LOGOnespalv-maz2

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL Lietuvos respublikos ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO 2006 M. Spalio 19 D. ĮSAKYMO Nr. 3D-408 „DĖL MEDINĖS PAKAVIMO MEDŽIAGOS IR (ARBA) MEDIENOS, SKIRTOS JAI GAMINTI, TERMINIO APDOROJIMO, ŽENKLINIMO IR TIEKIMO RINKAI TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2020 m.  birželio 2  d. Nr. 3D-416

Vilnius

 

1.Pakeičiu Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2006 m. spalio 19 d. įsakymą Nr. 3D-408 „Dėl Medinės pakavimo medžiagos ir (arba) medienos, skirtos jai gaminti, terminio apdorojimo, ženklinimo ir tiekimo rinkai taisyklių patvirtinimo“ ir jį išdėstau nauja redakcija:

 

„LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LEIDIMŲ ŽENKLINTI MEDINĘ PAKAVIMO MEDŽIAGĄ IR (ARBA) JAI GAMINTI SKIRTĄ MEDIENĄ IŠDAVIMO BEI MEDINĖS PAKAVIMO MEDŽIAGOS IR (ARBA) JAI GAMINTI SKIRTOS MEDIENOS TERMINIO APDOROJIMO, ŽENKLINIMO IR TIEKIMO RINKAI tVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

 

Įgyvendindamas 2016 m. spalio 26 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento 2016/2031/ES dėl apsaugos priemonių nuo augalų kenkėjų, kuriuo iš dalies keičiami Europos Parlamento ir Tarybos reglamentai (ES) Nr. 228/2013, (ES) Nr. 652/2014 ir (ES) Nr. 1143/2014 ir panaikinamos Tarybos direktyvos 69/464/EEB, 74/647/EEB, 93/85/EEB, 98/57/EB, 2000/29/EB, 2006/91/EB ir 2007/33/EB 98 straipsnio nuostatas,

tvirtinu Leidimų ženklinti medinę pakavimo medžiagą ir (arba) jai gaminti skirtą medieną išdavimo bei medinės pakavimo medžiagos ir (arba) jai gaminti skirtos medienos terminio apdorojimo, ženklinimo ir tiekimo rinkai tvarkos aprašą (pridedama).“

2. N u s t a t a u, kad šis įsakymas įsigalioja 2020 m. lapkričio 1 d.

 

 

 

Žemės ūkio ministras                                                                                                 Andrius Palionis

 

 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos žemės ūkio

ministro 2006 m. spalio 19 d.

įsakymu Nr. 3D-408

(Lietuvos Respublikos žemės ūkio

ministro 2020 m. birželio 2 d.

įsakymo Nr. 3D-416 redakcija)

 

 

LeidimŲ ženklinti MEDINĘ PAKAVIMO MEDŽIAGĄ ir (arba) JAI GAMINTI SKIRTĄ medieną išdavimo bei MEDINĖS PAKAVIMO MEDŽIAGOS IR (ARBA) JAI GAMINTI SKIRTOS MEDIENOS TERMINIO APDOROJIMO, ŽENKLINIMO IR TIEKIMO RINKAI TVARKOS APRAŠAS

 

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Leidimų ženklinti medinę pakavimo medžiagą ir (arba) jai gaminti skirtą medieną išdavimo bei medinės pakavimo medžiagos ir (arba) jai gaminti skirtos medienos terminio apdorojimo, ženklinimo ir tiekimo rinkai tvarkos aprašas (toliau – tvarkos aprašas) nustato leidimo ženklinti medinę pakavimo medžiagą ir (arba) jai gaminti skirtą medieną (toliau – leidimas) išdavimo, atsisakymo išduoti, jo patikslinimo, jo galiojimo sustabdymo, galiojimo sustabdymo panaikinimo ir galiojimo panaikinimo sąlygas ir tvarką bei terminio apdorojimo, ženklinimo, tiekimo rinkai ir fizinių asmenų arba Lietuvos Respublikoje arba kitoje Europos Sąjungos valstybėje narėje, arba kitoje Europos ekonominės erdvės valstybėje įsteigtų juridinių asmenų arba kitų organizacijų arba jų padalinių, vykdančių veiklą Lietuvos Respublikos teritorijoje (toliau – fiziniai arba juridiniai asmenys) ir turinčių leidimą, veiklos priežiūros reikalavimus.

2. Tvarkos aprašas parengtas vadovaujantis 2016 m. spalio 26 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu 2016/2031/ES dėl apsaugos priemonių nuo augalų kenkėjų, kuriuo iš dalies keičiami Europos Parlamento ir Tarybos reglamentai (ES) Nr. 228/2013, (ES) Nr. 652/2014 ir (ES) Nr. 1143/2014 ir panaikinamos Tarybos direktyvos 69/464/EEB, 74/647/EEB, 93/85/EEB, 98/57/EB, 2000/29/EB, 2006/91/EB ir 2007/33/EB (toliau – reglamentas 2016/2031/ES), Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2012 m. liepos 18 d. nutarimu Nr. 937 „Dėl Licencijavimo pagrindų aprašo patvirtinimo“ bei įgyvendinant tarptautinį fitosanitarinių priemonių standartą Nr. 15 „Reikalavimai medinei pakavimo medžiagai tarptautinėje prekyboje“ (toliau – ISPM 15), patvirtintą Jungtinių Tautų Maisto ir žemės ūkio organizacijos Tarptautinės augalų apsaugos konvencijos sekretoriato.

3. Leidimas suteikia teisę fiziniam arba juridiniam asmeniui vykdyti vieną arba keletą veiklų, nurodytų tvarkos aprašo 7 punkte, ženklinti medinę pakavimo medžiagą ir (arba) jai gaminti skirtą medieną laikantis ISPM 15 standarto reikalavimų.

