VILNIAUS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS GYVŪNŲ GEROVĖS IR APSAUGOS ĮSTATYMO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJAI NUSTATYTŲ TVARKŲ PATVIRTINIMO

 

2014 m. gruodžio 8 d. Nr. A27(1)-2913

Vilnius

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 29 str. 8 d. 2 p., Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo 8 str. 3 ir 6 d., 12 str. 1 d. ir 13 str. 1 ir 2 d.:

1. N u s t a t a u , kad prekyba atskirų rūšių gyvūnais Vilniaus rajono savivaldybės teritorijoje turi būti vykdoma vadovaujantis 2012 m. kovo 30 d. Vilniaus rajono savivaldybės tarybos sprendimo Nr. T3-77 „Dėl savivaldybės ir jos kontroliuojamų įmonių administruojamų prekyviečių prekybos ir paslaugų teikimo taisyklių patvirtinimo ir mokesčių už prekybą ir kitas teikiamas paslaugas savivaldybės ir jos kontroliuojamų įmonių administruojamose prekyvietėse nustatymo“ ir 2012 m. kovo 30 d. Vilniaus rajono savivaldybės tarybos sprendimo Nr. T3-75 „Dėl prekybos ir paslaugų teikimo Vilniaus rajono savivaldybės viešosiose vietose“ nustatyta tvarka.

2. T v i r t i n u Bešeimininkių ir bepriežiūrių gyvūnų laikymo, priežiūros ir laikinosios globos bei Vilniaus rajono savivaldybės administracijos dalyvavimo įgyvendinant gyvūnų globos organizacijų rengiamose bešeimininkių kačių kastravimo programose tvarkos aprašą (1 priedas).

3. T v i r t i n u  Leidimų įvežti, įsigyti, laikyti, veisti, parduoti pavojingus šunis Vilniaus rajono savivaldybės teritorijoje išdavimo tvarkos aprašą (2 priedas).

4. T v i r t i n u Kovinių šunų, kovinių šunų mišrūnų, pavojingų šunų ir pavojingų šunų mišrūnų paėmimo ir perdavimo laikinai globai tvarkos aprašą (3 priedas).

5. P a v e d u šį įsakymą paskelbti:

5.1. Užsienio ryšių ir informacijos skyriui Vilniaus rajono savivaldybės administracijos tinklalapyje;

5.2. Ūkio skyriui Teisės aktų registre.

6. I n f o r m u o j u , kad šis įsakymas įsigalioja kitą dieną po oficialaus paskelbimo Teisės aktų registre dienos.

 

 

 

Administracijos direktorė                                                                                        Liucina Kotlovska

 


PATVIRTINTA

Vilniaus rajono savivaldybės

administracijos direktoriaus

2014 m. gruodžio 8 d.

įsakymu Nr. A27(1)-2913

1 priedas

 

 

BEŠEIMININKIŲ IR BEPRIEŽIŪRIŲ GYVŪNŲ LAIKYMO, PRIEŽIŪROS IR LAIKINOSIOS GLOBOS BEI VILNIAUS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DALYVAVIMO ĮGYVENDINAT GYVŪNŲ GLOBOS ORGANIZACIJŲ RENGIAMOSE BEŠEIMININKIŲ KAČIŲ KASTRAVIMO PROGRAMOSE TVARKOS APRAŠAS

 

 

IBENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Bešeimininkių ir bepriežiūrių gyvūnų laikymo, priežiūros ir laikinosios globos bei Vilniaus rajono savivaldybės administracijos dalyvavimo įgyvendinant gyvūnų globos organizacijų rengiamose bešeimininkių kačių kastravimo programose tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato bešeimininkių ir bepriežiūrių gyvūnų laikymo, priežiūros, laikinosios globos, bepriežiūrių gyvūnų grąžinimo savininkams, bešeimininkių kačių kastravimo programų vykdymo ir bešeimininkių gyvūnų populiacijos mažinimo reikalavimus Vilniaus rajono savivaldybės (toliau - Savivaldybė) teritorijoje. Aprašo privalo laikytis visi fiziniai ir juridiniai asmenys (toliau - Asmenys).

2. Aprašas parengtas, vadovaujantis Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymu, Lietuvos Respublikos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2013 m. gegužės 2 d. įsakymu Nr. B1-336 „Dėl gyvūnų laikymo savivaldybių teritorijų gyvenamosiose vietovėse tvarkos aprašo patvirtinimo“, Gyvūnų laikymo Vilniaus rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklėmis (toliau - Taisyklės) ir kitais teisės aktais, reglamentuojančiais bešeimininkių ir bepriežiūrių gyvūnų laikymą ir priežiūrą.

