MUITINĖS DEPARTAMENTO

PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTERIJOS

GENERALINIS DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL MUITINĖS DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTERIJOS GENERALINIO DIREKTORIAUS 2016 M. SAUSIO 26 D. ĮSAKYMO NR. 1B-71 „DĖL PREKIŲ IŠKROVIMO, LAIKINOJO SAUGOJIMO IR GABENIMO NAUDOJANT VALSTYBĖS ĮMONĖS KLAIPĖDOS VALSTYBINIO JŪRŲ UOSTO DIREKCIJOS KROVINIŲ IR PREKIŲ, GABENAMŲ PER KLAIPĖDOS VALSTYBINĮ JŪRŲ UOSTĄ, INFORMACINĘ SISTEMĄ (KIPIS) TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2018 m. kovo 22 d. Nr.1B-234

Vilnius

 

 

P a k e i č i u Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos generalinio direktoriaus 2016 m. sausio 26 d. įsakymą Nr. 1B-71 „Dėl Prekių iškrovimo, laikinojo saugojimo ir gabenimo naudojant valstybės įmonės Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos Krovinių ir prekių, gabenamų per Klaipėdos valstybinį jūrų uostą, informacinę sistemą (KIPIS) tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1.   Pakeičiu pavadinimą ir jį išdėstau taip:

„DĖL MUITINĖS DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTERIJOS GENERALINIO DIREKTORIAUS 2016 M. SAUSIO 26 D. ĮSAKYMO NR. 1B-71 „DĖL PREKIŲ IŠKROVIMO, LAIKINOJO SAUGOJIMO IR GABENIMO NAUDOJANT VALSTYBĖS ĮMONĖS KLAIPĖDOS VALSTYBINIO JŪRŲ UOSTO DIREKCIJOS KROVINIŲ IR PREKIŲ INFORMACINĘ SISTEMĄ (KIPIS) TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“.

2.   Pakeičiu 2 punktą ir jį išdėstau taip:

„2. T v i r t i n u Prekių iškrovimo, laikinojo saugojimo ir gabenimo naudojant valstybės įmonės Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos Krovinių ir prekių informacinę sistemą (KIPIS) tvarkos aprašą (pridedama).“

3. Pakeičiu nurodytu įsakymu patvirtintą Prekių iškrovimo, laikinojo saugojimo ir gabenimo naudojant valstybės įmonės Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos Krovinių ir prekių, gabenamų per Klaipėdos valstybinį jūrų uostą, informacinę sistemą (KIPIS) tvarkos aprašą ir jį išdėstau nauja redakcija (pridedama). 

 

 

 

Generalinis direktorius                                                                                              Arūnas Adomėnas

 

PATVIRTINTA

Muitinės departamento prie Lietuvos

Respublikos finansų ministerijos

generalinio direktoriaus

2016 m. sausio 26 d. įsakymu

Nr. 1B-71

(Muitinės departamento prie

Lietuvos

Respublikos finansų ministerijos

generalinio direktoriaus

2018 m. kovo 22 d.

įsakymo Nr. 1B-234 redakcija)

 

PREKIŲ IŠKROVIMO, LAIKINOJO SAUGOJIMO IR GABENIMO NAUDOJANT VALSTYBĖS ĮMONĖS KLAIPĖDOS VALSTYBINIO JŪRŲ UOSTO DIREKCIJOS KROVINIŲ IR PREKIŲ INFORMACINĘ SISTEMĄ (KIPIS) TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Prekių iškrovimo, laikinojo saugojimo ir gabenimo naudojant valstybės įmonės Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos Krovinių ir prekių informacinę sistemą (KIPIS) tvarkos aprašas (toliau – Tvarkos aprašas) reglamentuoja uosto komplekso naudotojų, kitų asmenų, vykdančių veiklą, susijusią su prekių gabenimu per uostą, ir muitinės pareigūnų veiksmus pateikiant KIPIS priemonėmis laikinojo saugojimo deklaracijos duomenis, atliekant jų tikrinimą, prekių iškrovimą ir jų laikinojo saugojimo įforminimą, laikinai saugomų prekių muitinės priežiūrą, prekių gabenimą iš vienos muitinės prižiūrimos Klaipėdos valstybinio jūrų uosto komplekso zonos į kitą, kai prekių turėtojas pageidauja jas gabenti netaikydamas Sąjungos tranzito procedūros, popieriuje surašytų dokumentų naudojimu pagrįstos Sąjungos tranzito procedūros, taikomos vežant ne Sąjungos prekes geležinkelių transportu su SMGS važtaraščiu, ir laikinojo saugojimo užbaigimą.

2. Tvarkos apraše vartojamos sąvokos:

2.1. Išgabenimo dokumentas – dokumentas, kuris įrodo, kad su prekėmis atlikti visi reikalingi muitinės formalumai ir jas leista išgabenti iš muitinės prižiūrimos uosto komplekso zonos.

2.2. KIPIS – valstybės įmonės Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (toliau – Uosto direkcija) Krovinių ir prekių informacinė sistema, skirta elektroninių duomenų mainams tarp uoste veiklą vykdančių įmonių ir valstybės institucijų, atliekančių laivų ir krovinių tikrinimą uoste, kurios yra KIPIS naudotojai.

2.3. KIPIS administratorius muitinėje – Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos generalinio direktoriaus paskirtas muitinės pareigūnas, turintis teisę kurti prisijungimus prie KIPIS kitiems muitinės pareigūnams, nustatyti ir keisti jų teises KIPIS bei valdyti KIPIS muitinės aplinkos sisteminius parametrus.

2.4. KIPIS naudotojas – valstybės institucija, atliekanti laivų ir krovinių tikrinimą uoste ir registruota KIPIS, ar uosto komplekso naudotojas, atsakingas už prekių laikinąjį saugojimą, su Klaipėdos teritorine muitine ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Pakrančių apsaugos pasienio rinktine sudaręs prekių vežimo, laikymo ir tikrinimo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto pasienio kontrolės punktų teritorijoje esančiose muitinės prižiūrimose uosto komplekso zonose sutartį ir registruotas KIPIS, turintis teisę KIPIS priemonėmis vykdyti duomenų mainus, susijusius su krovinių ir prekių gabenimu per Klaipėdos valstybinį jūrų uostą.

2.5. Laikinojo saugojimo deklaracija – KIPIS priemonėmis pateikti laikinojo saugojimo deklaracijos duomenys.

2.6. Laivo važtaraštis – laivo važtaraščio (Bill of Lading) duomenys, pateikiami KIPIS priemonėmis laivui įplaukiant į Klaipėdos valstybinį jūrų uostą, išplaukiant iš jo ar gabenant prekes iš vienos muitinės prižiūrimos Klaipėdos valstybinio jūrų uosto komplekso zonos į kitą jūrų transportu.

2.7. Siunta – su vienu laivo važtaraščiu, SMGS važtaraščiu ar CMR važtaraščiu į Klaipėdos valstybinį jūrų uostą atgabentos prekės, klasifikuojamos priskiriant tą patį keturženklį Kombinuotosios nomenklatūros kodą.

3. Kitos Tvarkos apraše vartojamos sąvokos apibrėžtos 2013 m. spalio 9 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 952/2013, kuriuo nustatomas Sąjungos muitinės kodeksas (OL 2013 L 269, p. 1), su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2016 m. gruodžio 14 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) 2016/2339 (OL 2016 L 354, p. 32), 5 straipsnyje, 2015 m. liepos 28 d. Komisijos deleguotojo reglamento (ES) 2015/2446, kuriuo Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 952/2013 papildomas išsamiomis taisyklėmis, kuriomis patikslinamos kai kurios Sąjungos muitinės kodekso nuostatos (OL 2015 L 343, p. 1), su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2016 m. balandžio 5 d. Komisijos deleguotuoju reglamentu (ES) 2016/651 (OL 2016 L 111, p. 1), 1 straipsnyje ir Popieriuje surašytų dokumentų naudojimu pagrįstų Sąjungos tranzito procedūrų, taikomų vežant prekes geležinkelių transportu, atlikimo taisyklių, patvirtintų Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos generalinio direktoriaus 2016 m. gruodžio 29 d. įsakymu Nr. 1B-1085 „Dėl Popieriuje surašytų dokumentų naudojimu pagrįstų Sąjungos tranzito procedūrų, taikomų vežant prekes geležinkelių transportu, atlikimo taisyklių patvirtinimo“, 3 punkte.