4. Tvarkos apraše vartojamos sąvokos:

4.1. Leidimo ženklinti medinę pakavimo medžiagą ir (arba) jai gaminti skirtą medieną turėtojas (toliau – leidimo turėtojas) – fizinis arba juridinis asmuo, kuris turi leidimą ženklinti medinę pakavimo medžiagą ir (arba) jai gaminti skirtą medieną ir įrašytas į Fizinių ir juridinių asmenų, turinčių leidimą ženklinti medinę pakavimo medžiagą ir (arba) jai gaminti skirtą medieną, sąrašą.

4.2. Mediena – produkcijos klasė – apvalioji mediena, pjautinė mediena, smulkinta mediena arba medienos atliekos, su žieve arba be jos, išskyrus medinę pakavimo medžiagą, perdirbtus medienos gaminius ir produktus iš bambuko.

4.3. Medinė pakavimo medžiaga (toliau – MPM) – mediena (taip pat ir pagalbinė) arba jos gaminiai, išskyrus popierinius, naudojami prekėms saugoti, remti ar gabenti.

4.4. Medinės pakavimo medžiagos atnaujinimas (toliau – MPM atnaujinimas) – darbai, kuriais naujais elementais pakeičiama daugiau kaip trečdalis visų medinės pakavimo medžiagos elementų.

4.5. Medinės pakavimo medžiagos taisymas (toliau – MPM taisymas) – darbai, kuriais naujais elementais pakeičiama ne daugiau kaip trečdalis visų medinės pakavimo medžiagos elementų.

4.6. Medinės pakavimo medžiagos tiekimas rinkai – medinės pakavimo medžiagos pardavimas, laikymas turint tikslą parduoti, siūlymas parduoti ar kitaip perduoti tretiesiems asmenims atlygintinai ar neatlygintinai, paskirstymas, transportavimas ir (arba) kitos perdavimo formos.

4.7. Pagalbinė mediena – medinė pakavimo medžiaga, sudaryta iš tarpusavyje nesutvirtintų medienos dalių, naudojama prekėms arba atskiroms siuntos dalims apsaugoti, sutvirtinti arba kaip atrama gabenant siuntą.

4.8. Pareiškėjas – fizinis arba juridinis asmuo, planuojantis užsiimti viena arba keletu tvarkos aprašo 7 punkte nurodytų veiklų ir teikiantis prašymą Valstybinei augalininkystės tarnybai prie Žemės ūkio ministerijos išduoti leidimą ženklinti medinę pakavimo medžiagą ir (arba) jai gaminti skirtą medieną ir jį įrašyti į Fizinių ir juridinių asmenų, turinčių leidimą ženklinti medinę pakavimo medžiagą ir (arba) medieną, skirtą jai gaminti, sąrašą.

4.9. Terminis medienos apdorojimas (HT) – medinės pakavimo medžiagos ir medienos apdorojimas kaitinant pagal tam tikrą laiko ir temperatūros grafiką, kol visame sortimento skerspjūvyje, įskaitant ir jo ašį, pasiekiama ne mažesnė kaip 56 °C temperatūra ir ji išlaikoma bent 30 minučių.

4.10. Kitos tvarkos apraše vartojamos sąvokos apibrėžtos reglamente 2016/2031/ES ir kituose teisės aktuose.

5. Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Tarnyba) išduoda leidimus, atsisako juos išduoti, įspėja leidimų turėtojus apie jų galiojimo sustabdymą, sustabdo jų galiojimą, panaikina jų galiojimo sustabdymą, panaikina jų galiojimą, juos patikslina, vykdo leidimų turėtojų veiklos priežiūrą, siekdama užtikrinti, kad leidimo turėtojai laikytųsi tvarkos aprašo reikalavimų ir kituose teisės aktuose nustatytų su leidimais susijusių funkcijų.

6. Leidimas išduodamas neterminuotam laikui.

7. Pareiškėjui išduodamas leidimas, jei jis atitinka tvarkos aprašo reikalavimus ir planuoja atlikti vieną arba keletą veiklų:

7.1. termiškai apdoroti MPM ir (arba) jai gaminti skirtą medieną;

7.2. gaminti MPM iš medienos apdorotos vienu ar keliais patvirtintais būdais, nurodytais ISPM 15 1 priede;

7.3. taisyti ir (arba) atnaujinti ženklintą MPM.

8. Tvarkos aprašo reikalavimai nėra taikomi:

8.1. MPM, pagamintai iš plonos (6 mm ir mažiau) medienos;

8.2. MPM, pagamintai iš perdirbtų medienos gaminių: klijuotos medienos, medžio pjuvenų plokštės, skiedrų plokštės arba faneros, pagamintos naudojant klijus, karštį ir slėgį arba jų kombinaciją;

8.3. vyno ir spirito statinėms, kurias gaminant mediena buvo kaitinama;

8.4. vyno, cigarų ir kitų prekių dovanų dėžutėms, kurios apdorotos arba pagamintos tokiu būdu, kuris užtikrina kenkėjų žūtį;

8.5. pjuvenoms, medienos plaušams, drožlėms, skiedroms, medienos vilnai;

8.6. pagalbinei medienai, vežamai medienos siuntoje. Pagalbinė mediena turi būti pagaminta iš tos pačios rūšies ir kokybės medienos, kaip ir pati medienos siunta. Pagalbinė mediena laikoma vežamos medienos dalimi ir jai taikomi tokie pat Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos fitosanitariniai reikalavimai, kaip ir siuntoje esančiai medienai.

 

II SKYRIUS

LEIDIMO FORMA IR DUOMENYS

 

9. Leidimo formą tvirtina Tarnyba.

10. Automatiniu būdu informacinėje sistemoje formuojamos leidimo formos ir Tarnybos patvirtintos formos vaizdinė išraiška gali skirtis.

