Lietuvos Respublikos Vyriausybė

 

nutarimas

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2018 M. GRUODŽIO 27 D. NUTARIMO NR. 1414 „DĖL FIZINIŲ ASMENŲ TIKRINIMO, INFORMACIJOS APIE PATIKRINTUS FIZINIUS ASMENIS NUOLATINIO STEBĖJIMO IR TOKIOS INFORMACIJOS TEIKIMO BRANDUOLINĖS ENERGETIKOS SRITYJE TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2020 m. balandžio 8 d. Nr. 366

Vilnius

 

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Pakeisti Fizinių asmenų tikrinimo, informacijos apie patikrintus fizinius asmenis nuolatinio stebėjimo ir tokios informacijos teikimo branduolinės energetikos srityje tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. gruodžio 27 d. nutarimu Nr. 1414 „Dėl Fizinių asmenų tikrinimo, informacijos apie patikrintus fizinius asmenis nuolatinio stebėjimo ir tokios informacijos teikimo branduolinės energetikos srityje tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1. Pakeisti 3.3 papunktį ir jį išdėstyti taip:

3.3. informaciją apie Branduolinės energijos įstatymo 50 straipsnio 3 dalies 13 punkte nurodytų aplinkybių buvimą (nebuvimą) ir ją patvirtinančius dokumentus;“.

2. Pakeisti 5 punktą ir jį išdėstyti taip:

5. Jei tikrinamas asmuo per 20 darbo dienų nuo Aprašo 3 punkte nurodyto prašymo gavimo dienos atsisako pateikti prašomą informaciją ir ją patvirtinančius dokumentus arba pateikti dokumentai patvirtina, kad yra Branduolinės energijos įstatymo 50 straipsnio 3 dalies 1 ir 13 punktuose nurodytų aplinkybių, tikrinimas atitinkamai nepradedamas arba nebeatliekamas.“

3. Pakeisti 6 punktą ir jį išdėstyti taip:

6. Tikrinimą atliekantis subjektas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo dokumentų gavimo įvertina tikrinamo asmens pateiktus dokumentus, išskyrus Klausimyną, ir, jei nustato, kad nėra Branduolinės energijos įstatymo 50 straipsnio 3 dalies 1 ar 13 punktuose, taip pat 2, 3, 4, 5 ar 11 punktuose (jei tikrinamas asmuo yra užsienio valstybės pilietis, asmuo be pilietybės ar Lietuvos Respublikos pilietis, kurio nuolatinė gyvenamoji vieta yra ne Lietuvos Respublikoje ir pateikė Aprašo 3.4 papunktyje nurodytus dokumentus) nurodytų aplinkybių, kreipiasi į Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos įgaliotas institucijas (Informatikos ir ryšių departamentą prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Policijos departamentą prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Migracijos departamentą prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos) (toliau – VRM įgaliotos institucijos) ir Valstybės saugumo departamentą su prašymu pagal kompetenciją pateikti informaciją, ar dėl tikrinamo asmens nėra Branduolinės energijos įstatymo atitinkamai 50 straipsnio 3 dalies 2, 3, 4, 5, 10, 11 ir 12 punktuose ir 50 straipsnio 3 dalies 6, 7, 8 ir 15 punktuose nurodytų aplinkybių. Prie prašymo pridedamos asmens tapatybę patvirtinančio dokumento ir Branduolinės energijos įstatymo 50 straipsnio 6 dalyje nurodytų dokumentų, jei tikrinamas asmuo turėjo juos pateikti ir jei šiais dokumentais patvirtinama, kad nėra Branduolinės energijos įstatymo 50 straipsnio 3 dalies 1, 2, 3, 4, 5 ir 11 punktuose nurodytų aplinkybių, kopijos, o Valstybės saugumo departamentui – ir užpildytas pirmasis Klausimyno skyrius bei tikrinamo asmens pateiktas užpildytas Klausimynas.“

4. Pakeisti 8 punktą ir jį išdėstyti taip:

8. Valstybės saugumo departamentas, siekdamas nustatyti, ar yra Branduolinės energijos įstatymo 50 straipsnio 3 dalies 6, 7, 8 ir 15 punktuose nurodytų aplinkybių, gali pakviesti tikrinamą asmenį pokalbio. Toks pokalbis protokoluojamas, taip pat daromas šio pokalbio garso įrašas. Jei tikrinamas asmuo be pateisinamos priežasties neatvyksta pokalbio, Valstybės saugumo departamentas apie tai informuoja tikrinimą atliekantį subjektą ir informacijos apie tikrinamą asmenį nerenka ir tikrinimą atliekančiam subjektui neteikia.“

