Kaunor-m

KAUNO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

9 POSĖDIS

 

SPRENDIMAS

DĖL KAUNO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2004 M. RUGSĖJO 2 D. SPRENDIMO NR. 169 „DĖL KAUNO RAJONO SAVIVALDYBĖS TERITORIJOS TVARKOS IR ŠVAROS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2018 m. spalio 25 d. Nr. TS-297

Kaunas

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi, Kauno rajono savivaldybės taryba  nusprendžia:

Pakeisti Kauno rajono savivaldybės tarybos 2004 m. rugsėjo 2 d. sprendimą Nr. 169 „Dėl Kauno rajono savivaldybės teritorijos tvarkos ir švaros taisyklių patvirtinimo“ ir jį išdėstyti nauja redakcija.

 

KAUNO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

SPRENDIMAS

DĖL KAUNO RAJONO SAVIVALDYBĖS TERITORIJOS TVARKYMO IR ŠVAROS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

2018 m. spalio 25 d. Nr. TS-297

Kaunas

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 36 punktu, 16 straipsnio 2 dalies 36 punktu, Kauno rajono savivaldybės taryba nusprendžia:

Patvirtinti Kauno rajono savivaldybės teritorijos tvarkymo ir švaros taisykles (pridedama).

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                          Valerijus Makūnas

 

PATVIRTINTA

Kauno rajono savivaldybės tarybos

2004 m. rugsėjo 2 d. sprendimu Nr. 169

(2018 m. spalio 25 d. sprendimo Nr. TS-297

redakcija)

 

 

KAUNO RAJONO SAVIVALDYBĖS TERITORIJOS

TVARKYMO IR ŠVAROS TAISYKLĖS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Kauno rajono savivaldybės teritorijos tvarkymo ir švaros taisyklės (toliau – Taisyklės) nustato Kauno rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) teritorijoje esančių vietinės reikšmės kelių, gatvių, kiemų, bendro naudojimo teritorijų, privačių žemės sklypų, daugiabučių namų bendrijų, sodų bendrijų, įvairios paskirties įrenginių, pastatų ir privačių namų valdų priežiūros tvarką.

2. Taisyklių tikslas – užtikrinti, kad Savivaldybės teritorijoje būtų palaikoma tinkama gyvenamosios aplinkos sanitarijos būklė ir nebūtų pažeidžiamos visuomenės kokybiško gyvenimo sąlygos.

3. Taisyklės privalomos visiems fiziniams ir juridiniams asmenims visoje Savivaldybės administruojamoje teritorijoje.

4. Taisyklėse vartojamų sąvokų paaiškinimas:

4.1. Aplinkai kenksminga veikla – fizinių ir juridinių asmenų konkreti veikla, kuri daro neigiamą poveikį aplinkai, viršijantį teisės aktų nustatytus aplinkos apsaugos normatyvus ar standartus.

4.2. Atliekų turėtojai – atliekų gamintojas arba fizinis ar juridinis asmuo, kuris turi atliekų.

4.3. Bendro naudojimo teritorija – valstybinė (ar savivaldybės) žemė.

4.4. Namų valda – žemės plotas, kurį užima gyvenamasis pastatas (namas) ir jo priklausiniai (ūkiniai, buitiniai, verslo pastatai ir įrenginiai), sodas, kiemas bei daržui ir kitoms reikmėms naudojamas žemės sklypas, įregistruotas Nekilnojamojo turto registre.

4.5. Priklausanti teritorija – nuosavybės, nuomos, patikėjimo teise ar kitais teisiniais pagrindais naudojama arba valdoma teritorija (sklypų ribos nustatytos schemose ir detaliuosiuose planuose bei kt.).

4.6. Privati teritorija – fizinių arba juridinių asmenų nuosavybės teise ar kitais pagrindais valdoma, naudojama teritorija, išskyrus asmens būstą.

4.7. Privati žemės valda – privačios nuosavybės teise valdomas žemės sklypas.

4.8. Prižiūrima teritorija – tai teritorijų naudotojams teisės aktų nustatyta tvarka priklausanti ar priskirta teritorija, kurioje jie atlieka sanitarinę priežiūrą.

