Kultūros ministerija ne vėliau kaip likus 5 metams iki kultūros sostinės metų organizuoja išankstinės atrankos posėdį (data bus nurodyta atskirai Kultūros ministerijos interneto svetainėje), pakviesdama visus miestus kandidatus, pateikusius paraišką pagal šį kvietimą iki 5 skyriuje „Paraiškų teikimas“ nurodyto galutinio termino, atsiųsti delegaciją į ekspertų grupės svarstymą.

37.  Ekspertų grupė įvertina kiekvieną miestą kandidatą remdamasi jo pateikta paraiška ir svarstymu pagal aukščiau nurodytus Europos kultūros sostinės veiksmų tikslus ir kriterijus.

38.  Po šio posėdžio ekspertų grupė susitaria dėl šiame etape atrinktų miestų kandidatų, kurie bus pakviesti užbaigti ir patikslinti savo paraiškas galutinės atrankos etape, sąrašo. Ekspertų grupė parengia išankstinės atrankos ataskaitą, kurioje pateikiamas bendras visų paraiškų vertinimas, galutinis sąrašas miestų kandidatų, kurie bus svarstomi toliau, ir rekomendacijos šiems miestams.

39.  Remdamasi ekspertų grupės ataskaita, Kultūros ministerija oficialiai patvirtina galutinį miestų kandidatų sąrašą ir išsiunčia raštus miestams kandidatams iš galutinio sąrašo, kviesdama juos užbaigti ir patikslinti savo paraiškas ir nurodydama galutinį šių paraiškų pateikimo terminą.

 

Galutinės atrankos etapas

 

40.  Į galutinį miestų kandidatų sąrašą įtraukti miestai užbaigia ir patikslina savo paraiškas, kad jos atitiktų vardo suteikimo kriterijus ir kad jose būtų atsižvelgta į išankstinės atrankos ataskaitoje pateiktas rekomendacijas. Kiekvienas iš anksto atrinktas miestas atsiunčia savo patikslintą paraišką Kultūros ministerijai iki nurodyto termino.

41.  Šiame etape ekspertų grupė gali nuspręsti apsilankyti iš anksto atrinktuose miestuose, kad galėtų vietoje geriau susipažinti su kandidatais ir vietos gyventojų bei pagrindinių suinteresuotųjų šalių įsitraukimo lygiu.

 

42.  Bet kuriuo atveju Kultūros ministerija organizuoja galutinės atrankos posėdį, pageidautina ne vėliau kaip po 9 mėnesių nuo išankstinės atrankos posėdžio (data bus nurodyta atskirai Kultūros ministerijos interneto svetainėje), pakviesdama visus į galutinį miestų kandidatų sąrašą įtrauktus miestus atsiųsti atstovus į ekspertų grupės svarstymą.

43.  Ekspertų grupė įvertina kiekvieną miestą kandidatą iš galutinio sąrašo remdamasi jo patikslinta paraiška ir svarstymu pagal aukščiau nurodytus Europos kultūros sostinės veiksmų tikslus ir kriterijus.

44.  Po šio posėdžio ekspertų grupė susitaria rekomenduoti ne daugiau kaip vieną miestą, kuriam būtų suteiktas Europos kultūros sostinės vardas. Jei nė vienas miestas kandidatas neatitinka visų kriterijų, ekspertų grupė gali rekomenduoti 2022 metais Europos kultūros sostinės vardo Lietuvoje nesuteikti.

45.  Ekspertų grupė parengia galutinės atrankos ataskaitą, kurioje pateikiamas bendras visų paraiškų vertinimas ir pagrįsta rekomendacija vienam miestui suteikti Europos kultūros sostinės vardą. Ataskaitoje taip pat pateikiama rekomendacijų atitinkamam miestui dėl pažangos, kurią reikia padaryti iki Europos kultūros sostinės metų.

 

 

Europos kultūros sostinės vardo suteikimas miestui ir

Melinos Mercouri vardo apdovanojimo skyrimas

 

46.  Kultūros ministerija suteikia vienam miestui 2022 metų Europos kultūros sostinės vardą, remdamasi ekspertų grupės rekomendacija, ir praneša apie tai Europos Parlamentui, Tarybai, Komisijai ir Regionų komitetui ne vėliau kaip likus 4 metams iki Europos kultūros sostinės metų.

47.  Ekspertų grupė, rekomenduodama miestą, kuriam turėtų būti suteiktas Europos kultūros sostinės vardas, taip pat rekomenduoja įgaliotam Europos Komisijos pareigūnui skirti šiam miestui Melinos Mercouri vardo apdovanojimą.

48.  Kai miestui oficialiai suteikiamas Europos kultūros sostinės vardas, įgaliotas Europos Komisijos pareigūnas, remdamasis ekspertų grupės rekomendacija, gali šiam miestui skirti Melinos Mercouri vardo apdovanojimą, kuris siekia 1 500 000 eurų (priklausomai nuo finansavimo, skiriamo pagal ES programą „Kūrybiška Europa“).

