image001

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRO

2004 M. BIRŽELIO 3 D. ĮSAKYMO NR. V-78 „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTERIJOS DARBO REGLAMENTO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2023 m. gruodžio 8  d. Nr. V-435

Vilnius

 

1. P a k e i č i u Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos darbo reglamentą, patvirtintą Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro 2004 m. birželio 3 d. įsakymu Nr. V-78 „Dėl Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos darbo reglamento patvirtinimo“:

1.1. Pakeičiu 29 punktą ir jį išdėstau taip:

29. Dėl ministerijos atstovavimo teisėsaugos institucijose, ikiteisminio ginčų nagrinėjimo institucijose ir teismuose ministerijos kanclerio sprendimu gali būti sudaromos teisinių paslaugų teikimo sutartys su advokatais.

Ministerijos administracijos padalinių ir atstovybių veiklą, susijusią su ministerijos dalyvavimu teisminiuose procesuose Lietuvos Respublikoje, koordinuoja Veiklos valdymo ir teisinių klausimų grupė.

Ministerijos administracijos padaliniai ir atstovybės savo veikloje, susijusioje su ministerijos dalyvavimu teisminiuose procesuose Lietuvos Respublikoje, vadovaujasi Teisminių procesų, kuriuose dalyvauja Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, koordinavimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro 2021 m. rugsėjo 28 d. įsakymu Nr. V-409 „Dėl Teisminių procesų, kuriuose dalyvauja Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, koordinavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.“

1.2.    Papildau 291 papunkčiu:

291.  Ministerijos administracijos padalinių ir atstovybių veiklą, susijusią su dalyvavimu tarptautiniuose ar užsienio valstybių teisminiuose procesuose, koordinuoja Tarptautinės teisės grupė.“

1.3. Pakeičiu 41.5 papunktį ir jį išdėstau taip:

41.5. jei teikiami pasirašyti įstatymų ir kitų teisės aktų, susijusių su tarptautinės teisės klausimais, tarptautinių sutarčių, ministerijos vardu ir pagal ministerijos kompetenciją su kitų valstybių ar tarptautinių organizacijų institucijomis sudaromų susitarimų (toliau – tarptautiniai tarpinstituciniai susitarimai) ar kitų Lietuvos Respublikos ar Lietuvos Respublikos vardu sudaromų susitarimų, kurie nėra tarptautinės sutartys ir negali būti priskirti sutartims, sukuriančioms civilinius teisinius santykius pagal Lietuvos Respublikos ar užsienio valstybės nacionalinę teisę (toliau – kiti susitarimai), projektai, – Tarptautinės teisės grupės diplomatas, kitas valstybės tarnautojas ar darbuotojas, vertinęs ministrui teikiamą pasirašyti dokumentą, jo tiesioginis vadovas ir Tarptautinės teisės  grupės vadovas ar jį pavaduojantis asmuo;“.

1.4.    Papildau 41.5papunkčiu:

41.51. jei teikiami pasirašyti ministerijos vidaus teisės aktų ir kitų Lietuvos Respublikos teisės aktų, susijusių su ministerijos ir atstovybių veiklos valdymu, administracine, ūkine, finansine ir kita vidaus administravimo veikla, projektai, Veiklos valdymo ir teisinių klausimų grupės diplomatas, kitas valstybės tarnautojas ar darbuotojas, vertinęs ministrui teikiamą pasirašyti dokumentą, jo tiesioginis vadovas ir Veiklos valdymo ir teisinių klausimų grupės vadovas ar jį pavaduojantis asmuo;“.

