ŠIAULIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL Šiaulių rajono VERSLO TARYBOS SUDARYMO ir NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2017 m. spalio 10 d. Nr. T-298

Šiauliai

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 6  punktu, Šiaulių rajono savivaldybės taryba  n u s p r e n d ž i a:

1. Sudaryti Šiaulių rajono verslo tarybą iš šių narių:

Antanas Bezaras, Šiaulių rajono savivaldybės meras;

Algis Mačiulis, Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas;

Gipoldas Karklelis, Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktorius;

Ingrida Venciuvienė, Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja;

Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų deleguotas atstovas;

Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų deleguotas atstovas;

Šiaulių rajono verslininkų asociacijos deleguotas atstovas;

Šiaulių rajono verslininkų asociacijos deleguotas atstovas;

Šiaulių krašto ūkininkų sąjungos atstovas;

Šiaulių krašto ūkininkų sąjungos atstovas.

2. Patvirtinti Šiaulių rajono verslo tarybos nuostatus (pridedama).

Šis sprendimas skelbiamas Teisės aktų registre ir gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                  Antanas Bezaras


PATVIRTINTA

Šiaulių rajono savivaldybės tarybos

2017 m. spalio 10 d. sprendimu Nr. T-298

 

 

ŠIAULIŲ RAJONO VERSLO TARYBOS NUOSTATAI

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Šiaulių rajono verslo tarybos nuostatai (toliau – Nuostatai) reglamentuoja Šiaulių rajono verslo tarybos (toliau – Verslo taryba) tikslus, uždavinius, funkcijas, teises ir darbo organizavimą.

2. Verslo taryba yra patariamoji institucija, svarstanti su verslo aplinka, rajono ekonomine pažanga, verslo aplinkos strateginiu planavimu, verslo skatinimu, įvaizdžio kūrimu susijusius klausimus ir teikianti pasiūlymus pagal savo kompetenciją Šiaulių rajono savivaldybės institucijoms (toliau – Savivaldybės institucija) priimant sprendimus, susijusius su verslo plėtra, jo skatinimu, rajono ekonomine aplinka. Verslo taryba veikia verslo subjektų ir piliečių savivaldos bendradarbiavimo forma, kuri sudaro sąlygas atviram ir konstruktyviam dialogui, tarpusavio konsultacijoms, suteikia nuoseklumo bei sistemiškumo valdžios ir verslo subjektams, užtikrina Savivaldybės institucijų veiklos viešumą ir skaidrumą, verslo subjektų dalyvavimą sprendžiant atitinkamus klausimus.

3. Verslo taryba savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos įstatymais, kitais teisės aktais ir šiais Nuostatais.

4. Verslo taryba savo veiklą grindžia savitarpio supratimo, geranoriškumo, protingumo, teisingumo, viešumo, demokratijos ir kitais bendraisiais teisės principais.

5. Verslo tarybos sprendimai Savivaldybės institucijoms yra rekomendacinio pobūdžio.

 

II SKYRIUS

VERSLO TARYBOS TIKSLAI, UŽDAVINIAI IR FUNKCIJOS

 

6. Pagrindinis Verslo tarybos tikslas – siekti sukurti ir nuolat gerinti verslo plėtrai palankią aplinką ir sąlygas bei skatinti verslo plėtrą Šiaulių rajone.

7. Verslo tarybos uždaviniai:

7.1. siekti sukurti palankią teisinę, ekonominę ir rinkodaros aplinką, mažinti biurokratinius verslo plėtros barjerus Šiaulių rajone;

7.2. padėti sukurti efektyvų bendradarbiavimą ir komunikaciją tarp verslo subjektų ir Savivaldybės, kitų viešojo administravimo institucijų;

7.3. siekti Šiaulių rajone mažinti administracinę naštą verslui.

