LIETUVOS RESPUBLIKOS

SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL SOCIALINĖS REABILITACIJOS NEĮGALIESIEMS BENDRUOMENĖJE FINANSAVIMO IŠ LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBĖS BIUDŽETO LĖŠŲ TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2022 m. gruodžio 16 d. Nr. A1-853

Vilnius

 

Vadovaudamasi Socialinių paslaugų finansavimo ir lėšų apskaičiavimo metodikos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. spalio 10 d. nutarimu Nr. 978 „Dėl Socialinių paslaugų finansavimo ir lėšų apskaičiavimo metodikos patvirtinimo“, 71 punktu:

1. T v i r t i n u  Socialinės reabilitacijos neįgaliesiems bendruomenėje finansavimo iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų tvarkos aprašą (toliau – Aprašas) (pridedama).

2. P a v e d u Neįgaliųjų reikalų departamentui prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Departamentas) klausimus, susijusius su Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų (toliau – lėšos), skirtų akredituotai socialinei reabilitacijai neįgaliesiems bendruomenėje, nurodytai Socialinių paslaugų kataloge, patvirtintame Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. A1-93 „Dėl Socialinių paslaugų katalogo patvirtinimo“ (toliau – socialinė reabilitacija), organizuoti, teikti ir administruoti, naudojimu, spręsti ir sprendimus priimti suderinus su Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

3. N u s t a t a u, kad:

3.1. Aprašo 6 punkto nuostatos, pagal kurias lėšos biudžetiniams metams socialinei reabilitacijai organizuoti ir teikti savivaldybių administracijoms paskirstomos pagal Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje (toliau – SPIS) jų pateiktą informaciją apie socialinių paslaugų įstaigų, išskyrus biudžetines įstaigas, taip pat viešąsias įstaigas, kurių steigėja yra valstybė ar savivaldybė (toliau – nebiudžetinė socialinių paslaugų įstaiga), kurioms iki praėjusių metų gruodžio 1 d. (imtinai) buvo suteikta teisė teikti akredituotą socialinę reabilitaciją, skaičių ir vietų jose socialinei reabilitacijai teikti skaičių, kuris turi būti ne mažesnis kaip 10, netaikomos 2023 metais. Lėšos socialinei reabilitacijai organizuoti ir teikti savivaldybių administracijoms 2023 metams paskirstomos pagal jų Departamentui per Nacionalinę elektroninių siuntų pristatymo, naudojant pašto tinklą, informacinę sistemą (toliau ‒ E. pristatymo informacinė sistema) pateiktą informaciją apie nebiudžetinių socialinių paslaugų įstaigų, kurioms iki 2022 m. gruodžio 15 d. (imtinai) buvo suteikta teisė teikti akredituotą socialinę reabilitaciją, skaičių ir vietų jose socialinei reabilitacijai teikti skaičių, kuris turi būti ne mažesnis kaip 10.

3.2. Aprašo 8 punkto nuostatos, pagal kurias savivaldybės administracija kiekvienai socialinę reabilitaciją teikiančiai socialinių paslaugų įstaigai, kuriai iki praėjusių metų gruodžio 1 d. (imtinai) buvo suteikta teisė teikti akredituotą socialinę reabilitaciją, kurioje yra ne mažiau kaip 10 vietų socialinei reabilitacijai teikti ir apie kurią savivaldybės administracija pateikė informaciją SPIS, socialinei reabilitacijai organizuoti ir teikti iš savivaldybės biudžeto skiria ne mažiau nei po 0,35 bazinės socialinės išmokos (toliau – BSI) per mėnesį už kiekvieną socialinėje reabilitacijoje praėjusį mėnesį dalyvavusį asmenį, netaikomos 2023 metais. Savivaldybės administracija 2023 metais kiekvienai socialinę reabilitaciją teikiančiai socialinių paslaugų įstaigai, kuriai iki 2022 m. gruodžio 15 d. buvo suteikta teisė teikti akredituotą socialinę reabilitaciją, kurioje yra ne mažiau kaip 10 vietų socialinei reabilitacijai teikti ir apie kurią savivaldybės administracija pateikė informaciją Departamentui per E. pristatymo informacinę sistemą, socialinei reabilitacijai organizuoti ir teikti iš savivaldybės biudžeto skiria ne mažiau nei po 0,35 BSI per mėnesį už kiekvieną socialinėje reabilitacijoje praėjusį mėnesį dalyvavusį asmenį.

