LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

dėl žemės ūkio ministro 2022 m. birželio 27 d. įsakymo nr. 3d-420

„dėl lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos PRIEMONĖS „INVESTICIJOS Į MATERIALŲJĮ TURTĄ“ VEIKLOS SRITIES „PARAMA INVESTICIJOMS Į ŽEMĖS ŪKIO VALDAS“ ĮGYVENDINIMO TAISYKLIŲ, TAIKOMŲ NUO 2022 METŲ, PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2023 m. vasario 7 d. Nr. 3D-65

Vilnius

 

1. Pakeičiu Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos srities „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ įgyvendinimo taisykles, taikomas nuo 2022 metų, patvirtintas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2022 m. birželio 27 d. įsakymu Nr. 3D-420 „Dėl Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos srities „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ įgyvendinimo taisyklių, taikomų nuo 2022 metų, patvirtinimo“:

1.1. Pakeičiu 9.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

9.3. gauti tik lengvatinę paskolą investicijoms ir (arba) apyvartiniam kapitalui, laikantis Reglamento (ES) 1305/2013 45 straipsnio nuostatų ir šių Taisyklių 38.4 papunkčio nuostatų. Tuo atveju, kai pareiškėjui jau yra skirta investicinė parama, pareiškėjas gali kreiptis lengvatinės paskolos tik apyvartiniam kapitalui (užpildomas Prašymas suteikti lengvatinę paskolą apyvartiniam kapitalui pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 programos priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos srities „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ įgyvendinimo taisykles, taikomas nuo 2022 metų, (5 priedas). Šiuo atveju pareiškėjo tinkamumo vertinimas pagal Taisyklių 20 punkte nurodytas tinkamumo gauti paramą sąlygas ir reikalavimus neatliekamas);“.

1.2. Pripažįstu netekusiu galios 12 punktą.

1.3. Pakeičiu 13 punktą ir jį išdėstau taip:

13. Pareiškėjui suteikiamos paramos dydis apskaičiuojamas pagal Taisyklių 24 punkte nustatytą paramos intensyvumą tam žemės ūkio sektoriui, į kurį pareiškėjas numato investuoti, ir projekte numatytos investicijos yra susijusios su to konkretaus žemės ūkio sektoriaus veiklos vykdymu ir pagrįstas jų būtinumas to konkretaus žemės ūkio sektoriaus veiklai vykdyti (augalų priskyrimas sodininkystės, daržininkystės ar uogininkystės sektoriui atliekamas pagal 1987 m. liepos 23 d. Tarybos reglamento (EEB) Nr. 2658/87 dėl tarifų ir statistinės nomenklatūros bei dėl Bendrojo muitų tarifo I priedą. Daržininkystės sektoriui priskiriamos investicijos, susijusios tik su šviežių daržovių (t. y. nepriskiriamos nenatūraliai išdžiovintos ir natūraliai išdžiūvusios ankštinės daržovės) gamyba arba perdirbimu (vakuumavimu, konservavimu, atšaldymu, užšaldymu). Tuo atveju, kai projekto investicijos yra susijusios ne tik su to konkretaus žemės ūkio sektoriaus veiklos vykdymu ir yra nepagrįstas jų būtinumas to konkretaus žemės ūkio sektoriaus veiklai vykdyti, tokios investicijos paramos lėšomis nefinansuojamos.“

1.4. Pakeičiu 20.18 papunktį ir jį išdėstau taip:

20.18. parama neteikiama, jei remiantis Dirbtinai sukurtų sąlygų gauti paramą nustatymo metodika, patvirtinta Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2014 m. lapkričio 27 d. įsakymu Nr. 3D-889 „Dėl Dirbtinai sukurtų sąlygų gauti paramą nustatymo metodikos patvirtinimo“, nustatoma, kad pareiškėjas arba paramos gavėjas galimai neteisėtai sukūrė paramai gauti reikalingas sąlygas;“.

1.5. Pakeičiu 20.25 papunktį ir jį išdėstau taip:

20.25. pateiktame verslo plane pareiškėjas įrodo, kad ūkio subjektas atitinka ekonominį gyvybingumą apibūdinančius rodiklius ir jų kritines reikšmes, kaip nustatyta Ūkio subjektų, siekiančių pasinaudoti parama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemones, ekonominio gyvybingumo nustatymo taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2014 m. liepos 28 d. įsakymu Nr. 3D-440 „Dėl Ūkio subjektų, siekiančių pasinaudoti parama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos ir Lietuvos kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano programos priemones, ekonominio gyvybingumo nustatymo taisyklių patvirtinimo“;“.

1.6. Pakeičiu 21.10 papunktį ir jį išdėstau taip:

21.10. užtikrinti, kad narystė pripažintame žemės ūkio kooperatyve ir apyvartos su kooperatyvu vykdymas bus nepertraukiamai išlaikyti nuo paramos paraiškos pateikimo dienos iki projekto kontrolės laikotarpio pabaigos, išskyrus atvejus, kai pripažintas žemės ūkio kooperatyvas nutraukia veiklos vykdymą arba bankrutuoja. Jei narystė prarasta dėl kitų priežasčių, ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo tokio fakto atsiradimo narystė turi būti atstatyta kitame pripažintame žemės ūkio kooperatyve (papunkčio reikalavimas taikoma pareiškėjams, kurių paramos paraiškoms suteikti atrankos balai už narystę);“.

1.7. Pakeičiu 21.16 papunktį ir jį išdėstau taip:

21.16. užtikrinti, kai pateiktame projekte numatyta investuoti į naujų gamybinių pastatų ir (arba) statinių statybą, kad:“.

1.8. Pakeičiu 21.16.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

21.16.2. kai investuojama į kitą gyvulininkystės sektorių, po projekto įgyvendinimo pabaigos, antraisiais ir visais kitais projekto kontrolės metais valdoje laikomų ūkinių gyvūnų vidutinis metinis skaičius, kuris apskaičiuojamas kaip kalendorinių metų kiekvieno mėnesio paskutinės dienos ūkinių gyvūnų skaičiaus aritmetinis vidurkis, ne mažiau kaip 80 proc. atitiks paramos lėšomis paremto gamybinio pastato projektinius pajėgumus (pagal numatytą laikyti ūkinių gyvūnų skaičių);“.

1.9. Pakeičiu 21.16.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

21.16.3. kai investuojama į sodininkystės, daržininkystės, uogininkystės arba kitą augalininkystės sektorių, po projekto įgyvendinimo pabaigos, antraisiais projekto kontrolės metais (taikoma daržininkystei ir kitiems augalininkystės sektoriams) arba ketvirtaisiais projekto kontrolės metais (taikoma sodininkystei ir uogininkystei) sektoriaus produktų gamybos apimtys (natūrine išraiška) ne mažiau kaip 80 proc. atitiks paramos lėšomis paremto gamybinio pastato ir (arba) statinio projektinius pajėgumus;“.

1.10. Pakeičiu 21.18 papunktį ir jį išdėstau taip:

21.18. projekto įgyvendinimo ir kontrolės laikotarpiu nekurti dirbtinai sukurtų sąlygų gauti paramą, kaip nustatyta Dirbtinai sukurtų sąlygų gauti paramą nustatymo metodikoje, patvirtintoje Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2014 m. lapkričio 27 d. įsakymu Nr. 3D-889 „Dėl Dirbtinai sukurtų sąlygų gauti paramą nustatymo metodikos patvirtinimo“;“.

