LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL ŽALOS PACIENTŲ SVEIKATAI PREVENCIJOS KOMISIJOS DARBO REGLAMENTO PATVIRTINIMO

 

2020 m. vasario 6 d. Nr. V-126

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo 26 straipsnio 12 dalimi:

1. T v i r t i n u  Žalos pacientų sveikatai prevencijos komisijos darbo reglamentą (pridedama).

2. P a v e d u įsakymo vykdymo kontrolę viceministrui pagal veiklos sritį.

 

 

 

Sveikatos apsaugos ministras                                                                                   Aurelijus Veryga

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro

2020 m. vasario 6 d. įsakymu Nr. V-126

 

 

ŽALOS PACIENTŲ SVEIKATAI PREVENCIJOS KOMISIJOS DARBO REGLAMENTAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Žalos pacientų sveikatai prevencijos komisijos darbo reglamentas (toliau – Reglamentas)  nustato Žalos pacientų sveikatai prevencijos komisijos (toliau – Prevencijos komisija) veiklos ir sudarymo tvarką.

2. Prevencijos komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymu (toliau – Įstatymas), kitais Lietuvos Respublikos teisės aktais, reguliuojančiais Įstatymo 26 straipsnio 11 dalyje nurodytus klausimus, ir Reglamentu.

 

II SKYRIUS

PREVENCIJOS KOMISIJOS SUDARYMO TVARKA

 

3. Likus ne mažiau kaip 30 dienų iki Prevencijos komisijos kadencijos pabaigos, sveikatos apsaugos ministras:

3.1. kreipiasi į Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministeriją, Valstybinę akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybą prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Tarnyba) ir Valstybinę ligonių kasą prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – VLK) su prašymu deleguoti atstovus į Prevencijos komisiją;

3.2. viešai paskelbia kvietimą teikti pacientų teises ginančių nevyriausybinių organizacijų, sveikatos priežiūros specialistų nevyriausybinių organizacijų ir asmens sveikatos priežiūros įstaigų nevyriausybinių organizacijų kandidatus į Prevencijos komisiją. Viena nevyriausybinė organizacija gali teikti tik vieną kandidatą.

4. Reglamento 3 punkte nurodytos įstaigos ir nevyriausybinės organizacijos sveikatos apsaugos ministrui kandidatus pateikia ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo Reglamento 3.1 papunktyje nurodyto prašymo gavimo arba Reglamento 3.2 papunktyje nurodyto kvietimo paskelbimo dienos.

5. Po vieną pacientų teises ginančių nevyriausybinių organizacijų, sveikatos priežiūros specialistų nevyriausybinių organizacijų ir asmens sveikatos priežiūros įstaigų nevyriausybinių organizacijų atstovą iš Reglamento 3.2 papunktyje nustatyta tvarka pateiktų kandidatūrų pasirenka sveikatos apsaugos ministras, atsižvelgdamas į kandidatų profesinę kvalifikaciją, profesinę patirtį ir patirtį atstovaujant atitinkamos nevyriausybinės organizacijos narių interesams.

6. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos deleguoti atstovai nurodomi sveikatos apsaugos ministro įsakymu tvirtinant Prevencijos komisijos sudėtį.

7. Paaiškėjus Įstatymo 26 straipsnio 12 dalyje nurodytiems Prevencijos komisijos nario įgaliojimų nutrūkimo pagrindams, sveikatos apsaugos ministras kuo skubiau, bet ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo dienos, kurią paaiškėjo Prevencijos komisijos nario įgaliojimų nutrūkimo pagrindas, pakeičia Prevencijos komisijos sudėtį Įstatymo 26 straipsnio 12 dalyje ir šiame skyriuje nustatyta tvarka. Šiame punkte nurodytu atveju Reglamento 3 punkte nurodytos įstaigos ir nevyriausybinės organizacijos kandidatus pateikia ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo Reglamento 3.1 papunktyje nurodyto prašymo gavimo arba Reglamento 3.2 papunktyje nurodyto kvietimo paskelbimo dienos. 

8. Prevencijos komisijos darbui vadovauja pirmininkas, o jo laikinai nesant – Prevencijos komisijos pirmininko pavaduotojas. Jie renkami pirmajame naujai sudarytos Prevencijos komisijos posėdyje Prevencijos komisijos narių bendru sutarimu, o jeigu Prevencijos komisijos nariai nepasiekia bendro sutarimo – visų Prevencijos komisijos narių balsų dauguma. Prevencijos komisijos narius į pirmąjį posėdį kviečia sveikatos apsaugos ministras arba jo įgaliotas asmuo.

9. Sveikatos apsaugos ministro įsakymu, kuriuo tvirtinama Prevencijos komisijos sudėtis, paskiriamas Prevencijos komisijos sekretorius. Prevencijos komisiją ūkiškai ir techniškai aprūpina Sveikatos apsaugos ministerija.