 

 

v SKYRIUS

Paraiškų teikimas

 

49.  Lietuvos miestai, norintys pateikti paraišką 2022 metų Europos kultūros sostinės vardui gauti, turi atsiliepti į šį kvietimą užpildydami 1 priede pateikiamą paraiškos formą ir 2 priede pateikiamą sąžiningumo deklaracijos formą.

50.  Paraiškos forma yra vienoda tiek išankstinės, tiek galutinės atrankos etapuose, išskyrus klausimus, į kuriuos neprivaloma atsakyti išankstinės atrankos etape.

51.  Kiekvienos paraiškos 20 spausdintų kopijų anglų kalba, 1 spausdinta kopija lietuvių kalba ir 1 elektroninė versija anglų ir lietuvių kalbomis turi būti išsiųstos šiuo pašto adresu ir elektroninio pašto adresu ne vėliau kaip iki 2016 m. gegužės 24 d.:

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

J. Basanavičiaus g. 5

LT-01118 Vilnius

Lietuva

El. paštas: dmm@lrkm.lt.

52.  Kultūros ministerija informuoja pareiškėjus apie jų paraiškos gavimą per 10 darbo dienų.

53Pateikdami paraišką, miestai sutinka, kad jų išankstinės ir galutinės atrankos etapuose pateikta elektroninė paraiška, pasibaigus atrankos procedūrai, būtų viešai skelbiama šiose interneto svetainėse: www.lrkm.lt ir http://ec.europa.eu/programmes/creative-europe/actions/capitals-culture_en.htm.

54.  Formalieji reikalavimai paraiškai yra nurodyti šio kvietimo 3 skyriaus 1 skirsnyje.

 

 

vi SKYRIUS

Stebėsena ir Melinos Mercouri vardo apdovanojimo išmokėjimas

 

55.  Nepaisant to, kad apdovanojimas skiriamas Europos kultūros sostinės vardo suteikimo metu, jis išmokamas ne vėliau kaip iki 2022 m. kovo mėn. pabaigos su sąlyga, kad išrinktas miestas laikosi įsipareigojimų, prisiimtų teikiant paraišką, vis dar atitinka šio vardo suteikimo kriterijus ir atsižvelgia į atrankos ir stebėsenos ataskaitose pateiktas ekspertų grupės rekomendacijas.

56.  Laikoma, kad miestas, kuriam suteiktas Europos kultūros sostinės vardas, įvykdė teikiant paraišką prisiimtus įsipareigojimus, jeigu nuo paraiškos pateikimo iki Europos kultūros sostinės metų nepadaryta esminių programos ir strategijos pakeitimų, visų pirma:

56.1. išlaikytas tokio dydžio biudžetas, kad galima vykdyti kokybišką kultūros programą laikantis paraiškos ir kriterijų;

56.2. buvo užtikrintas už meninius sprendimus atsakingų darbuotojų nepriklausomumas;

56.3. galutinėje kultūros programos versijoje išlaikytas pakankamai stiprus europinis aspektas;

56.4. miesto, kuriam suteiktas Europos kultūros sostinės vardas, rinkodaros bei komunikacijos strategijoje ir komunikacinėje medžiagoje aiškiai nurodyta, kad Europos kultūros sostinė yra Europos Sąjungos veiksmai;

56.5. vykdomi Europos kultūros sostinės vardo poveikio stebėsenos ir vertinimo planai.

57.  Atitiktį šiems reikalavimams vertina Europos Komisija, remdamasi nepriklausomų ekspertų grupės rekomendacija, pateikta pasibaigus stebėsenos etapui, kuris tęsiasi nuo Europos kultūros sostinės vardo suteikimo miestui iki Europos kultūros sostinės metų pradžios.

58.  Kaip ir atrankos procesą, stebėsenos etapą vykdo ekspertų grupė. Europos Komisija sušaukia 3 stebėsenos posėdžius, kuriuose dalyvauja ekspertų grupė ir išrinkto miesto atstovai. Šiuose posėdžiuose ekspertų grupė įvertina išrinkto miesto pasirengimą Europos kultūros sostinės vardo metams ir pataria dėl kokybiškos kultūros programos ir veiksmingos strategijos parengimo. Po 3-iojo posėdžio ekspertų grupė parengia ataskaitą, kuria remdamasi, Europos Komisija priima sprendimą dėl Melinos Mercouri vardo apdovanojimo išmokėjimo. Apdovanojimas nėra išmokamas automatiškai.

59.  Įgaliotam Europos Komisijos pareigūnui priėmus sprendimą dėl apdovanojimo skyrimo, miestas sutinka, kad Europos Komisija, Europos kovos su sukčiavimu tarnyba (OLAF) ir Audito Rūmai atliktų patikrinimus ir auditą.

60.  Apdovanojimo skyrimą ir išmokėjimą reglamentuoja Europos Sąjungos teisė. Teismas arba arbitražo teismas, kuris yra kompetentingas nagrinėti ginčus, yra Europos Sąjungos Teisingumo Teismo Bendrasis Teismas:

Bendrasis Teismas

Rue du Fort Niedergrünewald

L-2925 Liuksemburgas

Tel.: (352) 4303-1

Faks.: (352) 4303 2100

El. paštas: GeneralCourt.Registry@curia.europa.eu.

