Pasvalio rajono savivaldybės meras

 

potvarkis

Dėl ASMENS (ŠEIMOS) SOCIALINIŲ PASLAUGŲ POREIKIO, SENYVO AMŽIAUS ASMENS, SUAUGUSIO ASMENS SU NEGALIA BEI VAIKO SU NEGALIA SOCIALINĖS GLOBOS POREIKIO NUSTATYMO IR SKYRIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2023 m. liepos 3 d. Nr. MV-125

Pasvalys

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 25 straipsnio 5 dalimi, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymo 16 straipsnio 6 dalimi, 17 straipsniu, Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. A1-94 „Dėl Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašo ir Senyvo amžiaus asmens bei suaugusio asmens su negalia socialinės globos poreikio nustatymo metodikos patvirtinimo“ (Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2021 m. sausio 22 d. įsakymo Nr. A1-56 redakcija) (su visais aktualiais pakeitimais):

1. Tvirtinu Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio, senyvo amžiaus asmens, suaugusio asmens su negalia bei vaiko su negalia socialinės globos poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašą (pridedama).

2. Nustatau, kad asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį, senyvo amžiaus asmens, suaugusio asmens su negalia bei vaiko su negalia socialinės globos poreikį Pasvalio rajono savivaldybėje nustatanti socialinių paslaugų įstaiga yra Pasvalio socialinių paslaugų centras.

3. Įpareigoju Pasvalio socialinių paslaugų centro direktorių paskirti socialinius darbuotojus, atliekančius Pasvalio rajono savivaldybėje asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio vertinimą, senyvo amžiaus asmens, suaugusio asmens su negalia, vaiko su negalia socialinės globos poreikio vertinimą ir nustatyti socialinių paslaugų poreikį.

4.Nustatau, kad šis potvarkis:

4.1. skelbiamas Teisės aktų registre ir Pasvalio rajono savivaldybės interneto svetainėje www.pasvalys.lt;

4.2. įsigalioja kitą dieną po oficialaus paskelbimo Teisės aktų registre.

Potvarkis gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                         Gintautas Gegužinskas


 

PATVIRTINTA

Pasvalio rajono savivaldybės mero

2023 m. liepos 3 d. potvarkiu Nr. MV-125

 

ASMENS (ŠEIMOS) SOCIALINIŲ PASLAUGŲ POREIKIO,  SENYVO AMŽIAUS ASMENS, SUAUGUSIO ASMENS SU NEGALIA BEI VAIKO SU NEGALIA SOCIALINĖS GLOBOS POREIKIO NUSTATYMO IR SKYRIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio, senyvo amžiaus asmens, suaugusio asmens su negalia bei vaiko su negalia socialinės globos poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato kreipimosi dėl socialinių paslaugų procedūrą, asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį bei socialinės globos poreikį nustatančius subjektus, sprendimų dėl socialinių paslaugų asmeniui (šeimai) skyrimo, sustabdymo ir nutraukimo priimančius subjektus ir tvarką, informacijos saugojimo tvarką.

2. Aprašas taikomas nustatant individualų asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį, priimant sprendimą dėl socialinių paslaugų skyrimo (neskyrimo), jų teikimo sustabdymo ir nutraukimo,  asmenims, pageidaujantiems gauti socialines paslaugas, kurias finansuoja Pasvalio rajono savivaldybė (toliau – Savivaldybė) iš savo biudžeto lėšų ar iš valstybės biudžeto dotacijų Savivaldybės biudžetui.

3. Aprašas netaikomas: laikinai apgyvendinant vaiką, paimtą iš nesaugios aplinkos, iki jam teisės aktų nustatyta tvarka bus nustatyta laikinoji ar nuolatinė globa (rūpyba); nustatant vaiko globą (rūpybą) globos centre; organizuojant globos centrų teikiamas socialines paslaugas; organizuojant socialines paslaugas, kurias apmoka pats asmuo (paslaugos organizuojamos ir teikiamos socialinių paslaugų gavėjo ir teikėjo susitarimu); organizuojant prevencines socialines paslaugas.

4. Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatyme, Socialinių paslaugų kataloge apibrėžtas sąvokas.

