HERB21

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRAS

 

 

 

ĮSAKYMAS

 

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRO 2006 M. GEGUŽĖS 25 D. ĮSAKYMO NR. D1-260 „DĖL PREKYBOS SAUGOMŲ RŪŠIŲ LAUKINIAIS AUGALAIS IR GRYBAIS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2014 m. balandžio 25 d. Nr. D1-375

Vilnius

 

 

1. P a k e i č i u Prekybos saugomų rūšių laukiniais augalais ir grybais taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2006 m. gegužės 25 d. įsakymu Nr. D1-260 „Dėl prekybos saugomų rūšių laukiniais augalais ir grybais taisyklių patvirtinimo“:

1. 1. Pakeičiu 1 punktą ir išdėstau jį taip:

1. Prekybos saugomų rūšių laukiniais augalais ir grybais taisyklės (toliau – Taisyklės) reglamentuoja gyvų bei negyvų laukinių augalų (esančių bet kuriame jų biologinio ciklo etape), nurodytų Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvencijos (toliau – CITES konvencija) I–III priedėliuose, 1996 m. gruodžio 9 d. Tarybos reglamento (EB) Nr. 338/97 dėl laukinės faunos ir floros rūšių apsaugos kontroliuojant jų prekybą (OL 2004 m. specialusis leidimas, 15 skyrius, 3 tomas, p. 136) su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2013 m. liepos 29 d. Komisijos reglamentu (EB) Nr. 750/2013 (OL 2013 L 212, p. 1) (toliau – Tarybos reglamentas (EB) Nr. 338/97) A–D prieduose, Europos Bendrijos svarbos gyvūnų ir augalų rūšių, kurioms reikalinga griežta apsauga, sąraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2001 m. gruodžio 12 d. įsakymu Nr. 592 (toliau – Europos Bendrijos svarbos rūšių sąrašas), bei Lietuvos Respublikos saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2003 m. spalio 13 d. įsakymu Nr. 504 (toliau – Lietuvos saugomų rūšių sąrašas), bet kokių jų dalių ir gaminių iš jų (įskaitant medieną ir kitus produktus ar preparatus, kurių sudėtyje, sprendžiant iš kartu su jais pateikiamų dokumentų, užrašų ant pakuotės ar etiketės arba sprendžiant iš kitų aplinkybių, yra išvardintuose teisės aktuose nurodytų rūšių, laukinių augalų, jų dalių ar išvestinių produktų) (toliau – laukiniai augalai) įvežimą (importą) į Lietuvos Respubliką, išvežimą (eksportą, reeksportą) iš jos (toliau – įvežimas (išvežimas)), gabenimą tranzitu per Lietuvos Respublikos teritoriją, prekybą jais Lietuvos Respublikos teritorijoje, šių objektų įvežimo (išvežimo) ir prekybos leidimų išdavimo bei kontrolės tvarką.

Prekyba laukiniais augalais ir grybais Taisyklėse laikoma laukinių augalų ir grybų įvežimas į Lietuvos Respubliką, išvežimas iš jos, jų pirkimas, pardavimas, supirkimas, nuoma, siūlymas parduoti, laikymas ar transportavimas prekybai arba kitas veiksmas, kurį pagrįstai būtų galima tokiu vadinti, įskaitant reklamavimą arba skelbimą, parduoti skatinantį veiksmą ir kvietimą tartis, bet kokie mainai ar keitimasis jais, laukinių augalų viešas eksponavimas (tarp jų ir negyvų laukinių augalų, jų dalių ar gaminių iš jų) siekiant gauti pajamų ar papuošti viešas vietas.

Prekyba saugomų rūšių laukiniais grybais komerciniais tikslais yra draudžiama.

Taisyklių reikalavimai yra privalomi visiems fiziniams ir juridiniams asmenims (toliau – asmenys), esantiems Lietuvos Respublikos teritorijoje.“.

