LIETUVOS RESPUBLIKOS

SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL ATVIRŲJŲ JAUNIMO ERDVIŲ VEIKLOS PROJEKTŲ FINANSAVIMO
2017 METAIS KONKURSO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2017 m. kovo 23 d. Nr. A1-143

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. kovo 24 d. nutarimo Nr. 330 „Dėl ministrams pavedamų valdymo sričių“ 1.6.4 papunkčiu, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998 m. liepos 17 d. nutarimu Nr. 892 „Dėl Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nuostatų patvirtinimo“, 8.4.9 papunkčiu, siekdamas užtikrinti Nacionalinės jaunimo politikos 2011–2019 metų plėtros programos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. gruodžio 1 d. nutarimu Nr. 1715 „Dėl Nacionalinės jaunimo politikos 2011–2019 metų plėtros programos patvirtinimo“, įgyvendinimą ir atsižvelgdamas į Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 11 d. įsakymu Nr. A1-100 „Dėl Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nuostatų patvirtinimo“, 9.1.4 papunktį:

1 T v i r t i n u Atvirųjų jaunimo erdvių veiklos projektų finansavimo 2017 metais konkurso nuostatus (pridedama).

2. P a v e d u įsakymo vykdymo kontrolę viceministrui pagal veiklos sritį.

 

 

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministras                                                                     Linas Kukuraitis 


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro

2017 m. kovo 23 d. įsakymu

Nr. A1-143

 

ATVIRŲJŲ JAUNIMO ERDVIŲ VEIKLOS PROJEKTŲ FINANSAVIMO 2017 METAIS KONKURSO NUOSTATAI

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.    Atvirųjų jaunimo erdvių veiklos projektų finansavimo 2017 metais konkurso nuostatai (toliau – Nuostatai) reglamentuoja reikalavimus projektų turiniui, pareiškėjams, vykdytojams ir dalyviams, paraiškų teikimo Atvirųjų jaunimo erdvių veiklos projektų finansavimo 2017 metais konkursui (toliau – konkursas), projektų vertinimo, finansavimo, vykdymo tvarką ir kontrolę.

2.    Konkursą organizuoja Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Departamentas). Informacija apie konkursą viešai skelbiama Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Ministerija) ir Departamento interneto svetainėse atitinkamai www.socmin.lt ir www.jrd.lt.

3.    Konkurso tikslas – finansuoti atvirųjų jaunimo erdvių veiklos projektus, kurias įgyvendinant vykdomas atvirasis darbas su jaunimu, siekiama sudaryti galimybes užsiimti prasminga veikla ir saugiai leisti laisvalaikį saviraiškos erdvės nerandantiems jauniems žmonėms bei palengvinti jų integraciją į gyvenamąją aplinką.

4.    Didžiausia vienam projektui galima skirti suma – 3 000 (trys tūkstančiai) eurų.

5.     Projekto vykdymo laikotarpis – nuo finansavimo sutarties pasirašymo su Socialinių paslaugų priežiūros departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – SPPD) iki 2017 m. gruodžio 31 d.

6.    Nuostatuose vartojamos sąvokos:

6.1. Atvirasis darbas su jaunimu – darbas su jaunimu, paremtas jaunų žmonių savanorišku apsisprendimu ir užtikrinantis aktyvų jų įsitraukimą nepriklausomai nuo socialinio statuso.

6.2. Atviroji jaunimo erdvė – kultūros, švietimo, sporto ar socialines paslaugas teikiančio juridinio asmens nuosavybės, patikėjimo teise ar nuomos, panaudos sutarčių pagrindu valdoma patalpa, kurioje vykdomas darbas su jaunimu, nesteigiant atskiro juridinio asmens struktūrinio padalinio, turinčio juridinio asmens statusą.

6.3. Dalyvis – asmuo, kuriam yra skirtas projektas ir kuris dalyvauja projekte numatytose veiklose (pvz., projekte numatytų renginių dalyvis, paslaugų gavėjas).

6.4. Gyvenamoji aplinka – tai, kas kasdien supa jauną žmogų: mokykla, veikla už mokyklos ribų, santykiai su mokytojais, bendraamžiais, įvairiomis jaunų žmonių grupėmis ir pan.

6.5Individualus atvirosios jaunimo erdvės lankytojas – žmogus, neskaičiuojant, kiek kartų jis apsilankė atvirojoje jaunimo erdvėje.

6.6. Individualus darbas ilgalaikės ar trumpalaikės veiklos organizavimas, paremtas produktyviu ir pasitikėjimu pagrįstu bendravimu, kartu padedant jaunam žmogui – atvirosios jaunimo erdvės lankytojui, jo šeimai suvokti aplinkybes, padėtį, kurioje jie atsidūrė, sutelkti vidinius išteklius, įsisąmoninti savo vaidmenį, skatinti ir (ar) organizuoti aktyvius veiksmus sprendžiant problemą (-as).

