OLE objektas

 

LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIS KOMISARAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIO KOMISARO 2020 M. GEGUŽĖS 5 D. ĮSAKYMO NR. 5-V-359 „DĖL DARBO SU Į POLICIJOS ĮSTAIGĄ PRISTATYTAIS ASMENIMIS INSTRUKCIJOS PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2021 m. liepos 22 d. Nr. 5-V-575

Vilnius

 

 

1. P a k e i č i u  Darbo su į policijos įstaigą pristatytais asmenimis instrukciją, patvirtintą Lietuvos policijos generalinio komisaro 2020 m. gegužės 5 d. įsakymu Nr. 5-V-359 „Dėl Darbo su į policijos įstaigą pristatytais asmenimis instrukcijos patvirtinimo“:

1.1. Pakeičiu 7.5 papunktį ir jį išdėstau taip:

7.5. užregistruoti šį asmenį PRĮR modulyje, skirtame į policijos įstaigą pristatytiems, policijos areštinėse ir sulaikymo patalpose laikomiems asmenims registruoti (toliau – modulis). Pristačius asmenį, kurio gyvenamoji vieta yra kitoje Lietuvos Respublikos savivaldybėje nei policijos įstaiga (policijos įstaigos padalinys), į kurią asmuo pristatytas, privaloma išsiaiškinti, ar šis asmuo paleidimo metu turės galimybę pasirūpinti grįžimu namo, t. y. ar turi lėšų viešojo transporto bilietui įsigyti, ar jo grįžimu galės pasirūpinti artimieji ar kiti asmenys ir kita. Tai pažymima  modulyje;“.

1.2. Pakeičiu 21 punktą ir jį išdėstau taip:

21. Uždarius pristatytuosius į sulaikymo patalpas, privaloma nuolat stebėti jų elgesį (tiek fiziškai, tiek techninėmis priemonėmis), siekiant neleisti jiems atlikti nepageidaujamų veiksmų. Fizinio stebėjimo periodiškumas nustatomas kiekvienu atveju atskirai, atsižvelgiant į stebėti naudojamas technines priemones, asmenų elgesį, būklę ir kita. Esant būtinumui, uždaryti į sulaikymo patalpas asmenys gali būti fiziškai stebimi nuolat. Uždaryti į sulaikymo patalpas asmenys techninėmis priemonėmis stebimi nuolat. Tik techninėmis priemonėmis stebėti į sulaikymo patalpas uždarytus asmenis galima, kai  stebima iš patalpų, kurios yra šalia sulaikymo patalpų. Sulaikymo patalpų, kuriose laikomi asmenys, duris galima atidaryti dalyvaujant ne mažiau kaip dviem pareigūnams.“

1.3. Papildau nauju 231 punktu:

231. Paleidžiant asmenį iš policijos įstaigos (policijos įstaigos padalinio), kuri yra kitoje Lietuvos Respublikos savivaldybėje nei paleidžiamo asmens gyvenamoji vieta, asmenį paleidžiantis policijos pareigūnas, atsižvelgdamas į asmens pristatymo į policijos įstaigą (policijos įstaigos padalinį) metu surinktą informaciją, išsiaiškina, ar paleidžiamas asmuo turi galimybę pasirūpinti grįžimu namo, t. y. ar turi lėšų viešojo transporto bilietui įsigyti, ar jo grįžimu gali pasirūpinti artimieji ar kiti asmenys ir kita.“

1.4. Papildau nauju 232 punktu:

232. Jeigu paleidžiant asmenį iš policijos įstaigos (policijos įstaigos padalinio), esančios kitoje Lietuvos Respublikos savivaldybėje nei paleidžiamo asmens gyvenamoji vieta, asmuo neturi artimųjų ar kitų asmenų, kurie galėtų pasirūpinti jo grįžimu į gyvenamąją vietą, ir su savimi neturi lėšų, būtinų grįžti, jis pateikia laisvos formos rašytinį prašymą įgaliotam pareigūnui dėl viešojo transporto, vykstančio iki jo gyvenamosios vietos savivaldybės Lietuvos Respublikoje, bilieto nupirkimo. Prašymas įkeliamas į modulį.“

1.5. Papildau nauju 233 punktu:

233. Įgaliotas pareigūnas, įvertinęs paleidžiamo asmens prašyme įvardytus argumentus ir surašęs tarnybinį pranešimą dėl paleidžiamo asmens grąžinimo į gyvenamąją vietą aplinkybių, iš viešojo transporto įmonės, su kuria policijos įstaiga yra sudariusi sutartį, elektroniniu būdu nuperka viešojo transporto, vykstančio iki paleidžiamo asmens gyvenamosios vietos savivaldybės, bilietą. Atspausdinęs elektroniniu būdu įsigytą viešojo transporto bilietą pasirašytinai (prašyme) įteikia jį paleidžiamam asmeniui. Bilieto kopiją jį nupirkęs pareigūnas pateikia darbuotojams, atsakingiems už paslaugų sutarties vykdymą. Jie pateikia sąskaitą Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Buhalterinės apskaitos valdybai.“

1.6. Papildau nauju 234 punktu:

234. Tais atvejais, kai paleidžiamas asmuo neturi artimųjų ar kitų asmenų, kurie galėtų pasirūpinti jo grįžimu į gyvenamąją vietą, ir su savimi neturi lėšų, būtinų grįžti, ir nėra galimybės jam nupirkti viešojo transporto bilieto (dėl maršruto nebuvimo ar kita), įgaliotas pareigūnas turi pasirūpinti, kad paleidžiamas asmuo būtų parvežtas į savo gyvenamąją vietą policijos transportu.

2. Nustatau, kad šis įsakymas įsigalioja 2021 m. rugsėjo 1 d.

 

 

 

Policijos generalinis komisaras                                                                                      Renatas Požėla