4.9. Sanitarinė priežiūra – praktinių priemonių visuma higieniniams reikalavimams įgyvendinti.

4.10. Teritorija – žemės paviršiaus (sausumos ar vandens) plotas.

4.11. Teritorijų naudotojai – juridiniai ir fiziniai asmenys, kurie nuosavybės teise ar kitu teisiniu pagrindu naudojasi teritorija ar ją valdo.

5. Kitos Taisyklėse vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos teisės aktuose.

 

II SKYRIUS

BENDRIEJI TVARKYMO IR ŠVAROS REIKALAVIMAI

 

6. Želdiniai, augantys Savivaldybės teritorijoje įvairios paskirties žemės sklypuose, išskyrus miško paskirties žemę, saugomi, prižiūrimi ir tvarkomi vadovaujantis Kauno rajono želdynų ir želdinių apsaugos taisyklėmis, patvirtintomis Savivaldybės tarybos.

7. Visi gyvūnai auginami, laikomi ir prižiūrimi vadovaujantis Gyvūnų laikymo Kauno rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklėmis, patvirtintomis Savivaldybės administracijos direktoriaus.

8. Kiekvieno žemės sklypo, esančio Savivaldybės teritorijoje, savininkas, nuomininkas, naudotojas ar valdytojas yra atsakingas už atliekų tvarkymą, todėl visi atliekų turėtojai – individualių namų valdų, butų savininkai, daugiabučių namų savininkų bendrijos, daugiabučių namų butų, sodų ir garažų valdų savininkai (ar bendrijos), įmonės, įstaigos ir organizacijos privalo naudotis Savivaldybės atliekų tvarkymo sistema, kuri reglamentuojama Kauno rajono savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo taisyklėmis, patvirtintomis Savivaldybės tarybos.

9. Teritorijų naudotojai privalo jiems priklausančioje teritorijoje nuolat palaikyti tvarką, švarą ir atlikti šiuos darbus:

9.1. užtikrinti teritorijoje esančių pastatų ir statinių, jų fasadų estetinę išvaizdą (juos dažyti, remontuoti, prižiūrėti), aptverti ir (arba) pašalinti griūvančius, nenaudojamus, avarinės būklės pastatus ir statinius;

9.2. valyti ir prižiūrėti kiemus, sklypus, gatves, šaligatvius ir kitas jiems priskirtas teritorijas, surinkti ir išvežti šiukšles ir atliekas, įvykdžius ūkio darbus nedelsiant sutvarkyti teritoriją ir pašalinti darbų metu atsiradusias šiukšles, nedelsiant surinkti gyvūnų ekskrementus;

9.3. mesti sąšlavas į specialiai tam skirtus konteinerius arba kitas specialias surinkimo priemones (dėžės, maišus ir pan.);

9.4. vegetacijos metu šienauti aukštesnę nei 20 cm žolę (ypač piktžoles), o vejose – aukštesnę nei 10 cm ir ne rečiau kaip kartą per mėnesį, iškirsti nuolat augančius menkaverčius krūmus, naikinti Sosnovskio barštį (netaikomas ūkininkams, deklaruojantiems žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus).

9.5. prižiūrėti ir tvarkyti želdinius;

9.6. žiemos metu dėl eismo saugumo reguliariai valyti sniegą ir ledą;

9.7. pritvirtinti prie pastatų fasadų pastatams suteiktus numerius.

 

III SKYRIUS

VIETINĖS REIKŠMĖS KELIŲ, GATVIŲ IR KIEMŲ PRIEŽIŪRA

 

10. Valstybinės reikšmės magistralinius, krašto ir rajoninius kelius, tiltus, viadukus, jų skiriamąsias juostas, pakeles, geležinkelių ir jų objektų sanitarines apsaugos zonas prižiūri ir tvarko šiuos objektus eksploatuojančios įmonės ar jų savininkai, vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtinta kelių priežiūros tvarka.

11. Vietinės reikšmės kelių ir gatvių, priklausančių Savivaldybei, priežiūrą organizuoja ir už jų būklę atsako Savivaldybės administracijos seniūnijų seniūnai (toliau – seniūnas), vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtinta kelių priežiūros tvarka.