 

III SKYRIUS

PREVENCIJOS KOMISIJOS VEIKLOS TVARKA

 

10. Prevencijos komisijos sekretorius ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisijos veiklos ataskaitos gavimo dienos elektroniniu paštu išsiunčia ją  Prevencijos komisijos nariams.

11. Prevencijos komisijos posėdis turi būti surengtas ne vėliau kaip per mėnesį nuo Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisijos veiklos ataskaitos gavimo dienos. Kiti Prevencijos komisijos posėdžiai rengiami pagal poreikį, bet ne rečiau kaip vieną kartą per ketvirtį.

12. Prevencijos komisijos posėdį, išskyrus Reglamento 8 punkte nurodytą atvejį, šaukia ir jam vadovauja Prevencijos komisijos pirmininkas, jo nesant – Prevencijos komisijos pirmininko pavaduotojas.

13. Prevencijos komisijos sekretorius apie Prevencijos komisijos posėdį ne vėliau kaip prieš 5 kalendorines dienas iki Prevencijos komisijos posėdžio dienos praneša Prevencijos komisijos nariams.

14. Prevencijos komisijos posėdžiuose Prevencijos komisijos kvietimu turi teisę dalyvauti Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisijos nariai, asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai ir kiti asmenys. Prevencijos komisija turi teisę prašyti Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisijos, asmens sveikatos priežiūros įstaigų ir kitų asmenų pateikti Prevencijos komisijos darbui reikalingą informaciją.

15. Prevencijos komisijos posėdis teisėtas, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip pusė Prevencijos komisijos narių. Negalintis dalyvauti Prevencijos komisijos posėdyje Prevencijos komisijos narys ne vėliau kaip likus 1 darbo dienai iki posėdžio pradžios turi pranešti apie tai Prevencijos komisijos pirmininkui.

16. Prevencijos komisijos narys privalo užpildyti ir pasirašyti Žalos pacientų sveikatai prevencijos komisijos nario privačių interesų deklaraciją ir pasižadėjimą neviešinti informacijos (Reglamento priedas) (toliau – Interesų deklaracija) bei pateikti ją Prevencijos komisijos pirmininkui iki pirmo kalendorinių metų Prevencijos komisijos posėdžio pradžios.

17. Prevencijos komisijos narys privalo nedalyvauti (nusišalinti) rengiant, svarstant ar priimant Prevencijos komisijos sprendimą, negali jo paveikti ar bandyti paveikti, jei šis sprendimas susijęs su jo privačiais interesais, ir apie nusišalinimą raštu pranešti Prevencijos komisijos pirmininkui ir, jei šie privatūs interesai nenurodyti Interesų deklaracijoje, nedelsdamas papildyti Interesų deklaraciją. Pasikeitus Interesų deklaracijoje nurodytiems duomenims, Prevencijos komisijos narys privalo papildyti ar patikslinti Interesų deklaraciją ir pateikti ją Prevencijos komisijos pirmininkui iki artimiausio Prevencijos komisijos posėdžio pradžios.

18. Prevencijos komisija sprendimus dėl Įstatymo 26 straipsnio 11 dalyje nurodytų siūlymų teikimo ir kitus su Prevencijos komisijos veikla susijusius sprendimus priima Prevencijos komisijos posėdyje dalyvaujančių nenusišalinusių Prevencijos komisijos narių bendru sutarimu. Jeigu Prevencijos komisijos nariai nepasiekia bendro sutarimo, Prevencijos komisija sprendimus priima Prevencijos komisijos posėdyje dalyvaujančių nenusišalinusių Prevencijos komisijos narių balsų dauguma. Kiekvienas Prevencijos komisijos narys turi po vieną balsą. Prevencijos komisijos narių balsams pasiskirsčius po lygiai, lemiamas yra Prevencijos komisijos pirmininko balsas, o kai šio nėra – Prevencijos komisijos pirmininko pavaduotojo balsas. Prevencijos komisijos narys turi teisę pateikti atskirąją nuomonę dėl Prevencijos komisijos posėdyje svarstomų klausimų, kuri įrašoma į Prevencijos komisijos posėdžio protokolą.

19. Prevencijos komisijos posėdžio sekretorius Prevencijos komisijos posėdžio protokolą parengia ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo Prevencijos komisijos posėdžio dienos. Protokole nurodoma: Prevencijos komisijos posėdžio data ir vieta, Prevencijos komisijos posėdžio pirmininko ir sekretoriaus vardas ir pavardė, posėdžio dalyviai, posėdyje svarstomi klausimai, posėdžio dalyvių pasisakymai, sprendimo priėmimo būdas (bendru sutarimu arba balsuojant), balsavimo rezultatai, sprendimai. Protokolą pasirašo Prevencijos komisijos posėdžio pirmininkas ir sekretorius.