11. Leidime turi būti nurodyta:

11.1. leidimą išdavusi institucija;

11.2. leidimo pavadinimas, išdavimo data ir numeris;

11.3. leidimo patikslinimo data (jei tikslinama);

11.4. leidimo turėtojo duomenys:

11.4.1. jei leidimo turėtojas yra juridinis asmuo – juridinio asmens pavadinimas, juridinio asmens teisinė forma, juridinio asmens kodas, buveinės adresas;

11.4.2. jei leidimo turėtojas yra fizinis asmuo – fizinio asmens vardas, pavardė;

11.5. ženklintos MPM ir (arba) jai gaminti skirtos medienos gamybos vietos (-ų) adresas
(-ai);

11.6. leidimo turėtojo veikla (-os), nurodyta (-os) tvarkos aprašo 7 punkte;

11.7. džiovinimo kamerų, kuriose bus termiškai apdorojama MPM ir (arba) jai gaminti skirta mediena ir kurios atitinka džiovinimo kameroms keliamus techninius reikalavimus, numeriai, jei leidimo turėtojas turi džiovinimo kameras ir atlieka terminį medienos apdorojimą;

11.8. suteikiamas MPM ženklas;

11.9. leidimą išdavusios institucijos vadovo arba jo įgalioto asmens pareigų pavadinimas, vardas, pavardė.

 

III skyrius

INFORMACIJOS IR DOKUMENTŲ TEIKIMAS LEIDIMUI GAUTI

 

12. Pareiškėjas, norintis gauti leidimą, Tarnybai turi pateikti jos patvirtintos formos prašymą, kuriame nurodoma ši informacija:

12.1. fizinio asmens vardas, pavardė, asmens kodas arba juridinio asmens pavadinimas, juridinio asmens teisinė forma, juridinio asmens kodas;

12.2. fizinio asmens gyvenamosios vietos arba juridinio asmens buveinės adresas;

12.3. fizinio arba juridinio asmens telefono numeris, elektroninio pašto adresas;

12.4. už MPM ir (arba) jai gaminti skirtos medienos terminį apdorojimą ir (arba) gamybą, ir (arba) taisymą, ir (arba) atnaujinimą ir ženklinimą atsakingas asmuo, turintis reikiamų žinių, susijusių su medienos apdorojimu ir ISPM 15 standarto reikalavimais, jo telefono numeris, elektroninio pašto adresas;

12.5. veiklos vietos adresas;

12.6. veiklos pobūdis;

12.7. termiškai apdorojama produkcija;

12.8. MPM gamybai naudojama mediena, kuri yra apdorota vienu ar keliais patvirtintais būdais, nurodytais ISPM 15 1 priede;

12.9. ženklinama produkcija;

12.10. ženklinimo būdas;

12.11. pageidaujamas informacijos, susijusios su leidimo išdavimu, gavimo būdas, jei pareiškėjas nepageidauja gauti informacijos elektroniniu būdu per Valstybinės augalininkystės tarnybos informacinę sistemą (toliau – informacinė sistema).

13. Kartu su prašymu pareiškėjas turi pateikti tvarkos aprašo 13.2, 13.3 ir 13.5 papunkčiuose nurodytus dokumentus ir atitikti šiuos reikalavimus:

13.1. turi būti įregistruotas Lietuvos Respublikos fitosanitariniame registre;

13.2. turi pateikti valstybės rinkliavos už fitosanitarinį tikrinimą ir leidimo išdavimą, kurios dydis patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2000 m. gruodžio 15 d. nutarimu Nr. 1458 „Dėl Konkrečių valstybės rinkliavos dydžių ir šios rinkliavos mokėjimo ir grąžinimo taisyklių patvirtinimo“, sumokėjimo patvirtinimą (jei valstybės rinkliavos sumokėjimo nėra galimybės patikrinti elektroninėmis priemonėmis);

13.3. turi pateikti apdorotos ir neapdorotos medienos sandėliavimo vietų schemas. Apdorota MPM ir (arba) jai gaminti skirta mediena, neapdorota MPM ir (arba) jai gaminti skirta mediena turi būti sandėliuojama atskirai;

13.4. ketinantis atlikti terminį medienos apdorojimą, turi turėti džiovinimo kameras, kurios atitiktų tvarkos aprašo 1 priede džiovinimo kameroms keliamus techninius reikalavimus, bei turi:

13.4.1. sunumeruoti džiovinimo kameras, jei jų daugiau nei viena;

13.4.2. įrengti terminio medienos apdorojimo duomenų fiksavimo sistemą, kurioje privaloma duomenis kaupti ir saugoti ne trumpiau kaip 3 metus, atliekant terminį medienos apdorojimą. Duomenys terminio medienos apdorojimo metu turi būti fiksuojami ne rečiau kaip kas 30 minučių;

13.4.3. sumokėti už džiovinimo kamerų techninio vertinimo paslaugą Tarnybai iki paskirtos džiovinimo kamerų techninio vertinimo dienos;

13.5. taisantis ir (arba) atnaujinantis ženklintą MPM, gaminantis MPM iš apdorotos medienos, tačiau neatliekantis MPM ir (arba) medienos terminio apdorojimo, turi pateikti sutarties su leidimo (-ų) turėtoju (-ais), atliekančiu (-iais) terminį medienos apdorojimą, kopiją arba medienos apdorojimą patvirtinančius dokumentus, vadovaudamasis reglamento 2016/2031/ES 98 straipsnio
2 dalimi.

14. Prašymą ir tvarkos aprašo 13.2, 13.3 ir 13.5 papunkčiuose nurodytus dokumentus, taip pat informaciją, susijusią su leidimo išdavimu ir veiklos vykdymu, pareiškėjai gali pateikti elektroniniu būdu per informacinę sistemą, paštu arba tiesiogiai Tarnybai atvykus į Tarnybos regioninį skyrių. Tarnyba pareiškėjui teikia informaciją, susijusią su leidimo išdavimu, praneša apie priimtus sprendimus elektroniniu būdu per informacinę sistemą, išskyrus atvejus, kai pareiškėjas prašyme nurodė, kad pageidauja gauti informaciją kitu būdu. Tarnyba neturi teisės reikalauti iš pareiškėjo dokumentų ir (ar) informacijos, kuriuos jis jau yra pateikęs Tarnybai, išskyrus tuos atvejus, kai pateikti duomenys ir (ar) informacija pasikeičia, taip pat kuriuos Tarnyba, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymo 3 straipsnio 8 punktu, gali gauti pati.