3.3. Aprašo 10 punkto nuostatos, pagal kurias socialinių paslaugų įstaigų, kurioms po praėjusių metų gruodžio 1 d. (imtinai) buvo suteikta teisė teikti akredituotą socialinę reabilitaciją, kuriose yra ne mažiau kaip 10 vietų socialinei reabilitacijai teikti ir apie kurias savivaldybių administracijos pateikė informaciją SPIS, teikiama socialinė reabilitacija gali būti finansuojama, jei einamaisiais metais šioms įstaigoms skiriama lėšų socialinei reabilitacijai organizuoti ir teikti arba jei Departamentas ir savivaldybės administracija turi biudžetiniams metams socialinei reabilitacijai organizuoti ir teikti skirtų lėšų likutį, netaikomos 2023 metais. 2023 metais socialinių paslaugų įstaigų, kurioms po 2022 m. gruodžio 15 d. (imtinai) buvo suteikta teisė teikti akredituotą socialinę reabilitaciją, kuriose yra ne mažiau kaip 10 vietų socialinei reabilitacijai teikti ir apie kurias savivaldybių administracijos pateikė informaciją Departamentui per E. pristatymo informacinę sistemą arba SPIS, teikiama socialinė reabilitacija gali būti finansuojama, jei einamaisiais metais šioms įstaigoms skiriama lėšų socialinei reabilitacijai organizuoti ir teikti arba jei Departamentas ir savivaldybės administracija turi biudžetiniams metams socialinei reabilitacijai organizuoti ir teikti skirtų lėšų likutį.

3.4. Šis įsakymas įsigalioja 2023 m. sausio 1 d.

 

 

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė                                                                  Monika Navickienė

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos socialinės

apsaugos ir darbo ministro

2022 m. gruodžio 16 d. įsakymu Nr. A1-853

 

SOCIALINĖS REABILITACIJOS NEĮGALIESIEMS BENDRUOMENĖJE FINANSAVIMO IŠ LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBĖS BIUDŽETO LĖŠŲ TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Socialinės reabilitacijos neįgaliesiems bendruomenėje finansavimo iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų (toliau – lėšos), skirtų akredituotai socialinei reabilitacijai neįgaliesiems bendruomenėje, nurodytai Socialinių paslaugų kataloge, patvirtintame Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. A1‑93 „Dėl Socialinių paslaugų katalogo patvirtinimo“ (toliau – socialinė reabilitacija), organizuoti, teikti ir administruoti, paskirstymo, pervedimo savivaldybių administracijoms, sutarčių dėl lėšų, skirtų socialinei reabilitacijai organizuoti, teikti ir administruoti, naudojimo (toliau – Sutartis) sudarymo, išlaidų sąmatų tikslinimo, lėšų naudojimo ir atsiskaitymo už jų naudojimą tvarką.

2. Apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatyme, Lietuvos Respublikos biudžeto sandaros įstatyme ir Lietuvos Respublikos biudžetinių įstaigų įstatyme.

 

II SKYRIUS

LĖŠŲ SOCIALINEI REABILITACIJAI ORGANIZUOTI, TEIKTI IR ADMINISTRUOTI PASKIRSTYMAS IR PERVEDIMAS SAVIVALDYBIŲ ADMINISTRACIJOMS, SUTARČIŲ SUDARYMAS

 

3. Atitinkamiems biudžetiniams metams socialinei reabilitacijai organizuoti, teikti ir administruoti skirtos lėšos paskirstomos savivaldybių administracijoms Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Departamentas) direktoriaus įsakymu dėl lėšų skyrimo.

