LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL KONVOJAVIMO TAISYKLIŲ PAtvirtinimo

 

 

2022 m. gruodžio 29 d. Nr. 1V-823

Vilnius

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos policijos įstatymo 6 straipsnio 1 dalies 19 punktu ir Lietuvos Respublikos viešojo saugumo tarnybos įstatymo 7 straipsnio 3–5 punktais:

1.   Tvirtinu Konvojavimo taisykles (pridedama).

2.    Nustatau, kad:

2.1. šis įsakymas įsigalioja 2023 m. sausio 1 d.;

2.2. pareigūnai, iki 2022 m. gruodžio 31 d. Lietuvos Respublikos teisingumo ministro ir Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2005 m. gruodžio 29 d. įsakymo Nr. 1R-240/1V-246 „Dėl Konvojavimo taisyklių patvirtinimo“ nustatyta tvarka gavę konvojuotojo pažymėjimus, turi teisę konvojuoti asmenis įsigaliojus šiam įsakymui.

 

 

 

Vidaus reikalų ministrė                                                                                                Agnė Bilotaitė


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro

2022 m. gruodžio 29 d. įsakymu Nr. 1V-823

 

 

KONVOJAVIMO TAISYKLĖS

 

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Konvojavimo taisyklėse (toliau – taisyklės) nustatoma sulaikytųjų, suimtųjų ir nuteistųjų asmenų konvojavimo organizavimo ir vykdymo tvarka, konvojavimą vykdančių vidaus reikalų ministro valdymo srities statutinių įstaigų ar jų padalinių pareigūnų ir konvojuojamųjų teisės ir pareigos.

2. Organizuojant ir vykdant konvojavimą vadovaujamasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodeksu, Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodeksu, Lietuvos Respublikos suėmimo vykdymo įstatymu, Lietuvos Respublikos policijos įstatymu, Lietuvos Respublikos viešojo saugumo tarnybos įstatymu, Lietuvos Respublikos valstybės sienos ir jos apsaugos įstatymu, Lietuvos Respublikos finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos įstatymu, Lietuvos Respublikos vidaus tarnybos statutu, Lietuvos Respublikos tarptautinėmis sutartimis, kitais Lietuvos Respublikos įstatymais bei teisės aktais ir šiomis taisyklėmis.

3. Taisyklėse vartojamos sąvokos:

3.1. Dalinė asmens krata – konvojuojamojo drabužių, avalynės, turimų daiktų ir kūno apieškojimas neišrengiant, siekiant surasti ir paimti draudžiamus daiktus, kad šie nebūtų panaudoti konvojuotojui pasipriešinti, jį užpulti, konvojuojamajam susižaloti arba pabėgti.

3.2. Draudžiami daiktai – daiktai, kurių suimtieji ir nuteistieji pagal suėmimą ir bausmių vykdymą reglamentuojančius teisės aktus negali įsigyti ir turėti.

3.3Konvojaus postas – konvojuojamųjų apsaugos plane nustatyta teritorija arba vieta, kurioje konvojuotojai vykdo pareigas.

3.4konvojavimas – ginkluotas ir (ar) specialiai ekipuotas konvojuojamųjų lydėjimas pėsčiomis, transporto priemonėmis ir jų pristatymas į paskirties ar pasikeitimo punktus užtikrinant apsaugą.

3.5. Konvojavimo paraiška taisyklių 1 priede nustatytos formos dokumentas, pateiktas konvojavimą vykdančiai įstaigai, kuriuo prašoma skirti konvojų ir pristatyti konvojuojamąjį (-uosius) į paskirties ar pasikeitimo punktą.

3.6Konvojus – Viešojo saugumo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – Viešojo saugumo tarnyba), įstaigų, atliekančių ikiteisminį tyrimą ir vykdančių kriminalinę žvalgybą, ginkluotų ir (ar) specialiai ekipuotų pareigūnų grupė, kurios užduotis yra konvojuojamųjų konvojavimas į paskirties ar pasikeitimo punktus užtikrinant apsaugą.

3.7. Konvojuojamasis sulaikytasis, suimtasis ar nuteistasis, kurį konvojus konvojuoja į paskirties ar pasikeitimo punktus.

3.8. Konvojuotojas – Viešojo saugumo tarnybos, įstaigų, atliekančių ikiteisminį tyrimą ir vykdančių kriminalinę žvalgybą, paskirtas į konvojų pareigūnas.

3.9. Pasikeitimo punktas – stotis, oro uostas, Lietuvos valstybės pasienio kontrolės punktas, policijos įstaigos areštinė, suėmimo vykdymo ar bausmės atlikimo vieta ar kita nustatyta vieta, kurioje vyksta konvojuojamųjų priėmimas ir perdavimas.

3.10Paskirties punktas – suėmimo vykdymo ar bausmės atlikimo vieta, policijos įstaigos areštinė, teismo buveinė ar kita ikiteisminio tyrimo pareigūno, prokuroro ar teismo (teisėjo) raštu nurodyta vieta.

3.11.  Visuminė asmens krata – konvojuojamojo drabužių, avalynės, visų turimų su savimi daiktų apžiūra, kūno apieškojimas išrengiant, siekiant surasti draudžiamus daiktus, kad šie nebūtų panaudoti konvojuotojui pasipriešinti, jį užpulti, konvojuojamajam susižaloti arba pabėgti.

4. Kitos šiose taisyklėse vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Policijos įstatyme, Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo sistemos įstatyme, Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatyme, Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatyme ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2016 m. lapkričio 26 d. nutarime Nr. 1162 „Dėl Specialiųjų priemonių specifikacijos ir Specialiųjų priemonių panaudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

 

II SKYRIUS

KONVOJAUS RŪŠYS

 

5. Konvojus yra šių rūšių:

5.1. planinis konvojus – konvojus, kuris konvojuoja asmenis iš vienos policijos įstaigų areštinės, suėmimo vykdymo ar bausmės atlikimo vietos į kitą areštinę, suėmimo vykdymo ar bausmės atlikimo vietą arba kitą įstaigą ar vietą iš anksto nustatytu ir Viešojo saugumo tarnybos vadovo įsakymu patvirtintu maršrutu konkrečiomis įsakyme nustatytomis savaitės dienomis;

5.2. neplaninis konvojus – konvojus, kuris konvojuoja asmenis į policijos įstaigų areštines, ikiteisminio tyrimo veiksmų atlikimo vietas, asmens sveikatos priežiūros įstaigas, suėmimo vykdymo ar bausmės atlikimo vietą ir kitas vietas ar iš jų, kai asmenų konvojavimas vykdomas iš anksto nenustatytu maršrutu ar laiku;

5.3. teisminis konvojus – konvojus, kuris konvojuoja asmenis į teismus, į išvažiuojamuosius teismo posėdžius ir užtikrina šių asmenų apsaugą teismo posėdžio metu;

5.4. ypatingasis konvojus – konvojus, konvojuojantis nuteistuosius, kuriems įsiteisėję teismo nuosprendis dėl laisvės atėmimo iki gyvos galvos, ir užtikrinantis šių konvojuojamųjų izoliavimą nuo kitų asmenų;

5.5. sutiktinis konvojus – konvojus, kuris konvojuoja konvojuojamuosius iš suėmimo vykdymo ar bausmės atlikimo vietos ir policijos įstaigų areštinių į paskirties ar pasikeitimo punktus ir atgal.