1.5.    Pakeičiu 41.6 papunktį ir jį išdėstau taip:

41.6. jei teikiamos pasirašyti ministerijos vardu sudaromos sutartys, kuriomis įgyvendinama finansinė ir ūkinė veikla, bendradarbiavimo sutartys ir kitos sutartys, įskaitant sutartis, sukuriančias civilinius teisinius santykius pagal Lietuvos Respublikos ar užsienio valstybės nacionalinę teisę (išskyrus Reglamento 41.5 papunktyje nurodytas sutartis ir susitarimus, taip pat diplomato tarnybos, terminuotas diplomato tarnybos, delegavimo ir darbo sutartis), ministerijos ieškiniai, skundai ir kiti procesiniai dokumentai teismams, – Veiklos valdymo ir teisinių klausimų grupės diplomatas, kitas valstybės tarnautojas ar darbuotojas, vertinęs ministrui teikiamą pasirašyti dokumentą, ir Veiklos valdymo ir teisinių klausimų grupės vadovas ar jį pavaduojantis asmuo;“.

1.6.    Pakeičiu V skyriaus pavadinimą ir jį išdėstau taip:

V SKYRIUS

ĮSTATYMŲ IR KITŲ TEISĖS AKTŲ, TARPTAUTINIŲ SUTARČIŲ, KITŲ SUTARČIŲ IR SUSITARIMŲ PROJEKTŲ RENGIMAS“.

1.7.    Pakeičiu 69 punktą ir jį išdėstau taip:

69. Ministerijos rengiamų teisės aktų projektų atitiktį Lietuvos tarptautiniams įsipareigojimams, kitoms tarptautinės teisės nuostatoms, Lietuvos užsienio politikos tikslams ir interesams vertina Tarptautinės teisės grupė.

Ministerijos rengiamų teisės aktų projektų atitiktį Konstitucijai, galiojantiems įstatymams, Vyriausybės nutarimams, kitiems teisės aktams ir teisėkūros reikalavimams pagal kompetenciją vertina Tarptautinės teisės grupė arba Veiklos valdymo ir teisinių klausimų grupė.“

1.8.      Pakeičiu 76 punktą ir jį išdėstau taip:

76. Parengtus teisės aktų projektus rengėjai turi suderinti su ministerijos administracijos padaliniais, su kurių kompetencija tie teisės aktų projektai yra susiję, pagal kompetenciją – su Tarptautinės teisės grupe arba Veiklos valdymo ir teisinių klausimų grupe, kalbininku, taip pat su duomenų apsaugos pareigūnu, jei projektas susijęs su asmens duomenų reglamentavimu ar tvarkymu.

1.9.      Pakeičiu 79 punktą ir jį išdėstau taip:

79. Teisės aktų projektai, suderinti su ministerijos administracijos padaliniais ir, jei reikia, duomenų apsaugos pareigūnu, teikiami derinti pagal kompetenciją Tarptautinės teisės grupei arba Veiklos valdymo ir teisinių klausimų grupei. Atitinkama grupė ne vėliau kaip per 7 darbo dienas, o jei pateikiami dideli (10 ir daugiau lapų) ir (ar) sudėtingi teisės aktų projektai (nustatantys naują teisinį reguliavimą ar iš esmės jį keičiantys), ne vėliau kaip per 12 darbo dienų nuo teisės akto projekto gavimo atitinkamoje grupėje dienos, įvertina, ar teisės akto projektas atitinka galiojančius įstatymus, Vyriausybės nutarimus, kitus teisės aktus ir teisės technikos reikalavimus.

1.10.  Pakeičiu 80 punktą ir jį išdėstau taip:

80. Jei teisės akto projektą pagal kompetenciją vertinanti Tarptautinės teisės grupė arba Veiklos valdymo ir teisinių klausimų grupė  dėl teisės akto projekto pateikia pastabų ir pasiūlymų, teisės akto projekto rengėjas į tas pastabas ir pasiūlymus privalo atsižvelgti ir teisės akto projektą patikslinti (jei reikia, papildomai pateikti derinti ministerijos administracijos padaliniams, su kurių kompetencija teisės akto projektas yra susijęs, kalbininkui ir duomenų apsaugos pareigūnui), ne vėliau kaip per 5 darbo dienas. Pakartotinai pateiktą derinti teisės akto projektą Tarptautinės teisės grupė arba Veiklos valdymo ir teisinių klausimų grupė įvertina per 3 darbo dienas.“