12. Šaligatvius, žaliąsias juostas, kelkraščius, vandens pralaidas, lietaus nutekamuosius griovius, gatves prižiūri teisės aktų nustatyta tvarka priskirtų teritorijų naudotojai:

12.1. jei teritorija pagal teisės aktų nustatytą tvarką priskirta keliems naudotojams, tai prižiūrimas plotas pasiskirstomas abipusiu naudotojų susitarimu;

12.2. teritorijų, kurios teisės aktų nustatyta tvarka nepriskirtos teritorijų naudotojams, priežiūrą organizuoja seniūnai;

12.3. žiemos metu teritorijų naudotojai privalo nuo šaligatvių laiku nuvalyti sniegą, barstyti smėlį, pašalinti ledą (naudojant slidumą mažinančias priemones), nuvalyti nuo pastatų, lietvamzdžių, balkonų varveklius;

12.4. nustojus snigti, sniegas turi būti valomas tuoj pat, netrukdant pėstiesiems ir transportui;

12.5. po pūgos sniegą privaloma išvalyti per 24 valandas;

12.6. apledėję ruožai turi būti pabarstyti per 12 valandų;

12.7. nuvalytas sniegas kaupiamas ir išvežamas į seniūno nurodytas vietas;

12.8. gatvių, kuriomis reguliariai važiuoja visuomeninis transportas, ir šaligatvių valymas vasarą turi būti baigtas 7.00 valandą, o žiemą – 8.00 valandą.  

13. Asmenys, atsakingi už kelių ir jų priklausinių priežiūrą, turi juos prižiūrėti taip, kad jų būklė atitiktų saugaus eismo reikalavimus.

14. Organizacijos, įmonės, individualių valdų savininkai gali pavesti jiems priklausančių ar teisės aktų nustatyta tvarka priskirtų teritorijų tvarkymą specializuotoms įmonėms, sudarant paslaugų teikimo sutartį.

15. Autobusų stotelių ir galinių apsisukimo mikroautobusų stotelių teritorijas prižiūri eksploatuojančios įmonės ir seniūnijos.

16. Žemės savininkai ar naudotojai turi nuolat prižiūrėti jiems priklausančius servitutinius kelius ir kelkraščius: laiku, bet ne rečiau kaip kartą per mėnesį, nušienauti žolę, iškirsti nuolat augančius menkaverčius krūmus, naikinti Sosnovskio barštį.

 

IV SKYRIUS

GYVENVIEČIŲ IR BENDRO NAUDOJIMO TERITORIJŲ PRIEŽIŪRA

 

17. Bendro naudojimo teritorijų, miškelių, parkų, skverų, aikščių, paplūdimių, upių ir vandens telkinių (nepriskirtų fiziniams ar juridiniams asmenims) priežiūros, tvarkymo ir valymo darbus organizuoja seniūnas.

18. Kapinių priežiūrą organizuoja ir koordinuoja kiekvienoje seniūnijoje seniūnas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintomis Kapinių tvarkymo taisyklėmis.

19. Valstybinių miškų teritorijas prižiūri urėdijos, o už privačių miškų priežiūrą atsako jų savininkai.

20. Seniūnai kontroliuoja daugiabučių namų bendrijų ir administruojamų daugiabučių namų, sodų ir garažų bendrijų, įmonių, įstaigų, organizacijų, ūkininkų žemių ir privačių valdų teritorijų būklę ir imasi administracinių priemonių aplinkos tvarkai užtikrinti.

21. Visi daugiabučių gyvenamųjų namų butų savininkai ar nuomininkai privalo vykdyti daugiabučių namų bendrijų ar administratorių bei organizacijų, eksploatuojančių šiuos namus, priimtus įstatus ir namo vidaus ir aplinkos tvarkos taisykles.

22. Vykdant statybos darbus, būtina vadovautis Lietuvos Respublikos statybos įstatymu:

22.1. statybinės atliekos, susidarančios statant, rekonstruojant, remontuojant ar griaunant statinius, kad neterštų aplinkos ir nekeltų pavojaus žmonėms iki statybos darbų pabaigos, kaupiamos ir saugomos aptvertoje teritorijoje, konteineriuose ar kitoje uždaroje talpykloje iki jų perdavimo atliekų tvarkytojui ar atliekų perdirbėjui;