1.11. Pakeičiu 24.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

24.1. kai vykdoma Taisyklių 10.1 papunktyje nurodyta veikla:

24.1.1. gyvulininkystės, sodininkystės, daržininkystės ir uogininkystės sektoriuose finansuojama 50 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų (išskyrus atvejus, kai prašoma mažesnio paramos intensyvumo). Paramos intensyvumas skaičiuojamas atsižvelgiant į šias nuostatas:

24.1.1.1. padidinamas 20 proc. punktų jauniesiems ūkininkams (fiziniai asmenys, kurie paramos paraiškos pateikimo dieną yra ne vyresni kaip 40 metų amžiaus (pareiškėjui dar nėra suėję 41 metai) ir turi reikiamų profesinių įgūdžių bei kompetencijos), pateikusiems paramos paraišką penkerių metų laikotarpiu nuo įsisteigimo dienos, kaip nustatyta Taisyklių 20.29 papunktyje;

24.1.1.2. padidinamas 20 proc. punktų pripažintiems žemės ūkio kooperatyvams, įgyvendinantiems kolektyvines investicijas, kaip nustatyta Taisyklių 21.14 papunktyje;

24.1.1.3. padidinamas 20 proc. pareiškėjams, ūkininkaujantiems vietovėse, kuriose esama gamtinių ar kitų specifinių kliūčių. Pareiškėjo ūkis laikomas esančiu vietovėse, kuriose esama gamtinių ar kitų specifinių kliūčių, jei ne mažiau kaip 50 proc. jo žemės ūkio paskirties žemės ploto arba kooperatinės bendrovės (kooperatyvo) narių žemės ūkio paskirties žemės ploto yra šiose vietovėse (vietovės, kuriose esama gamtinių ar kitų specifinių kliūčių, yra nurodytos Programos priemonės „Išmokos už vietoves, kuriose esama gamtinių ar kitų specifinių kliūčių“ įgyvendinimo taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2015 m. balandžio 1 d. įsakymu Nr. 3D-245 „Dėl Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Išmokos už vietoves, kuriose esama gamtinių ar kitų specifinių kliūčių“ įgyvendinimo taisyklių patvirtinimo“. Vietovių, kuriose esama gamtinių ar kitų specifinių kliūčių, žemės ūkio paskirties žemės plotas, kai jis deklaruojamas, nustatomas pagal paskutinįjį prieš paramos paraiškos pateikimą deklaruotą žemės ūkio naudmenų plotą (ŽŪN);

24.1.1.4. didžiausias paramos intensyvumas jauniesiems ūkininkams, kaip nustatyta Taisyklių 20.29 papunktyje, pripažintiems žemės ūkio kooperatyvams, įgyvendinantiems kolektyvines investicijas, kaip nustatyta Taisyklių 21.14 papunktyje, pareiškėjams, ūkininkaujantiems vietovėse, kuriose esama gamtinių ar kitų specifinių kliūčių, kaip nustatyta Taisyklių 24.1.1.3 papunktyje, negali viršyti 70 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų (išskyrus atvejus, kai prašoma mažesnio paramos intensyvumo);

24.1.2. augalininkystės sektoriuje finansuojama 40 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų (išskyrus atvejus, kai prašoma mažesnio paramos intensyvumo). Paramos intensyvumas skaičiuojamas atsižvelgiant į šias nuostatas:

24.1.2.1. padidinamas 20 proc. punktų jauniesiems ūkininkams (fiziniai asmenys, kurie paramos paraiškos pateikimo dieną yra ne vyresni kaip 40 metų amžiaus (pareiškėjui dar nėra suėję 41 metai) ir turi reikiamų profesinių įgūdžių bei kompetencijos), pateikusiems paramos paraišką penkerių metų laikotarpiu nuo įsisteigimo dienos, kaip nustatyta Taisyklių 20.29 papunktyje;

24.1.2.2. padidinamas 20 proc. pareiškėjams, ūkininkaujantiems vietovėse, kuriose esama gamtinių ar kitų specifinių kliūčių, kaip nustatyta Taisyklių 24.1.1.3 papunktyje;

24.1.2.3. didžiausias paramos intensyvumas jauniesiems ūkininkams, kaip nustatyta Taisyklių 20.29 papunktyje, pareiškėjams, ūkininkaujantiems vietovėse, kuriose esama gamtinių ar kitų specifinių kliūčių, kaip nustatyta Taisyklių 24.1.1.3 papunktyje, negali viršyti 60 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų (išskyrus atvejus, kai prašoma mažesnio paramos intensyvumo);“.

1.12. Pakeičiu 24.3.5. papunktį ir jį išdėstau taip:

24.3.5. 2014–2020 metų programos laikotarpiu, įskaitant 2021–2022 metų pereinamąjį laikotarpį, ir įskaitant lengvatinę paskolą, nurodytą Taisyklių 24.3.3 ir 24.3.4 papunkčiuose, negali viršyti 900 000 Eur (devyni šimtai tūkstančių eurų) arba 1 100 000 Eur (vienas milijonas vienas šimtas tūkstančių eurų), arba 2 300 000 Eur (du milijonai trys šimtai tūkstančių eurų Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimo priemonės (EURI) lėšomis finansuojamiems projektams), kai pateiktoje paramos paraiškoje prašoma suteikti lengvatinę paskolą.“

1.13. Pakeičiu 25 punktą ir jį išdėstau taip:

25. Susijusių įmonių, sutuoktinių didžiausia bendra gauta paramos suma 2014–2020 metų programos laikotarpiu, įskaitant 2021–2022 metų pereinamąjį laikotarpį, pagal priemonės veiklos sritį negali viršyti 1 300 000 Eur (vienas milijonas trys šimtai tūkstančių eurų) arba 1 500 000 Eur (vienas milijonas penki šimtai tūkstančių eurų), arba 2 700 000 Eur (du milijonai septyni šimtai tūkstančių eurų Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimo priemonės (EURI) lėšomis finansuojamiems projektams), kai pateiktoje paramos paraiškoje prašoma suteikti lengvatinę paskolą. Susijusių įmonių, kai paraišką teikia juridinis asmuo, didžiausia bendra gauta paramos suma ribojama tik tarp pareiškėjo daugiau kaip 50 procentų įmonės akcijų, pajų ar kitokių dalyvavimą įmonės kapitale žyminčių kapitalo dalių valdančių asmenų ir (arba) valdymo organo narių (šio punkto reikalavimas netaikomas pripažintiems žemės ūkio kooperatyvams).“

1.14. Pakeičiu 27 punktą ir jį išdėstau taip:

27. Pareiškėjas, paramos gavėjas projekto įgyvendinimo laikotarpiu tuo pačiu metu negali  įgyvendinti projektų pagal kitas investicines Programos priemones ir (arba) priemonių veiklos sritis (punkto reikalavimas netaikomas, kai prašoma suteikti tik lengvatinę paskolą).“                      

1.15. Pakeičiu 28 punktą ir jį išdėstau taip:

28. Pakartotinai investicinės paramos galima kreiptis tik įgyvendinus ankstesnįjį pagal Programos priemones ir (arba) priemonių veiklos sritis finansuojamą projektą, t. y. ne anksčiau kaip pateikus paskutinį mokėjimo prašymą ir galutinę projekto įgyvendinimo ataskaitą (netaikoma Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ veiklos srities „Parama investicijoms į visų rūšių mažos apimties infrastruktūrą“ veiklai „Asbestinių stogų dangos keitimas“, priemonės „Bendradarbiavimas“ veiklos sričiai „Parama EIP veiklos grupėms kurti ir jų veiklai vystyti“  ir veiklos sričiai „Parama trumpoms tiekimo grandinėms ir vietos rinkoms skatinti vietos lygmeniu“, priemonės „Parama investicijoms į prevencinę veiklą, kuria siekiama sumažinti galimų gaivalinių nelaimių, nepalankių klimato reiškinių ir katastrofinių įvykių padarinius“ veiklos sričiai „Parama investicijoms į prevencinę veiklą, kuria siekiama sumažinti pavojingų ligų grėsmes ir su jomis susijusias pasekmes“, priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sričiai „Prevencinių priemonių taikymas prieš vilkų ūkiniams gyvūnams daromą žalą“, priemonės „Gamintojų grupių ir organizacijų įsisteigimas“ veiklos sričiai „Gamintojų grupių ir organizacijų įsisteigimas žemės ūkio sektoriuje“ ir kai prašoma suteikti tik lengvatinę paskolą).“

1.16. Pakeičiu 30.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

30.3. metinė palūkanų norma yra nustatoma ŽŪPGF ir finansų tarpininko sudarytoje sutartyje dėl paskolų teikimo ir skelbiama ŽŪPGF interneto svetainėje www.garfondas.lt.;“.