1.11 Pakeičiu 81 punktą ir jį išdėstau taip:

81. Kalbininkas įvertina su Tarptautinės teisės grupe arba Veiklos valdymo ir teisinių klausimų grupe suderinto teisės akto projekto atitiktį kalbos vartojimo normoms ir Lietuvos Respublikos terminų banko įstatymo nuostatoms ne vėliau kaip per 3 darbo dienas, o jei pateikiami dideli (10 ir daugiau lapų) ir (ar) sudėtingi teisės aktų projektai (nustatantys naują teisinį reguliavimą ar iš esmės jį keičiantys), ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo jų gavimo dienos.“

1.12Pakeičiu 84.5 papunktį ir jį išdėstau taip:

84.5. Tarptautinės teisės grupės arba Veiklos valdymo ir teisinių klausimų grupės diplomatas, kitas valstybės tarnautojas ar darbuotojas, vertinęs teisės akto projektą, jo tiesioginis vadovas ir atitinkamos grupės vadovas ar jį pavaduojantis asmuo;“.

1.13.  Pakeičiu 95 punktą ir jį išdėstau taip:

95. Ministerijos administracijos padalinių vadovai atsako už į pasitarimų ir posėdžių darbotvarkes įtrauktų klausimų įvertinimą pagal kompetenciją ir informacijos pateikimą Tarptautinės teisės grupei.“

1.14.  Pakeičiu 96 punktą ir jį išdėstau taip:

96. Jei pasitarime ar posėdyje svarstomas ministerijos parengtas teisės akto projektas ar kitas su ministerijos kompetencija susijęs klausimas, teisės akto projekto rengėjas ar kitas atsakingas asmuo pateikia Tarptautinės teisės grupei pažymą, kurios formą tvirtina ministerijos kancleris. Tarptautinės teisės grupei  pažyma turi būti pateikiama ne vėliau kaip likus 4 valandoms iki pasitarime ar posėdyje svarstomų klausimų pristatymo ministrui, viceministrui, ministerijos kancleriui ar kitam jų įgaliotam asmeniui.“

1.15.  Pakeičiu 97 punktą ir jį išdėstau taip:

97. Medžiagą pasitarime ar posėdyje svarstomais klausimais, susijusiais su ministerijos kompetencija, ministrui, viceministrui, ministerijos kancleriui ar kitam jų įgaliotam asmeniui, apibendrinęs ministerijos administracijos padalinių pateiktą informaciją (pažymas), pateikia ir, jei reikia, pristato Tarptautinės teisės grupės diplomatas, kitas valstybės tarnautojas ar darbuotojas. Ministerijos administracijos padalinių vadovai užtikrina, kad pristatant medžiagą ministrui, viceministrui, ministerijos kancleriui ar kitam jų įgaliotam asmeniui dalyvautų teisės akto projekto rengėjas ar kitas atsakingas asmuo ir (arba) administracijos padalinio, teikusio Tarptautinės teisės grupei kitą su ministerijos kompetencija susijusią informaciją, atstovas.“

1.16.  Pakeičiu 110.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

110.2. suderinęs su Tarptautinės teisės grupės arba Veiklos valdymo ir teisinių klausimų grupės diplomatu, kitu valstybės tarnautoju ar darbuotoju, vertinusiu įsakymo projektą, – ar įsakymas turi būti skelbiamas Teisės aktų registre.“

1.17Pakeičiu 111.5 papunktį ir jį išdėstau taip:

111.5. Tarptautinės teisės grupės arba Veiklos valdymo ir teisinių klausimų grupės diplomatas, kitas valstybės tarnautojas ar darbuotojas, vertinęs įsakymo projektą, jo tiesioginis vadovas, atitinkamos grupės vadovas ar jį pavaduojantis asmuo (išskyrus Reglamento 112 punkte nurodytus įsakymų projektus);“.