1.2. Pakeičiu 3.2 papunktį ir išdėstau jį taip:

3.2. 2006 m. gegužės 4 d. Komisijos Reglamento (EB) Nr. 865/2006, nustatančio išsamias Tarybos reglamento (EB) Nr. 338/97 dėl laukinės faunos ir floros rūšių apsaugos kontroliuojant jų prekybą įgyvendinimo taisykles (OL 2006 L 166, p. 1), su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2012 m. rugpjūčio 23 d. Komisijos reglamentu (EB) Nr. 792/2012 (OL 2012 L242, p. 13) (toliau – Komisijos Reglamentas (EB) Nr. 865/2006, nustatyti dokumentai;“.

1.3. Pakeičiu 9 punktą ir išdėstau jį taip:

9. Taisyklių 6.1, 6.2, 6.3 punktuose nurodytų rūšių laukiniais augalais prekiauti leidžiama bei leidimai išduodami tik asmenims, teisėtai įgijusiems ir padauginusiems šiuos laukinius augalus dirbtiniu būdu arba teisėtai įvežusiems juos iš kitų šalių.“.

1.4. Pakeičiu III skyriaus antraštę ir išdėstau ją taip:

III. LAUKINIŲ AUGALŲ ĮVEŽIMAS (IŠVEŽIMAS), VEŽIMAS TRANZITU“

1.5. Pakeičiu 10 punktą ir išdėstau jį taip:

10. Įvežant (išvežant) laukinius augalus, nurodytus Taisyklių 6.2. punkte, vadovaujamasi Tarybos Reglamento (EB) Nr. 338/97 bei Komisijos Reglamento (EB) Nr. 865/2006 nustatyta tvarka ir būtina turėti šiuose reglamentuose nurodytus leidimus, sertifikatus bei kitus dokumentus.

Jei įvežami laukiniai augalai nurodyti 6.1 ir 6.3 punktuose į Lietuvos Respubliką iš ne Europos Sąjungos šalių (toliau – trečiosios šalys) bei išvežami iš Lietuvos Respublikos į trečiąsias šalis būtina pateikti Taisyklių 2 priede nurodytos formos leidimą.“

1.6. Pakeičiu 12 punktą ir išdėstau jį taip:

12. Įvežti laukinius augalus į Lietuvos Respubliką iš trečiųjų šalių bei išvežti juos iš Lietuvos Respublikos į trečiąsias šalis, pateikiant juos atitinkamam muitinės sankcionuotam veiksmui arba muitinės procedūrai įforminti, leidžiama tik kartu pateikus Taisyklių 10 punkte nurodytus dokumentus.“.

1.7. Pakeičiu 13 punktą ir išdėstau jį taip:

13. Gabenant Taisyklių 6.2 punkte nurodytus laukinius augalus iš trečiųjų šalių per Lietuvos Respublikos teritoriją tranzitu iš vienos valstybės sienos perėjimo punkte veikiančios muitinės įstaigos į kitą valstybės sienos perėjimo punkte veikiančią muitinės įstaigą, yra taikoma Tarybos Reglamento (EB) Nr. 338/97 bei Komisijos Reglamento (EB) Nr. 865/2006 tranzitui nustatyta tvarka, t. y. išvykimo bei paskirties muitinės įstaigoms turi būti pateikti CITES konvencijos numatyta tvarka trečiųjų šalių valdymo institucijų, atsakingų už CITES konvencijos reikalavimų įgyvendinimą, išduoti leidimai.“.