 

II SKYRIUS

KREIPIMASIS DĖL SOCIALINIŲ PASLAUGŲ SKYRIMO

 

5. Dėl socialinių paslaugų, kurias finansuoja Savivaldybė iš savo biudžeto lėšų ar iš valstybės biudžeto dotacijų savivaldybių biudžetams, skyrimo raštišku prašymu tiesiogiai, paštu ar elektroniniais ryšiais, jeigu valstybės elektroninės valdžios sistemoje teikiama tokios rūšies elektroninė paslauga, į asmens (šeimos) gyvenamosios vietos Savivaldybės administracijos seniūnijos darbuotoją, atsakingą už prašymų gauti socialines paslaugas priėmimą, gali kreiptis:

5.1. asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas, aprūpintojas, įgaliotas asmuo;

5.2. veikdami asmens (šeimos) ar visuomenės socialinio saugumo interesais, – bendruomenės nariai ar kiti suinteresuoti asmenys.

6. Aprašo 5.1 papunktyje nurodyti asmenys, kreipdamiesi dėl socialinių paslaugų, pateikia:

6.1. užpildytą Prašymo–paraiškos socialinėms paslaugoms gauti SP-8 formą, patvirtintą Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2005 m. birželio 27 d. įsakymu Nr. A1-183 „Dėl kai kurių socialinei paramai gauti reikalingų formų patvirtinimo“ (Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2023 m. vasario 6 d. įsakymo Nr. A1-76 redakcija), kreipiantis dėl vaikų dienos socialinės priežiūros skyrimo užpildytą Prašymo gauti vaikų dienos socialinę priežiūrą formą, patvirtintą Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. A1-94 „Dėl Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašo ir Senyvo amžiaus asmens bei suaugusio asmens su negalia socialinės globos poreikio nustatymo metodikos patvirtinimo“ ( Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2021 m. sausio 22 d. įsakymo Nr. A1-56 redakcija) (su visais aktualiais pakeitimais) (toliau – Tvarkos aprašas) 3 priedu, o kreipiantis dėl socialinės reabilitacijos neįgaliesiems bendruomenėje, – užpildytą Prašymo gauti socialinę reabilitaciją neįgaliesiems bendruomenėje formą, patvirtintą Tvarkos aprašo 5 priedu (toliau kartu – Prašymas);

6.2. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą arba teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintą jo kopiją. Asmeniui pačiam kreipiantis tiesiogiai į Savivaldybės administracijos seniūniją, pateikiamas asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas. Įsitikinus asmens tapatybe, dokumentas grąžinamas jį pateikusiam asmeniui, asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija nedaroma. Asmeniui kreipiantis paštu, teikiama teisės aktų nustatyta tvarka patvirtinta asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija. Asmuo, pateikdamas Prašymą elektroniniu būdu, patvirtina savo tapatybę naudodamasis Valstybės informacinių išteklių sąveikumo platforma (VIISP). Paslaugų gavėjams suteikiama galimybė prisijungti naudojantis elektroniniu parašu (asmens tapatybės kortele ar kitomis elektroninio identifikavimo priemonėmis) ir (ar) elektroninės bankininkystės sistemomis;

6.3. seniūnijos pagal deklaruotą gyvenamąją vietą arba valstybės įmonės Registrų centro išduotą pažymą apie gyvenamąją vietą arba teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintą jos kopiją, o jei asmuo nėra deklaravęs gyvenamosios vietos ir nėra įrašytas į gyvenamosios vietos neturinčių asmenį apskaitą, pagal galimybes pateikia dokumentų, įrodančių, kad jis gyvena toje savivaldybėje (pvz., joje turi nekilnojamąjį turtą, moka mokesčius už jį, turi viešajame registre įregistruotą nuomos sutartį ir pan.), kopijas, jei tokios informacijos nėra valstybės registruose (kadastruose), žinybiniuose registruose, valstybės informacinėse sistemose.