1.18.  Pakeičiu 112 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

112. Tarptautinės teisės grupė ir Veiklos valdymo ir teisinių klausimų grupė Dokumentų valdymo sistemoje nederina šių ministro įsakymų projektų (išskyrus atvejus, kai jais reguliuojami konkrečiai su atitinkama grupe susiję klausimai):“.

1.19.  Pakeičiu 121.5 papunktį ir jį išdėstau taip:

121.5. Tarptautinės teisės grupės arba Veiklos valdymo ir teisinių klausimų grupės  diplomatas, kitas valstybės tarnautojas ar darbuotojas, vertinęs potvarkio projektą, jo tiesioginis vadovas ir atitinkamos grupės vadovas, išskyrus potvarkių projektus Reglamento 112 punkte nurodytais klausimais.“

1.20.  Pakeičiu V skyriaus šeštąjį skirsnį ir jį išdėstau taip:

ŠEŠTASIS SKIRSNIS

TARPTAUTINIŲ SUTARČIŲ, TARPTAUTINIŲ TARPINSTITUCINIŲ SUSITARIMŲ IR KITŲ SUSITARIMŲ RENGIMAS IR SUDARYMAS

 

122. Ministerija, įgyvendindama Vyriausybės programą Lietuvos Respublikos užsienio politikos klausimais ir atstovaudama Lietuvos Respublikai užsienyje, pagal savo kompetenciją rengia tarptautinių sutarčių, tarptautinių tarpinstitucinių susitarimų ir kitų susitarimų projektus, teisės aktų projektus dėl įgaliojimų sudaryti tarptautines sutartis suteikimo, išduoda įgaliojamuosius raštus, rengia teisės aktų dėl tarptautinių sutarčių tvirtinimo ir ratifikavimo projektus, atlieka tarptautinius veiksmus, susijusius su tarptautinės sutarties įsigaliojimu, galiojimu ar veikimu, kaupia ir tvarko informaciją apie tarptautines sutartis, ministerijos, kitų ministerijų, Vyriausybės įstaigų ir kitų valstybės institucijų sudarytus tarptautinius tarpinstitucinius susitarimus ir kitus susitarimus, saugo tarptautinių sutarčių originalus, teikia tarptautines sutartis skelbti Teisės aktų registre ir registruoti Jungtinių Tautų sekretoriatui.

123. Ministerija Reglamento 126–128 punktuose nustatyta tvarka priima sprendimus dėl tarptautinių sutarčių sudarymo tikslingumo, dėl nepritarimo priimtų tarptautinių sutarčių pakeitimų ar papildymų, kuriems įsigalioti vadovaujantis tos tarptautinės sutarties nuostatomis sutarties šalių pritarimas nėra būtinas (įsigaliojantys pagal nutylėjimą), tikslingumui ir dėl prieštaravimo kitų tarptautinės teisės subjektų padarytoms išlygoms ir pareiškimams dėl tarptautinių sutarčių.

124. Tarptautinės sutartys, tarptautiniai tarpinstituciniai susitarimai ir kiti susitarimai rengiami ir sudaromi vadovaujantis Konstitucija, 1969 m. Vienos konvencija dėl tarptautinių sutarčių teisės (kai taikoma), Lietuvos Respublikos tarptautinių sutarčių įstatymu, Lietuvos Respublikos tarptautinių sutarčių rengimo ir sudarymo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. spalio 1 d. nutarimu Nr. 1179 „Dėl Lietuvos Respublikos tarptautinių sutarčių rengimo ir sudarymo taisyklių patvirtinimo“, ir Vyriausybės darbo reglamentu. Šie teisės aktai taip pat taikomi ir tarptautinėms sutartims, tarptautiniams tarpinstituciniams susitarimams ir kitiems susitarimams pakeisti, papildyti, jų galiojimui sustabdyti ar jiems nutraukti (denonsuoti).

