Lietuvos Respublikos Vyriausybė

 

 

nutarimas

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2006 M. KOVO 29 D. NUTARIMO NR. 312 „DĖL PRIESAIKOS LIETUVOS RESPUBLIKAI TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2019 m. birželio 26 d. Nr. 635

Vilnius

 

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1.         Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. kovo 29 d. nutarimą Nr.312 „Dėl Priesaikos Lietuvos Respublikai tvarkos aprašo patvirtinimo“ ir jį išdėstyti nauja redakcija (Priesaikos Lietuvos Respublikai tvarkos aprašas nauja redakcija nedėstomas):

LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

NUTARIMAS

DĖL PRIESAIKOS LIETUVOS RESPUBLIKAI TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo 23 straipsnio 10 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Patvirtinti Priesaikos Lietuvos Respublikai tvarkos aprašą (pridedama).“

2.         Nurodytuoju nutarimu patvirtintame Priesaikos Lietuvos Respublikai tvarkos apraše:

2.1.      Pakeisti 2 punktą ir jį išdėstyti taip:

2. Lietuvos Respublikai prisiekia asmenys, nurodyti Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo 23 straipsnio 1 dalyje.“

2.2.      Pakeisti 3 punktą ir jį išdėstyti taip:

3. Asmuo dėl priesaikos Lietuvos Respublikai kreipiasi tiesiogiai atvykęs į Migracijos departamentą prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – Migracijos departamentas), per įgaliotą asmenį ar kitą atstovą (toliau – atstovas), taip pat elektroniniais ryšiais, o į Lietuvos Respublikos diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą (toliau – konsulinė įstaiga) tiesiogiai atvykęs arba elektroniniais ryšiais ir pateikia:

3.1. Laisvos formos prašymą leisti prisiekti Lietuvos Respublikai (toliau – prašymas). Prašyme turi būti nurodytas asmens vardas (-ai) ir pavardė (-ės), Respublikos Prezidento dekreto, kuriuo asmeniui suteikta ar grąžinta Lietuvos Respublikos pilietybė, data ir numeris, taip pat vieta (Vidaus reikalų ministerija ar atitinkama konsulinė įstaiga), kurioje asmuo pageidauja prisiekti Lietuvos Respublikai, adresas, kuriuo asmeniui bus pranešta apie priesaikos Lietuvos Respublikai datą, laiką ir vietą, asmens telefono numeris.

3.2. Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Jeigu dokumentai teikiami per atstovą ar elektroniniais ryšiais, kartu turi būti pateikta asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija, kurios tikrumas paliudytas dokumentų kopijų tikrumo paliudijimo teisę turinčio asmens ar institucijos.

3.3. Dokumentus, patvirtinančius, kad asmuo nėra kitos valstybės pilietis, jeigu įgydamas Lietuvos Respublikos pilietybę asmuo ją turėjo. Dokumentus teikiant per atstovą ar elektroniniais ryšiais kartu turi būti pateiktos dokumentų, patvirtinančių, kad asmuo nėra kitos valstybės pilietis, jeigu įgydamas Lietuvos Respublikos pilietybę asmuo ją turėjo, kopijos arba šių dokumentų kopijos, kurių tikrumas paliudytas dokumentų kopijų tikrumo paliudijimo teisę turinčio asmens ar institucijos. Jeigu dokumentus teikiant per atstovą ar elektroniniais ryšiais, buvo pateikiamos dokumentų, patvirtinančių, kad asmuo nėra kitos valstybės pilietis, jeigu įgydamas Lietuvos Respublikos pilietybę asmuo ją turėjo, kopijos, tai šių dokumentų originalai arba šių dokumentų kopijos, kurių tikrumas paliudytas dokumentų kopijų tikrumo paliudijimo teisę turinčio asmens ar institucijos, pateikiami priesaiką priimančiam asmeniui priesaikos Lietuvos Respublikai dieną.“

2.3.      Papildyti 31 punktu:

31. Reikalavimas pateikti kitos valstybės pilietybės netekimo įrodymus netaikomas Pilietybės įstatymo 23 straipsnio 9 dalyje nustatytais atvejais.