 

iii SKYRIUS

KONVOJAVIMO DOKUMENTAI IR ORGANIZAVIMO PAGRINDAI

 

6. Konvojavimo dokumentai:

6.1. konvojavimo paraiška (pavyzdinė forma nustatyta 1 priede);

6.2. įsakymas arba nurodymas dėl asmenų konvojavimo (pavyzdinė forma nustatyta 2 priede);

6.3. konvojuojamųjų sąrašas (pavyzdinė forma nustatyta 3 priede);

6.4. konvojuojamųjų apsaugos planas (prireikus rengiamas ir tvirtinamas konvojavimą vykdančios įstaigos vadovo ar jo įgalioto pareigūno sprendimu);

6.5. konvojavimo žiniaraštis (prireikus rengiamas konvojavimą vykdančios įstaigos vadovo ar jo įgalioto pareigūno sprendimu, pavyzdinė forma nustatyta 4 priede).

7. Konvojavimo paraiškoje turi būti nurodyti asmenų laikymo atskirai nuo kitų asmenų reikalavimai. Konvojavimo paraiškos pateikiamos šia tvarka:

7.1. ikiteisminį tyrimą atliekančių įstaigų vadovai ir (arba) pareigūnai, atliekantys ikiteisminį tyrimą, – ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki asmens konvojavimo. Kai, siekiant neprarasti tyrimui reikšmingų duomenų ir nepakenkti tyrimo sėkmei, būtina atlikti neatidėliotinus ikiteisminio tyrimo veiksmus dalyvaujant sulaikytam, suimtam ar nuteistam įtariamajam, konvojavimo paraiška elektroninėmis ryšio priemonėmis gali būti pateikta ir skubos tvarka, nesilaikant numatyto termino;

7.2. teismai – ne vėliau kaip prieš 2 darbo dienas iki teismo posėdžio pradžios. Kai reikalingas konvojavimas asmenų, kurių konvojavimas vykdomas per paskirties punktus skirtinguose miestuose esančiose suėmimo vykdymo ar bausmės atlikimo vietose, – ne vėliau kaip prieš 7 darbo dienas iki teismo posėdžio pradžios. Teismo posėdį atidėjus kitai dienai, konvojavimo paraiška gali būti įteikta konvojaus vyresniajam;

7.3. laisvės atėmimų vietų įstaiga – ne vėliau kaip prieš 2 darbo dienas iki planinio konvojaus išvykimo. Konvojuojamųjų sąrašą, nurodytą konvojavimo paraiškoje, galima patikslinti telefonu ar elektroninio ryšio priemonėmis iki planinio konvojaus išvykimo šių taisyklių 11 punkte nustatyta tvarka.

8. Konvojavimo paraiška yra pateikiama įstaigai, kurioje laikomas asmuo, kurį prašoma konvojuoti, ir šio asmens konvojavimą vykdysiančiai įstaigai, išskyrus atvejus, kai įstaiga, kurioje laikomas asmuo, arba įstaiga, atliekanti ikiteisminį tyrimą ir vykdanti kriminalinę žvalgybą, pati organizuoja asmens konvojavimą. Kai, atsižvelgiant į asmens laikymo vietą ir konvojavimo maršrutą, asmens konvojavimas priskiriamas kelioms įstaigoms, konvojavimo paraiška adresuojama visoms suinteresuotoms įstaigoms. Kai įstaiga, atliekanti ikiteisminį tyrimą ir vykdanti kriminalinę žvalgybą, pati organizuoja asmens konvojavimą, gali būti nerengiami ir šių taisyklių 6 punkte nurodyti dokumentai, jei įstaigai, kurioje laikomas asmuo, pateikiamas raštas, kuriame nurodytas konvojaus vykdymo laikas ir paskirties punktas, konvojuojamasis (konvojuojamieji) ir konvojuotojai.   

9. Jei konvojavimo paraišką gauna įstaiga, nevykdanti ar negalinti užtikrinti paraiškoje nurodyto konvojavimo, ji šią paraišką nedelsdama, bet ne vėliau kaip per 3 valandas nuo paraiškos gavimo momento, elektroninio ryšio priemonėmis persiunčia atgal paraišką pateikusiai įstaigai su paaiškinimu, kodėl negalės įvykdyti paraiškoje nurodyto konvojavimo, ir įsitikina, kad paraišką pateikusios įstaigos darbuotojas šią informaciją gavo.

10. įsakymo arba nurodymo dėl asmenų konvojavimo parengimą yra atsakingas konvojų skiriantis pareigūnas.  

11. Konvojuojamųjų sąrašą, jei jis nebuvo pridėtas prie konvojavimo paraiškos, pildo įstaigos, išduodančios asmenis konvojavimui, darbuotojas. Konvojus konvojuojamųjų sąrašą prideda kaip priedą prie konvojavimo dokumentų.

12. Taisyklių 6.1 ir 6.2 papunkčiuose nurodyti dokumentai yra registruojami ir tvarkomi teisės aktų, reglamentuojančių dokumentų valdymą, nustatyta tvarka.

13. Šių taisyklių 16 punkte nurodytų asmenų sprendimu konvojavimas gali būti organizuojamas pagal konvojuojamųjų apsaugos planą.

14. Konvojavimą vykdančios įstaigos gali turėti konvojaus antspaudą, specialiai skirtą konvojui vykdyti. Antspaude turi būti įrašyta konvojavimą vykdančios įstaigos pavadinimas, žodis „KONVOJUS“ ir antspaudo numeris.

15. Konvojaus antspaudas išduodamas konvojaus vyresniajam paskyrusio konvojų pareigūno nurodymu. Konvojui įvykdžius užduotį antspaudas grąžinamas.