 

IV SKYRIUS

LEIDIMO IŠDAVIMAS

 

15. Tarnyba per 1 darbo dieną nuo prašymo ir (arba) dokumentų, kurių reikia leidimui išduoti, pateikimo Tarnybai dienos turi vienu iš tvarkos aprašo 14 punkte nurodytų būdų patvirtinti pareiškėjui, kad prašymas ir dokumentai, kurių reikia leidimui išduoti, yra gauti.

16. Prašymo ir (arba) dokumentų, kurių reikia leidimui išduoti, pateikimo Tarnybai data laikoma:

16.1. gavimo data, kuri nustatoma pagal Tarnybos dokumento gavimo registracijos žymą, kai prašymas ir (arba) dokumentai, kurių reikia leidimui išduoti, atsiųsti paštu arba pateikti tiesiogiai Tarnybos regioniniam skyriui;

16.2. data, nustatyta automatiniu būdu, kai prašymas ir (arba) dokumentai, kurių reikia leidimui išduoti, pateikti elektroniniu būdu per informacinę sistemą. Jei prašymas ir (arba) dokumentai, kurių reikia leidimui išduoti, elektroniniu būdu per informacinę sistemą buvo pateikti ne Tarnybos darbo valandomis, pateikimo data laikoma pirmoji darbo diena nuo prašymo ir (arba) dokumentų, kurių reikia leidimui išduoti, pateikimo dienos.

17. Tarnyba per 5 darbo dienas nuo prašymo ir (arba) dokumentų, kurių reikia leidimui išduoti, gavimo dienos patikrina pareiškėjo pateiktus dokumentus ir, jei:

17.1. prašymas atitinka tvarkos aprašo 12 punkto reikalavimus ir pateikti tvarkos aprašo 13.2, 13.3 ir 13.5 papunkčiuose nurodyti dokumentai, skiria fitosanitarinio patikrinimo ir džiovinimo kameros (-ų) techninio vertinimo datą, kuri turi būti ne vėlesnė nei 10 darbo dienų nuo prašymo ir dokumentų, kurių reikia leidimui išduoti, pateikimo. Jei pareiškėjas nevykdo MPM ir (arba) jai gaminti skirtos medienos terminio apdorojimo, džiovinimo kamerų techninis vertinimas neatliekamas;

17.2. prašymas neatitinka tvarkos aprašo 12 punkto reikalavimų ir (arba) pateikti ne visi tvarkos aprašo 13.2, 13.3 ir 13.5 papunkčiuose nurodyti dokumentai, taip pat klaidinga, netiksli informacija ir (arba) dokumentai neatitinka jiems keliamų reikalavimų, Tarnyba pareiškėjui skiria 10 darbo dienų terminą trūkumams pašalinti, kuris pradedamas skaičiuoti nuo pranešimo apie nustatytus trūkumus išsiuntimo dienos vienu iš tvarkos aprašo 14 punkte nurodytų būdų. Tokiu atveju tvarkos aprašo 24 punkte nurodyto sprendimo priėmimo terminas skaičiuojamas nuo patikslintų dokumentų pateikimo dienos. Jei pareiškėjas per nustatytą terminą nepašalina nustatytų trūkumų, prašymas netenkinamas ir pareiškėjas per 3 darbo dienas informuojamas apie priimtą sprendimą vienu iš tvarkos aprašo 14 punkte nurodytų būdų.

18. Tarnybos specialistai pareiškėjo gamybos vietoje:

18.1. atlieka fitosanitarinį patikrinimą Tarnybos direktoriaus nustatyta tvarka;

18.2. surašo patikrinimo aktą, kurio formą tvirtina Tarnybos direktorius. Su patikrinimo aktu pasirašytinai supažindina pareiškėją.

19. Ekspertas pareiškėjo gamybos vietoje, dalyvaujant Tarnybos specialistui, įvertina džiovinimo kamerų atitiktį techniniams reikalavimams, nustatytiems tvarkos aprašo 1 priede.

20. Eksperto (-ų) atliekamą tvarkos aprašo 1 priede džiovinimo kameroms keliamų techninių reikalavimų vertinimo paslaugą Tarnyba Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo nustatyta tvarka perka iš tiekėjo (-ų). Ekspertas turi atitikti tvarkos aprašo 2 priede nustatytus reikalavimus.

21. Ekspertas per 5 darbo dienas nuo džiovinimo kameros techninio vertinimo atlikimo dviem egzemplioriais surašo ir pasirašytą džiovinimo kamerų techninio vertinimo ataskaitą, kurios formą tvirtina Tarnybos direktorius, išsiunčia Tarnybai ir pareiškėjui.

22. Jei pareiškėjo MPM ir (arba) jai gaminti skirtos medienos gamybos vietoje fitosanitarinio patikrinimo metu ir (arba) gautoje džiovinimo kamerų techninio vertinimo ataskaitoje nustatyta tvarkos aprašo reikalavimų neatitikimų, Tarnyba pareiškėjui skiria 20 darbo dienų terminą trūkumams pašalinti ir paskiria pakartotinio fitosanitarinio patikrinimo datą ir (arba) džiovinimo kamerų techninio vertinimo datą. Tokiu atveju tvarkos aprašo 24 punkte nurodyto sprendimo priėmimo terminas pratęsiamas iki nustatytų neatitikimų pašalinimo.