1.17. Pakeičiu 35.2.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

35.2.1. naujoms pieno ūkio fermoms – fermos ploto vieno kvadratinio metro (1 m2) statybos fiksuotasis įkainis yra 272,56 Eur už 1 m2 (fiksuotasis įkainis nustatytas statybos darbams, kuriems priskiriamos šios darbų grupės: žemės darbai, pamatų, grindų, sienų (įskaitant duris, langus ir vartus) ir stogo įrengimas, aplinkos tvarkymo darbai, vandentiekio ir elektros įrengimo darbai). Darbų grupėms nustatyti fiksuotieji įkainiai yra: žemės darbai – 9,76 Eur už 1 m2; pamatai – 25,58 Eur už 1 m2; grindys – 59,69 Eur už 1 m2; sienos (įskaitant duris, langus ir vartus) – 81,14 Eur už 1 m2; stogo įrengimas – 68,06 Eur už 1 m2; aplinkos tvarkymo darbai – 7,35 Eur už 1 m2; vandentiekio įrengimas – 5,70 Eur už 1 m2; elektros įrengimas – 15,28 Eur už 1 m2;“.

1.18. Pakeičiu 35.2.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

35.2.2. naujiems plokščiadugniams grūdų saugojimo bokštams – bokšto talpos tūrio vieno kubinio metro (1 m3) statybos fiksuotasis įkainis yra 109,26 Eur už 1 m3 (fiksuotasis įkainis nustatytas plokščiadugnio grūdų saugojimo bokšto minimaliai komplektacijai, kurią sudaro: viršutinio lygio jutiklis, fiksuojantis bokšto pripildymą, vidinės ir išorinės kopėčios su turėklais, durelės bokšto stoge ir sienoje, ventiliavimo sistema su ventiliatoriumi (7,5–11,0 kW), grūdų temperatūros matavimo sistema su skaitmeniniu temperatūros nustatymo prietaisu, perforuotos grindys (visas plotas), grūdų pakrovimo įrenginiai, grūdų iškrovimo sistema (grindų išvalymo sraigtinis transporteris, besisukantis ratu, sraigtinis transporteris, iškraunantis bokštą. Plokščiadugnio grūdų saugojimo bokšto pamatų įrengimo išlaidos į fiksuotąjį įkainį neįskaitytos).“

1.19. Pakeičiu 36.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

36.2. realiai suplanuotos, pagrįstos, atitinkančios pareiškėjo viso ūkio gamybinį potencialą (pvz.: valdomą žemės plotą, ūkinių gyvūnų skaičių ir pan.) ir neviršijančios vidutinių rinkos (jei nenustatyti fiksuotieji įkainiai) kainų (investicijų atitiktį ūkio gamybiniam potencialui pareiškėjas turi pagrįsti Taisyklių 1 priedo VI skyriuje „Tinkamos finansuoti projekto išlaidos“ ir kartu prie su paraiška teikiamų dokumentų pridėti skaičiavimus, pagrindžiančius investicijos pajėgumo atitiktį ūkio gamybiniam potencialui);“.

1.20. Pakeičiu 37.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

37.2. nauja įranga, būtina žemės ūkio sektoriaus ūkinių gyvūnų gerovei ir (arba) biologiniam saugumui užtikrinti. Remiamos investicijos ūkinių gyvūnų biologiniam saugumui užtikrinti: dezinfekciniai kilimėliai, higieniniai praėjimai (higieniniai šliuzai), transporto priemonių dezinfekavimo įranga, tinklai nuo vabzdžių ant angų ir pan., šalutinių gyvūninių produktų laikymo šaldytuvai ir šaldymo / vėsinimo kameros;“.

1.21. Pakeičiu 37.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

37.3. nauji technologiniai įrengimai, skirti žemės ūkio sektoriaus pirminiams žemės ūkio produktams apdoroti ir (arba) perdirbti ir (arba) paruošti realizacijai (pvz.: pieno priėmimo–separavimo–terminio apdorojimo linija, sūrių gamybos linija, skerdienos išpjaustymo linija, mėsos gaminių gamybos linija, daržovių šaldymo linija, sulčių gamybos linija ir pan.);“.

1.22. Pakeičiu 37.6 papunktį ir jį išdėstau taip:

37.6. projekte numatytai veiklai žemės ūkio sektoriuje vykdyti būtinų pastatų ir (arba) statinių (išskyrus šių Taisyklių 37.9 papunktyje nurodytus statinius) nauja statyba, rekonstravimas ar kapitalinis remontas. Naujų žieminių šiltnamių statyba yra remiama tik tuo atveju, jei pareiškėjo valdoje yra pastatytų žieminių šiltnamių, kuriuose vykdoma veikla ne mažiau kaip 10 mėnesių per kalendorinius metus (žieminis šiltnamis – pagal nustatyta tvarka parengtą projektą pastatytas statinys, registruotas Nekilnojamojo turto registre ir (arba) Žemės ūkio ir kaimo verslo registre, uždengtas stiklo, polietileno arba polikarbonato danga su sumontuota veikiančia stacionaria šildymo ir automatine laistymo ir tręšimo sistema). Statiniai klasifikuojami pagal jų naudojimo paskirtį, kaip nurodyta Statybos techniniame reglamente STR 1.01.03:2017 „Statinių klasifikavimas“, patvirtintame Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2016 m. spalio 27 d. įsakymu Nr. D1-713 „Dėl statybos techninio reglamento STR 1.01.03:2017 „Statinių klasifikavimas“ patvirtinimo“;“.

1.23. Pakeičiu 37.7 papunktį ir jį išdėstau taip:

37.7. gyvulininkystės sektoriaus ūkinių gyvūnų biologiniam saugumui užtikrinti reikalingų statinių nauja statyba, rekonstravimas ar kapitalinis remontas. Remiami statiniai: tvora su vartais, tvora be vartų, gyvūnų pakrovimo rampa, nuosavų transporto priemonių lauko plovykla (su dezinfekavimu), dezinfekciniai barjerai transporto priemonėms, šalutinių gyvūninių produktų šaldymo / vėsinimo patalpa, pašarų laikymo patalpos (sandarios, apsaugotos);

1.24 Pakeičiu 37.8 papunktį ir jį išdėstau taip:

37.8. naujos statybinės medžiagos. Statybinių medžiagų įsigijimas finansuojamas tik tuo atveju, kai projekte numatytai veiklai žemės ūkio sektoriuje vykdyti būtinų pastatų ir (arba) statinių, įskaitant ūkinių gyvūnų biologiniam saugumui užtikrinti reikalingus statinius, statybos, rekonstravimo ar kapitalinio remonto darbai atliekami ūkio būdu;“.

1.25 Pakeičiu 37.9 papunktį ir jį išdėstau taip:

37.9. infrastruktūra valdoje, jei ji susijusi su žemės ūkio sektoriaus žemės ūkio produktų gamyba ir (arba) apdorojimu, ir (arba) perdirbimu ir paruošimu realizacijai:“.

1.26. Pakeičiu 38.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

38.1. investicijos į materialųjį turtą, būtiną veiklai žemės ūkio sektoriuje vykdyti:ׅ“.

1.27. Pakeičiu 38.1.5 papunktį ir jį išdėstau taip:

38.1.5. nauji technologiniai įrengimai, skirti žemės ūkio sektoriaus pirminiams žemės ūkio produktams apdoroti ir (arba) perdirbti ir (arba) paruošti realizacijai;“.

1.28. Pakeičiu 38.1.7 papunktį ir jį išdėstau taip:

38.1.7. kiti nauji įrenginiai, įranga, prietaisai ir įrankiai, skirti veiklai žemės ūkio sektoriuje vykdyti;“.

1.29. Pakeičiu 38.2.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

38.2.1. nauja kompiuterinė ir programinė įranga, skirta veiklai žemės ūkio sektoriuje vykdyti;“.

