ŽUVININKYSTĖS TARNYBOS

PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJOS

DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos respublikos žemės ūkio ministerijos direktoriaus 2013 m. lapkričio 5 d. įsakymo Nr. V1-156 „Dėl sunkių pažeidimų bylų nagrinėjimo komisijų ir jų darbo reglamento patvirtinimo“ pakeitimo

 

2020 m. rugpjūčio 6 d. Nr. V1-77

Klaipėda

 

 

P a k e i č i u Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos direktoriaus 2013 m. lapkričio 5 d. įsakymą Nr. V1-156 „Dėl sunkių pažeidimų bylų nagrinėjimo komisijų ir jų darbo reglamento patvirtinimo“ ir jį išdėstau nauja redakcija:

ŽUVININKYSTĖS TARNYBOS

PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJOS

DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

Dėl sunkių pažeidimų bylų nagrinėjimo komisijos sudarymo ir jos darbo reglamento patvirtinimo

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos žuvininkystės įstatymo 55 straipsnio 1 dalies 1 punktu ir 2 dalimi:

1. S u d a r a u Sunkių pažeidimų bylų nagrinėjimo komisiją (toliau – komisija):

Komisijos pirmininkas – Erlandas Lendzbergas, Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Žvejybos Baltijos jūroje kontrolės skyriaus vedėjas.

Komisijos pirmininko pavaduotojas – Vitalij Žartun, Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Žvejybos stebėsenos ir kontrolės skyriaus vyriausiasis specialistas.

Komisijos sekretorius – Viktoras Platonovas, Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Žvejybos Baltijos jūroje kontrolės skyriaus vyriausiasis specialistas.

Komisijos nariai:

Alenas Bulauskis, Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Žuvininkystės įsipareigojimų vykdymo skyriaus vedėjas;

Giedrė Globytė, Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Bendrųjų reikalų skyriaus vyriausioji specialistė;

Giedrius Mačernis, Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Žvejybos Baltijos jūroje kontrolės skyriaus vyriausiasis specialistas;

Romas Statkus, Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Žvejybos stebėsenos ir kontrolės skyriaus vyriausiasis specialistas.

2. T v i r t i n u Sunkių pažeidimų bylų nagrinėjimo komisijos darbo reglamentą (pridedama).“

 

 

 

Direktorius                                                                                                                Tomas Kazlauskas

 

PATVIRTINTA

Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos

Respublikos žemės ūkio ministerijos

direktoriaus 2013 m. lapkričio 5 d.

įsakymu Nr. V1-156

(Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos

Respublikos žemės ūkio ministerijos

direktoriaus 2020 m. rugpjūčio 6 d.

įsakymo Nr. V1-77

redakcija)

 

 

 

Sunkių pažeidimų bylų nagrinėjimo komisijos

darbo reglamentas

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.  Sunkių pažeidimų bylų nagrinėjimo komisijos darbo reglamentas (toliau – darbo reglamentas) nustato Sunkių pažeidimų bylų nagrinėjimo komisijos (toliau – komisija) sudarymo ir darbo tvarką.

2.      Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos žuvininkystės įstatymu (toliau – Žuvininkystės įstatymas), Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksu ir kitais Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos teisės aktais bei šiuo darbo reglamentu.

3Komisija ne teismo tvarka nagrinėja administracinius nusižengimus, už kuriuos pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso specialiosios dalies straipsnio ar straipsnio dalies sankciją numatyta bauda, kurios maksimalus dydis neviršija 1500 (vieno tūkstančio penkių šimtų) eurų, bylas.

4.  Komisijos darbas grindžiamas kolegialiu klausimų svarstymu ir sprendimų priėmimu, teisėtumo, proporcingumo ir nešališkumo principais.

5.  Komisiją sudaro nuo penkių iki devynių komisijos narių. Komisijos nariai skiriami dvejiems metams. Tas pats asmuo komisijos nariu gali būti paskirtas ne daugiau kaip dviem kadencijoms iš eilės.

