UTENOS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

 

SPRENDIMAS

DĖL UTENOS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2009 M. SAUSIO 29 D. SPRENDIMO NR. TS-29 „DĖL UTENOS RAJONO SAVIVALDYBĖS ATLIEKŲ TVARKYMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2019 m. lapkričio 28 d. Nr. TS-287

Utena

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi,  Utenos rajono savivaldybės taryba nusprendžia:

1.  Pakeisti Utenos rajono savivaldybės atliekų tvarkymo taisykles, patvirtintas Utenos rajono savivaldybės tarybos 2009 m. sausio 29 d. sprendimu Nr. TS-29 „Dėl Utenos rajono savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklių patvirtinimo“ (2012 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. TS-90, 2012 m. rugsėjo 27 d. sprendimo Nr. TS-306, 2013 m. rugpjūčio 29 d. sprendimo Nr. TS-231 redakcijos):

1.1.   pakeisti 30 punktą ir jį išdėstyti taip:

30.   Visi atliekų turėtojai (gyventojai, deklaravę gyvenamąją vietą Utenos rajono savivaldybėje, ar gyventojai, deklaravę gyvenamąją vietą kitose savivaldybėse, bet turintys nekilnojamojo turto objektą Utenos rajono savivaldybėje bei visi juridiniai asmenys, turintys nekilnojamojo turto objektą Utenos rajono savivaldybėje)  su Savivaldybės paskirtu administratoriumi privalo sudaryti sutartis dėl komunalinių atliekų tvarkymo. Nuo atliekų tvarkymo kintamos dalies mokėjimo atleidžiami Savivaldybės teritorijoje gyvenamąją vietą deklaruojantys asmenys, kurie nelaikomi pakeitusiais deklaruotos gyvenamosios vietos:“

1.2.   pakeisti 30.5 papunktį ir jį išdėstyti taip:

30.5. asmenys, Utenos rajono savivaldybės tarybos nustatyta tvarka deklaravę, kad daugiau kaip 3 mėnesius nesinaudojo nekilnojamojo turto objektu ir pateikė licencijuoto elektros tiekėjo pažymą apie suvartotą elektros energijos kiekį už deklaruotą laikotarpį (suvartotos elektros energijos kiekis turi neviršyti 35 kWh per vieną metų ketvirtį).“

1.3.   pakeisti 35 punktą ir jį išdėstyti taip:

35. Visi atliekų turėtojai susidarančias atliekas privalo rūšiuoti: atskirti popierių ir kartoną, stiklą, plastmasę, metalą, didelių gabaritų atliekas, statybos ir griovimo atliekas, pavojingas atliekas,  biologiškai skaidžias atliekas, elektros ir elektroninės įrangos atliekas.“

1.4.   pakeisti 39 punktą ir jį išdėstyti taip:

39. Atliekų turėtojai turi pasirūpinti, kad pagal operatoriaus sudarytą ir atliekų turėtojui praneštą grafiką tuštinami konteineriai, esantys jų privačiuose sklypuose (žemės valdose), būtų pastatyti taip, jog šiukšliavežės be trukdymų galėtų privažiuoti prie jų. Atliekų turėtojai konteinerius turi išridenti iki 7 val. ryto, bet ne anksčiau kaip 18 val. atliekų surinkimo dienos išvakarėse).”

1.5.   pakeisti 41 punktą ir jį išdėstyti taip:

41. Atliekų surinkimo konteineriai negali būti perpildyti, t. y. konteinerių dangčiai turi laisvai užsidaryti. Atliekos negali būti presuojamos ar grūdamos į konteinerius. Pilti, dėti, išmesti ar kitokiu būdu palikti atliekas šalia konteinerių draudžiama. Rekomenduojama didesnio gabarito atliekas, prieš dedant į konteinerį, susmulkinti, suplėšyti ar kitaip sumažinti.“

1.6.   pakeisti 42 punktą ir jį išdėstyti taip:

42. Mišrių komunalinių atliekų surinkimo konteineriai turi būti naudojami pagal paskirtį - draudžiama į juos pilti žemės gruntą, statybos ir griovimo atliekas, chemines medžiagas, farmacines atliekas, degančias ar karštas atliekas, antrines žaliavas, biologiškai skaidžias atliekas, pavojingas atliekas, elektros ir elektroninės įrangos atliekas.“

1.7.   pakeisti 48 punktą ir jį išdėstyti taip:

48. Įmokos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą dydį Utenos rajono savivaldybėje nustato Savivaldybės taryba, o atliekų apdorojimo ir šalinimo regioniniame sąvartyne įkainius tvirtina UAB „Utenos regiono atliekų tvarkymo centras“.“

1.8.   pakeisti 72 punktą ir jį išdėstyti taip:

72. Operatorius visoje aptarnaujamoje teritorijoje privalo vykdyti buityje susidarančių pavojingų ir didelių gabaritų atliekų surinkimą apvažiavimo būdu ne rečiau kaip 3 kartus per metus.“

1.9.   pakeisti 75.1.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:

75.1.1. kolektyvinio naudojimo (skirti daugiabučių namų gyventojams) – ne rečiau kaip 5 kartus per savaitę, tačiau įvertinus konkrečios aikštelės apkrovimą iki 14 kartų per savaitę;“

1.10. pakeisti 75.1.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

75.1.2. esantys individualiose namų valdose – ne rečiau kaip 2 kartus per mėnesį;“

1.11.  pakeisti 77 punktą ir jį išdėstyti taip:

77. Komunalinėms atliekoms surinkti iš atliekų turėtojų naudojami įvairūs Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos standartus atitinkantys konteineriai: dviračiai plastikiniai 0,12 – 0,24 m3 talpos konteineriai; keturračiai metaliniai ir plastikiniai 0,66 – 1,1 m3 arba 3 – 5 m3 pusiau požeminiai konteineriai.“

1.12. pakeisti 78 punktą ir jį išdėstyti taip:

78.   Antrinėms žaliavoms (įskaitant pakuotės atliekas) surinkti naudojami specialūs antrinių žaliavų surinkimo - 1,8 ir/ar 2,5 m3 varpo formos, plastikiniai 1,1 - 2,3 m3 talpos konteineriai (mėlynos spalvos su ant jų esančiu užrašu „popierius, kartonas”, geltonos spalvos su užrašu „plastmasė, metalas” ir žalios spalvos su užrašu „stiklas”) arba 3 – 5 m3 talpos pusiau požeminiai konteineriai . Antrinėms žaliavoms surinkti iš įmonių, įstaigų ir organizacijų ar fizinių asmenų taip pat gali būti naudojami ir dviračiai plastikiniai 0,12 – 0,24 m3 talpos konteineriai. Antrinių žaliavų konteineriai turi skirtis savo spalva nuo konteinerių, skirtų kitoms komunalinėms atliekoms surinkti, ir turėti atitinkamą užrašą: „Popierius (kartonas)”, „Plastmasė, metalas”, „Stiklas”.“

1.13. pakeisti 79 punktą ir jį išdėstyti taip:

79. Mišrioms komunalinėms atliekoms iš individualių namų valdų surinkti naudojami plastikiniai dviračiai nuo 0,12 – 0,24 m3 talpos konteineriai. Esant reikalui, gali būti naudojami  plastikiniai arba metaliniai 1,1 m3 talpos konteineriai. Kiekvienai namų valdai skiriama po atskirą specialiais elektroniniais žymekliais sužymėtą konteinerį arba, esant reikalui, kelis pagal susitarimą su operatoriumi.“

1.14. pakeisti 80 punktą ir jį išdėstyti taip:

80. Individualių namų valdų savininkai patys parenka vietą atliekų surinkimo konteineriui statyti. Keli individualių namų valdų savininkai gali susitarti ir statyti bendrus kolektyvinius komunalinių atliekų surinkimo konteinerius.“