 

IV SKYRIUS

KONVOJAUS SKYRIMAS

 

16. Teisę skirti konvojų turi konvojavimą vykdančios įstaigos vadovas arba jo įsakymu įgalioti pareigūnai.

17. Pareigūnas, skiriantis konvojų, turi:

17.1. numatyti tinkamiausią į kiekvieną konkretų konvojų skiriamų pareigūnų skaičių, kad būtų užtikrintas konvojuojamųjų, pareigūnų ir kitų asmenų saugumas. Konvojų negali sudaryti mažiau kaip 2 konvojaus pareigūnai;

17.2. skirti transporto priemonę konvojuojamiesiems vežti;

17.3. skiriant konvojų konvojuoti asmenis, kuriems įsiteisėjo teismo nuosprendis dėl laisvės atėmimo iki gyvos galvos, ar kitus labai sunkius nusikaltimus padariusius asmenis, taip pat asmenis, kurie pagal turimus duomenis yra linkę bėgti ar užpulti konvojų, atsižvelgti į konvojaus pareigūnų patirties faktorių, jei matomas poreikis, spręsti klausimą dėl tokių asmenų konvojavimo po vieną atskiromis transporto priemonėmis būtinumo, papildomai įvertinti šiems asmenims konvojuoti parinkto konvojavimo maršruto saugumą.

18. Konvojų sudaro:

18.1. konvojaus vyresnysis;

18.2. konvojuotojas (-ai).

19. Konvojuojamųjų apsaugai užtikrinti, atsižvelgiant į konkrečios užduoties vykdymo ypatumus, gali būti skiriamas (-i) konvojaus vyresniojo padėjėjas (-ai).

20. Draudžiama skirti konvojuotojais pareigūnus, neišlaikiusius vidaus reikalų profesinio mokymo įstaigoje, kitoje mokymo įstaigoje ar institucijos, vykdančios konvojavimą, vadovo įsakymu sudarytos komisijos įskaitos arba egzamino, apimančių taisyklių nuostatų, specialiųjų priemonių bei šaunamųjų ginklų panaudojimo tvarkos, jų techninių taktinių charakteristikų ir saugos reikalavimus.

 

V SKYRIUS

KONVOJAUS INSTRUKTAVIMas

 

21. Konvojų instruktuoti turi konvojavimą vykdančios įstaigos vadovas arba jo įsakymu įgalioti pareigūnai.

22. Pareigūnas, instruktuojantis konvojų, privalo iki instruktavimo pradžios susipažinti su konvojaus užduotimis ir priemonėmis joms įvykdyti, taip pat su turima informacija apie asmenis, kuriuos reikės konvojuoti.

23. Instruktavimo metu konvojui įteikiami visi šiam konvojui vykdyti reikalingi dokumentai.

24. Pareigūnas, instruktuojantis konvojų, privalo nurodyti konvojuojamuosius, kuriems būtina sustiprinta apsauga, nurodyti ir apibūdinti konvojaus maršrutą ir kitas turinčias reikšmės šiam konvojui vykdyti aplinkybes.

 

vI SKYRIUS

KONVOJAUS VYKDYMAS

 

25. Konvojavimas prasideda nuo to momento, kai:

25.1. asmeniui surašius sulaikymo protokolą, jis yra konvojuojamas į policijos ar kitą įstaigą;

25.2. gavus konvojavimo paraišką ar teismo nutartį arba esant įsakymui ar nurodymui dėl sulaikytojo, suimtojo ar nuteistojo konvojavimo į paskirties ir (ar) pasikeitimo punktą, kai yra skiriami ir instruktuojami konvojaus pareigūnai.

26. Konvojavimo metu rekomenduojama konvojuojamuosius kuo mažiau rodyti viešai ar prireikus imtis kitų priemonių, siekiant užtikrinti jų anonimiškumą.

27. Taisyklių III–V skyrių nuostatos dėl konvojavimo dokumentų pildymo, konvojaus skyrimo ir instruktavimo ir 36 punkto nuostatos dėl asmenų nepriėmimo konvojuoti netaikomos, tačiau konvojavimą vykdantys pareigūnai apie asmens konvojavimą privalo pranešti įstaigos, kuriai jie pavaldūs, budėtojui ar kitam įgaliotam šios įstaigos pareigūnui:

27.1. konvojuojant sulaikytus asmenis, kuriems sulaikymo metu yra surašytas sulaikymo protokolas, iki jų pristatymo į policijos ar kitą įstaigą;

27.2. konvojuojant sulaikytus ieškomus nuteistus asmenis tiesiogiai į bausmės atlikimo vietą.

28. Vykdant konvojų iš vienos suėmimo vykdymo ar bausmės atlikimo vietos arba policijos įstaigos areštinės į kitą pagal konvojavimo paraišką, teismo nutartį ir (ar) prokuroro nutarimą, konvojuojamasis priimamas konvojuoti tik esant konvojuojamo asmens bylai užklijuotame voke (pakete) su priklijuota (prisegta) asmens bylos pažyma (pavyzdinė forma nustatyta 5 priede), kurioje įklijuota konvojuojamojo nuotrauka ir padaryti reikalingi įrašai. Įrašuose galima vartoti trumpinius tik tuo atveju, jei pateiktas jų paaiškinimas. Jei konvojuojamasis išvyksta ne ilgiau kaip vienai parai, jis gali būti priimamas konvojuoti tik su asmens bylos pažyma.

29. Priimant asmenis konvojuoti, jiems atliekama visuminė arba dalinė asmens krata ir daiktų apžiūra. Kokią asmens kratą (visuminę ar dalinę) atlikti, sprendžia konvojaus vyresnysis.

30. Asmens krata ir daiktų apžiūra prieš vykdant konvojavimą gali būti neatliekama, jei konvojuojamų asmens kratas ir daiktų apžiūras atliko konvojuojamuosius išduodančios įstaigos pareigūnai. Apie tai pažymima konvojavimo dokumentuose.

31. Asmens kratą atlieka tos pačios kaip ir konvojuojamasis lyties pareigūnai, kad užtikrintų asmens privatumą. Esant būtinumui, asmens kratai atlikti gali būti kviečiamas medicinos darbuotojas.

32. Atliekant asmens kratą ir daiktų apžiūrą, įdėmiai apžiūrimas konvojuojamasis, jo dėvimi drabužiai ir turimi daiktai, priklausantys konvojuojamajam. Tam gali būti panaudoti metalo ieškikliai, daiktų skeneriai ar kitos priemonės, skirtos aptikti draudžiamus daiktus.

33. Atliekant asmens kratą būtina vizualiai apžiūrėti konvojuojamąjį, ar nėra sumušimo ar kitokio sužeidimo žymių. Jei yra sumušimo ar kitokio sužeidimo žymių, apie tai pažymima konvojavimo dokumentuose.

