herbas

ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL PAGALBOS PINIGŲ MOKĖJIMO UŽ TĖVŲ GLOBOS NETEKUSIŲ VAIKŲ PRIEŽIŪRĄ IR GLOBĄ (RŪPYBĄ) ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBĖJE TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2018 m. gegužės 3 d. Nr. T-156

Šiauliai

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 12 punktu ir 16 straipsnio 2 dalies 38 punktu, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymo 9 straipsniu, Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. birželio 14 d. nutarimu Nr. 583 „Dėl Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo patvirtinimo“, 23, 27, 28 punktais, Globos centro veiklos ir vaiko budinčio globotojo vykdomos priežiūros organizavimo ir kokybės priežiūros tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2018 m. sausio 19 d. įsakymu Nr. A1-28 „Dėl Globos centro veiklos ir vaiko budinčio globotojo vykdomos priežiūros organizavimo ir kokybės priežiūros tvarkos aprašo patvirtinimo“, 53 punktu, Šiaulių  miesto savivaldybės taryba nusprendžia:

1. Patvirtinti Pagalbos pinigų mokėjimo už tėvų globos netekusių vaikų priežiūrą ir globą (rūpybą) Šiaulių miesto savivaldybėje tvarkos aprašą (pridedama).

2. Nustatyti, kad šis sprendimas įsigalioja 2018 m. liepos 1 d.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                       Artūras Visockas

 

PATVIRTINTA

Šiaulių miesto savivaldybės tarybos

2018 m. gegužės 3 d. sprendimu Nr. T-156

 

PAGALBOS PINIGŲ MOKĖJIMO UŽ TĖVŲ GLOBOS NETEKUSIŲ VAIKŲ PRIEŽIŪRĄ IR GLOBĄ (RŪPYBĄ) ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBĖJE TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Pagalbos pinigų mokėjimo už tėvų globos netekusių vaikų priežiūrą ir globą (rūpybą) Šiaulių miesto savivaldybėje tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato pagalbos pinigų už vaikų, netekusių tėvų globos, priežiūrą pas budinčius globotojus, vaikų laikinąją ar nuolatinę globą (rūpybą) pas socialinius globėjus (rūpintojus), pas globėjus (rūpintojus) giminaičius, šeimynose skyrimo, mokėjimo, jų naudojimo kontrolės ir nutraukimo tvarką.

2. Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatyme, Lietuvos Respublikos šeimynų įstatyme, Globos centro veiklos ir vaiko budinčio globotojo vykdomos priežiūros organizavimo ir kokybės priežiūros tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2018 m. sausio 19 d. įsakymu Nr. A1-28 „Dėl Globos centro veiklos ir vaiko budinčio globotojo vykdomos priežiūros organizavimo ir kokybės priežiūros tvarkos aprašo patvirtinimo“, apibrėžtas sąvokas.

 

II SKYRIUS

PAGALBOS PINIGŲ SKYRIMAS

 

3. Pagalbos pinigai skiriami ir mokami vaiko globėjams (rūpintojams) giminaičiams, budintiems globotojams, socialiniams globėjams (rūpintojams), šeimynų dalyviams, kurių globojamiems vaikams laikinoji globa (rūpyba) nustatyta Šiaulių miesto savivaldybės (toliau – Savivaldybė) administracijos direktoriaus įsakymu, o nuolatinė globa – teismo sprendimu (nutartimi).

4. Vaikus globojančiai šeimai ir budinčiam globotojui už vaikų priežiūrą ar globą (rūpybą) skiriamų pagalbos pinigų suma diferencijuojama atsižvelgiant į vaikus globojančioje šeimoje globojamų (rūpinamų) ar prižiūrimų, budinčio globotojo tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartyje su globos centru įsipareigojamų vienu metu prižiūrėti vaikų skaičių ir amžių.

5. Globėjams (rūpintojams) giminaičiams, socialiniams globėjams (rūpintojams) nustatomi tokie pagalbos pinigai:

5.1. už vieną globojamą vaiką skiriama 3 bazinių socialinių išmokų (toliau – BSI) dydžio išmoka per mėnesį;

5.2. už du vaikus – 5 BSI dydžio išmoka per mėnesį;

5.3. už tris ir daugiau vaikų – 8 BSI dydžio išmoka per mėnesį.