 

II SKYRIUS

TRANSPORTO PRIEMONIŲ ATVYKIMAS Į KLAIPĖDOS VALSTYBINĮ JŪRŲ UOSTĄ, LAIKINOJO SAUGOJIMO DEKLARACIJOS SUFORMAVIMAS IR PREKIŲ LAIKINOJO SAUGOJIMO PRADŽIA

 

PIRMASIS SKIRSNIS

NUOSTATOS, TAIKOMOS VISOMS TRANSPORTO PRIEMONĖMS

 

4. Kai jūrų, geležinkelių ir kelių transportu į Klaipėdos valstybinį jūrų uostą atgabenamų prekių važtaraščių duomenys įkeliami į KIPIS, kiekvienai prekių siuntai yra suteikiamas unikalus numeris (siuntos numerio ženklų reikšmės nurodytos Tvarkos aprašo priedo III skyriuje).

5. Pagal pateiktų laivo, SMGS ar CMR važtaraščių duomenis KIPIS suformuotą prašymą iškrauti prekes krovinio ekspeditorius ar kitas už prekių gabenimą atsakingas asmuo, suderinęs su atitinkamu KIPIS naudotoju, pateikia per KIPIS muitinei ir visoms valstybės institucijoms, atliekančioms laivų ir krovinių tikrinimą uoste, prie jo pridėdamas dokumentų, kurie turi būti pateikti muitinei ir kitoms tikrinimą atliekančioms valstybės institucijoms (veterinarinių sertifikatų, T2L dokumentų ir kitų dokumentų), skenuotas kopijas.

6. Jei per penkiolika minučių nuo prašymo iškrauti prekes, atgabentas jūrų, geležinkelių ar kelių transportu pateikimo, muitinė arba kita tikrinimą atliekanti valstybės institucija nepriima ir KIPIS neįregistruoja sprendimo, draudžiančio iškrauti prekes, laikoma, kad leidimas iškrauti prekes suteiktas.

7. Iki jūrų, geležinkelio ar kelių transporto priemonės iškrovimo pradžios ar iškrovimo metu muitinė, remdamasi rizikos požymiais ar gauta papildoma informacija apie jūrų, geležinkelių ar kelių transportu gabenamas prekes, gali pakeisti sprendimą dėl leidimo iškrauti prekes esant „Prašymo krovai“ būsenai „Patvirtintas“. Norėdamas atšaukti jau patvirtintą leidimą iškrauti prekes iš laivo, geležinkelio vagono ar kelių transporto priemonės iki jų atvykimo ar prekėms jau esant uoste, muitinės pareigūnas „Prašymo krovai“ kortelėje paspaudžia „Sulaikyti“. „Prašymo krovai“ būsena tampa „Sulaikytas“ iki kito muitinės sprendimo. Sureguliavus susidariusią padėtį ir muitinės pareigūnui paspaudus „Patvirtinti“ prekes leidžiama iškrauti arba tęsti jų iškrovimą.

8. Muitinei arba kitai tikrinimą atliekančiai valstybės institucijai nusprendus neleisti prekių išgabenti iš uosto, perkrauti ar pakrauti, KIPIS pažymima ta siunta, su kuria draudžiama atlikti veiksmus, susijusius su krova ir išgabenimu iš uosto. Viename iš KIPIS sąrašų „Sekimas -› Konteineriai“, „Sekimas -› Kroviniai“ ar laikinojo saugojimo deklaracijos kortelėje „Siuntų nurašymas“ pasirenkama dominanti siunta ir pažymimas vienas iš draudimų: „Drausti pakrauti (iškrauti) krovinius“, „Leisti pakrauti (iškrauti) tik muitinei prižiūrint“ arba „Drausti išgabenti iš uosto“. KIPIS lange matomi draudimą pažymėjusios institucijos pavadinimas ir kontaktiniai duomenys.

9. Muitinės pareigūnas arba kitos tikrinimą atliekančios valstybės institucijos atsakingas darbuotojas, pažymėjęs draudimą, pastabų lauke nurodo draudimo priežastį. Jeigu draudimo priežastis nenurodoma, tuomet nurodoma, kur gauti papildomą informaciją ar kompetentinga valstybės institucija, į kurią galima kreiptis dėl tolesnių veiksmų su prekėmis (telefonas, el. paštas ar kt.).

10. Esant būtinumui, muitinė arba kita tikrinimą atliekanti valstybės institucija gali koreguoti KIPIS pažymėtus draudimus, nurodydama koregavimo priežastį. Atlikus būtinus veiksmus su prekėmis ir muitinei arba kitai tikrinimą atliekančiai valstybės institucijai priėmus sprendimą leisti vykdyti tolesnius veiksmus su prekėmis, draudimo žyma KIPIS pašalinama, nurodant priežastį.

11. Draudimas „Drausti išgabenti iš uosto“ taikomas tik išgabenant prekes iš uosto kelių transportu pro uosto komplekso vartus. Tais atvejais, kai priimamas sprendimas drausti išgabenti prekes iš uosto geležinkelių ar jūrų transportu, taikomas draudimas „Drausti pakrauti (iškrauti) krovinius“. Toks draudimas gali būti taikomas iki krovos darbų pagal pateiktą prašymą krovai pradžios.

 

ANTRASIS SKIRSNIS

VEIKSMAI SU JŪRŲ TRANSPORTU ATGABENTOMIS PREKĖMIS

 

12. Jūrų transportu atgabentų ne Sąjungos prekių laikinojo saugojimo deklaracija KIPIS suformuojama pagal laivo važtaraščio ir prašymo iškrauti prekes duomenis ir per KIPIS pateikiama muitinei (laikinojo saugojimo deklaracijos duomenų elementai nurodyti Tvarkos aprašo priede).

13. Muitinės pareigūnas, norėdamas įsitikinti, ar visos į Klaipėdos valstybinį jūrų uostą atgabentos ne Sąjungos prekės pateiktos laikinajam saugojimui įforminti, laikinojo saugojimo deklaracijos duomenis sulygina su laivo važtaraščio ar kitų dokumentų duomenimis.

14. Pateikus muitinei jūrų transportu atgabentas ne Sąjungos prekes ir jų laikinojo saugojimo deklaraciją, jos būsena automatiškai tampa „Įforminta“. Toks automatinis laikinojo saugojimo deklaracijos įforminimas galimas tik tuo atveju, jeigu krovinio ekspeditorius ar kitas už prekių gabenimą atsakingas asmuo yra pažymėjęs parametrą „Sutinku, kad transporto priemonės atvykimo laikas būtų laikomas prekių pateikimo laiku“, o KIPIS administratorius muitinėje yra pažymėjęs parametrą „Laivu atgabentoms prekėms įforminti laikinojo saugojimo deklaraciją iš karto po prekių pateikimo muitinei“.

Tuo atveju, kai krovinio ekspeditorius ar kitas už prekių gabenimą atsakingas asmuo nėra pažymėjęs parametro „Sutinku, kad transporto priemonės atvykimo laikas būtų laikomas prekių pateikimo laiku“, jis turi pateikti prekes paspausdamas „Pateikti prekes muitinei“.

15. Jūrų transportu atgabenus Sąjungos prekes ir krovinio ekspeditoriui ar kitam už jų gabenimą atsakingam asmeniui:

15.1. turint prekių muitinį statusą patvirtinančius dokumentus, jų laikinasis saugojimas neįforminamas, tačiau tokias prekes išvežti iš muitinės prižiūrimos uosto komplekso zonos leidžiama tik muitinei pateikus dokumentų, patvirtinančių prekių turimą Sąjungos prekių muitinį statusą, originalus ir muitinės pareigūnui KIPIS priemonėmis patvirtinus, kad šis statusas įrodytas;

15.2. neturint prekių muitinį statusą patvirtinančių dokumentų, turi būti įforminamas jų laikinasis saugojimas. Norint tokias prekes išvežti iš muitinės prižiūrimos uosto komplekso zonos kaip Sąjungos prekių muitinį statusą turinčias prekes, turi būti suformuotas ir KIPIS priemonėmis pateiktas T2L dokumentas arba pateiktas kitas prekių turimo Sąjungos prekių muitinio statuso įrodymas.