7. Aprašo 5.2 papunktyje nurodytu atveju pateikiamas Prašymas (Prašymo pagal SP8 formą priedų pildyti nereikia) ir paaiškinimas, kodėl asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas (nurodomas vardas ir pavardė) negali pats kreiptis dėl socialinių paslaugų skyrimo. Prašymo pagal SP-8 formą priedų užpildymo, reikalingų dokumentų pateikimo, socialinių paslaugų skyrimo klausimais asmenį (šeimą) ar jo globėją, rūpintoją, aprūpintoją konsultuoja seniūnijų darbuotojai, priimantys Prašymus.

8. Asmens (vieno iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjo, rūpintojo Prašymas dėl bendrųjų socialinių paslaugų ar socialinės priežiūros socialinę riziką patiriančiai šeimai, socialinės rizikos vaikui ir jo šeimai teikimo nėra teikiamas. Prašymas dėl socialinių paslaugų socialinės priežiūros socialinę riziką patiriančiai šeimai, socialinę riziką patiriančiam vaikui ir jo šeimai teikimo  pateikiamas Atvejo vadybos tvarkos apraše nustatyta tvarka. 

 

III SKYRIUS

ASMENS (ŠEIMOS) SOCIALINIŲ PASLAUGŲ POREIKĮ, SOCIALINĖS GLOBOS POREIKĮ NUSTATANTYS SUBJEKTAI

 

9. Asmens (šeimos), pageidaujančio gauti socialines paslaugas, kurias finansuoja Savivaldybė iš savo biudžeto lėšų ar iš valstybės biudžeto dotacijų savivaldybių biudžetams, socialinių paslaugų bei socialinės globos poreikį nustato:

9.1. senyvo amžiaus asmenims, suaugusiems asmenims su negalia, vaikams su negalia, socialines rizikos asmenims, kitoms šeimoms ir asmenims – Pasvalio socialinių paslaugų centro socialiniai darbuotojai.

9.2. socialines paslaugas gaunantiems asmenims paslaugų teikimo laikotarpiu  – socialinių paslaugų įstaigų vadovų įgalioti socialiniai darbuotojai.

10. Paskiriant socialinius darbuotojus, nustatančius asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį, įvertinama jų specializacija, tinkama dirbti su atskiromis asmenų socialinėmis grupėmis, kompetencija ir gebėjimai, reikalingi asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio vertinimui bei nustatymui atlikti.

11. Socialiniai darbuotojai asmeniškai atsako už tinkamą, Tvarkos aprašo ir šio Aprašo nustatyta tvarka atliktą, asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio vertinimą ir nustatymą bei išvadų pateikimą Savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos skyriui (toliau – Skyrius).

 

IV SKYRIUS

ASMENS (ŠEIMOS) SOCIALINIŲ PASLAUGŲ POREIKIO, SOCIALINĖS GLOBOS POREIKIO NUSTATYMAS

 

12. Savivaldybės administracijos seniūnijos darbuotojas, priėmęs Prašymą dėl socialinių paslaugų, kurias finansuoja Savivaldybė iš savo biudžeto lėšų ar iš valstybės biudžeto dotacijų savivaldybių biudžetams skyrimo, Prašymo priėmimo dieną telefonu informuoja asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį, socialinės globos poreikį nustatantį Pasvalio socialinių paslaugų centro socialinį darbuotoją apie priimtą Prašymą, reikalingą nustatyti asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį ir (ar) asmens socialinės globos poreikį.

13. Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikis nustatomas vadovaujantis Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymo nuostatomis, Tvarkos aprašo nustatyta tvarka ir terminais  bei šiuo Aprašu. Asmens socialinių paslaugų poreikis nustatomas individualiai pagal asmens nesavarankiškumą bei galimybes savarankiškumą ugdyti ar kompensuoti asmens interesus ir poreikius atitinkančiomis socialinėmis paslaugomis, o šeimos socialinių paslaugų poreikis nustatomas kompleksiškai vertinant šeimos narių gebėjimus, galimybes ir motyvaciją spręsti savo šeimos socialines problemas, palaikyti ryšius su visuomene bei galimybes tai ugdyti ar kompensuoti šeimos interesus ir poreikius atitinkančiomis bendrosiomis socialinėmis paslaugomis ar socialine priežiūra. Asmeniui (šeimai) gali būti nustatytas kelių rūšių socialinių paslaugų poreikis.