1.30. Pakeičiu 39.4.7 papunktį ir jį išdėstau taip:

39.4.7. naujų mėšlidžių ir (arba) srutų kauptuvų statyba, išskyrus, kai parama teikiama Taisyklių 20.29 papunktyje nurodytu atveju ir tuo atveju, kai pateiktame projekte pareiškėjas numato pradėti vykdyti gyvulininkystės veiklą arba plėsti vykdomą gyvulininkystės veiklą (pateiktame projekte numatyta padidinti valdoje laikomų ūkinių gyvūnų skaičių. Šiuo atveju remiama naujų mėšlidžių ir (arba) srutų kauptuvų, kurių talpos būtinos užtikrinant tik pareiškėjo projekte numatytą padidinti ūkinių gyvūnų skaičiaus mėšlo ir (arba) srutų kaupimą ir laikymą, statyba);“

1.31. Pakeičiu 39.4.11 papunktį ir jį išdėstau taip:

39.4.11. kuro talpyklos, elektros generatoriai, elektros transformatoriai, vandens cisternos, bioreaktoriai. Elektros generatoriaus įsigijimas gali būti finansuojamas tuo atveju, jei jo galia yra ne didesnė kaip 120 KW ir jo įsigijimas būtinas gamybos procesui užtikrinti nepertraukiamą elektros energijos tiekimą, įvykus elektros energijos tiekimo sutrikimams;“.

1.32. Pakeičiu 39.4.13 papunktį ir jį išdėstau taip:

39.4.13. saulės baterijos, saulės kolektoriai, saulės moduliai, biodujų jėgainės, geoterminio šildymo įranga, išskyrus atvejus, kai nurodytos investicijos susijusios su valdos gamybinių poreikių tenkinimu (pardavimui skirta energija neremiama);“.

1.33. Pakeičiu 39.4.15 papunktį ir jį išdėstau taip:

39.4.15. žemės ūkio technika ir įranga, išskyrus purkštuvus ir trąšų barstytuvus,

susijusius su tiksliuoju ūkininkavimu (prie tiksliojo ūkininkavimo priskiriamos skaitmeninės technologijos, siekiant tiksliai naudoti tik trąšas arba augalų apsaugos produktus įvertinant geografinę padėtį ir augalų poreikį), N, N1 ir O kategorijų transporto priemonės (netaikoma gyvulininkystės, sodininkystės, daržininkystės ir uogininkystės sektoriams);“.

1.34. Pakeičiu 39.4.16 papunktį ir jį išdėstau taip:

39.4.16. tiesioginės ir juostinės sėjamosios (taikoma visuose žemės ūkio sektoriuose);“.

1.35. Papildau 39.4.20 papunkčiu ir jį išdėstau taip:

39.4.20. prekės, kurių kilmės šalis ir / arba kurios pagamintos Rusijos Federacijoje, Baltarusijos Respublikoje, Rusijos Federacijos aneksuotame Kryme, Moldovos Respublikos Vyriausybės nekontroliuojamoje Padniestrės teritorijoje, Sakartvelo Vyriausybės nekontroliuojamose Abchazijos ir Pietų Osetijos teritorijose, tai pat paslaugos bei darbai, atlikti šių šalių paslaugų ar darbų teikėjų;“.

1.36. Pakeičiu 45 punktą ir jį išdėstau taip:

45. Investicinės paramos (negrąžintina subsidija) paraiškų, pateiktų pagal Taisyklių 9.1 ir 9.2 papunkčius, atrankos vertinimas atliekamas pieninės galvijininkystės, mėsinės gyvulininkystės, įskaitant mėsinės galvijininkystės, avininkystės, ožkininkystės, triušininkystės, kiaulininkystės, paukštininkystės, įskaitant kiaušinių gamybą, ir kitų gyvulininkystės sektorių, sodininkystės, daržininkystės, uogininkystės ir kitų augalininkystės sektorių lygmeniu pagal atitinkamam sektoriui nustatytus atrankos kriterijus. Paramos paraiškų pirmumo eilės sudaromos pagal Taisyklių 11 punkte nurodytus žemės ūkio sektorius. Paramos paraiškų atrankos vertinimas ir paramos paraiškų pirmumo eilių sudarymas atliekamas Administravimo taisyklių nustatyta tvarka ir pagal žemės ūkio ministro įsakymu atitinkamam žemės ūkio sektoriui skirtą paramos sumą. Jeigu įvertinus visų to paties kvietimo metu pagal atitinkamą žemės ūkio sektorių gautų paramos paraiškų atitiktį atrankos kriterijams nustatoma, kad tik daliai vienodą atrankos balų skaičių gavusioms paramos paraiškoms užtenka atitinkamam žemės ūkio sektoriui  žemės ūkio ministro įsakymu skirtos paramos sumos, Agentūra Administravimo taisyklių nustatyta  tvarka kreipiasi į Ministeriją dėl šių paraiškų finansavimo galimybės. Sprendimą priima Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos valdymo komitetas (toliau – PVK). PVK gali nuspręsti skirti papildomų lėšų atitinkamo žemės ūkio sektoriaus visoms vienodą atrankos kriterijų balų skaičių gavusioms paramos paraiškoms finansuoti ir (arba) perskirstyti kitiems žemės ūkio sektoriams skirtus ir nepanaudotus paramos lėšų likučius, juos skiriant šioms paraiškoms finansuoti. Jeigu PVK nusprendžia skirti papildomų lėšų  ir (arba) perskirstyti kitų žemės ūkio sektorių nepanaudotus lėšų likučius vienodą atrankos kriterijų balų skaičių gavusioms paramos paraiškoms finansuoti, Ministerija keičia žemės ūkio ministro įsakymu patvirtintą paramos sumą. Paramos paraiškos, kurioms pagal suteiktus atrankos kriterijų balus nepakanka atitinkamam žemės ūkio sektoriui skirtos paramos sumos, Agentūros sprendimu atmetamos, nevertinamas jų tinkamumas, jos neteikiamos svarstyti projektų atrankos komitetui. Paramos paraiškoms, pateiktoms pagal Taisyklių 9.2 papunktį, kurioms finansuoti nepakanka investicinei paramai (negrąžintinai subsidijai) skirtų lėšų arba kurios nesurinko mažiausio privalomo atrankos balų skaičiaus, pareiškėjas gali atsisakyti investicinės paramos ir gauti lengvatinę paskolą, jei lėšų užtenka finansuoti lengvatinę paskolą paraiškoms, pateiktoms pagal Taisyklių 9.3 papunktyje nurodytą paramos formą, ir paraiškoms, pateiktoms pagal Taisyklių 9.2 papunktyje nurodytą paramos formą, kurioms pakanka ir iš dalies pakanka investicinės paramos lėšų, sudarytos paramos paraiškų pirmumo eilės paviešinimo dieną.“

1.37. Pakeičiu 46.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

46.1. pareiškėjo valdoje laikomų pieninių veislių karvių skaičius paramos paraiškos pateikimo dieną yra (nustatoma pagal Ūkinių gyvūnų registre esančius duomenis. Atrankos balai suteikiami ir tuo atveju, kai pripažinto žemės ūkio kooperatyvo, kuris superka ir realizuoja iš savo narių jų valdose pagamintus ar išaugintus žemės ūkio produktus arba supirktus iš savo narių jų valdose pagamintus ar išaugintus žemės ūkio produktus perdirba ir realizuoja iš jų pagamintus maisto ir ne maisto produktus, narių, atitinkančių Taisyklių 46.7 papunkčio reikalavimus, valdose laikomų vidutinis pieninių veislių karvių skaičius, apskaičiuotas sudedant visų pripažinto žemės ūkio kooperatyvo narių laikomų veislių karvių skaičių (paraiškos pateikimo dieną) ir padalijant jį iš visų pripažinto žemės ūkio kooperatyvo narių skaičiaus, atitinka vieną iš Taisyklių 46.1.1–46.1.3 papunkčiuose nurodytą pieninių veislių karvių skaičių (pateikiamas narių sąrašas, kuriame nurodyti kiekvieno kooperatyvo nario duomenys, valdos Nr. ir valdoje laikomų pieninių veislių karvių skaičius paraiškos pateikimo dieną):

46.1.1. nuo 10 iki 50 pieninių veislių karvių – suteikiami 25 balai;

46.1.2. nuo 51 iki 100 pieninių veislių karvių – suteikiama 20 balų;

46.1.3. nuo 101 iki 200 pieninių veislių karvių – suteikiama 15 balų;“.

