LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRO 2016 M. BALANDŽIO 22 D. ĮSAKYMO NR. D1-271 „ DĖL 2014–2020 METŲ EUROPOS SĄJUNGOS FONDŲ INVESTICIJŲ VEIKSMŲ PROGRAMOS 5 PRIORITETO „APLINKOSAUGA, GAMTOS IŠTEKLIŲ DARNUS NAUDOJIMAS IR PRISITAIKYMAS PRIE KLIMATO KAITOS“ PRIEMONĖS NR. 05.4.1-APVA-V-016 SAUGOMŲ TERITORIJŲ IR VALSTYBINĖS REIKŠMĖS PARKŲ TVARKYMAS, PRITAIKYMAS LANKYMUI“

PROJEKTŲ FINANSAVIMO SĄLYGŲ APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2016 m. rugpjūčio 4 d. Nr.D1-531

Vilnius

 

 

P a k e i č i u 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ priemonės Nr. 05.4.1-APVA-V-016 „Saugomų teritorijų ir valstybinės reikšmės parkų tvarkymas, pritaikymas lankymui“ projektų finansavimo sąlygų aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2016 m. balandžio 22 d. įsakymu Nr. D1-271 „ Dėl 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ priemonės Nr. 05.4.1-APVA-V-016 Saugomų teritorijų ir valstybinės reikšmės parkų tvarkymas, pritaikymas lankymui“ projektų finansavimo sąlygų aprašo patvirtinimo“:

1.   Pakeičiu 12 punktą ir jį išdėstau taip:

12. Šio Aprašo 9.1 ir 9.2 papunkčiuose nurodytų veiklų vykdymui galimas pareiškėjas – Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos, saugomų teritorijų direkcijos, šio Aprašo 9.3 papunktyje nurodytos veiklos vykdymui galimi pareiškėjai – savivaldybių administracijos. Pagal šį Aprašą galimi partneriai – saugomų teritorijų direkcijos, savivaldybių administracijos, miškų urėdijos, viešosios įstaigos.“

2 Pakeičiu 46 punkto lentelę:

2.1. Pakeičiu 3 punktą ir jį išdėstau taip:

„3.

Statyba, rekonstravimas, remontas ir kiti darbai

3.1. Vykdant šio Aprašo 9.1 papunktyje nurodytą veiklą :

 

3.1.1. Tinkama finansuoti gali būti:

3.1.1.1. Pažintinių takų įrengimo išlaidos;

3.1.1.2. Gamtos mokyklų įrengimo išlaidos;

3.1.1.3. Apžvalgos bokštų įrengimo išlaidos;

3.1.1.4. Lankytojų centrų, vidaus ir lauko ekspozicijų įrengimo išlaidos;

3.1.1.5. Lauko informacinių sistemų įrengimo išlaidos;

3.1.1.6. Eko kempingų įrengimo išlaidos;

3.1.1.7. Lyninių keltuvų, tiltų ir kitų specifinių jungčių įrengimo išlaidos;

3.1.1.8. Draustinių ir kraštovaizdžio kompleksų tvarkymo darbų išlaidos;

3.1.1.9. Kultūros ir gamtos paveldo objektų tvarkymo darbų išlaidos;

3.1.1.10. Hipodromų, parkavimo aikštelių, gatvių tvarkymo išlaidos.

 

3.1.2. Netinkama finansuoti:

3.1.2.1. Sporto aikštelių įrengimo, rekonstravimo išlaidos;

3.1.2.2. Automobiliams skirtų tiltų statybos, rekonstravimo, remonto išlaidos.

 

3.2. Vykdant šio Aprašo 9.3 papunktyje nurodytą veiklą:

3.2.1. Tinkamomis finansuoti gali būti:

3.2.1.1. Statinių statybos, rekonstravimo ir remonto išlaidos;

3.2.1.2. inžinerinių statinių ir įrenginių griovimo išlaidos;

3.2.1.3. valstybinės reikšmės parko (želdyno) kūrimo ir (arba) tvarkymo projekto rengimo ir jo įgyvendinimo išlaidos.

