LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL asmenų atrankos ir priėmimo į pataisos pareigūnų ŠVIETIMO ĮSTAIGAS TVARKOS APRAŠO IR TIPINĖS MOKYMO SUTARTIES FORMOS

PATVIRTINIMO

 

2015 m. rugpjūčio 20 d. Nr. 1R-246

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos profesinio mokymo įstatymo 14 straipsnio 8 dalimi, 232 straipsnio 2 dalies 2 punktu, Tarnybos Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos statuto 18 straipsnio 5 dalimi ir 19 straipsnio 3 dalimi:

1. T v i r t i n u  pridedamus:

1.1. Asmenų atrankos ir priėmimo į pataisos pareigūnų švietimo įstaigas tvarkos aprašą;

1.2. Tipinę mokymo sutarties formą.

2. N u s t a t a u, kad šis įsakymas įsigalioja 2015 m. rugsėjo 1 d.

 

 

 

Teisingumo ministras                                                                                     Juozas Bernatonis

 


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos teisingumo ministro

2015 m. rugpjūčio 20 d. įsakymu Nr. 1R-246

 

ASMENŲ ATRANKOS IR PRIĖMIMO Į PATAISOS PAREIGŪNŲ ŠVIETIMO ĮSTAIGAS TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Asmenų atrankos ir priėmimo į pataisos pareigūnų švietimo įstaigas tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato prašymų dalyvauti atrankoje pateikimo ir siuntimo į atranką, atrankos ir priėmimo į pataisos pareigūnų švietimo įstaigą tvarką, pataisos pareigūnų profesinio mokymo sutartims (toliau – mokymo sutartis) taikomus reikalavimus, mokymo sutarčių sudarymo, registravimo ir privalomų mokymo sutarties sąlygų vykdymo kontrolės tvarką.

2. Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme, Lietuvos Respublikos profesinio mokymo įstatyme, Tarnybos Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos statute (toliau – Statutas) ir kituose teisės aktuose vartojamas sąvokas.

 

II SKYRIUS

PRAŠYMŲ DALYVAUTI ATRANKOJE PATEIKIMAS IR SIUNTIMO Į ATRANKĄ IŠDAVIMAS

 

3. Prašymai mokytis pataisos pareigūnų švietimo įstaigoje pateikiami pataisos įstaigos arba tardymo izoliatoriaus administracijos padaliniui, vykdančiam personalo administravimo funkcijas.

4. Kartu su prašymu mokytis pataisos pareigūnų švietimo įstaigoje turi būti pateikiamas:

4.1. asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas ir jo kopija;

4.2. brandos atestatas ir jo priedai (originalai arba notaro patvirtintos kopijos), jei baigta profesinė mokykla, – profesinio mokymo (-si) baigimo dokumentai: profesinio mokymo diplomas (pažymėjimas), kvalifikacijos pažymėjimas ir jų kopijos.

5. Aprašo 3 ir 4 punktuose nurodytų dokumentų kopijos gali būti pateikiamos asmeniškai, paštu, elektroniniu paštu, faksu arba kitais telekomunikacijų galiniais įrenginiais, o šių dokumentų originalai pateikiami asmeniškai atrankos dieną.

6. Pataisos įstaiga arba tardymo izoliatorius, gavę Aprašo 3 ir 4 punktuose nurodytų dokumentų kopijas, Statuto nustatyta tvarka nustato, ar asmuo, pageidaujantis mokytis pataisos pareigūnų švietimo įstaigoje (toliau – pretendentas), atitinka reikalavimus, nustatytus Statuto 10 straipsnio 1 dalies 1, 2, 3, 5 ir 6 punktuose ir 2 dalyje.

7. Pataisos įstaiga arba tardymo izoliatorius, nustatę, kad pretendentas atitinka Statuto nustatytus reikalavimus, ne vėliau kaip 5 darbo dienos iki paskelbtos atrankos į pataisos pareigūnų švietimo įstaigą išduoda jam siuntimą į pataisos pareigūnų švietimo įstaigą (1 priedas) ir visus dokumentus, susijusius su pretendentu, nusiunčia pataisos pareigūnų švietimo įstaigai.