1.38. Pakeičiu 47.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

47.2. pareiškėjo valdos dydis, išreikštas produkcijos standartine verte, paramos paraiškos pateikimo dieną yra mažesnis (valdos ekonominis dydis nustatomas kaip nurodyta Taisyklių 20.15 papunktyje. Atrankos balai suteikiami ir tuo atveju, kai pripažinto žemės ūkio kooperatyvo, kuris superka ir realizuoja iš savo narių jų valdose pagamintus ar išaugintus žemės ūkio produktus arba supirktus iš savo narių jų valdose pagamintus ar išaugintus žemės ūkio produktus perdirba ir realizuoja iš jų pagamintus maisto ir ne maisto produktus, narių, atitinkančių Taisyklių 47.9 papunkčio reikalavimus, vidutinis valdų ekonominis dydis, apskaičiuotas sudedant visų pripažinto žemės ūkio kooperatyvo narių valdų ekonominius dydžius (paraiškos pateikimo dieną) ir padalijant jį iš visų pripažinto žemės ūkio kooperatyvo narių skaičiaus, atitinka vieną iš Taisyklių 47.2.1–47.2.3 papunkčiuose nurodytą valdos ekonominį dydį (pateikiamas kooperatyvo narių sąrašas, kuriame nurodyti kiekvieno kooperatyvo nario asmens duomenys, valdos Nr. ir valdos ekonominis dydis paraiškos pateikimo dieną). Kai valdos ekonominis dydis yra:

47.2.1. didesnis kaip 8 000 Eur iki 50 000 Eur įskaitytinai – suteikiama 20 balų;

47.2.2. didesnis kaip 50 000 Eur iki 100 000 Eur įskaitytinai – suteikiama 15 balų;

47.2.3. didesnis kaip 100 000 Eur iki 150 000 Eur įskaitytinai – suteikiama 10 balų;“.

1.39. Pakeičiu 47.6 papunktį ir jį išdėstau taip:

47.6. pareiškėjas investuoja į gyvūnų gerovę (vykdo tvarto su tam reikalingos įrangos įsigijimu naują statybą, rekonstrukciją, kapitalinį remontą ir (arba) įsigyja tik įrangą gyvūnų gerovei užtikrinti) (už kiekvieną nurodytų investicijų 1 procento vertę (skaičiuojama sveikaisiais skaičiais, neapvalinant pagal matematines apvalinimo taisykles) bendroje projekto investicijų vertėje (be PVM) suteikiamas 1 balas, bet ne daugiau kaip 15 balų). Investicijoms į gyvūnų gerovę gali būti priskiriamos ir šios investicijos (atrankos balai suteikiami tuo atveju, jei investicijos nesutampa su Taisyklių 47.1 papunktyje nurodytomis investicijomis, t. y. kurioms skiriami atrankos balai pagal Taisyklių 47.1 papunkčio atrankos kriterijų):“.

1.40. Pakeičiu 48.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

48.1. pareiškėjo valdos dydis, išreikštas produkcijos standartine verte, paramos paraiškos pateikimo dieną yra mažesnis (valdos ekonominis dydis nustatomas kaip nurodyta Taisyklių 20.15 papunktyje. Atrankos balai suteikiami ir tuo atveju, kai pripažinto žemės ūkio kooperatyvo, kuris superka ir realizuoja iš savo narių jų valdose pagamintus ar išaugintus žemės ūkio produktus arba supirktus iš savo narių jų valdose pagamintus ar išaugintus žemės ūkio produktus perdirba ir realizuoja iš jų pagamintus maisto ir ne maisto produktus, narių, atitinkančių Taisyklių 48.9 papunkčio reikalavimus, vidutinis valdų ekonominis dydis, apskaičiuotas sudedant visų pripažinto žemės ūkio kooperatyvo narių valdų ekonominius dydžius (paraiškos pateikimo dieną) ir padalijant jį iš visų pripažinto žemės ūkio kooperatyvo narių skaičiaus, atitinka vieną Taisyklių 48.1.1–48.1.3 papunkčiuose nurodytą valdos ekonominį dydį (pateikiamas kooperatyvo narių sąrašas, kuriame nurodyti kiekvieno kooperatyvo nario asmens duomenys, valdos Nr. ir valdos ekonominis dydis paramos paraiškos pateikimo dieną). Kai valdos ekonominis dydis yra:

48.1.1. didesnis kaip 8 000 Eur iki 50 000 Eur įskaitytinai – suteikiama 20 balų;

48.1.2. didesnis kaip 50 000 Eur iki 100 000 Eur įskaitytinai – suteikiama 15 balų;

48.1.3. didesnis kaip 100 000 Eur iki 150 000 Eur įskaitytinai – suteikiama 10 balų;“.

1.41. Pakeičiu 51.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

51.1. kai projekto vertė iki 300 000 Eur (įskaitytinai) be PVM, Agentūra, įvertinusi paramos paraiškas, parengia nustatytos formos paramos paraiškų vertinimo rezultatų suvestinę, nustatytos formos atskirų paramos paraiškų vertinimo ataskaitas ir jas teikia svarstyti Agentūros sudarytam Projektų atrankos komitetui (toliau – Agentūros PAK), į kurio sudėtį įtraukiamas ir Ministerijos atstovas (-ai). Sprendimas dėl paramos skyrimo arba neskyrimo įforminamas Agentūros direktoriaus nustatyta tvarka;“.

1.42. Papildau 531 punktu ir jį išdėstau taip:

531. Tuo atveju, kai pareiškėjas pateikia prašymą suteikti lengvatinę paskolą apyvartiniam kapitalui pagal Taisyklių 5 priede nurodytą formą, Agentūra neatlieka  pareiškėjo tinkamumo vertinimo pagal Taisyklių 20 punkte nurodytas tinkamumo gauti paramą sąlygas ir reikalavimus. Agentūra vadovaujasi pareiškėjo įgyvendinamo investicinio projekto tinkamumo gauti paramą vertinimo rezultatais, per 1 mėnesį nuo paramos paraiškų priėmimo laikotarpio pabaigos parengia ir pagal Taisyklių 3 priede pateiktą formą pareiškėjui išduoda tinkamumo gauti lengvatinę paskolą pažymą (galioja 6 mėnesius nuo jos išdavimo datos), su kuria jis kreipiasi į finansų tarpininką dėl paskolos suteikimo, pristatydamas ir kitus finansų tarpininko pareikalautus dokumentus.“

1.43. Pakeičiu 57 punktą ir jį išdėstau taip:

57. Kai naujo pastato statyba vykdoma pagal Taisyklių 35.2.1 papunktyje nustatytus fiksuotuosius įkainius, ji gali būti vykdoma vienu etapu arba keliais etapais ir mokėjimo prašymas gali būti pateikiamas užbaigus atitinkamai darbų grupei, kuriai nustatyti fiksuotieji įkainiai, priskirtus darbus. Statybos darbų užbaigimo dokumentai, kai jie privalomi pagal teisės aktų reikalavimus, turi būti pateikti su mokėjimo prašymu. Tuo atveju, kai naujo statinio statyba vykdoma pagal Taisyklių 35.2.2 papunktyje nustatytus fiksuotuosius įkainius, statyba turi būti vykdoma vienu etapu be tarpinių mokėjimų. Mokėjimo prašymas pateikiamas užbaigus statinio statybą. Statybos darbų užbaigimo dokumentai, kai jie privalomi pagal teisės aktų reikalavimus, turi būti pateikti su mokėjimo prašymu.“

