LIETUVOS RESPUBLIKOS KRAŠTO APSAUGOS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL KRAŠTO APSAUGOS MINISTRO 2012 M. BIRŽELIO 13 D. ĮSAKYMO

NR. V-630 „DĖL KRAŠTO APSAUGOS SISTEMOS MEDALIŲ IR PASIŽYMĖJIMO ŽENKLŲ NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2020 m. rugpjūčio 4 d. Nr. V-642

Vilnius

 

 

P a k e i č i u  Krašto apsaugos sistemos medalių ir pasižymėjimo ženklų nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro 2012 m. birželio 13 d. įsakymu Nr. V-630 „Dėl Krašto apsaugos sistemos medalių ir pasižymėjimo ženklų nuostatų patvirtinimo“:

1. Papildau nauju 5.4 papunkčiu:

5.4. Lietuvos kariuomenės inžinierių garbės ženklas „Inžinierius;“.

2. Buvusius 5.4 – 5.5 papunkčius laikau atitinkamai 5.5 – 5.6. papunkčiais.

3. Pakeičiu 15 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

„15. Medalis ar pasižymėjimo ženklas iš apdovanotojo gali būti atimtas ministro, kariuomenės vado, kariuomenės pajėgų, Mokymo ir doktrinų valdybos ar Logistikos valdybos, MPB „Geležinis Vilkas“, Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono vado ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos viršininko sprendimu, pasiūlius atitinkamai apdovanojimų ir skatinimų patariamajai komisijai, šiais atvejais:“

4. Pakeičiu 35.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

35.1. Aversas:

Medalis yra 32x32 mm kryžiaus formos, trijų vienas virš kito sukomplektuotų plokštuminių elementų:

apatinis elementas – geltono metalo (auksuotas) 22x22 mm skersmens 0,8 mm aukščio kryžius, kampuose įkomponuota kalavijų ašmenų formos dvylika spindulių;

vidurinis elementas – sidabruotas balto metalo kryžius (1 mm aukščio), kurio galai nuo centro nežymiai platėja. Per visą kryžiaus perimetrą yra 0,8 mm pločio ir 0,2 mm aukščio į išorę nuožulnus kraštelis, kuris kryžiaus galų viduryje susikryžiuoja. Bortelių paviršius poliruotas. Kryžiaus dugnas pilkai matinis;

viršutinis elementas – 15 mm skersmens ir 0,8 mm aukščio apskritimas su 1 mm pločio lauro lapų vainiku, kurio centre – sidabro Vytis. Apskritimo dugnas dengtas raudonu emaliu.“

5. Pakeičiu 40.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

40.1. Aversas:

Medalis yra 32x32 mm kryžiaus formos, sudarytas iš trijų vienas virš kito sukomponuotų elementų:

apatinis elementas – 2 mm aukščio sidabro spalvos kryžius, kurio galai nuo centro platėja, o horizontaliai nuo centrinės plokštumos nuožulnūs. Centrinė kryžiaus galų dalis dengta rubino spalvos emaliu. Po emaliu matyti dekoruotas paviršius;

vidurinis elementas – tarp kryžiaus galų įkomponuota 0,8 mm aukščio aukso spalvos metalo trijų ąžuolo lapų kompozicija;

viršutinis elementas – 15 mm skersmens 0,8 mm aukščio apskritimas, per visą perimetrą apjuostas 1 mm pločio lauro lapų vainiku. Apskritimo centre  – sidabro Vytis. Apskritimo dugnas dengtas raudonu emaliu.“

6. Pakeičiu 48.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

48.1. Aversas:

Medalis yra apskritimo formos, vieno plokštuminio elemento, 32 mm skersmens, perimetro aukštis – 2,8 mm, centrinė dalis iškili, 1,2 mm, gaminamas iš bronzos.

Apskritimo centre – žemės gaublys. Viršutinėje gaublio dalyje įkomponuoti Gedimino stulpai. Aplink gaublį – ąžuolo lapų virtinė. Gaublys, Gedimino stulpai ir ąžuolo lapai blizgantys, skritulys matinis.“

7. Papildau V skyrių nauju skirsniu LIETUVOS KARIUOMENĖS INŽINIERIŲ GARBĖS ŽENKLO „INŽINIERIUS“ STATUTAS“:

 

„LIETUVOS KARIUOMENĖS INŽINIERIŲ GARBĖS ŽENKLO „INŽINIERIUS“ STATUTAS

 