20. Prevencijos komisijai priėmus sprendimą teikti Įstatymo 26 straipsnio 11 dalyje nurodytus siūlymus, Prevencijos komisijos sekretorius ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo Prevencijos komisijos posėdžio dienos parengia asmens sveikatos priežiūros įstaigai (-oms), kuriai (-ioms) teikiamas siūlymas, arba sveikatos apsaugos ministrui adresuotą raštą su siūlymais, kurį pasirašo Prevencijos komisijos pirmininkas. Šiame punkte nurodytą raštą Prevencijos komisijos sekretorius registruoja Sveikatos apsaugos ministerijos dokumentų valdymo sistemoje ir išsiunčia sveikatos priežiūros įstaigai (-oms), kuriai (-ioms) teikiamas siūlymas, arba pateikia sveikatos apsaugos ministrui.

 

IV SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

21. Nuasmeninti (neviešinant fizinių asmenų ne Prevencijos komisijos narių asmens duomenų) Prevencijos komisijos posėdžių protokolai skelbiami Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje.

______________

 

Žalos pacientų sveikatai prevencijos

komisijos darbo reglamento

priedas

 

(Žalos pacientų sveikatai prevencijos komisijos nario privačių interesų deklaracijos ir pasižadėjimo neviešinti informacijos forma)

 

ŽALOS PACIENTŲ SVEIKATAI PREVENCIJOS KOMISIJOS NARIO PRIVAČIŲ INTERESŲ DEKLARACIJA IR PASIŽADĖJIMAS NEVIEŠINTI INFORMACIJOS

 

___________

(data)

____________

(vieta)

 

Aš, __________________________________, būdamas (-a) Žalos pacientų sveikatai prevencijos komisijos (toliau – Komisija) narys  ir siekdamas (-a) skaidrumo ir nešališkumo, užpildau ir pasirašau Žalos pacientų sveikatai prevencijos komisijos nario privačių interesų deklaraciją ir pasižadėjimą neviešinti informacijos (toliau – deklaracija).

Pasižadu dirbti tik kaip asmuo, neatstovauti jokiam asmeniui, įmonei, įstaigai ar organizacijai ir neviešinti informacijos, gautos būnant Komisijos nariu.

Pateikiu informaciją apie privačius interesus, kurie gali sukelti interesų konfliktą man būnant Komisijos nariu.

 

Aš dirbu (dirbau)

Darbovietė

Data

Mano artimieji*dirba (dirbo)

Vardas, pavardė

Darbovietė

Data

Kiti mano privatūs interesai, galintys sukelti interesų konfliktą man būnant Komisijos nariu:

Pastabos:

Artimieji – tėvai (įtėviai), vaikai (įvaikiai), broliai (įbroliai), seserys (įseserės), seneliai, vaikaičiai, sutuoktinis, sugyventinis, partneris, kai partnerystė įregistruota įstatymų nustatyta tvarka, taip pat sutuoktinio, sugyventinio, partnerio, kai partnerystė įregistruota įstatymų nustatyta tvarka, tėvai (įtėviai), vaikai (įvaikiai), broliai (įbroliai), seserys (įseserės), seneliai, vaikaičiai.

Įsipareigoju:

1) nedalyvauti (palikti posėdžių salę, kabinetą ar kitą patalpą, kurioje svarstomas klausimas, susijęs su mano privačiais interesais) rengiant, svarstant ar priimant sprendimą, jo nepaveikti ar nebandyti jo paveikti, jei šis sprendimas susijęs su mano privačiais interesais;

2) apie nusišalinimą pranešti raštu Komisijos pirmininkui ir, jei mano privatūs interesai nenurodyti šioje deklaracijoje, nedelsdamas papildyti šią deklaraciją;

3) pasikeitus šioje deklaracijoje nurodytiems duomenims, papildyti ar patikslinti šią deklaraciją ir pateikti ją Komisijos pirmininkui iki artimiausio Komisijos posėdžio pradžios.

 

Būdamas (-a) Komisijos nariu, pasižadu:

1) saugoti ir tik Lietuvos Respublikos pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatyme ir kituose Lietuvos Respublikos teisės aktuose, reguliuojančiuose su Komisijos veikla susijusią veiklą, nustatytais tikslais ir tvarka naudoti būnant Komisijos nariu gautą informaciją ir neskleisti jos kitiems asmenims;

2) saugoti man patikėtus dokumentus, kuriuose pateikiama konfidenciali informacija taip, kad tretieji asmenys neturėtų galimybės su jais susipažinti ar jais pasinaudoti.

 

Patvirtinu, kad nurodyti duomenys yra teisingi ir išsamūs.

 

________________________________________________________________________________

(užpildžiusio deklaraciją asmens parašas, vardas, pavardė, deklaracijos užpildymo data)

 

 

________________________________________________________________________________

(priėmusio deklaraciją asmens parašas, vardas, pavardė, priėmimo data)