22.2. juridiniai ar fiziniai asmenys, pageidaujantys vykdyti statybos, rekonstrukcijos ar griovimo darbus, prieš gaudami leidimą vykdyti šiuos darbus, privalo pateikti Savivaldybės administracijai duomenis apie numatomą susidarysiančių statybos atliekų kiekį, rūšis ir jų tvarkymo būdus;

22.3. visą statybos darbų laikotarpį statybos darbus vykdančios organizacijos kasdien privalo valyti aplink statybos objektą esančias teritorijas, kurios teršiamos transportuojant statybines atliekas ir statybines medžiagas. Statybinės atliekos turi būti laikomos tam paskirtoje aikštelėje ar konteineriuose;

22.4. už nugriautų statinių teritorijų priežiūrą atsako statinio naudotojas.

23. Miestuose, miesteliuose ir kaimuose ant visų gyvenamųjų namų, visuomeninės paskirties ir gamybinių įmonių fasadų turi būti:

23.1. pritvirtinti standartiniai numeriai (juos prisitvirtina pastatų savininkai);

23.2. pritvirtintos gatvių sankryžose esančių namų gatvių pavadinimų lentelės (pritvirtina seniūnija, jeigu nėra galimybės paženklinti kelio informaciniais ženklais);

23.3. laikikliai vėliavoms arba stovai;

23.4. laiku iškelta Lietuvos valstybinė vėliava Vyriausybės nustatytomis švenčių dienomis.

24. Sklypus tvarko žemės naudotojas, o atkūrus nuosavybės teisę į sklypą – nuo nuosavybės dokumentų patvirtinimo dienos jau privalo valyti ir prižiūrėti sklypų savininkai.

25. Asmenys, turintys lauko prekybos statinį ar įrangą, turi sukomplektuoti juos pagal projektą ir pastatyti plane nurodytoje vietoje, įrengti šiukšliadėžes, palaikyti švarą ir tvarką 10 m spinduliu, likvidavus statinį ar įrangą, sutvarkyti aplinką, atnaujinti dangą (jei buvo sugadinta), atželdinti žaliuosius plotus ir apie tai informuoti seniūną.

26. Turgavietėse prekiaujama ir palaikoma tvarka, vadovaujantis Prekybos turgavietėse taisyklėmis.

27. Stacionarių prekybos vietų savininkai privalo jiems priklausančios teritorijos dydį ir priežiūrą suderinti su seniūnu.

28. Išorinei reklamai įrengti būtina kreiptis į Savivaldybės administracijos Urbanistikos skyrių ir gauti leidimą Leidimų įrengti išorinę reklamą Kauno rajono savivaldybėje išdavimo tvarkos aprašo, patvirtinto Savivaldybės administracijos direktoriaus, nustatyta tvarka. Už rinkimų reklamos sutvarkymą atsako ją paskelbę asmenys.

29. Savivaldybės viešosiose vietose renginiai organizuojami vadovaujantis Kauno rajono savivaldybės renginių viešosiose vietose organizavimo tvarkos aprašu, patvirtintu Savivaldybės tarybos ir kitų teisės aktų reikalavimais. Renginio organizatoriai privalo užtikrinti viešosios tvarkos palaikymą renginio metu ir aplinkos sutvarkymą pasibaigus renginiui, taip pat laikytis visų įsipareigojimų, nurodytų Savivaldybės administracijos direktoriaus išduotame leidime organizuoti renginį bei Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatytų reikalavimų.

30. Tvarkant žaliąsias atliekas, būtina vadovautis aplinkos apsaugos reikalavimais ir Savivaldybės tarybos patvirtintomis Kauno rajono savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo taisyklėmis:

30.1. kaimo vietovėje deginti žaliąsias atliekas galima tik sugrėbtas į krūvą ir ne arčiau kaip 100 m nuo šalia gyvenančių kaimynų ir miško, t. y. vienkiemiuose, nuolat stebint ir kontroliuojant degimo procesą;

30.2. jei deginamų atliekų kiekis didesnis nei 5 kub. m, deginimo vietą ir laiką būtina suderinti su seniūnu, vietos girininku ir priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos padaliniu;

30.3. miestuose ir miesteliuose deginti atviroje vietoje bet kokias atliekas griežtai draudžiama.