6.7. Jaunimas – du ir daugiau asmenų nuo 14 iki 29 metų.

6.8. Mažiau galimybių turintys jauni žmonės – jaunimas, kuris turi mažiau galimybių nei jo bendraamžiai, nes gyvena nepalankiomis sąlygomis ar patiria tam tikrus sunkumus, tokius kaip socialiniai, ekonominiai, išsilavinimo, kultūriniai, geografiniai sunkumai, negalia, sveikatos problemos.

6.9. Pareiškėjas viešasis juridinis asmuo, teikiantis konkursui paraišką.

6.10. Partneris – viešasis juridinis asmuo, su kuriuo pareiškėjas kartu vykdo projekto veiklas (gali turėti bendradarbiavimo sutartį). Partneriais nelaikomi asmenys, prisidedantys prie projekto įgyvendinimo finansiškai, ir (ar) vykdant projektą įsigyjamų paslaugų, prekių ar daiktų teikėjai (pvz., rėmėjai).

6.11. Pirminė intervencija savęs pažinimui, motyvacijai įvertinti, pasitikėjimui savimi stiprinti, vidinei motyvacijai skatinti, atsakomybei suvokti, lyderystei suprasti, finansiniam raštingumui didinti ir pasirengti aktyviam visuomeniniam gyvenimui skirti individualūs arba grupiniai užsiėmimai jauniems žmonėms.

6.12. Projektas – atvirosios jaunimo erdvės veikla, kuri turi nustatytus pasirengimo ir įgyvendinimo terminus, tikslus, finansavimo šaltinius, vykdytojus ir dalyvius.

6.13. Vykdytojas – fizinis asmuo, tiesiogiai ir nuolat vykdantis projektą, atsakingas už projekto ir (ar) konkrečių jo dalių įgyvendinimą. Vykdytoju nelaikomas asmuo, laikinai prisidedantis prie projekto įgyvendinimo savo žiniomis, įgūdžiais ir (ar) veikla (pvz., lektorius, renginio vedėjas, meno kolektyvas, jo nariai).

6.14. Kitos Nuostatuose vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos jaunimo politikos pagrindų įstatyme, Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse, Lietuvos Respublikos savanoriškos veiklos įstatyme apibrėžtas sąvokas.

 

 

II SKYRIUS

REIKALAVIMAI PROJEKTAMS, PAREIŠKĖJAMS IR VYKDYTOJAMS

 

7. Konkurso būdu finansuotinos veiklos (gali būti įgyvendinamos kartu su partneriu (-iais):

7.1. veiklų organizavimas jaunimui, ypatingą dėmesį skiriant mažiau galimybių turinčiam, mažiau motyvuotam jaunimui, kuris dėl įvairių priežasčių neįsitraukia į vietos lygmeniu veikiančių jaunimo ar su jaunimu dirbančių organizacijų organizuojamas veiklas;

7.2. veiklų organizavimas vykdytojams – planavimo, savo darbo pagrindimo ir įsivertinimo veiklos (rekomenduojama vadovautis Rekomendacijomis atvirų jaunimo centrų veiklos kokybės užtikrinimui, patvirtintomis Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus 2014 m. birželio 4 d. įsakymu Nr. 2V-93-(1.4) „Dėl Rekomendacijų atvirų jaunimo centrų veiklos kokybės užtikrinimui patvirtinimo“);

7.3. bendradarbiavimo pagrindu kartu su jaunimo ar su jaunimu dirbančiomis organizacijomis vykdomos veiklos.

8. Bent vienas iš konkursui teikiamo projekto vykdytojų per 2015–2016 metus turi būti dalyvavęs Departamento, kitų įstaigų ar organizacijų organizuotuose tiksliniuose mokymuose, seminaruose, pažintiniuose vizituose, konsultacijose ar kituose renginiuose, skirtuose atvirąjį darbą su jaunimu vykdantiems asmenims.

9. Konkursui projektą teikiantys pareiškėjai turi būti Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka registruoti viešieji juridiniai asmenys, turintys ne mažiau nei vieną patalpą, skirtą atvirajam darbui su jaunimu vykdyti.

10. Konkursui projektą teikiančio pareiškėjo planuojama vykdyti veikla turi atitikti pareiškėjo steigimo dokumentuose (įstatuose, nuostatuose, statute ir pan.) aprašytas veiklos rūšis ir (arba) tikslines grupes.