1.8. Pakeičiu 14 punktą ir išdėstau jį taip:

14. Taisyklių 7 ir 10 punktuose nurodytus leidimus išduoda Aplinkos apsaugos agentūra:

14.1. Komisijos Reglamento (EB) Nr. 865/2006 nustatytos formos dokumentus 6.2 punkte nurodytiems laukiniams augalams įvežti (išvežti), užpildytus lietuvių ir anglų kalbomis;

14.2. Taisyklių 2 priede nustatytos formos leidimą 6.1, 6.3 punktuose nurodytiems laukiniams augalams įvežti (išvežti) iš (į) trečiąsias šalis;

14.3. Taisyklių 1 priede nustatytos formos leidimą prekiauti 6.1, 6.2, 6.3 punktuose nurodytais laukiniais augalais.“

1.9. Pripažįstu netekusiu galios 15 punktą.

1.10. Pakeičiu 16 punktą ir išdėstau jį taip:

16. Leidimui įvežti (išvežti) augalus, jų dalis ir gaminius iš jų gauti asmenys Aplinkos apsaugos agentūrai (dokumentai gali būti teikiami per elektroninę Aplinkosaugos leidimų išdavimo informacinę sistemą (toliau – ALIS), kurios nuostatai patvirtinti Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2010 m. gruodžio 1 d. įsakymu Nr. D1-963 „Dėl aplinkosaugos leidimų informacinės sistemos (ALIS) nuostatų patvirtinimo“, turi pateikti:

16.1. Komisijos Reglamente (EB) Nr. 865/2006 nustatyto pavyzdžio paraišką, jei ketinama įvežti (išvežti) Taisyklių 6.2 punkte nurodytus laukinius augalus. Jei ketinama įvežti (išvežti) Taisyklių 6.1 ir 6.3 punktuose nurodytus laukinius augalus – prašymą, kuriame turi būti nurodyta laukinius augalus įvežančio (išvežančio) fizinio asmens vardas ir pavardė, asmens kodas, adresas (juridinio asmens – pavadinimas, įmonės kodas, buveinė), įvežamų (išvežamų) laukinių augalų rūšių lietuviški ir (arba) moksliniai (lotyniški) pavadinimai, kiekis, gaminiai iš jų – gaminių pavadinimai, augalų rūšių, iš kurių jie pagaminti, lietuviški ir (arba) moksliniai (lotyniški) pavadinimai), kiekis, įvežimo (išvežimo) tikslas, duomenys apie kilmę;

16.2. teisėtą laukinių augalų įsigijimą patvirtinančių ir Taisyklių 3 punkte nurodytų dokumentų originalus ir (ar) kopijas.“.

1.11. Papildau šiuo nauju 161. punktu:

161. Gavusi prašymą išduoti Leidimui įvežti (išvežti) augalus, jų dalis ir gaminius iš jų Aplinkos apsaugos agentūra per 5 darbo dienas nuo prašymo gavimo dienos išsiunčia pareiškėjui pranešimą raštu arba el. paštu, kad prašymas yra gautas. Šiame pranešime pateikiama informacija, nurodyta Lietuvos Respublikos paslaugų įstatymo 7 straipsnio 4 dalyje.

Jeigu pareiškėjas pateikia neišsamų prašymą arba pateikia ne visą informaciją, kurios reikia leidimui išduoti, Aplinkos apsaugos agentūra per 5 darbo dienas nuo prašymo gavimo dienos praneša pareiškėjui raštu arba el. paštu apie būtinybę pateikti trūkstamą informaciją ir apie tai, kad terminas leidimui išduoti skaičiuojamas nuo visų patikslintų duomenų ir reikiamos informacijos leidimui išduoti gavimo dienos.“.

1.12. Pakeičiu 18 punktą ir išdėstau jį taip:

18. Asmenys leidimui prekiauti Taisyklių 6.1, 6.2 ir 6.3 punktuose minimais laukiniais augalais gauti Aplinkos apsaugos agentūrai turi pateikti prašymą, kuriame turi būti nurodyta fizinio asmens vardas ir pavardė, asmens kodas, adresas (juridinio asmens – pavadinimas, įmonės kodas, buveinė), visos numatomos prekybos vietos (nuolatinės ir laikinos). Prašymas gali būti teikiamas per ALIS.“.