23. Jei pareiškėjo MPM ir (arba) jai gaminti skirtos medienos gamybos vieta atitinka tvarkos aprašo 13.3 ir 13.4.1–13.4.2 papunkčiuose nustatytus reikalavimus, Tarnybos direktorius arba jo įgaliotas asmuo, remdamasis fitosanitarinio patikrinimo rezultatais ir Džiovinimo kamerų techninio vertinimo ataskaita, išduoda leidimą, o Tarnybos specialistas įrašo pareiškėją į fizinių ir juridinių asmenų, turinčių leidimą ženklinti MPM ir (arba) jai gaminti skirtą medieną, sąrašą. Jei pareiškėjas nevykdo MPM ir (arba) medienos, skirtos jai gaminti, terminio medienos apdorojimo, leidimas išduodamas remiantis fitosanitarinio patikrinimo rezultatais.

24. Leidimas išduodamas per 20 darbo dienų nuo prašymo, atitinkančio tvarkos aprašo
12 punkto reikalavimus, ir visų dokumentų, nurodytų tvarkos aprašo 13.2, 13.3 ir 13.5 papunkčiuose, pateikimo dienos. Tarnyba pareiškėjui apie išduotą leidimą praneša vienu iš tvarkos aprašo
14 punkte nurodytų būdų.

25. Tarnyba informaciją apie išduotus leidimus skelbia Licencijų informacinėje sistemoje (toliau – LIS) vadovaudamasi Licencijavimo pagrindų aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2012 m. liepos 18 d. nutarimu Nr. 937 „Dėl Licencijavimo pagrindų aprašo patvirtinimo“. Asmenų, turinčių išduotus leidimus, sąrašas ir visa informacija, susijusi su leidimų išdavimu, galiojimo sustabdymu, galiojimo sustabdymo panaikinimu ir galiojimo panaikinimu, skelbiama Tarnybos interneto svetainėje (www.vatzum.lt).

26.Tarnybos direktoriaus nustatyta tvarka leidimą atsisakoma išduoti, jei:

26.1. pareiškėjas neregistruotas Lietuvos Respublikos fitosanitariniame registre;

26.2. pareiškėjo pateiktas Tarnybai prašymas neatitinka tvarkos aprašo 12 punkte nurodytų reikalavimų ir (arba) pateikti ne visi tvarkos aprašo 13.2, 13.3 ir 13.5 papunkčiuose nurodyti dokumentai ir (arba) pateikti dokumentai neatitinka jiems keliamų reikalavimų ir per tvarkos aprašo 17.2 papunktyje nustatytą terminą trūkumai nepašalinami;

26.3. atlikus fitosanitarinį patikrinimą Tarnybos direktoriaus nustatyta tvarka, nustatoma tvarkos apraše nustatytų reikalavimų neatitikimų ir per tvarkos aprašo 22 punkte nurodytą terminą trūkumai nepašalinami;

26.4. pareiškėjo džiovinimo kameros neatitinka tvarkos aprašo 1 priede džiovinimo kameroms keliamų techninių reikalavimų ir per tvarkos aprašo 22 punkte nurodytą terminą trūkumai nepašalinami;

26.5. pareiškėjas nesumokėjo už džiovinimo kamerų techninio vertinimo paslaugą.

27. Tarnyba apie atsisakymo išduoti leidimą priežastis praneša vienu iš tvarkos aprašo
14 punkte nurodytų būdų ir nurodo sprendimo apskundimo tvarką.

 

V SKYRIUS

LEIDIMO PATIKSLINIMAS

 

28. Leidimas turi būti patikslintas, kai pasikeičia informacija, nurodyta tvarkos aprašo
11.4–11.7 papunkčiuose (išskyrus atvejus, kai keičiasi juridinio asmens kodas). Tokiu atveju leidimo turėtojas per 10 darbo dienų nuo informacijos pasikeitimo Tarnybai vienu iš tvarkos aprašo 14 punkte nurodytų būdų turi pateikti prašymą patikslinti leidimą ir dokumentus, patvirtinančius informacijos pasikeitimą.

29. Tarnyba per 5 darbo dienas nuo prašymo patikslinti leidimą ir dokumentų, patvirtinančių informacijos pasikeitimą, gavimo dienos patikrina pareiškėjo pateiktus dokumentus ir, jei:

29.1. pasikeitus informacijai, nurodytai tvarkos aprašo 11.4 ir 11.7 papunkčiuose, pateikti visi dokumentai, patvirtinantys informacijos pasikeitimą, leidimas patikslinamas;

29.2. pasikeitus informacijai, nurodytai tvarkos aprašo 11.5 ir 11.6 papunkčiuose, pateikti visi dokumentai, patvirtinantys informacijos pasikeitimą, atliekami veiksmai, nurodyti tvarkos aprašo
18 punkte. Jei keičiasi gamybos vieta ar veikla, susijusi su terminiu medienos apdorojimu, atliekami veiksmai, nurodyti tvarkos aprašo 19 ir 21 punktuose;

29.3. pateikti ne visi dokumentai ir (arba) neteisingai užpildyti dokumentai, patvirtinantys informacijos pasikeitimą, ir (arba) pateikta klaidinga, netiksli informacija, Tarnyba vienu iš tvarkos aprašo 14 punkte nurodytų būdų praneša leidimo turėtojui apie nustatytus trūkumus ir skiria 10 darbo dienų terminą trūkumams pašalinti. Tokiu atveju terminas leidimui patikslinti skaičiuojamas nuo visų patikslintų dokumentų ir (arba) informacijos gavimo dienos.

30. Tarnybos direktoriaus nustatyta tvarka patikslintas leidimas išduodamas per 20 darbo dienų nuo visų dokumentų, kuriuose patvirtinamas informacijos pasikeitimas, gavimo. Leidimo turėtojui apie priimtą sprendimą pranešama vienu iš tvarkos aprašo 14 punkte nurodytų būdų.