1.44. Pakeičiu 64 punktą ir jį išdėstau taip:

64. Kai tinkamų finansuoti išlaidų vertė nustatoma pagal Taisyklių 35.2 papunktyje atitinkamų išlaidų kategorijai patvirtintą fiksuotąjį įkainį, paramos lėšos išmokamos taikant Taisyklių 62.1 papunktyje nustatytą būdą. Mokėjimo prašymas per ŽŪMIS pateikiamas užbaigus atitinkamai darbų grupei priskirtus darbus, kai statyba vykdoma pagal Taisyklių 35.2.1 papunktyje nustatytus fiksuotuosius įkainius, arba tik užbaigus įgyvendinti investicijas. Su mokėjimo prašymu paramos gavėjas turi pateikti statybos ar statybos etapo, kai statyba vykdoma pagal Taisyklių 35.2.1 papunktyje darbų grupei nustatytus fiksuotuosius įkainius, užbaigimo dokumentus (Lietuvos Respublikos statybos įstatymo nustatyta tvarka pateikiamas statybos užbaigimo aktas arba deklaracija apie statybos užbaigimą. Jei šie dokumentai teisės aktų nustatyta tvarka turi būti registruoti informacinėje sistemoje „Infostatyba“, jų Agentūrai pateikti nereikia) ar jų kopijas, kuriais įrodomas projekto kiekybinio rezultato (pvz.: pastatyta pieno ūkio ferma, plokščiadugnis grūdų saugojimo bokštas) ar statybos etapo darbų pasiekimas. Prieš išmokėdama paramos lėšas Agentūra turi atlikti patikrą vietoje ir įsitikinti, kad projekto kiekybinis rezultatas pasiektas. Jei paramos lėšos buvo mokamos pagal tarpinius mokėjimus, Agentūra, išmokėdama galutinę paramos sumą, turi įsitikinti, kad tinkamų finansuoti išlaidų vertei, nustatytai pagal fiksuotąjį įkainį, apskaičiuota paramos suma būtų neviršyta. Išlaidų pagrindimo ir išlaidų apmokėjimo įrodymo dokumentų pateikti nereikia.“

1.45. Pakeičiu 1 priedo III skyrių „Informacija apie projektą, kuriam prašoma paramos“ ir jį išdėstau taip:

III. INFORMACIJA APIE PROJEKTĄ, KURIAM PRAŠOMA PARAMOS

1. Programos priemonės veiklos srities kodas

4.1

 

2. Paramos forma (paraiška gali būti pateikta tik pagal vieną paramos formą)

Investicinė parama (pagal Taisyklių 9.1 papunktį)

Investicinė parama ir lengvatinė paskola (pagal Taisyklių 9.2 papunktį)

 

3. Programos priemonės veiklos srities remiama veikla (paraiška gali būti pateikta tik pagal vieną remiamą veiklą).

 

 

Žemės ūkio produktų gamyba.

Prekinių žemės ūkio produktų (pagamintų ir (arba) išaugintų valdoje) apdorojimas, perdirbimas ir tiekimas rinkai arba pripažinto žemės ūkio kooperatyvo iš savo narių jų valdose pagamintų ar išaugintų žemės ūkio produktų supirkimas ir realizavimas, supirktų iš savo narių jų valdose pagamintų ar išaugintų žemės ūkio produktų perdirbimas ir iš jų pagamintų maisto ir ne maisto produktų realizavimas.

 

4. Žemės ūkio sektorius  (nurodomas žemės ūkio sektorius, į kurį investuojama, langelyje pažymint ženklu „X“. Paraiška gali būti pateikta tik pagal vieną žemės ūkio sektorių, detalizuojant pagal tam sektoriui priskiriamas gyvūnų ar augalų rūšis, pažymint ženklu „X“).

Pieninė galvijininkystė

 Mėsinė galvijininkystė

 Kiaulininkystė

 Paukštininkystė, įskaitant kiaušinių gamybą

 Avininkystė

 Ožkininkystė

 Triušininkystė

 Kitas gyvulininkystės sektorius_____________(nurodyti)

Sodininkystės sektorius:

 Obuoliai

 Kriaušės

 Kita__________________(nurodyti)

Uogininkystės sektorius:

 Serbentai

 Šilauogės

 Kita__________________(nurodyti)

Daržininkystės sektorius:

 Morkos

 Burokėliai

 Kita__________________(nurodyti)

 Kitas augalininkystės sektorius_____________(nurodyti)

 

5. Pareiškėjo žemės ūkio valdoje vykdoma veikla (nurodomi žemės ūkio sektoriai (gyvulininkystė, sodininkystė, uogininkystė, daržininkystė ar augalininkystė), kurių veikla žemės ūkio valdoje vykdoma ir pažymimas sektorius į kurį investuojama).

 

žemės ūkio valdoje vykdoma veikla _________ (nurodyti žemės ūkio sektorius, kurių veikla vykdoma)

 žemės ūkio sektorius, į kurį investuojama _____ (nurodyti žemės ūkio sektorių)

6. Projekto pavadinimas

 

 

7. Projekto įgyvendinimo vieta (duomenys patikrai vietoje atlikti)

Savivaldybės pavadinimas

Gyvenamosios vietovės pavadinimas

Gatvės pavadinimas

Namo Nr.

Buto Nr.

8. Bendra investicinės paramos projekto vertė su PVM, Eur

___________________________________________

(bendra projekto vertė su tinkamomis ir netinkamomis finansuoti išlaidomis su PVM, eurais)

9. Bendra investicinės paramos projekto vertė be PVM, Eur

_________________________________________________________________________________

(bendra projekto vertė su tinkamomis ir netinkamomis finansuoti išlaidomis be PVM, eurais)

10. Investicinės paramos projekto tinkamų finansuoti išlaidų vertė be PVM, Eur

_____________________________________________

(projekto tinkamos finansuoti išlaidos be PVM, eurais)

 

11. Prašomos investicinės paramos intensyvumas, proc.

__________________(nurodyti)

(nuo tinkamų finansuoti išlaidų)

12. Prašomos investicinės paramos suma be PVM, Eur (nurodoma sveikaisiais skaičiais)

 

(bendra prašoma paramos suma, eurais (nuo tinkamų finansuoti išlaidų)

13. Prašomos lengvatinės paramos suma, Eur (pildoma, kai paramos paraiška pateikta pagal Taisyklių 9.2 papunktį. Prašoma paskolos suma nurodoma sveikaisiais skaičiais)

 

_____________________________________________

(bendra prašomos lengvatinės paskolos suma, eurais)

 

 

_____________________________________________

(paskolos dalis apyvartiniam kapitalui finansuoti, eurais)

 

 

14. Projekto įgyvendinimo etapai:

(pildoma, jei planuojama projektą įgyvendinti keliais etapais)

Planuojami projekto įgyvendinimo etapai ir prašoma paramos suma Eur:

 

Pirmojo etapo pabaiga

____________________

(nurodomi metai ir mėnuo)                   

 

_________________________

(nurodoma prašoma paramos suma Eur)

 

Antrojo etapo pabaiga

__________________

(nurodomi metai ir mėnuo)             

 

_________________________

(nurodoma prašoma paramos suma Eur)

 

N-ojo etapo pabaiga

_________________

(nurodomi metai ir mėnuo)             

 

_________________________

(nurodoma prašoma paramos suma Eur)

15. Planuojama projekto pabaiga:

_________________________________________

(nurodoma data, kada planuojama pateikti paskutinį mokėjimo prašymą Agentūrai)

16. Asmuo, atsakingas už projektą

(vardas, pavardė):

(pildyti, jei tai ne pareiškėjas)

Tiesioginio ryšio tel. Nr.

 

 

__________________________________________________________________

(Pareiškėjo įgalioto asmens, kuris bus atsakingas už projekto įgyvendinimo priežiūrą ir ataskaitų rengimą projekto įgyvendinimo metu, vardas, pavardė, pareigos, tel. Nr.)“.

