LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO

2002 M. KOVO 8 D. ĮSAKYMO NR. 112 „DĖL RECEPTŲ RAŠYMO IR VAISTINIŲ PREPARATŲ, MEDICINOS PRIEMONIŲ (MEDICINOS PRIETAISŲ) IR KOMPENSUOJAMŲJŲ MEDICINOS PAGALBOS PRIEMONIŲ IŠDAVIMO (PARDAVIMO) VAISTINĖSE GYVENTOJAMS IR POPIERINIŲ RECEPTŲ SAUGOJIMO, IŠDAVUS (PARDAVUS) VAISTINIUS PREPARATUS, MEDICINOS PRIEMONES (MEDICINOS PRIETAISUS) IR KOMPENSUOJAMĄSIAS MEDICINOS PAGALBOS PRIEMONES VAISTINĖJE, TAISYKLIŲ PATVIRTINIMOPAKEITIMO

 

2021 m. spalio 15 d. Nr. V-2321

Vilnius

 

 

1. P a k e i č i u Receptų rašymo ir vaistinių preparatų, medicinos priemonių (medicinos prietaisų) ir kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių išdavimo (pardavimo) vaistinėse gyventojams ir popierinių receptų saugojimo, išdavus (pardavus) vaistinius preparatus, medicinos priemones (medicinos prietaisus) ir kompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones vaistinėje, taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2002 m. kovo 8 d. įsakymu Nr. 112 „Dėl Receptų rašymo ir vaistinių preparatų, medicinos priemonių (medicinos prietaisų) ir kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių išdavimo (pardavimo) vaistinėse gyventojams ir popierinių receptų saugojimo, išdavus (pardavus) vaistinius preparatus, medicinos priemones (medicinos prietaisus) ir kompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones vaistinėje, taisyklių patvirtinimo“:

1.1. Pakeičiu 10 punktą ir jį išdėstau taip:

10. Jeigu diagnostikos ir gydymo tvarkos apraše ar diagnostikos ir gydymo protokole, atsižvelgiant į vaistinio preparato charakteristikų santrauką ir A sąraše nustatytas vaistinių preparatų kompensavimo sąlygas, arba, jei nėra atitinkamo diagnostikos ir gydymo tvarkos aprašo ar diagnostikos ir gydymo protokolo, vaistinio preparato charakteristikų santraukoje, atsižvelgiant į A sąraše nustatytas vaistinių preparatų kompensavimo sąlygas, nurodyta, kad vienu kartu vaistinį preparatą leidžiama skirti trumpesniam gydymo kursui, nei nurodyta Taisyklių 22, 24, 28, 30, 72 punktuose ir 77.1.1, 77.2 papunkčiuose, sveikatos priežiūros specialistas vaistinį preparatą gali išrašyti ne ilgesniam gydymo kursui, nei nurodytas diagnostikos ir gydymo tvarkos apraše ar diagnostikos ir gydymo protokole, atsižvelgiant į vaistinio preparato charakteristikų santrauką ir A sąraše nustatytas vaistinių preparatų kompensavimo sąlygas, arba, jei nėra atitinkamo diagnostikos ir gydymo tvarkos aprašo ar diagnostikos ir gydymo protokolo, vaistinio preparato charakteristikų santraukoje, atsižvelgiant į A sąraše nustatytas vaistinių preparatų kompensavimo sąlygas.“

1.2. Pakeičiu 25 punktą ir jį išdėstau taip:

25. Vienam pacientui vienu kartu leidžiama išrašyti narkotinių vaistinių preparatų ne ilgesniam nei Taisyklių 28 punkte nurodytam laikotarpiui, tačiau juose esantis narkotinių medžiagų kiekis, išskyrus Taisyklių 27 punkte numatytą atvejį, neturi viršyti lentelėje nurodytų kiekių:

 

 

Eil. Nr.

 

Veiklioji medžiaga

 

Mato vienetas

 

Kiekis

 

1.

 

Dihidrokodeinas

 

Gramai

 

3

 

2.

 

Kodeinas

 

Gramai

 

3

 

3.

 

Morfinas

 

Gramai

 

8

 

4.

 

Petidinas

 

Gramai

 

1“

 

1.3. Pakeičiu 26 punktą ir jį išdėstau taip:

26. Vienam pacientui vienu kartu leidžiama išrašyti narkotinių vaistinių preparatų ne ilgesniam nei Taisyklių 28 punkte nurodytam laikotarpiui, psichotropinių vaistinių preparatų – ne ilgesniam nei Taisyklių 30 punkte nurodytam laikotarpiui, tačiau vienu kartu išrašomas šių vaistinių preparatų kiekis, išskyrus Taisyklių 27 punkte numatytą atvejį, neturi viršyti lentelėje nurodytų kiekių:

 

 

Eil. Nr.

 

Veiklioji medžiaga ar veikliųjų medžiagų grupė

 

Dozuotė

 

Kiekis

 

1.

 

Kodeinas mišiniuose su nenarkotinėmis medžiagomis

 

Tabletė

 

30

 

2.

 

Barbitūrinės rūgšties dariniai

 

Ampulė, tabletė

 

20

 

3.

 

Benzodiazepinai

 

Ampulė,

 

30

 

 

 

 

 

tabletė

 

60“

 

1.4. Pakeičiu 28 punktą ir jį išdėstau taip:

28. Narkotinių vaistinių preparatų vienu kartu leidžiama išrašyti:

28.1. vartojamų ambulatoriškai injekcinių ar infuzinių vaistinių preparatų – ne ilgesniam kaip 15 dienų kursui;

28.2. vartojamų ambulatoriškai neinjekcinių ir neinfuzinių vaistinių preparatų – ne ilgesniam kaip 30 dienų kursui, išskyrus vaistinių preparatų, kurių veiklioji medžiaga metadonas ar jo druska ‒ jų leidžiama išrašyti ne ilgesniam kaip 45 dienų kursui.“

1.5. Pripažįstu netekusiu galios 29 punktą.

2. N u s t a t a u, kad šis įsakymas įsigalioja 2021 m. spalio 25 d.

 

 

 

Sveikatos apsaugos ministras                                                                          Arūnas Dulkys