61.  Finansinės ir (arba) administracinės nuobaudos gali būti skiriamos pareiškėjams, kurie pateikė klaidingą informaciją, padarė pažeidimų arba sukčiavo, pagal ES finansinio reglamento 145 straipsnį, ir jos gali būti Melinos Mercouri apdovanojimo vertės dydžio.

62.  Pasibaigus kultūros sostinės metams, miestas, kuriam suteiktas Europos kultūros sostinės vardas, parengia vertinimo ataskaitą pagal Europos Komisijos nustatytas bendras gaires ir rodiklius (pateikiamus interneto svetainių adresais: www.lrkm.lt ir http://ec.europa.eu/programmes/creative-europe/actions/documents/ecoc/city-own-guide_en.pdf), ir iki 2023 m. gruodžio 31 d. pagal Sprendimo Nr. 445/2014/ES 16 straipsnį nusiunčia ją Europos Komisijai.

 

 

vii SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

63.  Miestai, besidomintys Europos kultūros sostinės vardu, gali gauti informacijos Kultūros ministerijos ir Europos Komisijos 2015 m. rugsėjo 21 d. Vilniuje organizuojamame informaciniame susitikime (vieta ir tikslus laikas bus nurodyti atskirai Kultūros ministerijos interneto svetainėje).

64.  Informacija apie Europos kultūros sostinės veiksmus pateikiama Europos Komisijos Švietimo ir kultūros generalinio direktorato ir Kultūros ministerijos interneto svetainėse: http://ec.europa.eu/programmes/creative-europe/actions/capitals-culture_en.htm ir www.lrkm.lt.

65.  Miestams kandidatams rekomenduojama susipažinti su vadovu, skirtu miestams, rengiantiems paraišką Europos kultūros sostinės vardui gauti, kuris yra pateikiamas šio kvietimo 64 punkte nurodytais interneto svetainių adresais.

66.  Miestai, besidomintys Europos kultūros sostinės vardu, išsamesnės informacijos gali kreiptis į Kultūros ministeriją ir Europos Komisijos Švietimo ir kultūros generalinį direktoratą šiais adresais:

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

J. Basanavičiaus g. 5

LT-01118 Vilnius, Lietuva

El. paštas: dmm@lrkm.lt

ir

Europos Komisija

Švietimo ir kultūros generalinis direktoratas (DG EAC)

Programa „Kūrybiška Europa“

J 70 1/234

1049 Briuselis, Belgija

El. paštas: EAC-ECOC@ec.europa.eu.

67.  Konkurso 2022 metų Europos kultūros sostinės vardui Lietuvos Respublikoje gauti taisyklės, patvirtintos Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2015 m. birželio 30 d. įsakymu Nr. ĮV-469 „Dėl konkurso 2022 metų Europos kultūros sostinės vardui Lietuvos Respublikoje gauti taisyklių patvirtinimo“, kuriose nurodyta už konkurso organizavimą ir vykdymą atsakinga vadovaujančioji institucija, konkurso tvarka bei išankstinės ir galutinės atrankos posėdžių taisyklės, įskaitant kalbos režimą ir miestų kandidatų svarstymo posėdžių organizavimą, pateikiamos Kultūros ministerijos ir Teisės aktų registro interneto svetainėse: www.lrkm.lt ir https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/0bd777502bc511e5be2eca50406acf3c.

 

____________

 


 

Kvietimo teikti paraiškas dalyvauti 2022 metų Europos Sąjungos veiksmuose “Europos kultūros sostinė” Lietuvos Respublikoje

1 priedas

 

PARAIŠKOS FORMA

dalyvauti 2022 mETŲ EUROPOS Sąjungos veiksmuose

„Europos kultūros sostinė“ LietuvoS RESPUBLIKOJE

 

Visi klausimai ir susiję atsakymai turi būti aiškiai pateikiami paraiškoje, o klausimų išdėstymo tvarkos turi būti laikomasi abiejuose išankstinės ir galutinės atrankos etapuose.

 

Miestai kandidatai taip pat raginami pateikti glaustus ir tikslius atsakymus. Ypatingą dėmesį reikėtų skirti paraiškų kalbos sklandumui užtikrinti.

 

Įvadas – Bendrosios nuostatos

 

 

-     Kodėl jūsų miestas nori dalyvauti konkurse Europos kultūros sostinės vardui gauti?

 

-     Ar jūsų miestas planuoja įtraukti savo aplinkinį regioną? Paaiškinkite šį pasirinkimą.

 

-     Trumpai paaiškinkite savo miesto bendrus kultūros ypatumus.

 

-     Paaiškinkite programos, kuri būtų vykdoma, jei miestui būtų suteiktas Europos kultūros sostinės vardas, koncepciją.