6.  Komisijos dokumentus tvarko, apskaito ir techninį darbą atlieka komisijos sekretorius.

 

II SKYRIUS

KOMISIJOS narių TEISĖS

 

7. Komisijos nariai turi teisę:

7.1. gauti informaciją apie komisijos posėdžius ir juose siūlomų svarstyti sunkių pažeidimų bylų medžiagą;

7.2. gauti žuvininkystės kontrolės pareigūno surašyto sunkaus pažeidimo protokolo kartu su surinkta tyrimo medžiaga kopijas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo protokolo surašymo dienos;

7.3. teikti pastabas ir pasiūlymus dėl komisijos posėdžio darbotvarkės;

7.4. prieš komisijos posėdį ir posėdžio metu susipažinti su žuvininkystės kontrolės pareigūno (-ų) pateikta sunkaus pažeidimo medžiaga (protokolu) ir kitais pateiktais papildomais (pažeidimą įrodančiais) dokumentais;

7.5. išsakyti savo pastabas ir pasiūlymus dėl sunkaus pažeidimo bylos bei sankcijų skyrimo teisės aktų nustatyta tvarka;

7.6. teikti pastabas dėl komisijos posėdžių protokolų, nutarimų projektų.

 

III SKYRIUS

KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

8. Komisijos veiklos forma yra posėdžiai.

9. Komisijos posėdžius šaukia ir posėdžiams pirmininkauja komisijos pirmininkas. Jo nesant, komisijos pirmininko funkcijas vykdo komisijos pirmininko pavaduotojas.

10. Komisijos posėdžiai rengiami gavus žuvininkystės kontrolės pareigūno surašytą sunkaus pažeidimo protokolą ir kitą bylos medžiagą.

11. Komisijos pirmininkas:

11.1. koordinuoja komisijos darbą, atsako už jai pavestų funkcijų atlikimą;

11.2. paskiria komisijos posėdžio datą, laiką ir vietą, pirmininkauja komisijos posėdžiams;

11.3. prireikus atstovauja komisijai kitose valstybės institucijose ir įstaigose;

11.4. prireikus duoda komisijos nariams raštiškus ar žodinius pavedimus atlikti išsamesnį komisijos posėdyje svarstomų klausimų tyrimą, parengti jų įvertinimą, pranešimą komisijos posėdžiui;

11.5. užtikrina ūkio subjekto teises nagrinėjant sunkius pažeidimus;

11.6. pasirašo komisijos posėdžių protokolus, kitus dokumentus, susijusius su komisijos veikla;

11.7. nesant komisijos sekretoriaus, komisijos sekretoriumi paskiria kitą komisijos narį.

12. Komisijos sekretorius, kuris kartu yra ir komisijos narys:

12.1. rengia medžiagą komisijos posėdžiams, tvarko komisijos dokumentų apskaitą;

12.2. praneša komisijos nariams apie komisijos posėdžio datą, laiką ir vietą, siunčia sunkaus pažeidimo medžiagą ir kitus pateiktus papildomus (pažeidimą įrodančius) dokumentus;

12.3. praneša ūkio subjektui, traukiamam atsakomybėn už įtariamą sunkų pažeidimą, ir  byloje dalyvaujantiems asmenims apie komisijos posėdžio datą, laiką ir vietą, siunčia procesinius dokumentus;

12.4. išsiunčia arba įteikia komisijos priimto nutarimo nuorašą ūkio subjektui, dėl kurio priimtas nutarimas, įregistruoja jį Administracinių nusižengimų registre (toliau – ANR) ir suveda į informaciją į Žuvininkystės duomenų informacinę sistemą;

12.5. protokoluoja komisijos posėdžius;

12.6. parengia sunkaus pažeidimo nutarimo projektą;

12.7. įrašo ūkio subjektui už sunkų pažeidimą skirtus taškus Žuvininkystės duomenų informacinėje sistemoje;

12.8. įkelia į ANR skenuotas teismų priimtas nutartis administracinio nusižengimo byloje ir jų duomenis suveda į ANR;

12.9. vykdo kitus komisijos pirmininko pavedimus komisijos posėdžių rengimo klausimais.

13. Komisijos posėdžio darbotvarkė ir posėdyje siūlomų svarstyti klausimų medžiaga komisijos nariams elektroniniu paštu pateikiama ne vėliau kaip prieš 3 (tris) darbo dienas iki komisijos posėdžio.