31. Viršiję dėl ūkinės ar kitos veiklos gyvenamosios aplinkos oro užterštumo nustatytą ribinę vertę (leistiną užterštumo lygį), reglamentuotą Lietuvos higienos normos ir Aplinkos oro apsaugos įstatymo, fiziniai ir juridiniai asmenys atsako įstatymų nustatyta tvarka ir atlygina gyventojų sveikatai ir aplinkai padarytą žalą.

32. Siekiant apsaugoti gyventojus nuo žalingo oro linijų elektrinio lauko poveikio, elektros linijas eksploatuojančios įmonės privalo stebėti, kad elektrinio lauko stipriai neviršytų Lietuvos higienos normoje nustatytų reikalavimų.

33. Gyvenamųjų namų, bendrabučių, globos namų, poilsio namų, švietimo įstaigų, sveikatos priežiūros įstaigų, viešbučių teritorijose ir poilsio aikštelėse maksimalus garso lygis negali viršyti Lietuvos higienos normos nustatytų reikalavimų:

33.1. kelti triukšmą gyvenamojoje teritorijoje nakties metu, t. y. nuo 22 val. iki 7 val. draudžiama, vakaro metu, t. y. nuo 19 val. iki 22 val. draudžiama, jei trikdoma viešoji rimtis;

33.2. jei vyksta renginys ir jį organizuoti yra gautas leidimas, tai 33.1 papunktyje nurodytas laiko intervalas gali būti pratęstas Kauno rajono savivaldybės Renginių viešosiose vietose organizavimo tvarkos apraše numatyta tvarka.

 

V SKYRIUS

ŪKININKŲ ŽEMIŲ IR PRIVAČIŲ VALDŲ PRIEŽIŪRA

 

34. Ūkininkai, ŽŪB ir kt. įmonės, kurių fermose laikoma daugiau kaip 10 sąlyginių gyvulių vienetų, privalo laikytis mėšlo ir nuotekų tvarkymo fermose aplinkosaugos reikalavimų.

35. Augalų apsaugos produktų, skirtų profesionaliam ir neprofesionaliam naudojimui, naudotojai privalo laikytis higienos, aplinkosaugos, sandėliavimo ir naudojimo reikalavimų, numatytų Lietuvos Respublikos augalų apsaugos įstatyme, Augalų apsaugos produktų saugojimo, tiekimo rinkai, naudojimo taisyklėse ir Lietuvos higienos normose nustatytų reikalavimų.

36. Griežtai draudžiama panaudoto inventoriaus ar mechanizmų kenksmingumo šalinimo (plovimo) darbus atlikti prie upių, ežerų, tvenkinių ir kitų vandens telkinių bei vandenviečių.

37. Nutekamųjų vandenų tvarkymas:

37.1. ūkininkų sodybų ir privačių valdų savininkai, kai nėra galimybės prisijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų, privalo įsirengti vietinius sandarius buitinių nuotekų rezervuarus arba vietinius valymo įrenginius, sudarant galimybes patogiai privažiuoti asenizacijos transportui, vadovaujantis statybos techniniais reglamentais, patvirtintais Lietuvos Respublikos aplinkos ministro įsakymais;

37.2. Lietaus vanduo nuo pastatų stogų negali būti nuvedamas į kaimyninę valdą. Bet koks nutekamojo vandens nuvedimas ar kitoks patekimas iš privačios valdos per kaimynines valdas be raštiško sutikimo ar abipusio sutarimo yra draudžiamas;

37.3. valdų savininkai privalo užtikrinti visų savo valdoje įrengtų komunalinių įrenginių ir lauko tualetų savalaikį tvarkymą;

37.4. valdų savininkai seniūno, Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus ar kito Savivaldybės administracijos įgalioto darbuotojo reikalavimu privalo pateikti sutartį su paslaugas teikiančia įmone dėl periodinio nuotekų išvežimo.

38. Tvarkydami mėšlą ir srutas Savivaldybės teritorijoje, asmenys privalo laikytis Lietuvos Respublikos aplinkos ir žemės ūkio ministrų patvirtinto Mėšlo ir srutų tvarkymo aplinkosaugos reikalavimų aprašo.

39. Melioracijos įrenginius žemės sklypų savininkai privalo prižiūrėti pagal Melioracijos techninį reglamentą MTR 1.12.01:2008 „Melioracijos statinių techninės priežiūros taisyklės“ ir Lietuvos Respublikos melioracijos įstatymą.