34. Asmens kratos ir daiktų apžiūros metu suradus pas konvojuojamąjį draudžiamų daiktų, tokie daiktai iš konvojuojamojo paimami ir jam matant, perduodami įstaigos, iš kurios paimamas konvojuojamasis, pareigūnams. Apie tai pažymima konvojavimo dokumentuose.

35. Konvojavimo metu asmens turimų daiktų bendras svoris neturi viršyti 15 kg. Į bendrą turimų daiktų svorį neįskaičiuojamas konvojuojamojo administracinės, civilinės ir (ar) baudžiamosios bylos medžiagos, teismo nuosprendžių, nutarčių ir nutarimų nuorašų ir (ar) kopijų, valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų, visuomeninių organizacijų, tarptautinių institucijų atsakymų, teisės aktų, kreipimųsi kopijų ir konvojuojamo asmens bylos svoris. Esant galimybei konvojuojamųjų daiktai laikomi transporto priemonės bagažinėje ar kitame specialiai įrengtame transporto priemonės skyriuje. Daiktai, kurių bendras svoris viršija 15 kg, gali būti pervežami konvojavimo metu suderinus su konvojavimą vykdančia įstaiga.

36. Konvojuoti nepriimami:

36.1. asmenys, neturintys sezoninių drabužių;

36.2. asmenys su negalia, kuriems pagal specialisto išvadą yra reikalingi, tačiau nepaskirti palydovai; 

36.3. asmenys, neaprūpinti maisto daviniu, jeigu jų numatomas konvojavimas truks ilgiau kaip 6 valandas;

36.4. jei kyla įtarimų, kad asmenys yra neblaivūs ar apsvaigę nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų. Tokius asmenis turi apžiūrėti medicinos darbuotojas, kuris įvertina, ar asmenis galima konvojuoti, apie tai nurodoma konvojavimo dokumentuose;

36.5. jei išduodančioje asmenis konvojuoti įstaigoje netinkamai užpildyti konvojavimo dokumentai, asmens bylos pažyma ar nepateikta konvojuojamo asmens byla užklijuotame voke (pakete), kai asmuo iš bausmės atlikimo vietos išvyksta ilgiau kaip vienai parai;

36.6. sergantys asmenys, kai tokius asmenis apžiūrėjęs medicinos darbuotojas konstatuoja, kad asmenų konvojavimas negalimas (išskyrus atvejus, kai asmenys konvojuojami į sveikatos priežiūros įstaigą), ir apie tai nurodoma konvojavimo dokumentuose;

36.7. neaprūpinti asmens apsaugos priemonėmis, kai tai yra būtina.

37. Konvojavimo metu atskirai vieni nuo kitų turi būti laikomi:

37.1. asmenys, nurodyti Suėmimo vykdymo įstatymo nuostatose dėl atskiro asmenų laikymo;

37.2. sulaikyti asmenys, įtariami padarę nusikalstamą veiką, – atskirai nuo suimtųjų ir nuteistųjų;

37.3. asmenys, dėl kurių konvojavimo paraiškoje nurodyta informacija apie izoliacijos būtinumą.

38. Konvojavimo metu konvojuojamieji į tualetą (iš tualeto) lydimi po vieną tiktai į paskirties ar pasikeitimo punktuose įrengtus tualetus ir tik jų pačių prašymu.

39. Konvojuojamąjį į tualetą (iš tualeto) lydi du konvojuotojai.

40. Prieš vedant konvojuojamuosius iš transporto priemonės į tualetą, šis yra apžiūrimas.

41. Jeigu konvojuojamajam yra paskirtas tęstinis gydymas, konvojaus vyresniajam turi būti perduodami supakuoti konvojuojamajam tęstiniam gydymui paskirti medikamentai, kuriuos jis privalo perduoti įstaigos, į kurią konvojuojamas asmuo, pareigūnams. Apie vaistų perdavimo faktą pažymima konvojavimo dokumentuose.

42. Konvojavimo metu, kai konvojuojamajam būtina nuolatinė slauga, ją privalo organizuoti įstaiga, kurios pareigūnai konvojuoja konvojuojamąjį. Vykdant sutiktinį konvojų, apie tai, kad konvojuojamajam būtina nuolatinė slauga, privaloma kuo greičiau informuoti įstaigą, kurios pareigūnai tęs konvojavimą iki paskirties punkto.

 

 

VII SKYRIUS

KONVOJAUS VyresnYSIS IR KONVOJAUS VYRESNIOJO PADĖJĖJAS

 

43. Konvojaus vyresnysis yra pavaldus konvojų paskyrusiam pareigūnui.

44. Konvojaus vyresnysis privalo:

44.1. žinoti konvojavimo maršrutus ir užtikrinti jų slaptumą;

44.2. suformuoti užduotis konvojuotojams ir konvojaus vyresniojo padėjėjui (-ams), kai jis (jie) skiriami, išaiškinti jų vykdymo tvarką ir taikytinas priemones;

44.3. priimti (perduoti) konvojuojamuosius, kuriuos reikės lydėti ir saugoti;

44.4. spręsti klausimus, ar prieš priimant asmenis konvojuoti jiems reikia atlikti asmens kratą ir daiktų apžiūrą (prieš tai įvertinus, ar asmens kratas ir daiktų apžiūras atliko asmenis konvojuoti išduodančios įstaigos pareigūnai) ir kokią (visuminę ar dalinę) asmens kratą konvojuojamiesiems būtina atlikti;

44.5. skirti konvojuotojus konvojuojamųjų asmens kratai ir daiktų apžiūrai atlikti;

44.6. konvojuotojams nusiginklavus prieš atliekant konvojuojamųjų asmens kratas ir daiktų apžiūras organizuoti šaunamųjų ginklų ir šaudmenų apsaugą;

44.7. nustatyti konvojuojamųjų priėmimo (perdavimo) į transporto priemones eigą ir tvarką;

44.8. vykti konvojaus skyrimo metu nustatytu konvojavimo maršrutu jo nekeičiant, išskyrus nenumatytas aplinkybes, tokias kaip kelio darbai, eismo įvykis ir pan.;

44.9. apie priverstinį konvojaus sustojimą arba konvojaus maršruto keitimą, atsiradus nenumatytoms aplinkybėms, nedelsdamas ryšio priemonėmis informuoti įstaigos, kurioje paskirtas konvojus, budėtoją ar kitą įgaliotą šios įstaigos pareigūną;

44.10. konvojavimo metu neleisti pašaliniams asmenims būti arčiau kaip 3–4 metrų atstumu nuo konvojuojamų asmenų ir konvojavimo transporto priemonių, išskyrus atvejus, kai to užtikrinti neįmanoma (teismo posėdžio salė, orlaivio salonas ir pan.);

