KV zenklas 2cm

LIETUVOS KARIUOMENĖS VADAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL ILGALAIKIO DARBO IŠMOKŲ SKYRIMO, APSKAIČIAVIMO IR MOKĖJIMO

TVARKOS APRAŠo PATVIRTINIMO

 

2017 m. lapkričio 30 d. Nr. V-1624

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos darbo kodekso 57 straipsnio 9 dalimi, Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo 13 straipsnio 8 dalimi,

tvirtinu Ilgalaikio darbo išmokų skyrimo, apskaičiavimo ir mokėjimo tvarkos aprašą (pridedama).

 

 

 

Lietuvos kariuomenės vadas                                                                gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas

 

Patvirtinta

Lietuvos kariuomenės vado

2017 m.  lapkričio 30 d.

įsakymu Nr. V-1624

 

 

ILGALAIKIO DARBO IŠMOKŲ SKYRIMO, APSKAIČIAVIMO IR MOKĖJIMO

TVARKOS APRAŠAS

 

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.    Ilgalaikio darbo išmokų skyrimo, apskaičiavimo ir mokėjimo tvarkos aprašas (toliau – Tvarkos aprašas) reglamentuoja ilgalaikio darbo išmokų Lietuvos kariuomenės (toliau – LK) darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartis, (toliau – darbuotojas) skyrimo, apskaičiavimo ir mokėjimo tvarką.

2.    Šis Tvarkos aprašas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos darbo kodeksu, Lietuvos Respublikos garantijų darbuotojams jų darbdaviui tapus nemokiam ir ilgalaikio darbo išmokų įstatymu.

3.    Tvarkos apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Tvarkos aprašo 2 punkte nurodytuose teisės aktuose.

 

II SKYRIUS

ILGALAIKIO DARBO IŠMOKOS

 

4.    Teisę į ilgalaikio darbo išmoką turi darbuotojas, kurio darbo santykiai pagal nutraukiamą darbo sutartį LK atleidimo iš darbo dieną nepertraukiamai tęsėsi daugiau negu penkerius metus ir kuris yra atleistas iš darbo Lietuvos Respublikos darbo kodekso 57 straipsnyje nurodytu pagrindu.

5.    Ilgalaikio darbo išmoka šio Tvarkos aprašo 4 punkte nurodytiems darbuotojams mokama iš LK padaliniui, iš kurio darbuotojas yra atleistas, skirtų valstybės biudžeto asignavimų darbo užmokesčiui.

 

III SKYRIUS

ILGALAIKIO DARBO IŠMOKŲ SKYRIMAS

 

6.    Teisę į ilgalaikio darbo išmoką turinčiam darbuotojui, jį atleidus iš darbo ir kai tarp jo ir LK (bet kurio LK padalinio) per trijų mėnesių laikotarpį po atleidimo nesudaroma nauja darbo sutartis, iš LK padaliniui skirtų valstybės biudžeto asignavimų darbo užmokesčiui skiriama:

6.1.    jo vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžio ilgalaikio darbo išmoka – kai darbo santykiai su LK (bet kuriuo LK padaliniu) atleidimo iš darbo dieną tęsėsi nuo penkerių iki dešimt metų;

6.2.    dviejų jo vidutinių mėnesinių darbo užmokesčių dydžio ilgalaikio darbo išmoka – kai darbo santykiai su LK (bet kuriuo LK padaliniu) atleidimo iš darbo dieną tęsėsi nuo dešimt iki dvidešimt metų;

6.3.    trijų jo vidutinių mėnesinių darbo užmokesčių dydžio ilgalaikio darbo išmoka – kai darbo santykiai su LK (bet kuriuo LK padaliniu) atleidimo iš darbo dieną tęsėsi dvidešimt ir daugiau metų.

7.    Ilgalaikio darbo išmokos šio Tvarkos aprašo 4 punkte nurodytiems darbuotojams, kurie ne vėliau kaip per šešis mėnesius po atleidimo iš darbo kreipėsi šiame Tvarkos apraše nustatyta tvarka į LK padalinį, iš kurio buvo atleistas, skiriamos ne anksčiau kaip praėjus trims mėnesiams nuo atleidimo dienos.