40. Susikaupusias biologiškai skaidžias atliekas privaloma tvarkyti vadovaujantis Kauno rajono savivaldybės Komunalinių atliekų tvarkymo taisyklėmis.

41. Visi žemės valdų ar naudmenų savininkai ir naudotojai privalo nepalikti nešienaujamų plotų, kad nekiltų savaiminiai ar tyčiniai gaisrai, o kilus gaisrui, prisiimti atsakomybę už padarinius.

42. Juridiniai ir fiziniai asmenys, eksploatuojantys stacionarius degimo šaltinius, kuriuose deginamas kuras, privalo vadovautis Lietuvos Respublikos aplinkos ministro įsakymais, reglamentuojančiais išmetamų teršalų iš kurą deginančių įrenginių normas.

43. Gyvenvietėse besinaudojantys autonominiu kūrenimu privačių valdų savininkai privalo įsirengti dūmtraukį, atitinkantį priešgaisrinius reikalavimus.

44. Autonominiuose katiluose galima naudoti tik Lietuvos Respublikos aplinkos oro apsaugos įstatyme pripažintas kuro rūšis.

45. Sodininkų bendrijos Savivaldybės teritorijoje veikia, vadovaudamosi Lietuvos Respublikos sodininkų bendrijų įstatymu.

46. Gyvenvietėse privačių valdų savininkai, laikydami bites, privalo vadovautis Gyvūnų laikymo Kauno rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklėmis.

 

VI SKYRIUS

DRAUDIMAI

 

47. Visapusiškai tvarkai Savivaldybės teritorijoje užtikrinti yra draudžiama:

47.1. privačioje žemės valdoje ar teritorijoje, bendro naudojimo teritorijoje kaupti, sandėliuoti įvairius nenaudojamus daiktus (padangas, statybines atliekas, netvarkingus įrenginius ar mechanizmus ir kt.), laikyti nenaudojamus ar netvarkingus pastatus ar statinius, kitaip šiukšlinti;

47.2. deginti buitinės ir augalinės kilmės atliekas miestuose ir miesteliuose;

47.3. deginti durpynus ir durpingas pievas;

47.4. naikinti ar žaloti medžius, krūmus, žaliąsias vejas ir gėlynus;

47.5. palikti netvarkomą, apleistą, piktžolėtą priklausančią žemę;

47.6. gadinti ar kitaip naikinti melioracijos įrenginius ir kitus vandens nutekėjimo griovius ar įrenginius;

47.7. laikyti statybines ir kitas medžiagas bendro naudojimo ir privačioje teritorijoje, teršiančias aplinką ar kitaip trukdančias aplinkiniams, užkasti statybinį laužą ir šiukšles statybos aikštelėje arba už jos ribų ir teršti statybinėmis atliekomis aplinkines teritorijas, be žemės savininko ar teisėto valdytojo raštiško sutikimo sandėliuoti statybines medžiagas ant kelių, gatvių, šaligatvių ir želdynų;

47.8. klijuoti ar kitaip tvirtinti skelbimus ir kitokią informacinę medžiagą ant šiam tikslui nepritaikytų statinių ir įrenginių;

47.9. kabinti iškabas, plakatus, statyti reklaminius skydus, stendus, statyti vagonėlius, palapines, kioskus ar kitus laikinus statinius, neturint nustatyta tvarka suderintų vietos schemų, projektų ir leidimų;

47.10. laikyti automobilius, iš kurių teka kuras ar tepalai, ar statyti juos ant žaliųjų plotų;

47.11. palikti ir laikyti bendro naudojimo vietose neeksploatuojamas transporto priemones;

47.12. palikti atliekas pakelėse, laukuose ar miškuose;

47.13. teršti aplinką nuotekomis, kenksmingomis ar nuodingomis medžiagomis;

47.14. šluoti sąšlavas į lietaus vandens surinkimo ir kitus požeminių inžinerinių tinklų šulinius, taip pat pilti į juos buitinius teršalus, gatvių purvą, pelenus, sniegą ir kitas atliekas;

