LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO, MOKSLO IR SPORTO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL ŠVIETIMO, MOKSLO IR SPORTO MINISTRO 2006 M. GRUODŽIO 18 D. ĮSAKYMO NR. ISAK-2391 „DĖL BRANDOS EGZAMINŲ ORGANIZAVIMO IR VYKDYMO TVARKOS APRAŠO IR LIETUVIŲ KALBOS IR LITERATŪROS ĮSKAITOS ORGANIZAVIMO IR VYKDYMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2020 m. gegužės 8 d. Nr. V-679

Vilnius

 

P a k e i č i u  Brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2006 m. gruodžio 18 d. įsakymu Nr. ISAK-2391 „Dėl Brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašo ir Lietuvių kalbos ir literatūros įskaitos organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1.   Pakeičiu 14 punktą ir jį išdėstau taip:

14. Pasirinkto dalyko brandos egzamino ir jo tipo ar individualaus ugdymo plano dalyko brandos darbo keisti neleidžiama, bet iki einamųjų metų gegužės 18 dienos kandidatui leidžiama pareikšti mokyklos, kurioje teikė prašymą laikyti egzaminus, vadovui atsisakymą raštu (elektroniniu būdu) laikyti vieną ar kelis iš savo pasirinktų brandos egzaminų. Atsisakęs laikyti brandos egzaminą kandidatas į brandos egzaminų vykdymo protokolus neįrašomas.“

2.   Pakeičiu 16 punktą ir jį išdėstau taip:

16. Pateikęs prašymą eksternas sumoka 14,48 euro už kiekvieną pasirinktą dalyko brandos egzaminą. Bazinė mokykla gautas įmokas perveda į pajamų, gaunamų už teikiamas paslaugas, sąskaitas ir naudoja jas eksternų registravimo, brandos egzaminų organizavimo, vykdymo ir vertinimo išlaidoms apmokėti. Eksternui, iki gegužės 18 dienos bazinės mokyklos vadovui pareiškusiam atsisakymą laikyti pasirinktą egzaminą, įmoka už egzaminą grąžinama.“

3.   Papildau 17.5 papunkčiu:

17.5. kandidatui raštu iki einamųjų metų gegužės 18 dienos mokyklos vadovui pateikus atsisakymą laikyti vieną ar kelis iš savo pasirinktų brandos egzaminų duomenų perdavimo sistemoje KELTAS prie kandidato atsisakytų brandos egzaminų pažymima „Atsisakė“. Atsisakęs laikyti vieną ar kelis iš savo pasirinktų brandos egzaminų kandidatas šių egzaminų nelaiko.“

4.   Pakeičiu 18 punktą ir jį išdėstau taip:

18. Organizuojamos dvi brandos egzaminų sesijos. Pagrindinė sesija vykdoma birželio– liepos mėnesiais, pakartotinė – liepos–rugpjūčio mėnesiais. Sesijų pradžia sutampa su egzaminų tvarkaraštyje nustatyta pagrindinės ir pakartotinės sesijų pirmojo egzamino ar jo dalies data.“

5.   Pakeičiu 23.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

23.2. su Aprašo nuostatomis: leidimu laikyti dalyko brandos egzaminą, atleidimu nuo dalyko brandos egzaminų, dalykų brandos egzaminų pasirinkimu, atidėjimu, pritaikymu, terminais, rezultatų paskelbimu, reikalavimais kandidatams, atsakomybe pažeidusiesiems šiuos reikalavimus, apeliacijomis ir pan.; atsisakymu nuo pasirinkto brandos egzamino ir egzamino dalykų brandos egzaminų tvarkaraščiu – iki einamųjų metų gegužės 15 dienos elektroniniu būdu;“.