3. Pagrindinės šio Aprašo sąvokos:

4. Apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatyme, Lietuvos Respublikos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2013 m. gegužės 2 d. įsakyme Nr. B1-336 „Dėl gyvūnų laikymo savivaldybių teritorijų gyvenamosiose vietovėse tvarkos aprašo patvirtinimo“, Taisyklėse ir kituose teisės aktuose. 

 

 

IIBEŠEIMININKIŲ IR BEPRIEŽIŪRIŲ GYVŪNŲ GAUDYMO, LAIKYMO IR PRIEŽIŪROS ORGANIZAVIMAS

 

5. Bepriežiūrių ir bešeimininkių gyvūnų gaudymą, laikymą ir priežiūrą organizuoja ir koordinuoja seniūnijos pagal Savivaldybės administracijos su paslaugų teikėju (toliau – Laikinas gyvūno globėjas) sudarytą paslaugų teikimo sutartį.

6. Visi bešeimininkiai ir bepriežiūriai gyvūnai, kurių gaudymą organizuoja seniūnija arba apie kuriuos praneša juos sulaikę asmenys, negalintys laikyti bešeimininkių ir bepriežiūrių gyvūnų, perduodami laikinam gyvūno globėjui, o bešeimininkiai ir bepriežiūriai ūkiniai gyvūnai – galinčiam laikinai globoti ūkinį gyvūną ūkinių gyvūnų laikytojui.

7. Asmuo, priglaudęs bepriežiūrį ar bešeimininkį gyvūną, ne vėliau kaip per 3 dienas turi pranešti apie tokį gyvūną policijai, seniūnijai ar Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriui. 

8. Savivaldybės administracija, įgyvendindama bešeimininkių kačių kastravimo programą, atsižvelgdama į gyvūnų globos organizacijų rekomendacijas, nustato bešeimininkių kačių šėrimo vietas. Bešeimininkių kačių šėrimo vietos turi būti parenkamos nuošaliau nuo gyvenamųjų ar visuomeninių pastatų, kad bešeimininkės katės galėtų netrikdomos paėsti. Bešeimininkių kačių šėrimo vietos turi būti pažymėtos aiškiai matomu, ne mažesnio kaip 15 cm pločio ar skersmens ženklu su užrašu, pvz., „Savivaldybės patvirtinta bešeimininkių kačių šėrimo vieta Nr.“.

9. Bešeimininkės katės gali būti šeriamos tik Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu nustatytose vietose, kuriose gali būti įrengiamos specialios šėryklos. Asmuo, šeriantis bešeimininkes kates, turi nuolat prižiūrėti, valyti ir tvarkyti bešeimininkių kačių šėrimo vietą (surinkti pašaro likučius, šiukšles, indus ir kt.).

10. Draudžiama bešeimininkius gyvūnų augintinius šerti, leisti veistis įstaigų, organizacijų, visų nuosavybės formų bei paskirties įmonių (žmonių) patalpose ir kiemuose, daugiabučių namų bendrojo naudojimo patalpose, kiemuose ir garažuose ar jų teritorijose, išskyrus identifikuotas kates, laikomas pagal bešeimininkių kačių kastravimo programą šalia Savivaldybės administracijos nustatytų kačių šėrimo vietų.

 

 

IIIBEŠEIMININKIŲ IR BEPRIEŽIŪRIŲ GYVŪNŲ LAIKINOJI GLOBA IR BEPRIEŽIŪRIŲ GYVŪNŲ GRĄŽINIMAS SAVININKAMS

 

11. Bešeimininkių ir bepriežiūrių gyvūnų laikinosios globos paslaugas teikia Laikinas gyvūnų globėjas, su kuriuo Savivaldybės administracija sudaro paslaugų teikimo sutartį.

12. Jei pagaunamas registruotas ir turintis ženklą gyvūnas, Laikinas gyvūnų globėjas nedelsdamas, bet ne vėliau kaip per 3 darbo dienas, praneša gyvūno savininkui apie sugautą augintinį. Gyvūno savininkas turi sumokėti visas patirtas išlaidas už gyvūno sugavimą, laikymą ir priežiūrą. Nenustačius gyvūno šeimininko, jis gali būti atiduotas asmeniui, panorusiam šį gyvūną globoti.

13. Gyvūno savininkas privalo per 14 parų atsiimti sugautą gyvūną, jeigu per nurodytą laiką gyvūno savininkas nepaaiškėjo, jis netenka nuosavybės teisės į tą gyvūną. Šiuo atveju gyvūnas neatlygintinai tenka jį išlaikiusio asmens nuosavybei.

14. Bešeimininkes kates gali gaudyti juridiniai ir (ar) fiziniai asmenys, vykdantys bešeimininkių kačių kastravimo programas. Sugautos išoriniu žymeniu paženklintos sveikos katės nedelsiant turi būti paleidžiamos.

15. Laikinas gyvūnų globėjas privalo kaupti duomens apie sugautus, eutanazuotus, nugaišusius (neišgyvenusius), atiduotus, dovanotus gyvūnus ir juos paėmusius asmenis.