114. Lietuvos kariuomenės inžinierių garbės ženklas „Inžinierius“ (toliau šiame skirsnyje – Garbės ženklas) yra kariuomenės lygmens ženklas, kuriuo apdovanojami Juozo Vitkaus inžinerijos batalione (toliau – Inžinerijos batalionas) tarnaujantys (dirbantys) ar perkelti iš Inžinerijos bataliono į kitą tarnybos vietą, profesinės karo tarnybos kariai, valstybės tarnautojai ir darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartį, rezervo, atsargos ir dimisijos kariai, pasižymėję ypatinga drąsa, pasiaukojimu, uolia ir sąžininga tarnyba (darbu) Inžinerijos batalione, pateikus jų kandidatūras apdovanoti Garbės ženklu.

115. Apdovanoti Garbės ženklu gali būti teikiami profesinės karo tarnybos kariai, valstybės tarnautojai ir darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartį, rezervo, atsargos ir dimisijos kariai:

115.1. už ilgalaikę pavyzdingą, uolią ir sąžiningą tarnybą (darbą), iniciatyvą vykdant pavestas pareigas ir užduotis, ištarnavę (išdirbę) krašto apsaugos sistemoje ne mažiau kaip 10 metų, o Inžinerijos batalione ̶ ne mažiau kaip 3 metus, neturintys galiojančių drausminių nuobaudų, tarnybos Inžinerijos batalione laikotarpiu vertinti ne žemiau kaip „gerai“ ir tarnybos (darbo) Inžinerijos batalione metu neturėję drausminių nuobaudų už šiurkščius drausmės pažeidimus;

115.2. už drąsą ir pasiaukojimą ekstremaliomis sąlygomis asmeniškai ar vadovaujant padaliniui, sėkmingai įvykdytas pavestas kovines, taikos meto užduotis, taip pat už pasižymėjimą kitomis ypatingomis aplinkybėmis – iškilus pavojui žmonių gyvybei, infrastruktūrai ar pan.;

115.3. už ypatingus nuopelnus ir asmeninį indėlį, kuriant, plėtojant ir stiprinant Lietuvos kariuomenės karo inžineriją.

116. Garbės ženklo patariamajai komisijai (toliau šiame skirsnyje – Patariamoji komisija) svarstyti pasižymėjusių asmenų kandidatūras apdovanojimui gauti teikia Inžinerijos bataliono kuopų vadai ir štabo viršininkas bei Gynybos štabo vyresnysis inžinerijos karininkas.

117. Garbės ženklu, atsižvelgdamas į Patariamosios komisijos sprendimą, apdovanoja Inžinerijos bataliono vadas arba jo įgaliotas asmuo.

118. Garbės ženklą Inžinerijos bataliono vadas ar jo įgaliotas asmuo įteikia iškilmingoje rikiuotėje ar iškilmingoje aplinkoje, minint Inžinerijos bataliono įkurtuvių metines. Išskirtiniais atvejais – kitu Inžinerijos bataliono vado nustatytu laiku.

119. Patariamoji komisija sudaroma iš profesinės karo tarnybos karininkų ir puskarininkių, tarnaujančių Lietuvos kariuomenėje, apdovanotų Garbės ženklu. Patariamosios komisijos pirmininką, sekretorių ir jos narius skiria Inžinerijos bataliono vadas savo įsakymu. Patariamoji komisija svarsto apdovanojimo Garbės ženklu arba jo atėmimo klausimus.

120. Asmenys, apdovanoti Garbės ženklu, turi teisę nešioti jį tarnaudami (dirbdami) krašto apsaugos sistemoje, išleisti į atsargą, dimisiją ar pensiją.

121. Garbės ženklo aprašymas:

121.1. gaubtas, ažūrinis sidabro skydas su dantračio fragmentu viršuje. Skydo centre – dviejų sidabro bokštų, sujungtų arka, tvirtovė. Virš jos, per vidurį, uždėtas vertikalus (pakeltas) aukso kalavijas. Ties kalavijo rankena simetriškai įkomponuotas aukso ąžuolo lapų vainikas;

121.2. matmenys: plotis – 38 mm, aukštis – 43 mm;

121.3. reverse įspaustas individualus identifikacijos numeris;

121.4. Garbės ženklo antroje pusėje sraigtelis ženklui pritvirtinti prie kasdieninės uniformos“.

8. Buvusius 114 – 126 punktus laikau atitinkamai 123 – 134 punktais.

 

 

 

Krašto apsaugos ministras                                                                                       Raimundas Karoblis