6.   Pakeičiu 29 punktą ir jį išdėstau taip:

29. Mokinys ir buvęs mokinys, negalintys laikyti brandos egzaminų dėl ligos, ne vėliau kaip iki pagrindinės sesijos pradžios mokyklos vadovui teikia prašymą dėl atleidimo nuo pasirinktų brandos egzaminų. Kartu su prašymu jie turi pateikti Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos naudojimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2015 m. gegužės 26 d. įsakymu Nr. V-657 „Dėl Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, 64 punkte nustatytą medicininę pažymą arba sveikatos priežiūros įstaigos gydytojų konsultacinės komisijos pažymą, patvirtintą šios komisijos antspaudu. Pažymoje nurodomas TLK-10 kodas iš Ligų, galinčių būti pagrindu atleisti asmenis nuo brandos egzaminų, sąrašo ar Sunkių lėtinių ligų, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laikotarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąrašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. kovo 23 d. įsakymu Nr. V-483 „Dėl Sunkių lėtinių ligų, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laikotarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąrašo patvirtinimo“ (toliau – Sunkių lėtinių ligų, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laikotarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąrašas), ligos eilės numeris. Jeigu mokiniai ir buvę mokiniai, sergantys lėtinėmis ligomis, nurodytomis Sunkių lėtinių ligų, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laikotarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąraše, nenori būti nuo brandos egzaminų atleidžiami, gali mokyklos vadovui pateikti pažymą apie savo ligą ir prašymą atidėti jo pasirinktą egzaminą pakartotinei sesijai ir jį laikyti atskiroje patalpoje.“

7.       Pakeičiu 31 punktą ir jį išdėstau taip:

31. Brandos egzaminų sesijos metu kandidatui susirgus arba Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Nacionalinis visuomenės sveikatos centras) ar kitiems sveikatos priežiūros specialistams paskyrus įpareigojimus, kuriuos įgyvendinant nėra galimybių dalyvauti egzamine, jis pats arba jo artimieji turi apie tai pranešti mokyklos vadovui ne vėliau kaip kitą darbo dieną po dalyko brandos egzamino. Pagal mokyklos vadovui pateiktą prašymą ir 29 punkte nurodytus dokumentus mokinys ir buvęs mokinys nuo pasirinktų ir nelaikytų brandos egzaminų atleidžiami.“

8.       Pakeičiu 33.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

33.1. kandidatui dėl pareigos izoliuotis ar kitų svarbių priežasčių (pateikusiam priežastį paaiškinantį dokumentą) negalinčiam laikyti brandos egzamino ar jo dalies pagrindinės sesijos metu;“.

9.       Pakeičiu 53 punktą ir jį išdėstau taip:

53. Savivaldybės teritorijoje gali būti skiriama daugiau dalyko valstybinio brandos egzamino centrų, jei kiekviename iš jų turi laikyti ne mažiau kaip 60 kandidatų. Šio skaičiaus nereikalaujama, kai steigiami nauji brandos egzaminų centrai dalies kandidatų iš paskirtų centrų, neturinčių galimybių įvykdyti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos pateiktų rekomendacijų, pagrindu ir informacinių technologijų valstybinio brandos egzamino centrams steigti. Informacinių technologijų brandos egzaminui laikyti steigiamas ne mažiau kaip vienas centras savivaldybės teritorijoje.“

10.     Pakeičiu 61.5 papunktį ir jį išdėstau taip:

61.5. sudaro sąrašus mokinių ir buvusių mokinių, kurie: brandos egzaminus laikys namie, atskiroje patalpoje – iki lapkričio 30 dienos; yra atleisti nuo užsienio kalbos (anglų, prancūzų, rusų, vokiečių) brandos egzamino klausymo dalies, kurie nelaikys brandos egzamino dėl raštu pareikšto atsisakymo – iki gegužės 20 dienos, neišlaikytos lietuvių kalbos ir literatūros įskaitos – iki gegužės 27 dienos; kuriems valstybinis ar mokyklinis brandos egzaminas atidėtas, kurie atleisti nuo brandos egzaminų – per dvi darbo dienas po dalyko brandos egzamino vykdymo dienos;“.

