LIETUVOS RESPUBLIKOS KRAŠTO APSAUGOS

MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL KRAŠTO APSAUGOS MINISTRO 2012 M. BIRŽELIO 28 D. ĮSAKYMO NR. V-713DĖL KARO PRIEVOLININKŲ ŠAUKIMO PASKELBUS MOBILIZACIJĄ tvarkos aprašo patvirtinimo“ PAKEITIMO

 

2021 m. rugsėjo 14 d. Nr. V-671

Vilnius

 

 

1Pakeičiu Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro 2012 m. birželio 28 d. įsakymą Nr. V-713 „Dėl Karo prievolininkų šaukimo paskelbus mobilizaciją tvarkos aprašo patvirtinimo“ ir jį išdėstau nauja redakcija:

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS KRAŠTO APSAUGOS

MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL KARO PRIEVOLININKŲ ŠAUKIMO PASKELBUS MOBILIZACIJĄ TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos karo prievolės įstatymo 27 straipsnio 4 dalimi:

1. T v i r t i n u Karo prievolininkų šaukimo paskelbus mobilizaciją tvarkos aprašą (pridedama).

2. Į g a l i o j u  Lietuvos kariuomenės vadą, esant Lietuvos Respublikos karo prievolės įstatymo (toliau – KPĮ) 29 straipsnio 2 dalyje nustatytoms aplinkybėms, priimti sprendimus dėl tarnybos atidėjimo, vadovaujantis KPĮ 29 straipsnio 3 dalimi.“

2P a k e i č i u nurodytuoju įsakymu patvirtintą Karo prievolininkų šaukimo paskelbus mobilizaciją tvarkos aprašą:

2.1.    Pakeičiu 4 punktą ir jį išdėstau taip:

4. Paskelbus visuotinę arba dalinę mobilizaciją, kai, vadovaujantis Lietuvos Respublikos karo prievolės įstatymo (toliau – KPĮ) 26 straipsnio 1 dalimi, karo prievolininkai yra šaukiami atlikti privalomosios karo tarnybos, Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos (toliau – KPKT) direktorius ar jo įgaliotas asmuo, paskelbus Seimo nutarimą ar Respublikos Prezidento dekretą dėl mobilizacijos skelbimo, atsižvelgdamas į karinių pajėgumų poreikį nedelsdamas patvirtina Karo prievolininkų šaukimo į privalomąją karo tarnybą planą, kuriame nurodo:

4.1.    karinius vienetus, į kuriuos skiriami parengtojo kariuomenės personalo rezervo kariai, jų skaičius, paskirstytus pagal KPKT regioninius karo prievolės ir komplektavimo padalinius (šaukimo punktus) (toliau – RKPKP), ir terminus, iki kurių nustatytas karo prievolininkų skaičius turi būti paskirtas į karinius vienetus;

4.2.    karinius vienetus, į kuriuos skiriami neparengtojo kariuomenės personalo rezervo karo prievolininkai, jų skaičius, paskirstytus pagal RKPKP, ir tarnybos pradžios datas.“

2.2.    Pakeičiu 5 punktą ir jį išdėstau taip:

5. Karo prievolininkų šaukimą į privalomąją karo tarnybą paskelbus mobilizaciją vykdo RKPKP, vadovaudamiesi Karo prievolininkų šaukimo į privalomąją karo tarnybą planu.“

2.3.    Pakeičiu 6 punktą ir jį išdėstau taip:

6. RKPKP, vadovaudamiesi KPR duomenimis, karo prievolininkams, kurie, vadovaujantis KPĮ 3 ir 29 straipsniais, neatleidžiami nuo karo prievolės arba kuriems privalomoji karo tarnyba paskelbus mobilizaciją neatidedama, siunčia nurodymus susisiekti ir pateikti savo duomenis (1 priedas), informuoja karo prievolininkus jų pateiktu elektroniniu paštu ir (arba) telefonu. Informaciją apie šaukimo pradžią KPKT skelbia KPĮ 27 straipsnio 1 dalyje nustatyta tvarka.“

