LIETUVOS RESPUBLIKOS KRAŠTO APSAUGOS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL KRAŠTO APSAUGOS MINISTRO 2005 M. BALANDŽIO 4 D. ĮSAKYMO NR. V-379 „DĖL TARNYBINIO TYRIMO KOMISIJOS SUDĖTIES IR NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2017 m.  sausio 18 d. Nr. V-50

Vilnius

 

1Pakeičiu Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro 2005 m. balandžio 4 d. įsakymą Nr. V-379 „Dėl Tarnybinio tyrimo komisijos sudėties ir nuostatų patvirtinimo“:

1.1. Pakeičiu 2 punktą ir jį išdėstau taip:

2. Skiriu Ritą Karalienę, Krašto apsaugos ministerijos Teisės departamento Įstaigų teisinės priežiūros skyriaus patarėją, Tarnybinio tyrimo komisijos sekretore.“

1.2. Pakeičiu nurodytuoju įsakymu patvirtintus Tarnybinio tyrimo komisijos nuostatus:

1.2.1. Pakeičiu 9.7 papunktį ir jį išdėstau taip:

9.7. kreipiasi į Karo medicinos ekspertizės komisiją (toliau – KMEK) prašydama pateikti ekspertinę nuomonę apie galimybę nustatytą kario mirties ar sveikatos sutrikimo priežastį susieti su jo tarnybinių pareigų vykdymu ar statusu, o šaulio mirties, žūties, susižalojimo, sužalojimo ar kitokio sveikatos sutrikdymo priežastį – su šaulio tarnyba ar šaulio statusu;“.

1.2.2. Pakeičiu 10.4 papunktį ir jį išdėstau taip:

10.4. gauti iš KAS institucijų ir jų padalinių, LŠS ir jos padalinių vadovų informaciją ir paaiškinimus dėl karių ar šaulių mirties arba sveikatos sutrikimo fakto ir aplinkybių, taip pat tai patvirtinančius dokumentus (tarnybinio tyrimo išvadas, pareiginius nuostatus, planus, projektus ir kt.);“.

1.2.3. Pakeičiu 14 punktą ir jį išdėstau taip:

14. KMEK, gavusi komisijos paklausimą, per 30 kalendorinių dienų nuo paklausimo gavimo dienos pateikia ekspertinę nuomonę dėl galimybės kario (šaulio) mirties ar sveikatos sutrikimo priežastį susieti su jo tarnybinių pareigų vykdymu ar statusu (šaulio tarnyba).“

1.2.4. Pakeičiu 17 punktą ir jį išdėstau taip:

17. Komisijos posėdžius šaukia ir darbo vietą bei laiką nustato komisijos pirmininkas. Komisijos posėdžiai yra teisėti, jeigu juose dalyvauja daugiau kaip pusė narių, įskaitant pirmininką arba pirmininko pavaduotoją. Komisijos sprendimai priimami komisijos narių balsų dauguma. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, lemia komisijos pirmininko balsas.“

1.2.5. Pakeičiu 26 punktą ir jį išdėstau taip:

26. Komisija, įvertinusi turimą informaciją ir KMEK medicininę išvadą, priima vieną iš šių sprendimų:

26.1. kario mirtis ar sveikatos sutrikimas yra susijęs su tarnybinių pareigų vykdymu;

26.2. kario nužudymas ar sveikatos sutrikdymas susijęs su kario statusu;

26.3. kario mirtis susijusi su kario statusu;

26.4. šaulio mirtis ar sveikatos sutrikimas yra susijęs su šaulio tarnyba ar šaulio statusu;

26.5. kario mirtis ar sveikatos sutrikimas nesusijęs su tarnybinių pareigų vykdymu;

26.6. kario nužudymas ar sveikatos sutrikdymas nesusijęs su kario statusu;

26.7. kario mirtis nesusijusi su kario statusu;

26.8. šaulio mirtis ar sveikatos sutrikimas nesusijęs su šaulio tarnyba ar šaulio statusu;

26.9. šaulio tarnyba mirties ar sveikatos sutrikimo metu buvo susijusi su padidėjusiu pavojumi ar padidėjusia rizika šaulio gyvybei ar sveikatai;

26.10. šaulio tarnyba mirties ar sveikatos sutrikimo metu nebuvo susijusi su padidėjusiu pavojumi ar padidėjusia rizika šaulio gyvybei ar sveikatai.“

1.2.6. Pakeičiu 27 punktą ir jį išdėstau taip:

27. Sprendimą, kad kario mirtis ar sveikatos sutrikimas yra susijęs su tarnybinių pareigų vykdymu, o šaulio – su šaulio tarnyba, komisija priima, kai nustatomas priežastinis ryšys tarp kario ar šaulio vykdytų pareigų, numatytų pareiginiuose nuostatuose ir kituose teisės aktuose, vykdymo ir įvykusios mirties ar patirto sveikatos sutrikimo. Sprendimą, kad kario nužudymas ar sveikatos sutrikimas susijęs su kario statusu, komisija priima, kai nustatoma, kad karys nužudytas ar jo sveikata buvo sutrikdyta dėl jo turimo kario statuso. Sprendimą, kad kario mirtis susijusi su kario statusu pagal Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo 67 straipsnio 2 dalį, komisija priima, kai nustatoma, kad karys mirė ne dėl priežasčių, susijusių su tarnybinių pareigų vykdymu, numatytų pareiginiuose nuostatuose ir kituose teisės aktuose, o dėl kitos veiklos, susijusios su kario statusu. Sprendimą, kad šaulio mirtis ar sveikatos sutrikimas susijęs su šaulio statusu, komisija priima, kai nustatoma, kad šaulys mirė ar jo sveikata buvo sutrikdyta dėl jo turimo šaulio statuso.“

1.2.7. Pakeičiu 28.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

28.1. karys ar šaulys mirė arba patyrė sveikatos sutrikimą būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, narkotinių, psichotropinių ar kitokių psichiką veikiančių medžiagų (jei tas apsvaigimas nebuvo susijęs su darbo ar tarnybos procese vartojamomis medžiagomis);“.

2. Nustatau, kad šio įsakymo 1.1 papunktis įsigalioja 2017 m. kovo 1 d.

 

 

 

Krašto apsaugos ministras                                                                                      Raimundas Karoblis