 

 

1.   Įnašas į ilgalaikę strategiją

 

-     Apibūdinkite paraiškos teikimo metu patvirtintą miesto kultūros strategiją ir miesto planus stiprinti kultūros ir kūrybinių sektorių pajėgumus, įskaitant šių sektorių bei ekonomikos ir socialinio sektorių ilgalaikių sąsajų plėtojimą jūsų mieste. Kaip planuojate įgyvendinti kultūros veiklą kultūros sostinės vardo metams pasibaigus?

 

-     Kaip į šią strategiją įtraukti Europos kultūros sostinės veiksmai?

 

-     Jei jūsų miestui būtų suteiktas Europos kultūros sostinės vardas, kaip manote, kokį ilgalaikį kultūrinį, socialinį ir ekonominį poveikį tai turėtų jūsų miestui (įskaitant miesto plėtrą)?

 

-     Apibūdinkite, kaip planuojate stebėti ir vertinti kultūros sostinės vardo jūsų miestui daromą poveikį bei skleisti informaciją apie vertinimo rezultatus. Ypač turėtų būti atkreiptas dėmesys į šiuos klausimus:

 

-     Kas atliks vertinimą?

-     Ar jūsų vertinimo plane bus numatyti konkretūs tikslai ir orientyrai nuo kultūros sostinės vardo suteikimo iki pačių kultūros sostinės metų?

-     Ar planuojate atlikti kokius nors pirminius tyrimus ar apklausas? Jei taip, kokius?

-     Kokią informaciją rinksite ir stebėsite?

-     Kaip apibrėšite, kas yra sėkmė?

-     Už kokį laikotarpį ir kaip dažnai bus atliekamas vertinimas?

 

Atsakant į šį klausimą rekomenduojama vadovautis Europos Komisijos parengtomis gairėmis miestams, atliekantiems Europos kultūros sostinės rezultatų vertinimą, kurios pateikiamos Europos Komisijos ir Kultūros ministerijos interneto svetainėse: http://ec.europa.eu/programmes/creative-europe/actions/documents/ecoc/city-own-guide_en.pdf ir www.lrkm.lt.

 

 

2.   Europinis aspektas

 

-     Pateikite išsamesnę informaciją apie veiklos apimtis ir kokybę:

-     Skatinant Europos kultūrų įvairovę, kultūrų dialogą ir didesnį Europos piliečių tarpusavio supratimą;

-     Pabrėžiant bendrus Europos kultūrų, paveldo ir istorijos aspektus, Europos integraciją ir šiuo metu Europai aktualias temas;

-     Populiarinant Europos menininkus, bendradarbiaujant su įvairių šalių operatoriais ar miestais ir plėtojant tarpvalstybinę partnerystę;

Nurodykite kelis Europos ir tarptautinius menininkus, operatorius ir miestus, su kuriais ketinama bendradarbiauti, ir apibūdinkite, koks tai bus bendradarbiavimas. Nurodykite, kokias tarpvalstybines partnerystes jūsų miestas jau yra užmezgęs ar planuoja užmegzti.

 

-     Ar galite apibūdinti savo strategiją pritraukiant Europos ir tarptautinės plačiosios visuomenės dėmesį?

 

-     Kaip planuojate plėtoti sąsajas tarp savo kultūros programos ir kitų miestų, kuriems suteiktas Europos kultūros sostinės vardas, kultūros programų?

 

 

3.   Kultūros ir meno turinys

 

-     Kokia yra kultūros sostinės metų kultūros programos meninė vizija ir strategija?

 

-     Apibūdinkite kultūros programos struktūrą, įskaitant kultūros sostinės metams paminėti skirtų veiklų / pagrindinių renginių spektrą ir įvairovę.

Nurodykite kiekvienos tokios veiklos / renginio: datą ir vietą / projekto partnerius / finansavimą.

(Datos ir vietos / projekto partnerių / finansavimo išankstinės atrankos etape nurodyti neprivaloma).

 

-     Kaip bus atrenkami metų kultūros programą sudarysiantys renginiai ir veikla?

(Į šį klausimą išankstinės atrankos etape atsakyti neprivaloma).

 

-     Kaip kultūros programoje bus suderintas vietos kultūros paveldas ir tradicinės meno formos su nauja, inovatyvia ir eksperimentine kultūros raiška?

 

 

 

 

-     Kaip miestas įtraukė arba planuoja įtraukti vietos menininkus ir kultūros organizacijas į kultūros programos konceptualizavimo ir įgyvendinimo veiklą?

Pateikite konkrečių pavyzdžių ir nurodykite kelis vietos menininkus ir kultūros organizacijas, su kuriais numatoma bendradarbiauti bei patikslinkite, koks tai bus bendradarbiavimas.

 

 

4.   Įgyvendinimo pajėgumai

 

-     Patvirtinkite ir pateikite įrodymų, kad jūsų paraiška yra visapusiškai ir tvirtai remiama politiniu lygmeniu ir jos atžvilgiu yra tvirtai įsipareigojusios vietos, regioninės ir nacionalinės valdžios institucijos.