14. Komisijos posėdis yra teisėtas, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip pusė komisijos narių, iš kurių vienas būtinai turi būti komisijos pirmininkas arba komisijos pirmininko pavaduotojas.

15. Komisijos narys, negalintis dalyvauti posėdyje dėl pateisinamos priežasties, ne vėliau kaip prieš 2 (dvi) darbo dienas iki posėdžio dienos arba, vėliau paaiškėjus kitoms nenumatytoms aplinkybėms, nedelsiant turi apie tai pranešti komisijos pirmininkui arba komisijos sekretoriui.

16. Jeigu yra pagrindo manyti, kad komisijos nario dalyvavimas nagrinėjant sunkaus pažeidimo bylą ir priimant nutarimą sukels interesų konfliktą, komisijos narys pats arba komisijos pirmininkui pareikalavus turi nusišalinti nuo bylos nagrinėjimo. Komisijos nariui nesutikus nusišalinti nuo bylos nagrinėjimo, jį nušalina komisijos pirmininkas. Apie komisijos nario nusišalinimą / nušalinimą pažymima komisijos posėdžio protokole.

17. Komisijos nariai komisijos posėdyje gali dalyvauti tik pasirašę nešališkumo deklaraciją ir konfidencialumo pasižadėjimą (priedas). Komisijos nariai už konfidencialios informacijos atskleidimą atsako Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

18. Komisija savo iniciatyva arba proceso dalyvių prašymu posėdį, kuriame išklausomi proceso dalyviai ir apklausiami liudytojai, ar jo dalį gali paskelbti uždaru, jeigu tai būtina siekiant apsaugoti valstybės ar tarnybos paslaptį arba ūkio subjekto komercinę paslaptį. Toks sprendimas priimamas posėdyje dalyvaujančių komisijos narių balsų dauguma. Jei komisijos narių balsai pasiskirsto po lygiai, lemia komisijos pirmininko balsas.

 

IV skyrius

KOMISIJOS POSĖDŽIO PROTOKOLAS

 

19. Komisijos posėdžiai protokoluojami. Protokole nurodoma:

19.1. posėdžio data ir vieta, protokolo registracijos numeris;

19.2. posėdyje dalyvavę komisijos nariai, kiti posėdyje dalyvaujantys asmenys;

19.3. posėdyje svarstyti klausimai;

19.4. posėdyje priimti sprendimai;

19.5. kita informacija.

20. Komisijos sekretorius komisijos posėdžio protokolo projektą parengia ne vėliau kaip per 5 (penkias) darbo dienas po posėdžio dienos ir elektroniniu paštu išsiunčia posėdyje dalyvavusiems komisijos nariams. Komisijos nariai turi teisę per 3 (tris) darbo dienas nuo protokolo projekto išsiuntimo dienos raštu arba elektroniniu paštu pateikti pastabas dėl protokolo projekto. Jei per 3 (tris) darbo dienas nepateikiama pastabų, laikoma, kad protokolo projektui pritarta. Įvertinus gautas pastabas arba jų negavus, komisijos posėdžio pirmininkas ir sekretorius pasirašo protokolą.

 

V skyrius

KOMISIJOS NUTARIMŲ ĮFORMINIMAS

 

21. Sunkių pažeidimų bylos nagrinėjamos ir nutarimai sunkių pažeidimų bylose priimami ne ilgiau nei per 40 (keturiasdešimt) darbo dienų nuo tos dienos, kai nurodyta komisija gauna administracinio nusižengimo protokolą ir kitą bylos medžiagą. Sankcijos už sunkų pažeidimą negali būti skiriamos, jeigu nuo sunkaus pažeidimo padarymo dienos, o jeigu sunkus pažeidimas yra tęstinis – nuo jo paaiškėjimo dienos, praėjo daugiau kaip 5 (penkeri) metai ir daugiau kaip 2 (dveji) metai nuo sunkaus pažeidimo nustatymo.