16. Tvarkos aprašo 15 punkte nurodytais atvejais nuskenuotą prekių turimą Sąjungos prekių muitinį statusą įrodančio dokumento kopiją ekspeditorius ar kitas už prekių gabenimą atsakingas asmuo KIPIS priemonėmis prideda prie atitinkamos siuntos duomenų.

17. Muitinės pareigūnas, priėmęs sprendimą pripažinti prekių turimą Sąjungos prekių muitinį statusą, kortelėje „Laivo važtaraštis“ paspaudžia „Sąjungos statusas įrodytas“.

 

TREČIASIS SKIRSNIS

VEIKSMAI SU KELIŲ TRANSPORTU ATGABENTOMIS PREKĖMIS

 

18. Kelių transportu atgabentų ne Sąjungos prekių laikinojo saugojimo deklaraciją, kurią pateikia krovinio ekspeditorius ar kitas už prekių gabenimą atsakingas asmuo, KIPIS suformuoja iš CMR važtaraščio duomenų.

19. Atgabenus ne Sąjungos prekes kelių transportu, KIPIS naudotojo įgalioti asmenys registruoja įvažiavimą per muitinės prižiūrimos uosto komplekso zonos vartus. Tuo atveju, kai krovinio ekspeditorius ar kitas už prekių gabenimą atsakingas asmuo yra pažymėjęs parametrą „Sutinku, kad transporto priemonės atvykimo laikas būtų laikomas prekių pateikimo laiku“, uosto komplekso naudotojo, į kurio laikinojo saugojimo vietą atgabentos prekės, darbuotojui užfiksavus kelių transportu atgabentų prekių pristatymą į uostą atsiranda požymis „Prekės pateiktos“. Tuo atveju, kai krovinio ekspeditorius ar kitas už prekių gabenimą atsakingas asmuo nėra pažymėjęs parametro „Sutinku, kad transporto priemonės atvykimo laikas būtų laikomas prekių pateikimo laiku“, jis turi pateikti prekes paspausdamas „Pateikti prekes muitinei“.

20. Muitinės pareigūnas, norėdamas įsitikinti, ar visos į Klaipėdos valstybinį jūrų uostą atgabentos ne Sąjungos prekės pateiktos laikinajam saugojimui įforminti, laikinojo saugojimo deklaracijos duomenis sulygina su CMR važtaraščio ar kitų dokumentų duomenimis.

21. Jeigu prekės atgabentos taikant tranzito procedūrą, muitinės pareigūnas, įsitikinęs, kad visos leidime iškrauti prekes nurodytos kelių transporto priemonės yra atvykusios į atitinkamą muitinės prižiūrimą uosto komplekso zoną, o ties atitinkama laikinojo saugojimo deklaracija atsiradęs požymis „Prekės pateiktos“, užbaigia tranzito procedūrą nustatyta tvarka. Tai atlikęs muitinės pareigūnas, paspaudęs „Įforminti“, įformina prekių laikinąjį saugojimą.

 

KETVIRTASIS SKIRSNIS

VEIKSMAI SU GELEŽINKELIŲ TRANSPORTU ATGABENTOMIS PREKĖMIS

 

22. Geležinkelių transportu atgabentų ne Sąjungos prekių laikinojo saugojimo deklaraciją, kurią pateikia krovinio ekspeditorius ar kitas už prekių gabenimą atsakingas asmuo, KIPIS suformuoja iš SMGS važtaraščio duomenų.

23. Atgabenus ne Sąjungos prekes, kurioms taikoma Sąjungos tranzito procedūra, geležinkelių transportu į muitinės prižiūrimą uosto komplekso zoną, iš geležinkelio įmonės, kuriai suteiktas leidimas taikyti popieriuje surašytų dokumentų naudojimu pagrįstą Sąjungos tranzito procedūrą vežant ne Sąjungos prekes geležinkelių transportu su SMGS važtaraščiais (toliau – geležinkelio įmonė), KIPIS turi būti gauti IS „Krovinys“ priemonėmis suformuoto krovinio perdavimo žiniaraščio (toliau – forma KR-12) duomenys. Gavus šiuos duomenis KIPIS, prekės laikomos pateiktomis paskirties muitinės įstaigai.

24. Kai atgabenamos Tvarkos aprašo 23 punkte nurodytos prekės, KIPIS naudotojo įgaliotiems asmenims derinant leidimą iškrauti prekes, krovinio ekspeditorius ar kitas už prekių gabenimą atsakingas asmuo pažymi parametrą „Sutinku, kad transporto priemonės atvykimo laikas būtų laikomas prekių pateikimo laiku“. Tai, kad prekės jau pristatytos į uostą, rodo KIPIS gauti formos KR-12 duomenys ir ties laikinojo saugojimo deklaracija atsiradęs požymis „Prekės pateiktos“. Tuo atveju, kai krovinio ekspeditorius ar kitas už prekių gabenimą atsakingas asmuo nėra pažymėjęs parametro „Sutinku, kad transporto priemonės atvykimo laikas būtų laikomas prekių pateikimo laiku“, jis turi pateikti prekes paspausdamas „Pateikti prekes muitinei“.

25. Muitinės pareigūnas, įsitikinęs, kad visi formoje KR-12 nurodyti geležinkelio vagonai yra atvykę į atitinkamą muitinės prižiūrimą uosto komplekso zoną, o ties atitinkama laikinojo saugojimo deklaracija atsiradęs požymis „Prekės pateiktos“, paspaudęs „Įforminti“ įformina prekių laikinąjį saugojimą. Išimtiniais atvejais, kai ties atitinkama laikinojo saugojimo deklaracija atsiradęs požymis „Prekės pateiktos“ rodo, kad geležinkelio vagonai yra atvykę į atitinkamą muitinės prižiūrimą uosto komplekso zoną, tačiau nėra gauti formos KR-12 duomenys, muitinės pareigūnas, tik įsitikinęs, kad geležinkelio vagonai tikrai yra atvykę, paspaudžia „Įforminti“ ir įformina prekių laikinąjį saugojimą.

26. Tais atvejais, kai muitinės pareigūnas, įvertinęs prekių, atgabentų geležinkelių transportu taikant popieriuje surašytų dokumentų naudojimu pagrįstą Sąjungos tranzito procedūrą, taikomą vežant ne Sąjungos prekes geležinkelių transportu su SMGS važtaraščiu (toliau – T1LT procedūra), gabenimo riziką, susijusių dokumentų duomenis ir iš geležinkelio įmonės gautą informaciją apie galimai pažeistas plombas ir (arba) geležinkelio vagono išorinius paviršius, priima sprendimą atlikti prekių tikrinimą prieš įformindamas jų laikinąjį saugojimą, jis pagal pateiktos laikinojo saugojimo deklaracijos požymį įsitikinęs, kad prekės jau pateiktos, paspaudžia „Vykdyti muitinį tikrinimą“.

27. Muitinės pareigūnas, priėmęs sprendimą, kad laikinojo saugojimo deklaracijos muitiniam tikrinimui reikalingi papildomi dokumentai, pastabų lauke nurodo, kokius papildomus dokumentus prašoma pateikti.

28. Atlikus prekių muitinį tikrinimą, KIPIS užpildomas paskirties muitinės įstaigos muitinio tikrinimo aktas (toliau – KIPIS muitinio tikrinimo aktas). Krovinio ekspeditorius ar kitas už prekių gabenimą atsakingas asmuo, paspaudęs „Suderinti“, suderina KIPIS prekių muitinio tikrinimo aktą ir laikinojo saugojimo deklaracijos duomenys automatiškai patikslinami pagal KIPIS muitinio tikrinimo akte nurodytus tikrinimo rezultatus.

29. KIPIS muitinio tikrinimo akto duomenys rankiniu būdu perkeliami į Rizikos įvertinimo ir kontrolės sistemos (RIKS) deklaracijos raštu byloje sukurtą patikrinimą.