1.46. Pakeičiu 1 priedo V skyrių „Informacija apie projektą“ ir jį išdėstau taip:

V. INFORMACIJA APIE PROJEKTĄ

Pateikiama trumpa informacija apie planuojamą įgyvendinti projektą (pateikiamoje informacijoje turi būti nurodyta, kaip projektas atitinka Taisyklių III skyriuje nurodytus prioritetus, tikslines sritis ir prisideda prie kompleksinių tikslų įgyvendinimo. Nurodoma, kokios ūkininkavimo technologijos taikomos, planuojamos taikyti. Nurodoma koks ūkinių gyvūnų laikymo būdas taikomas arba planuojamas taikyti. Nurodoma kaip numatomos įsigyti investicijos atitiks ūkio poreikius ir gamybinį potencialą.)“.

 

 

 

 

1.47. Pakeičiu 1 priedo IX skyriaus „Informacija apie žemės valdas“ 1.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

„1.2. pievos ir ganyklos, kurios nedeklaruojamos DGP kodu, ha ha“ha

1.2.1. pievos ir ganyklos, kurios deklaruojamos DGP kodu, ha“.

 

1.48. Pakeičiu 1 priedo XVI skyrių „Projekto priežiūros rodikliai“ ir jį išdėstau taip:

„XVI. PROJEKTO PRIEŽIŪROS RODIKLIAI (užpildomos eilutės pagal priskirtus priežiūros rodiklius. Lentelės 1 punkte nurodytus rodiklius pildo pareiškėjai, įsipareigojantys padidinti gamybos apimtis, ir pareiškėjai, kurie pateiktame projekte numato investuoti į naujų gamybinių pastatų statybą. Lentelės 2 punktas taikomas Taisyklių 10.2 papunktyje nurodytai veiklai. Lentelės 3 punkte nurodytas rodiklis netaikomas pripažintiems žemės ūkio kooperatyvams, kurie užsiima iš savo narių jų ūkiuose pagamintų ar išaugintų žemės ūkio produktų supirkimu ir jų realizavimu, supirktų iš savo narių jų ūkiuose pagamintų ar išaugintų žemės ūkio produktų perdirbimu ir iš jų pagamintų maisto ir ne maisto produktų realizavimu. Lentelės 5 punkto rodiklį pildo tik pareiškėjai, investuojantys į gyvulininkystės sektorių, lentelės 6 punkto rodiklį pildo pareiškėjai, investuojantys į pienininę galvijininkystę (5 ir 6 rodiklių įvykdymas tikrinamas pagal Ūkinių gyvūnų registro duomenis. Įsipareigojimo padidinti gamybos apimtis įvykdymas tikrinamas pagal Taisyklių 46.2, 47.3 arba 48.2 papunkčiuose nustatytą tvarką, atsižvelgiant į žemės ūkio sektorių, į kurį investuojama). Kai pareiškėjas investuoja į naujų gamybinių pastatų statybą, rodiklio įvykdymas tikrinamas pagal Taisyklių 21.16 papunktyje nustatytą tvarką, atsižvelgiant į žemės ūkio sektorių, į kurį investuojama). Kai projekte yra numatyta turtą įsigyti finansinės nuomos (lizingo) būdu, prognozės turi būti pateiktos visam finansinės nuomos (lizingo) laikotarpiui ir 5 metų projekto kontrolės laikotarpiui nuo paskutinio paramos lėšų išmokėjimo. Priežiūros rodiklių įvykdymas patikrinamas, kai pareiškėjas pateikia už ataskaitinį laikotarpį sudarytus metinės finansinės atskaitomybės dokumentus.)

 

Rodikliai

Mato

vnt.

Ataskaitiniai metai

20_____ m.

Paramos paraiškos pateikimo dieną

Prognozės projekto įgyvendinimo ir kontrolės metais

20_

20_

20_

20_

20_

20_

20_

1.

Gamybos apimtys:

natūriniais vienetais

 

x

 

 

 

 

 

 

 

1.1.

Pieninės galvijininkystės produktų

tonomis

 

x

 

 

 

 

 

 

 

1.2.

Mėsinės gyvulininkystės (mėsinės galvijininkystės, avininkystės, ožkininkystės, triušininkystės, kiaulininkystės ir paukštininkystės) produktų

vienetais arba tonomis

 

x

 

 

 

 

 

 

 

1.3.

Kitų gyvulininkystės sektorių produktų

vienetais arba tonomis

 

x

 

 

 

 

 

 

 

1.4.

Sodininkystės sektoriaus produktų

pagal žemės ūkio naudmenų plotą arba produkcijos kiekį, arba prekių pardavimą (pasirinkti vieną mato vnt.)

 

x

 

 

 

 

 

 

 

1.5.

Daržininkystės sektoriaus produktų

pagal žemės ūkio naudmenų plotą arba pagal produkcijos kiekį, arba pagal prekių pardavimą (pasirinkti vieną mato vnt. variantą)

 

x

 

 

 

 

 

 

 

1.6.

Uogininkystės sektoriaus produktų

pagal žemės ūkio naudmenų plotą arba pagal produkcijos kiekį, arba prekių pardavimą (pasirinkti vieną mato vnt. variantą)

 

x

 

 

 

 

 

 

 

1.7.

Kitų augalininkystės sektorių produktų

pagal žemės ūkio naudmenų plotą arba pagal produkcijos kiekį, arba prekių pardavimą (pasirinkti vieną mato vnt. variantą)

 

x

 

 

 

 

 

 

 

2.

Žemės ūkio produktų apdorojimo ir perdirbimo apimtys

natūriniais vienetais

 

x

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.

Valdos ekonominis dydis, išreikštas produkcijos standartine verte

Eur

x

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.

 

Valdomas ŽŪN plotas

ha

x

 

 

 

 

 

 

 

 

5.

Vidutinis metinis ūkinių gyvūnų skaičius

vnt.

x

x

 

 

 

 

 

 

 

6.

 

Pieninių veislių karvių skaičius

vnt.“.

x

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.49. Pakeičiu 1 priedo XVII skyriaus „Kita informacija“ 13 punktą ir jį išdėstau taip:

„13.

Ar įsipareigojate projekto įgyvendinimo ir kontrolės laikotarpiu nekurti dirbtinai sukurtų sąlygų gauti paramą?

Taip            Ne“. 

 

1.50. Pakeičiu 1 priedo XVII skyriaus „Kita informacija“ 26 punktą ir jį išdėstau taip:

„26.

Ar įsipareigojate užtikrinti, kad kai pateiktame projekte numatote investuoti į naujų gamybinių pastatų statybą pieninės arba mėsinės galvijininkystės sektoriuose, po projekto įgyvendinimo pabaigos, pirmaisiais projekto kontrolės metais vidutinis valdoje laikomų galvijų skaičius sudarys ne mažiau kaip 20 proc. paramos lėšomis paremto gamybinio pastato projektinių pajėgumų (pagal pastate numatytą laikyti galvijų skaičių), antraisiais projekto kontrolės metais – ne mažiau kaip 40 proc., trečiaisiais projekto kontrolės metais – ne mažiau kaip 60 proc., ketvirtaisiais ir penktaisiais projekto kontrolės metais – ne mažiau kaip 80 proc. (taikoma, kai investuojama į naujų gamybinių pastatų statybą pieninės ir (arba) mėsinės galvijininkystės sektoriuose)?

Taip    Ne  “. Neaktualu

 

 

1.51. Pakeičiu 1 priedo XVII skyriaus „Kita informacija“ 27 punktą ir jį išdėstau taip:

„27.

Ar įsipareigojate užtikrinti, kad kai pateiktame projekte numatote investuoti į naujų gamybinių pastatų statybą kituose gyvulininkystės sektoriuose, po projekto įgyvendinimo pabaigos, antraisiais ir visais kitais projekto kontrolės metais vidutinis valdoje laikomų ūkinių gyvūnų skaičius ne mažiau kaip 80 proc. atitiks paramos lėšomis paremto gamybinio pastato projektinius pajėgumus (pagal pastate numatytą laikyti ūkinių gyvūnų skaičių) (taikoma, kai investuojama į naujų gamybinių pastatų statybą kituose gyvulininkystės sektoriuose)?

