LIETUVOS RESPUBLIKOS

SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRO 2003 M. GRUODŽIO 22 D. ĮSAKYMO NR. A1-213 „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTERIJOS DARBO REGLAMENTO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2019 m. rugsėjo 24 d. Nr. A1-545

Vilnius

 

 

P a k e i č i u Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos darbo reglamentą, patvirtintą Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2003 m. gruodžio 22 d. įsakymu Nr. A1-213 „Dėl Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos darbo reglamento patvirtinimo“:

1. Pakeičiu 9 punktą ir jį išdėstau taip:

9. Ministro politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojai – viceministrai, ministro patarėjai (toliau kartu – politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojai) – padeda ministrui formuoti politines nuostatas ir nustatyti prioritetus, priimti ir įgyvendinti sprendimus. Viceministrų skaičių ministro teikimu tvirtina Vyriausybė. Viceministrai nustatytose veiklos srityse atlieka Lietuvos Respublikos Vyriausybės įstatymo 31 straipsnio 3 dalyje numatytas ir kitas ministro jiems pavestas funkcijas.

Politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojai yra tiesiogiai pavaldūs ir atskaitingi ministrui.“

2. Pakeičiu 10 punktą ir jį išdėstau taip:

10. Vyriausieji patarėjai užimtumo, šeimos, vaikų, jaunimo, neįgaliųjų, pažeidžiamų grupių, pagyvenusių asmenų, nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių plėtros, bendradarbiavimo su savivaldybėmis klausimais yra tiesiogiai pavaldūs ministrui, atskaitingi ministrui ir pagal ministro viceministrams nustatytas veiklos sritis jų veiklą koordinuojančiam ir kontroliuojančiam viceministrui.“

3. Pakeičiu 28 punktą ir jį išdėstau taip:

28. Einamieji ministerijos veiklos klausimai gali būti aptariami ministro, viceministrų, ministerijos kanclerio  pasitarimuose, kuriuose gali dalyvauti ir kiti jų pakviesti asmenys.

Ministerijos vadovybės susitikimus su ministerijos padalinių ir ministerijai pavaldžių įstaigų vadovais prireikus organizuoja Asmenų priėmimo ir dokumentų valdymo skyrius.

Viceministrai, ministerijos kancleris, kiti politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojai, vyriausieji patarėjai, ministerijos padalinių vadovai gali organizuoti ministerijos padalinių vadovų ir kitų darbuotojų pasitarimus jiems pavestų užduočių vykdymo klausimais.

Ministro įsakymu iš ministerijos darbuotojų gali būti sudaromos komisijos, darbo grupės, organizuojamas projektinis darbas, užduotims (pavedimams) atlikti paskiriant projekto vadovą ir projekte dirbančius darbuotojus (toliau – projekto dalyviai). Komisijos, darbo grupės, projekto vadovas organizuoja atitinkamai komisijos, darbo grupės darbą ar darbą projekte ir atsako už galutinį rezultatą; komisijos, darbo grupės nariai ir projekto dalyviai atsako už kokybišką jiems pavestų užduočių įvykdymą laiku.

Komisijų, darbo grupių ir projektų vadovai, siekdami įvykdyti paskirtą užduotį (pavedimą) ir pasiekti reikiamą rezultatą, turi teisę gauti iš ministerijos padalinių ir darbuotojų reikalingą informaciją ir dokumentus, atitinkamai skirti užduotis: komisijų vadovai – vadovaujamų komisijų nariams ir sekretoriams, darbo grupių vadovai – vadovaujamų darbo grupių nariams ir sekretoriams, projektų vadovai – projektų dalyviams. Projektų vadovais paprastai skiriami vyriausieji patarėjai, projekto dalyvių įtraukimas į projektą suderinamas su jų tiesioginiais vadovais. Projekto vykdymą prižiūri ministras arba už projektą atsakingas viceministras ar ministerijos kancleris.“

