LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO, MOKSLO IR SPORTO

 

MINISTRAS

 

 

ĮSAKYMAS

DĖL VAIKŲ AVIACINIAM ŠVIETIMUI NAUDOJAMŲ ORLAIVIŲ NAUDOJIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2020 m. sausio 13 d. Nr. V-34

Vilnius

 

 

Įgyvendindamas Lietuvos Respublikos aviacijos įstatymo 3 straipsnio 5 dalį:

1.  T v i r t i n u  Vaikų aviaciniam švietimui naudojamų orlaivių naudojimo tvarkos aprašą (pridedama).

2. P r i p a ž į s t u  netekusiu galios Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2004 m. lapkričio 12 d įsakymą Nr. ISAK-1779 „Dėl orlaivių naudojimo vaikų aviaciniam švietimui ir mokymui tvarkos aprašo patvirtinimo“.

 

 

 

Švietimo, mokslo ir sporto ministras                                                           Algirdas Monkevičius

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos švietimo,

mokslo ir sporto ministro

2020 m. sausio 13 d. įsakymu Nr. V-34

 

 

VAIKŲ AVIACINIAM ŠVIETIMUI NAUDOJAMŲ ORLAIVIŲ NAUDOJIMO TVARKOS APRAŠAS

 

 

1. Vaikų aviaciniam švietimui naudojamų orlaivių naudojimo tvarkos aprašas (toliau  – aprašas) nustato pagrindinius reikalavimus naudojimuisi vaikų aviaciniam švietimui skirtais orlaiviais.

2. Šis aprašas taikomas švietimo teikėjams, įgyvendinantiems neformaliojo vaikų švietimo programas, kurių ugdymo proceso metu naudojami orlaiviai, atitinkantys Lietuvos Respublikos aviacijos įstatyme nustatytus reikalavimus: bemotoriai orlaiviai, kurių minimalus greitis ne didesnis kaip 45 km/val., maksimali kilimo masė ne didesnė kaip 170 kg (toliau – vaikų aviacijos orlaiviai). Vaikų aviacijos orlaiviai nėra civilinės aviacijos objektas, jie naudojami tik vaikų aviaciniam švietimui ir žymimi užrašu „VAIKŲ AVIACIJA“.

3. Šiame apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme vartojamas sąvokas.

4. Už mokinių sveikatą ir saugą vaikų aviacinio švietimo metu atsako švietimo teikėjas.

5. Švietimo teikėjas, rengdamas neformaliojo vaikų švietimo programos turinį ir numatydamas ugdymo metodus, vaikų aviacijos orlaivių priežiūrą ir smulkų remontą bei paruošimą skrydžiams numato kaip ugdymo proceso dalį, kuriuos atlieka mokiniai, vadovaujami neformaliojo švietimo mokytojo ir / ar skraidymo instruktoriaus.

6. Technines sąlygas vaikų aviacijos orlaivių konstravimui, gamybai, priežiūrai, remontui, vadovaudamasis teisės aktais, reglamentuojančiais sveikatos ir saugos užtikrinimą, tvirtina švietimo teikėjas. Minėtų orlaivių projektų tinkamumą gamybai, o pagamintų – tinkamumą mokomiesiems skrydžiams vykdyti, vertina švietimo teikėjo sudaryta komisija. Vaikų aviacijos orlaiviai priimami naudoti švietimo teikėjo nustatyta tvarka.

7. Neformaliojo vaikų švietimo programoje numatyti mokomieji skrydžiai vykdomi ne didesniame kaip 5 metrų aukštyje specialiai įrengtoje, paženklintoje, ne didesnėje kaip 500 metrų ilgio ir 50 metrų pločio aikštelėje. Skrydžių organizavimo tvarką, leistinas meteorologines sąlygas skrydžių metu, techninius skraidymo parametrus ir reikalavimus pagalbinei skraidymo įrangai nustato švietimo teikėjas.

8. Vaikų aviacijos orlaivio tinkamumas nustatomas prieš kiekvieną skrydį, jį atlieka neformaliojo švietimo mokytojas ir / ar skraidymo instruktorius, vadovaudamasis švietimo teikėjo patvirtinta instrukcija.

9. Mokomuosiuose skrydžiuose dalyvauja mokiniai, išklausę saugaus elgesio aerodrome instruktažą ir kurių žinios yra patikrintos švietimo teikėjo nustatyta tvarka.