5. Pakeisti 11 punktą ir jį išdėstyti taip:

11. Tikrinimą atliekantis subjektas, gavęs duomenų, kad dėl patikrinto asmens galėjo atsirasti Branduolinės energijos įstatymo 50 straipsnio 3 dalyje nurodytų aplinkybių, nedelsdamas, bet ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo tokių duomenų gavimo, inicijuoja papildomą patikrinto asmens tikrinimą:

11.1. kreipiasi su prašymu pateikti papildomą informaciją į VRM įgaliotas institucijas, jei gauta duomenų, kad galėjo atsirasti Branduolinės energijos įstatymo 50 straipsnio 3 dalies 2, 3, 4, 5, 10, 11 ir 12 punktuose nurodytų aplinkybių;

11.2. kreipiasi su prašymu pateikti papildomą informaciją į Valstybės saugumo departamentą, jei gauta duomenų, kad galėjo atsirasti Branduolinės energijos įstatymo 50 straipsnio 3 dalies 6, 7, 8 ir 15 punktuose nurodytų aplinkybių;

11.3. paprašo patikrinto asmens pateikti Aprašo 3.3 ir (ar) 3.4 papunkčiuose nurodytus dokumentus, jei gauta duomenų, kad galėjo atsirasti Branduolinės energijos įstatymo 50 straipsnio 3 dalies 13 punkte, taip pat 50 straipsnio 3 dalies 2, 3, 4, 5 ar 11 punktuose (jei asmuo yra užsienio valstybės pilietis, asmuo be pilietybės ar Lietuvos Respublikos pilietis, kurio nuolatinė gyvenamoji vieta yra ne Lietuvos Respublikoje) nurodytos aplinkybės.“

6. Pakeisti 15 punktą ir jį išdėstyti taip:

15. Patikrintas asmuo apie aplinkybių, apie kurias prašoma pateikti informaciją Klausimyne, pasikeitimą ar atsiradimą privalo nedelsdamas, bet ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo šių aplinkybių pasikeitimo ar atsiradimo arba, jei dėl objektyvių kliūčių nebuvo galimybės informuoti nedelsiant, iškart atsiradus tokiai galimybei, informuoti Valstybės saugumo departamentą. Valstybės saugumo departamentas įvertina pasikeitusias ar atsiradusias aplinkybes ir ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo informacijos gavimo dienos tikrinimą atliekančiam subjektui pateikia Branduolinės energijos įstatymo 50 straipsnio 3 dalies 6, 7, 8 ir 15 punktuose nurodytą informaciją.“

7. Pakeisti 16 punktą ir jį išdėstyti taip:

16. Tikrinimą atliekantis subjektas, stebėdamas patikrinto asmens elgesį ir turėdamas pagrįstų abejonių dėl Branduolinės energijos įstatymo 50 straipsnio 3 dalies 13 punkte nurodytų aplinkybių atsiradimo, pareikalauja, kad patikrintas asmuo ne vėliau kaip per 20 darbo dienų pateiktų kompetentingų institucijų išduotus dokumentus, patvirtinančius šių aplinkybių buvimą arba nebuvimą.“

8. Pakeisti 2 priedą:

8.1. Pakeisti 7 punktą ir jį išdėstyti taip:

7. Klausimyne partneris / sugyventinis suprantamas kaip asmuo, su kuriuo vedamas bendras ūkis. Jeigu sutuoktinio / partnerio / sugyventinio neturima, atsakyti į Klausimyno 21, 22, 32, 34 ir 37 (kiek tai susiję su informacija apie sutuoktinį / partnerį / sugyventinį) punktuose pateiktus klausimus nereikia.“