4. Socialinei reabilitacijai administruoti visoms savivaldybių administracijoms skiriamas vienodas procentas lėšų, bet ne daugiau kaip 3 proc. biudžetiniams metams kiekvienos savivaldybės administracijai socialinei reabilitacijai organizuoti ir teikti skirtų lėšų (skiriama lėšų suma suapvalinama iki sveikojo skaičiaus). Konkrečią socialinei reabilitacijai administruoti skiriamų lėšų sumą kiekvienos savivaldybės administracijai vieniems metams nustato Departamento direktorius įsakymu dėl lėšų skyrimo. Einamaisiais metais skyrus papildomų lėšų socialinei reabilitacijai organizuoti ir teikti, papildomų lėšų socialinei reabilitacijai administruoti savivaldybių administracijoms neskiriama.

5. Socialinei reabilitacijai administruoti skirtas lėšas savivaldybių administracijos naudoja darbo užmokesčiui darbuotojams, administruojantiems socialinės reabilitacijos akreditavimą, organizavimą ir teikimą, darbdavių socialinei paramai ir socialinio draudimo įmokoms mokėti.

6. Lėšos biudžetiniams metams socialinei reabilitacijai organizuoti ir teikti savivaldybių administracijoms paskirstomos pagal Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje (toliau – SPIS) jų pateiktą informaciją apie socialinių paslaugų įstaigų, išskyrus biudžetines įstaigas, taip pat viešąsias įstaigas, kurių steigėja yra valstybė ar savivaldybė (toliau – nebiudžetinė socialinių paslaugų įstaiga), kurioms iki praėjusių metų gruodžio 1 d. (imtinai) buvo suteikta teisė teikti akredituotą socialinę reabilitaciją, skaičių ir vietų jose socialinei reabilitacijai teikti skaičių, kuris turi būti ne mažesnis kaip 10. Lėšos paskirstomos taip:

6.1. Konkrečios savivaldybės administracijai skiriama lėšų suma apskaičiuojama pagal šią formulę, įvertinus jos nurodytą bendrą nebiudžetinių socialinių paslaugų įstaigų vietų socialinei reabilitacijai teikti skaičių ir metinį vieno asmens socialinės reabilitacijos įkainį:

Ls = Vs x Įk, kur:

Ls – konkrečios savivaldybės administracijai biudžetiniams metams skiriama lėšų suma;

Vs – konkrečios savivaldybės administracijos nurodytas bendras nebiudžetinių socialinių paslaugų įstaigų vietų socialinei reabilitacijai teikti skaičius;

Įk – metinis vieno asmens socialinės reabilitacijos įkainis.

6.2. Metinis vieno asmens socialinės reabilitacijos įkainis apskaičiuojamas pagal šią formulę:

Įk = V / A, kur:

Įk – metinis vieno asmens socialinės reabilitacijos įkainis;

V – socialinei reabilitacijai organizuoti ir teikti biudžetiniams metams skirtos lėšos;

A – visų savivaldybių administracijų nurodytas bendras nebiudžetinių socialinių paslaugų įstaigų vietų socialinei reabilitacijai teikti skaičius.

7. Savivaldybės administracija Departamento direktoriaus įsakymu dėl lėšų skyrimo skirtas lėšas kiekvieno asmens socialinei reabilitacijai organizuoti ir teikti perveda tik nebiudžetinei socialinių paslaugų įstaigai, kurioje yra ne mažiau kaip 10 vietų socialinei reabilitacijai teikti, pagal Departamento nurodytą mėnesinį vieno asmens socialinės reabilitacijos įkainį, kuris apskaičiuojamas pagal šią formulę:

Įkmėn. = Įk / 12 mėn., kur:

Įkmėn. – mėnesinis vieno asmens socialinės reabilitacijos įkainis;

Įk – metinis vieno asmens socialinės reabilitacijos įkainis.

Jei pagal šią formulę apskaičiuotas mėnesinis vieno asmens socialinės reabilitacijos įkainis yra mažesnis nei 0,5 bazinės socialinės išmokos (toliau ‒ BSI), taikomas 0,5 BSI dydžio mėnesinis vieno asmens socialinės reabilitacijos įkainis.

Jei socialinei reabilitacijai organizuoti ir teikti einamaisiais metais skiriama papildomų lėšų, Departamento nurodytas mėnesinis vieno asmens socialinės reabilitacijos įkainis gali būti keičiamas atsižvelgiant į likusį einamųjų metų mėnesių skaičių.