Taip    Ne   “. Neaktualu

 

1.52. Pakeičiu 1 priedo XVII skyriaus „Kita informacija“ 28 punktą ir jį išdėstau taip:

„28.

Ar įsipareigojate užtikrinti, kad kai pateiktame projekte numatote investuoti į naujų gamybinių pastatų ir (arba) statinių statybą sodininkystės, daržininkystės, uogininkystės sektoriuose arba į kitus augalininkystės sektorius, po projekto įgyvendinimo pabaigos, antraisiais projekto kontrolės metais (taikoma daržininkystei ir kitiems augalininkystės sektoriams) arba ketvirtaisiais projekto kontrolės metais (taikoma sodininkystei ir uogininkystei) sektoriaus produktų gamybos apimtys (natūrine išraiška) ne mažiau kaip 80 proc. atitiks paramos lėšomis paremto naujo gamybinio pastato ir (arba) statinio projektinius pajėgumus?

Taip    Ne  “. Neaktualu“

 

1.53. Pakeičiu 1 priedo XVII skyriaus „Kita informacija“ 29 punktą ir jį išdėstau taip:

„29.

Ar įsipareigojate užtikrinti, kad investuodami į valdoje pagamintų ar išaugintų žemės ūkio produktų apdorojimą, perdirbimą ir tiekimą rinkai, po projekto įgyvendinimo pabaigos, antraisiais ir visais kitais projekto kontrolės metais apdorotų ir perdirbtų produktų gamybos apimtys (natūrine išraiška) ne mažiau kaip 80 proc. atitiks paramos lėšomis paremto gamybinio pastato projektinius pajėgumus (taikoma Taisyklių 10.2 papunktyje nurodytai veiklai)?

Taip    Ne   “. Neaktualu“

 

1.54. Pakeičiu 1 priedo XVII skyriaus „Kita informacija“ 40 punktą ir jį išdėstau taip:

„40.

Ar valdoje laikomų pieninių veislių karvių skaičius (pripažintų žemės ūkio kooperatyvų, kurie superka ir realizuoja iš savo narių jų valdose pagamintus ar išaugintus žemės ūkio produktus arba supirktus iš savo narių jų valdose pagamintus ar išaugintus žemės ūkio produktus perdirba ir realizuoja iš jų pagamintus maisto ir ne maisto produktus, atveju šių kooperatyvų narių, atitinkančių Taisyklių 46.7 papunkčio reikalavimus, valdose laikomų vidutinis pieninių veislių karvių skaičius) paramos paraiškos pateikimo dieną yra:

- nuo 10 iki 50 pieninių veislių karvių;

- nuo 51 iki 100 pieninių veislių karvių;

- nuo 101 iki 200 pieninių veislių karvių;

Jei taip, nurodykite valdoje laikomų pieninių veislių karvių skaičių paraiškos pateikimo dieną (įrašyti):

Taip                  Ne

Taip                  Ne

Taip                  Ne

 

________________vnt.“.

 

 

1.55. Pakeičiu 1 priedo XVII skyriaus „Kita informacija“ 49 punktą ir jį išdėstau taip:

„49.

Ar valdos ekonominis dydis, išreikštas produkcijos standartine verte (SP), (pripažintų žemės ūkio kooperatyvų, kurie superka ir realizuoja iš savo narių jų valdose pagamintus ar išaugintus žemės ūkio produktus arba supirktus iš savo narių jų valdose pagamintus ar išaugintus žemės ūkio produktus perdirba ir realizuoja iš jų pagamintus maisto ir ne maisto produktus, atveju šių kooperatyvų narių, atitinkančių Taisyklių 47.9 papunkčio reikalavimus, valdų vidutinis  ekonominis dydis) paraiškos pateikimo dieną yra:

- didesnis kaip 8 000 Eur iki 50 000 Eur įskaitytinai

- didesnis kaip 50 000 Eur iki 100 000 Eur įskaitytinai

- didesnis kaip 100 000 Eur iki 150 000 Eur įskaitytinai

 

Jei taip, nurodykite valdos ekonominį dydį (SP) paraiškos pateikimo dieną (įrašyti):

(Valdos ekonominis dydis nustatomas kaip nurodyta Taisyklių 20.15 papunktyje)

 

 

 

 

 

 

 

 

Taip                  Ne

Taip                  Ne

Taip                  Ne

 

 

____________________Eur“.

 

1.56. Pakeičiu 1 priedo XVII skyriaus „Kita informacija“ 58 punktą ir jį išdėstau taip:

„58.

Ar valdos ekonominis dydis, išreikštas produkcijos standartine verte (SP), (pripažintų žemės ūkio kooperatyvų, kurie superka ir realizuoja iš savo narių jų valdose pagamintus ar išaugintus žemės ūkio produktus arba supirktus iš savo narių jų valdose pagamintus ar išaugintus žemės ūkio produktus perdirba ir realizuoja iš jų pagamintus maisto ir ne maisto produktus, atveju šio kooperatyvo narių, atitinkančių Taisyklių 48.9 papunkčio reikalavimus, valdų vidutinis ekonominis dydis) paraiškos pateikimo dieną yra:

- didesnis kaip 8 000 Eur iki 50 000 Eur įskaitytinai,

- didesnis kaip 50 000 Eur iki 100 000 Eur įskaitytinai,

- didesnis kaip 100 000 Eur iki 150 000 Eur įskaitytinai.

 

Jei taip, nurodykite valdos ekonominį dydį (SP) paraiškos pateikimo dieną (įrašyti):

(Valdos ekonominis dydis nustatomas kaip nurodyta Taisyklių 20.15 papunktyje)

 

 

 

 

 

 

 

Taip                  Ne

Taip                  Ne

Taip                  Ne

 

 

____________________Eur“.

 

1.57. Papildau 1 priedo XVIII skyrių „Pateikiami dokumentai“ 29 punktu ir jį išdėstau taip:

„29.

Atlikto skaičiavimo, kuriuo pagrindžiama numatytų įsigyti investicijų pajėgumo atitiktis ūkio gamybiniam potencialui, dokumentas.

|__|__|“.

 

1.58. Pakeičiu 2 priedo XIII skyriaus „Kita informacija“ 10 punktą ir jį išdėstau taip:

„10.

Ar įsipareigojate projekto įgyvendinimo laikotarpiu ir iki lengvatinės paskolos finansiniam tarpininkui sugrąžinimo pabaigos nekurti dirbtinai sukurtų sąlygų gauti paramą?

Taip            Ne“. 

 

1.59. Pakeičiu 4 priedo XI skyrių „Informacija apie ūkio subjekto ekonominio gyvybingumo rodiklius“ ir jį išdėstau taip:

„XI. INFORMACIJA APIE ŪKIO SUBJEKTO EKONOMINIO GYVYBINGUMO RODIKLIUS (nurodomi apskaičiuoti ekonominį gyvybingumą pagrindžiantys rodikliai (paskolų padengimo, skolos, einamojo likvidumo, veiklos pelningumą įrodantys rodikliai).

 

Rodikliai

Ataskaitiniai

______ metai

Prognoziniai metai

___ metai

___ metai

___ metai

___ metai

___ metai

___ metai

___ metai

Paskolų padengimo

 

 

 

 

 

 

 

 

Skolos

 

 

 

 

 

 

 

 

Grynasis pelningumas

 

 

 

 

 

 

 

 

Einamojo likvidumo koeficientas“.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.60. Papildau 5 priedu (pridedama).

2. N u s t a t a u, kad šio įsakymo 1.1–1.3, papunkčiai, 1.5–1.9 papunkčiai, 1.11–1.48 papunkčiai, 1.50–1.57 papunkčiai ir 1.59–1.60 papunkčiai taikomi paramos paraiškoms, kurių teikimo laikotarpis prasidės po 2023 m. kovo 1 d.

 

 

Žemės ūkio ministras                                                                                    Kęstutis Navickas