14. Socialiniai darbuotojai asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį nustato užpildydami Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio vertinimo formą (Tvarkos aprašo 1 priedas) arba, jei kreipiamasi dėl vaikų dienos socialinės priežiūros skyrimo, – Vaikų dienos socialinės priežiūros poreikio vertinimo formą (Tvarkos aprašo 4 priedas) (toliau kartu – socialinių paslaugų poreikio vertinimo forma) ir jose pateikdami išvadas bei rekomendacijas dėl socialinių paslaugų asmeniui teikimo. Jei nustačius asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį, paaiškėja, kad asmeniui (šeimai) neužtenka bendrųjų socialinių paslaugų ar socialinės priežiūros, vertinamas socialinės globos poreikis.

15. Asmens socialinės globos poreikis nustatomas vadovaujantis Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymu, Senyvo amžiaus asmens bei suaugusio asmens su negalia socialinės globos poreikio nustatymo metodika patvirtinta Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo 2006 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. A1-94 „Dėl Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašo ir Senyvo amžiaus asmens bei suaugusio asmens su negalia socialinės globos poreikio nustatymo metodikos patvirtinimo“ (su visais aktualiais pakeitimais), ir Socialinės globos poreikio vaikui su negalia nustatymo metodika, patvirtinta Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. rugsėjo 9 d. įsakymu Nr. A1‑255 „Dėl Socialinės globos poreikio vaikui su negalia nustatymo metodikos patvirtinimo“ (su visais aktualiais pakeitimais).

16. Senyvo amžiaus, suaugusio asmens su negalia socialinės globos poreikis nustatomas pagal įvertintą asmens nesavarankiškumo lygį užpildant Tvarkos aprašo 33 punkte nurodytų socialinės globos poreikio vertinimo metodikų priedų formas (toliau – socialinės globos poreikio vertinimo forma). Vaiko su negalia socialinės globos poreikis nustatomas Socialinės globos poreikio vaikui su negalia nustatymo metodikos nustatyta tvarka užpildant šios metodikos priedą. Jei, nustačius asmens socialinės globos poreikį, paaiškėja, kad asmuo yra savarankiškas ir socialinė globa jam nereikalinga, socialiniai darbuotojai teikia išvadą socialinės globos poreikio vertinimo formoje dėl bendrųjų socialinių paslaugų ar socialinės priežiūros teikimo asmeniui.

17. Jei socialiniams darbuotojams reikalinga papildoma informacija, susijusi su asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymu, jie gali prašyti iš asmens (šeimos narių) papildomų dokumentų, duomenų, reikalingų socialinių paslaugų poreikiui nustatyti pildant socialinių paslaugų poreikio vertinimo formas.

18. Pasvalio socialinių paslaugų centro socialiniai darbuotojai nustatę asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį, teikia išvadas (socialinių paslaugų poreikio vertinimo ir (ar) socialinės globos poreikio vertinimo formas) Skyriui.

19. Socialinių paslaugų įstaigų socialiniai darbuotojai asmens (šeimos) socialinių paslaugų, socialinės globos poreikį socialinių paslaugų teikimo asmeniui laikotarpiu periodiškai peržiūri vadovaudamiesi socialinių paslaugų įstaigos nustatyta tvarka bei Socialinės globos normomis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2007 m. vasario 20 d. įsakymu Nr. A1‑46 „Dėl Socialinės globos normų aprašo patvirtinimo“ (su visais aktualiais pakeitimais). Pagal užpildytą socialinių paslaugų poreikio vertinimo formą ar (ir) socialinės globos poreikio vertinimo formą nustačius, kad socialinių paslaugų įstaigoje asmeniui teikiamos socialinės paslaugos neatitinka asmens socialinių paslaugų poreikio, teikiama išvada dėl kitų socialinių paslaugų teikimo (jei reikia keisti socialinių paslaugų rūšį ar vietą, siūlomos alternatyvios socialinės paslaugos), užpildytos socialinių paslaugų vertinimo formos ar (ir) socialinės globos poreikio vertinimo formos pateikiamos socialinių paslaugų įstaigos vadovui.