 

-     Patvirtinkite ir įrodykite, kad jūsų miestas turi ar turės tinkamą ir gyvybingą infrastruktūrą kultūros sostinės veiklai vykdyti. Šiuo tikslu prašome atsakyti į klausimus:

 

-     Trumpai paaiškinkite, kaip Europos kultūros sostinė panaudos ir plėtos miesto kultūros infrastruktūrą.

 

-     Kokiomis priemonėmis bus užtikrinamas miesto pasiekiamumas (regiono, šalies ir tarptautinis transportas)?

 

-     Kokie yra miesto pajėgumai apgyvendinti turistus?

 

-     Kokius projektus kultūros, miesto planavimo ir turizmo infrastruktūros srityse (įskaitant renovacijos projektus) jūsų miestas planuoja įgyvendinti siejant juos su Europos kultūros sostinės veiksmais nuo dabar iki kultūros sostinės metų? Koks numatomas šių darbų grafikas?

(Į šį paskutinį klausimą išankstinės atrankos etape atsakyti neprivaloma).

 

 

5.   Informavimo veikla

 

-     Paaiškinkite, kaip vietos gyventojai ir jūsų pilietinė visuomenė buvo įtraukta rengiant paraišką ir kaip dalyvaus vykdant metų veiklą.

 

-     Kokiu būdu kultūros sostinės vardas jūsų mieste sudarys naujas ir tvarias galimybes lankytis kultūros renginiuose ar dalyvauti kultūros veikloje įvairioms lankytojų grupėms, visų pirma jaunimui, savanoriams ir socialiai atskirtiems bei pažeidžiamiausiems asmenims, įskaitant mažumas? Taip pat išsamiau paaiškinkite apie galimybes tokioje veikloje dalyvauti neįgaliems ir vyresnio amžiaus asmenims. Nurodykite atitinkamas šioms grupėms skirtas programos dalis.

(Į šį klausimą išankstinės atrankos etape atsakyti neprivaloma).

 

-     Paaiškinkite savo bendrą auditorijos formavimo strategiją, visų pirma sąsajas su švietimu ir mokyklų dalyvavimu.

 

 

6.   Valdymas

 

a.   Finansai

 

·    Miesto kultūros biudžetas:

 

-     Koks buvo metinis miesto kultūros biudžetas pastaruosius 5 metus (išskyrus šiai Europos kultūros sostinės paraiškai skirtas išlaidas)? Užpildykite toliau pateiktą lentelę:

 

Metai

Metinis miesto kultūros biudžetas (eurais)

Metinis miesto kultūros biudžetas (procentais nuo bendro miesto biudžeto)

n-4

 

 

n-3

 

 

n-2

 

 

n-1

 

 

Einamieji

 

 

 

-     Jei finansuodamas Europos kultūros sostinės projektą miestas planuoja naudoti savo metinio kultūros biudžeto lėšas, nurodykite šią sumą nuo tų metų, kuriais pateikėte paraišką dalyvauti konkurse, iki Europos kultūros sostinės metų.

 

-     Kokią bendro biudžeto dalį miestas planuoja skirti kultūrai kitais metais po Europos kultūros sostinės metų (eurais ir procentais nuo bendro metinio biudžeto)?

 

·    Kultūros sostinės metų veiklos biudžetas

 

§ Pajamos, skirtos veiklos išlaidoms padengti:

 

-     Pateikite viso veiklos biudžeto (t.y. lėšų, kurios specialiai skirtos veiklos išlaidoms padengti) analizę. Biudžetas turi apimti parengiamąjį etapą, pačius Europos kultūros sostinės metus, vertinimą ir su veiklos tęstinumu susijusias lėšas. Taip pat užpildykite toliau pateiktą lentelę:

 

 

Bendros pajamos veiklos išlaidoms padengti (eurais)

Iš viešojo sektoriaus (eurais)

Iš viešojo sektoriaus (procentais)

Iš privataus sektoriaus (eurais)

Iš privataus sektoriaus (procentais)

 

 

 

 

 

 

Pajamos iš viešojo sektoriaus:

 

-     Kokias lėšas veiklos išlaidoms padengti planuojama gauti iš viešojo sektoriaus? Užpildykite toliau pateiktą lentelę:

 

 

 

 

Pajamos iš viešojo sektoriaus veiklos išlaidoms padengti

Eurais

Procentais

Centrinė valdžia

 

 

Miestas

 

 

Regionas

 

 

ES (išskyrus Melinos Mercouri apdovanojimą)

 

 

Kitos

 

 

 

 

 

Iš viso

 

 

 

 

-     Ar valdžios finansų institucijos (miesto, regiono, šalies) jau patvirtino arba prisiėmė finansinius įsipareigojimus padengti veiklos išlaidas? Jei ne, kada jos tai padarys?

 

-     Kokia yra jūsų lėšų pritraukimo strategija siekiant pasinaudoti galimybe kreiptis finansinės paramos, teikiamos iš Europos Sąjungos programų / fondų veiklos išlaidoms padengti?