125. Tarptautinių sutarčių, tarptautinių tarpinstitucinių susitarimų ir kitų susitarimų projektams rengti taikomos šio Reglamento 76–92 punktų nuostatos dėl teisės aktų projektų rengimo, atsižvelgiant į Reglamento 124 punkte nurodytuose teisės aktuose nustatytus ypatumus.

126. Ministerijų ar Vyriausybės įstaigų pateiktą kreipimąsi dėl tarptautinės sutarties sudarymo ar nutraukimo (denonsavimo) tikslingumo, dėl nepritarimo priimtų tarptautinių sutarčių pakeitimų ar papildymų, kuriems įsigalioti vadovaujantis tos tarptautinės sutarties nuostatomis sutarties šalių pritarimas nėra būtinas (įsigaliojantys pagal nutylėjimą), tikslingumui ir dėl prieštaravimo kitų tarptautinės teisės subjektų padarytoms išlygoms ir pareiškimams dėl tarptautinių sutarčių (toliau – tikslingumas), Tarptautinės teisės grupė teikia įvertinti ministerijos administracijos padaliniams pagal kompetenciją.

127. Pasiūlymai dėl tarptautinių sutarčių tikslingumo, pasirašyti atsakingo ministerijos padalinio vadovo, Tarptautinės teisės grupei turi būti pateikti per jos nurodytą terminą. Jei atsakingas ministerijos administracijos padalinys neturi galimybės parengti atsakymo iki nurodyto termino pabaigos, apie tai jis raštu informuoja Tarptautinės teisės grupę ir nurodo priežastis. Jei dėl tarptautinės sutarties tikslingumo nėra bendros nuomonės, klausimas svarstomas dalyvaujant viceministrams ar ministerijos kancleriui pagal jiems nustatytas veiklos ar administravimo sritis ir funkcijas.   

128. Tarptautinės teisės grupė, įvertinusi ministerijos administracijos padalinių ir, jei kyla abejonių, kitų suinteresuotų ministerijų bei Vyriausybės įstaigų pateiktą nuomonę dėl tikslingumo, parengia ministerijos sprendimo dėl tarptautinės sutarties sudarymo tikslingumo, dėl nepritarimo priimtų tarptautinių sutarčių pakeitimų ar papildymų, kuriems įsigalioti vadovaujantis tos tarptautinės sutarties nuostatomis sutarties šalių pritarimas nėra būtinas (įsigaliojantys pagal nutylėjimą), tikslingumui ir dėl prieštaravimo kitų tarptautinės teisės subjektų padarytoms išlygoms ir pareiškimams dėl tarptautinių sutarčių projektą.

129. Ministerija išduoda įgaliojamuosius raštus atlikti veiksmus, susijusius su tarptautinės sutarties sudarymu. Įgaliojamuosius raštus rengia Tarptautinės teisės grupė, pasirašo ministras ar jį pavaduojantis ministras, jei Vyriausybės reglamento nustatyta tvarka yra numatytas ministro pavadavimas.

130. Tarptautinių sutarčių ratifikavimo raštus, pranešimus kitoms susitariančiosioms šalims apie vidaus teisinių procedūrų įvykdymą ir kitus dokumentus, kurių reikia, kad tarptautinės sutartys įsigaliotų ar galiotų, taip pat pranešimus apie tarptautinių sutarčių galiojimo sustabdymą ar nutraukimą (denonsavimą) ir kitus dokumentus, kurių reikia, kad jos būtų sustabdytos ar nutrauktos (denonsuotos), rengia Tarptautinės teisės grupė. Ji taip pat užtikrina šių dokumentų deponavimą, jų perdavimą atitinkamoms užsienio valstybių ar tarptautinių organizacijų institucijoms ir keitimąsi šiais dokumentais; teikia tarptautinės sutarties depozitarui informaciją apie Lietuvos Respublikos padarytas išlygas ir pareiškimus, Lietuvos Respublikos prieštaravimus dėl tarptautinės sutarties pakeitimų ar papildymų, kuriems įsigalioti vadovaujantis tos tarptautinės sutarties nuostatomis sutarties šalių pritarimas nėra būtinas, ir dėl kitų tarptautinės teisės subjektų padarytų išlygų ir pareiškimų dėl tarptautinių sutarčių.