11. Konkursui teikiamas projektas privalo atitikti visas šias sąlygas:

11.1. sudaryti sąlygas, kad jaunas žmogus būtų motyvuojamas dalyvauti jo poreikius atitinkančioje veikloje, skatinamas tobulėti, ugdyti verslumo bei darbo rinkai reikalingus įgūdžius;

11.2. sudaryti sąlygas jaunam žmogui įsitraukti į visuomeninę veiklą, įgyti socialinius įgūdžius ugdančios veiklos vykdymo ir organizavimo patirties;

11.3. sudaryti galimybes į projekto veiklas įsitraukti socialinę atskirtį patiriantiems jauniems žmonėms ir skatinti jų socialinę integraciją;

11.4. ne mažiau kaip 2/3 dalyvių turi būti jauni žmonės.

12. Prioritetas teikiamas projektams, kurių:

12.1. planuojamos įgyvendinti veiklos yra pagrįstos jaunimo poreikiais, suplanuotos remiantis jaunimo padėties tyrimais, jaunų žmonių pasiūlytomis įgyvendinti veiklomis ir yra orientuotos į jaunų žmonių interesus;

12.2. pareiškėjai į projekto veiklų įgyvendinimą įtraukia ne mažiau kaip 3 partnerius – jaunimo ir (ar) su jaunimu dirbančias organizacijas, veikiančias vietos lygmeniu (būtina pateikti bendradarbiavimo sutartis tarp pareiškėjo ir partnerio ar protokolus, įrodančius šių veiklų vykdymą);

12.3. pareiškėjas atvirojoje jaunimo erdvėje numato suteikti pirminės intervencijos paslaugas ne mažiau kaip 5 (penkiems) nedirbantiems, nesimokantiems, mokymuose nedalyvaujantiems ir neregistruotiems Lietuvos darbo biržoje jauniems žmonėms, dalyvaujantiems Jaunimo garantijų iniciatyvos pirminės intervencijos įgyvendinimo projekte „Atrask save“;

12.4. projektui įgyvendinti pritraukiamas papildomas finansavimas iš ne mažiau kaip
2 kitų papildomų finansavimo šaltinių, ne mažesnės kaip 150 (vieno šimto penkiasdešimt) eurų vertės iš kiekvieno iš jų (būtina pateikti dokumentus, įrodančius papildomą projekto finansavimą, pavyzdžiui, banko išrašą, garantinį raštą (paties pareiškėjo parašytas garantinis raštas nėra laikomas dokumentu, įrodančiu papildomą projekto finansavimą). Pareiškėjo turimos lėšos nėra laikomos papildomu finansavimo šaltiniu.

13. Finansavimą gavę pareiškėjai iki 2017 m. gruodžio 31 d. turi:

13.1. į projekto veiklas įtraukti ne mažiau kaip 80 jaunų žmonių – individualių atvirosios jaunimo erdvės lankytojų;

13.2. individualiai dirbti su ne mažiau kaip 20 asmenų (jaunimu, jaunimo tėvais, artimaisiais giminaičiais ir draugais);

13.3. parengti ir žiniasklaidoje paskelbti ne mažiau kaip 2 publikacijas apie įgyvendinamą projektą;

13.4. į projekto įgyvendinimą įtraukti ne mažiau kaip 1 savanorį, kuris atlieka savanorišką veiklą, trunkančią ilgiau nei 3 mėnesius;

13.5. dalyvauti visuose Departamento organizuojamuose, su konkursu susijusiuose renginiuose;

13.6. elektroniniu paštu suderinę su Departamentu, viešinti vykdomą projektą, nurodydami Ministerijos ir Departamento logotipus visuose su projektu įgyvendinama veikla susijusiuose dokumentuose ir leidiniuose, taip pat per renginius, bei nurodyti finansavimo šaltinį – Ministeriją ir Departamentą. Visoje pareiškėjo apie projekto vykdymą parengtoje (pateiktoje) informacijoje ir (ar) leidiniuose, neatsižvelgiant į jų formą ir pateikimo būdą, turi būti nurodoma, kad už juos atsakingas tik pareiškėjas ir kad Ministerija bei Departamentas neatsako už pateiktos informacijos turinį;

13.7. sudaryti sąlygas, kad jaunas žmogus būtų motyvuojamas dalyvauti jo poreikius atitinkančioje veikloje, skatinamas tobulėti, ugdyti verslumo bei darbo rinkai reikalingus įgūdžius;

13.8. sudaryti sąlygas jaunam žmogui įsitraukti į visuomeninę veiklą, įgyti socialinius įgūdžius ugdančios veiklos vykdymo ir organizavimo patirties;

13.9. sudaryti galimybes į projekto veiklas įsitraukti atskirtį savo socialinėje aplinkoje patiriantiems jauniems žmonėms ir skatinti jų socialinę integraciją.