8.    Ilgalaikio darbo išmokas skiria LK padalinys, iš kurio darbuotojas buvo atleistas, o ilgalaikio darbo išmokoms skirti reikalingi duomenys gaunami Lietuvos Respublikos apdraustųjų valstybiniu socialiniu draudimu ir valstybinio socialinio draudimo išmokų gavėjų registre, taip pat tikrinami naudojantis Valstybės tarnautojų registru ir Personalo valdymo informacine sistema (toliau – PerVIS).

9.    Įsakymų dėl ilgalaikio darbo išmokų, nurodytų Tvarkos aprašo II skyriuje, skyrimo projektus rengia atitinkamas LK padalinio personalo administravimo funkcijas vykdantis skyrius ar asmuo (prie projektų pridedama įsakymo dėl ateidimo kopija ir informacija apie darbo stažą) ir teikia pasirašyti darbuotoją iš pareigų atleidusiam LK padalinio vadui (viršininkui).

10.  Kai LK padalinys yra reorganizuotas ar likviduotas (panaikintas), ilgalaikio darbo išmokų skyrimo įsakymo projektą rengia LK Gynybos štabo Personalo valdyba J1 (toliau – GŠ J1) ir teikia pasirašyti LK vadui. Reorganizavus ar likvidavus LK padalinį, darbuotojui ilgalaikio darbo išmokos mokamos iš subjektui, perėmusiam reorganizuoto ar likviduoto LK padalinio teises ir pareigas, skirtų lėšų.

11.  LK vado, LK padalinio vado (viršininko) įsakymų dėl ilgalaikio darbo išmokų skyrimo projektai derinami Dokumentų projektų perkėlimo į dokumentų valdymo informacinę sistemą, jų derinimo, vizavimo, teikimo pasirašyti ir registravimo Krašto apsaugos ministerijoje proceso aprašymo, patvirtinto Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro 2011 m. rugsėjo 6 d. įsakymu Nr. V-1021 „Dėl Dokumentų projektų perkėlimo į dokumentų valdymo informacinę sistemą, jų derinimo, vizavimo, teikimo pasirašyti ir registravimo Krašto apsaugos ministerijoje proceso aprašymo patvirtinimo“, nustatyta tvarka.

12.  Sprendimas skirti ilgalaikio darbo išmoką ar jos neskirti priimamas per 10 darbo dienų nuo prašymo skirti ilgalaikio darbo išmoką gavimo LK padalinyje dienos. Sprendime neskirti ilgalaikio darbo išmokos nurodoma atsisakymo skirti ilgalaikio darbo išmoką priežastis. Asmuo informuojamas apie sprendimo apskundimo tvarką ir terminus.

13.  Jeigu darbuotojas su LK (bet kuriuo LK padaliniu) buvo sudaręs kelias darbo sutartis, ilgalaikio darbo išmoka skiriama tik tada, kai nutraukiamos visos su LK (bet kuriuo LK padaliniu) sudarytos darbo sutartys.

14.  Darbuotojas, kuris atleidžiamas iš pareigų, turi būti supažindintas su šiuo Tvarkos aprašu.

 

IV SKYRIUS

PRAŠYMŲ SKIRTI ILGALAIKIO DARBO IŠMOKAS PATEIKIMAS, ILGALAIKIO DARBO IŠMOKŲ APSKAIČIAVIMAS IR MOKĖJIMAS

 

15.  Darbuotojas prašymą skirti ilgalaikio darbo išmoką (priede pateikta forma) teikia LK padaliniui, iš kurio buvo atleistas, o jeigu LK padalinys yra reorganizuotas ar likviduotas – GŠ J1:

15.1.    paštu;

15.2.    per Elektroninių siuntų, naudojant pašto tinklą, pristatymo informacinę sistemą;

15.3.    asmeniškai atvykęs.

