PRIEŠGAISRINĖS APSAUGOS IR GELBĖJIMO DEPARTAMENTO

PRIE VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS

DIREKTORIUS

 

įsakymas

DĖL PRIEŠGAISRINĖS APSAUGOS IR GELBĖJIMO DEPARTAMENTO PRIE VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS DIREKTORIUS 2016 M. GRUODŽIO 13 D. ĮSAKYMO NR. 1-420 „DĖL SAVIVALDYBIŲ PRIEŠGAISRINIŲ TARNYBŲ IR VALSTYBINĖS PRIEŠGAISRINĖS GELBĖJIMO TARNYBOS REIKALAVIMŲ DARBUOTOJŲ KVALIFIKACIJAI, ŠIŲ DARBUOTOJŲ KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO IR PERIODIŠKUMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2021 m. rugpjūčio 20 d. Nr. 1-489

Vilnius

 

 

P a k e i č i u Savivaldybių priešgaisrinių tarnybų ir valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos reikalavimus darbuotojų kvalifikacijai, šių darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo ir periodiškumo tvarkos aprašą, patvirtintą Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktorius 2016 m. gruodžio 13 d. įsakymu Nr. 1-420 „Dėl Savivaldybių priešgaisrinių tarnybų ir valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos reikalavimų darbuotojų kvalifikacijai, šių darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo ir periodiškumo tvarkos aprašo patvirtinimo“, ir jį išdėstau nauja redakcija (pridedama).

 

 

 

Direktorius

vidaus tarnybos generolas                                                                                           Saulius Greičius

 

 

PATVIRTINTA

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo

departamento prie Vidaus reikalų

ministerijos direktoriaus

2016 m. gruodžio 13 d.

įsakymu Nr. 1-420

(Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo

departamento prie Vidaus reikalų

ministerijos direktoriaus

2021 m. rugpjūčio 20 d.

įsakymo Nr. 1-489 redakcija)

 

 

SAVIVALDYBIŲ PRIEŠGAISRINIŲ TARNYBŲ IR VALSTYBINĖS PRIEŠGAISRINĖS GELBĖJIMO TARNYBOS REIKALAVIMAI DARBUOTOJŲ KVALIFIKACIJAI, ŠIŲ DARBUOTOJŲ KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO IR PERIODIŠKUMO TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1Savivaldybių priešgaisrinių tarnybų ir valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos reikalavimai darbuotojų kvalifikacijai, šių darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo ir periodiškumo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato reikalavimus darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis savivaldybių priešgaisrinėse tarnybose ir valstybinėje priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, gesinančių gaisrus ir atliekančių žmonių ir turto gelbėjimo darbus (toliau – darbuotojai), kvalifikacijai, atitikties kvalifikacijos reikalavimams tikrinimo tvarką, šių darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo ir periodiškumo tvarką.

2.  Reikalavimai darbuotojų kvalifikacijai nustatomi siekiant, kad kiekvienas darbuotojas būtų pasirengęs operatyviai, saugiai ir kokybiškai gesinti gaisrus, atlikti pirminius žmonių ir turto gelbėjimo darbus.

3.  Darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo tikslas – nuolat gerinti darbuotojų gebėjimus vykdyti jiems pavestas užduotis ir funkcijas.

4Apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos priešgaisrinės saugos įstatyme, Lietuvos Respublikos civilinės saugos įstatyme ir kituose teisės aktuose.

 

II skyrius

Darbuotojų kvalifikacijos tobulinimO Tvarka

 

5.  Darbuotojų kvalifikacija gali būti tobulinama kvalifikacijos tobulinimo kursuose, siunčiant darbuotojus į stažuotes, nuotolinio mokymosi būdu ir kituose kvalifikacijos tobulinimo renginiuose.

6Darbuotojų kvalifikacijos tobulinimas gali būti vykdomas pagal Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – departamentas) direktoriaus ar kitų įstaigų patvirtintas formaliojo ir (arba) neformaliojo profesinio mokymo programas.

7.  Visiems darbuotojams turi būti siekiama sudaryti vienodas sąlygas kvalifikacijai tobulinti.

8.  Darbuotojai turi tobulinti savo kvalifikaciją pagal einamąsias pareigas ir pareigybės aprašyme nustatytų funkcijų specifiką.