44.11. užtikrinti, kad konvojuojamiesiems nepatektų draudžiami daiktai;

44.12. neleisti netarnybinių ryšių tarp konvojuotojo ir konvojuojamųjų;

44.13. neleisti, kad kartu su konvojumi vyktų pašaliniai asmenys, išskyrus asmenis, nurodytus konvojuojamųjų sąraše;

44.14. prieš pradedant konvojavimą ir jį užbaigus, apie konvojaus eigą informuoti konvojų paskyrusį pareigūną, įstaigos, kurioje paskirtas konvojus, budėtoją arba kitą įgaliotą šios įstaigos pareigūną;

44.15. jei dėl nenumatytų aplinkybių nebus įvykdytas konvojuojamų asmenų pristatymas laiku į tam tikras įstaigas, informuoti šių įstaigų pareigūnus ar darbuotojus arba pavesti tai padaryti įstaigos, kurioje paskirtas konvojus, budėtoją ar kitą įgaliotą šios įstaigos pareigūną;

44.16. saugoti konvojavimo metu naudojamus dokumentus;

44.17. asmeniškai pranešti konvojų paskyrusiam pareigūnui ar kitam įgaliotam konvojavimą vykdančios įstaigos pareigūnui apie konvojavimo užduočių įvykdymą;

44.18. užtikrinti konvojaus dokumentų, šaunamųjų ginklų, šaudmenų, specialiųjų priemonių grąžinimą.

45. Konvojaus vyresniajam draudžiama:

45.1. keisti konvojavimo maršrutą, išskyrus nenumatytas aplinkybes, tokias kaip kelio darbai, eismo įvykis ir pan.;

45.2. pažeisti nustatytą konvojuojamųjų pervežimo tvarką;

45.3. palikti konvojuojamuosius be konvojaus apsaugos;

45.4. perduoti konvojuojamiesiems ir pašaliniams asmenims ar paimti iš jų daiktus;

45.5. palikti konvojų ne tarnybos reikalais;

45.6. pavesti konvojuotojams atlikti užduotis, nesusijusias su jų tiesioginių pareigų vykdymu.

46. Konvojaus vyresniojo padėjėjas (-ai) yra pavaldus (-ūs) konvojaus vyresniajam ir vykdo tik jo nurodymus, o kai nėra konvojaus vyresniojo, atlieka jo pareigas.

 

 

viii SKYRIUS

KONVOJUOTOJAS

 

47. Konvojuotojas yra pavaldus konvojaus vyresniajam ir jo padėjėjui (-ams) ir vykdo visus jo (jų) nurodymus.

48. Konvojuotojas privalo:

48.1. tiksliai vykdyti konvojaus vyresniojo ir jo padėjėjo (-ų) nurodymus;

48.2. žinoti savo posto vietą, numatytą konvojuojamųjų apsaugos plane;

48.3. laikytis drausmės konvojavimo metu;

48.4. nuolat ir atidžiai stebėti konvojuojamuosius, nepalikti jų be apsaugos;

48.5. konvojaus vyresniajam ar jo padėjėjui (-ams) nurodžius apžiūrėti transporto priemonę, su kuria bus konvojuojami asmenys, atlikti konvojuojamųjų visuminę ar dalinę asmens kratą, daiktų apžiūrą;

48.6. prieš atlikdamas konvojuojamųjų asmens kratas ir daiktų apžiūras, ginklus atiduoti saugoti į konvojaus vyresniojo nurodytą vietą;

48.7. konvojavimo metu nuolat stebėti aplinką, apie pastebėtus įtartinus asmenis ar konvojuojamųjų netinkamą elgesį nedelsdamas pranešti konvojaus vyresniajam ar jo padėjėjui (- ams);

48.8. neleisti konvojuojamiesiems bendrauti su pašaliniais asmenimis, gauti iš jų ar perduoti jiems bet kokius daiktus.

49. Konvojuotojui draudžiama:

49.1. palikti konvojų bei savo postą be konvojaus vyresniojo ar jo padėjėjo leidimo;

49.2. leisti pašaliniam asmenims būti arčiau kaip 3–4 metrų atstumu nuo konvojuojamų asmenų ir konvojavimo transporto priemonių, išskyrus atvejus, kai to užtikrinti neįmanoma (teismo posėdžio salė, orlaivio salonas ir pan.);

49.3. perduoti konvojuojamiesiems ir pašaliniams asmenims ar paimti iš jų daiktus;

49.4. palikti konvojuojamuosius be konvojaus apsaugos.

50. Vienas ar keli konvojuotojai gali būti skiriami vairuotojais. Konvojuotojas-vairuotojas yra pavaldus konvojaus vyresniajam ir vykdo tik jo nurodymus. Konvojuotojas-vairuotojas privalo turėti su savimi reikalingus dokumentus specialiajai transporto priemonei vairuoti.

 

ix SKYRIUS

KONVOJUOJAMIEJI

 

51. Konvojuojamieji turi visas įstatymų ir tarptautinių sutarčių nustatytas teises, laisves ir pareigas su apribojimais, kurie nustatyti Baudžiamojo proceso kodekse, Bausmių vykdymo kodekse, Suėmimo vykdymo įstatyme ir kituose įstatymuose.

52. Konvojavimo metu konvojuojamieji privalo:

52.1. vykdyti konvojaus pareigūnų teisėtus nurodymus ar reikalavimus;

52.2. palaikyti švarą transporto priemonėje ir kameroje, kai ji įrengta transporto priemonėje;

52.3. tausoti transporto priemonėje esančią įrangą ir inventorių;

52.4. negadinti transporto priemonėje įrengtų sienų, pertvarų ir durų.

53. Konvojuojamiesiems draudžiama:

53.1. reikalauti bet kokios paslaugos iš kitų konvojuojamųjų;

53.2. rūkyti;

53.3. keltis transporto priemonėje iš vienos sėdimos vietos į kitą;

53.4. susirašinėti, kitaip bendrauti tarpusavyje.

 

X SKYRIUS

ASMENŲ KONVOJAVIMO TRANSPORTO PRIEMONĖMIS YPATUMAI

 

54. Asmenų konvojavimui naudojamos šios transporto priemonės:

54.1. specialiai įrengtos transporto priemonės su įrengtomis atskiromis kameromis konvojuojamiems asmenims laikyti;

54.2. specialiai įrengtos transporto priemonės, neturinčios atskirų kamerų, bet turinčios atskirtą zoną (skyrių) konvojuojamiems asmenims laikyti;

54.3. kitos transporto priemonės.