16.  LK padalinys gavęs prašymą iš darbuotojo teikia užklausą GŠ J1, kuris, vadovaudamasis Valstybės tarnautojų registro ir PerVIS duomenimis, nustato darbuotojo nepertraukiamo darbo trukmę ir teikia informaciją LK padaliniui. Vadovaujantis Darbo kodekso nuostatomis, į darbuotojo nepertraukiamą darbo trukmę įskaitomos atostogos, nurodytos Darbo kodekso 125 straipsnyje, ir Darbo kodekso numatytieji nedraudiminiai laikotarpiai, kurie įskaitomi į darbuotojo darbo santykių su darbdaviu trukmę.

17.  LK padalinio reorganizavimo atveju laikoma, kad darbo santykiai tęsėsi nepertraukiamai, jeigu tarp atleidimo iš reorganizuojamo LK padalinio dienos ir priėmimo į darbą pas veikiantį po reorganizacijos LK padalinį dienos nėra nė vienos darbo dienos pertraukos.

18.  Nustatant 6 punkte nurodytą ilgalaikio darbo išmokos dydį, darbuotojo vieno mėnesio darbo užmokesčio dydis apskaičiuojamas remiantis tam darbuotojui už praėjusių dvylika mėnesių, buvusių prieš darbuotojo atleidimo mėnesį, priskaičiuotą su darbo santykiais susijusių pajamų, nuo kurių skaičiuojamos valstybinio socialinio draudimo įmokos, vidurkį.

19.  Ilgalaikio darbo išmokos mokėjimo darbuotojui pagrindas yra darbuotoją iš pareigų atleidusio asmens įsakymas, kuriame nurodomas ilgalaikio darbo išmokos dydis, skyrimo pagrindas, data, nuo kurios skiriama ilgalaikio darbo išmoka, aplinkybės, iki kurių atsiradimo, pasikeitimo arba pasibaigimo ji mokama.

20.  LK Finansų ir apskaitos departamentas (toliau – LK FAD) pagal Lietuvos Respublikos apdraustųjų valstybiniu socialiniu draudimu ir valstybinio socialinio draudimo išmokų gavėjų registre pateiktus duomenis apskaičiuoja darbuotojui ilgalaikio darbo išmoką.

21.  Ilgalaikio darbo išmokos mokamos už praėjusį mėnesį ne rečiau kaip kartą per mėnesį, kol išmokama visa asmeniui paskirta šios išmokos suma (ilgalaikio darbo išmokos mokėjimo trukmė nustatoma atsižvelgiant į ilgalaikio darbo pagal nutraukiamą darbo sutartį trukmę):

21.1.    kai asmuo kreipiasi per 3 mėnesius nuo atleidimo iš darbo dienos, ilgalaikio darbo išmokos skaičiavimo terminas pradedamas skaičiuoti nuo kitos dienos, kuri yra praėjus 3 mėnesiams po atleidimo iš darbo;

21.2.    kai asmuo kreipiasi praėjus 3 mėnesiams nuo atleidimo iš darbo dienos, ilgalaikio darbo išmokos skaičiavimo terminas pradedamas skaičiuoti nuo kreipimosi dienos.

22.  LK FAD ilgalaikio darbo išmoką už praėjusį mėnesį ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo sprendimo skirti ilgalaikio darbo išmoką priėmimo dienos perveda eurais į išmokos gavėjo nurodytą asmeninę sąskaitą per Lietuvos Respublikoje, kitoje Europos Sąjungos valstybėje narėje ar Europos ekonominės erdvės valstybėje įregistruotas kredito įstaigas.

23.  Po ilgalaikio darbo išmokos paskyrimo nustačius, kad buvo pateikti neteisingi duomenys, tarp darbuotojo ir LK (bet kurio LK padalinio) per 3 mėnesius po atleidimo iš darbo sudaryta nauja darbo sutartis ar darbo ginčą nagrinėjančios institucijos įsiteisėjusiu sprendimu atleidimas iš darbo pripažintas neteisėtu, ilgalaikio darbo išmokos mokėjimas nutraukiamas, darbuotojas privalo grąžinti ilgalaikio darbo išmoką į LK atsiskaitomąją sąskaitą, darbuotojo negrąžintos permokėtos ilgalaikio darbo išmokos sumos išieškomos teisės aktuose nustatyta tvarka.