30. Įforminus Tvarkos aprašo 23 punkte nurodytų prekių laikinąjį saugojimą, KIPIS priemonėmis suformuotas elektroninis pranešimas su laikinojo saugojimo deklaracijos numeriu, jos įforminimo data ir informacija apie muitinio tikrinimo metu nustatytus neatitikimus (prekių kiekio (svorio) arba aprašymo (rūšies), nurodytų SMGS, neatitikimai), jeigu tokių buvo, automatiškai perduodamas į IS „Krovinys“.

31. Tais atvejais, kai į muitinės prižiūrimą uosto komplekso zoną dėl vietos trūkumo negali būti pristatyti visi SMGS važtaraštyje nurodyti vagonai su prekėmis, į KIPIS perduodami tik pristatytų vagonų formos KR-12 duomenys. Pagal juos įforminamas atitinkamų prekių laikinasis saugojimas Tvarkos aprašo 25 ir 30 punktų nustatyta tvarka. Kai įforminamas visų prekių, nurodytų SMGS važtaraštyje, laikinasis saugojimas, prekėms taikyta T1LT procedūra baigiama. Jos pabaiga įforminama Popieriuje surašytų dokumentų naudojimu pagrįstų Sąjungos tranzito procedūrų, taikomų vežant prekes geležinkelių transportu, atlikimo taisyklių 66 punkto nustatyta tvarka.

32. Tais atvejais, kai ne Sąjungos prekės geležinkelių transportu atgabenamos taikant ne T1LT procedūrą, o įprastinę Sąjungos tranzito procedūrą, muitinės pareigūnas, įsitikinęs, kad visi leidime iškrauti prekes nurodyti geležinkelio vagonai yra atvykę į atitinkamą muitinės prižiūrimą uosto komplekso zoną, o ties atitinkama laikinojo saugojimo deklaracija atsiradęs požymis „Prekės pateiktos“, šią procedūrą užbaigia nustatyta tvarka ir paspaudęs „Įforminti“, įformina prekių laikinąjį saugojimą.

 

PENKTASIS SKIRSNIS

LAIKINOJO SAUGOJIMO DEKLARACIJŲ REGISTRAVIMAS IR ATVEJAI, KAI JOS ĮFORMINAMOS NE KIPIS PRIEMONĖMIS AR NEĮFORMINAMOS

 

33. Prie KIPIS saugomų kiekvienos siuntos duomenų automatiškai įrašomas su ta siunta susijusios KIPIS suformuotos laikinojo saugojimo deklaracijos pagrindinis registracijos numeris (MRN), kurį sudaro 17 ženklų:

33.1. 1–6-asis ženklai – data: einamųjų metų paskutinieji du skaitmenys, einamasis mėnuo, einamoji diena (pvz., 2016 m. sausio 4 d. jie yra „160104“);

33.2. 7-asis ženklas – trumpasis brūkšnelis „-“;

33.3. 8–13-asis ženklai naudojami laikinojo saugojimo deklaracijos eilės numeriui žymėti;

33.4. 14-asis ženklas – trumpasis brūkšnelis „-“;

33.5. 15–17-asis ženklai – raidės „BDK“, reiškiančios laikinojo saugojimo deklaraciją.

34. Laikinojo saugojimo deklaracijos numeruojamos nuosekliai, didėjimo tvarka, kiekvieną dieną pradedant nuo „000001“.

35. Tais atvejais, kai KIPIS ir (arba) IS „Krovinys“ neveikia ilgiau kaip 1 valandą nuo Uosto direkcijos Informacinių technologijų pagalbos centro pranešimo, kad įvykiui suteikta būklė „Registruotas“, prekės laikinajam saugojimui įforminti turi būti deklaruojamos pateikiant tranzito deklaraciją ar transporto dokumentus, su kuriais prekės buvo atgabentos į Klaipėdos valstybinį jūrų uostą ir kuriuose pakanka duomenų prekėms identifikuoti ir rizikos vertinimui atlikti.

36. Pradėjus KIPIS ir (arba) IS „Krovinys“ veikti, į KIPIS turi būti nedelsiant įvedami duomenys apie prekių laikinojo saugojimo įforminimą.

37. Laikinojo saugojimo deklaracija KIPIS neįforminama:

37.1. nustačius, kad laikinojo saugojimo deklaracijoje pateikti neteisingi arba ne visi privalomi duomenys;

37.2. nesuderinus prašymo iškrauti ne Sąjungos prekes, atgabentas jūrų ar geležinkelių transportu, su muitinės prižiūrimos uosto komplekso zonos naudotoju arba uosto kapitono tarnybai nepažymėjus laivo atvykimo;

37.3. neįregistravus ne Sąjungos prekių, atgabentų kelių transportu, įvežimo per muitinės prižiūrimos uosto komplekso zonos vartus;

37.4. eksportuojamoms prekėms.

 

III SKYRIUS

PREKIŲ LAIKINOJO SAUGOJIMO TERMINŲ KONTROLĖ

 

38. Prekių laikinojo saugojimo terminus KIPIS kontroliuoja automatiškai.

39. Pasibaigus laikinojo saugojimo terminui KIPIS neįregistruojami jokie su siunta atliekami veiksmai, kol į KIPIS nėra įvestas muitinės sprendimas dėl laikinai saugomų prekių, kurių laikinojo saugojimo terminas pasibaigęs.

 

IV SKYRIUS

LAIKINAI SAUGOMŲ PREKIŲ GABENIMAS MUITINĖS PRIŽIŪRIMOSE UOSTO KOMPLEKSO ZONOSE

 

PIRMASIS SKIRSNIS

PREKIŲ GABENIMAS KELIŲ IR GELEŽINKELIŲ TRANSPORTU

 

40. Kai laikinai saugomų prekių turėtojas pageidauja jas gabenti iš vienos muitinės prižiūrimos Klaipėdos valstybinio jūrų uosto komplekso zonos į kitą kelių ar geležinkelių transportu, netaikydamas Sąjungos tranzito procedūros, KIPIS priemonėmis sukuriamas pergabenimo važtaraštis ir pateikiamas tolesniam derinimui sistemoje (būsena „Pateiktas“). Kiekvienas sukurtas naujas pergabenimo važtaraštis automatiškai atsiranda sąraše „Pergabenimo važtaraščiai“.

41. Laikinai saugomų prekių pergabenimo metu už jas ir galinčių atsirasti mokestinių prievolių įvykdymą atsako uosto komplekso naudotojas, iš kurio laikinojo saugojimo vietos išgabenamos prekės, todėl šio uosto komplekso naudotojo pavadinimas nurodomas pergabenimo važtaraštyje. Šis laukas nekoreguojamas.

42. Gabenti laikinai saugomas prekes leidžiama tik tuo atveju, jeigu pergabenimo važtaraštį KIPIS suderina, jo atitinkamą lauką pažymėdamas „Taip“:

42.1. uosto komplekso naudotojo, iš kurio laikinojo saugojimo vietos prekes norima išgabenti, atsakingas atstovas;

42.2. uosto komplekso naudotojo, į kurio laikinojo saugojimo vietą prekes norima atgabenti, atsakingas atstovas;

42.3. muitinės posto, iš kurio prižiūrimos prekių laikinojo saugojimo vietos prekes numatoma išgabenti, pareigūnas.

43. Jeigu nors vienas Tvarkos aprašo 42.1–42.3 papunkčiuose nurodytas pergabenimo važtaraštį turintis suderinti asmuo pergabenimo važtaraščio nesuderina (nepažymi lauko „Taip“), laikoma, kad prekių gabenti neleista.

44. Prieš suderindamas pergabenimo važtaraštį, muitinės posto, iš kurio prižiūrimos prekių laikinojo saugojimo vietos prekes numatoma išgabenti, pareigūnas priima sprendimą dėl transporto priemonės (konteinerio) plombavimo pergabenimo važtaraštyje privalomai pažymėdamas „Leista neplombuoti“ arba „Neleista“.

45. Muitinės pareigūnui priėmus sprendimą plombuoti transporto priemonę (konteinerį), pergabenimo važtaraštyje nurodomas muitinės plombos numeris.