1.13. Papildau šiuo nauju 181 punktu:

181. Gavusi prašymą išduoti Leidimą prekiauti saugomų rūšių laukiniais augalais, Aplinkos apsaugos agentūra per 5 darbo dienas nuo prašymo gavimo dienos išsiunčia pareiškėjui pranešimą raštu arba el. paštu, kad prašymas yra gautas. Šiame pranešime pateikiama informacija, nurodyta Lietuvos Respublikos paslaugų įstatymo 7 straipsnio 4 dalyje.

Jeigu pareiškėjas pateikia neišsamų prašymą arba pateikia ne visą informaciją, kurios reikia Leidimui prekiauti saugomų rūšių laukiniais augalais išduoti, Aplinkos apsaugos agentūra per 5 darbo dienas nuo prašymo gavimo dienos praneša pareiškėjui raštu arba el. paštu apie būtinybę pateikti trūkstamą informaciją ir apie tai, kad terminas leidimui išduoti skaičiuojamas nuo visų patikslintų duomenų ir reikiamos informacijos leidimui išduoti gavimo dienos.“.

1.14. Pakeičiu 20 punktą ir išdėstau jį taip:

20. Aplinkos apsaugos agentūra leidimą įvežti (išvežti) laukinius augalus, nurodytus Taisyklių 6.2 punkte, išduoda vadovaudamasi Komisijos Reglamento (EB) Nr. 865/2006 nustatyta tvarka ir terminais.

Aplinkos apsaugos agentūra 14.2 ir 14.3 punktuose nurodytus leidimus išduoda arba motyvuotu raštu informuoja pareiškėją apie sprendimą leidimo neišduoti per 30 kalendorinių dienų. Aplinkos apsaugos agentūrai neišdavus leidimo prekiauti saugomų rūšių laukiniais augalais ar nepateikus motyvuoto atsakymo per 30 kalendorinių dienų nuo prašymo ir kitų reikalingų dokumentų gavimo dienos, laikoma, kad leidimas išduotas.“.

1.15. Pakeičiu 21 punktą ir išdėstau jį taip:

21. Taisyklių 1 priede nurodytos formos leidimas išrašomas dviem egzemplioriais: pirmasis skirtas asmeniui, įvežančiam (išvežančiam) laukinius augalus, antrasis – jį išdavusiai Aplinkos apsaugos agentūrai kontrolės reikmėms.

Taisyklių 2 priede nurodytos formos leidimas išrašomas trim egzemplioriais: pirmasis egzempliorius skirtas asmeniui, įvežančiam (išvežančiam) laukinius augalus, antras – muitinei, trečias – jį išdavusiai Aplinkos apsaugos agentūrai kontrolės reikmėms.

Išduoti, grąžinti ir pripažinti negaliojančiais leidimai nustatyta tvarka registruojami Aplinkos apsaugos agentūroje.

Iki kiekvienų metų vasario 1 d. Aplinkos apsaugos agentūra Aplinkos ministerijai teikia išsamią ataskaitą apie praėjusiais metais išduotus Taisyklių 14 punkte nurodytus leidimus, nurodydama leidimų skaičių, vežtų laukinių augalų rūšis, kiekį, eksporto, importo ir kilmės šalis, kitą informaciją, nurodytą išduotuose leidimuose.“.

1.16. Pakeičiu 22 punktą ir išdėstau jį taip:

22. Leidimų įvežti (išvežti) Taisyklių 6.2 punkte nurodytus laukinius augalus galiojimas nustatomas pagal Komisijos Reglamento (EB) Nr. 865/2006 reikalavimus. Kitų leidimų įvežti (išvežti) laukinius augalus galiojimas negali būti ilgesnis kaip 6 mėnesiai nuo leidimo išdavimo datos.

Leidimai prekiauti Taisyklių 6.1, 6.2 ir 6.3 punktuose išvardintais laukiniais augalais išduodami neterminuotam laikui.

Leidimo turėtojas negali savo vardu įgalioti kitų asmenų vykdyti leidimu, nurodytu Taisyklių 7 ar 10 punkte, leistą veiklą.“.