31. Informacija apie išduotus patikslintus leidimus skelbiama LIS.

32. Tarnybos direktoriaus nustatyta tvarka atsisakoma išduoti patikslintą leidimą, jei:

32.1. leidimo turėtojas per tvarkos aprašo 29.3 papunktyje nustatytą terminą trūkumams pašalinti pateikė ne visus dokumentus, patvirtinančius informacijos pasikeitimą, ir (arba) neteisingai užpildė dokumentus, taip pat pateikė klaidingą, netikslią informaciją;

32.2. nustatyti tvarkos aprašo reikalavimų neatitikimai fitosanitarinio patikrinimo metu ir (arba) džiovinimo kamerų techninio vertinimo metu, pasikeitus gamybos vietai ir (arba) vienai iš veiklų, nurodytų tvarkos aprašo 7 punkte;

32.3. pareiškėjas nesumokėjo už džiovinimo kamerų techninio vertinimo paslaugą.

33. Tarnyba apie atsisakymo išduoti patikslintą leidimą priežastis praneša vienu iš tvarkos aprašo 14 punkte nurodytų būdų ir nurodo sprendimo apskundimo tvarką.

 

VI SKYRIUS

ĮSPĖJIMAS DĖL LEIDIMO GALIOJIMO SUSTABDYMO, LEIDIMO GALIOJIMO SUSTABDYMAS, GALIOJIMO SUSTABDYMO PANAIKINIMAS IR GALIOJIMO PANAIKINIMAS

 

34. Tarnyba, nustačiusi, kad leidimo turėtojas nesilaiko tvarkos aprašo reikalavimų ir (arba) džiovinimo kameros neatitinka tvarkos aprašo 1 priede džiovinimo kameroms keliamų techninių reikalavimų, Tarnybos direktoriaus nustatyta tvarka nedelsiant įspėja leidimo turėtoją apie leidimo galiojimo sustabdymą, nurodo nustatytus pažeidimus ir skiria terminą nustatytiems pažeidimams pašalinti, kuris yra ne trumpesnis kaip 5 darbo dienos ir ne ilgesnis kaip 3 mėnesiai.

35. Leidimo turėtojas, per Tarnybos nustatytą terminą pašalinęs nustatytus pažeidimus, dėl kurių buvo įspėtas apie leidimo galiojimo sustabdymą, vienu iš tvarkos aprašo 14 punkte nurodytų būdų per 3 darbo dienas pateikia Tarnybai dokumentus, įrodančius trūkumų pašalinimą ir (arba) prašymą jo gamybos vietoje atlikti fitosanitarinį patikrinimą ir (arba) džiovinimo kamerų techninį vertinimą. Jei informacija per nustatytą terminą nepateikiama, laikoma, kad leidimo turėtojas pažeidimų nepašalino.

36. Tarnybos direktoriaus nustatyta tvarka leidimo galiojimas sustabdomas, jei leidimo turėtojas per tvarkos aprašo 34 punkte nustatytą terminą pažeidimų nepašalino ir (arba) fitosanitarinio patikrinimo metu nustatyta, kad leidimo turėtojas nepašalino nustatytų pažeidimų, dėl kurių buvo įspėtas, arba džiovinimo kameros neatitinka techninių reikalavimų, nurodytų tvarkos aprašo 1 priede. Tarnyba apie sprendimo priėmimo priežastis ir priimto sprendimo apskundimo tvarką leidimo turėtojui praneša vienu iš tvarkos aprašo 14 punkte nurodytų būdų.

37. Tarnybos direktoriaus nustatyta tvarka leidimo galiojimo sustabdymas panaikinamas, leidimo turėtojui pašalinus pažeidimus, dėl kurių leidimo galiojimas buvo sustabdytas. Sprendimas dėl leidimo galiojimo sustabdymo panaikinimo priimamas per 20 darbo dienų leidimo turėtojui pateikus dokumentus, kuriais įrodoma, kad pažeidimai, dėl kurių leidimo galiojimas buvo sustabdytas, pašalinti. Nepašalinus pažeidimų, dėl kurių leidimo galiojimas buvo sustabdytas, atliekami veiksmai, nurodyti tvarkos aprašo 39.2 papunktyje.

38. Leidimo turėtojui, kuriam leidimo galiojimas sustabdytas, draudžiama termiškai apdoroti, gaminti, taisyti, atnaujinti ir ženklinti MPM ir (arba) jai gaminti skirtą medieną.

39. Tarnybos direktoriaus nustatyta tvarka leidimo galiojimas panaikinamas, jei:

39.1. nustatoma, kad po leidimo galiojimo sustabdymo, leidimo turėtojas tęsia veiklą;

39.2. leidimo turėtojas po leidimo galiojimo sustabdymo per Tarnybos nustatytą terminą nepašalino nustatytų pažeidimų, dėl kurių leidimo galiojimas buvo sustabdytas;

39.3. leidimo ženklinti MPM ir (arba) jai gaminti skirtą medieną turėtojas daugiau nei
2 metus nevykdo leidime ženklinti MPM ir (arba) jai gaminti skirtą medieną nurodytos veiklos;

39.4. leidimo turėtojas leidimui gauti pateikė žinomai klaidingą informaciją ir (arba) suklastotus dokumentus;

39.5. leidimo turėtojo prašymu;

39.6. leidimo turėtojas fizinis asmuo mirė;

39.7. leidimo turėtojas juridinis asmuo likviduotas;

39.8. leidimo turėtojas išregistruojamas iš Lietuvos Respublikos fitosanitarinio registro.

40. Tarnyba apie leidimo galiojimo panaikinimą praneša vienu iš tvarkos aprašo 14 punkte nurodytų būdų ir nurodo sprendimo apskundimo tvarką.

41. Informacija apie leidimų galiojimo sustabdymą, leidimų galiojimo panaikinimą skelbiama LIS.

 

VII SKYRIUS

MPM GAMYBOS IR JAI GAMINTI SKIRTOS MEDIENOS ŽENKLINIMO, TIEKIMO RINKAI REIKALAVIMAI

 

42. Leidimų turėtojų tiekiama rinkai MPM turi būti pagaminta iš medienos, atitinkančios tvarkos aprašo 43 punkto reikalavimus, ir paženklinta ženklu pagal tvarkos aprašo 44–47 punktų ir
3 priedo reikalavimus.