11. Pakeičiu 66 punktą ir jį išdėstau taip:

66. Patalpa brandos egzaminui (salė, klasė, kabinetas ir kt.) paruošiama ne vėliau kaip prieš 12 valandų iki dalyko brandos egzamino ar jo dalies pradžios. Prieš egzaminus patalpos turi būti išvalytos. Organizuojant patalpų valymą egzaminų centruose rekomenduojama atsižvelgti į Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos parengtas rekomendacijas patalpoms valyti COVID-19 pandemijos metu https://sam.lrv.lt/uploads/sam/documents/files/REKOMENDACIJOS%20dezinfekcijai%2020200327%20(1).pdf. Prieš egzaminą ir egzamino metu būtina užtikrinti egzaminų vykdymo patalpų vėdinimą.

Kandidatų srautai egzaminų centre reguliuojami taip, kad būtų išvengta artimo kontakto tarp jame esančių asmenų, t. y. kontakto mažesniu kaip 2 m atstumu, trunkančio ilgiau kaip 15 min. Atsižvelgiant į tai, planuojamas tiek kandidatų atvykimas į egzaminų centrą, tiek pasiskirstymas į egzaminų patalpas, tiek sanitarinių patalpų, įrenginių (tualetų, praustuvių) skaičius. Egzaminų centruose sudaromos tinkamos sąlygos kandidatų ir vykdytojų rankų higienai (visose praustuvėse tiekiamas šiltas ir šaltas vanduo, prie praustuvių padėta skysto muilo, vienkartinių rankšluosčių ar rankų džiovintuvas). Šalia įėjimų į egzaminų centrus, patalpas, kuriose vykdomi brandos egzaminai, sudaroma galimybė rankų dezinfekcijai (gerai matomoje vietoje pakabintos rankų dezinfekcijai skirtos priemonės). Egzaminų centruose sudaromos higieniškos sąlygos kandidatams nemokamai atsigerti vandens.

Jei egzamino metu kompiuteriais, žodynais naudojasi keli kandidatai, tai kaskart pasinaudojus kandidatams, liečiamas jų paviršius dezinfekuojamas po kiekvieno panaudojimo (kompiuterio klaviatūra, pelė, liečiamojo ekrano paviršius) arba naudojimuisi skiriamos vienkartinės pirštinės.“

12. Pakeičiu 67 punktą ir jį išdėstau taip:

67. Brandos egzaminai ar jų dalys vykdomi patalpose, skirtose ne daugiau kaip 9  kandidatams, arba patalpose, skirtose ne daugiau kaip 50 asmenų, o užsienio kalbos (anglų, prancūzų, rusų, vokiečių) brandos egzamino kalbėjimo dalis vykdoma patalpose, skirtose 2 kandidatams. Parenkant patalpas muzikologijos mokyklinio brandos egzamino II daliai ir užsienio kalbos (anglų, prancūzų, rusų, vokiečių) brandos egzaminų klausymo, skaitymo ir rašymo dalims, būtina atsižvelgti į klausymo užduočių garso įrašo girdimumą, o kalbėjimo dalyje – į galimybę atlikti kokybišką garso įrašą kandidatams skirtose vietose.“

13. Pakeičiu 68 punktą ir jį išdėstau taip:

68. Kandidatams skiriami atskiri stalai / suolai. Visi kandidatai sėdi toje pačioje stalo / suolo pusėje. Visi stalai / suolai sustatomi viena kryptimi keliomis eilėmis ir pažymimi taip, kaip nurodoma vykdymo protokole, t. y. užrašoma grupė ir eilės numeris. Eilėje tos pačios grupės kandidatų vietos numeruojamos nuosekliai. Jeigu kandidatai laiko egzaminą patalpose, skirtose ne daugiau kaip 9 kandidatams, tarp visų patalpoje esančių asmenų išlaikomas ne mažesnis kaip dviejų metrų atstumas. Jeigu kandidatai laiko egzaminą patalpose, skirtose daugiau kaip 9 kandidatams, tarp visų patalpoje esančių asmenų išlaikomas ne mažesnis kaip dviejų metrų atstumas ir užtikrinama, kad vienam asmeniui tektų ne mažiau kaip 10 kv. metrų patalpų ploto.“