8. Siuntimas gali būti įteikiamas pretendentui asmeniškai, paštu, elektroniniu paštu, faksu arba kitais telekomunikacijų galiniais įrenginiais.

9. Jei nustatoma, kad pretendentas neatitinka Statuto 18 straipsnio 1 dalyje nustatytų reikalavimų, jam per 2 darbo dienas išsiunčiamas pranešimas apie tai.

 

III SKYRIUS

ATRANKA IR PRIĖMIMAS Į PATAISOS PAREIGŪNŲ ŠVIETIMO ĮSTAIGĄ

 

10. Atrankos į pataisos pareigūnų švietimo įstaigą data skelbiama pataisos pareigūnų švietimo įstaigos interneto svetainėje. Papildomai apie atranką skelbiama Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių pataisos įstaigų interneto svetainėse, taip pat gali būti skelbiama ir kitose viešojo informavimo priemonėse.

11. Kiekvienam pretendentui prieš atranką suteikiamas atpažinties kodas.

12. Pretendentų atranką į pataisos pareigūnų švietimo įstaigą vykdo atrankos komisija. Atrankos komisijos sudėtį kiekvienais kalendoriniais metais iki birželio 1 dienos ir jos darbo reglamentą įsakymu tvirtina pataisos pareigūnų švietimo įstaigos direktorius.

13. Atrankos komisija:

13.1. nustato pretendentų žinių konkursinį balą;

13.2. įvertina pretendentų loginio mąstymo, teksto suvokimo, praktinės situacijos įvertinimo ir sprendimų priėmimo gebėjimus (toliau – bendri gebėjimai) ir nustato bendrų gebėjimų konkursinį balą.

14. Pretendentų žinių konkursinį balą sudaro pretendento privalomo brandos egzamino ir kitų mokymo dalykų metinių pažymių, perskaičiuotų pagal Pretendentų privalomo brandos egzamino, kitų mokymo dalykų metinių pažymių skaičiavimo metodiką (2 priedas), vidurkis:

Privalomas brandos egzaminas

Kiti mokymo dalykai

Lietuvių kalba

Matematika

Istorija

Užsienio kalba

15. Jei pretendentas nelaikė nustatyto privalomo brandos egzamino ir neturi nustatyto mokymo dalyko metinio įvertinimo, laikoma, kad to dalyko metinis pažymys yra „nulis“.

16. Pretendentų bendriems gebėjimams įvertinti pataisos pareigūnų švietimo įstaiga parengia praktines užduotis, kurias prieš kiekvieną atranką tvirtina pataisos pareigūnų švietimo įstaigos direktorius, suderinęs su Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos direktoriumi. Patvirtintos užduotys tampa dokumentu, sudarančiu tarnybos paslaptį, jam priskiriama slaptumo žyma „RIBOTO NAUDOJIMO“. Užduotys tarnybos paslaptimi išlieka iki jos pateks į užduočių atlikimo atrankos dieną patalpą.

17. Atrankos komisija pagal Pretendentų bendrų gebėjimų vertinimo metodiką (3 priedas) įvertina pretendentų atliktas praktines užduotis ir apskaičiuoja pretendentų bendrų gebėjimų konkursinį balą.

18. Atrankos komisija nustatytus konkursinius balus įrašo į bendrų konkursinių balų suvestinę (4 priedas).

19. Mokytis į pataisos pareigūnų švietimo įstaigą atrenkami didžiausius (mažėjimo tvarka) bendrus konkursinius balus surinkę pretendentai, atsižvelgiant į nustatytą asmenų priėmimo į pataisos pareigūnų švietimo įstaigą kvotą.

20. Iš surinkusiųjų vienodą bendrą konkursinį balą konkursinėje eilėje aukštesnę vietą (mažėjimo tvarka) užima tie pretendentai, kurie turi didesnį bendrų gebėjimų konkursinį balą.