43. MPM turi būti pagaminta iš medienos:

43.1. kuri yra apdorota vienu ar keliais patvirtintais būdais, nurodytais ISPM 15 1 priede;

43.2. nuo kurios nulupta žievė, išskyrus bet kokį atskirų žievės gabalėlių skaičių, jei jie yra mažesni nei 3 cm pločio (neatsižvelgiant į jų ilgį) arba yra didesni nei 3 cm pločio, o atskiro žievės gabalėlio plotas yra ne didesnis kaip 50 cm2.

44. MPM turi būti ženklinta pagal tvarkos aprašo 3 priede pateiktą ženklo pavyzdį.

45. MPM ženklą turi sudaryti:

45.1. Tarptautinės augalų apsaugos konvencijos simbolis – IPPC (angl. International Plant Protection Convention) (toliau – IPPC simbolis);

45.2. Lietuvos dviejų raidžių kodas (pavyzdyje – LT) pagal LST EN ISO 3166-1 standartą „Šalių ir jų regionų pavadinimų kodai“ ir profesionalaus veiklos vykdytojo skaitmeninis šešiaženklis identifikavimo kodas, kaupiamas Lietuvos Respublikos fitosanitarinio registro duomenų bazėje. Lietuvos dviejų raidžių kodas nuo kodo, pagal kurį galima identifikuoti MPM gamintoją, atskiriamas brūkšneliu;

45.3. MPM apdorojimą patvirtinantis sutartinis dviejų raidžių kodas (pateiktame 3 priedo ženklo pavyzdyje YY):

45.3.1. DH – dielektrinis medienos apdorojimas;

45.3.2. HT – terminis medienos apdorojimas;

45.3.3. MB – apdorojimas metilo bromidu;

45.3.4. SF – apdorojimas sulfurilfluoridu.

46. MPM ženklas turi būti:

46.1. stačiakampio arba kvadrato formos su rėmeliu ir vertikalia linija, atskiriančia IPPC simbolį, kuris yra ženklo kairėje nuo informacijos nurodytos tvarkos aprašo 45.2 ir
45.3 papunkčiuose. Papildoma informacija gali būti tik už ženklo ribų;

46.2. lengvai įskaitomas;

46.3. neperkeliamas, nenutrinamas arba kitaip lengvai nepašalinamas;

46.4. matomoje vietoje, ne mažiau kaip dvejose priešingose MPM pusėse, ant kiekvieno MPM vieneto;

46.5. bet kurios spalvos, išskyrus raudoną ir oranžinę;

46.6. įspaustas, naudojant dažus ir trafaretą arba spaudą, arba išdegintas, naudojant tam pritaikytą įrangą.

47. MPM pagaminimo metai ir mėnuo, arba kitas žymėjimas, leidžiantis identifikuoti MPM pagaminimo datą, turi būti nurodyti už ženklo rėmo ribų.

48. Taisant arba atnaujinant ženklintą MPM:

48.1. MPM taisymui naudojama mediena, kuri apdorota vienu ar keliais patvirtintais būdais, nurodytais ISPM 15 1 priede, arba sutaisyta MPM termiškai apdorojama;

48.2. taisomos MPM kiekvienas pakeistas elementas turi būti paženklintas leidimo turėtojui, kuris taiso ženklintą MPM, suteiktu ženklu;

48.3. atnaujinant MPM visi prieš tai buvę ženklai nuo MPM turi būti pašalinti (jei ženklas dažytas – turi būti uždažytas; jei ženklas buvo išdegintas – nušlifuotas). Atnaujinta MPM turi būti iš naujo termiškai apdorota ir naujai paženklinta pagal tvarkos aprašo 44–47 punktų reikalavimus.

49. MPM gaminti arba taisyti skirta termiškai apdorota mediena turi būti paženklinta suteiktu ženklu, vadovaujantis tvarkos aprašo 44–47 punktais arba etikete, kurioje nurodoma:

49.1. MPM gaminti skirtos medienos terminio apdorojimo būdas (HT);

49.2. MPM gaminti skirtos medienos terminio apdorojimo data;

49.3. džiovinimo kameros, kurioje buvo atliktas terminis apdorojimas, numeris;

49.4. medienos paketo numeris;

49.5. medienos sortimento matmenys;

49.6. medienos paketo tūris (m3);

49.7. medienos sortimentų skaičius pakete.

 

VIII SKYRIUS

LEIDIMO TURĖTOJŲ VEIKLOS PRIEŽIŪRA

 

50. Leidimo turėtojų veiklos priežiūra atliekama Tarnybos direktoriaus nustatyta tvarka. Leidimo turėtojų veiklos priežiūrą atlieka Tarnybos darbuotojai, nesusiję su leidimų išdavimu.

51. Leidimo turėtojas turi:

51.1. sudaryti sąlygas Tarnybos specialistams atlikti fitosanitarinį patikrinimą ir paimti mėginius laboratoriniams tyrimams;

51.2. nedelsdamas informuoti Tarnybą dėl veiklos pakeitimo arba pasikeitusių duomenų (fizinio asmens vardas, pavardė arba juridinio asmens pavadinimas, teritorija arba gamybos vieta, papildomos džiovinimo kameros, džiovinimo kamerų arba jose esančios įrangos remontas arba įsigyta nauja įranga, susijusi su medienos terminiu apdorojimu);

51.3. ženklinti MPM ir (arba) jai gaminti skirtą medieną leidime nurodytu ženklu ir laikydamasis tvarkos aprašo reikalavimų;

51.4. kaupti vykdomos veiklos laisvos formos dokumentaciją, Tarnybos direktoriaus nustatyta tvarka, ne mažiau kaip 3 metus;

51.5. MPM ir (arba) jai gaminti skirtos medienos gamybos vietoje aiškiai (matomoje vietoje, įskaitomai) pažymėti apdorotos MPM ir (arba) jai gaminti skirtos medienos bei neapdorotos MPM ir (arba) jai gaminti skirtos medienos vietas Tarnybos direktoriaus nustatyta tvarka.