22. Apie sunkaus pažeidimo bylos nagrinėjimo datą, laiką ir vietą ne vėliau kaip prieš 10 (dešimt) dienų registruotu laišku fizinio asmens gyvenamosios vietos arba juridinio asmens Juridinių asmenų registre nurodytu buveinės adresu, išskyrus atvejus, kai juridinis asmuo nurodo kitą korespondencijos įteikimo adresą arba, kai šaukimas išsiųstas Juridinių asmenų registre nurodytu elektroninių siuntų pristatymo adresu, pranešama sunkaus pažeidimo padarymu įtariamam ūkio subjektui.

23. Sunkių pažeidimų bylos nagrinėjamos žodinio proceso tvarka. Jeigu pažeidimo padarymu įtariamam ūkio subjektui buvo laiku ir tinkamai pranešta apie bylos nagrinėjimo datą, laiką ir vietą, tačiau ūkio subjektas ar jo atstovas neatvyko ir nepateikė dokumentų, pateisinančių savo neatvykimą, byla gali būti išnagrinėta jam nedalyvaujant.

24. Išnagrinėjusi sunkaus pažeidimo bylą, komisija priima vieną iš Žuvininkystės įstatymo 55 straipsnio 8 dalyje numatytų nutarimų.

25. Nutarime turi būti išdėstyta Žuvininkystės įstatymo 55 straipsnio 9–12 dalyse nurodyta informacija, Žuvininkystės įstatymo 55 straipsnio 8 dalies 1 punkte nurodyto nutarimo atveju –  skirta   sankcija ir skiriamų taškų skaičius.

26. Ūkio subjektui, padariusiam sunkų pažeidimą, komisija nutarimu skiria sankciją, numatytą Žuvininkystės įstatymo 57 straipsnio 1 dalyje, ir (jei skiriama) vieną ar kelias iš papildomų sankcijų, numatytų Žuvininkystės įstatymo 60 straipsnio 1 dalyje.

27. Jeigu sprendžiant klausimą dėl sankcijos už sunkų pažeidimą skyrimo kartu sprendžiamas klausimas dėl sunkaus pažeidimo metu žuvų ištekliams padarytos žalos atlyginimo, nutarime nurodomas išieškotinos žalos dydis, jos atlyginimo terminas ir tvarka.

28. Nutarime turi būti išspręstas klausimas apie paimtus sunkaus pažeidimo padarymo įrankius, priemones ar objektus, taip pat nurodyta nutarimo apskundimo tvarka ir terminas.

29. Komisija ūkio subjektui taškus už sunkaus pažeidimo padarymą skiria Taškų ūkio subjektams ir žvejybos laivų kapitonams už sunkius pažeidimus žuvininkystės srityje skyrimo ir apskaitos tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2015 m. spalio 15 d. įsakymu Nr. 3D-774 „Dėl Taškų ūkio subjektams ir žvejybos laivų kapitonams už sunkius pažeidimus žuvininkystės srityje skyrimo ir apskaitos tvarkos aprašo patvirtinimo“ (toliau – Taškų ūkio subjektams ir žvejybos laivų kapitonams už sunkius pažeidimus žuvininkystės srityje skyrimo ir apskaitos tvarkos aprašas), nustatyta tvarka.

30. Komisija, gavusi informaciją iš kitos Europos Sąjungos valstybės narės kompetentingos institucijos apie skirtą sankciją ūkio subjektui už sunkų pažeidimą, nutarimą skirti taškus priima Taškų ūkio subjektams ir žvejybos laivų kapitonams už sunkius pažeidimus žuvininkystės srityje skyrimo ir apskaitos tvarkos aprašo nustatyta tvarka.

31. Komisijos nutarimas priimamas, kai posėdyje dalyvauja ne mažiau kaip pusė komisijos narių, paprasta posėdyje dalyvaujančių komisijos narių balsų dauguma.

32. Komisijos nutarimą pasirašo komisijos posėdžio pirmininkas ir komisijos sekretorius.

33. Duomenys apie visus sunkius pažeidimus ir priimtus sprendimus privalo būti suvesti į ANR ir tvarkomi vadovaujantis Administracinių nusižengimų registro nuostatais, patvirtintais Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2016 m. gruodžio 28 d. nutarimu Nr. 1278 „Dėl Administracinių teisės pažeidimų registro reorganizavimo ir Administracinių nusižengimų registro nuostatų patvirtinimo“.