16. Gyvūnų globėjai turi laikytis Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo 15 str. nurodytų ir kitų gyvūnų gerovę ir sveikatą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų.

 

 

IVSAVIVALDYBĖS DALYVAVIMO ĮGYVENDINAT GYVŪNŲ GLOBOS ORGANIZACIJŲ RENGIAMOSE BEŠEIMININKIŲ KAČIŲ KASTRAVIMO PROGRAMOSE TVARKA

 

17. Savivaldybės administracijos direktorius derina bešeimininkių kačių kastravimo programas ir nustato bešeimininkių kačių šėrimo vietas.

18. Bešeimininkių kačių kastravimo programas vykdantys Asmenys privalo laikytis gyvūnų priežiūrą ir laikymą reglamentuojančių teisės aktų, šiame Aprašo skyriuje nustatytų reikalavimų.

19. Bešeimininkių kačių kastravimo programa įgyvendinama tokiais etapais:

19.1. bešeimininkių kačių kastravimo programos parengimas ir derinimas;

19.2. bešeimininkių kačių šėrimas, kad būtų pasirengta jų gaudymui;

19.3. bešeimininkių kačių sugavimas;

19.4. bešeimininkių kačių skiepijimas nuo pasiutligės, dehelmintizacija, blusų ir kitų parazitų išnaikinimas;

19.5. bešeimininkių kačių sterilizavimas;

19.6. bešeimininkių kačių paleidimas toje teritorijoje, kurioje jos buvo sugautos, ir tolesnė jų priežiūra.

20. Asmenys parengia bešeimininkių kačių kastravimo programą, jei ketina mažinti bešeimininkių kačių populiaciją Savivaldybei nuosavybės teise priklausančioje ar kitu teisėtu pagrindu valdomoje teritorijoje. Bešeimininkių kačių populiacijos mažinimo veiksmus kito asmens žemės valdoje Asmenys privalo suderinti su žemės valdos teisėtais valdytojais.

21. Bešeimininkių kačių kastravimo programoje nurodoma: programos rengėjas, jo duomenys kontaktams, programos vykdytojai ir bendravykdytojai, jų duomenys kontaktams, programos vykdymo vieta, siūloma bešeimininkių kačių šėrimo vieta ir kita informacija, susijusi su programos įgyvendinimu.

22. Asmenys parengtą bešeimininkių kačių kastravimo programą pateikia Savivaldybės administracijos direktoriui. Administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija ne vėliau kaip per 20 darbo dienų peržiūri programą ir ją derina, įvertinama siūlomą bešeimininkių kačių šėrimo vietą, programos atitikimą teisės aktų reikalavimams ir pateikia išvadas Administracijos direktoriui.

23. Suderinus programą, pagal komisijos pateiktas išvadas Savivaldybės administracijos direktorius pasirašo įsakymą dėl kačių šėrimo vietos parinkimo. Apie suderintą programą, ne vėliau kaip per 3 darbo dienas pranešama Asmenims, nurodant, kur ir kada jie gali atsiimti įsakymą dėl kačių šėrimo vietos parinkimo. Kai atsisakoma derinti programą, nurodomos programos nederinimo priežastys.

24. Jei Asmenys nevykdo arba netinkamai vykdo bešeimininkių kačių populiacijos mažinimo veiksmus, Savivaldybės administracijos direktorius įsakymu gali panaikinti įsakymą dėl kačių šėrimo vietos parinkimo.

25. Bešeimininkes kates galima šerti tik toje vietoje, kurią nustatė Savivaldybės administracijos direktorius. Bešeimininkės katės šeriamos turint tikslą jas sugauti ir atlikti kitus veiksmus, susijusius su kačių populiacijos mažinimu. Gaudant bešeimininkes kates draudžiamas netinkamas elgesys su gyvūnais, turi būti užtikrinta, kad katė patirs kiek įmanoma mažesnį stresą ir nebus padaryta žalos jos sveikatai.

26. Bešeimininkės katės turi būti skiepijamos, sterilizuojamos, atliekama jų dehelmintizacija, naikinamos blusos ir kiti parazitai pagal nustatytas metodikas, siekiant išvengti žalos gyvūnui. Bešeimininkes kates gali sterilizuoti tik licenciją turintis veterinarijos gydytojas. Paskiepyta ir sterilizuota katė prieš paleidimą turi būti pažymėta laikantis Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo bei kitų teisės aktų reikalavimų, Asmenys, atliekantys bešeimininkių kačių populiacijos mažinimą privalo užtikrinti, kad katės būtų paskiepytos, sterilizuotos, atlikta jų dehelmintizacija, išnaikintos blusos ir kiti parazitai ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo Administracijos direktoriaus įsakymo dėl kačių šėrimo vietos parinkimo įsigaliojimo dienos.