9.  Esant galimybėms ir poreikiui savivaldybių priešgaisrinių tarnybų (toliau – SPT) darbuotojai savo kvalifikaciją gali tobulinti kartu su valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (toliau – VPGT) darbuotojais ir (ar) pareigūnais.

10.   Kiekvienais metais departamento teritoriniai struktūriniai padaliniai, planuodami pareigūnų (darbuotojų) kvalifikacijos tobulinimo renginius, apie juos informuoja SPT įstaigas, esant poreikiui ir galimybėms, numato SPT darbuotojų įtraukimą į minėtus renginius.

11.   Ugniagesių gelbėtojų mokykla pagal galimybes ir SPT poreikį SPT darbuotojams parengia kvalifikacijos tobulinimo programas, skirtas mokytis nuotoliniu būdu, ir pagal galimybes organizuoja šių darbuotojų mokymą.

 

III SKYRIUS

REIKALAVIMAI darbuotojų KVALIFIKACIJAI

 

12.  Kiekvienas darbuotojas turi būti pasirengęs operatyviai, saugiai ir kokybiškai gesinti gaisrus, atlikti pirminius žmonių ir turto gelbėjimo darbus atvirose teritorijose, statiniuose ir konstrukcijose, transporto įvykių metu, teikti pagalbą kitoms civilinės saugos sistemos pajėgoms ir gyventojams, atlikti kitus gaisrų gesinimo ir žmonių bei turto gelbėjimo darbus, numatytus savivaldybių ekstremaliųjų situacijų valdymo ir savivaldybių priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų sutelkimo planuose, ir atlikti kitus įstaigos vadovo ar jo įgalioto asmens pavestus darbus, susijusius su gaisrų gesinimu ir pirminiu žmonių bei turto gelbėjimu. Siekiant šio tikslo nustatomi reikalavimai darbuotojų kvalifikacijai, kuriuos sudaro teorinės žinios ir praktiniai įgūdžiai.

13.       Darbuotojams keliami šie pagrindiniai teorinių žinių reikalavimai:

13.1.    išmanyti bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių nuostatas;

13.2.    gebėti naudotis gaisrų gesinimo ir gelbėjimo transporto priemonėmis;

13.3.    gebėti naudotis turima gaisrų gesinimo ir gelbėjimo įranga;

13.4.    gebėti naudotis ryšio priemonėmis;

13.5.    gebėti naudotis pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis;

13.6.    gebėti atlikti pirminius hidraulinius skaičiavimus;

13.7.    išmanyti žmonių paieškos ir gelbėjimo būdus gesinant gaisrus;

13.8.    išmanyti pastatų konstrukcijas, jų sudedamuosius elementus;

13.9.    išmanyti pirmosios pagalbos teikimą;

13.10išmanyti darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimus;

13.11išmanyti gesinamąsias medžiagas ir gebėti jas teisingai taikyti gesinant gaisrus;

13.12išmanyti degimo teorijos pagrindus, ugnies plitimo galimybes atvirose teritorijose ir patalpose;

13.13išmanyti degimo nutraukimo principus;

13.14išmanyti savo komandos (padalinio) prižiūrimos teritorijos vandens šaltinių naudojimo gaisrams gesinti būdus ir gesinimo taktiką bevandeniuose rajonuose ir esant žemai oro temperatūrai;

13.15išmanyti gaisrų gesinimo taktikos pagrindus: gaisrų žvalgybą, išvykimo ir vykimo tvarką, pajėgų išdėstymą ir veiksmus įvykio vietoje;

13.16išmanyti gaisrų gesinimo ypatumus įvairių paskirčių pastatuose ir technologiniuose įrenginiuose;

13.17išmanyti gelbėjimo darbų taktikos pagrindus;

13.18turėti bendrų žinių apie pavojingas medžiagas ir pirmines apsisaugojimo nuo jų poveikio galimybes;

13.19gebėti naudotis kvėpavimo organų apsaugos priemonėmis.

14Darbuotojams, komandose (padaliniuose) turintiems papildomą gaisrų gesinimo ir gelbėjimo įrangą ir priemones (pvz., hidraulinė arba pneumatinė įranga ar pan.), keliami papildomi  teorinių žinių ir praktinių įgūdžių reikalavimai. Darbuotojai turi būti susipažinę su įrangos ir priemonių naudojimo taisyklėmis ir mokėti su įranga ir priemonėmis dirbti.