8. Savivaldybės administracija kiekvienai socialinę reabilitaciją teikiančiai socialinių paslaugų įstaigai, kuriai iki praėjusių metų gruodžio 1 d. (imtinai) buvo suteikta teisė teikti akredituotą socialinę reabilitaciją, kurioje yra ne mažiau kaip 10 vietų socialinei reabilitacijai teikti ir apie kurią savivaldybės administracija pateikė informaciją SPIS, socialinei reabilitacijai organizuoti ir teikti iš savivaldybės biudžeto skiria ne mažiau nei po 0,35 BSI per mėnesį už kiekvieną socialinėje reabilitacijoje praėjusį mėnesį dalyvavusį asmenį.

9. Savivaldybės administracija socialinę reabilitaciją teikiančioms socialinių paslaugų įstaigoms lėšas perveda šia tvarka:

9.1. Aprašo 7 punkte nurodytas lėšas už einamųjų metų sausio mėnesį perveda tik nebiudžetinėms socialinę reabilitaciją teikiančioms socialinių paslaugų įstaigoms pagal jų nurodytą vietų socialinei reabilitacijai teikti skaičių, o vėlesniais socialinės reabilitacijos teikimo mėnesiais – pagal socialinėje reabilitacijoje praėjusį mėnesį faktiškai dalyvavusių asmenų skaičių, neviršijantį socialinių paslaugų įstaigos vietų socialinei reabilitacijai teikti skaičiaus;

9.2. Aprašo 8 punkte nurodytas lėšas kas mėnesį perveda socialinę reabilitaciją teikiančioms socialinių paslaugų įstaigoms pagal socialinėje reabilitacijoje praėjusį mėnesį faktiškai dalyvavusių asmenų skaičių, neviršijantį socialinių paslaugų įstaigos vietų socialinei reabilitacijai teikti skaičiaus;

9.3. Aprašo 7 ir 8 punktuose nurodytos lėšos pervedamos už praėjusį mėnesį ir tais atvejais, kai asmuo dėl objektyvių priežasčių (sveikatos būklės, socialinių aplinkybių, aplinkos veiksnių ir pan.) negalėjo gauti visų jam tą mėnesį skirtų pagrindinių socialinės reabilitacijos paslaugų.

10. Socialinių paslaugų įstaigų, kurioms po praėjusių metų gruodžio 1 d. (imtinai) buvo suteikta teisė teikti akredituotą socialinę reabilitaciją, kuriose yra ne mažiau kaip 10 vietų socialinei reabilitacijai teikti ir apie kurias savivaldybių administracijos pateikė informaciją SPIS, teikiama socialinė reabilitacija gali būti finansuojama, jei einamaisiais metais šioms įstaigoms skiriama lėšų socialinei reabilitacijai organizuoti ir teikti arba jei Departamentas ir savivaldybės administracija turi biudžetiniams metams socialinei reabilitacijai organizuoti ir teikti skirtų lėšų likutį. Nebiudžetinėms socialinių paslaugų įstaigoms skiriama lėšų suma apskaičiuojama atsižvelgiant į Departamento direktoriaus įsakyme dėl lėšų skyrimo nurodytą mėnesinį vieno asmens socialinės reabilitacijos įkainį ir likusį einamųjų metų mėnesių skaičių. Šios lėšos paskirstomos pagal teisės teikti akredituotą socialinę reabilitaciją suteikimo nebiudžetinei socialinių paslaugų įstaigai datą, pirmenybę teikiant anksčiausiai teisę teikti akredituotą socialinę reabilitaciją įgijusiai įstaigai. Taip pat šioms įstaigoms skiriama ir Aprašo 8 punkte nurodyta lėšų suma. Socialinių paslaugų įstaigoms ‒ biudžetinėms įstaigoms ir viešosioms įstaigoms, kurių steigėja yra valstybė ar savivaldybė, ‒ skiriama tik Aprašo 8 punkte nurodyta lėšų suma.