14. Pakeičiu 69 punktą ir jį išdėstau taip:

69. Brandos egzamino patalpoje turi būti tik vienas laikrodis, rašomoji lenta ar sudarytos kitos galimybės vykdytojui užrašyti brandos egzamino, jo dalių pradžios ir pabaigos laiką. Lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino vykdymo patalpoje ant atskiro stalo padedami (ne mažiau kaip po vieną kiekvienai 9 kandidatų grupei) dalyko vykdymo instrukcijoje nurodyti žodynai, pastatomi ne mažiau kaip du kompiuteriai su suskaitmenintais autorių kūriniais ir kitos numatytos priemonės. Užsienio kalbos (anglų, prancūzų, rusų, vokiečių) brandos egzamino kalbėjimo dalies vertinimo patalpoje ant stalo, prie kurio sėdi kandidatai, pastatomas mikrofonas, o ant stalo, prie kurio sėdi pokalbį palaikantis vertintojas, pastatomas laikmatis.“

15. Pakeičiu 71 punktą ir jį išdėstau taip:

71. Brandos egzaminus ar jų dalis, išskyrus informacinių technologijų brandos egzaminą, laikantys kandidatai suskirstomi į ne didesnes kaip 9 kandidatų grupes. Informacinių technologijų brandos egzaminą laikantys kandidatai suskirstomi į 6 kandidatų grupes.“

16. Pakeičiu 75.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

75.1. atvykdami į brandos egzaminą ar jo dalį privalo turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (asmens tapatybės kortelę, pasą arba leidimą gyventi Lietuvoje) ar vairuotojo pažymėjimą. Be to, kandidatai privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones), jei privalomą apsaugos priemonių dėvėjimą viešoje vietoje numato karantino režimą reglamentuojantys teisės aktai. Kandidatai gali dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones) ir (ar)  vienkartines pirštines, nors tokios pareigos karantino režimą reglamentuojantys teisės aktai nenumato;“.

17. Pakeičiu 75.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

75.2. prie įėjimų į dalyko brandos egzamino centrą esančiame sąraše sužino savo grupę, vietos numerį ir patalpą, kurioje vyks brandos egzaminas, pateikia pasirašytą deklaraciją apie sveikatos būklę, nebuvimą pareigos izoliuotis ar laikytis kitų Nacionalinio visuomenės sveikatos centro nustatytų neleidžiančių dalyvauti egzamine įpareigojimų, prie patalpos ateina ne vėliau kaip prieš 15 minučių iki brandos egzamino pradžios. Kandidatai vienas nuo kito išlaiko ne mažiau kaip dviejų metrų atstumus;“.

18. Pakeičiu 75.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

75.3. prieš įeidami į patalpą, vykdytojui pateikia asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (asmens tapatybės kortelę, pasą arba leidimą gyventi Lietuvoje) ar vairuotojo pažymėjimą ir įeina į patalpą tik jam leidus. Vykdytojui kilus abejonių dėl kandidato tapatybės ir jam paprašius, saugiu, ne mažiau kaip dviejų metrų atstumu trumpam nusiima nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones);“.

19. Pakeičiu 75.4 papunktį ir jį išdėstau taip:

75.4. turi tik dalyko brandos egzamino vykdymo instrukcijoje nurodytas priemones, apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones), geriamojo vandens (asmeninio naudojimo stiklinaitę, buteliuką ar kt.) ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (asmens tapatybės kortelę, pasą arba leidimą gyventi Lietuvoje) arba vairuotojo pažymėjimą, kuris brandos egzamino metu gali būti padėtas ant suolo / stalo. Į brandos egzamino patalpą mobiliojo ryšio ir kitas informacijos perdavimo ar priėmimo priemones įsinešti draudžiama;“.

