LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2003 M. BALANDŽIO 18 D. ĮSAKYMO NR. V-230 „DĖL PRIVALOMOJO SVEIKATOS DRAUDIMO TARYBOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMOPAKEITIMO

 

2017 m. birželio 14 d. Nr. V-711

Vilnius

 

 

P a k e i č i u Privalomojo sveikatos draudimo tarybos nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2003 m. balandžio 18 d. įsakymu Nr. V-230 „Dėl Privalomojo sveikatos draudimo tarybos nuostatų patvirtinimo“:

1.  Pakeičiu 1 punktą ir jį išdėstau taip:

1. Privalomojo sveikatos draudimo taryba (toliau – Taryba) yra trišalio atstovavimo pagrindu sudaryta kolegiali patariamoji privalomąjį sveikatos draudimą vykdanti ir koordinuojanti institucija. Tarybos buveinė yra Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijoje.“

2. Pakeičiu 61.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

61.2. jei juos deleguoja nuostatų 7.2–7.3 papunkčiuose nurodytos organizacijos, atstovauti visos tos organizacijos atstovaujamų visuomenės narių grupės interesams;“.

3. Pakeičiu IV skyrių jį išdėstau taip:

IV SKYRIUS

TARYBOS FORMAVIMAS

7. Tarybą sudaro 15 narių. Tarybą personalinę sudėtį tvirtina sveikatos apsaugos ministras. Tarybos nariai turi atitikti Sveikatos draudimo įstatymo 28 straipsnio 7 dalyje nustatytus reikalavimus. Už Tarybos narių veiklą Taryboje nemokama. Tarybos nariai atsiskaito už veiklą Taryboje juos delegavusioms šalims. Į Tarybą deleguojami:

7.1. penki valstybės institucijų atstovai (po vieną Sveikatos apsaugos ministerijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Finansų ministerijos, Vyriausybės kanceliarijos ir Valstybinės ligonių kasos atstovą) – Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimu;

7.2. penki draudėjų (darbdavių) atstovai:

7.2.1. du darbdavių organizacijos atstovai (Lietuvos pramonininkų konfederacijos, Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos, Lietuvos verslo konfederacijos, Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos) – organizacijų bendru sutarimu;

7.2.2. vienas Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovas;

7.2.3. vienas asmens sveikatos priežiūros įstaigų organizacijų atstovas (Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos, Lietuvos ligoninių asociacijos, Lietuvos rajonų ligoninių asociacijos) – organizacijų bendru sutarimu;

7.2.4. vienas asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų atstovas (Lietuvos gydytojų sąjungos, Jaunųjų gydytojų asociacijos, Lietuvos slaugos specialistų organizacijos, Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos) – organizacijų bendru sutarimu;

7.3. penki apdraustųjų atstovai:

7.3.1. vienas pacientų interesus ginančių organizacijų atstovas – viešas kvietimo paskelbimas ir atranka;

7.3.2. vienas sveiką gyvenseną propaguojančių organizacijų atstovas – viešas kvietimo paskelbimas ir atranka;

7.3.3. vienas pensininkų ir neįgaliųjų interesus ginančių organizacijų atstovas – organizacijų bendru sutarimu;

7.3.4. vienas Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos deleguotas atstovas;

7.3.5. vienas Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos deleguotas atstovas.

8. Organizacijoms, nurodytoms 7.2.1., 7.2.3 ir 7.2.4. papunkčiuose, bendru susitarimu nedelegavus atstovo, kiekviena jų sveikatos apsaugos ministrui pasiūlo po vieną savo organizacijos kandidatą. Sveikatos apsaugos ministras įsakymu sudaro Kandidatų į Tarybos nario vietą atrankos komisiją, kuri įvertina organizacijų deleguojamus atstovus, juos apklausdama. Apklausos klausimyną sudaro 15 klausimų apie Sveikatos draudimo įstatymą, Sveikatos sistemos įstatymą, Sveikatos priežiūros įstatymą, Pacientų teisių ir žalos atlyginimo sveikatai įstatymą ir Tarybos nuostatus. Kandidatams pateikiami vienodi klausimai. Teisingas atsakymas į kiekvieną klausimą prilyginamas 1 balui. Į Tarybą nariu skiriamas daugiausia balų surinkęs kandidatas. Jei kandidatai surenka vienodą balų skaičių, į Tarybą skiriamas tas kandidatas, kurio patirtis Kandidatų į Tarybos nario vietą atrankos komisijos vertinimu dalyvaujant ekspertu ar Lietuvos ir tarptautinėse darbo grupėse, draudėjų (darbdavių) ir apdraustųjų atstovavime yra didžiausia.

81. Paaiškėjus Sveikatos draudimo įstatymo 28 straipsnio 12 dalies 2–6 punktuose nurodytiems Tarybos nario įgaliojimų nutrūkimo pagrindams, sveikatos apsaugos ministras kuo skubiau, bet ne vėliau kaip per 5 darbo dienas išbraukia Tarybos narį iš Tarybos sudėties. Sveikatos apsaugos ministras skiria naują atitinkamos organizacijos atstovą minėto įstatymo nustatyta tvarka.