 

-     Pagal kokį tvarkaraštį miestas ir (arba) už Europos kultūros sostinės projekto parengimą ir įgyvendinimą atsakinga įstaiga turėtų gauti lėšas veiklos išlaidoms padengti, jei miestui būtų suteiktas Europos kultūros sostinės vardas? Užpildykite toliau pateiktą lentelę (į šį klausimą išankstinės atrankos etape atsakyti neprivaloma):

 

 

Pajamų šaltiniai veiklos išlaidoms padengti

2017 m.

2018 m.

2019 m.

2020 m.

2021 m.

2022

EKS metai

ES

 

 

 

 

 

 

Centrinė valdžia

 

 

 

 

 

 

Miestas

 

 

 

 

 

 

Regionas

 

 

 

 

 

 

Rėmėjai

 

 

 

 

 

 

Kiti

 

 

 

 

 

 

 

Pajamos iš privataus sektoriaus:

 

-     Kokia yra lėšų pritraukimo strategija siekiant pasinaudoti privačių rėmėjų teikiama parama? Kaip planuojama į Europos kultūros sostinės projektą įtraukti rėmėjus?

 

§ Veiklos išlaidos:

 

-     Pateikite veiklos išlaidų analizę užpildydami toliau pateiktą lentelę:

 

 

Veiklos išlaidų analizė

 

Programos išlaidos (eurais)

Programos išlaidos (procentais)

Reklama ir rinkodara (eurais)

Reklama ir rinkodara (procentais)

Atlyginimai, pridėtinės sąnaudos ir administra-vimas (eurais)

Atlyginimai, pridėtinės sąnaudos ir administra-vimas (procentais)

Kitos (nurodykite konkrečiai) (eurais)

Kitos (nurodykite konkrečiai) (procentais)

Bendros veiklos išlaidos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-     Numatomas veiklos išlaidų tvarkaraštis (į šį klausimą išankstinės atrankos etape atsakyti neprivaloma):

 

Išlaidų tvarkaraštis  

Programos išlaidos (eurais)

Programos išlaidos (procentais)

Reklama ir rinkodara (eurais)

Reklama ir rinkodara (procentais)

Atlyginimai, pridėtinės sąnaudos ir administra-vimas (eurais)

Atlyginimai, pridėtinės sąnaudos ir administra-vimas (procentais)

Kitos (nurodykite konkrečiai) (eurais)

Kitos (nurodykite konkrečiai) (procentais)

2017 m.

 

 

 

 

 

 

 

 

2018 m.

 

 

 

 

 

 

 

 

2019 m.

 

 

 

 

 

 

 

 

2020 m.

 

 

 

 

 

 

 

 

2021 m.

 

 

 

 

 

 

 

 

2022

EKS metai

 

 

 

 

 

 

 

 

2023 m.

 

 

 

 

 

 

 

 

Vėliau

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

·    Kapitalo išlaidų biudžetas:

 

-     Kokias lėšas kapitalo išlaidoms padengti, susijusias su Europos kultūros sostinės vardo metais, planuojama gauti iš viešojo sektoriaus? Užpildykite toliau pateiktą lentelę:

 

Pajamos iš viešojo sektoriaus kapitalo išlaidoms padengti

Eurais

Procentais

Centrinė valdžia

 

 

Miestas

 

 

Regionas

 

 

ES (išskyrus Melinos Mercouri apdovanojimą)

 

 

Kitos

 

 

 

 

 

Iš viso

 

 

 

 

-     Ar valdžios finansų institucijos (miesto, regiono, šalies) jau patvirtino arba prisiėmė finansinius įsipareigojimus padengti kapitalo išlaidas? Jei ne, kada jos tai padarys?

 

-     Kokia yra jūsų lėšų rinkimo strategija siekiant pasinaudoti galimybe kreiptis finansinės paramos, teikiamos iš Europos Sąjungos programų / fondų kapitalo išlaidoms padengti?

 

-     Pagal kokį tvarkaraštį miestas ir (arba) už Europos kultūros sostinės projekto parengimą ir įgyvendinimą atsakinga įstaiga turėtų gauti lėšas kapitalo išlaidoms padengti, jei miestui būtų suteiktas Europos kultūros sostinės vardas? Užpildykite toliau pateiktą lentelę (į šį klausimą išankstinės atrankos etape atsakyti neprivaloma):

 

Pajamų šaltiniai kapitalo išlaidoms padengti

2017 m.

2018 m.

2019 m.

2020 m.

2021 m.

2022

EKS metai

ES

 

 

 

 

 

 

Centrinė valdžia

 

 

 

 

 

 

Miestas

 

 

 

 

 

 

Regionas

 

 

 

 

 

 

Rėmėjai

 

 

 

 

 

 

Kiti

 

 

 

 

 

 

 

-     Atitinkamais atvejais toliau pateikite lentelę, nurodant konkrečias sumas, planuojamas išleisti naujai kultūros infrastruktūrai, kuri būtų naudojama įgyvendinant Europos kultūros sostinės projektą.

 

 

b.   Organizacinė struktūra

 

-     Kokia yra numatyta veiklos valdymo ir įgyvendinimo struktūra įgyvendinant Europos kultūros sostinės projektą?