27. Paskiepytas ir sterilizuotas kates Asmenys paleidžia toje pačioje vietoje, kurioje jos buvo sugautos. Asmenys, mažinantys bešeimininkių kačių populiaciją, privalo kaupti ir saugoti duomenis apie paskiepytas ir sterilizuotas kates.

28. Asmenys negali gaudyti sterilizuotų ir pažymėtų bešeimininkių kačių, o jei tokias kates pagauna, privalo nedelsdama paleisti. Jei sterilizuota bešeimininkė katė elgiasi agresyviai arba jai akivaizdžiai reikalinga veterinarijos gydytojo pagalba, tokią katę šeriantis asmuo privalo nedelsdamas pasirūpinti, kad ją apžiūrėtų veterinarijos gydytojas. 

 

 

VBAIGIAMOSIOS NUOSTATOS 

 

29. Asmenys, turi pasirūpinti arba pranešti kompetentingoms institucijoms, gyvūnų globėjams apie sužeistus, sergančius, bešeimininkius, bepriežiūrius gyvūnus, taip pat apie jam žinomus žiauraus elgesio su gyvūnais ar jų kankinimo atvejus.

30. Gyvūnai eutanazuojami vadovaujantis Veterinarijos reikalavimais gyvūnų globos namams, patvirtintais Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2004 m. lapkričio 24 d. įsakymu Nr. B1-1015 „Dėl veterinarijos reikalavimų gyvūnų globos namams patvirtinimo“.

 

___________________________
                                                                             

PATVIRTINTA

Vilniaus rajono savivaldybės

administracijos direktoriaus

2014 m. gruodžio 8 d.

įsakymu Nr. A27(1)-2913

2 priedas

 

 

LEIDIMŲ ĮVEŽTI, ĮSIGYTI, LAIKYTI, VEISTI, PARDUOTI PAVOJINGUS ŠUNIS VILNIAUS RAJONO SAVIVALDYBĖS TERITORIJOJE IŠDAVIMO TVARKOS APRAŠAS

 

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Leidimų įvežti, įsigyti, laikyti, veisti, parduoti pavojingus šunis Vilniaus rajono savivaldybės teritorijoje išdavimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymu, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2013 m. balandžio 15 d. įsakymu Nr. B1-290 patvirtintu Pavojingų šunų įvežimo, įsigijimo, veisimo, dresavimo, prekybos, laikymo ir kovinių šunų bei kovinių ir pavojingų šunų mišrūnų laikymo tvarkos aprašu, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2013 m. sausio 9 d. įsakymu Nr. B1-5 patvirtintu Kovinių ir pavojingų šunų veislių aprašu.

2. Aprašo tikslas – nustatyti leidimų įvežti, įsigyti, laikyti, veisti, parduoti pavojingus šuns išdavimo tvarką.

3. Aprašas galioja tik Vilniaus rajono savivaldybės teritorijoje.

4. Aprašo privalo laikytis visi Vilniaus rajono juridiniai ir fiziniai asmenys, norintys įvežti, įsigyti, laikyti, veisti ar parduoti pavojingus šunis.

5. Leidimas įvežti, įsigyti, laikyti, veisti, parduoti pavojingus šunis (toliau – Leidimas) – dokumentas, suteikiantis juridiniams ir fiziniams asmenims teisę įvežti, įsigyti, laikyti, veisti, parduoti pavojingus šunis Vilniaus rajono savivaldybėje.

6. Tvarkos apraše vartojamos sąvokos:

Kovinio šuns mišrūnas – negrynaveislis šuo, kurio bent vienas iš tėvų yra kovinis šuo.

Kovinis šuo – kovoms išvestos veislės šuo, įrašytas į Kovinių šunų veislių sąrašą, kurį tvirtina Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius.

Pavojingo šuns mišrūnas – negrynaveislis šuo, kurio bent vienas iš tėvų yra pavojingas šuo.

Pavojingas šuo – pavojingos veislės šuo, įrašytas į Pavojingų šunų veislių sąrašą, kurį tvirtina Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

7. Pavojingų ir kovinių šunų bei kovinių ir pavojingų šunų mišrūnų laikytojai privalo užtikrinti, kad jiems priklausantys arba jų prižiūrimi pavojingi ir koviniai šunys bei kovinių ir pavojingų šunų mišrūnai nekeltų grėsmės kitų gyvūnų gerovei ir sveikatai, žmonių sveikatai, nuosavybei ir ramybei.