1.15. pakeisti 81 punktą ir jį išdėstyti taip:

81. Mišrioms komunalinėms atliekoms surinkti iš daugiabučių namų naudojami kolektyviniai keturračiai plastikiniai arba metaliniai 0,66 – 1,1 m3 talpos konteineriai ar 3 – 5 m3 talpos pusiau požeminiai konteineriai.“

1.16. papildyti 811  punktu:

811. Biologiškai skaidžioms atliekoms surinkti iš daugiabučių namų naudojami kolektyviniai keturračiai plastikiniai arba metaliniai 0,66 – 1,1 m3 talpos konteineriai ar 3 – 5 m3 talpos pusiau požeminiai konteineriai, iš individualių namų valdų - plastikiniai dviračiai nuo 0,12 – 0,24 m3 talpos konteineriai, esant reikalui, gali būti naudojami plastikiniai arba metaliniai 1,1 m3 talpos konteineriai.“

1.17. papildyti 812 punktu:

812. Tekstilės atliekoms surinkti naudojami kolektyviniai metaliniai 2,5 – 2,6 m3 talpos konteineriai ar 3 – 5 m3 talpos pusiau požeminiai konteineriai.“

1.18. pakeisti 102 punktą ir jį išdėstyti taip:

102. Atliekų turėtojai biologiškai skaidžias atliekas privalo atskirti jų susidarymo vietoje ir, esant galimybei, kompostuoti šias atliekas savo privačių valdų teritorijoje. Rekomenduojamų kompostuoti namų ūkio sąlygomis atliekų sąrašas pateikiamas šių taisyklių 1 priede. Biologiškai skaidžios atliekos iš atliekų turėtojų priimamos Biologiškai skaidžių atliekų aikštelėje, esančioje prie Utenos regiono  nepavojingų atliekų sąvartyno, arba perduodamos atliekų tvarkytojams. Biologiškai skaidžios atliekos į Biologiškai skaidžių atliekų  aikštelę iš gyventojų priimamos nemokamai.“.

1.19. pakeisti 105 punktą ir jį išdėstyti taip:

105. Buityje susidarančias pavojingas atliekas atliekų turėtojai į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę ar atliekų priėmimo ir laikino saugojimo aikštelę, esančią prie regioninio sąvartyno, pristato savo transportu arba perduoda operatoriui, kai šis ne rečiau kaip 3 kartus per metus surenka jas apvažiuodamas. Informaciją apie šių atliekų surinkimą ir grafiką (apvažiavimo datą ir laiką) atliekų tvarkytojas – operatorius pateikia seniūnijų seniūnams ir skelbia vietinėje spaudoje, operatoriaus interneto svetainėje.“

1.20. pakeisti 106 punktą ir jį išdėstyti taip:

106. Atliekų turėtojas eksploatuoti netinkamas transporto priemones ar jų ardymo detales privalo perduoti tvarkyti, pristatant tokias atliekas turinčiam teisę tvarkyti atliekų tvarkytojui į eksploatuoti netinkamų transporto priemonių priėmimo vietas. Eksploatuoti netinkamas transporto priemones ar jų ardymo detales gali surinkti ir apdoroti tik apdorojimo įmonės, įregistruotos Atliekų tvarkytojų valstybės registre ir turinčios reikalingus leidimus.“

1.21. pakeisti 112 punktą ir jį išdėstyti taip:

112. Sąvartyną eksploatuojanti įmonė atliekų priėmimą, tvarkymą, apdorojimą bei šalinimą organizuoja vadovaudamasi Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimu, atliekų naudojimo ir šalinimo techniniu reglamentu, atliekų tvarkymo taisyklėmis ir kitais teisės aktais. Mišrių komunalinių atliekų mechaninio ir biologinio apdorojimo įrenginius eksploatuojanti įmonė atliekų apdorojimą organizuoja vadovaudamasi Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimu, Atliekų naudojimo ir šalinimo techniniu reglamentu, Atliekų tvarkymo taisyklėmis ir kitais teisės aktais.”