24.  Ilgalaikio darbo išmoka perskaičiuojama, jeigu patikslinami duomenys, turintys įtakos ilgalaikio darbo išmokos dydžiui. LK FAD perskaičiuoja ilgalaikio darbo išmoką per 10 darbo dienų nuo duomenų gavimo dienos.

 

___________________________________________

 

 

Ilgalaikio darbo išmokų skyrimo,

apskaičiavimo ir mokėjimo

tvarkos aprašo

priedas

 

(Prašymo skirti ilgalaikio darbo išmoką forma)

 

Vardas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pavardė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asmens kodas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Telefono Nr.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

El. pašto adresas 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adresatas

 

 

 

                       PRAŠYMAS SKIRTI ILGALAIKIO DARBO IŠMOKĄ

 

 

 

 

 

 

2

0

-

-

 

 

1. PRAŠAU SKIRTI ILGALAIKIO DARBO IŠMOKĄ ir:                                                         Q    žymėjimo pavyzdys

 

pervesti į mano asmeninę sąskaitą kredito, mokėjimo ar elektroninių pinigų įstaigoje Lietuvoje. Nurodau sąskaitos numerį (20 simbolių):

 

L

T

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

mano asmeninę sąskaitą užsienio valstybėje įregistruotoje kredito, mokėjimo ar elektroninių pinigų įstaigoje (filiale). Nurodau:

 

tarptautinį (IBAN) sąskaitos numerį

(iki 34 simbolių kartu su dviženkliu valstybės kodu)

  

 

—

 

 

 

 

 

kredito ar mokėjimo įstaigos užsienyje SWIFT (BIC) kodą

 

—

 

—Jeigu pasirinkote išmoką pervesti į asmeninę sąskaitą bet kurioje užsienio valstybėje, privalomai užpildomi laukai.

 

2. NURODAU darbdavio, atleidusio iš darbo, pavadinimą:

_____________________________________________________________________________________________________

 

3. PRAŠAU:

3.1.  netaikyti man priklausančio neapmokestinamojo pajamų dydžio (toliau – NPD) ir / ar papildomo NPD (toliau – PNPD)*;

 

3.2. taikyti:     3.2.1.      man priklausantį NPD;                      3.2.2.      PNPD:

informuoju, kad man nustatytas: nurodau duomenis PNPD taikymui:

0–25 % darbingumo lygis;                      vaikų (įvaikių) skaičius  ;

30–55 % darbingumo lygis;                    iš jų vaikų (įvaikių), kuriuos auginu vienas (-a), skaičius .

 

Įsipareigoju grąžinti susidariusią išmokos permoką, paaiškėjus aplinkybėms, turėjusioms įtakos išmokos dydžiui ar / ir jos mokėjimui (Garantijų darbuotojams jų darbdaviui tapus nemokiam ir ilgalaikio darbo išmokų įstatymo 12 straipsnis).

 

* Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 20 straipsnis.

 

Prašymą pateikusio asmens

 

 

 

 

 

(parašas)

(vardas ir pavardė)

 

 

 

 

"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

0

 

 

-

 

 

-

 

 

_____________________________________________

 

(Prašymą priėmusio darbuotojo vardas ir pavardė, parašas)

INFORMACIJOS ATMINTINĖ

Šios išmokos skiriamos ir mokamos praėjus 3 mėnesiams nuo atleidimo iš darbo dienos, jeigu dėl jų kreipiamasi ne vėliau kaip per 6 mėnesius po atleidimo iš darbo. Teisę į ilgalaikio darbo išmoką turi asmuo, kuris yra atleistas iš darbo pagal Darbo kodekso 57 straipsnį, jeigu jo darbo santykiai pagal nutraukiamą darbo sutartį su Lietuvos Respublikos jurisdikcijoje esančiu darbdaviu atleidimo iš darbo dieną nepertraukiamai tęsėsi daugiau negu 5 metus (jeigu tarp darbuotojo ir to paties darbdavio per 3 mėn. po atleidimo iš darbo nebuvo sudaryta nauja darbo sutartis).