Jeigu kitos valstybės teisėje nenustatyta jos pilietybės atsisakymo arba netekimo, įgijus kitos valstybės pilietybę procedūrų arba šios procedūros, asmens manymu, neatitinka protingumo kriterijų, asmuo pateikia notaro patvirtintą pareiškimą, kad atsisako turimos kitos valstybės pilietybės (toliau – pareiškimas). Asmuo taip pat pateikia pareiškimo oficialų vertimą į valstybės, kurios pilietis jis yra, valstybinę kalbą, jeigu toks pareiškimas surašytas lietuvių ar kitos valstybės kalba.

Reikalavimas pateikti pareiškimą netaikomas tais atvejais, kai asmuo šį pareiškimą buvo pateikęs kartu su prašymu suteikti Lietuvos Respublikos pilietybę supaprastinta tvarka.

Kiekvienas atskiras užsienio valstybių išduotas dokumentas, asmens pareiškimas ir jo vertimas į valstybės, kurios pilietis jis yra, valstybinę kalbą arba vieno asmens prašymas ir prie jo pridėti užsienio valstybėje išduoti dokumentai (arba jų kopijos, paliudytos dokumentų kopijų tikrumo paliudijimo teisę turinčio asmens ar institucijos) turi būti legalizuoti ar patvirtinti pažyma (Apostille), jeigu Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys ar Europos Sąjungos teisės aktai nenumato kitaip.“

2.4.      Pakeisti 4 punktą ir jį išdėstyti taip:

4. Pilietybės įstatymo 23 straipsnio 7 dalyje nurodytu atveju asmuo, be Aprašo
3.1–3.3 papunkčiuose nurodytų dokumentų, Aprašo 3 punkte nurodytai įstaigai turi pateikti ir jo neįgalumą patvirtinantį dokumentą arba šio dokumento kopiją, kurios tikrumas paliudytas dokumentų kopijų tikrumo paliudijimo teisę turinčio asmens ar institucijos.“

2.5.      Papildyti 41 punktu:

41. Jeigu asmuo dėl priesaikos Lietuvos Respublikai kreipiasi į Migracijos departamentą per atstovą, asmens parašo prašyme tikrumas turi būti paliudytas asmens parašo tikrumo paliudijimo teisę turinčio asmens ar institucijos, o be Aprašo 3, 31 ir 4 punktuose nurodytų dokumentų turi būti pateiktas ir atstovo asmens tapatybę ir atstovavimą patvirtinantis dokumentas.

Aprašo 3, 31, 4 ir šio punkto pirmojoje pastraipoje nurodyti dokumentai, teikiami elektroniniais ryšiais, turi būti pasirašyti kvalifikuotu elektroniniu parašu arba suformuoti elektroninėmis priemonėmis, kurios leidžia užtikrinti teksto vientisumą ir nepakeičiamumą.“

2.6.      Papildyti 42 punktu:

42. Migracijos departamento direktoriaus įgaliotas valstybės tarnautojas arba darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį, ar konsulinės įstaigos pareigūnas, priimdamas prašymą, patikrina, ar pateikti visi Aprašo 3, 31, 4 ir 41 punktuose nurodyti dokumentai, ar prašymas teikiamas laikantis Aprašo 3, 31 ir 41 punktuose nustatytų reikalavimų ir prašymo nepriima ir kartu su pateiktais dokumentais grąžina juos pateikusiam asmeniui, raštu nurodęs (pažymėjęs) grąžinimo priežastį ir prireikus žodžiu suteikęs reikiamą informaciją, jeigu:

42.1. jis pateikiamas nesilaikant Aprašo 3, 31 ir 41 punktuose nustatytų reikalavimų;

42.2. kartu su prašymu pateikiami ne visi Aprašo 3, 31, 4 ir 41 punktuose nurodyti dokumentai.