8. Verslo taryba atlieka šias funkcijas:

8.1. tiria ir analizuoja verslo aplinkos situaciją Šiaulių rajone, svarsto kylančių problemų sprendimo būdus, teikia rekomendacijas ir pasiūlymus, kaip spręsti šias problemas;

8.2. nagrinėja ir teikia Savivaldybės institucijoms pasiūlymus dėl verslo aplinkos gerinimo kuriant ir įgyvendinant Šiaulių rajono strateginį planą;

8.3. teikia Savivaldybės institucijoms pastabas ir pasiūlymus dėl verslo aplinkos gerinimo, galiojančių teisės aktų ir rengiamų teisės aktų projektų, susijusių su verslo veiklos sąlygų tobulinimu;

8.4. teikia Savivaldybės institucijoms siūlymus dėl palankesnių sąlygų kūrimo naujoms įsteigtoms įmonėms ar jų grupėms;

8.5. padeda formuoti verslininkų ugdymo ir informavimo Šiaulių rajone koncepciją, analizuoja koncepcijoje numatytų priemonių įgyvendinimą ir plėtrą;

8.6. stebi ir analizuoja, kaip įgyvendinami su verslo aplinka susiję teisės aktai;

8.7 siekia, kad verslo subjektų pasiūlymai dėl verslo aplinkos gerinimo operatyviai pasiektų Savivaldybės ir kitas institucijas pagal kompetenciją;

8.8. vykdo kitą Lietuvos Respublikos teisės aktams ir Nuostatams neprieštaraujančią, veiklą, atitinkančią Nuostatuose numatytus tikslus ir uždavinius.

 

III SKYRIUS

VERSLO TARYBOS TEISĖS

 

9. Verslo taryba, atlikdama funkcijas, turi teisę:

9.1. gauti iš Savivaldybės institucijų informaciją, kurios reikia Verslo tarybos funkcijoms atlikti;

9.2. kreiptis į valstybės institucijas, įstaigas, organizacijas ir kitus subjektus dėl reikalingos informacijos gavimo;

9.3. kviestis į posėdžius Savivaldybės ir valstybės institucijų, įstaigų ir organizacijų, vartotojų teisių apsaugą užtikrinančių institucijų, kolektyvinio atstovavimo subjektų, atstovaujančių darbuotojų teisėms ir interesams, atstovus, nepriklausomus ekspertus, patarėjus, mokslo ir kitus suinteresuotus visuomenės atstovus;

9.4. skleisti visuomenei informaciją apie savo veiklą, organizuoti diskusijas smulkiojo ir vidutinio verslo veiklos sąlygų gerinimo ir plėtros klausimais;

9.5. teikti Nuostatų pakeitimus ir papildymus.

 

 

 

 

 

 

IV SKYRIUS

VERSLO TARYBOS VEIKLOS ORGANIZAVIMAS

 

10. Verslo taryba sudaroma Šiaulių rajono savivaldybės tarybos (toliau – Savivaldybės taryba) sprendimu iš 10 (dešimt) narių: Savivaldybės institucijų 4 (keturi) nariai, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų 2 (du) nariai, Šiaulių  rajono verslininkų asociacijos 2 (du) nariai, Šiaulių krašto ūkininkų sąjungos 2 (du) nariai.

11. Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų, Šiaulių rajono verslininkų asociacijos, Šiaulių krašto ūkininkų sąjungos atstovai deleguojami rašytiniu įgaliojimu.

12. Verslo taryba sudaro ekspertų darbo grupes, į kurias kviečia atstovus iš universitetų, kolegijų, Profesinio rengimo centro, agentūrų, viešųjų įstaigų ir organizacijų, turinčių kompetencijos ir darbo patirties su verslo įmonėmis. Ekspertų darbo grupės analizuoja informaciją ir teikia Verslo tarybai išvadas nagrinėjamais klausimais.

13. Verslo taryba sudaroma Savivaldybės tarybos kadencijos laikotarpiui.

14. Jeigu Verslo tarybos narys atsistatydina ar dėl kitų priežasčių nebegali būti Verslo tarybos nariu, jį delegavusi šalis turi teisę deleguoti kitą asmenį.