8. Lietuvos Respublikoje draudžiami koviniai šunys, kovinių ir pavojingų šunų mišrūnai.

9. Kovinių šunų veislių sąrašas:

9.1. Amerikiečių pitbulterjeras.

10. Pavojingų šunų veislių sąrašas:

10.1. Amerikiečių Stafordšyro terjeras;

10.2. Stafordšyro bulterjeras; 

10.3. Amerikiečių buldogas; 

10.4. Argentinos dogas; 

10.5. Fila Brasileiro (Brazilų mastifas); 

10.6. Kangalas (Turkų aviganis); 

10.7. Kaukazo aviganis; 

10.8. Pietų Rusijos aviganis.

II. LEIDIMUI GAUTI REIKALINGI DOKUMENTAI

 

11. Juridinis asmuo, norintis gauti leidimą, Vilniaus rajono Savivaldybės administracijos direktoriui ar jo įgaliotam asmeniui (Viešosios tvarkos skyriui) pateikia:

11.1. prašymą (pasirašytą juridinio asmens vadovo ar jo įgalioto asmens), kuriame nurodoma: juridinio asmens pavadinimas, kodas, buveinės adresas, telefono numeris; už pavojingo šuns priežiūrą atsakingo asmens vardas, pavardė, asmens kodas, gyvenamosios vietos adresas, telefono numeris; (1 priedas);

11.2. juridinio asmens įregistravimo pažymėjimo kopiją;

11.3. pirminės sveikatos priežiūros įstaigos pažymą, kad už pavojingo šuns priežiūrą atsakingas asmuo nėra įrašytas į sveikatos priežiūros įstaigos įskaitą dėl alkoholizmo, narkomanijos ar psichinės ligos;

11.4. Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos išduotą pažymą, kad už pavojingo šuns priežiūrą atsakingas asmuo neteistas už tyčinius smurtinius nusikaltimus ar teistumas yra išnykęs arba panaikintas;

11.5. pavojingam šuniui išduotą Tarptautinės kinologų organizacijos pripažįstamą dokumentą, kuriuo patvirtinama šuns kilmė ir veislė.

12. Fizinis asmuo (ne jaunesnis nei 18 metų), norintis gauti leidimą, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktoriui ar jo įgaliotam asmeniui (Viešosios tvarkos skyriui) pateikia:

12.1. prašymą, kuriame nurodoma asmens vardas, pavardė, kodas, gyvenamosios vietos adresas, telefono numeris (1 priedas). Pateiktiems duomenims sutikrinti asmuo pateikia asmens pasą arba asmens tapatybės kortelę;

12.2. pažymos apie asmens gyvenamosios vietos deklaravimą kopiją;

12.3. Administracijos atitinkamos seniūnijos pažymą apie gyvenamąją vietą deklaravusius asmenis;

12.4. Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos išduotas pažymas, kad jis ir su juo gyvenantys asmenys neteisti už tyčinius smurtinius nusikaltimus ar teistumas yra išnykęs arba panaikintas;

12.5. pirminės sveikatos priežiūros įstaigų pažymas, kad jis ir su juo gyvenantys asmenys, nėra įrašyti į sveikatos priežiūros įstaigos įskaitą dėl alkoholizmo, narkomanijos ar psichinės ligos;

12.6. pavojingam šuniui išduotą Tarptautinės kinologų organizacijos pripažįstamą dokumentą, kuriuo patvirtinama šuns kilmė ir veislė.

13. Juridinių asmenų pateiktų dokumentų kopijos turi būti patvirtintos juridinio asmens antspaudu ir vadovo ar jo įgalioto asmens parašu, o fizinio asmens – fizinio asmens parašu.

14. Už leidimui gauti pateiktų duomenų ir dokumentų teisingumą atsako juos pateikęs asmuo.

 

 

III. LEIDIMO IŠDAVIMAS

 

15. Leidimai išduodami, sustabdomas jų galiojimas, panaikinamas galiojimo sustabdymas, panaikinamas jų galiojimas Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymais. Direktoriaus įsakymų projektus rengia Administracijos Viešosios tvarkos skyriaus. Leidimus, dublikatus pasirašo ir tvirtina antspaudu Viešosios tvarkos skyriaus (2 priedas).

16. Leidime nurodoma:

16.1. leidimo pavadinimas;

16.2. juridinio asmens pavadinimas (fizinio asmens vardas, pavardė);

16.3. juridinio (fizinio) asmens kodas;

16.4. juridinio asmens buveinės (fizinio asmens gyvenamosios vietos) adresas;

16.5. leidimo numeris;

16.6. identifikavimo numeris;

16.7. leidimo išdavimo data.

17. Leidimas išduodamas per penkias darbo dienas nuo visų dokumentų, reikalingų leidimui gauti, pateikimo dienos.

18. Asmuo, gavęs leidimą, pasirašo leidimų išdavimo registravimo žurnale.

 

 

IV. LEIDIMŲ GALIOJIMO SUSTABDYMAS IR GALIOJIMO PANAIKINIMAS

 

19. Juridiniam ar fiziniam asmeniui, pažeidusiam Pavojingų šunų įvežimo, įsigijimo, veisimo, dresavimo, prekybos, laikymo ir kovinių šunų bei kovinių ir pavojingų šunų mišrūnų laikymo tvarkos aprašo, patvirtinto Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2013 m. balandžio 15 d. įsakymu Nr. B1-290, Gyvūnų laikymo Vilniaus rajono savivaldybės gyvenamosiose vietovėse taisyklių reikalavimus (pagal kontroliuojančių institucijų gautus raštiškus pranešimus) ir šio Aprašo reikalavimus, savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu leidimo galiojimas sustabdomas ir nustatomas terminas pažeidimams pašalinti.