2.7.      Pakeisti 5 punktą ir jį išdėstyti taip:

5. Kai asmuo dėl priesaikos Lietuvos Respublikai kreipiasi į Migracijos departamentą, tačiau nurodo, kad pageidauja prisiekti konsulinėje įstaigoje, Migracijos departamentas asmens prašymą, jo pateikto asmens tapatybę patvirtinančio dokumento ir dokumentų, patvirtinančių, kad asmuo nėra kitos valstybės pilietis, jeigu įgydamas Lietuvos Respublikos pilietybę asmuo ją turėjo, kopijas ir kitus asmens pateiktus dokumentus ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo jų gavimo persiunčia atitinkamai konsulinei įstaigai. Jeigu, be kitų dokumentų, asmuo pateikia pareiškimą, Migracijos departamentas, prieš persiųsdamas šiuos dokumentus konsulinei įstaigai, atlieka Aprašo 8 ir 10 punktuose nurodytus veiksmus. Persiųsdamas konsulinei įstaigai minėtus dokumentus, Migracijos departamentas kartu atitinkamai informuoja konsulinę įstaigą apie patikrinimo, ar kitos valstybės teisėje yra pilietybės atsisakymo ar netekimo, įgijus kitos valstybės pilietybę, procedūros (ar jų nėra), rezultatus arba išsiunčia jai Aprašo 11 punkte nurodyto sprendimo kopiją, patvirtintą pagal Lietuvos vyriausiojo archyvaro nustatytus dokumentų rengimo reikalavimus.“

2.8.      Pakeisti 6 punktą ir jį išdėstyti taip:

6. Jeigu prašymo leisti prisiekti Lietuvos Respublikai nagrinėjimo metu Migracijos departamentas ar konsulinė įstaiga nustato, kad prašymas ir (ar) kartu su juo teikiami dokumentai pateikti nesilaikant Aprašo 3, 31 ir 41 punktuose nustatytų reikalavimų arba asmens pateiktuose dokumentuose esanti informacija netiksli ir (ar) neišsami, tai ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo dokumentų gavimo Migracijos departamente ar konsulinėje įstaigoje raštu kreipiasi į asmenį, kad jis pateiktų Aprašo 3, 31 ir 41 punktuose nustatytus reikalavimus atitinkančius dokumentus arba patikslintų ir (ar) papildytų pateiktą informaciją. Aprašo 7, 12 ir 17 punktuose nurodyti terminai pradedami skaičiuoti iš naujo nuo Aprašo 3, 31 ir 41 punktuose nustatytus reikalavimus atitinkančių dokumentų arba papildytos ir (ar) patikslintos informacijos gavimo Migracijos departamente ar konsulinėje įstaigoje dienos.

Jeigu asmuo per vienus metus nuo prašymo pateikti Aprašo 3, 31 ir 41 punktuose nustatytus reikalavimus atitinkančius dokumentus arba patikslinti ir (ar) papildyti pateiktą informaciją išsiuntimo dienos nepateikia prašomos informacijos ar dokumentų, prašymo leisti prisiekti Lietuvos Respublikai nagrinėjimas nutraukiamas.

2.9. Pakeisti 11 punktą ir jį išdėstyti taip:

11. Vidaus reikalų ministrui priėmus sprendimą, kad valstybėje, kurios pilietis yra prašymą pateikęs asmuo, nustatytos pilietybės atsisakymo ar netekimo, įgijus kitos valstybės pilietybę, procedūros neatitinka protingumo kriterijų, Migracijos departamentas ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo šio sprendimo priėmimo raštu informuoja asmenį apie priimtą sprendimą, išsiųsdamas jam šio sprendimo kopiją, patvirtintą pagal Lietuvos vyriausiojo archyvaro nustatytus dokumentų rengimo reikalavimus, ir atlieka veiksmus, nurodytus Aprašo 7 punkte.

Vidaus reikalų ministrui priėmus sprendimą, kad valstybėje, kurios pilietis yra prašymą pateikęs asmuo, nustatytos pilietybės atsisakymo ar netekimo, įgijus kitos valstybės pilietybę, procedūros atitinka protingumo kriterijus, Migracijos departamentas ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo šio sprendimo priėmimo raštu informuoja asmenį apie priimtą sprendimą, išsiųsdamas jam šio sprendimo kopiją, patvirtintą pagal Lietuvos vyriausiojo archyvaro nustatytus dokumentų rengimo reikalavimus, ir nurodo, kad asmeniui bus leista prisiekti Lietuvos Respublikai tik po to, kai bus pateikti dokumentai, patvirtinantys, kad jis nėra kitos valstybės pilietis.“

