LOGOnespalv-maz2

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO 2016 M. liepos 1 D. ĮSAKYMO NR. 3D-403

„DĖL LIETUVOS KAIMO PLĖTROS 2014–2020 METŲ PROGRAMOS PRIEMONĖS „pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ VEIKLOS SRIčių „PARAMA investicijoms į visų rūšių mažos apimties infrastruktūrą“ ir „parama investicijoms į kaimo kultūros ir gamtos paveldą, kraštovaizdį“ ĮGYVENDINIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2018 m. sausio 5 d. Nr. 3D-5

Vilnius

 

 

1. Pakeičiu Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ veiklos sričių „Parama investicijoms į visų rūšių mažos apimties infrastruktūrą“ ir „Parama investicijoms į kaimo kultūros ir gamtos paveldą, kraštovaizdį“ įgyvendinimo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2016 m. liepos 1 d. įsakymu Nr. 3D-403 „Dėl Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ veiklos sričių „Parama investicijoms į visų rūšių mažos apimties infrastruktūrą“ ir „Parama investicijoms į kaimo kultūros ir gamtos paveldą, kraštovaizdį“ įgyvendinimo taisyklių patvirtinimo“:

1.1. Pakeičiu 4 punktą ir jį išdėstau taip:

4. Taisyklėse vartojamos sąvokos:

4.1. Avarinis statinyskaip apibrėžta Statybos techninio reglamento STR 1.03.01:2016 „Statybiniai tyrimai. Statinio avarija“, patvirtinto Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2016 m. lapkričio 11 d. įsakymu Nr. D1-748 „Dėl statybos techninio reglamento STR 1.03.01:2016 „Statybiniai tyrimai. Statinio avarija“ patvirtinimo“, 4 punkte.

4.2. Gamtos paveldo objektai – kaip apibrėžta Lietuvos Respublikos saugomų teritorijų įstatymo 10 straipsnio 3 dalyje.

4.3. Kaimo vietovė kaimas, miestelis ar kita gyvenamoji vietovė, kurios gyventojų skaičius neviršija 1 (vieno) tūkst., išskyrus Taisyklių 13.7.2 papunktyje nurodytą gyvenamąją vietovę.

4.4. Mažos apimties kaimo vietovių infrastruktūra (toliau – mažos apimties infrastruktūra) – pagal Priemonę remiama kaimo vietovių inžinerinė ir socialinė-ekonominė infrastruktūra, į kurią investuojant siekiama užtikrinti viešąjį interesą, o suma viešosios paramos projektui neviršija 200 000 Eur.

4.5. Negyvenamojo pastato bendrojo naudojimo patalpos – negyvenamojo pastato laiptinės, holai, koridoriai, galerijos, palėpės, sandėliai, rūsiai, pusrūsiai ir kitos patalpos, jei jos nuosavybės teise nepriklauso atskiriems patalpų savininkams ar tretiesiems asmenims.

4.6. Negyvenamojo pastato bendrosios konstrukcijos – pagrindinės negyvenamojo pastato konstrukcijos (pamatai, sienos, perdangos, stogas, laiptinių konstrukcijos), fasado konstrukciniai ir architektūriniai elementai.

4.7. Negyvenamojo pastato inžinerinės sistemos – negyvenamojo pastato naudojimo ir priežiūros tikslams, žmonių poreikiams tenkinti skirtos sistemos: vandentiekio, nuotekų šalinimo, šildymo, vėdinimo, oro kondicionavimo, dujų, elektros, elektroninių ryšių, gaisrinės saugos ir gaisro aptikimo, pranešimo apie jį ir gesinimo, šiukšlių šalinimo, signalizacijos, liftų ir kitos sistemos kartu su jų reguliavimo, valdymo ir automatizavimo įranga.

4.8. Paramos lėšų regionui limitas – Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir bendrojo finansavimo lėšų iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto didžiausia galima dalis konkretaus regiono projektams įgyvendinti pagal Priemonę nurodytuoju finansiniu laikotarpiu.

4.9. Prioritetinis regiono projektų sąrašas – Taisyklėse nustatytus reikalavimus atitinkantis regiono projektų, kurie neviršija paramos lėšų regionui limito, sąrašas, patvirtintas regiono plėtros tarybos.

4.10. Projektinis pasiūlymas dėl Priemonės įgyvendinimo (toliau – projektinis pasiūlymas) – atsižvelgiant į regiono poreikius parengtas Taisyklių 1 priede nustatytos formos dokumentas, kuriame pateikiama pagrindinė informacija (tikslas, veiklos, preliminarus biudžetas, siektini rezultatai ir pan.) apie planuojamą regiono projektą, kuriuo siekiama prisidėti prie Priemonės prioriteto ir jo tikslinės srities, horizontaliojo ir (arba) kompleksinio tikslų įgyvendinimo.

