LIETUVOS RESPUBLIKOS KULTŪROS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

Dėl KULTŪROS MINISTRO 2017 m. rugsėjo 29 d. įsakymo Nr. ĮV-964 „Dėl NACIONALINIŲ, VALSTYBINIŲ IR SAVIVALDYBIŲ TEATRŲ IR KONCERTINIŲ įstaigų kūrybinių darbuotojų atestavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo

 

2020 m. gruodžio 3 d. Nr. ĮV-1468

Vilnius

 

 

1.  P a k e i č i u Nacionalinių, valstybinių ir savivaldybių teatrų ir koncertinių įstaigų kūrybinių darbuotojų atestavimo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2017 m. rugsėjo 29 d. įsakymu Nr. ĮV-964 „Dėl Nacionalinių, valstybinių ir savivaldybių teatrų ir koncertinių įstaigų kūrybinių darbuotojų atestavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1.1. Pakeičiu 8 punktą ir jį išdėstau taip:

8. Įstaiga nustato kūrybinių darbuotojų pareigybėms vertinimo rodiklius, taikomus atestavimo būdus (pokalbis ir (ar) meninė perklausa ar peržiūra), nustatytus tvarkos aprašo 14 punkte, ir objektyviomis priežastimis ir motyvuotai pagrįstas išimtis, suderintas su darbuotojų atstovais. Ne vėliau kaip prieš mėnesį iki atestavimo pradžios, jeigu įstaigos kolektyvinėje darbo sutartyje nenustatyta kitaip, įstaigos vadovas nustato kūrybinių darbuotojų atestavimo datą (datas), patvirtina atestuojamųjų kūrybinių darbuotojų, ekspertų grupės narių ir tiesioginių vadovų sąrašus, atestavimo dokumentų pateikimo terminą ir tvarką, meninei perklausai ar peržiūrai siūlomų kūrinių sąrašą, pateikia Kūrybinio darbuotojo atestavimo lapą (tvarkos aprašo 1 priedas) ir Kūrybinio darbuotojo vertinimo formas (tvarkos aprašo 2–19 priedai) (toliau kartu – Atestavimo dokumentai).“

1.2. Pakeičiu 10 punktą ir jį išdėstau taip:

10. Tiesioginio vadovo vertinimo pagrindimas ir balai įrašomi Kūrybinio darbuotojo vertinimo formoje (tvarkos aprašo 219 priedai), išvada ir vienas iš siūlymų, nurodytų tvarkos aprašo 7 punkte, įrašomi Kūrybinio darbuotojo atestavimo lape (tvarkos aprašo 1 priedas). Atestuojamasis kūrybinis darbuotojas su Atestavimo lape išdėstytais išvada, balais ir siūlymu supažindinamas pasirašytinai.

1.3. Pakeičiu 12 punktą ir jį išdėstau taip:

12. Atestavimo komisijos nariais gali būti įstaigos darbuotojai, profesionaliojo scenos meno specialistai – žymūs menininkai bei profesionaliojo scenos meno vertintojai, meno srities aukštųjų mokyklų pedagogai. Atestavimo komisijos pirmininku negali būti įstaigos vadovas. Kūrybinių darbuotojų vertinime turi teisę dalyvauti stebėtojai – ne daugiau kaip du Įstaigos profesinės sąjungos ir (ar) darbo tarybos atstovai. Stebėtojai neturi balsavimo teisės. Stebėtojas, nesilaikantis tvarkos apraše nustatytos tvarkos, komisijos pirmininko sprendimu gali būti pašalintas iš komisijos posėdžio. Atestavimo komisija turi teisę į posėdį kviesti pirmojo atestavimo etapo ekspertų grupės narius ir tiesioginį vadovą.

1.4. Pakeičiu 14 punktą ir jį išdėstau taip:

14. Atestavimo komisija kūrybinio darbuotojo gebėjimą atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas, metinių užduočių rezultatus, dalykines ir asmenines savybes įvertina:

14.1. meninės perklausos ar peržiūros metu ir pokalbio metu – akompaniatorių, atlikėjų, chormeisterių, dirigentų, koncertmeisterių;

14.2. pokalbio metu – kitų kūrybinių darbuotojų, nurodytų Profesionaliojo scenos meno įstaigų kūrybinių darbuotojų pareigybių sąraše, patvirtintu kultūros ministro įsakymu.

1.5. Pakeičiu 16 punktą ir jį išdėstau taip:

16. Jeigu Atestavimo komisija kūrybinį darbuotoją įvertina labai gerai, įstaigos vadovui siūloma perkelti kūrybinį darbuotoją, dirbantį orkestre, chore, balete, šokio grupėje, į atitinkamai aukštesnes pareigas, nustatant tai pareigybei priskirtą pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientą.“

1.6. Pakeičiu 17 punktą ir jį išdėstau taip:

17. Jeigu Atestavimo komisija kūrybinį darbuotoją įvertina nepatenkinamai, įstaigos vadovui siūloma:

17.1.  perkelti kūrybinį darbuotoją, dirbantį orkestre, chore, balete, šokio grupėje, į atitinkamai žemesnes pareigas, nustatant tai pareigybei priskirtą pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientą;

17.2 suderinus su kūrybiniu darbuotoju, nustatyti laikotarpį, per kurį jis patobulins profesinį meistriškumą ir rengti kūrybinio darbuotojo neeilinį atestavimą;

17.3.  atleisti kūrybinį darbuotoją iš pareigų ir nutraukti su juo sudarytą darbo sutartį Lietuvos Respublikos darbo kodekso nustatyta tvarka, kai kūrybinis darbuotojas du kartus iš eilės įvertinamas nepatenkinamai.“

1.7. Pakeičiu 20 punktą ir jį išdėstau taip:

20. Atestuojamas kūrybinis darbuotojas su Atestavimo komisijos išvada, balais ir siūlymu supažindinamas pasirašytinai. Kūrybiniam darbuotojui atsisakius pasirašyti, kad su šia išvada susipažino, tai pažymima atskirame rašte.

2.   N u s t a t a u, kad šiuo įsakymu patvirtinta Nacionalinių, valstybinių ir savivaldybių teatrų ir koncertinių įstaigų kūrybinių darbuotojų atestavimo tvarka taikoma tik po šio įsakymo įsigaliojimo organizuotam kūrybinių darbuotojų atestavimui.

 

 

 

Laikinai einantis kultūros ministro pareigas                                                 Mindaugas Kvietkauskas