NARKOTIKŲ, TABAKO IR ALKOHOLIO KONTROLĖS DEPARTAMENTO

DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL Į OFICIALŲ SĄRAŠĄ NEĮTRAUKTŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠO SUDARYMO Taisyklių PATVIRTINIMO

 

2015 m. spalio 29 d. Nr. T1 - 268

Vilnius

 

 

Siekdama užtikrinti cheminių medžiagų, kurios gali būti panaudotos neteisėtai narkotinių ir psichotropinių medžiagų gamybai, stebėseną ir gauti informaciją apie į Lietuvos Respublikos rinką įvežtas, importuotas ir iš Lietuvos Respublikos išvežtas, eksportuotas chemines medžiagas:

1. T v i r t i n u Į oficialų sąrašą neįtrauktų medžiagų sąrašo sudarymo taisykles (pridedama).

2. Šis įsakymas įsigalioja 2015 m. lapkričio 1 d.

 

 

 

Direktorė                                                                                                            Inga Juozapavičienė

 


 

PATVIRTINTA

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktoriaus

2015 m. spalio 29 d. įsakymu Nr. T1 - 268

 

Į OFICIALŲ SĄRAŠĄ NEĮTRAUKTŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠO SUDARYMO taisyklės

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Į oficialų sąrašą neįtrauktų medžiagų sąrašo (toliau – Sąrašas) sudarymo taisyklėse (toliau – Taisyklės) nustatoma cheminių medžiagų įrašymo į Sąrašą bei išbraukimo iš Sąrašo tvarka.

2. Taisyklės parengtos atsižvelgiant į 2004 m. vasario 11 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 273/2004 dėl narkotinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) (OL 2004 m. specialusis leidimas, 15 skyrius, 8 tomas, p. 46), 2004 m. gruodžio 22 d. Tarybos reglamento (EB) Nr. 111/2005, nustatančio prekybos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais) tarp Bendrijos ir trečiųjų šalių stebėsenos taisykles (OL 2005 L 22, p.1), Lietuvos Respublikos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) kontrolės įstatymo nuostatas.

3. Šiose Taisyklėse naudojamos sąvokos atitinka 2004 m. vasario 11 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (EB) Nr. 273/2004 dėl narkotinių medžiagų pirmtakų (prekursorių), 2004 m. gruodžio 22 d. Tarybos reglamente (EB) Nr. 111/2005, nustatančiame prekybos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais) tarp Bendrijos ir trečiųjų šalių stebėsenos taisykles, Lietuvos Respublikos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) kontrolės įstatyme nurodytas sąvokas.

4. Sprendimą dėl cheminės medžiagos įrašymo į Sąrašą ar išbraukimo iš Sąrašo priima Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (toliau – Departamentas) direktorius Tarpinstitucinės narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) kontrolės veiksmų koordinavimo komisijos (toliau – Komisija), sudarytos Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktoriaus 2013 m. sausio 24 d. įsakymu Nr. T1-39 „Dėl Tarpinstitucinės narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) kontrolės veiksmų koordinavimo komisijos sudarymo ir jos darbo reglamento patvirtinimo“, siūlymu.

 

II SKYRIUS

CHEMINIŲ MEDŽIAGŲ ĮTRAUKIMO Į SĄRAŠĄ TVARKA

 

5. Cheminių medžiagų vertinimas gali būti inicijuojamas Departamento, valstybės institucijų ir įstaigų, kurios vykdo veiklą, susijusią su narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrole, siūlymu.

6. Cheminės medžiagos gali būti siūlomos vertinti jei:

6.1. randamos nelegaliose narkotinių ir psichotropinių medžiagų gamybos vietose (Lietuvos Respublikoje ir Europos Sąjungos valstybėse);

6.2. sulaikytos įtarus, kad jos bus panaudotos nelegaliai gaminti narkotines ir psichotropines medžiagas (Lietuvos Respublikoje ir Europos Sąjungos valstybėse);

6.3. nustatytos atlikus sulaikytų narkotinių ir psichotropinių medžiagų tyrimus valstybinėse laboratorijose, kurios vykdo narkotinių ir psichotropinių medžiagų tyrimus ir ekspertizes;

6.4. rekomenduojamos stebėti Europos Komisijos;

6.5. rekomenduojamos stebėti Jungtinių Tautų Organizacijos;

6.6. rekomenduojamos stebėti Europos Sąjungos kovos su sukčiavimu tarnybos (OLAF, angl. European Anti-Fraud Office) ir kitų tarptautinių organizacijų, tarptautinių projektų PRISM (projektas, sutelkiantis dėmesį į chemines medžiagas, susijusias su neteisėta heroino ir kokaino gamyba), COHESION (projektas, sutelkiantis dėmesį į chemines medžiagas, susijusias su neteisėta amfetamino tipo stimuliatorių gamyba) ir kitų projektų.

7. Komisija posėdžio metu vertina cheminę medžiagą vadovaudamasi ekspertų išvadomis, institucijų pateikta papildoma informacija ir kita aktualia informacija ir priima sprendimą siūlyti Departamento direktoriui:

7.1. įtraukti cheminę medžiagą į Sąrašą;

7.2. neįtraukti cheminės medžiagos į Sąrašą;

7.3. išbraukti cheminę medžiagą iš Sąrašo.

8. Įtraukiant chemines medžiagas į Sąrašą nurodoma:

8.1. pavadinimas lietuvių ir anglų kalbomis;

8.2. cheminių medžiagų santrumpų tarnybos numeris;

8.3. kombinuotos nomenklatūros kodas.

 

III SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

9. Subjektai, nurodyti 5 punkte, gali siūlyti vertinti chemines medžiagas atsiradus kitoms aplinkybėms nei nurodyta 6 punkte.