20. Nustatant asmens socialinių paslaugų poreikį, prioritetas teikiamas alternatyvioms institucinei ilgalaikei socialinei globai stacionarioje socialinės globos įstaigoje paslaugoms, teikiamoms bendruomenėje, – socialinei priežiūrai, trumpalaikei socialinei globai, dienos socialinei globai asmens namuose, dienos centre, ilgalaikei (trumpalaikei) socialinei globai grupinio gyvenimo namuose.

 

V SKYRIUS

SOCIALINIŲ PASLAUGŲ ASMENIUI (ŠEIMAI) SKYRIMAS, SUSTABDYMAS IR NUTRAUKIMAS

 

21. Sprendimas dėl socialinių paslaugų asmeniui (šeimai), kurių teikimą finansuoja Savivaldybė iš savo biudžeto lėšų ar iš valstybės biudžeto dotacijų savivaldybių biudžetams, skyrimo, jų teikimo sustabdymo ir nutraukimo (toliau – Sprendimas) priimamas socialinio darbuotojo, nustačiusio asmens (šeimos) socialinių paslaugų, socialinės globos poreikį, teikimu:

21.1. Sprendimą skirti, nutraukti socialinių paslaugų teikimą priima Savivaldybės administracijos direktoriaus įgaliotas asmuo – Skyriaus vedėjas, jam nesant, jo funkcijas atliekantis ar jį pavaduojantis Savivaldybės administracijos direktoriaus įgaliotas Skyriaus specialistas, Tvarkos apraše nustatyta Sprendimo dėl socialinių paslaugų asmeniui (šeimai) skyrimo SP-9 forma ir terminais dėl specialiųjų socialinės priežiūros paslaugų, specialiųjų socialinės globos paslaugų;

21.2. Sprendimą skirti, nutraukti priima socialines paslaugas teikiančios įstaigos vadovas Tvarkos aprašo nustatytais terminais dėl bendrųjų socialinių paslaugų, išskyrus informavimo, konsultavimo, tarpininkavimo ir atstovavimo paslaugas;

21.3. Sprendimą sustabdyti socialinių paslaugų teikimą priima socialines paslaugas teikiančios įstaigos vadovas Tvarkos aprašo nustatyta tvarka ir terminais, gavęs asmens (vieno iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjo, rūpintojo laisvos formos rašytinį prašymą dėl socialinių paslaugų teikimo asmeniui (šeimai) sustabdymo (nurodomas paslaugos gavėjo vardas, pavardė, priežastys, dėl kurių prašoma sustabdyti socialinių paslaugų teikimą, įstaigos, kuri paslaugos gavėjui teikė socialines paslaugas, pavadinimas bei sustabdymo laikotarpis);

21.4. Sprendimą atnaujinti socialinių paslaugų teikimą nesibaigus sprendime dėl sustabdymo nurodytam socialinių paslaugų teikimo sustabdymo laikotarpiui priima socialines paslaugas teikiančios įstaigos vadovas Tvarkos aprašo nustatyta tvarka ir terminais, gavęs asmens (vieno iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjo, rūpintojo laisvos formos rašytinį prašymą dėl socialinių paslaugų teikimo asmeniui (šeimai) atnaujinimo (nurodomas paslaugos gavėjo vardas, pavardė, priežastys, dėl kurių prašoma atnaujinti socialinių paslaugų teikimą), pripažinęs netekusiu galios sprendimą dėl socialinių paslaugų asmeniui (šeimai) teikimo sustabdymo.

22. Skiriant asmeniui socialines paslaugas, prioritetas teikiamas alternatyvioms institucinei ilgalaikei socialinei globai paslaugoms, teikiamoms bendruomenėje, – socialinei priežiūrai, trumpalaikei socialinei globai, dienos socialinei globai asmens namuose, dienos centre, ilgalaikei (trumpalaikei) socialinei globai grupinio gyvenimo namuose. Asmeniui (šeimai) vienu metu gali būti skiriamos kelių rūšių bendrosios socialinės ar (ir) socialinės priežiūros paslaugos, jeigu nustatomas tokių paslaugų poreikis.