21. Dėl pretendentų, turinčių vienodą bendrą konkursinį balą, žinių ir bendrų gebėjimų konkursinius balus, galutinį motyvuotą sprendimą priima atrankos komisija.

22. Atrinktų pretendentų sąrašą tvirtina pataisos pareigūnų švietimo įstaigos direktorius atrankos komisijos teikimu.

23. Pataisos pareigūnų švietimo įstaiga ne vėliau kaip per 3 darbo dienas po atrinktų pretendentų sąrašo patvirtinimo paskelbia mokytis atrinktų pretendentų atpažinties kodų sąrašą interneto svetainėje ir apie atrinktus mokytis pretendentus raštu praneša pataisos įstaigoms arba tardymo izoliatoriams, išdavusiems siuntimus atrinktiems pretendentams.

24. Per 15 kalendorinių dienų po atrankos rezultatų paskelbimo su atrinktais mokytis pretendentais teisės aktų nustatyta tvarka sudaroma mokymo sutartis.

25. Jei atrinktas pretendentas nepasirašo mokymo sutarties arba kitaip atsisako mokytis pataisos pareigūnų švietimo įstaigoje, pataisos pareigūnų švietimo įstaiga siūlo atrankos komisijai atrinkti iš neatrinktų pretendentų didžiausią (prioriteto mažėjimo tvarka) bendrą konkursinį balą surinkusį pretendentą.

 

 

IV SKYRIUS

MOKYMO SUTARČIŲ REIKALAVIMAI

 

26. Mokymo sutartyje turi būti nustatyta:

26.1. mokymo sutarties data ir registro numeris;

26.2. šalys ir jų rekvizitai;

26.3. sutarties dalykas (profesinio mokymo programa ir profesinio mokymo organizavimo forma);

26.4. mokymo sutarties šalių įsipareigojimai (kaip privalomos mokymo sutarties sąlygos turi būti nustatyti Statuto 19 straipsnio 2 dalyje nurodyti šalių įsipareigojimai);

26.5. mokymo sutarties galiojimo terminas, keitimas ir nutraukimas;

26.6. baigiamosios nuostatos, kuriose nustatomi ginčų dėl mokymo sutarties sąlygų sprendimo būdai, privalomas mokymo sutarties egzempliorių skaičius.

27. Mokymo sutartyje gali būti nustatytos ir kitos sąlygos, neprieštaraujančios teisės aktams.

 

V SKYRIUS

MOKYMO SUTARČIŲ SUDARYMAS IR REGISTRAVIMAS

 

28. Su atrinktu pretendentu mokymo sutartis sudaroma jam asmeniškai atvykus į pataisos pareigūnų švietimo įstaigą. Jei atrinktas pretendentas negali atvykti pasirašyti mokymo sutarties, ši sutartis gali būti pasirašoma su atrinkto pretendento atstovu pagal pavedimą.

29. Mokymo sutartis sudaroma 3 egzemplioriais, po vieną egzempliorių įteikiant kiekvienai mokymo sutarties šaliai.

30. Mokymo sutartys, jų pakeitimai ir papildymai registruojami pataisos pareigūnų profesinės įstaigos Mokymo sutarčių registracijos žurnale.

 

VI SKYRIUS

PRIVALOMŲ SUTARTIES SĄLYGŲ VYKDYMO KONTROLĖ

 

31. Kursanto įsipareigojimo mokytis kontrolę vykdo pataisos pareigūnų švietimo įstaiga, vertindama kursanto mokymosi pasiekimus ir stebėdama, kaip kursantas laikosi pataisos pareigūnų švietimo įstaigos nuostatų, vidaus tvarkos ir elgesio taisyklių.