15.  Darbuotojams keliamiems teorinių žinių reikalavimams pasirengti metodines rekomendacijas rengia ir savo internetinėje svetainėje skelbia Ugniagesių gelbėtojų mokykla.

 

 

IV SKYRIUS

ATITIKTIES KVALIFIKACIJOS REIKALAVIMAMS TIKRINIMO TVARKA 

 

16.   Įstaigos vadovas ar jo įgaliotas asmuo, siekdamas įvertinti, ar darbuotojas atitinka jo kvalifikacijai keliamus reikalavimus, organizuoja darbuotojų teorinių žinių ir praktinių įgūdžių atitikties įvertinimą.

17.  SPT darbuotojų teorines žinias ir praktinius įgūdžius tikrina įstaigos vadovas kartu su pakviestu VPGT atstovu (toliau – tikrinantieji asmenys). VPGT atstovą deleguoja departamento teritorinis struktūrinis padalinys. VPGT darbuotojų teorines žinias ir praktinius įgūdžius tikrina padalinių viršininkai atlikdami pareigūnų teorinių žinių ir praktinių įgūdžių vertinimą.

18.   Darbuotojų praktiniai įgūdžiai vertinami vieną kartą per kalendorinius metus.

19.   Darbuotojams keliami praktinių įgūdžių reikalavimai yra pateikti praktinių užduočių lentelėje (1 priedas). VPGT darbuotojai turi įvykdyti 1–8 užduotis, SPT darbuotojai – 1–4 užduotis (4 užduotis vykdoma esant techninėms galimybėms). 5–8 užduotys SPT darbuotojų gali būti vykdomos esant poreikiui, techninėms galimybėms ar žmogiškiesiems ištekliams.

20.  Darbuotojams keliamų praktinių užduočių atlikimo tvarka:

20.1.  praktinės užduotys atliekamos dėvint apsauginės ugniagesio aprangos komplektą ir priemones;

20.2.  įstaigos vadovas ar jo įgaliotas asmuo, organizuojantis praktinių užduočių atlikimą, turi užtikrinti, kad užduočių atlikimo vietose būtų pirmosios pagalbos priemonės. Siekiant, kad susižalojimo ar kitokio sveikatos sutrikdymo rizika būtų kuo mažesnė, būtina numatyti priemones galimai rizikai pašalinti;

20.3.  1 priede nurodytos 1–4 užduotys yra individualios ir vertinamos individualiai, 5–8 užduotys yra grupinės ir vertinamas vienas (bendras) grupės laikas;

20.4.  kai užduotis atliekama esant slidžiai dangai (kai yra sniego, plikšala, lyjant ar po lietaus), atlikimo laikas ilginamas 10 procentų;

20.5.  tikrinantieji asmenys darbuotojo atliktos užduoties rezultatus įrašo į praktinių įgūdžių vertinimo rezultatų suvestinę (2 priedas) (toliau – suvestinė). Suvestinę pasirašo tikrinantieji asmenys ir darbuotojas. Darbuotojui atsisakius pasirašyti suvestinę, tikrinantieji asmenys tai pažymi suvestinėje. Darbuotojas savo pastabas gali pateikti suvestinėje.

21.   Atliktos užduotys vertinamos pagal įvykdymo laiką. Jei užduotis yra atlikta iki 2 priede nurodyto užduoties atlikimo laiko pabaigos arba laikas, nurodytas užduočiai atlikti, ir užduoties atlikimo laikas sutampa, užduotis vertinama „įskaityta“. Jei užduoties atlikimo laikas viršija nustatytą laiką, užduotis vertinama „neįskaityta“. Kiekvieną užduotį tikrinimo metu leidžiama atlikti ne daugiau kaip du kartus (be išankstinių bandymų).