20. Pakeičiu 77 punktą ir jį išdėstau taip:

77. Jeigu viename brandos egzamino centre yra per daug kandidatų ar įsteigto centro patalpos yra mažesnės negu rekomenduojama, iki einamųjų metų gegužės 13 dienos gali būti to centro per didelio kandidatų skaičiaus pagrindu steigiamas papildomas centras. Vykdytojų skaičius priklauso nuo kandidatų ir turimų egzaminų patalpų skaičiaus. Sudarant vykdymo grupes numatoma, kad kiekvienoje patalpoje būtų ne mažiau kaip vienas vykdytojas ir  ne daugiau kaip trims grupėms dar vienas pagalbą teikiantis vykdytojas. Jei egzamino centre egzaminą laiko kurčiasis, neprigirdintysis, turintis vidutinį, žymų ar labai žymų klausos sutrikimą, vykdytoju skiriamas gestų kalbos mokytojas ar vertėjas. Jeigu egzaminą savoje mokykloje laiko mokinys ir buvęs mokinys, turintis įvairiapusį raidos ar nerimo spektro sutrikimą, skiriami ne mažiau negu du vykdytojai, iš kurių vienas yra specialusis pedagogas ar kitas švietimo pagalbą teikiantis specialistas. Vykdytojais gali būti pasitelkiami ir kiti asmenys, susipažinę su bendromis brandos egzamino vykdymo procedūromis (brandos egzamino užduočių pateikimas, kandidatų įleidimo ir susodinimo tvarka ir pan.), vykdytojų funkcijomis ir atsakomybe, dalyko brandos egzamino vykdymo instrukcija.“

21. Pakeičiu 79 punktą ir jį išdėstau taip:

79. Valstybinio brandos egzamino vyresniuoju vykdytoju skiriamas mokyklos vadovas, jo pavaduotojas ugdymui, skyriaus vedėjas ar savivaldybės administracijos švietimo padalinio specialistas, ambasadoje – ambasados darbuotojas, administratoriumi – mokyklos vadovas ar vienas iš mokyklos vadovo pavaduotojų, ambasadoje – ambasados darbuotojas. Tiesiogiai su kandidatais dirbti neturėtų būti skiriami asmenys, priklausantys rizikos grupėms (vyresni nei 60 metų amžiaus ir (arba) sergantys ligomis, nurodytomis Sunkių lėtinių ligų, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laikotarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąraše.“

22. Pakeičiu 80 punktą ir jį išdėstau taip:

80. Valstybinio brandos egzamino centro kiekvienoje brandos egzamino patalpoje turi būti ne mažiau kaip vienas vykdytojas.“

23. Pakeičiu 81 punktą ir jį išdėstau taip:

81. Jeigu vienoje patalpoje brandos egzaminą, išskyrus užsienio kalbos (anglų, prancūzų, rusų, vokiečių) brandos egzamino kalbėjimo dalį ir informacinių technologijų brandos egzaminą, laiko daugiau kaip 9 kandidatai, tai kiekvienai 9 kandidatų grupei skiriamas vienas vykdytojas.“

24. Pakeičiu 82 punktą ir jį išdėstau taip:

82. Informacinių technologijų brandos egzamino patalpoje 6 kandidatų grupei skiriami du vykdytojai. Vienas vykdytojas, kuris turi būti informacinių technologijų specialistas ar informacinių technologijų mokytojas, skiriamas trijų grupių kandidatams pagalbai suteikti. Užsienio kalbos (anglų, prancūzų, rusų, vokiečių) brandos egzamino kalbėjimo dalyje dviem grupėms skiriami du vykdytojai, kurių vienas tvarkaraštyje nustatytu laiku iš duomenų perdavimo sistemos KELTAS spausdina užduotis.“

25. Pakeičiu 88 punktą ir jį išdėstau taip:

88. Vykdymo grupės narys brandos egzamino metu privalo segėti kortelę su vardu, pavarde ir nuoroda: „vyresnysis vykdytojas“, „administratorius“, „vykdytojas“, pateikia administratoriui pasirašytą deklaraciją apie sveikatos būklę, nebuvimą pareigos izoliuotis ar laikytis kitų Nacionalinio visuomenės sveikatos centro nustatytų, neleidžiančių dalyvauti egzamino vykdymo grupėje įpareigojimų, privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones), jei privalomą apsaugos priemonių dėvėjimą viešoje vietoje numato karantino režimą reglamentuojantys teisės aktai. Vykdymo grupės narys gali dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones) ir / ar vienkartines pirštines, jei tokios pareigos karantino režimą reglamentuojantys teisės aktai nenumato.“ 