14. Teorinio mokymo seminarų, sporto varžybų, kultūros ir meno, politinių ir religinių renginių bei renginių, skirtų akademinėms ir profesinėms žinioms ar patirčiai įgyti, organizavimas gali būti tik priemonė projekto tikslams pasiekti, tačiau ne pagrindinis projekto tikslas, uždavinys ir rezultatas.

15. Projekto veiklos gali būti vykdomos tik Lietuvos Respublikoje.

16. Konkursui negali būti teikiamas projektas, kuris:

16.1.  tikslingai skirtas atostogoms ir (ar) turizmui;

16.2.  siekia pelno;

16.3.  kelia grėsmę žmonių sveikatai, garbei ir orumui, viešajai tvarkai;

16.4.  bet kokiomis formomis, metodais ir būdais kursto tautinę, rasinę, religinę ar socialinę neapykantą, prievartą ir diskriminaciją, išreiškia nepagarbą Lietuvos valstybės simboliams;

16.5.  bet kokiomis formomis, metodais ir būdais išreiškia smurto, prievartos, neapykantos ir alkoholio, tabako ir psichotropinių medžiagų populiarinimą;

16.6bet kokiomis kitomis formomis, metodais ir būdais pažeidžia Lietuvos Respublikos Konstituciją, įstatymus ir kitus teisės aktus.

 

III SKYRIUS

PARAIŠKŲ TEIKIMAS

 

17.     Konkursui teikiamas projektas aprašomas užpildant paraiškos formą (Nuostatų
1 priedas), prieinamą Jaunimo ir vaikų konsultavimo ir informavimo sistemoje www.javakis.lt (toliau – JAVAKIS).

18.     Pareiškėjas konkursui gali pateikti tik vieną paraišką. Pateikus daugiau nei vieną paraišką, vertinama ta paraiška, kurios pateikimo data yra ankstesnė.

19.     Konkursui negali būti teikiama paraiška finansuoti projektą, kuri jau yra arba buvo finansuota dalyvaujant kituose Departamento, Ministerijos, įstaigų prie Ministerijos ar viešosios įstaigos „Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra“ projektų finansavimo konkursuose.

20.     Kartu su paraiška privalomi pateikti dokumentai:

20.1.  pareiškėjo steigimo dokumentų (įstatų, nuostatų, statuto ir pan.) kopija;

20.2.  dokumentų, įrodančių, kad bent vienas iš vykdytojų 2015–2016 metais dalyvavo Departamento, kitų įstaigų ar organizacijų organizuotuose tiksliniuose mokymuose, seminaruose, pažintiniuose vizituose, konsultacijose ar kituose renginiuose, skirtuose atvirąjį darbą su jaunimu vykdantiems asmenims, kopijos;

20.3.  jei pareiškėjui atstovauja ne jo vadovas, – dokumento, patvirtinančio asmens teisę veikti pareiškėjo vardu, kopija;

20.4dokumentų, įrodančių teisę naudotis patalpomis, kuriose bus vykdomos veiklos, kopijos (netaikoma biudžetinėms įstaigoms);

20.5dokumentai, įrodantys papildomą projekto finansavimą (pvz., garantinis raštas, išduotas finansavimą skiriančios organizacijos) (jei pareiškėjas pretenduoja atitikti Nuostatų
12.4 papunkčio prioritetą)
;

20.6bendradarbiavimo sutarties (-čių) ir (arba) protokolo (-ų) kopija (-os) (jei pareiškėjas pretenduoja atitikti Nuostatų 12.2 papunkčio prioritetą);

20.7pareiškėjo patalpų, kuriose bus vykdomos veiklos, nuotraukos (vienoje rinkmenoje).

21.     Konkursui pareiškėjai turi pateikti du paraiškos egzempliorius. Vienas paraiškos (Nuostatų 1 priedas) egzempliorius kartu su Nuostatų 20 punkte nurodytais privalomais pateikti dokumentais yra teikiamas per JAVAKIS. Kitas paraiškos egzempliorius kartu su Nuostatų 20 punkte nurodytais dokumentais yra atspausdinamas per JAVAKIS ir teikiamas Departamentui atskirai, siunčiant registruotu paštu, per kurjerį arba pristatant tiesiogiai į Departamentą.

Departamentui teikiamos paraiškos egzempliorius ir prie jos pridedami dokumentai turi būti susegti į aplanką, puslapiai sunumeruoti, paskutinio lapo antroje pusėje patvirtinti pareiškėjo vadovo ar jo įgalioto asmens parašu, nurodant pasirašančiojo vardą, pavardę, pareigas ir paraišką su prie jos pridedamais dokumentais sudarančių lapų skaičių.