82. Paaiškėjus Sveikatos draudimo įstatymo 28 straipsnio 14 dalyje nurodytiems Tarybos nario įgaliojimų sustabdymo pagrindams, sveikatos apsaugos ministras kuo skubiau, bet ne vėliau kaip per 2 darbo dienas priima sprendimą sustabdyti Tarybos nario įgaliojimus iki bus priimti atitinkami sprendimai įstatymų nustatyta tvarka. Įgaliojimų sustabdymas nutrūksta, kai baigiasi Tarybos kadencija. Jei aplinkybės neišnyksta, antrai kadencijai toks kandidatas negali būti siūlomas ir tvirtinamas.“

4.  Pakeičiu 9 punktą ir jį išdėstau taip:

9. Tarybos darbui vadovauja pirmininkas. Jis renkamas pirmajame Tarybos posėdyje, kuris organizuojamas ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo Tarybos sudėties patvirtinimo. Tarybos narius į pirmąjį posėdį kviečia sveikatos apsaugos ministras arba jo įgaliotas asmuo.“

5.  Pakeičiu 11 punktą ir jį išdėstau taip:

11. Privalomojo sveikatos draudimo organizavimo, koordinavimo ir kitus klausimus Taryba sprendžia posėdžiuose. Posėdžiai šaukiami prireikus, bet ne rečiau kaip kartą per metų ketvirtį. Tarybos posėdžiai yra vieši ir atviri, apie numatomą posėdžio datą skelbiama viešai Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau VLK) interneto svetainėje. Tarybos posėdyje pageidaujantys dalyvauti visuomenės atstovai privalo ne vėliau kaip prieš 2 darbo dienas iki posėdžio pradžios Tarybos pirmininkui pateikti prašymą raštu. Prašyme turi būti nurodyta posėdyje pageidaujančio dalyvauti asmens vardas, pavardė, kontaktiniai duomenys, jį delegavusi organizacija (jei asmuo atstovauja visuomeninei ar kitai organizacijai) ir kokį darbotvarkės klausimą svarstant norima dalyvauti. Tarybos pirmininkas, vadovaudamasis konsultavimosi efektyvumo ir objektyvumo principais, gali sudaryti posėdyje dalyvaujančių kviestinių asmenų sąrašą. Tarybos posėdis yra teisėtas, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip 1/2 Tarybos narių. Tarybos pirmininko arba (jeigu Tarybos pirmininko dėl objektyvių priežasčių negali atlikti savo funkcijų) VLK atstovaujančio Tarybos nario iniciatyva gali būti organizuojama Tarybos narių apklausa elektroniniu būdu, nerengiant posėdžio. Elektroniniu būdu atliekama apklausa yra teisėta, jei joje dalyvauja (pareiškia nuomonę) ne mažiau kaip 1/2 Tarybos narių.“

6. Pakeičiu 19 punktą ir jį išdėstau taip:

19. Nedalyvaujantys posėdyje Tarybos nariai gali raštu pareikšti nuomonę svarstomais klausimais. Jų nuomonė paskelbiama posėdžio metu.

7. Pakeičiu 211 punktą ir jį išdėstau taip:

211. Sprendimai priimami paprasta posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių balsų dauguma, o vykdant elektroninę apklausą – paprasta elektroninėje apklausoje dalyvaujančių Tarybos narių balsų dauguma, jeigu savo nuomonę elektroniniu paštu pareiškė ne mažiau kaip 1/2 Tarybos narių. Sprendžiant klausimus elektroniniu būdu, Tarybos nariai savo nuomonę svarstomais klausimais gali pareikšti per sekretoriaus elektroniniame laiške nurodytą terminą, kuris negali būti ilgesnis nei 3 darbo dienos nuo elektroninio laiško išsiuntimo dienos. Jei balsai pasiskirsto po lygiai, tuomet Tarybos sprendimą lemia jos pirmininko balsas. Tarybos priimti sprendimai įforminami Tarybos nutarimais. Tarybos nutarime nurodoma data, numeris ir priimti sprendimai. Tarybos nutarimą pasirašo Tarybos pirmininkas. Šie nutarimai saugomi teisės aktų nustatyta tvarka.

8. Papildau VI skyriumi:

VI SKYRIUS

VISUOMENINIŲ PATARĖJŲ SKYRIMAS (ATRANKA), FUNKCIJOS IR KOMPETENCIJA

23. Taryba turi teisę turėti visuomeninių patarėjų jos kompetencijai priskirtais klausimais. Taryba į posėdžius kviečia profesinių draugijų atsakingus asmenis ir Respublikos vyriausiuosius specialistus, įrašytus į sveikatos apsaugos ministro įsakymu tvirtinamą Respublikos vyriausiųjų specialistų sąrašą.

24. Visuomeninių patarėjų skaičius neribojamas.

25. Visuomeninis patarėjas gali būti kviečiamas į Tarybos posėdį ar raštu teikti savo pasiūlymus / nuomonę tik įvykdęs Sveikatos draudimo įstatymo 28 straipsnio 10 dalyje nustatytą reikalavimą.

26. Visuomeninis patarėjas į posėdį kviečiamas arba jo raštu prašoma pateikti pasiūlymus/nuomonę apie svarstomą klausimą Tarybos pirmininko ar Tarybos narių siūlymu pagal visuomeninio patarėjo veiklos sritį. Apie tai, kad bus prašoma pateikti pasiūlymą/nuomonę visuomeninis patarėjas posėdžio sekretoriaus turi būti informuojamas ne vėliau , kaip likus 3 darbo dienoms iki numatyto posėdžio.

27. Visuomeninių patarėjų pasiūlymai/nuomonė, išvados ir kita jų teikiama informacija yra rekomendacinio pobūdžio.“

 

 

 

Sveikatos apsaugos ministras                                                                                       Aurelijus Veryga