55. specialiai įrengtose transporto priemonėse turi būti:

55.1. nepažeistos kėbulo grindys, sienos ir lubos, transporto priemonės langai;

55.2. atskirų kamerų vidiniai užraktai, kodiniai užraktai;

55.3. tvirtai pritvirtinti suolai (kėdės), atsarginis ratas;

55.4. veikiančios kėbulo, kamerų šildymo sistemos, signalizacijos priemonės, žmonėms evakuoti tinkamos avarinės angos, įrengta vėdinimo sistema, tiekianti ne mažiau kaip 15 m3/h lauko oro vienam asmeniui, kamerų dirbtinis apšvietimas ne mažesnis kaip 50 lx (liuksai);

55.5. techniškai tvarkingas sudegusio kuro išmetamų dujų vamzdis;

55.6. radijo, mobiliojo ir kitos ryšio priemonės;

55.7. su specialiaisiais šviesos ir garso signalais arba tik su specialiaisiais šviesos signalais;

55.8. 2 gesintuvai (vienas pritvirtintas kabinoje, antras – kėbule prie įėjimo (išėjimo);

55.9. elektromagnetiniai ir greito atrakinimo užraktai;

55.10. 2 kelių motorinės transporto priemonės pirmosios pagalbos rinkiniai (vienas – vairuotojo kabinoje, antras – kėbule, konvojuotojams lengvai pasiekiamoje vietoje).

56. Konvojavimo metu transporto priemonėje konvojuotojų ir konvojuojamųjų skaičius negali būti didesnis nei transporto priemonėje esantis sėdimų vietų skaičius.

57. Konvojuojant asmenis transporto priemonėmis, kuriose nėra specialiai įrengtų atskirų kamerų ar atskirtos zonos (skyriaus) konvojuojamiems asmenims laikyti, laikomasi šių reikalavimų:

57.1. jeigu asmenį konvojuoja 2 konvojuotojai, konvojuojamasis sodinamas transporto priemonės galinės sėdynės dešinėje pusėje. Vienas konvojuotojas turi vairuoti, o kitas – sėdėti šalia konvojuojamojo transporto priemonės galinės sėdynės vietoje, esančioje tiesiai už vairuotojo, ir nuolat stebi konvojuojamąjį;

57.2. jeigu vieną asmenį konvojuoja 3 konvojuotojai, 2 iš jų turi sėdėti konvojuojamajam iš abiejų pusių ant galinės sėdynės, o vienas konvojuotojas – vairuoti transporto priemonę;

57.3. jeigu 2 konvojaus pareigūnai konvojuoja 2 konvojuojamuosius, abu konvojuojamieji sodinami transporto priemonės galinės sėdynės dešinėje pusėje. Vienas konvojuotojas turi sėdėti transporto priemonės galinės sėdynės kairėje pusėje tiesiai už vairuotojo, o kitas – vairuoti transporto priemonę;

57.4. draudžiama konvojuojamąjį sodinti transporto priemonės galinės sėdynės vietoje, esančioje tiesiai už vairuotojo;

57.5. konvojavimo metu būtina stebėti, kad konvojuojamieji negalėtų pasiekti konvojuotojų tarnybinių ginklų. Konvojuotojo, sėdinčio šalia konvojuojamojo, ginklas turi būti priešingoje nei konvojuojamasis pusėje. Vairuotojas tarnybinį ginklą privalo laikyti kairėje kūno pusėje.

58. Prieš įlaipinant konvojuojamus asmenis į transporto priemonę, konvojaus vyresnysis pats patikrina ar paveda patikrinti konvojuotojams, ar transporto priemonės viduje nėra pašalinių daiktų, kuriuos konvojuojamieji galėtų panaudoti netinkamiems veiksmams atlikti.

59. Konvojuojamieji į transporto priemones įlaipinami ir išlaipinami įstaigų, iš kurių ir į kurias jie konvojuojami, vidinėje uždaroje (saugomoje) administracinėje teritorijoje (kieme), jei tokia įstaigoje yra. Tose įstaigose, kur nėra uždarų vidinių kiemų, transporto priemonės pastatomos kuo arčiau įstaigos durų, pro kurias įvedami ir išvedami konvojuojamieji.

 

XI SKYRIUS

ASMENŲ KONVOJAVIMO ORLAIVIU YPATUMAI

 

60. Konvojuojant asmenis orlaiviu, vadovaujamasi Nacionalinės civilinės aviacijos saugumo programos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. lapkričio 10 d. nutarimu Nr. 1613-17 „Dėl Nacionalinės civilinės aviacijos saugumo programos patvirtinimo“, 54 ir 55 punktų nuostatomis, oro uosto administracijos ir orlaivio vado nurodymais.

61. Konvojuojamasis į orlaivį įlaipinamas iki kitų keleivių įlaipinimo, o išlaipinamas – iš orlaivio išlaipinus visus keleivius.

62. Konvojuotojai orlaivyje privalo įdėmiai stebėti konvojuojamuosius, neleisti jiems be leidimo pakilti iš sėdimų vietų, bendrauti su kitais keleiviais, gauti iš jų arba perduoti jiems bet kokius daiktus. Konvojuojamąjį į tualetą (iš tualeto) skrydžio metu turi lydėti konvojuotojas.

 

XII SKYRIUS

ASMENŲ KONVOJAVIMO Į TEISMO POSĖDŽIUS YPATUMAI

 

63. Konvojus į teismą atvežti konvojuojamuosius turi iki teismo posėdžio pradžios.

64. Transporto priemonė, konvojuojamuosius išlaipinus ir pristačius teismui į teismo posėdį ar į teisme įrengtas konvojuojamiesiems laikyti kameras, turi būti statoma šalia teismo pastato ir laikoma taip, kad būtų užtikrintas saugus ir operatyvus konvojuojamųjų įlaipinimas.

65. Konvojaus vyresnysis, atvykęs su konvojumi į teismą, privalo:

65.1. pranešti teismo posėdžio pirmininkui apie konvojuojamųjų pristatymą į teismą;

65.2. organizuoti konvojuojamųjų lydėjimą iš transporto priemonės į teismo patalpas bei pačiose teismo patalpose taip, kad konvojuojamieji negalėtų bendrauti su pašaliniais asmenimis;

65.3. organizuoti teisme įrengtų patalpų, kuriose konvojuojamieji laikomi iki teismo posėdžio pradžios ar tuo metu, kai nedalyvauja teismo posėdyje, bei teismo posėdžių salės, kurioje vyks teismo posėdis, apžiūrą;

65.4. numatyti konvojuotojų vietas, kuriose jie turės užtikrinti konvojuojamųjų apsaugą teismo posėdžio metu;

65.5. paskirti konvojuotojus, kurie užtikrins konvojuojamųjų, laikomų teisme įrengtose laikino konvojuojamųjų laikymo patalpose, apsaugą.