Tiesiogiai į Departamentą pristatomas, siunčiamas per kurjerį arba registruotu paštu paraiškos egzempliorius kartu su Nuostatų 20 punkte nurodytais dokumentais turi būti sudėtas į vieną voką, ant kurio turi būti užrašytas pareiškėjo ir konkurso pavadinimas. Vokas turi būti patvirtintas pareiškėjo antspaudu, jei jis antspaudą privalo turėti, ir pateiktas adresu: 03162 Vilnius,
A. Vivulskio g. 5.

Abu paraiškų egzemplioriai Departamentui turi būti pateikti ne vėliau kaip per
30 kalendorinių dienų nuo Nuostatų paskelbimo Teisės aktų registre (www.e-tar.lt) dienos. Siunčiant paraišką registruotu paštu ar per kurjerį, pašto žymoje nurodyta išsiuntimo data turi patvirtinti, kad paraiška išsiųsta ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo oficialaus Nuostatų paskelbimo Teisės aktų registre dienos.
Jeigu paraiška kartu su Nuostatų 20 punkte nurodytais dokumentais pristatoma tiesiogiai į Departamentą, paraiška turi būti pateikta ne vėliau kaip per
30 kalendorinių dienų nuo Nuostatų paskelbimo Teisės aktų registre dienos
, nepasibaigus Departamento darbo laikui.

22.     Nuostatų 20 punkte išvardytų dokumentų kopijos privalo būti patvirtintos laikantis Dokumentų rengimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos vyriausiojo archyvaro 2011 m. liepos 4 d. įsakymu Nr. V-117 „Dėl Dokumentų rengimo taisyklių patvirtinimo“, reikalavimų.

23.     Paraiškos, pateiktos pasibaigus Nuostatų 21 punkte nurodytam terminui, nepriimamos. Vokai su pašto žyma, rodančia, kad paraiška išsiųsta pasibaigus Nuostatų 21 punkte nurodytam terminui, neregistruojami ir grąžinami pareiškėjams.

24.     Paraiškų teikimo klausimais darbo dienomis nuo 13.00 iki 16.00 el. paštu ir telefonu konsultuoja Departamento direktoriaus įsakymu paskirtas už konkurso organizavimą atsakingas specialistas.

 

IV SKYRIUS

PROJEKTŲ VERTINIMAS

 

25.     Projektų vertinimas susideda iš šių dalių:

25.1.  formaliųjų kriterijų vertinimo;

25.2.  projekto turinio vertinimo;

25.3.  lėšų planavimo vertinimo.

26. Departamento direktoriaus įsakymu paskirtas už konkurso organizavimą atsakingas specialistas, patikrinęs paraišką su visais jos priedais, gali pareikalauti, kad pareiškėjas pateiktų papildomus dokumentus, patvirtinančius arba patikslinančius paraiškoje pateiktą informaciją. Pareiškėjui per 3 (tris) darbo dienas nuo prašymo patvirtinti arba patikslinti paraiškoje pateiktą informaciją gavimo dienos nepateikus papildomų dokumentų, bus vertinama projekto gavimo dieną gauta paraiška ir jos priedai.

27.     Jei pateikta paraiška neatitinka Nuostatų 8–10, 17, 20–23 punktuose ir 11.4 papunktyje keliamų reikalavimų, ji nevertinama.

28.     Pareiškėjo ir paraiškos atitiktį formaliesiems kriterijams vertina Departamento direktoriaus įsakymu paskirtas už konkurso organizavimą atsakingas specialistas, sistemoje JAVAKIS užpildydamas projekto formaliųjų kriterijų įvertinimo formą (Nuostatų
2 priedas).

29.     Jei pareiškėjas turi finansinių įsiskolinimų Departamentui ir (arba) Ministerijai, ir (arba) įstaigai prie Ministerijos, ir (arba) viešajai įstaigai „Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra“ arba 2016 metais nesilaikė įsipareigojimų pagal su nurodytomis įstaigomis sudarytas sutartis, jo paraiška komisijai vertinti neperduodama.

30.     Projektų turinį vertina Departamento direktoriaus įsakymu sudaryta komisija, kurią sudaro ne mažiau kaip 3 nariai. Komisija dirba vadovaudamasi Departamento direktoriaus tvirtinamu darbo reglamentu (toliau – Reglamentas).

31.     Komisijos nariai projekto turinio vertinimus pateikia JAVAKIS, užpildydami projekto turinio ir lėšų planavimo įvertinimo formą (Nuostatų 3 priedas).

