LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2010 M. KOVO 4 D. ĮSAKYMO NR. V-178 „DĖL SVEIKATOS PRIEŽIŪROS PASLAUGŲ TEIKIMO, KAI NEATSKLEIDŽIAMA ASMENS TAPATYBĖ, TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2023 m. kovo 27 d. Nr. V-366

Vilnius

 

 

Įgyvendindamas Aštuonioliktosios Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Seimo 2020 m. gruodžio 11 d. nutarimu Nr. XIV-72 „Dėl Aštuonioliktosios Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos“, 115.3 ir 115.4 papunkčius bei iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamą projektą Nr. 02.3.1-CPVA-V-525-25-0002 „Išankstinės pacientų registracijos informacinės sistemos vystymas“,

p a k e i č i u Sveikatos priežiūros paslaugų teikimo, kai neatskleidžiama asmens tapatybė, tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2010 m. kovo 4 d. įsakymu Nr. V-178 „Dėl Sveikatos priežiūros paslaugų teikimo, kai neatskleidžiama asmens tapatybė, tvarkos aprašo patvirtinimo“, ir jį išdėstau nauja redakcija (pridedama).

 

 

 

Sveikatos apsaugos ministras                                                                               Arūnas Dulkys


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos sveikatos

apsaugos ministro 2010 m. kovo 4 d.

įsakymu Nr. V-178

(Lietuvos Respublikos sveikatos

apsaugos ministro 2023 m. kovo 27 d.

įsakymo Nr. V-366 redakcija)

 

 

SVEIKATOS PRIEŽIŪROS PASLAUGŲ TEIKIMO, KAI NEATSKLEIDŽIAMA ASMENS TAPATYBĖ, TVARKOS APRAŠAS

 

1. Sveikatos priežiūros paslaugų teikimo, kai neatskleidžiama asmens tapatybė, tvarkos aprašas nustato sveikatos priežiūros paslaugų teikimo pacientams, kai neatskleidžiama asmens tapatybė, pagrindinius reikalavimus.

2. Sveikatos priežiūros paslaugos, kai neatskleidžiama asmens tapatybė, teikiamos ne jaunesniems kaip 16 metų pacientams, sergantiems ligomis, kurios įrašytos į Ligų, kuriomis sergantys ne jaunesni kaip 16 metų pacientai turi teisę į sveikatos priežiūros paslaugas, neatskleidžiant asmens tapatybės, sąrašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2010 m. vasario 22 d. įsakymu Nr. V-164 „Dėl Ligų, kuriomis sergantys ne jaunesni kaip 16 metų pacientai turi teisę į sveikatos priežiūros paslaugas, neatskleidžiant asmens tapatybės, sąrašo patvirtinimo“ (toliau – pacientas).

3. Pacientams, turintiems teisę į sveikatos priežiūros paslaugas, neatskleidžiant asmens tapatybės, sveikatos priežiūros paslaugos teikiamos ir nutraukiamos paciento pageidavimu.

4. Registracijoms Išankstinėje pacientų registracijos informacinėje sistemoje (toliau – IPR IS) naudojamas IPR IS sugeneruotas nuolatinis unikalus paciento kodas.

5. Registracijoms asmens sveikatos priežiūros įstaigoje (toliau – ASPĮ) pacientui identifikuoti gali būti naudojamas paciento kodas, kuris rankiniu būdu sudaromas ASPĮ iš šių reikšmių:

5.1. 1-[] – lytis (V, M);

5.2. 2-[], 3-[] – gimimo metų paskutiniai du skaičiai;

5.3. 4-[], 5-[] – pirma paciento vardo ir pirma pavardės raidė (jei moteris – prašoma mergautinės pavardės raidės);

5.4. 6-[] – pirma paciento mamos vardo raidė.

6. Suteiktą ASPĮ paciento kodą ASPĮ darbuotojas pateikia pacientui. Pacientas privalo saugoti savo kodą ir pateikti pagal poreikį toje ASPĮ, jei registracija paslaugai vykdoma ne per IPR IS.

7. Pildant kitus medicininius dokumentus (Asmens sveikatos istorijoje (forma Nr. 025/a), Gydymo stacionare ligos istorijoje (forma Nr. 003/a) ir kt.) vietoj asmens tapatybę atskleidžiančių duomenų naudojamas suteiktas paciento kodas.

8. Sutikimo dėl sveikatos priežiūros paslaugų teikimo formoje vietoj paciento asmens duomenų įrašomas pacientui suteiktas kodas ir patvirtinamas paciento parašu.

9. Diagnostikos ir gydymo paslaugos pacientams teikiamos vadovaujantis šiuo tvarkos aprašu bei atsižvelgiant į patvirtintas diagnostikos ir gydymo metodikas ir (ar) protokolus.

10. Anonimiškai besigydantiems pacientams iki 18 metų gydyti negalima skirti vaistų, kuriais piktnaudžiaujant gali išsivystyti priklausomybė ar toksikomanija: vaistinių preparatų, kurių sudėtyje yra medžiagų, įtrauktų į Narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašų, patvirtintų Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2000 m. sausio 6 d. įsakymu Nr. 5 „Dėl Narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašų patvirtinimo“ (toliau – Narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašai), II sąrašą „Narkotinės ir psichotropinės medžiagos, leidžiamos vartoti medicinos tikslams“ ir (ar) į III sąrašą „Psichotropinės medžiagos, leidžiamos vartoti medicinos tikslams“, etanolio ir jo tirpalų, klonidino, antidepresantų, antihistamininių vaistų.

11. Vyresniems kaip 18 metų anonimiškai besigydantiems pacientams gydyti negalima skirti receptinių vaistinių preparatų, kurių sudėtyje yra medžiagų, įtrauktų į Narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašų II sąrašą „Narkotinės ir psichotropinės medžiagos, leidžiamos vartoti medicinos tikslams“ ir III sąrašą „Psichotropinės medžiagos, leidžiamos vartoti medicinos tikslams“.

12. Anonimiškai besigydantiems pacientams negali būti skiriamas pakaitinis gydymas priklausomybei nuo opioidų gydyti, vadovaujantis Pakaitinio gydymo skyrimo ir taikymo priklausomybei nuo opioidų gydyti tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2007 m. rugpjūčio 6 d. įsakymu Nr. V-653 „Dėl Pakaitinio gydymo skyrimo ir taikymo priklausomybei nuo opioidų gydyti tvarkos aprašo ir Pakaitinių opioidinių vaistinių preparatų skyrimo, išdavimo, laikymo ir apskaitos asmens sveikatos priežiūros įstaigose tvarkos aprašo patvirtinimo“.

13. Pacientui ir ASPĮ galioja visos kitos teisės ir pareigos, kurios numatytos Lietuvos Respublikos pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatyme ir kituose teisės aktuose.

14. Už pacientui padarytą žalą ASPĮ atsako Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

_________________

part_027f66f4d8334b73a22e11f4ac7fa296_end