1.17. Pakeičiu 23 punktą ir išdėstau jį taip:

23. Asmeniui, praradusiam Taisyklių 7, 10 punktuose nurodytus leidimus, pateikus prašymą ir motyvuotą paaiškinimą, Aplinkos apsaugos agentūra ne vėliau kaip per 10 darbo dienų išduoda leidimo dublikatą su žyma „Dublikatas“.“.

1.18. Pripažįstu netekusiu galios 24.1 punktą.

1.19. Pakeičiu 241 punktą ir išdėstau jį taip:

241. Jeigu leidimams gauti dokumentai, nurodyti Taisyklių 16–19 ir 24 punkte, pateikiami naudojant ALIS, Aplinkos apsaugos agentūra, naudodamasi ALIS, informuoja pareiškėją apie dokumentų priėmimą, prašymo nagrinėjimą, leidimo išdavimą, apie priimtą sprendimą leidimo neišduoti, taip pat teikia klausimus dėl duomenų patikslinimo. Jeigu dokumentai pateikiami nesinaudojant ALIS, ši informacija pareiškėjui pateikiama raštu arba prašyme nurodytu el. pašto adresu.“.

1.20. Pakeičiu 27 punktą ir išdėstau jį taip:

27. Leidimai įvežti (išvežti) ir (arba) prekiauti laukiniais augalais neišduodami, jeigu:

27.1. leidimo išdavimas prieštarautų CITES konvencijos, Tarybos Reglamento (EB) Nr. 338/97, Komisijos Reglamento (EB) Nr. 865/2006 nuostatoms;

27.2. pateikti ne visi dokumentai, numatyti Taisyklių 16, 17 ir 18 punktuose, juose yra ne visi būtini duomenys arba jie netinkamai įforminti;

27.3. asmuo, prašantis leidimo, per praėjusius vienerius metus daugiau nei kartą administracine tvarka baustas už Taisyklių reikalavimų nesilaikymą arba laukiniai augalai, paimti iš gamtinės aplinkos, buvo ar yra laikomi, dauginami, transportuojami, įvežami (išvežami) ir naudojami pažeidžiant Lietuvos Respublikos laukinės augalijos įstatymo, Taisyklių ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių laukinės augalijos apsaugą, naudojimą ir globą, reikalavimus;

27.4. dokumentai leidimams gauti pateikti nesilaikant Tarybos Reglamente (EB) Nr. 338/97 ir Komisijos Reglamente (EB) Nr. 865/2006 nustatytų reikalavimų;

27.5. leidimo išdavimas prieštarautų Europos Komisijos reglamentų, sustabdančių tam tikrų laukinių gyvūnų ir augalų rūšių įvežimą į Bendriją, reikalavimams;

27.6. ketinama įvežti (išvežti) ir (arba) prekiauti invazinių Lietuvoje rūšių sąraše nurodytais augalais ar jų dalimis.“.

1.21. Pripažįstu 28 punktą netekusiu galios.

1.22. Pakeičiu 30 punktą ir išdėstau jį taip:

30. Leidimus laukiniams augalams įvežti (išvežti) ir (arba) prekiauti už Taisyklių reikalavimų pažeidimus gali pripažinti negaliojančiais šiuos leidimus išdavusi Aplinkos apsaugos agentūra. Aplinkos apsaugos agentūra apie pripažintus negaliojančiais leidimus įvežti (išvežti) saugomų rūšių laukinius augalus informuoja Muitinės departamentą prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos. Negaliojantį leidimą būtina grąžinti Aplinkos apsaugos agentūrai.“

1.23. Papildau šiuo nauju 301 punktu:

301. Leidimo prekiauti saugomų rūšių laukiniais augalais galiojimas panaikinamas, jeigu asmuo, kuriam buvo išduotas leidimas prekiauti saugomų rūšių laukiniais augalais (bent vienu iš šių atvejų):

301.1. pateikia rašytinį prašymą panaikinti leidimą;