46. Suderinto pergabenimo važtaraščio būsena pasikeičia iš „Pateiktas“ į „Patvirtintas“.

47. Išgabenant laikinai saugomas prekes kelių transportu, apsaugos darbuotojas pergabenimo važtaraštyje pažymi kelių transporto priemonės išvykimą pro uosto komplekso zonos vartus, o pergabenimo važtaraščio būsena pasikeičia iš „Patvirtintas“ į „Gabenamas“.

48. Išgabenant laikinai saugomas prekes geležinkelių transportu išvykimas iš uosto komplekso zonos fiksuojamas muitinės posto, iš kurio prižiūrimos prekių laikinojo saugojimo vietos prekes numatoma išgabenti, pareigūnui leidus gabenti prekes į paskirties vietą. Pergabenimo važtaraščio būsena pasikeičia iš „Patvirtintas“ į „Gabenamas“.

49. Laikinai saugomų prekių gabenimo metu KIPIS negali būti keičiama prekių paskirties vieta, prekių kodas, pavadinimas, kiekis ir svoris.

50. Gabenant laikinai saugomas prekes į kitą laikinojo saugojimo vietą laikinojo saugojimo deklaracija, laikinojo saugojimo terminai ir siuntos numeris KIPIS išlieka nepakitę.

51. Laikinai saugomas prekes gabenant kelių transportu turi būti laikomasi pergabenimo važtaraštyje nurodyto maršruto.

52. Laikinai saugomų prekių gabenimo užbaigimą fiksuoja uosto komplekso naudotojo, į kurio laikinojo saugojimo vietą atgabentos prekės, darbuotojas. Jeigu prekės pergabentos kelių transportu – pergabenimo važtaraštyje pažymimas kelių transporto priemonės atvykimas pro uosto komplekso zonos vartus, o jeigu geležinkelių transportu – pergabenimo važtaraštyje pažymimas prekių pristatymas į jų paskirties vietą. Abiem atvejais pasikeičia pergabenimo važtaraščio būsena iš „Gabenamas“ į „Atgabentas“.

53. Muitinė ir uosto komplekso naudotojas, iš kurio laikinojo saugojimo vietos prekės išgabentos, prekių pergabenimą į kitą laikinojo saugojimo vietą gali kontroliuoti stebėdamos pergabenimo važtaraščio būsenos pasikeitimą iš „Gabenamas“ į „Atgabentas“ KIPIS pergabenimo važtaraščių sąrašuose.

54. Laikinai saugomų prekių gabenimo į kitą laikinojo saugojimo vietą terminas kontroliuojamas KIPIS priemonėmis ir tikrinama, ar jis nepažeistas. Prekės, gabenamos taikant Tvarkos aprašo nuostatas, turi būti pristatytos į paskirties vietą ir pateiktos muitinei:

54.1. per 3 valandas nuo jų išgabenimo, jeigu prekės gabenamos kelių transportu;

54.2. per vieną darbo dieną nuo jų išgabenimo, jeigu prekės gabenamos geležinkelių transportu. Nurodytasis vienos darbo dienos terminas prasideda prekių išgabenimo dieną ir baigiasi kitos darbo dienos (neįskaitant poilsio ir švenčių dienų) 24 valandą, jeigu muitinės postas, kuriam turi būti pateiktos prekės, dirba visą parą, arba iki šio muitinės posto darbo laiko pabaigos, jeigu jis dirba ne visą parą.

55. Pažeidus gabenimo terminą, tiek pergabenimo važtaraštyje, tiek pergabenimo važtaraščių sąrašuose rodomas raudonos spalvos pranešimas „Pažeistas gabenimo terminas“.

56. Tvarkos aprašo 54 punkte nurodytus terminus dėl susidariusių ypač nepalankių aplinkybių (stichinių nelaimių, transporto priemonių gedimo, eismo nelaimės ir t. t.) prekes gabenančiam arba už jų gabenimą atsakomybę prisiėmusiam asmeniui nedelsiant pateikus rašytinį prašymą muitinės postui, iš kurio prižiūrimos prekių laikinojo saugojimo vietos prekės išgabentos, išimties būdu gali leisti pratęsti:

56.1. iki vienos darbo dienos, skaičiuojant nuo prašymo pateikimo dienos, – prekių išsiuntimo vietą aptarnaujančio Klaipėdos teritorinės muitinės posto viršininkas (arba jo pavaduotojas), o jų nesant – pamainos viršininkas;

56.2. iki trijų darbo dienų, skaičiuojant nuo prašymo pateikimo dienos, – Klaipėdos teritorinės muitinės direktorius (arba jo pavaduotojas).

57. Leidus pratęsti prekių pergabenimo terminą, muitinės posto, iš kurio prižiūrimos prekių laikinojo saugojimo vietos prekės išgabentos, pareigūnas KIPIS pakoreguoja pergabenimo terminą, nurodydamas jo pratęsimo priežastis, ir prideda skaitmenines dokumentų kopijas (prašymo pratęsti terminą, teritorinės muitinės direktoriaus sprendimo ir kitas).

58. Nustačius muitinės plombų ar iš vienos laikinojo saugojimo vietos į kitą pergabentų prekių kiekio ar kitų charakteristikų neatitikimus, muitinės posto, į kurio prižiūrimą prekių laikinojo saugojimo vietą prekės atgabentos, pareigūnas pergabenimo važtaraštyje juos aprašo (tekstiniame lauke nurodo, kad pažeista muitinės plomba, rastas prekių trūkumas ar panašiai) ir teisės aktų nustatyta tvarka imasi būtinų veiksmų padėčiai ištaisyti. Pergabenimo važtaraščio būsena iš „Gabenamas“ arba „Atgabentas“ pasikeičia į „Gabenimas baigtas su trūkumais“. Pergabenimo važtaraštyje matomi neatitikimus užfiksavusio muitinės posto pareigūno identifikaciniai duomenys, neatitikimo fiksavimo data ir laikas.

 

ANTRASIS SKIRSNIS

PREKIŲ GABENIMAS JŪRŲ TRANSPORTU

 

59. Laikinai saugomų prekių turėtojo pageidavimu laikinai saugomos prekės gali būti gabenamos iš vienos tam pačiam uosto komplekso naudotojui priklausančios ir to paties muitinės posto prižiūrimos Klaipėdos valstybinio jūrų uosto komplekso zonos į kitą jūrų transportu, netaikant Sąjungos tranzito procedūros. Toks gabenimas leidžiamas, kai įsipareigojimai, susiję su pageidaujamu gabenimu, numatyti uosto komplekso naudotojo sudarytoje sutartyje su Klaipėdos teritorine muitine ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Pakrančių apsaugos pasienio rinktine dėl prekių gabenimo, laikymo ir tikrinimo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto pasienio kontrolės punkto teritorijoje esančiose muitinės prižiūrimose uosto komplekso zonose.

60. Tvarkos aprašo 59 punkte nurodytas prekių gabenimas jūrų transportu atliekamas tokia tvarka:

60.1. KIPIS priemonėmis pateikiamas prašymas krovai, kuriame tiksliai nurodoma, iš kokios laikinojo saugojimo vietos ir į kokią pageidaujama gabenti prekes, o pastabų lauke nurodomas laivas, kuriuo jas numatoma gabenti.

60.2. Prašymą krovai KIPIS suderina muitinės posto, prižiūrinčio Tvarkos aprašo 59 punkte nurodytas uosto komplekso zonas, pareigūnas.

60.3. Pradėjus krovą, prašymas krovai KIPIS pervedamas į būsena „Vykdomas“. Pakrovus laikinai saugomas prekes į laivą, jų kiekis nustatomas nepriklausomo inspektoriaus ir nurodomas kiekio ir kokybės ataskaitoje.

60.4. Nugabenus prekes į prašyme krovai nurodytą laikinojo saugojimo vietą, jų kiekis vėl nustatomas nepriklausomo inspektoriaus ir nurodomas kiekio ir kokybės ataskaitoje, KIPIS įforminamas generalinis krovos darbų aktas, prie kurio pridedama nepriklausomo inspektoriaus kiekio ir kokybės ataskaitos bei laivo važtaraštis.