47.15. plauti transporto priemones gatvėse, aikštėse, parkuose, skveruose, paplūdimiuose, prie upių, ežerų, daugiabučių gyvenamųjų namų kiemuose ir kitose tam tikslui nepritaikytose ar neskirtose vietose, purtyti kilimėlius ar kitaip valyti transporto priemones ar atskiras jų dalis, mechanizmus, savavališkai atidarinėti, pilti į lietaus ir nuotekų kanalizacijos šulinius nuotekas, kuriose yra naftos produktų ar nuodingų medžiagų;

47.16. važiuoti be seniūno leidimo automobiliais, sunkvežimiais, traktoriais per teritorijas, kurių danga tam nepritaikyta, ar laikyti sunkiasvores transporto priemones tam nepritaikytose vietose;

47.17. tverti tvoras ar statyti statinius, pažeidžiant statybos normas, įrengti nuotekų išleidėjus neturint leidimo;

47.18. savavališkai užstatyti, užtverti ar susiaurinti pravažiavimą, praėjimą, kitaip trukdyti asmenų laisvam judėjimui bendro naudojimo teritorijoje;

47.19. kaupti įvairias atliekas, maisto produktus ir panašias medžiagas asmenims priklausančiose ir bendro naudojimo teritorijose, kur gali būti skatinamas parazitų ar graužikų veisimasis;

47.20. vežti birias medžiagas ir įvairias atliekas neuždengtomis transporto priemonėmis;

47.21. naudoti per parą iš vandens telkinio daugiau kaip 10 kub. m vandens, neturint nustatyta tvarka išduoto leidimo;

47.22. savavališkai, be seniūno leidimo, vykdyti žemės kasimo darbus bendro naudojimo teritorijoje;

47.23. gadinti gatvių ir šaligatvių dangas, automobilių kelių dangą, jų statinius ir įrengimus;

47.24. gadinti lietaus kanalizaciją;

47.25. kabinti skalbinius balkonuose, matomoje vietoje, gatvės pusėje;

47.26. trikdyti viešąją rimtį;

47.27. gerti alkoholinius spiritinius gėrimus viešose vietose (gatvėse, stadionuose, skveruose, parkuose, visuomeniniame transporte);

47.28. savivaliauti (nesilaikyti įstatymų ir nustatytos tvarkos);

47.29. Kauno rajono savivaldybės teritorijoje esančių švietimo įstaigų mokiniams formaliojo ir neformaliojo ugdymo metu turėti, laikyti, perduoti, naudoti, vartoti ar kitaip disponuoti psichoaktyvias medžiagas (tabako gaminius, alkoholinius gėrimus ir kt.);

47.30. naudoti kepsnines Savivaldybės parkuose, skveruose ir kitose rekreacinėse vietose, išskyrus specialiai tam įrengtas vietas;

47.31. valant sniegą ir ledą, naudoti įrankius, gadinančius gatvių ir šaligatvių asfalto ir betono dangą;

47.32. mesti sniegą ir ledą nuo šaligatvių ir pėsčiųjų takų į važiuojamąją gatvių dalį;

47.33. krauti sniegą arčiau kaip 10 m nuo viešojo transporto stotelių ženklų, taip pat visame įvažos plote;

47.34. be Savivaldybės leidimo prekiauti ir teikti kitas paslaugas viešose vietose;

47.35. rašyti, braižyti, piešti ar terlioti ant visuomeninės paskirties pastatų, tvorų ir kitų statinių, išskyrus Savivaldybės nustatytas vietas. Ant privačių pastatų, tvorų ir kitų statinių galima rašyti, piešti tik teisės aktų nustatyta tvarka turint reikalingus suderinimus.

 

VII SKYRIUS

ATSAKOMYBĖ

 

48. Taisyklėse nustatytų reikalavimų laikymosi kontrolę užtikrina Savivaldybė. Teisę surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolus už Taisyklių nesilaikymą turi Savivaldybės administracijos direktoriaus tam įgalioti darbuotojai ir Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse nurodyti pareigūnai.

49. Fiziniai ir juridiniai asmenys, pažeidę Taisykles, baudžiami teisės aktų nustatyta tvarka.

50. Asmens patraukimas atsakomybėn neatleidžia jo nuo prievolės laikytis Taisyklių, pašalinti pažeidimo pasekmes ir atlyginti visus dėl to atsiradusius nuostolius.

______________________________________