LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO 2017 m. rugsėjo 21 D. ĮSAKYMO nR. 3d-599 „dĖL VAISIŲ IR DARŽOVIŲ BEI PIENO IR PIENO PRODUKTŲ VARTOJIMO SKATINIMO VAIKŲ UGDYMO ĮSTAIGOSE PROGRAMOS ĮGYVENDINIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2020 m. lapkričio 19 d. Nr. 3D-804

Vilnius

 

1. P a k e i č i u Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programos įgyvendinimo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2017 m. rugsėjo 21 d. įsakymu Nr. 3D-599 „Dėl Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programos įgyvendinimo taisyklių patvirtinimo“:

1.1. Pakeičiu 241 papunktį ir jį išdėstau taip:

241. Esant šalyje paskelbtai valstybės lygio ekstremaliajai situacijai ir sustabdžius ugdymo procesą ugdymo įstaigose, pareiškėjas į mokėjimo prašymą dėl vaikams išdalytų produktų apmokėjimo gali įtraukti greitai gendančius produktus (geriamasis pienas, kefyras, jogurtas, varškė, pjaustytos morkos), kurie, sustabdžius ugdymo procesą, jau buvo pristatyti į ugdymo įstaigas, bet nespėti išdalyti vaikams. Šie vaikams neišdalyti produktai, vadovaujantis teisės aktais, turi būti perduoti juridiniams asmenims, kurių veiklos įstatuose yra numatytas paramos maistu rinkimas ir labdaros teikimas. Pareiškėjas prie mokėjimo prašymo turi pridėti šių Taisyklių 24.1 papunktyje nurodytus dokumentus, pažymą apie į ugdymo įstaigą pristatytus produktų kiekius, numatytą produktų dalijimo grafiką ir patvirtinimą, kad produktai perduoti atitinkamiems juridiniams asmenims. Už šiuos produktus turi būti apmokama iš valstybės biudžeto lėšų.“

1.2. Papildau 251  papunkčiu:

251. Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos, ekstremaliojo įvykio ir karantino metu sustabdžius ugdymo organizavimo procesą ilgesniam nei 3 savaičių laikotarpiui ugdymo įstaigose, gali būti organizuojamas produktų dalijimas vaikams, ugdomiems nuotoliniu būdu. Produktų dalijimo tvarka nustatyta šių taisyklių 5 priede.“

1.3. Pakeičiu 3 priedą ir jį išdėstau nauja redakcija (pridedama).

1.4. Papildau 5 priedu (pridedama).

2. P a v e d u  VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūrai iki 2020 m. gruodžio 10 d., suderinus su Nacionaline mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos, patvirtinti šiam įsakymui vykdyti reikalingas procedūras ir dokumentų formas.

 

 

 

L. e. žemės ūkio ministro pareigas                                                                              Andrius Palionis

 

 

Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno

produktų vartojimo skatinimo vaikų

ugdymo įstaigose programos

įgyvendinimo taisyklių

3 priedas

 

 

PARAMOS UŽ TIEKIAMUS VAISIUS IR DARŽOVES* 2020–2021 MOKSLO METAIS DYDŽIAI

 

Gaminių skiriamosios ypatybės, sudėtis

Paramos dydis, be PVM,

Eur už 1 kg / l

Obuoliai (ekologiški)

1,12

Obuoliai (NKP)

0,97

Kriaušės (ekologiškos)

1,75

Kriaušės (NKP)

1,48

Morkos (ekologiškos)

0,86

Morkos (NKP)

0,73

Morkos pjaustytos (ekologiškos)

1,40

Morkos pjaustytos (NKP)

1,20

Sultys (ekologiškos)

1,40

Sultys (NKP)

1,15

 

*Tiekiami produktai turi atitikti Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programos 2017–2023 mokslo metų strategijos, patvirtintos Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2017 m. liepos 25 d. įsakymu Nr. 3D-489 „Dėl Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programos 2017–2023 mokslo metų strategijos patvirtinimo“, 22–24 punktuose nustatytus reikalavimus.

 

_________________

 

Vaisių ir daržovių bei pieno ir

pieno produktų vartojimo

skatinimo vaikų ugdymo įstaigose

programos įgyvendinimo taisyklių

5 priedas

 

PRODUKTŲ DALIJIMO VAIKAMS, ESANT ŠALYJE PASKELBTAI VALSTYBĖS LYGIO EKSTREMALIAJAI SITUACIJAI, EKSTREMALIAJAM ĮVYKIUI IR KARANTINUI BEI SUSTABDŽIUS UGDYMO ORGANIZAVIMO PROCESĄ UGDYMO ĮSTAIGOSE, TVARKOS APRAŠAS

 

 

1. Ekstremaliosios situacijos, ekstremaliojo įvykio ir karantino metu (toliau – ekstremalioji situacija) sustabdžius ugdymo organizavimo procesą ugdymo įstaigose ilgesniam nei 3 savaičių laikotarpiui, vaikams, ugdomiems nuotoliniu būdu, produktai pagal Programą yra teikiami vienam vaikui, suformuojant davinį, kurį sudaro šie produktai:

Pieno gaminių dalis, gaminių kiekis

 

I variantas

II variantas

II variantas

Geriamasis pienas, l

1,0

1,0

1,0

Jogurtas, indeliai po 125 g (porcijų skaičius)

2 (2)

3 (3)

2 (2)

Švieži sūriai, g (porcijų skaičius)

60g (1,5)

20 g (0,5)

-

Kietieji brandinti sūriai, g (porcijų skaičius)

-

-

40 g (1)

Vaisių ir daržovių dalis, produktų kiekis

Obuoliai, kg

0,800–1,000

Morkos, kg

0,300–0,400.