301.2. juridinis asmuo likviduojamas ar reorganizuojamas baigdamas veiklą kaip savarankiškas juridinis asmuo;

301.3. fizinis asmuo miršta;

301.4. per kalendorinius metus daugiau negu kartą pažeidė Prekybos saugomų rūšių laukiniais augalais ir grybais taisykles.“

1.24. Papildau šiuo nauju 302 punktu:

302. Leidimo prekiauti saugomų rūšių laukiniais augalais galiojimas sustabdomas, jeigu:

302.1. kontroliuojančiai institucijai nepateikiami teisėtą saugomų laukinių augalų ir grybų rūšių įsigijimą bei jų kilmę patvirtinantys dokumentai, nurodyti Taisyklių 3 punkte;

302.2. kontroliuojančiai institucijai įmonėje ar prekybos vietoje (įmonės padalinyje) nepateikiamas leidimas prekiauti saugomų rūšių laukiniais augalais ar jo kopija, kaip nustatyta Taisyklių 8 punkte.“.

1.25. Papildau šiuo nauju 303 punktu:

303. Prieš priimdama sprendimą dėl Leidimo prekiauti saugomų rūšių laukiniais augalais sustabdymo ar panaikinimo, Aplinkos apsaugos agentūra įspėja leidimo turėtoją ir nustato ne ilgesnį kaip 30 kalendorinių dienų terminą nustatytiems trūkumams pašalinti.“.

1.26. Pakeičiu 34 punktą ir išdėstau jį taip:

34. Taisyklių 33 punkte nurodytų dokumentų muitinis įforminimas atliekamas Komisijos Reglamento (EB) Nr. 865/2006 nustatyta tvarka. Užbaigus dokumentų muitinį įforminimą, jie perduodami Aplinkos apsaugos agentūrai Komisijos Reglamento (EB) Nr. 865/2006 nurodyta tvarka.

Įvežant (išvežant) Taisyklių 6.1 ir 6.3 punktuose nurodytus laukinius augalus iš (į) trečiąsias šalis, valstybės sienos perėjimo punkte veikiančios muitinės įstaigos, per kurią įvežama (išvežama) siunta, muitinės pareigūnas užpildo kartu su muitinės deklaracija arba kitu dokumentu muitinės naudojamu prekių įvežimui (išvežimui) įforminti pateikto Taisyklių 2 priede nurodytos formos leidimo asmeniui ir muitinei skirto egzemplioriaus muitinės žymoms skirtą langelį, kuriame įrašo faktinį nurodytų leidime įvežamų (išvežamų) laukinių augalų skaičių ar kiekį, nurodo įvežimo (išvežimo) datą. Langelio įrašai tvirtinami juos padariusio muitinės pareigūno parašu, asmens spaudu ir muitinės įstaigos antspaudu.

Sutvarkius įrašus, vienas leidimo įvežti (išvežti) laukinius augalus egzempliorius grąžinamas įvežančiam (išvežančiam) asmeniui, antras – išsiunčiamas Aplinkos apsaugos agentūrai.“.

1.27. Pakeičiu 35 punktą ir išdėstau jį taip:

35. Laukinių augalų įvežimo (išvežimo) ir prekybos kontrolę pagal kompetenciją vykdo Aplinkos apsaugos agentūra, Aplinkos ministerijos regionų aplinkos apsaugos departamentai, jų miestų ar rajonų agentūros, Lietuvos Respublikos muitinė.“.