131. Tarptautines sutartis, išskyrus tarptautines mišriąsias sutartis, kurios lietuvių kalba skelbiamos Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje, įvykdžius Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatytas procedūras, būtinas joms įsigalioti, ir pranešimus dėl visų tarptautinių sutarčių įsigaliojimo, galiojimo, pakeitimo, laikino taikymo, sustabdymo, nutraukimo, prieštaravimo sutarties pakeitimui ar išlygoms skelbti Teisės aktų registre teikia Tarptautinės teisės grupė.

132. Informaciją apie tarptautines sutartis, ministerijos, kitų ministerijų, Vyriausybės įstaigų ir kitų valstybės institucijų sudarytus tarptautinius tarpinstitucinius susitarimus ir kitus susitarimus kaupia ir tvarko, tarptautinių sutarčių originalus, patvirtintas jų kopijas ir užsienio valstybių įgaliojamuosius raštus saugo, nustatyta tvarka perduoda Administracinio departamento Diplomatiniam archyvui ir tarptautines sutartis teikia registruoti Jungtinių Tautų sekretoriatui Tarptautinės teisės grupė.“

1.21.  Pakeičiu 138 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

138. Sutarčių projektai, išskyrus sutarčių projektus, nurodytus Reglamento 139 punkte, derinami šia tvarka:“.

1.22.  Pakeičiu 138.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

138.1. Parengtą sutarties projektą rengėjas turi suderinti su Finansų departamentu, pagal kompetenciją – su Veiklos valdymo ir teisinių klausimų grupe arba Tarptautinės teisės grupe, kitais ministerijos administracijos padaliniais, su kurių kompetencija projektas yra susijęs, ir su duomenų apsaugos pareigūnu, jei sutarties projektas susijęs su asmens duomenų tvarkymu.“

1.23.  Pakeičiu 138.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

138.3. Sutarties projektas, suderintas Reglamento 138.2 papunktyje nustatyta tvarka, teikiamas derinti pagal kompetenciją Veiklos valdymo ir teisinių klausimų grupei arba Tarptautinės teisės grupei, kuri pastabas ir pasiūlymus dėl sutarties projekto pateikia ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo sutarties projekto gavimo dienos, o jei pateikiamas didelės apimties (10 ir daugiau lapų) ar sudėtingas sutarties projektas, – ne vėliau kaip per 7 darbo dienas nuo sutarties projekto gavimo dienos.“

1.24.  Pakeičiu 138.4 papunktį ir jį išdėstau taip:

138.4. Jei dėl sutarties projekto Veiklos valdymo ir teisinių klausimų grupė arba Tarptautinės teisės grupė pateikia pastabų ir pasiūlymų, sutarties projekto rengėjas privalo pastabas ir pasiūlymus įvertinti ir patikslinti sutarties projektą (jei reikia, papildomai suderinti su Reglamento 138.2 papunktyje nurodytais ministerijos administracijos padaliniais ir duomenų apsaugos pareigūnu) ne vėliau kaip per 3 darbo dienas. Pakartotinai derinti pateiktą sutarties projektą Veiklos valdymo ir teisinių klausimų grupė arba Tarptautinės teisės grupė įvertina ne vėliau kaip per 3 darbo dienas.“