11. Socialinių paslaugų priežiūros departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – SPPD) organizuoja Sutarčių su savivaldybių administracijomis sudarymą ir jas pasirašo. Sutartyje turi būti nustatyta lėšų pervedimo, grąžinimo, naudojimo, atsiskaitymo už jų naudojimą tvarka ir terminai, kitos Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų sudarymo ir vykdymo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. gegužės 14 d. nutarimu Nr. 543 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų sudarymo ir vykdymo taisyklių patvirtinimo“, 61 punkte numatytos sąlygos. Prie Sutarties turi būti pridėta savivaldybės administracijos parengta ir su SPPD suderinta išlaidų sąmata. 

12. Įsigaliojus Departamento direktoriaus įsakymui dėl lėšų skyrimo, savivaldybių administracijos parengia ir kartu su SPPD pasirašo išlaidų sąmatas. Prireikus išlaidų sąmatos tikslinamos Aprašo III skyriuje nustatyta tvarka.

13. SPPD pagal savivaldybių administracijų parengtas ir jų bei SPPD pasirašytas išlaidų sąmatas kiekvieną ketvirtį teikia Nacionaliniam bendrųjų funkcijų centrui mokėjimo paraiškas dėl lėšų socialinei reabilitacijai organizuoti, teikti ir administruoti pervedimo savivaldybių administracijoms Sutartyse nustatytais terminais. 

 

III SKYRIUS

IŠLAIDŲ SĄMATŲ TIKSLINIMAS

 

14. Savivaldybės administracija turi teisę kartą per ketvirtį, iki einamojo ketvirčio paskutinio mėnesio 16 dienos, tikslinti išlaidų sąmatą, nekeisdama Departamento direktoriaus įsakymu dėl lėšų skyrimo atitinkamiems biudžetiniams metams savivaldybės administracijai skirtos lėšų socialinei reabilitacijai organizuoti, teikti ir administruoti sumos. Ji SPPD pateikia motyvuotą prašymą ir išlaidų sąmatos pakeitimo projektą dėl lėšų, skirtų socialinei reabilitacijai organizuoti, teikti ir administruoti, perskirstymo ateinantiems ketvirčiams.

15. SPPD, išnagrinėjęs savivaldybės administracijos Aprašo 14 punkte nustatyta tvarka pateiktą motyvuotą prašymą ir pritaręs išlaidų sąmatos projekto tikslinimui, pasirašo patikslintą išlaidų sąmatą ir pateikia ją savivaldybės administracijai per Nacionalinę elektroninių siuntų pristatymo, naudojant pašto tinklą, informacinę sistemą (toliau ‒ E. pristatymo informacinė sistema). Jei išlaidų sąmatos projekte SPPD nustato netikslumų, jis informuoja savivaldybės administraciją jos nurodytu elektroniniu paštu apie nustatytus netikslumus ir prašo juos pašalinti, nustatydamas protingą terminą, bet ne ilgesnį nei 5 darbo dienos.

16. Departamento direktoriaus įsakymas dėl lėšų skyrimo gali būti keičiamas prireikus papildomų lėšų ir (ar) paaiškėjus, kad savivaldybės administracija lėšų nepanaudos, atsižvelgus į reikiamų papildomų ar nepanaudotų lėšų sumą. Apie lėšų nepanaudojimą, nurodydama jų nepanaudojimo priežastis, savivaldybės administracija informuoja Departamentą per E. pristatymo informacinę sistemą. Prireikus papildomų lėšų, savivaldybės administracija Departamentui pateikia motyvuotą prašymą pakeisti lėšų socialinei reabilitacijai organizuoti, teikti ir administruoti paskirstymą.

17. Departamentas, atsižvelgdamas į papildomų ar likusių nepanaudotų lėšų socialinei reabilitacijai organizuoti, teikti ir administruoti sumą, išnagrinėja savivaldybės administracijos pateiktą motyvuotą prašymą pakeisti lėšų socialinei reabilitacijai organizuoti, teikti ir administruoti paskirstymą per 20 darbo dienų nuo jo gavimo dienos. Pritarus savivaldybės administracijos siūlomam lėšų socialinei reabilitacijai organizuoti, teikti ir administruoti paskirstymo tikslinimui, pakeičiamas Departamento direktoriaus įsakymas dėl lėšų skyrimo ir apie tai informuojamas SPPD, per E. pristatymo informacinę sistemą jam pateikiant Departamento direktoriaus įsakymo dėl lėšų skyrimo kopiją.