20. Apie sprendimą sustabdyti Leidimo galiojimą Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus per 3 darbo dienas praneša asmeniui raštu, nuo Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymo priėmimo, nurodant leidimo galiojimo sustabdymo motyvus.

21. Sustabdžius Leidimo galiojimą, asmuo turi pašalinti nurodytus pažeidimus, dėl kurių sustabdytas leidimo galiojimas, ne vėliau kaip per mėnesį nuo leidimo galiojimo sustabdymo.

22. Asmeniui, pašalinusiam pažeidimus, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu panaikinamas leidimo galiojimo sustabdymas.

23. Sustabdžius leidimo galiojimą ir įgaliotam pareigūnui nustačius, kad pažeidimų pašalinimo laikotarpiu atsakingas asmuo negali turėti pavojingo šuns, pavojingas šuo atsakingo asmens rašytiniu nurodymu, patvirtintu įgalioto pareigūno, perduodamas prižiūrėti kitam leidimą turinčiam asmeniui ar karantino tarnybai. Atsakingas asmuo privalo karantino tarnybai sumokėti nustatytą mokestį už pavojingo šuns laikymą ir priežiūrą. 

24. Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu leidimo galiojimas panaikinamas, jeigu:

24.1. asmuo per nustatytą terminą nepašalina pažeidimų;

24.2. nustatoma, kad pavojingi šunys kelia grėsmę asmenų sveikatai ir jų gyvybei;

24.3. nustatomi Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 110 straipsnio „Gyvūnų įsigijimo, laikymo, veisimo, dresavimo, gabenimo ir prekybos jais taisyklių“ pažeidimai;

24.4. asmuo per vienerius metus du kartus pažeidžia šio Aprašo įtvirtintus reikalavimus (pagal kontroliuojančių institucijų gautus raštiškus pranešimus);

24.5. buvo nustatyta, kad asmuo leidimui gauti pateikė neteisingus duomenis ar suklastotus dokumentus;

24.6. mirus šuns šeimininkui, jei įpėdinis nepriėmė palikimo ar įpėdiniui atsisakyta išduoti leidimą;

24.7. kai asmuo, laikantis pavojingą šunį, arba kartu su juo gyvenantys asmenys įrašomi į sveikatos priežiūros įskaitą dėl alkoholizmo, narkomanijos ar psichinės ligos, nuteisiami už tyčinius smurtinius nusikaltimus bei pasikeitus teisės aktų nuostatoms, reglamentuojančioms pavojingų šunų įvežimą, įsigijimą, veisimą ir prekybą jais;

24.8. jei per metus nuo leidimo išdavimo datos atsakingas asmuo neįsigyja pavojingo šuns.

 

 

V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

25. Tvarkos aprašo reikalavimus pažeidę fiziniai ir juridiniai asmenys atsako Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

 

_______________________________


Leidimų įvežti, įsigyti, laikyti, veisti, parduoti pavojingus šunis Vilniaus rajono savivaldybės teritorijoje išdavimo tvarkos aprašo

1 priedas

 

____________________________________________________________________________

(juridinio asmens pavadinimas – pildo juridinis asmuo)

 

(fizinio asmens (juridinio asmens darbuotojo) vardas ir pavardė)

 

(asmens kodas)

 

(gyvenamoji vieta)

 

(telefono numeris)

 

(el. paštas)

 

PRAŠYMAS

DĖL LEIDIMO įvežti, įsigyti, laikyti, veisti AR PARDUOTI

pavojingą ŠUNį

 

 

20      m.                             mėn.         d.

Vilnius

 

Prašau išduoti leidimą ________________________________________________________________

(įrašyti pasirinktinai žodį: įvežti, įsigyti, laikyti, veisti ar parduoti)

 

pavojingą šunį, kurio veislė yra (reikalingą pažymėti „x“):

 

Amerikiečių Stafordšyro terjeras             Fila Brasileiro (Brazilų mastifas)       

Kangalas (turkų aviganis)                        Stafordšyro bulterjeras               Argentinos dogas                    

Amerikiečių buldogas                              Pietų Rusijos aviganis                                      Kaukazo aviganis

Pavojingo šuns laikymo adresas: _______________________________________________________

Kartu su manimi gyvena:

1. ________________________________________________________________________________                    

(asmens vardas, pavardė, asmens kodas, giminystės ar kitas ryšys)