4.11. Projekto bendrosios išlaidos (toliau – bendrosios išlaidos) – rengiant ir įgyvendinant projektą patiriamos išlaidos: atlyginimas architektams, inžinieriams ir konsultantams už konsultacijas, susijusias su aplinkosauginiu ir ekonominiu tvarumu, įskaitant dokumentų rengimą, kai šios išlaidos susijusios su nekilnojamojo turto statyba ir (arba) gerinimu, teritorijų ir viešųjų kultūros paveldo objektų tvarkymu, naujų įrenginių ir (arba) įrangos pirkimu, taip pat šio projekto viešinimo išlaidos.

4.12. Projekto įgyvendinimo laikotarpis – ne ilgesnis kaip 36 mėn. laikotarpis nuo projekto sutarties pasirašymo dienos iki paskutinio mokėjimo prašymo ir galutinės projekto įgyvendinimo ataskaitos pateikimo dienos.

4.13. Rezervinis regiono projektų sąrašas – Taisyklėse nustatytus reikalavimus atitinkantis regiono projektų, kurie viršija paramos lėšų regionui limitą, sąrašas, patvirtintas regiono plėtros tarybos.

4.14. Regiono plėtros planas – regiono lygmens regioninės plėtros planavimo dokumentas, atitinkantis Lietuvos Respublikos regioninės plėtros įstatyme nustatytus reikalavimus ir sąlygas.

4.15. Savivaldybė – kaip apibrėžta Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme, išskyrus miesto savivaldybę ir savivaldybę, kurios teritorija sutampa su jos centro teritorija.

4.16. Saugomos teritorijos – kaip apibrėžta Lietuvos Respublikos saugomų teritorijų įstatymo 2 straipsnio 32 dalyje ir jei saugomos teritorijos ribos yra Lietuvos Respublikos saugomų teritorijų valstybės kadastre.

4.17. Ūkio subjektas – kaip apibrėžta Lietuvos Respublikos konkurencijos įstatymo 3 straipsnio 17 dalyje.

4.18. Vietinės reikšmės kelias – kaip apibrėžta Lietuvos Respublikos kelių įstatymo 3 straipsnio 3 dalyje.

4.19. Žemės ūkio ministerijos informacinė sistema (toliau – ŽŪMIS) – prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos reguliavimo srities priskirtų institucijų ir įstaigų teikiamų paslaugų informacinė sistema.“

1.2. Pakeičiu 12.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

12.3. žemę, pastatus ir inžinerinius statinius, į kuriuos planuojama investuoti paramos lėšas, pareiškėjas turi valdyti, naudoti ir disponuoti jais pagal nuomos, panaudos, patikėjimo sutartis arba kitus teisėto valdymo, naudojimo ir disponavimo nekilnojamuoju turtu įrodymo dokumentus, kuriuose, be kita ko, nurodytas nekilnojamojo turto savininko sutikimas vykdyti projekte numatytas veiklas. Pareiškėja – savivaldybės administracija – teisėtais pagrindais valdomą turtą gali būti perdavusi valdyti, naudoti ir disponuoti teisėto valdymo pagrindais savivaldybės įstaigai (-oms) ir (arba) įmonei (-ėms), vykdančiai (-ioms) valstybės ar savivaldybės funkcijas (pvz.: švietimo, ugdymo, kultūros, geriamojo vandens tiekimo ar kt.), bei kitiems viešiesiems juridiniams asmenims, jeigu projekte numatyta investuoti į negyvenamųjų pastatų bendrąsias konstrukcijas, pastatų inžinerines sistemas, bendrojo naudojimo patalpas, taip pat sporto aikštynus. Papildomai taikomi šie reikalavimai:“.

1.3. Pakeičiu 12.3.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

12.3.1. pareiškėjas nekilnojamąjį turtą teisėtais pagrindais turi valdyti iki projekto kontrolės laikotarpio pabaigos (juridinis teisėto valdymo faktas turi būti įregistruotas VĮ Registrų centre iki paraiškos vertinimo pabaigos);“.

1.4. Pakeičiu 97 punktą ir jį išdėstau taip:

97. Projektai iš rezervinio regiono projektų sąrašo gali būti perkeliami į prioritetinį regiono projektų sąrašą ir galutinis prioritetinis regiono projektų sąrašas turi būti sudarytas ne vėliau kaip iki 2018 m. gruodžio 31 d.“

2. Nustatau, kad šis įsakymas taikomas pateiktoms paraiškoms.

 

 

 

Žemės ūkio ministras                                                                                    Bronius Markauskas