3.2.2. Netinkama finansuoti naujų pastatatų statybos, pastatų rekonstravimo ir remonto išlaidos.“

 

 

2.2. Pakeičiu 5.1.7 papunktį ir jį išdėstau taip:

 

 

„5.1.7. Investicinių projektų, sąnaudų ir naudos analizės ir (arba) sąnaudų efektyvumo analizės rezultatų lentelės, priedų ir informacijos, reikalingos projektiniam pasiūlymui parengti, viešinimo strategijų rengimo išlaidos.“

 

3.   Pakeičiu 48.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

„48.1. Kai projekte numatoma įrengti lankytojų centrą, gamtos mokyklą, apžvalgos bokštą ar jungtį tarp maršrutų arba rengaint lankytojų centro, gamtos mokyklos ar apžvalgos bokšto techninį projektą,  ir kiekvieno šio numatomo įrengti investicinio objekto vertė yra didesnė nei 100 000 eurų (šimtas tūkstančių eurų) (atėmus tenkantį pirkimo ir (arba) importo pridėtinės vertės mokestį (toliau – PVM), turi būti išnagrinėtos ir palygintos projekto įgyvendinimo alternatyvos kiekvienam investiciniam objektui pagal Investicijų projektų, kuriems siekiama gauti finansavimą iš Europos Sąjungos struktūrinės paramos ir / ar valstybės biudžeto lėšų, rengimo metodikos 4 priedo „Projekto investavimo objektų ir alternatyvų sąrašas“ (toliau – 4 priedas) lentelėje „Minimaliai privalomos išnagrinėti ir palyginti projekto įgyvendinimo alternatyvos pagal investavimo objekto tipą“ (toliau – 4 priedo lentelė), kuri skelbiama ES struktūrinių fondų svetainėje www.esinvesticijos.lt,  nurodytas alternatyvas ir pateikiama sąnaudų ir naudos analizės rezultatų lentelė Excel formatu, kurios informaciją galima kopijuoti ir redaguoti. Kartu su sąnaudos ir naudos analizės rezultatų lentele pateikiamas ir investicijų vertės prielaidų apskaičiavimas.“

4.   Pripažįstu netekusiu galios 48.3 papunktį.

5.   Pakeičiu 48.4 papunkčio pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

„48.4. Kartu su projektiniu pasiūlymu pateikiama informacija, kurioje turi būti išnagrinėta:“.

6.   Pakeičiu 48.4.5 papunktį ir jį išdėstau taip:

„48.4.5. kartu su projektiniu pasiūlymu pateikiamoje informacijoje turi būti aprašytas atitikimas Veiksmų plano 12.3 papunktyje nurodytiems reikalavimams.“

7.   Pakeičiu 49 punktą ir jį išdėstau taip:

„49. Pareiškėjas, numatantis projekte vykdyti šio Aprašo 9.2 papunktyje nurodytą veiklą kartu su projektiniu pasiūlymu pateikia:

49.1. jeigu pareiškėjas numato įsigyti nematerialųjį turtą, kurio vertė yra didesnė nei 300 000 eurų (trys šimtai tūkstančių eurų) (atėmus tenkantį pirkimo ir (arba) importo pridėtinės vertės mokestį (toliau – PVM), pateikia išnagrinėtas ir palygintas projekto įgyvendinimo alternatyvas pagal 4 priedo lentelę ir pateikia sąnaudų ir naudos analizės  rezultatų lentelę Excel formatu, kurios informaciją galima kopijuoti ir redaguoti. Kartu su sąnaudos ir naudos analizės rezultatų lentele pateikiamas ir investicijų vertės prielaidų apskaičiavimas;

49.2. viešinimo veiksmų planą.“

8.   Pakeičiu 50.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

„50.1. jei projekto, kuriam įgyvendinti suplanuotų investicijų į investavimo objektus išlaidų suma, išskyrus (atėmus) joms tenkantį PVM ir išlaidas, kurios yra apmokamos supaprastintai pagal iš anksto nustatytus dydžius (fiksuotuosius įkainius, fiksuotąsias sumas arba fiksuotąsias normas) viršija 300 000 eurų (tris šimtus tūkstančių eurų), turi būti išnagrinėtos ir palygintos projekto įgyvendinimo alternatyvos pagal 4 priedo lentelę ir pateikiama sąnaudų ir naudos analizės rezultatų lentelė Excel formatu, kurios informaciją galima kopijuoti ir redaguoti. Papildomos alternatyvos taip pat gali būti išnagrinėtos pareiškėjo iniciatyva. Alternatyvos, kurioms taikomi teisiniai, ekonominiai, socialiniai apribojimai, nenagrinėjamos. Kartu su sąnaudos ir naudos analizės rezultatų lentele pateikiamas ir investicijų vertės prielaidų apskaičiavimas;“.

 

 

 

Aplinkos ministras                                                   Kęstutis Trečiokas