32. Kursanto įsipareigojimo baigus mokymąsi ištarnauti Kalėjimų departamentui pavaldžiose įstaigose ne mažiau kaip 3 metus, o jeigu jis bus pašalintas iš pataisos pareigūnų švietimo įstaigos arba atsisakys tarnauti, arba bus atleistas iš pataisos pareigūno pareigų jo paties prašymu ar dėl jo kaltės anksčiau, – atlyginti pataisos pareigūnų švietimo įstaigai su jo mokymu susijusias išlaidas proporcingai ištarnautam tarnybos laikui, kontrolę vykdo:

32.1. Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos Centralizuotas vidaus audito skyrius, atlikdamas pataisos pareigūnų švietimo įstaigos vidaus auditą;

32.2. Kalėjimų departamentas, atlikdamas laisvės atėmimo vietų įstaigų veiklos efektyvumo vertinimą ir vykdydamas Kalėjimų departamentui pavaldžių įstaigų ūkinės ir finansinės veiklos priežiūrą;

32.3. Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos, teikdamos duomenis pataisos pareigūnų švietimo įstaigai apie pataisos pareigūno, kuris buvo priimtas į tarnybą baigęs mokymąsi pataisos pareigūnų švietimo įstaigoje, tarnybos laiką, jei šis laikas yra trumpesnis kaip 3 metai. Informacija pataisos pareigūnų švietimo įstaigai pateikiama ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo pataisos pareigūno atleidimo iš pareigų;

32.4. pataisos pareigūnų švietimo įstaiga, teisės aktų nustatyta tvarka apskaičiuodama atlygintinas su kursanto mokymusi susijusias išlaidas, apie šių atlygintinų išlaidų dydį informuodama asmenį, kuris turi atlyginti šias išlaidas, stebėdama, kaip šios išlaidos atlyginamos ir teisės aktų nustatyta tvarka užtikrindama, kad išlaidos būtų atlygintos.

VII SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

33. Skundai dėl atrankos per 3 darbo dienas po atrankos rezultatų paskelbimo gali būti pateikiami pataisos pareigūnų švietimo įstaigos direktoriaus įsakymu sudarytai apeliacinei komisijai.

34. Apeliacinė komisija ginčus dėl atrankos turi išnagrinėti per 3 darbo dienas nuo skundo pateikimo dienos.

35. Pataisos pareigūnų švietimo įstaigoje mokymo sutartis, jos pakeitimai ar papildymai saugomi kursanto asmens byloje.

_______________________

 


 

Asmenų atrankos ir priėmimo į pataisos pareigūnų švietimo įstaigas tvarkos aprašo

1 priedas

 

(Siuntimo į pataisos pareigūnų švietimo įstaigą forma)

 

__________________________________________________________________________

(įstaigos pavadinimas)

 

_________________________________________

(pataisos pareigūnų švietimo įstaigos pavadinimas

_________________________________________

ir adresas)

 

SIUNTIMAS

Į PATAISOS PAREIGŪNŲ ŠVIETIMO ĮSTAIGĄ

 

______________ Nr. _________

(data)

________________________

(sudarymo vieta)

 

Vadovaudamiesi Tarnybos Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos statuto 18 straipsnio 3 dalimi,

siunčiame ____________________________________________________________

(pretendento vardas ir pavardė, gimimo data)

į ______________________________________________________________________________.

(pataisos pareigūnų švietimo įstaigos pavadinimas)

 

 

______________________________ ______________ _____________________

(siuntimą išdavusio asmens pareigos)                       (parašas) (vardas ir pavardė)

 


 

Asmenų atrankos ir priėmimo į pataisos pareigūnų švietimo įstaigas tvarkos aprašo

2 priedas

 

PRETENDENTŲ PRIVALOMO BRANDOS EGZAMINO, KITŲ MOKYMO DALYKŲ METINIŲ PAŽYMIŲ SKAIČIAVIMO METODIKA

 

1. Pretendentų žinių konkursinis balas nustatomas perskaičiuojant privalomo brandos egzamino (lietuvių kalbos) ir kitų mokymo dalykų (matematikos, istorijos ir užsienio kalbos) metinius pažymius:

Pažymys

Perskaičiuotas pažymys

Brandos egzamino

Valstybinio brandos egzamino (EV)

EV /10 + 13

Mokyklinio brandos egzamino (EM)