22Darbuotojų teorinės žinios vertinamos vieną kartą per kalendorinius metus. Rekomenduojama darbuotojų teorines žinias tikrinti pagal testą, kurį sudaro ne mažiau kaip 40 klausimų, kiekvienam testo klausimui pateikti po tris atsakymus, iš kurių tik vienas teisingas. Laikoma, kad testas išlaikytas, jei asmuo teisingai atsako į ne mažiau kaip 50 procentų testo klausimų. Testui išlaikyti rekomenduojama skirti ne daugiau kaip dvi valandas. Jei komandoje (padalinyje) yra kvėpavimo organų apsaugos priemonės ar papildoma gaisrų gesinimo ir gelbėjimo įranga ir priemonės (pvz., hidraulinė arba pneumatinė įranga ar pan.), testas papildomas ne mažiau kaip 5 klausimais kiekvienai įrangai ar priemonei.

23Teorinių žinių vertinimo rezultatai fiksuojami teorinių žinių vertinimo žurnale (3 priedas). 

24.  Įstaigos vadovas ar jo įgaliotas asmuo, siekdamas išlaikyti darbuotojų kvalifikacijai keliamus reikalavimus, atsižvelgdamas į teorinių žinių ir praktinių įgūdžių atitikties rezultatus, darbo metu organizuoja darbuotojų savarankišką teorinių žinių mokymąsi darbo vietoje ir pasiruošimą praktiniams įgūdžiams pagal ne trumpesnius nei vienam mėnesiui sudarytus mokymo tvarkaraščius.

25.  Rekomenduojama darbo vietoje savarankiškam darbuotojų mokymuisi per mėnesį skirti ne mažiau kaip po tris valandas teorinėms žinioms ir praktiniams įgūdžiams tobulinti.

 

V SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

26.  Jei tikrinamo darbuotojo teorinės žinios arba nors viena praktinė užduotis įvertinama „neįskaityta“, skiriamas papildomas iki 1 (vieno) mėnesio laikotarpis pasirengti.

27.  Jeigu darbuotojas per kalendorinius metus neišlaiko teorinių žinių arba praktinių gebėjimų (įgūdžių) įskaitų, įstaigos vadovas sprendžia klausimą dėl darbuotojo tinkamumo eiti pareigas.

28Pasibaigus kalendoriniams metams, tikrinimas už praėjusius metus nebeatliekamas ir laikoma, kad darbuotojas neatitinka kvalifikacijai keliamų reikalavimų.

29.  Teorinių žinių vertinimo žurnalai ir praktinių įgūdžių vertinimo rezultatų suvestinės saugomos įstaigoje 5 (penkerius) metus.

30.  Teorinių žinių vertinimo žurnalas gali turėti elektroninę formą.

 

________________________

 

 

Savivaldybių priešgaisrinių tarnybų ir

valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos

reikalavimų darbuotojų kvalifikacijai, šių

darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo ir

periodiškumo tvarkos aprašo

1  priedas

 

 

PRAKTINIŲ UŽDUOČIŲ LENTELĖ

 

Eil.

Nr.

Užduotis

Įvykdymo laikas (s)

 

Užduoties vykdymo sąlygos

 

1.

apsirengimas apsaugine ugniagesio apranga

50

Įvadas. Apsauginė ugniagesio apranga tvarkingai sudėta patogioje prieiti vietoje. Ugniagesio diržas ir šalmas guli vienas šalia kito, pirštinės ir pošalmis yra striukės kišenėje, kelnės padėtos šalia ugniagesio avalynės arba užmautos ant avalynės. Darbuotojas stovi 5 metrai nuo aprangos.

 

Pabaiga. Darbuotojas apsirengęs apsaugine ugniagesio apranga, striukė užsegta iki galo, diržas užsegtas, uždėtas pošalmis, šalmas (jo dirželis įtemptas), rankos apmautos pirštinėmis.

2.

Gelbėjimo virvės rišimas prie konstrukcijos

12

Įvadas. Darbuotojas stovi 1 m atstumu nuo vietos, kur bus tvirtinama virvė. Gelbėjimo virvė susukta į kamuolį ir įdėta į dėklą, kurio diržas perjuostas per darbuotojo petį, arba susukta ant ritės ir laikoma rankoje.

Virvė rišama prie konstrukcijos, kurios abu galai įtvirtinti.

 

Pabaiga. Mazgas tvirtai ir tinkamai užrištas, ilgasis virvės galas darbuotojo rankose.

3.

Darbuotojo išvykimas už garažo vartų pagal aliarmo signalą

60

Įvadas. Apsauginė ugniagesio apranga, šalmas, diržas gali būti sudėti ant lentynos, kabėti arba gulėti automobilyje. Darbuotojas yra budėjimo patalpose. Įjungiamas aliarmo signalas.