32.     Vertinamoms paraiškoms už projekto turinį ir lėšų planavimą daugiausia gali būti skiriami 68 balai.

33.     Jei projektui įgyvendinti komisija siūlo skirti lėšų, Departamentas per 3 darbo dienas informuoja pareiškėją apie jam planuojamą skirti lėšų dydį, prireikus nurodo patikslinti sąmatą ir (ar) veiklų planą, įvardydamas, kokia apimtimi turės būti vykdomas projektas, aiškiai nustatydamas įgyvendinant projektą privalomus atlikti darbus, surengti renginius, suteikti paslaugas ir pan. Jei pareiškėjui numatoma skirti dalį paraiškoje prašomų lėšų, pareiškėjas elektroniniu laišku Departamentui, kurio atspausdinta kopija pridedama prie paraiškos, turi patvirtinti, kad priimtas sprendimas skirti dalį lėšų neturės neigiamos įtakos įgyvendinant projekte numatytus tikslus, ir apie patikslinimus per 3 darbo dienas raštu pranešti Departamentui.

34.     Jei pareiškėjui skirta suma yra mažesnė, negu pareiškėjas prašė paraiškoje, jis turi teisę keisti savo projekto veiklos masto įsipareigojimus, bet neturi teisės keisti paraiškoje aprašytos veiklos turinio ir tikslų bei Nuostatų 39.1 ir 39.7.1 papunkčiuose nurodytų išlaidų procentinių apribojimų, taip pat turi įsipareigoti įgyvendinti Nuostatų 13 punkte numatytus reikalavimus.

35.     Departamento direktoriaus įsakymu paskirtas už konkurso organizavimą atsakingas specialistas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas komisijos nariams pateikia svarstyti patikslintas sąmatas ir (ar) veiklų planus Reglamente nurodyta tvarka. Komisija ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo patikslintų sąmatų ir (ar) veiklų planų gavimo dienos priima sprendimą dėl lėšų skyrimo, kuris yra rekomendacinio pobūdžio.

36.     Sprendimą dėl lėšų skyrimo projektams priima Departamento direktorius, įvertinęs komisijos siūlymus, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo komisijos siūlymų gavimo dienos. Departamento direktoriaus įsakymas dėl konkurso rezultatų ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo jo pasirašymo datos skelbiamas Ministerijos interneto svetainėje adresu www.socmin.lt ir Departamento interneto svetainėje adresu www.jrd.lt.

Departamento direktoriaus įsakymu paskirtas už konkurso organizavimą atsakingas specialistas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo Departamento direktoriaus įsakymo paskelbimo Departamento ir Ministerijos interneto svetainėse dienos el. paštu susisiekia su pareiškėjais, kuriems Departamento direktoriaus įsakymu buvo skirtos lėšos projektams įgyvendinti, ir informuoja juos apie konkurso rezultatus. Departamento direktoriaus įsakymu paskirtam už konkurso organizavimą atsakingam specialistui su pareiškėju susisiekus el. paštu, pareiškėjas per 3 darbo dienas elektroniniu laišku, kurio atspausdinta kopija pridedama prie paraiškos, Departamentui patvirtina, kad sutinka vykdyti projektą už jai skirtą lėšų sumą.

 

V SKYRIUS

PROJEKTŲ FINANSAVIMAS, VYKDYMAS IR KONTROLĖ

 

37.     Departamentas, skelbdamas konkurso laimėtojus, paskelbia ir laukiančiųjų sąrašą. Laukiančiųjų sąraše esantiems pareiškėjams finansavimas skiriamas, jeigu pareiškėjas, gavęs finansavimą, atsisako skirto finansavimo, nepasirašo projekto įgyvendinimo sutarties (toliau – sutartis) per Nuostatų 45 punkte nurodytą terminą, pasirašytą sutartį nutraukia arba lėšas grąžina, arba esant papildomam finansavimui.

38.     Lėšos projektui įgyvendinti gali būti naudojamos nuo sutarties pasirašymo dienos iki 2017 m. gruodžio 31 d.

39.     Tinkamomis finansuoti laikomos šios išlaidos:

39.1.  projekto vykdytojų darbo užmokestis, įskaitant valstybinio socialinio draudimo įmokas (ne daugiau kaip 10 procentų visos iš Departamento prašomos sumos);

39.2.  ryšio paslaugų (pvz., interneto, fiksuoto ir (ar) mobiliojo telefono ryšio (neviršijant 15 Eur 1 projekto vykdytojui per mėnesį), pašto);

39.3.  transporto išlaikymo (pvz., degalai, tepalai, nuoma);

39.4.  išlaidos projektui įgyvendinti reikalingoms prekėms įsigyti (pvz., kanceliarinės, ūkio prekės, maisto produktai);

39.5.  nuomos išlaidos, skirtos veiklai įgyvendinti (pvz., organizacinės technikos, patalpų renginiams nuoma);