2.4.    Pakeičiu 8 punktą ir jį išdėstau taip:

8. Karo prievolininkas privalo iki nurodyme nustatyto termino susisiekti ir pateikti RKPKP savo duomenis ryšiams palaikyti (faktinės gyvenamosios vietos adresą, telefono numerį, elektroninio pašto adresą) ir, jeigu yra aplinkybių, dėl kurių jis gali būti atleistas nuo karo prievolės ar privalomoji karo tarnyba paskelbus mobilizaciją gali būti jam atidėta, dokumentus, kuriais pagrindžiamos atleidimo nuo karo prievolės ar privalomosios karo tarnybos paskelbus mobilizaciją atidėjimo individualia tvarka aplinkybės, taip pat išsilavinimą, kvalifikaciją patvirtinančius ar kitus dokumentus, kurie gali turėti reikšmės priimant sprendimą dėl skyrimo į atitinkamas pareigas.“

2.5.    Pakeičiu 9 punktą ir jį išdėstau taip:

9. RKPKP ne vėliau kaip per 5 darbo dienas įvertina karo prievolininko pateiktus dokumentus ir teikia atitinkamus siūlymus:

9.1. nustačius, kad karo prievolininkui tarnyba paskelbus mobilizaciją turėtų būti atidėta (išskyrus  KPĮ 29 straipsnio 3 dalyje nustatytą atvejį), arba kad karo prievolininkas turėtų būti atleistas nuo karo prievolės, RKPKP pateikia KPKT direktoriui arba jo įgaliotam asmeniui siūlymą karo prievolininkui atidėti tarnybą arba atleisti jį nuo karo prievolės.

KPKT direktorius arba jo įgaliotas asmuo priima ir įsakymu įformina vieną iš šių sprendimų:

9.1.1. atidėti karo prievolininkui tarnybą paskelbus mobilizaciją ir sustabdyti jo šaukimo procedūras;

9.1.2atleisti karo prievolininką nuo karo prievolės ir sustabdyti jo šaukimo procedūras;

9.2. nustačius KPĮ 29 straipsnio 2 dalyje nurodytas aplinkybes, RKPKP nedelsiant, bet ne vėliau kaip per 1 darbo dieną, teikia atitinkamą siūlymą krašto apsaugos ministro įgaliotam asmeniui priimti KPĮ 29 straipsnio 3 dalyje nustatytą sprendimą. Šiam asmeniui priėmus sprendimą atidėti karo prievolininkui tarnybą paskelbus mobilizaciją, RKPKP sustabdo karo prievolininko šaukimo procedūras.

2.6.    Pakeičiu 10 punktą ir jį išdėstau taip:

10. RKPKP, vadovaudamiesi Karinės medicinos ekspertizės nuostatais, patvirtintais Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. liepos 12 d. nutarimu Nr. 1125 „Dėl Karinės medicinos ekspertizės nuostatų patvirtinimo“, organizuoja ir kontroliuoja karo prievolininkų, kuriems tarnyba paskelbus mobilizaciją nėra atidėta ar kurie nėra atleisti nuo karo prievolės ir neturi galiojančio Karinės medicinos ekspertizės komisijos priimto ekspertinio nutarimo, sveikatos patikrinimą (registruoja į Karinę medicinos ekspertizės komisiją ir duoda nurodymą atvykti pasitikrinti sveikatos (2 priedas).“

2.7.    Pakeičiu 12 punktą ir jį išdėstau taip:

12. RKPKP karo prievolininkams, paskirtiems atlikti privalomąją karo tarnybą paskelbus mobilizaciją, ne vėliau kaip įsakymo dėl paskyrimo atlikti privalomąją karo tarnybą pasirašymo dieną išsiunčia nurodymus atvykti į tarnybos vietą (3 priedas).“

 

 

 

Krašto apsaugos ministras                                                                                    Arvydas Anušauskas