Jei Departamentas priima sprendimą nepritarti savivaldybės administracijos siūlomam lėšų socialinei reabilitacijai organizuoti, teikti ir administruoti paskirstymo tikslinimui, apie priimtą sprendimą jis informuoja savivaldybės administraciją jos nurodytu elektroniniu paštu, nurodydamas tokio sprendimo priežastis.

18. Savivaldybės administracija per 5 darbo dienas nuo Departamento direktoriaus įsakymo dėl lėšų skyrimo pakeitimo įsigaliojimo dienos pateikia SPPD motyvuotą prašymą patikslinti išlaidų sąmatą ir patikslintos išlaidų sąmatos projektą. SPPD, išnagrinėjęs savivaldybės administracijos pateiktą motyvuotą prašymą patikslinti išlaidų sąmatą bei patikslintos išlaidų sąmatos projektą ir pritaręs išlaidų sąmatos patikslinimams, pasirašo patikslintą išlaidų sąmatą ir pateikia ją savivaldybės administracijai per E. pristatymo informacinę sistemą. Jei SPPD nustato netikslumų patikslintos išlaidų sąmatos projekte, jis informuoja savivaldybės administraciją jos nurodytu elektroniniu paštu apie nustatytus netikslumus ir prašo juos pašalinti, nustatydamas protingą terminą, bet ne ilgesnį nei 5 darbo dienos.

 

IV SKYRIUS

LĖŠŲ NAUDOJIMAS IR ATSISKAITYMAS UŽ JŲ NAUDOJIMĄ

 

19. Savivaldybės administracija pagal Sutartį gautas lėšas, skirtas socialinei reabilitacijai organizuoti ir teikti, pagal lėšų pervedimo sutartis, sudarytas tarp savivaldybės administracijos ir socialinę reabilitaciją teikiančių įstaigų, perveda nebiudžetinėms socialinę reabilitaciją teikiančioms socialinių paslaugų įstaigoms. Pagal lėšų pervedimo sutartis gautas lėšas, skirtas socialinei reabilitacijai organizuoti ir teikti, nebiudžetinės socialinę reabilitaciją teikiančios socialinių paslaugų įstaigos naudoja vadovaudamosi šiais Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių biudžetų pajamų ir išlaidų klasifikacijos, patvirtintos Lietuvos Respublikos finansų ministro 2003 m. liepos 3 d. įsakymu Nr. 1K-184 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių biudžetų pajamų ir išlaidų klasifikacijos patvirtinimo“ (toliau – Klasifikacija), papunkčiais:

19.1. „2.1.1.1.1.1. Darbo užmokestis pinigais“. Šiame papunktyje nurodytos išlaidos – socialinių paslaugų įstaigos, organizuojančios ir teikiančios socialinę reabilitaciją, darbuotojų, kurių pareigybių aprašymuose nustatytos su socialinės reabilitacijos organizavimu ir (ar) teikimu susijusios funkcijos, darbo užmokestis;

19.2. „2.1.2.1.1.1. Socialinio draudimo įmokos“. Šiame papunktyje nurodytos išlaidos – socialinio draudimo įmokos, mokamos nuo socialinių paslaugų įstaigos, organizuojančios ir teikiančios socialinę reabilitaciją, darbuotojams, kurių pareigybių aprašymuose nustatytos su socialinės reabilitacijos organizavimu ir (ar) teikimu susijusios funkcijos, apskaičiuoto darbo užmokesčio;

19.3. „2.7.3.1.1.1. Darbdavių socialinė parama pinigais“. Šiame papunktyje nurodytos išlaidos – nenutrūkstamai mokamas darbo užmokestis socialinę reabilitaciją organizuojantiems ir (ar) teikiantiems darbuotojams ligos atveju (už pirmas dvi ligos dienas), išeitinės išmokos ir nuo jų apskaičiuotos socialinio draudimo įmokos;

19.4. „2.2.1.1.1.05. Ryšių įrangos ir ryšių paslaugų įsigijimo išlaidos“. Šiame papunktyje nurodytos išlaidos – socialinei reabilitacijai organizuoti ir (ar) teikti reikalingų ryšių paslaugų (interneto, fiksuotojo ir (ar) mobiliojo ryšio, pašto ir kitų paslaugų) įsigijimo ir ryšio linijos įrengimo išlaidos, įskaitant savanoriškos veiklos organizavimo išlaidas;