 

-     Kaip ši struktūra bus organizuota valdymo lygmenyje? Nurodykite konkrečiai, koks asmuo (-ys) bus galutinai atsakingas (-i) už visuotinį vadovavimą projektui?

 

-     Kaip jūs užtikrinsite, kad įgyvendinimo struktūroje dirbtų tinkamos kvalifikacijos personalas, turintis patirties Europos kultūros sostinės metų kultūros programai planuoti, valdyti ir įgyvendinti?

 

Į šiuos aukščiau pateiktus du klausimus būtų galima atsakyti pateikiant konkrečias diagramas, organizacijos įstatus, darbuotojų skaičių ir tiesiogiai už šią veiklą atsakingų darbuotojų gyvenimo aprašymus.

 

-     Kaip užtikrinsite, kad vietos valdžios institucijos ir įgyvendinimo struktūra, įskaitant už meno programą atsakingus darbuotojus, tinkamai bendradarbiautų?

 

-     Remiantis kokias kriterijais ir kokia tvarka buvo arba bus paskirti generalinis direktorius ir meno vadovas? Kokie yra arba bus jų atitinkami pareigybių aprašymai? Kada jie pradės eiti savo pareigas? Kokios bus jų atitinkamos veiklos sritys?

 

 

c.   Nenumatytų atvejų planavimas

 

-     Ar atlikote / suplanavote rizikos vertinimą?

 

-     Kokie yra pagrindiniai jūsų projekto privalumai ir trūkumai?

 

-     Kaip planuojate šalinti trūkumus, be kita ko, naudodami rizikos mažinimo ir planavimo priemones, nenumatytų atvejų planavimą ir kt.

 

 

d.   Rinkodara ir komunikacija

 

-     Ar jūsų meninę programą būtų galima apibendrinti vienu šūkiu?

 

-     Kokia yra jūsų miesto numatoma Europos kultūros sostinės metų rinkodaros ir komunikacijos strategija?

 

(visų pirma žiniasklaidos ir platesnės auditorijos mobilizavimo strategija. Galutiniame atrankos etape dėmesys turi būti skiriamas planuojamoms ar sudarytoms partnerystėms su spaudos ir audiovizualinio sektoriaus atstovais siekiant užtikrinti, kad žiniasklaida nušvies šį renginį, taip pat ir su šia strategija susijusius planus).

 

-     Kaip paskatinsite savo miesto gyventojus skleisti informaciją apie kultūros sostinės metus į išorę?

 

-     Kaip jūsų miestas planuoja pabrėžti, kad Europos kultūros sostinė yra Europos Sąjungos veiksmai?

 

 

Papildoma informacija

 

-     Labai trumpai paaiškinkite, kuo jūsų paraiška išsiskiria iš kitų?

 

-     Pateikite papildomą, jūsų nuomone svarbią, su paraiška susijusią informaciją.

 

____________

 


 

Kvietimo teikti paraiškas dalyvauti 2022 metų Europos Sąjungos veiksmuose “Europos kultūros sostinė” Lietuvos Respublikoje

2 priedas

 

 

PARAIŠKĄ TEIKIANČIO MIESTO SĄŽININGUMO DEKLARACIJA

 

 

 

Žemiau pasirašęs (-iusi) [įrašyti šią formą pasirašiusio asmens pavardę ir vardą]:

 

 

 

atstovaujantis (-anti) šiam juridiniam asmeniui:

 

pilnas oficialus pavadinimas:

 

oficialus teisinis statusas:

 

pilnas registracijos adresas:

 

PVM mokėtojo numeris:

 

Ø Patvirtinu, kad paraišką teikiantis miestas nėra patekęs nei į vieną iš toliau nurodytų situacijų, dėl kurių Europos Sąjunga jam negalėtų skirti apdovanojimo:

 

a)   yra bankrutavęs arba likviduojamas, jo reikalus administruoja teismas, yra sudaręs susitarimą su kreditoriais dėl skolos grąžinimo, yra sustabdęs savo ekonominę veiklą, jam iškelta byla dėl šių reikalų arba jis yra panašioje padėtyje, susidariusioje dėl panašios procedūros, numatytos nacionaliniuose įstatymuose ir kituose teisės aktuose;

 

b)   valstybės narės kompetentingos institucijos įsiteisėjusiu sprendimu (turinčiu res judicata galią) yra pripažintas kaltu padaręs nusižengimą, susijusį su profesine veikla;

 

c)   priemonėmis, kurias Europos Komisija gali pateisinti, įskaitant Europos investicijų banko ir tarptautinių organizacijų sprendimus, įrodyta, kad jis yra kaltas dėl ypač netinkamo profesinių pareigų atlikimo;

 

d)   nesilaikė visų savo įsipareigojimų sumokėti socialinio draudimo įmokas ar mokesčius pagal tos šalies, kurioje jis yra įsisteigęs, įgalioto pareigūno šalies arba šalies, kurioje bus įgyvendinama Europos kultūros sostinės metų veikla, įstatymų nuostatas;

 

e)   jo atžvilgiu yra priimtas įsiteisėjęs (turintis res judicata galią) sprendimas dėl sukčiavimo, korupcijos, dalyvavimo nusikalstamoje organizacijoje, pinigų plovimo ar bet kokios kitos neteisėtos Europos Sąjungos finansiniams interesams žalingos veiklos;

 

f)   yra paskirta administracinė nuobauda dėl informacijos, kuri yra viena iš dalyvavimo viešųjų pirkimų procedūroje arba kitos dotacijos suteikimo procedūroje sąlygų, klaidingo pateikimo arba tokios informacijos nepateikimo, arba buvo pripažintas rimtai pažeidusiu savo įsipareigojimus, numatytus iš Europos Sąjungos biudžeto finansuojamuose kontraktuose ar sutartyse.