61. Prekių gabenimo jūrų transportu uosto komplekse terminą kontroliuoja muitinės postas, prižiūrintis Tvarkos aprašo 59 punkte nurodytas zonas. Jūrų transportu gabenamos laikinai saugomos prekės turi būti pristatytos į paskirties vietą ir pateiktos muitinei per 24 valandas. Šis laikas skaičiuojamas nuo Tvarkos aprašo 60.3 papunktyje nurodyto prašymo krovai KIPIS pervedimo į būseną „Vykdomas“ iki kol bus atlikti visi veiksmai, nurodyti Tvarkos aprašo 60.4 papunktyje. Nustatęs, kad nurodytas terminas pažeistas, muitinės postas teisės aktų nustatyta tvarka imasi būtinų veiksmų padėčiai ištaisyti.

62. Esant būtinumui gali būti pateikiamas prašymas pratęsti prekių gabenimo terminą, kuris gali būti pratęstas Tvarkos aprašo 56 punkte nurodyta tvarka. Leidus pratęsti prekių gabenimo terminą skaitmeninės dokumentų kopijos (prašymo pratęsti gabenimo terminą, teritorinės muitinės direktoriaus sprendimo ir kitos) pridedamos KIPIS prie krovos darbų akto.

63. Laikinai saugomų prekių gabenimui iš vienos laikinojo saugojimo vietos į kitą jūrų transportu taip pat taikomi Tvarkos aprašo 41, 49, 50 ir 56 punktai.

 

V SKYRIUS

PREKIŲ LAIKINOJO SAUGOJIMO UŽBAIGIMAS IR IŠGABENIMAS IŠ MUITINĖS PRIŽIŪRIMŲ UOSTO KOMPLEKSO ZONŲ

 

64. Prekių laikinasis saugojimas užbaigiamas tik muitų teisės aktų nustatyta tvarka atlikus visus su tuo susijusius muitinės formalumus ir atlikus visus toliau išvardytus veiksmus:

64.1. išgabenant jūrų transportu:

64.1.1. prekėms įforminus muitinės procedūrą ar reeksportą;

64.1.2. pakrovus prekes;

64.1.3. per KIPIS gavus informaciją apie krovos darbų atlikimą (krovos darbų akto suformavimą);

64.1.4. suformavus laivo važtaraštį;

64.1.5. laivui išplaukus ir uosto kapitono tarnybos darbuotojui KIPIS pažymėjus laivo išplaukimą;

64.2. išgabenant geležinkelių transportu:

64.2.1. prekėms įforminus muitinės procedūrą ar reeksportą;

64.2.2. pakrovus prekes;

64.2.3. per KIPIS gavus informaciją apie krovos darbų atlikimą (krovos darbų akto suformavimą);

64.3. išgabenant kelių transportu:

64.3.1. prekėms įforminus muitinės procedūrą ar reeksportą;

64.3.2. muitinės pareigūnui pažymėjus leidimą išgabenti prekes iš muitinės prižiūrimos uosto komplekso zonos, KIPIS įrašant dokumento (muitinės deklaracijos, T2L dokumento ar kito dokumento) numerį į CMR važtaraštį;

64.3.3. atitinkamos uosto komplekso zonos KIPIS naudotojo įgaliotam asmeniui KIPIS pažymėjus kelių transporto priemonės išvykimą iš muitinės prižiūrimos uosto komplekso zonos (išvažiavimo per uosto vartus datą, laiką ir vartų pavadinimą).

65. Prekių išgabenimas iš muitinės prižiūrimos uosto komplekso zonos KIPIS pažymimas prie kiekvienos siuntos duomenų nurodant išgabenimo dokumento santrumpą (pvz., „VZT“ reiškia laivo, SMGS ar CMR važtaraštį) ir jo numerį (šį veiksmą automatiškai atlieka KIPIS).

66. Muitinės pareigūnui nustačius pažeidimus, dėl kurių prekių laikinasis saugojimas negali būti užbaigtas, muitinė teisės aktų nustatyta tvarka imasi būtinų veiksmų padėčiai ištaisyti.

67. Asmuo, kuris naudojasi įgaliotojo siuntėjo statusu atliekant Sąjungos ir bendrąją tranzito procedūrą, įforminęs tranzito procedūrą kelių transportu išgabenamoms prekėms, įrašo muitinės suteiktą tranzito deklaracijos numerį į KIPIS.

68. Prekių laikinasis saugojimas taip pat gali būti užbaigtas:

68.1. jų neišgabenant iš uosto, tačiau įforminus muitinės procedūrą ar reeksportą ir įrašius į KIPIS atitinkamos muitinės deklaracijos arba pranešimo apie reeksportą, kuriuo laikomas laivo važtaraštis, suformuotas naudojant KIPIS, numerį;

68.2. sulaikius prekes ir muitinės pareigūnui KIPIS prie konkrečios siuntos duomenų įrašius prekių sulaikymo dokumento numerį;

68.3. muitinės sprendimu, jeigu prekės iš vienos jų laikinojo saugojimo vietos išgabentos, tačiau į kitą prekių laikinojo saugojimo vietą dėl tam tikrų priežasčių jos neatgabentos. Tokių prekių laikinasis saugojimas užbaigiamas paskutiniam dokumentui (pergabenimo važtaraščiui) esant bet kokios galiojančios būsenos;

68.4. prekių turėtojui KIPIS priemonėmis pateikus prašymą ir jį pagrindžiančius dokumentus muitinės postui, iš kurio prižiūrimos prekių laikinojo saugojimo vietos dalis prekių išgabentos į kitą prekių laikinojo saugojimo vietą, prižiūrimą kito muitinės posto, užbaigti prekių laikinąjį saugojimą. Muitinės pareigūnas, įvertinęs pateiktą prašymą, priima sprendimą dėl laikinojo saugojimo užbaigimo.

69. Asmuo, gavęs muitinės pranešimą, kad dėl numatomų ar neplaninių internetinio ryšio sutrikimų muitinė negalės vykdyti veiksmų KIPIS, norėdamas išgabenti prekes iš uosto, kartu su kitais dokumentais muitinei turi pateikti KIPIS priemonėmis atspausdintą ir pasirašytą laikinojo saugojimo deklaracijos spausdintinę kopiją. Vienas jos egzempliorius paliekamas muitinėje.

70. Jeigu laikinai saugotos prekės iš Klaipėdos valstybinio jūrų uosto pasienio kontrolės punkto teritorijoje esančios muitinės prižiūrimos zonos buvo išgabentos (įforminus muitinės procedūrą ar jūrų transportu su laivo važtaraščiu, neįforminus muitinės procedūros) tuo metu, kai KIPIS neveikė, tačiau tokių prekių laikinasis saugojimas buvo įformintas KIPIS priemonėmis, pradėjus KIPIS veikti, į ją turi būti nedelsiant įvedami duomenys apie tų prekių laikinojo saugojimo užbaigimą.

 

VI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

71. Kol prekės nėra pateiktos muitinei, įforminti laikinojo saugojimo deklaraciją draudžiama.

 

_______________________

 

Prekių iškrovimo, laikinojo

saugojimo ir gabenimo naudojant

valstybės įmonės Klaipėdos

valstybinio jūrų uosto direkcijos

Krovinių ir prekių informacinę

sistemą (KIPIS) tvarkos aprašo

priedas

 

LAIKINOJO SAUGOJIMO DEKLARACIJOS STRUKTŪRA IR DUOMENŲ ELEMENTAI

 

I SKYRIUS

LAIKINOJO SAUGOJIMO DEKLARACIJOS STRUKTŪRA

 

1. Laikinojo saugojimo deklaraciją sudaro šios kortelės:

1.1. „Šaknelė“;

1.2. „Kroviniai“;

1.3. „Siuntų nurašymas“;

1.4. „Nuorodos“;

1.5. „Susiję dokumentai“;

1.6. „Prisegti dokumentai“.