19.5. „2.2.1.1.1.06. Transporto išlaikymo ir transporto paslaugų įsigijimo išlaidos“. Šiame papunktyje nurodytos išlaidos – transporto išlaikymo (degalų, eksploatacijos, draudimo, transporto priemonės nuomos be vairuotojo, transporto remonto bei prekių, susijusių su transporto priemonės remontu, įsigijimo, transporto priemonės statymo ir kt.) ir transporto paslaugų (autobuso ar kito sausumos transporto ekonominės klasės bilietų, taip pat viešojo transporto bilietų, transporto priemonės nuomos su vairuotoju), tiesiogiai reikalingų socialinei reabilitacijai organizuoti ir (ar) teikti, įsigijimo išlaidos, įskaitant savanoriškos veiklos organizavimo išlaidas;

19.6. „2.2.1.1.1.15. Materialiojo turto paprastojo remonto prekių ir paslaugų įsigijimo išlaidos“. Šiame papunktyje nurodytos išlaidos – ilgalaikio materialiojo turto (išskyrus patalpas), naudojamo teikiant socialinę reabilitaciją, ūkinio inventoriaus remonto darbų ir techninės priežiūros išlaidos, taip pat įrankių bei prekių, reikalingų paprastojo remonto darbams atlikti (santechnikos, elektros instaliacijos, apdailos ir kt. įrankių bei prekių, taip pat instrumentų, mechaninių ir elektrinių įrankių ir kt.), įsigijimo išlaidos;

19.7. „2.2.1.1.1.14. Materialiojo ir nematerialiojo turto nuomos išlaidos“. Šiame papunktyje nurodytos išlaidos – patalpų, skirtų socialinei reabilitacijai teikti, nuomos išlaidos;

19.8. „2.2.1.1.1.20. Komunalinių paslaugų įsigijimo išlaidos“. Šiame papunktyje nurodytos išlaidos – patalpų, skirtų socialinei reabilitacijai organizuoti ir (ar) teikti, komunalinių paslaugų (šildymo, elektros energijos tiekimo, vandentiekio, kanalizacijos ir nuotekų valymo, šiukšlių išvežimo ir kt.) išlaidos;

19.9. „2.2.1.1.1.21. Informacinių technologijų prekių ir paslaugų įsigijimo išlaidos“. Šiame papunktyje nurodytos išlaidos – socialinei reabilitacijai organizuoti ir (ar) teikti naudojamos kompiuterinės technikos ir kompiuterinės technikos dalių (monitorių, spausdintuvų, kopijavimo ir daugiafunkcių aparatų, spausdintuvų dažų, USB laikmenų, išmaniųjų telefonų ir kt.) įsigijimo, taip pat informacinių technologijų srities prekių nuomos ir remonto išlaidos;

19.10. „2.2.1.1.1.30. Kitų prekių ir paslaugų įsigijimo išlaidos“. Šiame papunktyje nurodytos išlaidos – kanceliarinių prekių, reikmenų, inventoriaus ir priemonių, reikalingų socialinei reabilitacijai organizuoti ir (ar) teikti, įsigijimo išlaidos, mokesčiai bankams už pavedimus ir kitas jų paslaugas, buhalterinės apskaitos paslaugų įsigijimo išlaidos, išlaidos autoriniams atlyginimams (pagal autorines sutartis) ir atlygiui už suteiktas paslaugas (pagal atlygintinų paslaugų sutartis), jei autorinius atlyginimus gaunantys asmenys ir paslaugų teikėjai nėra socialinę reabilitaciją teikiančios socialinių paslaugų įstaigos darbuotojai, darbuotojų, kurie teikia socialinę reabilitaciją pagal individualios veiklos pažymas ar verslo liudijimus, paslaugų įsigijimo išlaidos;

19.11. „2.2.1.1.1.02. Medikamentų ir medicininių prekių bei paslaugų įsigijimo išlaidos“. Šiame papunktyje nurodytos išlaidos – socialinę reabilitaciją teikiančių darbuotojų apsaugos priemonių (veido kaukių, dezinfekcinio skysčio, vienkartinių pirštinių ir kt.) įsigijimo išlaidos.