2. ________________________________________________________________________________

3. ________________________________________________________________________________

4. ________________________________________________________________________________

Leidimui gauti pateikiu šiuos dokumentus (reikia pažymėti „x“):

    asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją, _______ lapas (-ai);

    dokumentus, patvirtinančius, kad aš ir kartu su manimi gyvenantys asmenys nėra įrašyti į sveikatos priežiūros įstaigos įskaitą dėl alkoholizmo, narkomanijos, psichinės ligos, _______ lapas (-ai);

    dokumentus, patvirtinančius, kad aš ir kartu su manimi gyvenantys asmenys nėra teisti už tyčinius smurtinius nusikaltimus arba kad teistumas yra išnykęs ar panaikintas, _______ lapas (-ai);

    dokumento, kuriuo patvirtinama pavojingo šuns kilmė ir veislė, kopija ____ lapas (-ai);

    dokumentą, patvirtinantį pavojingo šuns skiepijimą, _______ lapas (-ai);

    Juridinio asmens įgaliojimo kopiją atstovauti įmonei/įstaigai, ______ lapas (-ai).

    Juridinio asmens sprendimą paskirti darbuotoją atsakingu už rūpinimąsi pavojingu šunimi, __lapas (-ai)

 

Patvirtinu, kad šiame prašyme pateikti duomenys yra teisingi.

 

____________                                                 _____________________________

(parašas)                                                                                              (vardas ir pavardė) 

_______________________________

Leidimų įvežti, įsigyti, laikyti, veisti, parduoti pavojingus šunis Vilniaus rajono savivaldybės teritorijoje išdavimo tvarkos aprašo

2 priedas

 

 

VILNIAUS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS

 

LEIDIMAS

ĮSIGYTI, LAIKYTI, VEISTI, DRESUOTI PAVOJINGUS ŠUNIS

IR PREKIAUTI JAIS VILNIAUS RAJONE

 

 

___________________ Nr. _______________

(data)                                  

 

 

Išduotas ________________________________________________________________________

 

________________________________________________________________________________

 

________________________________________________________________________________

(juridinio asmens pavadinimas, kodas, buveinės adresas, už šuns priežiūrą atsakingo asmens vardas, pavardė, asmens kodas, gyvenamosios vietos adresas, buveinės adresas, kur bus laikomas pavojingas šuo /fizinio asmens vardas, pavardė, asmens kodas, gyvenamosios vietos adresas, buveinės adresas, kur bus laikomas pavojingas šuo)

 

 

leidžiama __________________________________________________________________

(įrašyti Leidimo suteikiamą teisę, pavojingo šuns veislę)

 

 

Leidimą išdavė ___________________________________________________________________

(pareigos, vardas, pavardė, parašas)

 

 

 

_____________________________

 

 

 


 

PATVIRTINTA

Vilniaus rajono savivaldybės

administracijos direktoriaus

2014 m. gruodžio 8 d.

įsakymu Nr. A27(1)-2913

3 priedas

 

 

KOVINIŲ ŠUNŲ, KOVINIŲ ŠUNŲ MIŠRŪNŲ, PAVOJINGŲ ŠUNŲ IR

PAVOJINGŲ ŠUNŲ MIŠRŪNŲ PAĖMIMO IR PERDAVIMO LAIKINAI GLOBAI TVARKOS APRAŠAS

 

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.  Kovinių šunų, kovinių šunų mišrūnų, pavojingų šunų ir pavojingų šunų mišrūnų paėmimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato kovinių šunų, kovinių šunų mišrūnų, pavojingų šunų ir pavojingų šunų mišrūnų (toliau – Pavojingas šuo), kurių veislės nurodytos Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2013 m. sausio 9 d. įsakyme Nr. B1-5 „Dėl Kovinių ir pavojingų šunų veislių sąrašo patvirtinimo“, paėmimo ir perdavimo laikinai globoti tvarką.

2.  Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatyme nurodytas sąvokas.

 

 

II. PAVOJINGO ŠUNS PAĖMIMAS

 

3. Pavojingo šuns paėmimą ir perdavimą laikinai globoti organizuoja Vilniaus rajono savivaldybės administracijos (toliau - Savivaldybė) direktoriaus įgaliotas asmuo.