6. Už kiekvieną globojamą (rūpinamą) vaiką iki 3 metų pagalbos pinigų sumą didinama papildomai 1 BSI dydžiu per mėnesį.

7. Budinčiam globotojui mokama 4 BSI dydžio išmoka per mėnesį už kiekvieną jo šeimoje laikinai prižiūrimą vaiką.

8. Pagalbos pinigai šeimynos dalyviui mokami už penktą ir kiekvieną paskesnį globojamą (rūpinamą) vaiką šeimynoje. Skiriama 2 BSI dydžio išmoka per mėnesį, nepriklausomai nuo vaiko amžiaus ar neįgalumo lygio.

9. Pagalbos pinigai skiriami už vaiką iki 18 metų ir vyresnį, jeigu jis mokosi pagal bendrojo ugdymo programą (įskaitant ir profesinio mokymo įstaigose besimokančius pagal bendrojo ugdymo programą ir pagal bendrojo ugdymo programą kartu su profesinio mokymo programa), bet ne ilgiau, iki jam sukaks 21 metai. Baigus bendrojo lavinimo mokyklą, pagalbos pinigai mokami iki tų metų rugsėjo 1 d.

10. Prašymus skirti pagalbos pinigus globėjas (rūpintojas) giminaitis, socialinis globėjas (rūpintojas), šeimynos dalyvis pateikia Savivaldybės administracijos Socialinių reikalų departamento Socialinių paslaugų skyriui (toliau – Socialinių paslaugų skyrius), budintis globotojas–Globos centrui. Kartu su prašymu pateikiami šie dokumentai:

10.1. asmens tapatybę patvirtinantys dokumentai;

10.2. dokumentai, patvirtinantys laikinosios ar nuolatinės globos (rūpybos) nustatymą;

10.3. dokumentai dėl laikinai ar nuolatinai globojamo vaiko neįgalumo lygio nustatymo (jei laikinai ar nuolatinai globojamam vaikui nustatytas neįgalumas). Šio papunkčio reikalavimas netaikomas šeimynos dalyviui.

11. Savivaldybės administracijos direktoriaus ar jo įgalioto asmens sprendimu skiriami pagalbos pinigai globėjui (rūpintojui) giminaičiui, socialiniam globėjui (rūpintojui), šeimynos dalyviui, Globos centro direktoriaus sprendimu – budinčiam globotojui.

12. Pagalbos pinigai neskiriami ir nemokami:

12.1. jeigu paskelbta prižiūrimo, globojamo (rūpinamo) vaiko paieška ar jis teismo pripažintas nežinia kur esančiu, – kol neišnyksta nurodytos aplinkybės;

12.2. jeigu vaiko laikinoji globa (rūpyba) nustatyta tėvų prašymu dėl jų laikino išvykimo iš Lietuvos Respublikos.

13. Globėjas (rūpintojas) giminaitis, budintis globotojas, socialinis globėjas (rūpintojas), šeimynų dalyvis turi teisę atsisakyti paskirtų pagalbos pinigų, pateikęs Socialinių paslaugų skyriui arba Globos centrui prašymą dėl pagalbos pinigų mokėjimo nutraukimo.

14. Globėjas (rūpintojas) giminaitis, budintis globotojas, socialinis globėjas (rūpintojas), šeimynų dalyvis per 1 mėnesį nuo pasikeitusių aplinkybių, turinčių įtakos pagalbos pinigams mokėti, privalo apie tai  raštu pranešti asmeniui, priėmusiam sprendimą dėl pagalbos pinigų skyrimo.

 

III SKYRIUS

PAGALBOS PINIGŲ NAUDOJIMAS

 

15. Pagalbos pinigai turi būti naudojami prižiūrimo ar globojamo vaiko poreikiams tenkinti: jo ugdymui, lavinimui, sveikatos priežiūrai, užimtumui, drabužiams, kišenpinigiams, kitoms vaiko reikmėms.

16. Šeimynai mokami pagalbos pinigai turi būti naudojami visų šeimynoje globojamų vaikų reikmėms.

17. Už tinkamą pagalbos pinigų panaudojimą yra atsakingas globėjas (rūpintojas) giminaitis, budintis globotojas, socialinis globėjas (rūpintojas), šeimynų dalyvis.

 

IV SKYRIUS

PAGALBOS PINIGŲ MOKĖJIMO TVARKA

 

18. Pagalbos pinigai mokami iš Šiaulių miesto savivaldybės biudžeto lėšų ir skiriami nuo globos (rūpybos) nustatymo dienos, kol vaikui nustatyta globa (rūpyba).