20. Savivaldybės administracija SPPD teikia lėšų naudojimo ataskaitas Sutartyje nustatyta tvarka ir terminais.

21. Einamaisiais metais savivaldybių administracijoms skirtos lėšos socialinei reabilitacijai organizuoti, teikti ir administruoti naudojamos iki einamųjų metų gruodžio 31 d.

22. Savivaldybių administracijos einamaisiais metais nepanaudotas lėšas, skirtas socialinei reabilitacijai organizuoti, teikti ir administruoti, privalo grąžinti SPPD iki kitų metų sausio 5 d., pervesdamos į Sutartyje nurodytą sąskaitą ir mokėjimo paskirties laukelyje nurodydamos, kurių metų lėšos grąžinamos, programos ir priemonės kodą, finansavimo šaltinį, valstybės funkciją, Klasifikacijos straipsnį, grąžinamą sumą.

23. SPPD savivaldybių administracijų grąžintas lėšas grąžina į valstybės iždo sąskaitą iki kitų metų sausio 10 d.

 

V SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

24. SPPD koordinuoja ir kontroliuoja Sutarčių vykdymą, kad savivaldybių administracijoms skirtos lėšos socialinei reabilitacijai organizuoti, teikti ir administruoti būtų naudojamos pagal tikslinę paskirtį. Departamentas atsitiktiniu būdu tikrina ir vertina, ar lėšos socialinei reabilitacijai organizuoti, teikti ir administruoti naudojamos tinkamai.

25. Savivaldybių administracijos Departamento ir (ar) SPPD reikalavimu privalo pateikti visą informaciją (veiklos organizavimą, vidaus tvarką reglamentuojančius dokumentus, duomenis apie darbuotojų skaičių, lėšų panaudojimą pagal Klasifikacijos straipsnius ir kt.), susijusią su socialinei reabilitacijai organizuoti, teikti ir administruoti skirtų lėšų naudojimu ir reikalingą lėšų naudojimui kontroliuoti.

26. Savivaldybių administracijos privalo užtikrinti, kad socialinei reabilitacijai organizuoti, teikti ir administruoti skirtos lėšos būtų naudojamos pagal tikslinę paskirtį, vadovaujantis šių lėšų naudojimą reglamentuojančių teisės aktų ir Sutarčių nuostatomis.

27. Savivaldybių administracijos kontroliuoja socialinei reabilitacijai organizuoti ir teikti skirtų lėšų naudojimą pagal tikslinę paskirtį, vadovaudamosi lėšų naudojimą reglamentuojančių teisės aktų ir lėšų pervedimo sutarčių, sudarytų su socialinę reabilitaciją teikiančiomis socialinių paslaugų įstaigomis, nuostatomis.

28. Socialinę reabilitaciją teikiančios socialinių paslaugų įstaigos, vadovaudamosi lėšų naudojimą reglamentuojančių teisės aktų ir lėšų pervedimo sutarčių su savivaldybių administracijomis nuostatomis, užtikrina, kad pagal lėšų pervedimo sutartis su savivaldybių administracijomis pervestos lėšos būtų naudojamos pagal tikslinę paskirtį. Lėšas, panaudotas ne pagal tikslinę paskirtį ir (ar) netinkamai ar neteisėtai, nesilaikant lėšų pervedimo sutarčių, socialinę reabilitaciją teikiančios socialinių paslaugų įstaigos privalo nedelsdamos grąžinti savivaldybių administracijoms, o šios – SPPD. Šiame Aprašo punkte nurodytų lėšų negrąžinus, jos išieškomos Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

29. Socialinei reabilitacijai organizuoti, teikti ir administruoti skirtas lėšas, panaudotas ne pagal tikslinę paskirtį ir (ar) nesilaikant Sutarčių, lėšų naudojimą reglamentuojančių teisės aktų, savivaldybių administracijos grąžina SPPD arba jos išieškomos Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

30. Dokumentai saugomi Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka Lietuvos vyriausiojo archyvaro nustatytais terminais.

_________________