2. Pagrindinės kortelės yra „Šaknelė“ ir „Kroviniai“, kurių duomenų elementai aprašyti II ir III skyriuose.

 

II SKYRIUS

KORTELĖS „ŠAKNELĖ“ DUOMENŲ ELEMENTAI

 

3. Dokumento informacija:

3.1. KIPIS numeris: unikalus sistemos suteiktas laikinojo saugojimo deklaracijos pagrindinis registracijos numeris (MRN), nurodytas Tvarkos aprašo 23 punkte, kurį sudaro 17 ženklų:

3.1.1. 1–6-asis ženklai – data: einamųjų metų paskutinieji du skaitmenys, einamasis mėnuo, einamoji diena (pvz., 2016 m. sausio 4 d. jie yra „160104“);

3.1.2. 7-asis ženklas – trumpasis brūkšnelis „-“;

3.1.3. 8–13-asis ženklai naudojami laikinojo saugojimo deklaracijos eilės numeriui žymėti;

3.1.4. 14-asis ženklas – trumpasis brūkšnelis „-“;

3.1.5. 15–17-asis ženklai – raidės „BDK“, reiškiančios laikinojo saugojimo deklaraciją;

3.2. Deklaranto suteiktas numeris: neprivalomas laukas, deklaranto žinioje;

3.3. Būsena: reali deklaracijos būsena, pvz., pateikta, įforminta, užbaigta, pažeistas terminas;

3.4. Pasirašytas dokumentas: neprivalomas laukas;

3.5. Muitinės suteiktas registracijos numeris: perkeliamas KIPIS suteiktas numeris, nurodytas 3.1 papunktyje;

3.6. Registracijos muitinėje data: KIPIS automatiškai įrašo datą, sutrumpintai nurodytą KIPIS suteiktame numeryje, pvz., 2016 m. sausio 4 d. ji yra „2016-01-04“:

3.6.1. 1–4-asis ženklai – einamieji metai;

3.6.2. 5-asis ženklas – trumpas brūkšnelis „-“;

3.6.3. 6–7-asis ženklai – einamasis mėnuo;

3.6.4. 8-asis ženklas – trumpas brūkšnelis „-“;

3.6.5. 9–10-asis ženklai – einamoji diena;

3.7. Įforminimo data: muitinės žyma, kuri atsiranda automatiškai muitinės pareigūnui įforminus laikinąjį saugojimą, šio priedo 3.6 papunktyje nurodytu formatu, pvz., „2016-01-04“;

3.8. Laikinojo saugojimo terminas: muitinės pareigūnas, įformindamas laikinąjį saugojimą, nurodo laikinojo saugojimo terminą šio priedo 3.6 papunktyje nurodytu formatu;

3.9. Muitinės įstaigos kodas: muitinės įstaiga pasirenkama iš Muitinės įstaigų klasifikatoriaus, patvirtinto Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos generalinio direktoriaus 2009 m. birželio 25 d. įsakymu Nr. 1B-351 „Dėl Muitinės įstaigų klasifikatoriaus patvirtinimo“, pvz., „LTLU9000 Malkų įlankos jūrų uosto postas (Perkėlos g. 1c, Klaipėda)“;

3.10. Leidimo taikyti supaprastintą procedūrą numeris: nenaudojamas, paliekamas tuščias;

3.11. Muitinės priežiūros režimo kodas: nenaudojamas, paliekamas tuščias;

3.12. Svoris bruto (pradinis, likutis, galima krauti), kg: nurodoma visų tame dokumente nurodytų prekių masė. Privalomas laukas, užpildomas KIPIS automatiškai, atsižvelgiant į prašymus krovai, krovos darbų aktus, išgabenimo važtaraščius. Pvz., „2000/2000/2000“.

4. Prekių pateikimas muitinei: nurodomas prekių patekimo būdas. Jei prie informacijos „Sutinku, kad transporto priemonės atvykimo laikas būtų laikomas prekių pateikimo laiku“ pažymėta „Taip“, tuomet laikoma, kad prekių pateikimo laikas užfiksuotas pagal faktinį prekių atgabenimo laiką. Tuo atveju, jei prie informacijos „Sutinku, kad transporto priemonės atvykimo laikas būtų laikomas prekių pateikimo laiku“ pažymėta „Ne“, tuomet apie prekių pateikimą atsakingas asmuo informuoja paspausdamas „Pateikti prekes muitinei“.

5. Prekės pateiktos muitinei: nurodoma „Taip“ arba „Ne“.

6. Pateikęs darbuotojas: nurodomi prekes pateikusio asmens duomenys (pagal KIPIS prisijungimo duomenis).

7. Pateikimo data: nurodoma prekių pateikimo data ir tikslus laikas (pvz., 2017-03-23 15:03).

8. Ekspeditorius (Tarpininkas):

8.1. Įmonė: nurodomas įmonės pavadinimas – aktyvi nuoroda, kurią paspaudus pasirodo detali informacija: įmonės kodas iš valstybės įmonės Registrų centro sąrašo, pavadinimas, tipas (pvz., „ekspedijavimo bendrovė“), adresas, valstybė, telefonas, elektroninis paštas;

8.2. Darbuotojas: darbuotojo, kuris pateikia elektroninius duomenis į KIPIS, vardas ir pavardė – aktyvi nuoroda, kurią paspaudus pasirodo detali informacija: vardas ir pavardė, įmonės pavadinimas, padalinio pavadinimas, darbuotojo pareigos, telefonas, elektroninis paštas;

8.3. Pažymos numeris: nenaudojamas, paliekamas tuščias.

9. Buvimo vieta:

9.1. Tipas: nurodomas terminalo tipas: T – terminalas, U – uosto teritorijos naudotojo vieta;

9.2. Pavadinimas ir adresas: nurodoma prekių buvimo vietos pavadinimas ir adresas, pvz., „TT birių trąšų sandėlis, Naujoji uosto g. 23, Klaipėda“;

9.3. Kodas: nurodomas įmonės kodas iš valstybės įmonės Registrų centro sąrašo;

9.4. Krovos bendrovė: nurodomas uosto komplekso naudotojo pavadinimas – aktyvi nuoroda, kurią paspaudus pasirodo detali informacija: uosto komplekso naudotojo kodas iš valstybės įmonės Registrų centro sąrašo, pavadinimas, tipas (pvz., „krovos bendrovė“), adresas, valstybė, telefonas, elektroninis paštas.

10. Siuntėjas: privaloma nurodyti siuntėjo šalies trumpąjį pavadinimą ir kodą (pvz., „Kinija, CN“) iš Šalių ir teritorijų nomenklatūros, pilną siuntėjo pavadinimą ir adresą.

11. Gavėjas: privaloma nurodyti gavėjo šalies trumpąjį pavadinimą ir kodą (pvz., „Baltarusija, BY“) iš Šalių ir teritorijų nomenklatūros, pilną gavėjo pavadinimą ir adresą.

 

III SKYRIUS

KORTELĖS „KROVINIAI“ DUOMENŲ ELEMENTAI

 

12. Eil. Nr.: nurodomas įrašo eilės numeris. Numeruojama automatiškai, pradedant nuo „1“, nuosekliai didėjimo tvarka.

13. Siuntos numeris: KIPIS suteiktas unikalus siuntos numeris, kurį sudaro 15 ženklų (pvz., „160104-000123-L“):

13.1. 1–6-asis ženklai – data: einamųjų metų paskutinieji du skaitmenys, einamasis mėnuo, einamoji diena (pvz., 2016 m. sausio 4 d. jie yra „160104“);

13.2. 7-asis ženklas – trumpasis brūkšnelis „-“;

13.3. 8–13-asis ženklai naudojami laikinojo saugojimo dokumento eilės numeriui žymėti. Laikinojo saugojimo dokumentai numeruojami nuosekliai, didėjimo tvarka, kiekvieną dieną pradedant nuo „000001“;

13.4. 14-asis ženklas – trumpasis brūkšnelis „-“;

13.5. 15-asis ženklas – raidė, reiškianti transporto rūšį, kuria atgabentos prekės: „A“ – kelių transportas, „G“ – geležinkelių transportas, „L“ – jūrų transportas.

14. Konteineris: nurodomas konteinerio numeris iš 11 ženklų:

14.1. 1–4-asis ženklai – raidės;

14.2. 5–11-asis ženklai – skaičiai.