1.28. Pakeičiu 36 punktą ir išdėstau jį taip:

36. Laukiniai augalai į šalies teritoriją bei iš jos gali būti vežami tik per pasienio punktus, nurodytus Pasienio kontrolės punktų, per kuriuos leidžiama išvežti iš Lietuvos Respublikos ir įvežti į ją laukinių gyvūnų ir augalų rūšių, įrašytų į 1996 m. gruodžio 9 d. Tarybos reglamento (EB) Nr. 338/97 dėl laukinių gyvūnų ir augalų rūšių apsaugos kontroliuojant prekybą jais priedus ir Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvencijos priedėlius, egzempliorius, sąraše, patvirtintame 2003 m. liepos 14 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 904 „Dėl pasienio kontrolės punktų, per kuriuos leidžiama išvežti iš Lietuvos Respublikos ir įvežti į ją laukinių gyvūnų ir augalų rūšių, įrašytų į 1996 m. gruodžio 9 d. Tarybos reglamento (EB) Nr. 338/97 dėl laukinių gyvūnų ir augalų rūšių apsaugos kontroliuojant prekybą jais priedėlius ir Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvencijos priedus, egzempliorius, sąrašo patvirtinimo.“.

1.29. Pakeičiu 37 punktą ir išdėstau jį taip:

37. Išvežant iš Lietuvos Respublikos ar įvežant į Lietuvos Respubliką laukinius augalus, nurodytus Taisyklių 6.1, 6.3 punktuose, iš Europos Sąjungai nepriklausančių šalių, muitinės įstaigai su muitinės deklaracija arba kitu dokumentu, muitinės naudojamu prekių įvežimui (išvežimui) įforminti, paprašius privaloma pateikti Taisyklių 3 punkte nurodytus įsigijimą patvirtinančius dokumentus.“.

1.30. Pakeičiu 38 punktą ir išdėstau jį taip:

38. Laukiniai augalai, įvežami į Lietuvos Respubliką ar išvežami iš jos pažeidžiant CITES konvencijos, Tarybos Reglamento (EB) Nr. 338/97, Komisijos Reglamento (EB) Nr. 865/2006 ar Taisyklių nuostatas, sulaikomi, konfiskuojami ar perduodami kilmės šalies kompetentingai institucijai Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

Muitinė, sulaikiusi įvežamų (išvežamų) laukinių augalų siuntą, nedelsdama apie tai informuoja Aplinkos apsaugos agentūrą. Gyvų laukinių augalų sulaikymo atveju Aplinkos apsaugos agentūra imasi visų priemonių, būtinų sulaikytų laukinių augalų gabenimo į specialias jų laikymui (saugojimui) pritaikytas vietas organizavimui.

Tokio laukinių augalų gabenimo rizika ir išlaidos tenka asmeniui (įskaitant ir transporto priemonės savininką), ketinusiam įvežti (išvežti) sulaikytą siuntą.“

1.31. Pakeičiu Prekybos saugomų rūšių laukiniais augalais taisyklių 1 priedą ir išdėstau jį nauja redakcija (pridedama).

2. N u s t a t a u, kad įsakymas įsigalioja 2014 m. liepos 1 d.

 

 

 

Aplinkos ministras                                                                                             Valentinas Mazuronis

 


 

Prekybos saugomų rūšių laukiniais

augalais taisyklių

1 priedas

 

(Leidimo formos pavyzdys)

 

(Lietuvos Respublikos herbas)

 

APLINKOS APSAUGOS AGENTŪRA

 

LEIDIMAS

PREKIAUTI SAUGOMŲ RŪŠIŲ LAUKINIAIS AUGALAIS

 

__________________ Nr. _________

(data)                               

_________________________

(vieta)

Leidžiama pagal pateiktą _____________________________________________________

(juridinio asmens pavadinimas ir kodas)

(fizinio asmens vardas, pavardė)

_______________________________________________________________________________

(juridinio ar fizinio asmens adresas, juridinio asmens pagrindinės veiklos rūšys)

_______________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

prašymą parduoti, supirkti, naudoti kitais komerciniais tikslais (nereikalingą išbraukti)

laukinius augalus, jų dalis, gaminius iš augalų (nereikalingą išbraukti):

_______________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

 

Prekybos vietos (stacionarios ir laikinos): _______________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

 

 

 

 

____________________ A.V. ___________________ ________________

(pareigūno pareigų pavadinimas) (parašas) (vardas ir pavardė)