66. Konvojuojamieji į teismo posėdžių salę atvedami prieš į ją įeinant kitiems teismo posėdžio dalyviams, o išvedami – kitiems posėdžio dalyviams išėjus iš teismo posėdžių salės.

67. Saugant konvojuojamuosius teisme, į kiekvieną teismo posėdžių salę skiriamas atskiras konvojus. Pareigūno, turinčio teisę skirti konvojų, sprendimu galima į greta esančias kelias teismo posėdžių sales paskirti vieną konvojaus vyresnįjį bei po atskirą konvojaus vyresniojo padėjėją eiti pareigas kiekvienoje teismo posėdžių salėje.

68. Pasibaigus teismo posėdžiui, konvojaus vyresnysis turi iš teismo posėdžio pirmininko gauti teismo nuosprendžių (nutarčių), skirtų kiekvienam konvojuojamajam, kurie po teismo posėdžio buvo paleisti, nuorašus. Jeigu numatoma, kad šių dokumentų įforminimas gali užtrukti ilgiau, konvojaus vyresnysis suderina su teismo posėdžio pirmininku, kad šie dokumentai asmenų konvojavimą vykdžiusiai įstaigai ir laisvės atėmimo vietų įstaigai, jei asmenys buvo konvojuoti iš suėmimo vykdymo ar bausmės atlikimo vietos, būtų pateikti elektroninio ryšio priemonėmis per kuo trumpesnį laiką.

 

XIII SKYRIUS

ASMENŲ KONVOJAVIMO BŪTINAJAI MEDICINOS PAGALBAI SUTEIKTI YPATUMAI

 

69. Konvojuojamieji, kurių dėl sveikatos būklės į sveikatos priežiūros įstaigas pagalbai suteikti negalima konvojuoti konvojavimui skirtomis transporto priemonėmis, į sveikatos priežiūros įstaigas gali būti pervežami specialiomis sveikatos priežiūros įstaigų transporto priemonėmis. Tokiu atveju ne mažiau kaip vienas konvojaus pareigūnas vyksta kartu su konvojuojamu asmeniu sveikatos priežiūros įstaigos automobilyje, taip pat gali būti skiriami papildomi konvojaus pareigūnai, su savo transporto priemone lydintys sveikatos priežiūros įstaigos automobilį.

70. Jei konvojuojamąjį būtina hospitalizuoti asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, įstaiga, kurios žinioje yra konvojuojamas asmuo, privalo organizuoti jo apsaugą sveikatos priežiūros įstaigoje.

 

XIV SKYRIUS

KONVOJAUS KONTROLĖ

 

71. Teisę kontroliuoti konvojuotojų tarnybinių pareigų atlikimą turi:

71.1. konvojavimą vykdančių įstaigų vadovai, jų pavaduotojai – pavaldžių įstaigų konvojų;

71.2. kiti pareigūnai bei valstybės tarnautojai – pateikę įgaliojimus (5 priedas) ir tarnybinius pažymėjimus;

71.3. paskyrę konkretų konvojų pareigūnai – be įgaliojimo.

______________

part_54313349186d4521a98f689d498f7859_end


 

Konvojavimo taisyklių

1 priedas

 

(Konvojavimo paraiškos pavyzdinė forma)

_____________________________

(įstaigos pavadinimas)

 

KONVOJAVIMO PARAIŠKA

 

20___m.________________ d. Nr.

 

Adresuota:

 

Konvojavimą vykdysiančiai įstaigai ___________________________________________________  

(įstaigos pavadinimas)

 

Įstaigai, kurioje laikomas konvojuojamas (-i) asmuo (-enys) _____________________________________

(įstaigos pavadinimas)

 

Prašome 20____ m. ____d. _________val. ______ min. konvojuoti asmenį (-is) (pagal sąrašą) į

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

(nurodoma vieta, į kurią būtina konvojuoti asmenį (-is), nurodant tikslų adresą)

 

 

Konvojuojamųjų sąrašas

 

Eil.

Nr.

Vardas ir pavardė

Lytis

Gimimo metai

LR BK str.

Konvojuojamo asmens kategorija (sulaikytasis, suimtasis, nuteistasis, nuteistasis iki gyvos galvos, liudytojas, nukentėjusysis)

Kiti duomenys

(ligonis, agresyvus, linkęs pabėgti ir t. t.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

___________________ ____________________ ____________________

(įstaigos vadovas) (parašas) (vardas, pavardė)

 

 

 

_________________

part_b6c231cb32b74d4f8918e5c087ec1374_end


 

Konvojavimo taisyklių

2 priedas

 

(Nurodymo dėl asmenų konvojavimo pavyzdinė forma)

_____________________________

(įstaigos pavadinimas)

 

NURODYMAS

DĖL ASMENŲ KONVOJAVIMO

 

20___m.________________ d. Nr.

 

Nurodau konvojaus vyresniajam __________________________________________________

(vardas, pavardė)

nuvykti į _______________________________________________________________________

(nurodoma įstaiga (adresas), kurioje laikomas konvojuojamas (-i) asmuo (-enys))

 

paimti konvojavimui parengtą (-us) asmenį (-enis) pagal sąrašą:

 

Konvojuojamųjų sąrašas

 

Eil.

Nr.

Vardas ir pavardė

Gimimo metai

LR BK str.

Konvojuojamo asmens kategorija (sulaikytasis, suimtasis, nuteistasis, nuteistasis iki gyvos galvos, liudytojas, nukentėjusysis)

Kiti duomenys

(ligonis, agresyvus, linkęs pabėgti, sumušimo žymės, tęstinio gydymo medikamentai ir pan.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

arba pagal pridedamą konvojuojamuosius išduodančios įstaigos Konvojuojamųjų sąrašą (3 priedas)

 

ir konvojuoti į ____________________________________________________________________

(nurodoma įstaiga, į kurią reikia konvojuoti asmenį (asmenis), adresas)

 

Konvojavimo maršrutas  ______________________________________________________________________

(nurodomas maršrutas, kuriuo būtina konvojuoti asmenį (asmenis)

_____________________________ ____________________ ____________________

(konvojų paskyręs pareigūnas) (parašas) (vardas, pavardė)

 

Konvojų instruktavo:

____________________________ ____________________ ____________________

(konvojų instruktavęs pareigūnas) (parašas) (vardas, pavardė)

 

Instruktažą išklausė:

____________________________ ____________________ ____________________

(konvojaus vyresnysis) (parašas) (vardas, pavardė)

 

Asmens kratas ir daiktų apžiūras atliko:

____________________________ ____________________ ____________________

(pareigūno pareigos) (parašas) (vardas, pavardė)

 

Išimti nenurodyti leidžiamų turėti daiktų sąraše daiktai ___________________________________________

_________________

part_81f73c52aec147a6b9aae2390f4530d2_end


 

Konvojavimo taisyklių

3 priedas

 

(Konvojuojamųjų sąrašo pavyzdinė forma)

 

_____________________________

(įstaigos pavadinimas)

 

 

KONVOJUOJAMŲJŲ SĄRAŠAS

 

20___m.________________ d. Nr.