39.6.  komunalinių paslaugų (pvz., elektros, šildymo išlaidų);

39.7.  išlaidos projektui įgyvendinti reikalingoms paslaugoms įsigyti:

39.7.1. paslaugų, teikiamų pagal autorines, atlygintinų paslaugų sutartis, pvz., lektoriams, mokymų vadovams (ne daugiau kaip 14 Eur už 1 val.) (ne daugiau kaip 30 procentų visos iš Departamento prašomos sumos);

39.7.2. maitinimo paslaugų Lietuvos Respublikos teritorijoje (ne daugiau kaip 7,6 Eur 1 asmeniui per dieną);

39.7.3. apgyvendinimo paslaugų Lietuvos Respublikos teritorijoje (ne daugiau kaip 14 Eur 1 asmeniui per parą);

39.7.4. viešinimo (pvz., lankstinukų gamybos, straipsnių spaudoje, televizijos reportažų paslaugų pirkimas);

39.7.5. transporto paslaugų (pvz., autobuso ekonominės klasės ar viešojo transporto bilietai);

39.7.6. kitų paslaugų, kurios yra būtinos siekiant įgyvendinti numatytas veiklas, bet nepatenka į Nuostatų 39.7.1–39.7.5 papunkčiuose išvardytas paslaugų rūšis.

40.     Išlaidoms, išvardytoms Nuostatų 39.1–39.6 papunkčiuose, apmokėti negali būti skirta daugiau kaip 50 procentų visos projektui įgyvendinti skirtos valstybės biudžeto lėšų sumos.

41.     Išlaidoms, išvardytoms Nuostatų 39.1 ir 39.7.1 papunkčiuose, apmokėti negali būti skirta daugiau kaip 40 procentų visos projektui įgyvendinti skirtos valstybės biudžeto lėšų sumos.

42.     Netinkamomis finansuoti laikomos šios išlaidos:

42.1.  ilgalaikio materialiojo turto, kaip jis apibrėžtas Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatyme, kurio vertė 500 Eur ir didesnė, kaip tai reglamentuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2009 m. birželio 10 d. nutarimas Nr. 564 „Dėl minimalios ilgalaikio materialiojo turto vertės nustatymo ir ilgalaikio turto nusidėvėjimo (amortizacijos) minimalių ir maksimalių ekonominių normatyvų viešojo sektoriaus subjektams patvirtinimo“, įsigijimo išlaidos;

42.2.  statinių ir (arba) patalpų statybos, rekonstrukcijos, kapitalinio ir (arba) einamojo remonto išlaidos;

42.3.  išlaidos, susijusios su veikla, vykdyta iki pateikiant paraišką konkursui ir iki pasirašant sutartį, pvz., paraiškos parengimas ir pan.;

42.4.  išlaidos pareiškėjo įsiskolinimams padengti.

43.     Pareiškėjas, kuriam yra skirtas finansavimas, sutartį, kurioje nustatomi pareiškėjo įsipareigojimai, finansavimo dydis, finansavimo teikimo terminai, lėšų naudojimo, atskaitomybės bei atsakomybės sąlygos, pasirašo su SPPD.

44.     Departamentas ne vėliau kaip per 7 darbo dienas nuo Departamento direktoriaus sprendimo skirti lėšas projektams priėmimo dienos perduoda SPPD finansuojamų projektų sąrašą, kuriame nurodomas konkrečiam pareiškėjo projektui skirto finansavimo dydis, ir finansavimą gavusių pareiškėjų paraiškų kopijas.

45.     Pareiškėjui, kuriam yra skirtas finansavimas, nepasirašius sutarties per 30 kalendorinių dienų nuo finansuojamų projektų sąrašo perdavimo SPPD dienos, SPPD siūlymu Departamento direktoriaus įsakymas dalyje dėl lėšų skyrimo šio pareiškėjo projektui pripažįstamas netekusiu galios.

46.     Pareiškėjas privalo:

46.1.  kiekvienam ketvirčiui pasibaigus, iki kito ketvirčio pirmo mėnesio 5 dienos, teikti SPPD ketvirčio / metines biudžeto išlaidų sąmatos įvykdymo ir veiklos ataskaitas (Nuostatų 4 priedas), SPPD direktoriaus nustatytos formos finansines ataskaitas;

46.2kartu su ketvirto ketvirčio SPPD išlaidų sąmatos įvykdymo ir veiklos ataskaita pateikti šiuos dokumentus, pagrindžiančius projekto vykdymą:

46.2.1. internetines nuorodas į publikacijas arba, teikdamas ataskaitą, pridėti publikacijų kopijas (parengti ir paskelbti žiniasklaidoje ne mažiau kaip 2 publikacijas apie įgyvendinamą projektą);

46.2.2. savanorystės sutarties kopiją (į projekto įgyvendinimą įtraukti ne mažiau kaip 1 savanorį, kuris atlieka savanorišką veiklą, trunkančią ilgiau negu 3 mėnesius, skaičiuojant nuo savanoriškos veiklos atlikimo sutarties pasirašymo dienos).