EM + 3

S arba A lygio brandos egzamino (EA)

EA + 4

B lygio brandos egzamino (EB)

EB + 3

Kitų mokymo dalykų

Tikslinio kurso (T) arba S lygis (MT)

MT + 2

Išplėstinio kurso (A) arba A lygis (MA)

MA + 1

Bendrojo kurso (B) arba B lygis (MB)

MB + 0

2. Jeigu pretendentas baigė vidurinę mokyklą iki 2000 metų (įskaitytinai), vietoj lietuvių kalbos (testo) arba lietuvių kalbos (teksto interpretacijos) įvertinimo imamas jo lietuvių kalbos (raštu) egzamino įvertinimas.

3. Jeigu pretendentas baigė vidurinę mokyklą 2001 metais, vietoj lietuvių kalbos (testo) įvertinimo imamas jo lietuvių kalbos brandos egzamino pažymys. Kaip lietuvių kalbos (teksto interpretacijos) įvertinimas imamas tas pats lietuvių kalbos brandos egzamino pažymys, o jei pretendentas turi Nacionalinio egzaminų centro pažymą apie 2001 metais laikyto valstybinio lietuvių kalbos brandos egzamino teksto interpretacijos dalies įvertinimą pagal šimtabalę sistemą, imamas pastarasis įvertinimas.

 

__________________

 


 

Asmenų atrankos ir priėmimo į pataisos pareigūnų švietimo įstaigas tvarkos aprašo

3 priedas

 

PRETENDENTŲ BENDRŲ GEBĖJIMŲ VERTINIMO METODIKA

 

1. Loginio mąstymo gebėjimų patikrinimas:

1.1. skiriama loginio mąstymo praktinė užduotis, kurią sudaro 20 klausimų ir į kuriuos turi būti atsakoma per 20 minučių;

1.2. į klausimus atsakoma raštu;

1.3. priklausomai nuo užduoties, pretendentas atsakymą gali rinktis iš pateiktų alternatyvių atsakymų;

1.4. atsakymai į klausimus vertinami balais, kiekvienam teisingam atsakymui skiriant 0,5 balo; galimas maksimalus balų skaičius yra 10 balų.

2. Teksto suvokimo gebėjimų patikrinimas:

2.1. skiriama 10 teksto teiginių iš parinkto teisės akto. Teksto suvokimas tikrinamas teiginių įvertinimais ir komentarais raštu;

2.2. teksto suvokimo užduočiai atlikti skiriama 30 minučių;

2.3. atsakymai į klausimus vertinami balais, kiekvienam teisingam atsakymui skiriamas 1 balas, galimas maksimalus balų skaičius yra 10 balų.

3. Gebėjimų vertinti praktinę situaciją ir priimti sprendimus patikrinimas:

3.1. skiriama 20 minučių užduotis: 10 minučių – nufilmuotai praktinei situacijai peržiūrėti, įvertinti, pastaboms pasižymėti ir 10 minučių atsakyti į 3 klausimus, kurie turi būti vienodi visiems pretendentams;

3.2. atrankos komisija pokalbio su pretendentu metu atsižvelgia į jo kalbos sklandumą, dėmesio koncentraciją, pastabumą, motyvaciją ir kitas savybes;

3.3. užduotis vertinama 10 balų sistema (kiekvieno atrankos komisijos nario įvertinimo sumos vidurkis); galimas maksimalus balų skaičius yra 10 balų.

4. Bendrų gebėjimų konkursinį balą sudaro loginio mąstymo, teksto suvokimo gebėjimų ir gebėjimų vertinti praktinę situaciją ir priimti sprendimus patikrinimo metu gautų balų suma.

__________________

 


 

Asmenų atrankos ir priėmimo į pataisos pareigūnų švietimo įstaigas tvarkos aprašo

4 priedas

 

(Bendrų konkursinių balų suvestinės forma)

 

BENDRŲ KONKURSINIŲ BALŲ SUVESTINĖ

 

______________ Nr. _________

(data)

________________________

(sudarymo vieta)

 

 

Eil. Nr.