 

Konvojavimo pagrindas yra _______________________________________________

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ dėl konvojuojamųjų pervežimo iš________________________________________________________

________________________________________________________________________________

į ______________________________________________________________________________.

 

Eil. Nr.

Asmens bylos Nr.

Vardas ir pavardė

Gimimo metai

Kiti duomenys

(ligonis, agresyvus, linkęs pabėgti, sumušimo žymės ir pan.)

Kratą atliko

Pastabos

1

2

3

4

5

6

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_____________________________ ____________________ ____________________

(įstaigos įgaliotas pareigūnas ) (parašas) (vardas, pavardė)

 

 

Sąraše nurodytus ____(skaičius) asmenis konvojaus pareigūnams perdavė:

 

______________________________________ _________________________ ___________________

(asmenis perduodančio darbuotojo pareigos)                      (parašas)                                          (vardas ir pavardė)

 

 

Sąraše nurodytus ______ (skaičius) asmenis priėmė:

 

 

______________________________________ _________________________ ___________________

(konvojaus vyresnysis)                                                   (parašas)                                    (vardas ir pavardė)

 

 

Sąraše nurodytus asmenis iš konvojaus pareigūnų priėmė:

 

______________________________________ _________________________ ___________________

(asmenis priėmusio darbuotojo pareigos)                               (parašas)                                          (vardas ir pavardė)

 

_________________

part_b0317508e4db40d3ad6997cba3b55efe_end


 

Konvojavimo taisyklių

4 priedas

 

(Konvojavimo žiniaraščio pavyzdinė forma)

_____________________________

(įstaigos pavadinimas)

 

KONVOJAVIMO ŽINIARAŠTIS

 

20___m.________________ d.

 

                                                                                                                                                                

(konvojaus rūšis, maršruto pavadinimas)

Išvykimo laikas 20  __ m. ___________ __ d. _______ val. _______ min.

Atvykimo laikas 20 __ m. ___________ __ d. _______ val. _______ min.

 

Konvojaus sudėtis:

Posto Nr.

Pareigos konvojuje

Pareigūno vidaus tarnybos laipsnis, vardas ir pavardė

Transporto priemonės valst. Nr.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konvojų instruktavo:

                                                                                                                                                                                                                                                                   

                                                                                       (pareigos, vardas ir pavardė, parašas, data)

                                      

Konvojuojamųjų priėmimas ir perdavimas

 

Eil.

Nr.

Konvojuojamųjų perdavimas

 

Konvojuojamųjų priėmimas

Įstaigos pavadinimas

Asmenų skaičius

Perdavusio pareigūno vardas ir pavardė, parašas

Įstaigos pavadinimas

Asmenų skaičius

Priėmusio pareigūno vardas ir pavardė, parašas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konvojavimo eiga (konvojuojamųjų nusiskundimai, pretenzijos konvojavimo metu, priimti sprendimai, įvykiai konvojavimo metu ir kt.):

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konvojuotojų paskirstymas į postus:

 

Data

Postų numeriai ir jų vieta

Laikas (val. ir min.)

I pamaina

II pamaina

III pamaina

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tikrinančių konvojaus tarnybą asmenų įrašai:

 

 

 

 

 

 

 

______________________                      ____________                  ___________________

(pareigų pavadinimas)                                               (parašas)                                      (vardas ir pavardė)

 

 

 

                                        

Palydovo (jeigu paskirtas) vykimo maršrutas ir laikas                                                                              

                                                                                                                                                                

 

______________________                      ____________                  ___________________

(pareigų pavadinimas)                                               (parašas)                                      (vardas ir pavardė)

_____________

part_a927ab1fe1e7495db015e8c8e15e60dd_end


 

Konvojavimo taisyklių

5 priedas

(Asmens bylos pažymos pavyzdinė forma)

 

___________________________________________________________

(įstaigos pavadinimas)

 

ASMENS BYLOS PAŽYMA

 

20__ - _____ - _____ Nr._____

________________

(sudarymo vieta)

Nuotraukos 
vieta
 

 

 

 


Asmens kodas _____________________                                                                                    

Vardas ___________________________                                                                                    

Pavardė ___________________________                                        A. V.

Gimimo data _______________ Gimimo vieta __________________________________________

Gyvenamoji vieta (namų adresas) iki sulaikymo (suėmimo) ________________________________

________________________________________________________________________________

Kur ir kieno žinion vyksta __________________________________________________________

________________________________________________________________________________

Pasikeitimo punktų, per kuriuos asmuo siunčiamas į paskyrimo vietą, pavadinimai ________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Pagrindas _______________________________________________________________________

Kategorija (sulaikytasis, suimtasis, nuteistasis)__________________________________________

________________________________________________________________________________

Kada ir pagal kokius BK str. įtariamas, pateiktas kaltinamasis aktas ar nuteistas ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Bausmės vykdymo pradžia _______________ Bausmės vykdymo pabaiga ___________________

Ar reikalinga sustiprinta apsauga _____________________________________________________

________________________________________________________________________________

Konvojuojamojo ypatingi požymiai ___________________________________________________

________________________________________________________________________________

Konvojuojamojo įrašas, ar turi nusiskundimų dėl sveikatos būklės:                                             ____                      _________________________                                                                                   .

(konvojuojamojo parašas)

Gydytojo (bendruomenės slaugytojo) įrašas apie konvojuojamojo sveikatos būklę (ar gali vykti ir kt.)_____________________________________________________________________________

 

 

Gydytojas (bendruomenės slaugytojas) ______________                 __________________________

(parašas)                                                     (vardas ir pavardė)

 

Konvojaus (sargybos) įrašas ________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

_________________                               ______________               ____________________

(įstaigos vadovas)                                             (parašas)                                        (vardas ir pavardė)

part_36e1e91234c94bcab95380bd64cd6bf5_end


 

Konvojavimo taisyklių

6 priedas

 

 

(Įgaliojimo tikrinti konvojų pavyzdinė forma)

 

 

 

 

 

 

 

PASTABA. Įgaliojimas tikrinti konvojų galioja tik pateikus tarnybinį pažymėjimą.

Formatas yra 70 × 100 mm.

 

 

________________

part_734671a29a3440048a7dd2a6147771e0_end