26. Pakeičiu 89.7.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

89.7.1. kartu su vyresniuoju vykdytoju patikrina paruoštas patalpas, jose esančių priemonių tinkamumą, pašalina pastebėtus trūkumus, prie įėjimo į brandos egzamino centrą ir prie egzamino patalpos iškabina kandidatų sąrašus, organizuoja kandidatų įleidimą. Prieš įleisdamas kandidatus į dalyko brandos egzamino centrą kartu su mokyklos, kurioje yra dalyko brandos egzamino centras, vadovo paskirtais asmenimis atlieka pirminį kandidatų asmens tapatybės dokumentų patikrinimą išlaikydamas tarp asmenų dviejų metrų atstumus, surenka kandidatų pasirašytas deklaracijas apie sveikatos būklę, nebuvimą pareigos izoliuotis ar laikytis kitų Nacionalinio visuomenės sveikatos centro nustatytų, neleidžiančių dalyvauti egzamine įpareigojimų. Asmenys, kuriems pasireiškia viršutinių kvėpavimo takų ligų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų infekcinių susirgimų požymiai (karščiavimas (37,3 °C ir daugiau), sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, viduriavimas, vėmimas ir pan.), į egzaminų centro patalpas neįleidžiami ar nedelsiant iš jų pareikalaujama pasišalinti. Šiems asmenims turi būti rekomenduota konsultuotis Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju konsultacijai;“.

27. Pakeičiu 89.10 papunktį ir jį išdėstau taip:

89.10. per vieną valandą po egzamino pabaigos pageidaujantiems kandidatams, baigusiems egzaminą anksčiau, negu nustatyta dalyko brandos egzamino vykdymo instrukcijoje, leidžia pasiimti užduočių sąsiuvinius. Kandidatams, per valandą nepasiėmusiems savo užduočių sąsiuvinių, atiduoda juos po egzamino tik kitą dieną.“

28. Pakeičiu 91.12 papunktį ir jį išdėstau taip:

91.12. užtikrina tvarką patalpoje nuo brandos egzamino pradžios iki pabaigos, stebi kandidatus iš skirtingų vietų, ilgesnį laiką nestovi vienoje vietoje, ypač tiesiai už kandidato nugaros arba šalia jo, išlaiko ne mažesnį kaip dviejų metrų atstumą nuo kitų asmenų, išvengia artimo kontakto tarp jame esančių asmenų mažesniu kaip 2 m atstumu, trunkančio ilgiau kaip 15 min., vykdymo protokolų dalyje „Vykdymo kodai“ fiksuoja brandos egzamino eigos faktus ir pažeidimus: atvykimą, neatvykimą, vėlavimą, kandidato šalinimą, vykdymo protokolų dalyje „Vykdytojų pastabos“ – laikino išėjimo ir grįžimo laiką, įspėjimą, rašiklio keitimą;“.

29. Pakeičiu 91.13 papunktį ir jį išdėstau taip:

91.13. pasijutęs blogai ar esant poreikiui laikinai iš patalpos išeiti kandidatui, gali pakviesti pagalbą trijų grupių kandidatams teikiantį vykdytoją ar vyresnįjį vykdytoją. Vykdytojai vienu metu negali išeiti iš egzamino patalpos;“.