Pretendento atpažinties kodas

Žinių konkursinis balas

Bendrų gebėjimų konkursinis balas

Bendras konkursinis balas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atrankos komisijos pirmininkas                             (Parašas)                                 (Vardas ir pavardė)

Atrankos komisijos nariai:                                       (Parašas)                                 (Vardas ir pavardė)

(Parašas)                      (Vardas ir pavardė)

 

_________________


 

Forma patvirtinta

Lietuvos Respublikos teisingumo ministro

2015 m. rugpjūčio 20 d. įsakymu Nr. 1R-246

 

(Tipinė mokymo sutarties forma)

 

PROFESINIO MOKYMO

SUTARTIS

 

20__ m. ________________ d. Nr. ____

 

__________________

(sudarymo vieta)

 

 

_______________________________________________________________________________

(profesinio mokymo įstaigos pavadinimas, kodas, adresas)

(toliau – Profesinio mokymo teikėjas), atstovaujamas _____________________________________

(vardas ir pavardė, pareigos,

_______________________________________________________________________________ ,

atstovavimą patvirtinantis dokumentas)

turintis licenciją vykdyti formalųjį profesinį mokymą Nr. _______, išduotą ___________________,

(licencijos išdavimo data)

viena šalis,

atrinktas mokytis asmuo (toliau – Kursantas) ___________________________________________

(vardas ir pavardė, gimimo data,

_______________________________________________________________________________,

gyvenamosios vietos adresas)

kita šalis,

ir ______________________________________________________________________________

(įstaigos, išdavusios kursantui siuntimą į pataisos pareigūnų švietimo įstaigą, pavadinimas, kodas)

(toliau – Įstaiga), atstovaujama _______________________________________________________

(vardas ir pavardė, pareigos,

_______________________________________________________________________________,

atstovavimą patvirtinantys dokumentai)

trečia šalis, sudaro šią sutartį (toliau – Sutartis).

Sutartis sudaryta vadovaujantis Tarnybos Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos statuto (toliau – Statutas) 18 ir 19 straipsniais ir teisės aktų nustatytais reikalavimais pataisos pareigūnų profesinio mokymo sutartims.

 

I SKYRIUS

SUTARTIES DALYKAS

 

Mokymas pagal ___________________________________________________________

(profesinio mokymo programos pavadinimas, valstybinis kodas / profesinio mokymo

_______________________________________________________________________________.

programos modulio (-ių) pavadinimas, valstybinis kodas)

 

 

II SKYRIUS

SUTARTIES ŠALIŲ ĮSIPAREIGOJIMAI

 

1. Profesinio mokymo teikėjas įsipareigoja:

1.1. supažindinti Kursantą su Sutarties I skyriuje nurodoma mokymo programa ar jos moduliu (-iais) ir mokymo tvarka;

1.2. sudaryti sąlygas Kursantui mokytis pagal mokymo planą ir Sutarties I skyriuje nurodomos profesinio mokymo programos ar jos modulio (-ių) reikalavimus;

1.3. suteikti Kursantui teorinių žinių, išugdyti kompetencijas, išvardytas Sutarties I skyriuje nurodomoje profesinio mokymo programoje ar jo modulyje (-iuose);

1.4. organizuoti Kursanto praktinį mokymą Įstaigoje;

1.5. užtikrinti Kursanto mokymosi vietos atitiktį saugos, sveikatos, priešgaisriniams ir higienos reikalavimams;

1.6. pasirašytinai supažindinti Kursantą su Profesinio mokymo teikėjo vidaus tvarką reglamentuojančiais dokumentais (nuostatais), vidaus tvarkos ir elgesio taisyklėmis, bendrabučio vidaus tvarkos taisyklėmis ar kt.);

1.7. teikti Kursantui konsultacijas mokymosi ir mokymosi pasiekimų vertinimo klausimais;