34. Komisijos sprendimas dėl administracinio nusižengimo įregistravimo turi būti priimtas ne vėliau kaip per 3 (tris) darbo dienas nuo administracinio nusižengimo nutarimo priėmimo ir įregistruotas ANR ne vėliau kaip per 3 (tris) darbo dienas nuo sprendimo įregistruoti ANR objektą į ANR priėmimo, o jeigu surašomas popierinis procesinis dokumentas, ANR objektas procesinio dokumento pagrindu įregistruojamas ne vėliau kaip per 3 (tris) darbo dienas nuo procesinio dokumento surašymo. Duomenų pakeitimai į ANR įrašomi ne vėliau kaip per 3 (tris) darbo dienas nuo patikslintos informacijos gavimo.

35. Nutarimo nuorašas per 3 darbo dienas nuo nutarimo priėmimo dienos registruotu laišku išsiunčiamas arba įteikiamas ūkio subjektui, dėl kurio jis buvo priimtas.

36. Apie kitos Europos Sąjungos valstybės narės ūkio subjektui skirtą sankciją už  2011 m. balandžio 8 d. Komisijos įgyvendinimo reglamento (ES) Nr. 404/2011, kuriuo nustatomos išsamios Tarybos reglamento (EB) Nr. 1224/2009, nustatančio Bendrijos kontrolės sistemą, kuria užtikrinamas bendrosios žuvininkystės politikos taisyklių laikymasis, įgyvendinimo taisyklės (OL 2011 L 112, p.1), su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2015 m. spalio 28 d. Komisijos įgyvendinimo reglamentu (ES) 2015/1962 (OL 2015 L 287, p. 6), XXX priede nurodytą sunkų pažeidimą žuvininkystės srityje komisija per 5 darbo dienas praneša atitinkamos valstybės narės kompetentingai institucijai.

 

VI skyrius

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

37. Komisijos veiklos dokumentai (posėdžių protokolai, nutarimai, kiti dokumentai) saugomi Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka.

 

_________________

 

Sunkių pažeidimų bylų nagrinėjimo

komisijos darbo reglamento

priedas

 

SUNKIŲ PAŽEIDIMŲ BYLŲ NAGRINĖJIMO komisijos NARIO nešališkumo DEKLARACIJA
ir konfidencialumo pasižadėjimas

 

20_ m. ______________d. Nr. ____

Klaipėda

 

Aš, ____________________________________________________________________ , būdamas

(vardas ir pavardė)

Sunkių pažeidimų bylų nagrinėjimo komisijos (toliau – Komisija) narys:

1. pasižadu objektyviai, dalykiškai, be išankstinio nusistatymo, vadovaudamasis įstatymų viršenybės ir visų ūkio subjektų lygiateisiškumo principais, atlikti savo pareigas;

2. jei paaiškėtų, jog mano dalyvavimas rengiant, svarstant ar priimant Komisijos sprendimus gali sukelti interesų konfliktą, pasižadu nedelsdamas informuoti apie tai Komisijos pirmininką ir nusišalinti nuo sprendimo priėmimo procedūros;

3. pasižadu nesinaudoti informacija, kurią sužinosiu dalyvaudamas Komisijos veikloje, asmeniniais interesais ir neleisti ja naudotis kitiems asmenims;

4. pasižadu išlaikyti paslaptyje visą man pateiktą konfidencialią informaciją bei dokumentus, susijusius su Komisijos veikla, ir naudoti juos tik Komisijos sprendimų rengimo, svarstymo ir priėmimo tikslais;

5. pasižadu neatskleisti konfidencialios informacijos, gautos dalyvaujant Komisijos veikloje, tretiesiems asmenims, išskyrus Lietuvos Respublikos teisės aktų numatytus atvejus.

Esu įspėtas, kad už konfidencialios informacijos atskleidimą turėsiu atsakyti Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

 

_______________                                                                                   _____________________

(parašas)                                                                                                        (vardas ir pavardė)

_________________