 

2. Produktų davinių vienam vaikui per mėnesį vertė gali viršyti nustatytus limitus, skirtus vaisiams ir daržovėms bei pieno ir pieno gaminiams dalyti, ne daugiau kaip 5 proc. Į produktų davinio vertę gali būti įtraukiama ir maišelio, skirto produktams supakuoti ir išsinešti, kaina, tačiau pripažįstama tinkama finansuoti maišelio kaina negali būti didesnė kaip 1 centas be PVM.

3. Produktų daviniai vaikams tiekiami vieną kartą per 30 kalendorinių dienų, kuomet ugdymo įstaigoje nepertraukiamai yra organizuojamas nuotolinio ugdymo procesas. Vaiko tėvai (globėjai, rūpintojai) turi būti informuoti pagal Produktų dalijimo vaikams, esant šalyje paskelbtai valstybės lygio ekstremaliajai situacijai, ekstremaliajam įvykiui ir karantinui bei sustabdžius ugdymo organizavimo procesą ugdymo įstaigose, tvarkos aprašo (toliau – tvarka) 6.1 papunktį apie galimybę gauti produktų davinį ir pareikšti pageidavimą (norą) jį gauti.

4. Agentūra informuoja pareiškėjus ir savivaldybes apie galimybę gauti produktų davinius vaikams, ugdomiems nuotoliniu būdu, bei interneto svetainėje (adresu www.litfood.lt) skelbia informaciją apie produktų davinių dalijimo vaikams tvarką.

5. Pareiškėjas informuoja ugdymo įstaigas, kurioms jis teikia produktus, apie produktų dalijimo tvarką vaikams, ugdomiems nuotoliniu būdu, ir, bendradarbiaudamas su ugdymo įstaigų vadovais ir jų paskirtais asmenimis, atsakingais už Programos įgyvendinimą, ir (ar) vaikų maitinimo paslaugos teikėjais, koordinuoja produktų davinių vaikams tiekimą.

6. Ugdymo įstaigų vadovai ir (ar) jų paskirti asmenys, vadovaudamiesi šia tvarka, priima sprendimą dėl produktų davinių dalijimo vaikams ir:

6.1. informuoja vaikų tėvus (globėjus, rūpintojus) apie galimybę gauti produktų davinį ir išsiaiškina, kiek vaikų pageidauja jį gauti ir ar produktų davinį gaunantis vaikas ar jo tėvai (globėjai, rūpintojai) turės galimybę atvykti į ugdymo įstaigą jų atsiimti;

6.2. vaiko tėvams (globėjams, rūpintojams) patvirtinus, kad pageidauja gauti produktų davinį, sudaro vaikų, gausiančių produktų davinius, sąrašus, ir informuoja pareiškėją, kuris tiekia ugdymo įstaigai produktus pagal Programą, apie produktų davinių skaičiaus poreikį;

6.3. informuoja vaikų tėvus (globėjus, rūpintojus) apie produktų davinių išdavimą pranešimu elektroniniame dienyne ir (ar) telefonu ar kitu būdu bei koordinuoja informacijos dėl produktų davinių išdavimo skelbimą ugdymo įstaigos interneto svetainėje;

6.4. kartą per 30 kalendorinių dienų išduoda produktų davinius ar koordinuoja produktų davinių išdavimą vaikų tėvams (globėjams, rūpintojams);

6.5. rekomenduojama, kad produktų daviniai būtų išduodami kartu su maisto daviniu, skirtu dėl nemokamo maitinimo.

7. Pareiškėjas, gavęs iš ugdymo įstaigos sutikimą dėl produktų davinių dalijimo ir informaciją apie produktų davinių poreikį:

7.1. su ugdymo įstaigomis pasirašo susitarimą dėl produktų tiekimo, kuriame nustato produktų tiekimo, produktų davinių dalijimo ir registravimo sąlygas (jei pareiškėjas ne ugdymo įstaiga). Pareiškėjas kartu su produktais pateikia reikiamą skaičių maišelių, į kuriuos bus sudėti ir paruošti išsinešti produktų daviniai;

7.2. informuoja Agentūrą apie produktų davinių poreikį pagal kiekvieną ugdymo įstaigą, kuriai jis tiekia produktus pagal Programą.

8. Pareiškėjai ir (ar) ugdymo įstaigos Agentūros nustatytos formos registruose, be informacijos, nurodytos Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programos įgyvendinimo taisyklių 12 punkte, registruoja ugdymo įstaigose išdalytų produktų davinių skaičių.

9. Pareiškėjai už ekstremaliosios situacijos metu patiektus produktų davinius atsiskaito Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programos įgyvendinimo taisyklių V skyriuje nustatyta tvarka.

10. Pristatyti į ugdymo įstaigą produktai, skirti produktų daviniams formuoti, turi būti saugojami gamintojo jiems saugoti nurodytoje temperatūroje ir produktų daviniai suformuojami prieš pat vaikų tėvams (globėjams, rūpintojams) atvykstant jų pasiimti.

11. Rekomenduojama informaciją apie galimybę gauti produktų davinius ekstremaliosios situacijos metu, nurodant, kaip vyks (vyksta) jų dalijimo (pristatymo) procesas ir kokių apsaugos reikalavimų reikia laikytis, viešinti ugdymo įstaigos interneto svetainėse.

12. Produktų davinius suruošiantiems ir dalijantiems asmenims rekomenduojama laikytis Mokinių nemokamo maitinimo organizavimo ekstremaliosios situacijos, ekstremaliojo įvykio ir (ar) karantino metu metodinių rekomendacijų, parengtų Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inicijuotos neformalios darbo grupės.

_____________________________