1.8. teikti Įstaigai metodinę paramą ir užtikrinti Sutarties I skyriuje nurodomos profesinio mokymo programos ar jos modulio (-ių) praktinio mokymo reikalavimų vykdymą;

1.9. teisės aktų nustatyta tvarka mokėti Kursantui stipendiją ir skirti materialinę paramą;

1.10. suteikti Kursantui vietą mokyklos bendrabutyje, jei Kursanto gyvenamoji vieta yra kitoje savivaldybės teritorijoje nei Profesinio mokymo teikėjas;

1.11. išduoti Kursantui reikiamus mokymosi pasiekimų dokumentus;

1.12. informuoti Įstaigą apie Kursanto pašalinimą iš pataisos pareigūnų švietimo įstaigos.

2. Kursantas įsipareigoja:

2.1. mokytis pagal mokymo planą ir Sutarties I skyriuje nurodytos profesinio mokymo programos ar jos modulio (-ių) reikalavimus;

2.2. laikytis Profesinio mokymo teikėjo, o praktinio mokymo metu – ir Įstaigos saugos, sveikatos, priešgaisrinių ir higienos reikalavimų;

2.3. laikytis Statuto, Profesinio mokymo teikėjo, o praktinio mokymo metu – ir Įstaigos vidaus tvarką reglamentuojančių dokumentų (nuostatų, vidaus tvarkos ir elgesio taisyklių, bendrabučio vidaus tvarkos taisyklių ar kt.) nuostatų ir kituose teisės aktuose kursantams nustatytų reikalavimų;

2.4. atlikti jam pavestas pareigas;

2.5. dalyvauti praktinio mokymo pratybose Įstaigoje;

2.6. vykdyti praktinio mokymo užduotis;

2.7. jei negali atvykti į mokymus, nedelsdamas pranešti Profesinio mokymo tiekėjui, o praktinio mokymo metu – ir Įstaigai, nurodydamas priežastį, o ligos atveju – pateikdamas gydytojo pažymą;

2.8. tausoti Profesinio mokymo teikėjo, o praktinio mokymo metu – ir Įstaigos turtą, už padarytą materialinę žalą atsakyti teisės aktų nustatyta tvarka;

2.9. baigęs mokymą ištarnauti Kalėjimų departamentui pavaldžiose įstaigose ne mažiau kaip 3 metus, o jeigu bus pašalintas iš pataisos pareigūnų švietimo įstaigos arba atsisakys tarnauti, arba bus atleistas iš pataisos pareigūno pareigų paties prašymu ar dėl jo kaltės anksčiau, – per 6 mėnesius atlyginti Profesinio mokymo teikėjui su jo mokymu susijusias išlaidas proporcingai ištarnautam tarnybos laikui.

 

3. Įstaiga įsipareigoja:

3.1. priimti atlikti praktikos Įstaigoje Kursantą, kuris mokosi pagal Sutarties I skyriuje nurodomą mokymo programą ar jos modulį (-ius);

3.2. užtikrinti Sutarties I skyriuje nurodytoje programoje nustatytų praktinio mokymo užduočių ir sąlygų vykdymą Įstaigoje, išugdyti reikiamą Kursanto kompetenciją;

3.3. pasirašytinai supažindinti Kursantą su Įstaigos vidaus tvarką reglamentuojančiais dokumentais (vidaus tvarkos ir elgesio taisyklėmis ir kt.);

3.4. organizuoti būtinus Kursanto saugos darbe ir priešgaisrinės saugos instruktažus;

3.5. suteikti Kursantui praktinio mokymo vietą, aprūpinti jį praktinio mokymo užduotimis, šioms užduotims vykdyti reikiama dokumentacija;

3.6. Kursantui iš pataisos pareigūnų paskirti praktinio mokymo vadovą;

3.7. užtikrinti Kursanto praktinio mokymo vietos atitiktį saugos, sveikatos, priešgaisriniams ir higienos reikalavimams;

3.8. prireikus teisės aktų nustatyta tvarka aprūpinti Kursantą individualiomis ir kolektyvinėmis saugos darbe priemonėmis;

