LIETUVOS RESPUBLIKOS

VADOVYBĖS APSAUGOS TARNYBOS

DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VADOVYBĖS APSAUGOS TARNYBOS OFICIALAUS ĮSPĖJIMO TAIKYMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTININMO

 

2020 m. liepos 17 d. Nr. V-279

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vadovybės apsaugos įstatymo 28 straipsniu:

1. T v i r t i n u Lietuvos Respublikos vadovybės apsaugos tarnybos oficialaus įspėjimo taikymo tvarkos aprašą (pridedama).

2. Į g a l i o j u  Lietuvos Respublikos vadovybės apsaugos tarnybos Kriminalinės žvalgybos valdybos viršininką, Kriminalinės žvalgybos valdybos K1, K2, K3 skyrių viršininkus bei vyriausiuosius agentus taikyti oficialų įspėjimą.

3. P r i p a ž į s t u netekusiu galios Lietuvos Respublikos vadovybės apsaugos tarnybos  direktoriaus 2020 m. liepos 2 d. įsakymą Nr. V-64 „Dėl Lietuvos Respublikos vadovybės apsaugos tarnybos oficialaus įspėjimo taikymo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

 

 

 

Direktorius                                                                                      Rymantas Mockevičius

 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos

vadovybės apsaugos tarnybos direktoriaus

2020 m. liepos 17  d. įsakymu Nr. V-279

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS VADOVYBĖS APSAUGOS TARNYBOS OFICIALAUS ĮSPĖJIMO TAIKYMO TVARKOS APRAŠAS

 

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Lietuvos Respublikos vadovybės apsaugos tarnybos oficialaus įspėjimo taikymo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato Lietuvos Respublikos vadovybės apsaugos įstatymo 28 straipsnyje numatytos prevencinio poveikio priemonės, oficialaus įspėjimo, taikymo tvarką.

2. Apraše naudojamos sąvokos:

2.1. Asmenys fiziniai asmenys apie kuriuos yra pagrįstų duomenų, kad jie gali daryti teisės pažeidimus, galinčius kelti grėsmę saugomų asmenų ir (ar) saugomų objektų saugumui arba diskredituoti vadovybę.

2.2. Oficialus įspėjimas Vadovybės apsaugos tarnybos (toliau – Tarnyba) pareigūno rašytinis reikalavimas asmeniui laikytis Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir įstatymų, nevaržyti kitų žmonių teisių ir laisvių, nedaryti kitų teisės pažeidimų ir supažindinimas su galimomis teisinėmis šio reikalavimo nevykdymo pasekmėmis.

2.3. Saugomi asmenys – vadovybė, Lietuvos Respublikos oficialūs svečiai ir kiti asmenys, kuriems Lietuvos Respublikos Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatytais pagrindais ir tvarka paskirta apsauga.

2.4. Saugomi objektai – Lietuvos Respublikos Seimo, Vyriausybės pastatai ir jų teritorija, Respublikos Prezidento rezidencijos pastatai ir teritorija, saugomų asmenų rezidencijų kompleksas, gyvenamosios, darbo ir kitos vietos, kuriose lankosi saugomi asmenys, taip pat Lietuvos Respublikos diplomatinių atstovybių, konsulinių įstaigų ir specialiųjų misijų, kurioms Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka skirta fizinė apsauga, patalpos arba pastatai, pastatų teritorijos ir jose esantis turtas.

2.5. Vadovybė – Respublikos Prezidentas, Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas, Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas ir asmenys, laikinai einantys Respublikos Prezidento, Seimo Pirmininko pareigas, pavaduojantys Ministrą Pirmininką.

3. Vykdant asmenų, kurie gali daryti teisės pažeidimus, galinčius kelti grėsmę saugomų asmenų ir (ar) saugomų objektų saugumui arba diskredituoti vadovybę stebėseną, vadovaujamasi Konstitucija, Vadovybės apsaugos įstatymu, kitais Lietuvos Respublikos ir tarptautiniais teisės aktais bei šiuo Aprašu.