23. Išskirtiniais atvejais, kai asmuo (šeima) patiria fizinį ar psichologinį smurtą ar kyla grėsmė jo fiziniam ar emociniam saugumui, Savivaldybės administracijos direktoriaus įgaliotas asmuo – Skyriaus vedėjas, jam nesant, jo funkcijas atliekantis ar jį pavaduojantis Savivaldybės administracijos direktoriaus įgaliotas Skyriaus specialistas, priima Sprendimą nenustačius socialinių paslaugų poreikio. Tokiu atveju socialinių paslaugų poreikis turi būti nustatytas ne vėliau kaip per 10 kalendorinių dienų pradėjus teikti (arba jau suteikus) socialines paslaugas.

24. Paaiškėjus, kad asmuo, besikreipiantis dėl socialinių paslaugų (vienas iš suaugusių šeimos narių, jo globėjas, rūpintojas), sąmoningai pateikė neteisingą informaciją socialinių paslaugų poreikiui nustatyti arba dirbtinai pablogino sąlygas, norėdamas gauti socialines paslaugas, Sprendimas nepriimamas, kol informacija bus patikslinta. Šiuo atveju asmens Prašymo pateikimo diena laikoma patikslintos informacijos Skyriuje gavimo diena.

25. Asmuo siunčiamas į socialinės globos paslaugų įstaigą vadovaujantis Socialinės globos paslaugų institucijoje vaikams su negalia, suaugusiems asmenims su negalia ir senyvo amžiaus asmenims skyrimo tvarkos aprašu, patvirtintu Savivaldybės tarybos sprendimu.

26. Duomenis apie gyventojams skirtas, teikiamas, nutrauktas, sustabdytas ir neskirtas (nurodydamos jų neskyrimo priežastis) socialines paslaugas Skyrius, Pasvalio socialinių paslaugų centras teikia Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje (toliau – SPIS). SPIS registruojamų duomenų apimtis nurodyta Socialinės paramos šeimai informacinės sistemos nuostatuose, patvirtintuose Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2008 m. gegužės 29 d. įsakymu Nr. A1‑172 „Dėl Socialinės paramos šeimai informacinės sistemos nuostatų ir Socialinės paramos šeimai informacinės sistemos duomenų saugos nuostatų patvirtinimo“ (toliau ‒ Socialinės paramos šeimai informacinės sistemos nuostatai) (su visais aktualiais pakeitimais).

27. Skyriuje, Savivaldybės administracijos seniūnijose, socialinių paslaugų įstaigose asmens (šeimos) socialinių paslaugų, socialinės globos poreikio nustatymo ir skyrimo dokumentai saugomi Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka Lietuvos vyriausiojo archyvaro nustatytais terminais, duomenys, kuriuos privaloma registruoti SPIS – Socialinės paramos šeimai informacinės sistemos nuostatų nustatyta tvarka ir terminais.

 

VI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

28. Pasvalio socialinių paslaugų centro socialinių darbuotojų, kitų socialinių paslaugų įstaigų vadovų paskirtų socialinių darbuotojų išvadas dėl socialinių paslaugų teikimo asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas, kiti suinteresuoti asmenys gali apskųsti Savivaldybės administracijos direktoriui. Tokiais atvejais Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu per 20 darbo dienų sudaroma komisija, kuri pakartotinai nustato asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį.

29. Asmens (šeimos) socialinių paslaugų, finansuojamų iš valstybės biudžeto dotacijų savivaldybių biudžetams, poreikio nustatymo išvadas dėl socialinių paslaugų teikimo, sprendimus dėl šių socialinių paslaugų skyrimo asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas, kiti suinteresuoti asmenys gali apskųsti Socialinių paslaugų priežiūros departamentui.

30. Asmuo (šeima) turi teisę į duomenų apie asmenį (šeimą) konfidencialumą.

31. Asmuo (šeima) atsako už pateikiamų vertinti duomenų tikrumą bei informacijos teisingumą.

32. Klausimai, neaptarti šiame Apraše, sprendžiami vadovaujantis Lietuvos Respublikos įstatymais, Vyriausybės nutarimais ir kitais teisės aktais.

______________________________

part_b0af9a852f3546dc9c9fbd9a70c272f3_end