4. Pakeičiu 34 punktą ir jį išdėstau taip:

34. Prieš ministrui, viceministrui ar ministerijos kancleriui pasirašant (vizuojant) dokumentus, jų projektus dokumentų valdymo sistemoje (arba jų antruosius egzempliorius) derina ar (ir) vizuoja tiesioginis dokumento rengėjas, jo tiesioginis vadovas (išskyrus atvejus, kai jis yra dokumentą pasirašantis asmuo), ministerijos padalinio (-ių), su kurio veiklos sritimi glaudžiai susijęs dokumento projektas, vadovas (-ai), dokumento projektą vertinęs ministerijos padalinio darbuotojas ar (ir) vyriausiasis patarėjas pagal veiklos sritį, ar (ir) darbo grupių, komisijų, projektų vadovai pagal jiems pavestas užduotis, ar (ir) stilistas, ar (ir) ministro patarėjas pagal ministro nustatytą kompetencijos sritį, ar (ir) įstaigos prie ministerijos vadovas. Vizuodamas ar derindamas dokumentą, kiekvienas ministerijos darbuotojas atsako už dokumento teisingumą ir kokybę pagal jo ar (ir) jo vadovaujamo padalinio veiklos sritį. Teisės skyriui įvertinus teisės aktų projektų atitiktį įstatymams ir kitiems teisės aktams, juos ir kitus ministro įsakymuose nurodytus dokumentus vizuoja Teisės skyriaus vadovas.“

5. Pakeičiu 40.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

40.3. ministerijos kancleris:

40.3.1. pagal ministerijos kancleriui nustatytas administravimo sritis – padalinių vadovams, jam tiesiogiai pavaldiems darbuotojams, kitiems darbuotojams, išskyrus ministro politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojus ir Reglamento 40.3.2 papunktyje nurodytus darbuotojus;

40.3.2. esant ministro pavedimui ar su juo suderinus – ministerijos padalinių, kurie yra tiesiogiai pavaldūs ministrui, vadovams ir darbuotojams (apie tai informuodamas jų tiesioginius vadovus), viceministrams atskaitingiems vyriausiesiems patarėjams, taip pat įstaigų prie ministerijos ir ministerijos valdymo sričiai priskirtų įstaigų vadovams;

40.3.3. jam pagal nustatytas administravimo sritis tiesiogiai nepavaldžių ministerijos padalinių vadovams ir darbuotojams (apie tai informuodamas jų tiesioginius vadovus) – pavedimus, reikalingus jam įstatymais ir kitais teisės aktais pavestoms funkcijoms vykdyti;“.

6. Pakeičiu 62 punktą ir jį išdėstau taip:

62. Visuomenės informavimu apie ministerijos veiklą ir viešosios nuomonės apie ministeriją formavimu rūpinasi vienas iš politinio (asmeninio) pasitikėjimo ministro patarėjų (toliau – ministro atstovas ryšiams su visuomene) ir Komunikacijos skyrius (toliau – ryšių su visuomene padalinys).“

7. Pakeičiu 75 punktą ir jį išdėstau taip:

75. Ministro politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų, ministrui tiesiogiai pavaldžių ministerijos padalinių vadovų ir viceministrams atskaitingų vyriausiųjų patarėjų atostogų grafiką įsakymu tvirtina ministras. Kitų ministerijos darbuotojų atostogų grafiką potvarkiu tvirtina ministerijos kancleris.

Jeigu darbuotojui kasmetinės ir (ar) papildomos atostogos suteikiamos pagal atostogų grafiką, prašymas dėl šių atostogų suteikimo neteikiamas ir atskiri ministro įsakymai ar ministerijos kanclerio potvarkiai dėl kasmetinių ir (ar) papildomų atostogų, nurodytų atostogų grafike, nerengiami.“

8. Pakeičiu 751 punktą ir jį išdėstau taip:

751. Jeigu atostogų poreikis darbuotojui atsirado patvirtinus atostogų grafiką, atostogos įforminamos atskiru ministro įsakymu arba ministerijos kanclerio potvarkiu pagal Reglamento 75 punkte nurodytą kompetenciją, gavus su ministerijos padalinio vadovu ir viceministru (taikoma viceministrams atskaitingiems vyriausiesiems patarėjams, viceministrui pavaldžių ministerijos padalinių vadovams) suderintą darbuotojo prašymą, kuris pateikiamas ne vėliau kaip prieš 10 (dešimt) darbo dienų iki pageidaujamos kasmetinių atostogų ir (ar) papildomų atostogų pradžios.“

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministras                                                                        Linas Kukuraitis