2.10. Pakeisti 14 punktą ir jį išdėstyti taip:

14. Jeigu asmuo, be kitų dokumentų, pateikia ir pareiškimą, konsulinė įstaiga ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo dokumentų gavimo persiunčia asmens pareiškimą ir kitų asmens pateiktų dokumentų kopijas Migracijos departamentui. Migracijos departamentas, gavęs šiuos dokumentus, atlieka Aprašo 8 ir 10 punktuose nurodytus veiksmus ir atitinkamai informuoja konsulinę įstaigą apie patikrinimo, ar kitos valstybės teisėje yra pilietybės atsisakymo ar netekimo, įgijus kitos valstybės pilietybę, procedūros (ar jų nėra), rezultatus arba išsiunčia jai Aprašo 11 punkte nurodyto sprendimo kopiją, patvirtintą pagal Lietuvos vyriausiojo archyvaro nustatytus dokumentų rengimo reikalavimus.“

2.11. Pakeisti 16 punktą ir jį išdėstyti taip:

16. Konsulinė įstaiga, gavusi vidaus reikalų ministro sprendimo, kad valstybėje, kurios pilietis yra prašymą pateikęs asmuo, nustatytos pilietybės atsisakymo ar netekimo, įgijus kitos valstybės pilietybę, procedūros neatitinka protingumo kriterijų, kopiją, patvirtintą pagal Lietuvos vyriausiojo archyvaro nustatytus dokumentų rengimo reikalavimus, ne vėliau kaip kitą darbo dieną raštu informuoja asmenį apie šį sprendimą, išsiųsdama jam sprendimo kopiją, ir atlieka veiksmus, nurodytus Aprašo 12 punkte.

Konsulinė įstaiga, gavusi vidaus reikalų ministro sprendimo, kad valstybėje, kurios pilietis yra prašymą pateikęs asmuo, nustatytos pilietybės atsisakymo ar netekimo, įgijus kitos valstybės pilietybę, procedūros atitinka protingumo kriterijus, kopiją, patvirtintą pagal Lietuvos vyriausiojo archyvaro nustatytus dokumentų rengimo reikalavimus, ne vėliau kaip kitą darbo dieną raštu informuoja asmenį apie šį sprendimą, išsiųsdama jam sprendimo kopiją, ir nurodo, kad jam bus leista prisiekti Lietuvos Respublikai tik po to, kai bus pateikti dokumentai, patvirtinantys, kad asmuo nėra kitos valstybės pilietis.“

2.12. Pakeisti 17 punktą ir jį išdėstyti taip:

17. Priesaika Lietuvos Respublikai Vidaus reikalų ministerijoje ar konsulinėje įstaigoje Pilietybės įstatymo 23 straipsnio 4 dalies 1 punkte nurodytu atveju turi būti priimta ne vėliau kaip per 3 mėnesius, o Pilietybės įstatymo 23 straipsnio 4 dalies 2 punkte nurodytu atveju – ne vėliau kaip per 5 mėnesius nuo Aprašo 3, 31, 4 ir 41 punktuose nurodytų dokumentų gavimo dienos.“

2.13. Pakeisti 25 punktą ir jį išdėstyti taip:

25. Asmeniui, kuris prisiekė Lietuvos Respublikai, išduodama vardinio priesaikos Lietuvos Respublikai lapo kopija, patvirtinta pagal Lietuvos vyriausiojo archyvaro nustatytus dokumentų rengimo reikalavimus.“

3. Šis nutarimas įsigalioja 2019 m. liepos 1 d.

4. Nustatyti, kad prašymai leisti prisiekti Lietuvos Respublikai, pateikti iki šio nutarimo įsigaliojimo, baigiami nagrinėti, vadovaujantis iki šio nutarimo įsigaliojimo galiojusiomis Priesaikos Lietuvos Respublikai tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. kovo 29 d. nutarimu Nr. 312 „Dėl Priesaikos Lietuvos Respublikai tvarkos aprašo patvirtinimo“, nuostatomis.

 

 

 

Ministras Pirmininkas                                                                                                  Saulius Skvernelis

 

 

 

Vidaus reikalų ministras                                                                                              Eimutis Misiūnas