19. Pagalbos pinigai skiriami ne daugiau kaip už 3 praėjusius mėnesius nuo prašymo ir visų dokumentų pateikimo dienos. Kai globa (rūpyba) nustatyta iki Aprašo įsigaliojimo dienos, pagalbos pinigai skiriami ne daugiau kaip už 3 praėjusius mėnesius nuo prašymo pateikimo dienos, bet ne anksčiau kaip nuo Aprašo įsigaliojimo dienos (šis punktas netaikomas šeimynoms).

20. Pagalbos pinigai mokami už praėjusį mėnesį ir pervedami į sąskaitą banke iki kiekvieno mėnesio 25 dienos.

21. Pagalbos pinigų mokėjimo dydis už ne visą mėnesį teikiamą priežiūrą ar globą (rūpybą) yra nustatomas proporcingai teikiamos priežiūros ar globos trukmei.

 

V SKYRIUS

PAGALBOS PINIGŲ NAUDOJIMO KONTROLĖ

 

22. Pagalbos pinigų naudojimą pagal paskirtį prižiūri ir kontroliuoja Socialinių paslaugų skyrius ir Globos centras.

23. Globos centras teikia informaciją Socialinių paslaugų skyriui apie pagalbos pinigų skyrimą ir jų mokėjimo nutraukimą kiekvieną einamųjų metų ketvirtį iki ketvirčio paskutinio mėnesio 20 dienos.

24. Gavus informacijos ar kilus abejonėms, kad pagalbos pinigai naudojami ne pagal paskirtį, Globos centras turi teisę aplankyti globėją (rūpintoją) giminaitį, budintį globotoją, socialinį globėją (rūpintoją), šeimynos dalyvį. Globos centras, nustatęs, kad pagalbos pinigai yra naudojami ne pagal paskirtį ir yra neužtikrinama vaiko gerovė, nedelsdamas raštu informuoja Socialinių paslaugų skyrių.

25. Globos centas ar Socialinių paslaugų skyrius turi teisę, atsitiktinės atrankos būdu pasirinkęs globėją (rūpintoją) giminaitį, budintį globotoją, socialinį globėją (rūpintoją), šeimynos dalyvį, aplankyti juos ir vietoje patikrinti, ar pagalbos pinigai yra naudojami pagal paskirtį ir ar yra užtikrinama globotinio (rūpintinio) gerovė.

 

VI SKYRIUS

PAGALBOS PINIGŲ MOKĖJIMO NUTRAUKIMAS

 

26. Pagalbos pinigų mokėjimas nutraukiamas:

26.1. nustačius, kad pagalbos pinigai naudojami ne pagal paskirtį ir neužtikrinama globotinio (rūpintinio) gerovė;

26.2. įvaikinus globotinį (rūpintinį);

26.3. apgyvendinus globotinį (rūpintinį) socialinės globos įstaigoje;

26.4. globėjui (rūpintojui) giminaičiui, socialiniam globėjui (rūpintojui), budinčiam globotojui, šeimynos dalyviui deklaravus savo gyvenamąją vietą kitoje valstybėje;

26.5. panaikinus globą (rūpybą);

26.6. globėjui (rūpintojui) giminaičiui, socialiniam globėjui (rūpintojui), budinčiam globotojui, šeimynos dalyviui atsisakius pagalbos pinigų;

26.7. globėjui (rūpintojui) giminaičiui, socialiniam globėjui (rūpintojui), budinčiam globotojui, šeimynos dalyviui atsisakius sudaryti galimybes vykdyti pagalbos pinigų kontrolę;

26.8. mirus globotiniui (rūpintiniui) ar globėjui (rūpintojui) giminaičiui, socialiniam globėjui (rūpintojui), budinčiam globotojui, šeimynos dalyviui.

27. Pagalbos pinigų mokėjimas nutraukiamas asmens, priėmusio sprendimą dėl pagalbos pinigų skyrimo, sprendimu.

 

VII SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

28. Permokėti pagalbos pinigai, globėjui (rūpintojui) giminaičiui, budinčiam globotojui, socialiniam globėjui (rūpintojui), šeimynų dalyviui nesutikus jų grąžinti, išieškomi Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

 

______________________________