47.     Departamentas ir SPPD tikrina, ar laikomasi ir kaip laikomasi sutartyse numatytų įsipareigojimų, kontroliuoja, kaip naudojamos skirtos lėšos bei vykdoma veikla.

48.     Pareiškėjas, kurio veikla yra daugiau kaip 50 procentų finansuojama iš valstybės, savivaldybių biudžetų, Europos Sąjungos lėšų, laikomas perkančiąja organizacija. Perkančioji organizacija, atlikdama pirkimus, privalo vadovautis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymu.

 

VI SKYRIUS

PROJEKTŲ IŠLAIDŲ SĄMATŲ IR VEIKLŲ PLANŲ TIKSLINIMAS

 

49.     Išlaidų sąmata tikslinama pateikiant prašymą SPPD. Norėdamas patikslinti projekto išlaidų sąmatą, pareiškėjas turi pateikti SPPD pagrįstą prašymą tikslinti projekto išlaidų sąmatą ir lyginamąjį tikslinamų išlaidų sąmatos projektą. SPPD, išnagrinėjęs pareiškėjo prašymą, per 5 darbo dienas nuo prašymo gavimo dienos priima sprendimą dėl sąmatos tikslinimo ir apie tai informuoja pareiškėją. Suderinta naujos redakcijos projekto išlaidų sąmata patvirtinama sutarties šalių (SPPD ir pareiškėjo) parašais.

50.     Prašymai tikslinti projektų išlaidų sąmatas SPPD teikiami 1 kartą per ketvirtį, bet ne vėliau kaip likus 10 darbo dienų iki kito ketvirčio pradžios. Pareiškėjas gali teikti prašymą tik dėl dar nepatirtų išlaidų tikslinimo, išskyrus tinkamų finansuoti išlaidų sumažėjimo atvejus.

51.     Projekto išlaidų sąmatos tikslinimai, dėl kurių stipriai keičiasi projekto veiklų plano vykdymas (pvz., neįgyvendintų mokymų, renginio lėšų perskirstymas kitoms veikloms), pareiškėjo privalo būti suderinti su Departamentu Nuostatų 52 ir 53 punktuose nustatyta tvarka.

52.     Veiklų planas tikslinamas pateikiant prašymą Departamentui. Norėdamas patikslinti veiklų planą, pareiškėjas turi pateikti Departamentui pagrįstą prašymą tikslinti veiklų planą, kartu pateikdamas lyginamąjį tikslinamo veiklų plano projektą. Departamento direktoriaus įsakymu paskirtas už konkurso organizavimą atsakingas specialistas, išnagrinėjęs pareiškėjo prašymą, per 5 darbo dienas priima sprendimą dėl veiklų plano tikslinimo ir apie sprendimą informuoja pareiškėją. Naujos redakcijos veiklų planas, suderintas su Departamento direktoriaus įsakymu paskirtu už konkurso organizavimą atsakingu specialistu, yra patvirtinamas ir el. paštu pateikiamas SPPD.

53.     Prašymai tikslinti veiklų planą Departamentui gali būti teikiami iki einamųjų metų gruodžio 1 d. Pareiškėjas gali teikti prašymą tik dėl dar neįvykusių veiklų tikslinimo.

 

VII SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

54.     Departamentas neprisiima atsakomybės, jei dėl pareiškėjo klaidingų paraiškoje nurodytų duomenų (adreso, telefono, fakso numerio, elektroninio pašto adreso ir kt.) pareiškėjo nepasiekia laiškai arba su pareiškėju negalima susisiekti.

55.     Projektams skiriamų lėšų dydis gali būti tikslinamas, atsižvelgiant į valstybės biudžeto vykdymą.

56.     Pareiškėjui elektroniniu paštu, nurodytu paraiškoje, Departamento siunčiami klausimai, prašymai, nurodymai ir kitokia su konkursu susijusi informacija laikoma oficialia.

57.     Teikdamas paraišką konkursui, pareiškėjas sutinka, kad informacija, pateikta paraiškoje (išskyrus informaciją, kuri negali būti viešinama teisės aktų nustatyta tvarka), gali būti viešinama su konkursu susijusioje medžiagoje.

58.     Sprendimas dėl projekto finansavimo gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymo ir Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

_________________________