 

Ø Pareiškiu, kad paraišką teikiantis miestas:

 

g)   dėl Europos kultūros sostinės apdovanojimo nėra patekęs į interesų konflikto situaciją; interesų konfliktas gali kilti visų pirma dėl ekonominių interesų ar priežasčių, susijusių su politine ar pilietine priklausomybe, šeima, emociniu gyvenimu ar bet kokiais kitais bendrais interesais;

 

h)   nedelsdamas praneš Europos Komisijai apie bet kokią situaciją, laikomą interesų konfliktu arba galinčią sukelti interesų konfliktą;

 

i)    nesuteikė ir nesuteiks, nesiekė ir nesieks, nemėgino ir nemėgins gauti, nepriėmė ir nepriims jokios naudos, finansinės ar natūrinės, iš jokio asmens ar organizacijos, kai tokia nauda yra neteisėta arba tiesiogiai ar netiesiogiai susijusi su korupcija, tiek, kiek tai yra susiję su Europos kultūros sostinės apdovanojimo skyrimu susijusia paskata ar atlygiu;

 

j)    pateikė tikslią, sąžiningą ir išsamią informaciją, susijusią su Europos kultūros sostinės apdovanojimo skyrimo procedūra.

 

Ø Pareiškiu, kad paraišką teikiantis miestas visiškai atitinka specialiame kvietime teikti paraiškas nustatytus kriterijus.

 

Ø Pripažįstu, kad pagal 2012 m. spalio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento dėl Sąjungos bendrajam biudžetui taikomų finansinių taisyklių 131 straipsnį (OL 2012 L 298, p. 1) ir jo taikymo taisyklių 145 straipsnį (OL 2012 L 362, p. 1) pareiškėjams, pripažintiems kaltais dėl klaidingo informacijos pateikimo, esant tam tikroms sąlygoms gali būti skiriamos administracinės ir finansinės nuobaudos.

 

Jei paraišką pateikusiam miestui būtų nuspręsta skirti Europos kultūros sostinės apdovanojimą, miestas sutinka su kvietime teikti paraiškas nurodytomis sąlygomis.

 

 

 

Pavardė, vardas:

 

 

 

Pareigos savivaldybėje:

 

Pareiškėjo parašas [ir oficialus antspaudas]:

 

Data:

 

 

Jūsų atsakyme į kvietimą teikti paraiškas pateikti asmens duomenys (tokie kaip jūsų vardas, pavardė, adresas ir gyvenimo aprašymas) bus tvarkomi pagal Reglamentą (EB) Nr. 45/2001 dėl asmenų apsaugos Bendrijos institucijoms ir įstaigoms tvarkant asmens duomenis ir laisvo tokių duomenų judėjimo. Jei nenurodyta kitaip, jūsų atsakymai į šioje formoje pateiktus klausimus ir bet kokie asmens duomenys, kuriuos prašoma pateikti, yra reikalingi siekiant įvertinti jūsų paraišką, kaip numatyta kvietimo teikti paraiškas specifikacijose ir tik šiuo tikslu juos tvarkys Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Išsamesnė informacija apie jūsų asmens duomenų tvarkymą pateikiama pranešime apie privatumo apsaugą šiuo interneto svetainės adresu: http://ec.europa.eu/dataprotectionofficer/privacystatement_publicprocurement_en.pdf.

 

Komisijos apskaitos pareigūnas gali įtraukti jūsų asmens duomenis tik į išankstinio perspėjimo sistemą (EWS) arba ir į EWS, ir į centrinę uždraustų subjektų duomenų bazę (CED), jei jūs pateksite į kurią nors iš situacijų, nurodytų:

-    2008 m. gruodžio 16 d. Komisijos sprendime 2008/969 dėl išankstinio perspėjimo sistemos (išsamesnė informacija pateikiama pranešime apie privatumo apsaugą šioje interneto svetainėje http://ec.europa.eu/budget/contracts_grants/info_contracts/legal_entities/legal_entities_en.cfm), arba

 

-    2008 m. gruodžio 17 d. Komisijos reglamente 2008/1302 dėl centrinės uždraustų subjektų duomenų bazės (išsamesnė informacija pateikiama pranešime apie privatumo apsaugą šioje interneto svetainėje

http://ec.europa.eu/budget/explained/management/protecting/protect_en.cfm#BDCE).