30. Pakeičiu 114 punktą ir jį išdėstau taip:

114. Brandos darbo ir mokyklinio brandos egzamino darbų vertinimo centrus (toliau –mokyklinio brandos egzamino vertinimo centras) ir brandos darbo ir mokyklinio brandos egzamino darbų vertinimo komisijas (toliau – mokyklinio brandos egzamino vertinimo komisija) iki einamųjų metų vasario 10 d. savo įsakymu skiria savivaldybės administracijos direktorius ar jo įgaliotas asmuo. Nustatoma mokyklinio brandos egzamino vertinimo komisijos darbo ir vertinamų darbų saugojimo vieta. Į mokyklinio brandos egzamino vertinimo komisijų sudėtį rekomenduojama įtraukti mokytojus tų mokyklų, kurių kandidatų darbai nebus vertinami tame centre. Asmuo, turintis privačių interesų dėl vertinamų artimų giminaičių ar pavienių kandidatų dalyko brandos egzamino rezultatų, negali būti mokyklinio brandos egzamino vertinimo komisijos nariu. Mokytoją į mokyklinio brandos egzamino vertinimo komisiją deleguoja ir su Aprašu pasirašytinai supažindina jo darbdavys. Brandos darbo, menų ir technologijų brandos egzaminų mokinių darbai pristatomi ir vertinami mokyklinio brandos egzamino vertinimo centruose arba nuotoliniu būdu. Mokinių darbų vertinimo datos, bet ne anksčiau kaip kitą dieną po egzamino, patvirtinamos mokyklos, kuri paskirta dalyko brandos egzamino vertinimo centru, vadovo įsakymu.“

31. Pakeičiu 153 punktą ir jį išdėstau taip:

153. Administratorius atsako už egzamino patalpų paruošimą, patalpų išdėstymo nuorodų, kandidatų sąrašų iškabinimą dalyko brandos egzamino centre ir prie brandos egzamino patalpos, pirminį kandidatų asmens dokumentų patikrinimą, jiems įeinant į brandos egzamino centrą, patalpų kandidatų asmeniniams daiktams ir reikalingos aparatūros parengimą, informacinių technologijų valstybinio brandos atliktų darbų bylų kompiuteriuose išsaugojimą, tvarkos palaikymą egzamino metu. Administratorius patikrina, ar vykdymo grupės nariai ir kandidatai  dėvi nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones) ir vienkartines pirštines, jei privalomą apsaugos priemonių dėvėjimą viešoje vietoje numato karantino režimą reglamentuojantys teisės aktai, ar prie įėjimo į brandos egzamino centrą ir patalpose išlaiko dviejų metrų atstumą, ar kandidatai pateikė deklaracijas apie sveikatos būklę, nebuvimą pareigos izoliuotis ar laikytis kitų Nacionalinio visuomenės sveikatos centro nustatytų, neleidžiančių dalyvauti egzamine įpareigojimų ir jas surenka.“

32. Pakeičiu 163 punktą ir jį išdėstau taip:

163. Brandos egzaminų organizavimo, vykdymo ir vertinimo priežiūrą vykdo savivaldybės vykdomosios institucijos ar jos įgalioto asmens paskirti švietimo specialistai, Nacionalinės švietimo agentūros, Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos teisės aktų nustatyta tvarka paskirti asmenys, nesuinteresuoti pavienių kandidatų dalyko brandos egzamino rezultatais prižiūrimame dalyko brandos egzamino centre, mokyklinių brandos egzaminų priežiūrą vykdo ir mokyklos, kurioje paskirtas dalyko brandos egzamino centras, vadovas. Jei atliekant brandos egzaminų organizavimo, vykdymo ir vertinimo priežiūrą numatomas tiesioginis kontaktas su kandidatais ir (ar) vykdymo grupių, vertinimo komisijų nariais, priežiūrą vykdantis asmuo pateikia jį šiai funkcijai atlikti skiriančiam vadovui deklaraciją  apie sveikatos būklę, nebuvimą pareigos izoliuotis ar laikytis kitų Nacionalinio visuomenės sveikatos centro nustatytų, neleidžiančių vykdyti egzaminų priežiūrą įpareigojimų. Šią deklaraciją jis turi su savimi ir paprašius pateikia brandos egzamino vyresniajam vykdytojui ar dalyko vertinimo komisijos pirmininkui.“

 

 

Švietimo, mokslo ir sporto ministras                                                          Algirdas Monkevičius