1.22. pakeisti 115 punktą ir jį išdėstyti taip:

115. Sąvartyną bei jo teritorijoje esančius kitus infrastruktūros įrenginius  eksploatuojanti įmonė darbą organizuoja taip, kad nebūtų teršiama teritorija už eksploatuojamų įrenginių teritorijos  ribų.”

1.23. pakeisti 117 punktą ir jį išdėstyti taip:

117. Sąvartyne / Mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose atliekų apskaita vykdoma vadovaujantis Atliekų susidarymo ir tvarkymo apskaitos ir ataskaitų teikimo taisyklėmis.”

1.24. pakeisti 120 punktą ir jį išdėstyti taip:

120. Atvežusioje transporto priemonėje atliekos apžiūrimos ir įvertinamas jų turinys. Jei atliekų sudėtis neatitinka nurodytos deklaracijoje ir/ar jos nepriimtinos pagal Sąvartyno / Mechaninio biologinio apdorojimo įrenginių Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimo sąlygas, sąvartyno operatorius nedelsdamas privalo apie tai informuoti Aplinkos apsaugos departamentą. Už saugų nepriimtų atliekų sutvarkymą atsako atliekų turėtojas.“

1.25. pakeisti 121 punktą ir jį išdėstyti taip:

121. Atliekų priėmimo ir laikino saugojimo bei Didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių paskirtis - didelių gabaritų atliekų, statybos ir griovimo (įskaitant ir turinčių asbesto), elektros ir elektroninės įrangos atliekų, antrinių žaliavų ir buityje susidarančių pavojingų atliekų surinkimas iš karto patalpinant į konteinerius ir laikinas saugojimas iki perdavimo atliekų tvarkytojams.

Biologiškai skaidžių atliekų kompostavimo aikštelės paskirtis- biologiškai skaidžių atliekų priėmimas, apdorojimas, kompostavimas bei gauto produkto (dirvožemio gerinimo priemonė/kompostas) sandėliavimas iki perdavimo panaudojimui.“

1.26. pakeisti 122 punktą ir jį išdėstyti taip:

122. Atliekų priėmimo ir laikino saugojimo bei Didelių gabaritų atliekų surinkimo, Biologiškai skaidžių atliekų kompostavimo aikštelėse iš gyventojų nemokamai priimamos didelių gabaritų atliekos, statybos ir griovimo, elektros ir elektroninės įrangos atliekos, buityje susidarančios pavojingos atliekos bei biologiškai skaidžios atliekos. Nemokamai priimamų atliekų kiekius pagal atskiras atliekų rūšis, tenkančius vienam gyventojui per metus nustato aikšteles eksploatuojančios įmonės, susiderinusios su savivaldybės administracija.“

1.27. pakeisti 130 punktą ir jį išdėstyti taip:

130. Šiose Taisyklėse nustatytų reikalavimų laikymąsi kontroliuoja Utenos rajono savivaldybės administracija. Už šių Taisyklių pažeidimą administracinių nusižengimų teiseną pradeda, tyrimą atlieka, nusižengimų protokolus surašo, administracinių nusižengimų bylas nagrinėja Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse nurodyti subjektai.“

1.28. pakeisti 133 punktą ir jį išdėstyti taip:

133. Asmenims, pažeidusiems šių Taisyklių reikalavimus, yra taikoma administracinė atsakomybė pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso nuostatas. Asmens patraukimas administracinėn atsakomybėn neatleidžia jo nuo prievolės laikytis šių Taisyklių ir pašalinti pažeidimo pasekmes bei atlyginti visus dėl to atsiradusius nuostolius.“

1.29. pripažinti netekusiu galios 66 punktą.

2.  Nurodyti, kad šis sprendimas turi būti paskelbtas Teisės aktų registre ir savivaldybės interneto svetainėje www.utena.lt.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                  Alvydas Katinas