LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2002 M.

KOVO 18 D. ĮSAKYMO NR. 132 „DĖL SVEIKATOS PRIEŽIŪROS IR FARMACIJOS SPECIALISTŲ PROFESINĖS KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO IR JO FINANSAVIMO TVARKOS“ PAKEITIMO

 

2020 m. rugpjūčio 24 d. Nr. V-1903

Vilnius

 

 

P a k e i č i u Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų profesinės kvalifikacijos tobulinimo ir jo finansavimo tvarką, patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2002 m. kovo 18 d. įsakymu Nr. 132 „Dėl Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų profesinės kvalifikacijos tobulinimo ir jo finansavimo tvarkos“:

1. Papildau 2.21 papunkčiu:

2.21. nuotolinis tobulinimasis – tobulinimasis, vykdomas virtualiojoje mokymosi aplinkoje, kai tobulinimosi renginyje galima dalyvauti nepriklausomai nuo atstumo ir be tiesioginio kontakto su dėstytoju. Nuotolinis tobulinimasis gali vykti šiais būdais:

1) sinchroniniu – kai specialistai ir dėstytojas informacija keičiasi ir jų grįžtamasis ryšys vyksta realiuoju laiku;

2) asinchroniniu – kai specialistai mokosi savarankiškai bet kur ir bet kuriuo metu, o su dėstytoju informacija keičiasi ir jų grįžtamasis ryšys vyksta ne realiuoju laiku;

3) mišriuoju – kai taikomas sinchroninio ir asinchroninio nuotolinio mokymosi būdų derinys;“.

2. Pakeičiu 2.13 papunktį ir jį išdėstau taip:

2.13. virtualioji mokymosi aplinka – informacinėmis ir komunikacinėmis technologijomis pagrįsta mokymo(si) aplinka;“.

3. Pakeičiu 31 punktą ir jį išdėstau taip:

31. Nuotolinis tobulinimasis vyksta virtualiojoje mokymosi aplinkoje, kurioje pateikiama mokomoji medžiaga, atliekamos užduotys, interaktyviai bendraujama su dėstytojais, suteikiamos galimybės pagilinti tas pačias žinias, kompetencijas bei praktinius įgūdžius, užtikrinant jų kokybę, patikrinimą bei įvertinimą, kaip ir fiziškai dalyvaujant tobulinimosi renginyje.

Nuotolinis tobulinimasis, kurio metu vykdomas praktinių įgūdžių tobulinimas, specialistams tiesiogiai sąveikaujant su sveikais arba sergančiais asmenimis ir (arba) bendruomene arba naudojant treniruoklius (manekenus) ar kitas priemones, gali vykti tik sinchroniniu būdu.“

4. Pakeičiu 10 punktą ir jį išdėstau taip:

10. Pažymoje, patvirtinančioje, kad specialistas skaitė paskaitas, vedė seminarus ar praktinius užsiėmimus, turi būti nurodyta ją išdavusi institucija, pažymos registracijos numeris ir išdavimo data, temų pavadinimai, kokias kvalifikacijas turintiems asmenims buvo skaitytos paskaitos, vesti seminarai ar praktiniai užsiėmimai, valandų skaičius ir laikotarpis. Pažyma turi būti pasirašyta ją išdavusios institucijos vadovo ar jo įgalioto asmens.

Formaliojo švietimo institucijos išduotoje pažymoje apie studijuotus dalykus turi būti nurodyta ją išdavusi institucija, pažymos registracijos numeris ir išdavimo data, pažymą gavusio specialisto vardas, pavardė, studijuojamo arba ne anksčiau kaip prieš 5 metus baigto studijų dalyko pavadinimas, valandų skaičius ir laikotarpis. Pažyma turi būti pasirašyta ją išdavusios institucijos vadovo ar jo įgalioto asmens.“

 

 

 

Sveikatos apsaugos ministras                                                                                   Aurelijus Veryga