3.9. žymėti praktinio mokymo dienyne praktikos pradžią, pabaigą ir eigą, praktiniam mokymui pasibaigus pateikti jį Profesinio mokymo teikėjui;

3.10. kontroliuoti praktinio mokymo eigą ir prireikus su Profesinio mokymo teikėju operatyviai spręsti iškilusias problemas suteikiant Kursantui reikalingą pagalbą;

3.11. Kursantui baigus mokymą pagal Sutarties I skyriuje nurodytą profesinio mokymo programą ar jos modulio (-ių) reikalavimus, paskirti jį eiti pataisos pareigūno pareigas;

3.12. nedelsiant informuoti Profesinio mokymo teikėją, jei Kursantas, paskirtas eiti pataisos pareigūno pareigas, atsisakys tarnauti arba bus atleistas iš pataisos pareigūno pareigų paties prašymu ar dėl jo kaltės anksčiau, negu nustatyta Sutarties 2.9 papunktyje.

 

III SKYRIUS

SUTARTIES GALIOJIMO TERMINAS, KEITIMAS

IR NUTRAUKIMAS

 

4. Sutartis įsigalioja nuo pasirašymo dienos ir galioja iki įvykdomi sutartiniai įsipareigojimai.

5. Sutartis keičiama, jei keičiasi šalių įsipareigojimai.

6. Sutartis gali būti nutraukta:

6.1. šalių susitarimu;

6.2. jei šalis nevykdo savo įsipareigojimų, įspėjus kitą šalį prieš 30 kalendorinių dienų;

6.3. Kursantui pareiškus norą nutraukti Sutartį, Kursantui esant nepažangiam, įsigaliojus teismo nuosprendžiui, šiurkščiai pažeidus Profesinio mokymo teikėjo, o praktinio mokymo metu – ir Įstaigos vidaus tvarką reglamentuojančių dokumentų nuostatas;

6.4. paaiškėjus aplinkybėms, dėl kurių Kursantui gali būti taikomi priėmimo į pataisos pareigūnų švietimo įstaigą apribojimai, nustatyti Statute;

6.5. kitais Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse nustatytais pagrindais.

 

IV SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

7. Ginčai dėl Sutarties sąlygų ir šalių įsipareigojimų vykdymo sprendžiami Profesinio mokymo teikėjo taryboje arba Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

8. Sutartyje neaptartos sąlygos sprendžiamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos civilinio kodekso nuostatomis.

9. Sutartis sudaryta trimis egzemplioriais, turinčiais vienodą juridinę galią (po vieną kiekvienai šaliai).

______________

 

Šalių adresai ir rekvizitai

 

Profesinio mokymo teikėjas: ________________________________________________

(Profesinio mokymo teikėjo įstaigos pavadinimas, kodas, buveinė

(adresas) tel., faksas, el. p. adresas)

 

Kursantas: _______________________________________________________________

(vardas ir pavardė, gimimo data, gyvenamosios vietos adresas, tel., el. p. adresas)

 

Įstaiga: __________________________________________________________________

(Įstaigos pavadinimas, kodas, buveinė (adresas) tel., faksas, el. p. adresas)

 

Sutarties šalių parašai:

 

Profesinio mokymo teikėjas _________________________________________________,

(Profesinio mokymo teikėjo įstaigos pavadinimas)

atstovaujamas

______________________    ______________        __________________________

(pareigos)                                       (parašas)                                      (vardas ir pavardė)

A. V.

 

Kursantas                  ______________        __________________________

(parašas)                                     (vardas ir pavardė)

 

Įstaiga ___________________________________________________________________

staigos pavadinimas)

atstovaujama

______________________    ______________        __________________________

(pareigos)                                       (parašas)                                      (vardas ir pavardė)

A. V.

 

 

 

 

 

Profesinio mokymo teikėjo atstovas, atsakingas už sutarties sudarymą ir vykdymą, – _____________________________, tel. , el. p. adresas..................

(vardas ir pavardė, pareigos)