15. Verslo tarybos pirmininką ir pirmininko pavaduotoją kas vieni metai paprastąja posėdyje dalyvaujančių narių balsų dauguma išrenka Verslo taryba iš savo verslo atstovų narių. Rotacija vykdoma kasmet. Pavaduotojas paprastai renkamas iš kitos šalies deleguotų atstovų nei išrinktas pirmininkas. Sekretorių paskiria pirmininkas.

16. Verslo tarybos pirmininkas:

16.1. organizuoja Verslo tarybos darbą, atsako už jos veiklą;

16.2. kontroliuoja Verslo tarybos funkcijų atlikimą;

16.3. šaukia Verslo tarybos posėdžius ne rečiau kaip kartą per tris mėnesius, nustato jų vietą, laiką, tvirtina darbotvarkes, pirmininkauja posėdžiams;

16.4. pasirašo Verslo tarybos posėdžių protokolus, kitus būtinus dokumentus, susijusius su Verslo tarybos veikla;

16.5. prireikus duoda pavedimus Verslo tarybos nariams;

16.6. atstovauja Verslo tarybai viešojo administravimo institucijose, įstaigose visais klausimais, susijusiais su jos veikla.

17. Verslo tarybos pirmininko nesant, jo funkcijas atlieka pirmininko pavaduotojas.

18. Verslo tarybos sekretorius:

18.1. rengia Verslo tarybos posėdžių darbotvarkės projektus ir teikia juos tvirtinti Verslo tarybos pirmininkui;

18.2. praneša Verslo tarybos nariams posėdžio vietą ir laiką, įteikia asmeniškai ar išsiunčia elektroniniu paštu posėdžio medžiagą ir patvirtintą darbotvarkę;

18.3. protokoluoja posėdžius;

18.4. vykdo kitus, su Verslo tarybos veikla susijusius, pirmininko pavedimus.

19. Pagrindinė Verslo tarybos veiklos forma – atvirieji posėdžiai. Jie rengiami prireikus, bet ne rečiau kaip kartą per tris mėnesius. Pirmasis posėdis sušaukiamas ne vėliau kaip per mėnesį nuo Verslo tarybos sudarymo dienos.

20. Verslo tarybos posėdžio darbotvarkė ir siūlomų nagrinėti klausimų medžiaga nariams pateikiama ne vėliau kaip prieš 5 kalendorines dienas iki posėdžio.

21. Verslo taryba gali keisti posėdžio darbotvarkę, jeigu už darbotvarkės pakeitimą balsuoja ne mažiau kaip 2/3 posėdyje dalyvaujančių Verslo tarybos narių.

22. Verslo tarybos posėdžiai teisėti, jeigu juose dalyvauja daugiau kaip pusė narių.

23. Verslo taryba sprendimus priima bendru sutarimu.

24. Verslo tarybos sprendimai įforminami posėdžio protokolu. Protokolas turi būti parengtas per 5 dienas ir pasirašytas posėdžio pirmininko bei posėdžio sekretoriaus. Protokolas raštu perduodamas kiekvienai iš šalių.

25. Verslo tarybos priimti sprendimai, išvados ir nuomonės po posėdžio pateikiami atitinkamoms Savivaldybės ir kitoms institucijoms, rengiančioms ir svarstančioms sprendimus Verslo tarybos aptartais klausimais.

26. Už Verslo tarybos veiklos dokumentų (posėdžių protokolų, susirašinėjimo ir kitos medžiagos) saugojimą atsako Verslo tarybos sekretorius.

27. Verslo tarybos posėdžiai vyksta patalpose, kurias numato Verslo tarybos pirmininkas.

 

V SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

28. Verslo tarybos nariai už savo veiklą atsako pagal Lietuvos Respublikos įstatymus.

29. Nuostatai keičiami, papildomi ar panaikinami Savivaldybės tarybos sprendimu.

 

___________________________________