4. Oficialus įspėjimas taikomas vykdant teisės pažeidimų prevenciją, kai yra pagrįstų duomenų, kad asmuo gali daryti teisės pažeidimus, galinčius kelti grėsmę Tarnybos saugomų asmenų ir (ar) saugomų objektų saugumui arba diskredituoti vadovybę.

5. Duomenys apie asmenis, renkami atliekant Lietuvos Respublikos kriminalinės žvalgybos įstatyme bei Vadovybės apsaugos įstatyme numatytus veiksmus.

6. Duomenys apie asmenis taip pat renkami bendradarbiaujant su valstybinių valdžios ar valdymo įstaigų piliečių priėmimo padaliniais, kitomis suinteresuotomis įstaigomis.

7. Surinkti duomenys turi būti patikrinami, įforminami, tvarkomi ir naudojami įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

8. Teisę pareikšti asmeniui oficialų įspėjimą turi Tarnybos direktorius, jo pavaduotojai arba Tarnybos direktoriaus ar jo pavaduotojų įgalioti pareigūnai (toliau – Įgalioti pareigūnai).

9. Oficialus įspėjimas neriboja asmens teisių ir laisvių. Už oficialiame įspėjime nurodytų reikalavimų nevykdymą asmenys atsako įstatymų nustatyta administracine ar baudžiamąja tvarka.

 

 

II SKYRIUS

OFICIALAUS ĮSPĖJIMO TAIKYMAS

 

10. Oficialus įspėjimas pareiškiamas asmeniui, jei įstatymų nustatyta tvarka gauta pagrįstų duomenų,  kad asmuo gali daryti teisės pažeidimus, galinčius kelti grėsmę saugomų asmenų ir (ar) saugomų objektų saugumui arba diskredituoti vadovybę.

11. Įgaliotas pareigūnas, turintis pagrįstų duomenų,  kad asmuo gali daryti teisės pažeidimus, galinčius kelti grėsmę saugomų asmenų ir (ar) saugomų objektų saugumui arba diskredituoti vadovybę surašo tarnybinį pranešimą Tarnybos direktoriui, kuriame išdėsto aplinkybes, dėl kurių siūlo asmeniui pareikšti oficialų įspėjimą.

12. Tarnybos direktoriui susipažinus su pateiktu tarnybiniu pranešimu ir įrašius rezoliuciją „Įspėti“, įgalioti pareigūnai pradeda oficialaus įspėjimo taikymą.

13. Įgaliotas pareigūnas pildo oficialaus įspėjimo formą (1 priedas) bei registruoja ją oficialaus įspėjimo registre (2 priedas).

14. Apraše nurodytas oficialus įspėjimas pareiškiamas asmeniškai ir pateikiamas asmeniui susipažinti pasirašytinai. Oficialiai įspėtas asmuo turi teisę gauti jam pareikšto oficialaus įspėjimo nuorašą.

15. Tais atvejais, kai asmuo atsisako pasirašyti ir (ar) priimti jam pateiktą oficialų įspėjimą, Įgaliotas pareigūnas supažindina asmenį su oficialiu įspėjimu perskaitydamas jį asmeniui. Apie tai pažymima oficialiame įspėjime pasirašant ne mažiau kaip dviem Tarnybos pareigūnams.

16. Oficialus įspėjimas asmeniui gali būti pareiškiamas Tarnybos patalpose, Tarnybos saugomuose objektuose, asmens gyvenamojoje, darbo vietoje ar bet kurioje kitoje vietoje.

17. Jei dėl objektyvių priežasčių nėra galimybės pareikšti  oficialaus įspėjimo asmeniui, įgaliotas pareigūnas surašo tarnybinį pranešimą Tarnybos direktoriui, kuriame išdėstomos neįvykdymo priežastys.

18. Esant pagrindui pakartotinai pareikšti oficialų įspėjimą asmeniui procedūra pradedama iš naujo.

19. Oficialus įspėjimas (originalas) turi būti registruojamas Oficialių įspėjimų registre ir saugomas Tarnybos patalpose teisės aktų nustatyta tvarka.

 

 

III SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

20. Oficialaus įspėjimo aprašo vykdymą kontroliuoja Tarnybos direktorius.

 

___________________________