15. Prekių kodas: nurodomas 8 ženklų Kombinuotosios nomenklatūros prekių kodas.

16. Pavadinimas: nurodomas prekių pavadinimas, įkeliamas iš prekių gabenimo važtaraščio.

17. Svoris bruto (pradinis, likutis, galima krauti) kg: nurodoma konkrečios siuntos masė. Privalomas laukas, užpildomas KIPIS, atsižvelgiant į prašymus krovai, krovos darbų aktus, išgabenimo važtaraščius.

18. Deklaruotas svoris neto, kg: konkrečios siuntos masė. Neprivalomas laukas.

19. Deklaruotas tūris, m3: neprivalomas laukas.

20. Deklaruotas vietų skaičius: neprivalomas laukas.

21. Pakuotės rūšis: neprivalomas laukas.

22. Deklaruotas kiekis: neprivalomas laukas.

23. Matavimo vienetai: neprivalomas laukas.

24. Pakrovimo valstybė: nurodomas valstybės, kur prekės pakrautos, trumpasis pavadinimas (pvz., „Ispanija“) iš Šalių ir teritorijų nomenklatūros. Privalomas laukas.

25. Buvimo vieta: neprivalomas laukas. Informacija yra „Šaknelėje“.

26. Atgabenęs transportas: nurodomas transporto priemonės numeris, laivo pavadinimas, valstybės trumpasis pavadinimas (pvz., „Lenkija“) iš Šalių ir teritorijų nomenklatūros. Prekes atgabenus laivu, gali būti nurodomas uosto, iš kurio atgabentos prekės, pavadinimas (pvz., „Gdanskas“).

27. Atvykimo važtaraštis: nurodomas laivo, SMGS ar CMR važtaraštis, su kuriuo atgabentos prekės.

PASTABA. Kortelės „Kroviniai“ duomenų elementai, nurodyti šio priedo 14–19 punktuose, yra neprivalomi laukai, tačiau į juos duomenis gali įrašyti, pasirinkti iš klasifikatorių arba įkelti iš prieš tai buvusio KIPIS suformuoto dokumento ekspeditorius (muitinės tarpininkas). Gali būti įrašyta iki 15 ženklų.

 

IV SKYRIUS

KORTELĖS „SIUNTŲ NURAŠYMAS“ DUOMENŲ ELEMENTAI

 

28. Skiltyje „Bendri duomenys“ nurodomi duomenys apie laikinai saugomas prekes ir informacija apie prekių išgabenimą, jeigu taip nurodo KIPIS naudotojas:

28.1. Eilės numeris: nurodomas įrašo eilės numeris. Numeruojama automatiškai, pradedant nuo „1“, nuosekliai didėjimo tvarka;

28.2. Siuntos numeris: nurodomas siuntos numeris, taip kaip nurodyta šio priedo 13 punkte;

28.3. Pavadinimas: nurodomas prekių pavadinimas;

28.4. Įvežimo deklaracijos MRN: jei yra, nurodomas įvežimo bendrosios deklaracijos registravimo numeris (MRN), jeigu yra privaloma pateikti įvežimo bendrąją deklaraciją;

28.5. Konteineris: nurodomas konteinerio numeris, taip kaip nurodyta šio priedo 14 punkte;

28.6. Galimas nurašyti svoris bruto: nurodomas prekių svoris bruto;

28.7. Paskutinis dokumentas: nurodomas paskutinis KIPIS pateiktas dokumentas;

28.8. Išvykimo važtaraštis: nurodomas prekių išgabenimo važtaraščio numeris, kurį sudaro 17 ženklų (pvz., 170320-000200-VZT):

28.8.1. 1–6-asis ženklai – data: einamųjų metų paskutinieji du skaitmenys, einamasis mėnuo, einamoji diena (pvz., 2017 m. kovo 20 d. jie yra „170320“);

28.8.2. 7-asis ženklas – trumpasis brūkšnelis „-“;

28.8.3. 8–13-asis ženklai naudojami laikinojo saugojimo deklaracijos eilės numeriui žymėti;

28.8.4. 14-asis ženklas – trumpasis brūkšnelis „-“;

28.8.5. 15–17-asis ženklai – raidės „VZT“, reiškiančios važtaraštį, KIPIS transporto dokumentą;

28.9. Saugojimas užbaigtas: jei saugojimas užbaigtas, įrašomas „Taip“, jei prekės laikinai saugomos – „Ne“. Tais atvejais, kai daliai prekių jau atlikti reikalingi muitinės formalumai ir dalis siuntos jau išgabenta, nurodoma „Taip nevisai siuntai“;

28.10. Ekspeditorius (tarpininkas): nurodomas realiuoju laiku už prekes atsakingas asmuo;

28.11. Pridėti dokumentai: nurodomos reikalingos ir pridėtos skaitmeninės dokumentų kopijos.

29. Skiltis „Įforminti dokumentai“ naudojama tik išimtiniais atvejais, kai nėra galimybės dokumentus pildyti KIPIS priemonėmis. Šią skiltį užpildo atitinkamas teises turintis muitinės pareigūnas, nurodydamas informaciją apie prekių išgabenimą, muitinės pareigūnui pažymėjus laikinojo saugojimo pabaigą. Tokiu atveju informacijos KIPIS apie prekių išgabenimą pro uosto vartus, nurodytos Tvarkos aprašo 64.3.3 papunktyje, nebus. Skiltyje „Įforminti dokumentai“ nurodoma:

29.1. Tipas: nurodomas muitinės įforminto dokumento tipas, pasirenkant iš KIPIS pateikto sąrašo (pvz., tranzito deklaracija);

29.2. Numeris: nurodomas muitinės įforminto dokumento numeris;

29.3. Data: nurodoma dokumento įforminimo data;

29.4. Svoris bruto, kg: nurodomas deklaruotas svoris;

29.5. Pastabos;

29.6. Užbaigimą pažymėjo: nurodomas muitinės pareigūnas, atlikęs įrašus apie laikinojo saugojimo pabaigą (automatiškai formuojama KIPIS priemonėmis pagal asmens prisijungimo duomenis).

 

V SKYRIUS

KORTELĖS „NUORODOS“ DUOMENŲ ELEMENTAI

 

30. Šios kortelės duomenys yra užpildomi automatiškai iš KIPIS esančių duomenų:

30.1. Numeris: nurodomas pirminio dokumento numeris;

30.2. Tipas: nurodomas pirminio dokumento tipas (pvz., transporto dokumentas);

30.3. Pavadinimas: nurodomas pirminio dokumento pavadinimas (pvz., laivo važtaraštis);

30.4. Data: nurodoma pirminio dokumento pateikimo KIPIS data.

 

VI SKYRIUS

KORTELĖS „SUSIJĘ DOKUMENTAI“ DUOMENŲ ELEMENTAI

 

31. KIPIS numeris: nurodomas KIPIS sukurto dokumento numeris šio priedo 3.1 papunktyje nurodytu formatu, pvz., „170320-000200-KDA“ (KDA – krovos darbų aktas).

32. Tipas: nurodomas dokumento tipo pavadinimas (pvz., krovos darbų aktas).

33. Būsena: nurodoma dokumento būsena (pvz., „Pateikta“, „Užbaigta“ ar pan.).

34. Data ir laikas: nurodoma data ir laikas pagal paskutinę dokumento būseną.

35. Autorius: nurodomas dokumentą pateikęs asmuo (automatiškai formuojama KIPIS priemonėmis pagal asmens prisijungimo duomenis).

 

VII SKYRIUS

KORTELĖS „PRIDĖTI DOKUMENTAI“ DUOMENŲ ELEMENTAI

 

36. Numeris: nurodomas pridedamo dokumento numeris.

37. Tipas: nurodomas pridedamo dokumento tipas (pvz., sąskaita).

38. Pavadinimas: nurodomas pridedamo dokumento pavadinimas.

39. Data ir laikas: nurodoma pridedamo dokumento pateikimo data ir laikas.

40. Galioja iki: laukas nepildomas.

41. Autorius: nurodomas asmuo, pateikęs pridedamą dokumentą (automatiškai formuojama KIPIS priemonėmis pagal asmens prisijungimo duomenis).

42. Failas: pridėta nuoroda, iš kurios atsiunčiamas dokumentas.

 

________________________