 

Pabaiga. Laikas fiksuojamas užsidarius automobilio durims, kai automobilis pervažiuoja garažo vartų liniją (atsižvelgiant į tai, kaip stovi automobilis garaže ir kur į jį įsėdama), ir darbuotojams apsirengus apsaugine ugniagesio apranga.

 

Pastaba. Jei budėjimo patalpos antrame aukšte,  užduoties laikas ilginamas 15 s. Automobilių su pneumatine stabdžių sistema išvykimo laikas – 100 s (arba pagal gamyklos reglamentą).

 

 

 

Eil.Nr.

Užduotis

Įvykdymo laikas (s)

 

Užduoties vykdymo sąlygos

 

4.

Automobilinės cisternos prijungimas prie gaisrinio hidranto, naudojant dvi žarnas (įsiurbiamąją ir slėginę)

37

Įvadas. Užduotį atlieka du (arba vienas) darbuotojai. Automobilinė cisterna pastatyta 3 m atstumu nuo gaisrinio hidranto. Gaisrinio hidranto šulinio dangtis atidarytas. Įranga pritvirtinta, durelės uždarytos. Darbuotojai išsirikiuoja šalia automobilinės cisternos užpakalinių ratų.

 

Pabaiga. Gaisrinio hidranto kolonėlė pastatyta ir prijungta prie automobilinės cisternos naudojant dvi 4 m žarnas (vieną įsiurbiamąją ir vieną slėginę).

 

Pastaba. Kai užduočiai įvykdyti reikia, kad būtų tiekiamas vanduo, laikas ilginamas 15 s. Jei užduotį atlieka vienas darbuotojas, laikas ilginamas 40 s.

5.

Automobilinės cisternos pastatymas prie atviro vandens šaltinio, naudojant dvi įsiurbiamąsias 4 m žarnas

120

Įvadas. Užduotį atlieka du darbuotojai. Automobilinė cisterna pastatyta šalia atviro vandens šaltinio. Variklis dirba mažais apsisukimais. Įranga pritvirtinta, durelės uždarytos. Darbuotojai išsirikiuoja šalia automobilinės cisternos užpakalinių ratų.

 

Pabaiga. Variklis dirba, siurblys paruoštas darbui. Laikas fiksuojamas, kai iš siurblio pasirodo vanduo.

 

Pastaba. Jei įsiurbiamosios žarnos guli ne specialiuose loviuose, laikas ilginamas 10 s. Jei įsiurbiamųjų žarnų ilgis po 2 m, laikas ilginamas dar 20 s.

6.

Darbas su B vandens švirkštu, kai naudojamos dvi 51 arba 66 (63) mm skersmens žarnos

20

Įvadas. Užduotį atlieka du darbuotojai. Automobilinės cisternos variklis dirba, siurblys nėra paruoštas darbui. Įranga pritvirtinta, durelės uždarytos. Darbuotojai išsirikiuoja šalia automobilinės cisternos užpakalinių ratų.

 

Pabaiga. Žarnų linija ištiesta ir sujungta, vienas darbuotojas stovi šalia siurblio, kitas darbuotojas laiko B vandens švirkštą. Laikas fiksuojamas, kai pasirodo vandens čiurkšlė.

 


 

 

Eil.Nr.

Užduotis

Įvykdymo laikas (s)

 

Užduoties vykdymo sąlygos

 

7.

Automobilinės cisternos pastatymas prie atviro vandens šaltinio, vandens paėmimas naudojant dvi įsiurbiamąsias 4 m žarnas ir pasiruošimas tiekti vandenį naudojant žarnų liniją, skirstytuvą ir B vandens švirkštą

160

Įvadas. Užduotį atlieka du darbuotojai. Automobilinė cisterna pastatyta šalia atviro vandens šaltinio. Įranga pritvirtinta, durelės uždarytos. Variklis dirba mažais apsisukimais. Darbuotojai išsirikiuoja šalia automobilinės cisternos užpakalinių ratų.