4.  Šunys gali būti paimami tik nustačius Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatyme ar kituose teisės aktuose įtvirtintus šunų įvežimo, įsigijimo, laikymo, veisimo ar pardavimo reikalavimų pažeidimus:

4.1. pavojingo šuns savininkas (toliau – Savininkas) neturi Savivaldybės administracijos išduoto leidimo įvežti, įsigyti, laikyti, veisti pavojingus šunis ir jais prekiauti (toliau – Leidimas);

4.2. šuns Savininkas įrašomas į sveikatos priežiūros įskaitą dėl alkoholizmo, narkomanijos ar psichinės ligos;

4.3. Savininkas nuteisiamas už tyčinį smurtinį nusikaltimą;

4.4. Savininkas gyvena kartu su asmeniu, įrašytu į sveikatos priežiūros įskaitą dėl alkoholizmo, narkomanijos ar psichinės ligos arba teistu už tyčinį smurtinį nusikaltimą ir jo teistumas neišnykęs arba nepanaikintas;

4.5. panaikintas Leidimas;

4.6. mirus Savininkui, o įpėdiniui nepriėmus palikimo arba įpėdiniui atsisakyta išduoti Leidimą;

4.7. mirus Savininkui, kol įpėdiniui bus išduotas Leidimas;

4.8. sustabdytas Leidimo galiojimas, kol bus pašalinti Leidimo sustabdymo pagrindai;

4.9. kai Pavojingas šuo netenka Savininko globos;

4.10. kitais Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatyme ar kituose teisės aktuose nustatytais pagrindais.

5. Savivaldybės administracijos direktoriaus įgaliotas asmuo, nustatęs ar gavęs pranešimą apie Aprašo 4.1– 4.5 ir 4.10 punktuose nustatytų aplinkybių atsiradimą, privalo ne ilgiau kaip per 3 darbo dienas įvykdyti patikrinimą ir priimti sprendimą dėl šuns paėmimo (nepaėmimo). Nusprendus šunį palikti Savininkui, apie priimtą sprendimą raštu informuojamas gyvūno Savininkas ir pranešimą pateikęs asmuo.

6. Pavojingų šunų paėmimo ir jų perdavimo laikinai globoti procedūroje dalyvauja Savivaldybės administracijos įgaliotas asmuo, seniūnas pagal administruojamą teritoriją, paslaugos teikėjas (toliau – Laikinasis globėjas), su kuriuo Savivaldybės administracija yra sudariusi sutartį dėl pavojingų šunų paėmimo ir laikinosios globos paslaugų teikimo. Taip pat gali dalyvauti kiti Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo vykdymą kontroliuojančių institucijų pareigūnai. Jeigu būtina užtikrinti viešąją tvarką, paimant šunį dalyvauja policijos pareigūnai.

7. Paėmus šunį, surašomas šuns paėmimo ir perdavimo aktas. Aktas surašomas trimis egzemplioriais, iš kurių vienas įteikiamas paimto šuns Savininkui, kitas – laikinam globėjui, o trečias lieka šuns paėmimą organizavusiam Savivaldybės administracijos direktoriaus įgaliotam asmeniui. Jei šuns Savininkas atsisako pasirašyti ar dėl kitų priežasčių nepasirašo akto, tai pažymima akte.

8. Jeigu paimtas pavojingas šuo kelią realią grėsmę žmonėms ar kitiems gyvūnams, jis gali būti nugaišinamas.

9. Jeigu pavojingo šuns Savininkas praėjus duotam terminui nesiima priemonių pašalinti priežastis, draudžiančias jam laikyti šunį, arba kai tokių priežasčių pašalinti neįmanoma, o Savininkas atsisako savanoriškai tokį šunį perduoti, Savivaldybės administracija teisės aktų nustatyta tvarka inicijuoja kreipimąsi į teismą dėl Savininko teisės disponuoti šunimi apribojimo, šuns priverstinio paėmimo ir perdavimo gyvūnų globėjui.

10. Paimtas pavojingas šuo nedelsiant grąžinamas jo Savininkui, kai: 

10.1. nutraukiama administracinė teisena arba įsiteisėja nutarimas, kuriuo asmuo pripažįstamas nepadariusiu administracinio teisės pažeidimo, už kurį jam buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas, arba jam paskiriama nuobauda be šuns konfiskavimo;

10.2. pašalinti Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatyme ar kituose teisės aktuose reglamentuoti šunų įvežimo, įsigijimo, laikymo, veisimo ar pardavimo reikalavimų pažeidimai, kurių pagrindu buvo paimtas pavojingas šuo.

11. Grąžinant paimtą pavojingą šunį, surašomas šuns grąžinimo aktas. Aktas surašomas trimis egzemplioriais, iš kurių vienas įteikiamas grąžinamo šuns Savininkui, kitas – laikinajam globėjui, kuris laikinai globojo pavojingą šunį, o trečias lieka grąžinimą organizavusiam Savivaldybės administracijos direktoriaus įgaliotam asmeniui.

12. Pavojingo šuns Savininkas privalo:

12.1. vykdyti reikalavimą perduoti šunį laikinajai globai;

12.2. atlyginti visas paėmimo bei laikinosios globos išlaidas;

12.3. nedelsdamas imtis visų reikiamų priemonių pažeidimams, dėl kurių buvo paimtas šuo, pašalinti.

 

 

III. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

13. Aprašo reikalavimų nevykdantys asmenys atsako Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

 

 

________________________