1.25.  Pakeičiu 138.7.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

138.7.2. Finansų departamento diplomatas, kitas valstybės tarnautojas ar darbuotojas, vertinęs sutarties projektą, ir Finansų departamento direktorius ar jį pavaduojantis asmuo, Veiklos valdymo ir teisinių klausimų grupės arba Tarptautinės teisės grupės diplomatas, kitas valstybės tarnautojas ar darbuotojas, vertinęs sutarties projektą, ir Veiklos valdymo ir teisinių klausimų grupės arba Tarptautinės teisės grupės vadovas ar jį pavaduojantis asmuo, kitų ministerijos administracijos padalinių, su kuriais buvo derintas sutarties projektas, diplomatai, kiti valstybės tarnautojai ar darbuotojai, vertinę sutarties projektą, ir minėtųjų padalinių vadovai, duomenų apsaugos pareigūnas, jei sutarties projektas susijęs su asmens duomenų tvarkymu.“

1.26.  Pakeičiu 139 punktą ir jį išdėstau taip:

139. Sutarčių projektai, rengiami vadovaujantis viešuosius pirkimus reglamentuojančiais teisės aktais, derinami ministro nustatyta tvarka.

1.27.  Pripažįstu netekusiu galios 140 punktą.

1.28.  Pakeičiu 141 punktą ir jį išdėstau taip:

141. Už sutarties vykdymo sisteminę kontrolę atsakingas sutartyje nurodytas paskirtas atsakingas darbuotojas arba sutarties projekto rengėjas (jei sutartyje nėra nurodytas paskirtas atsakingas darbuotojas), arba darbuotojas, perėmęs sutarties vykdymą ir kontrolę.

Šio Reglamento 139 punkte nurodytos sutartys vykdomos ministro nustatyta tvarka.

1.29.  Pakeičiu VII skyriaus pavadinimą ir jį išdėstau taip:

VII SKYRIUS

OFICIALIŲ SVEČIŲ VIZITAI LIETUVOS RESPUBLIKOJE, MINISTERIJOS VADOVYBĖS VIZITAI Į UŽSIENIO VALSTYBES IR ĮGALIOJAMŲJŲ RAŠTŲ (KREDENCIALŲ) ATSTOVAUTI VYRIAUSYBEI TARPTAUTINIUOSE KONGRESUOSE, KONFERENCIJOSE, SESIJOSE AR KITUOSE TARPTAUTINIUOSE RENGINIUOSE RENGIMAS“.

1.30.  Pakeičiu VII skyriaus pirmojo skirsnio pavadinimą ir jį išdėstau taip:

PIRMASIS SKIRSNIS

OFICIALIŲ SVEČIŲ VIZITAI LIETUVOS RESPUBLIKOJE IR MINISTERIJOS VADOVYBĖS VIZITAI Į UŽSIENIO VALSTYBES“.

1.31.  Pakeičiu 147 punktą ir jį išdėstau taip:

147. Oficialių svečių vizitai Lietuvos Respublikoje rengiami vadovaujantis Oficialių svečių vizitų Lietuvos Respublikoje rengimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. lapkričio 27 d. nutarimu Nr. 1485 „Dėl Oficialių svečių vizitų Lietuvos Respublikoje rengimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, tarptautinėmis sutartimis ir tarptautine protokolo praktika.“

1.32.  Pakeičiu 148 punktą ir jį išdėstau taip:

148. Ministro kvietimu atvykstančių oficialių svečių vizitų Lietuvos Respublikoje, jų susitikimų su ministru, užsienio svečių susitikimų su viceministru ar ministerijos kancleriu (toliau kartu – susitikimai), taip pat ministro, viceministrų, ministerijos kanclerio vizitų į užsienio valstybes (toliau kartu – vizitai), tarptautinių konferencijų, kitų renginių, kuriuose dalyvauja Respublikos Prezidento, Ministro Pirmininko ir (ar) ministro kvietimu atvykę oficialūs svečiai (toliau – renginys), rengimo tvarką, ministerijos administracijos padalinių, atstovybių funkcijas ir atsakomybę organizuojant ir įgyvendinant vizitus, susitikimus ir renginius nustato ministras.“

2Nustatau, kad šio įsakymo 1.21, 1.26–1.28 papunkčiai įsigalioja 2024 m. sausio 1 d.

 

 

 

Užsienio reikalų ministras                                                                              Gabrielius Landsbergis