 

Pabaiga. Siurblys dirba, prijungtos dvi (4 m) įsiurbiamosios žarnos, siurblys pripildytas vandens iš atviro vandens šaltinio (iš siurblio pasirodo vanduo), nuo automobilinės cisternos ištiesta ir sujungta žarnų linija (ji susideda iš magistralinės linijos (trys 77 (76) mm skersmens žarnos), skirstytuvo, darbinės linijos (dvi 51 arba 66 (63) mm skersmens žarnos) ir B vandens švirkšto). Laikas fiksuojamas, kai šios sąlygos įvykdytos ir vienas darbuotojas pasiruošęs darbui su švirkštu, kitas stovi prie siurblio.

 

Pastaba. Jei bent viena iš sąlygų neįvykdyta, užduotis laikoma neatlikta. Jei įsiurbiamosios žarnos guli ne specialiuose loviuose, laikas ilginamas 10 s. Jei įsiurbiamųjų žarnų ilgis po 2 m, laikas ilginamas dar 20 s. Vanduo į žarnų liniją netiekiamas.

8.

Automobilinės cisternos prijungimas prie gaisrinio hidranto, vandens paėmimas naudojant dvi žarnas (įsiurbiamąją ir slėginę), pasiruošimas tiekti vandenį naudojant žarnų liniją, skirstytuvą, B vandens švirkštą ir kopėčių pastatymas prie pastato ar statinio

170

Įvadas. Užduotį atlieka du darbuotojai. Automobilinė cisterna pastatyta šalia gaisrinio hidranto (3 m). Gaisrinio hidranto šulinio dangtis atidarytas. Įranga pritvirtinta, durelės uždarytos. Kopėčios uždėtos ir pritvirtintos ant automobilinės cisternos. Darbuotojai išsirikiuoja šalia automobilinės cisternos užpakalinių ratų.

 

Pabaiga. Gaisrinio hidranto kolonėlė pastatyta ir prijungta prie automobilinės cisternos naudojant dvi 4 m žarnas (vieną įsiurbiamąją ir vieną slėginę), siurblys dirba,  nuo automobilinės cisternos ištiesta ir sujungta žarnų linija (ji susideda iš: magistralinės linijos (trys 77 (76) mm skersmens žarnos), skirstytuvo, darbinės linijos (dvi 51 arba 66 (63) mm skersmens žarnos) ir B vandens švirkšto). Žarnų linija turi būti ištiesta pastato ar statinio, į kurį turi būti atremtos kopėčios, link. Laikas fiksuojamas, kai šios sąlygos įvykdytos ir vienas ugniagesys pasiruošęs darbui su švirkštu, kitas stovi prie siurblio.

 

Pastaba. Jei bent viena iš sąlygų neįvykdyta, užduotis laikoma neatlikta. Vanduo į žarnų liniją netiekiamas.

 

____________________________

 

 

Savivaldybių priešgaisrinių tarnybų ir

valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos

reikalavimų darbuotojų kvalifikacijai, šių

darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo ir

periodiškumo tvarkos aprašo

2 priedas

 

 

 

________________________________________________________________________

(padalinio pavadinimas)

 

praktinių įgūdžių vertinimo REZULTATŲ SUVESTINĖ

 

_________________________

(data)

_________________________

(sudarymo vieta)

 

 

 

 

 

 

 

*

(darbuotojo vardas ir pavardė)

 

 

 

 

pakartotinis vertinimas

(žymėti X)

 

Eil. Nr.

Užduotis

Rezultatas

Įvertinimas

1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*Atlikus pakartotinį vertinimą, prie šios suvestinės turi būti pridėta pirminio vertinimo suvestinė.

 

Išvada:

 

 

Darbuotojo praktinių įgūdžių vertinimo rezultatas: neįskaityta / įskaityta

 

Tikrinantieji asmenys:

 

 

 

 

 

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

 

 

 

 

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Darbuotojas:

 

 

 

 

 

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

Pastabos:

 

 

 

 

_______________________

 

 

Savivaldybių priešgaisrinių tarnybų ir valstybinės

priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos reikalavimų

darbuotojų kvalifikacijai, šių darbuotojų

kvalifikacijos tobulinimo ir periodiškumo tvarkos

aprašo

3 priedas

 

(Teorinių žinių vertinimo žurnalo forma)

 

TEORINIŲ ŽINIŲ VERTINIMO ŽURNALAS

 

Eil.

Nr.

Data

Vardas ir pavardė

Tema (-os)

 

 

 

 

rezultatas, proc.

įvertinimas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

________________________________