8.2. Pakeisti 11 punktą ir jį išdėstyti taip:

11. Atsakant į Klausimyno 28 punkte pateiktą klausimą, pateikti informaciją apie patikrinimus (tyrimus) dėl darbo pareigų pažeidimo (-ų) ar kitų įstatymų saugomų pažeidimų, dėl kurių darbdavio iniciatyva buvote atleistas iš darbo (tarnybos, pareigų). Atsakant į šį klausimą, nurodyti instituciją, atlikusią patikrinimą (tyrimą), ir kada, kur dirbant toks patikrinimas (tyrimas) buvo atliekamas.“

8.3. Pakeisti 18 punktą ir jį išdėstyti taip:

18. Atsakant į Klausimyno 34 punkte pateiktą klausimą, nurodyti asmens arba asmens sutuoktinio / partnerio / sugyventinio užsienio valstybėje turimą nekilnojamąjį turtą (taip pat ir nebaigtus statyti statinius), kilnojamąjį turtą – transporto (kelių, vandens, oro) priemones ar įrenginius, vertybinius popierius ir panašiai.“

8.4. Pakeisti 32 punktą ir jį išdėstyti taip:

32. Atsakant į Klausimyno 55 punkte pateiktą klausimą, nurodyti nuolatinius elektroninėje erdvėje naudojamus vartotojo vardus, su kuriais jungtasi / jungiamasi prie socialinių tinklų ar forumų („Facebook“, „Instagram“, „Twitter“, „LinkedIn“, „vkontakte“, „odnoklasniki“ ir panašiai) paskyrų dažniau nei kartą per mėnesį paskutinius 12 mėnesių, kad ir koks prisijungimo būdas naudojamas (per interneto naršyklę ar specialią programą).“

8.5. Pakeisti 33 punktą ir jį išdėstyti taip:

33. Atsakant į Klausimyno 56 punkte pateiktą klausimą, nurodyti tinklaraščius, viešus ir privačius forumus, socialinius tinklus ir panašiai, kuriuose Klausimyną pildantis asmuo gali / galėjo vykdyti administravimą (turinio priežiūra, vartotojų administravimas ir panašiai) paskutinius 12 mėnesių. Jeigu asmuo tokią veiklą vykdė, nurodyti tinklaraščio, viešo ar privataus forumo pavadinimą, kokius administravimo veiksmus atliko, kokio interneto paslaugų teikėjo paslaugomis naudojosi / naudojasi. Tokios veiklos, siejamos su darbo funkcijų atlikimu, nurodyti nereikia.“

8.6. Pakeisti 34 punktą ir jį išdėstyti taip:

34. Atsakydamas į Klausimyno 57 punkte pateiktą klausimą, nurodykite, kokioje visuomeninėje veikloje dalyvaujate, pavyzdžiui: politikos, kultūros, sporto, meno, medžioklės, žvejybos, floros, faunos, technikos, numizmatikos ar kitose bendraminčių organizacijose, draugijose, būreliuose, išskyrus nurodytus Klausimyno 58 punkte, forumuose, įskaitant dalyvavimą virtualioje (interneto) erdvėje. Atsakyme pateikite informaciją apie konkrečios veiklos, kurioje dalyvaujate, pobūdį, kiek laiko dalyvaujate ir kokiais motyvais, kokie pagrindiniai asmenys, pavyzdžiui, vadovai, organizatoriai, iniciatoriai, neformalūs lyderiai (jeigu tokie yra), veikia toje visuomeninėje veikloje, kitą, Jūsų manymu, reikšmingą informaciją.“

8.7. Pakeisti 35 punktą ir jį išdėstyti taip:

35. Atsakant į Klausimyno 58 punkte pateiktą klausimą, jeigu dalyvaujama šratasvydžio, dažasvydžio ar kitų klubų, būrelių ir panašiai, organizuojančių sportinius karinius žaidimus ar susijusių su karo istorijos tyrinėjimu, veikloje, nurodyti šių klubų, būrelių ir panašiai pavadinimą, vadovo vardą, pavardę, buveinės adresą ir kontaktinę informaciją, užsiėmimų vietą ir adresą. Taip pat pateikti žinomą informaciją apie klubo, būrelio ir panašiai registravimo faktą, veiklą reglamentuojančius vidinius dokumentus (nuostatai, tvarkos aprašas, rekomendacijos, nario mokestis ir kita).“

 

 

 

Ministras Pirmininkas                                                                      Saulius Skvernelis

 

 

 

Vidaus reikalų ministrė                                                                   Rita Tamašunienė