52. Leidimo turėtojas, termiškai apdorojantis MPM ir (arba) jai gaminti skirtą medieną, turi:

52.1. termiškai apdoroti MPM ir (arba) jai gaminti skirtą medieną laikydamasis tvarkos aprašo ir eksperto Džiovinimo kamerų techninio vertinimo ataskaitoje nurodytų reikalavimų;

52.2. atliekant terminį medienos apdorojimą, medienos temperatūrą matuoti Tarnybos direktoriaus nustatyta tvarka;

52.3. sunumeruoti džiovinimo kameras, jei jų daugiau nei viena;

52.4. įrengti terminio medienos apdorojimo duomenų fiksavimo sistemą, kaip nurodyta tvarkos aprašo 13.4.2 papunktyje;

52.5. informuoti Tarnybą apie džiovinimo kamerų arba jose esančios įrangos remontą, įsigytą naują įrangą, susijusią su medienos terminiu apdorojimu, džiovinimo kamerų techninio vertinimo ataskaitos galiojimo pasibaigimą Tarnybos direktoriaus nustatyta tvarka.

53. Džiovinimo kamerų techninis vertinimas atliekamas ne rečiau kaip kartą per
3 metus, išskyrus atvejus, kai nuo leidimo išdavimo buvo atliktas džiovinimo kamerų arba jose esančios įrangos remontas, įsigyta nauja įranga, susijusi su terminiu medienos apdorojimu.

 

IX SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

54. Fiziniai arba juridiniai asmenys, pažeidę tvarkos aprašo reikalavimus, atsako teisės aktų nustatyta tvarka.

55. Sprendimai priimti pagal šį įsakymą, gali būti skundžiami Lietuvos Respublikos ikiteisminio administracinių ginčų nagrinėjimo tvarkos įstatymo arba Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka. Skundo pateikimas nesustabdo sprendimo vykdymo.

________________

 

 

 

Leidimų ženklinti medinę pakavimo medžiagą ir

(arba) jai gaminti skirtą medieną išdavimo bei

medinės pakavimo medžiagos ir (arba) jai gaminti

skirtos medienos terminio apdorojimo, ženklinimo ir

tiekimo rinkai tvarkos aprašo

1 priedas

 

 

DŽIOVINIMO KAMEROMS KELIAMI TECHNINIAI REIKALAVIMAI

 

1. Džiovinimo kameros turi būti sandarios šilumos ir drėgmės laidumo požiūriu, kad visus metus būtų galima palaikyti reikalingą terminio medienos apdorojimo režimą (ne žemesnę kaip 62 °C oro temperatūrą ir ne žemesnę kaip 56 °C temperatūrą medienos sortimento šerdyje, nepertraukiamai išlaikomą ne mažiau kaip 30 minučių). Reikalavimams įgyvendinti:

1.1. sienas ir lubas apšiltinti termoizoliacinėmis medžiagomis, kurių šiluminė varža ;

1.2. gerai užsandarinti džiovinimo kameros duris, įrengti durų varčios prispaudimo prie staktos užraktus, visą su varčia besiliečiantį staktos perimetrą padengti karščiui ir drėgmei atsparia medžiaga (karščiui atsparia guma, veltiniu ir pan.);

1.3. ant ventiliacinių kamerų šviežio oro įleidimo ir panaudoto oro išleidimo kanalų įrengti sandariai užsidarančias ir gerai atsidarančias sklendes;

1.4. stacionarių plytinių kamerų sienas iš vidaus ištinkuoti cementiniu tinku, o visų kamerų – padengti hidroizoliacine danga.

2. Turi būti išlaikoma džiovinimo kamerų šiluminė galia. Džiovinant vidutinio (40 mm) storio pjautinę medieną ventiliacinėse džiovinimo kamerose spygliuočių – nuo 8 kW iki 10 kW vienam m3 džiovinamos medienos; lapuočių – nuo 3 kW iki 8 kW vienam m3 džiovinamos medienos. Kai džiovinama plonesnė mediena, ši galia turi būti didesnė, o kai storesnė – šiluminė galia turi būti mažesnė. Kondensacinėse džiovinimo kamerose šiluminė galia gali būti apie 2 kartus mažesnė, bet turi būti išlaikoma šaldymo įrenginio galia, kad būtų galima kondensuoti išgaravusią drėgmę.

3. Džiovinimo kamerose oro cirkuliacija turi būti tolygi per visą kameros ilgį ir aukštį, oro judėjimo greitis per medienos rietuves – ne mažesnis kaip 1 m/s. Mažesnis greitis gali būti, jei oro judėjimo kelias per rietuves trumpas, o didesnis – kai ilgas, t. y. juda skersai per kelias rietuves arba paketus. Reikalavimams įgyvendinti turi būti tolygiai sumontuoti ventiliatoriai, pučiantys orą į rietuves (atstumas tarp ventiliatorių ašių turi būti nuo 1 iki 2 m), ar kiti džiovinimo kameros įrangos elementai, užtikrinantys oro cirkuliaciją.

4. Džiovinimo kamerose turi būti nuolatinė džiovinimo agento (oro) temperatūros ir santykinio drėgnio bei medienos drėgnio kontrolė. Kontrolė gali būti atliekama stebint prietaisų rodmenis ir juos užrašant žurnale arba nuotoliniu būdu kompiuterio duomenų kaupiklyje.

5. Džiovinimo kameroje turi būti sumontuoti ir veikti ne mažiau kaip
2 temperatūros zondai, kuriais nustatytuose kameros šalčiausiuose taškuose bus matuojama oro ir medienos sortimento ašies temperatūra.

6. Oro parametrų jutikliai turi būti įrengti ne mažiau kaip dviejose kameros vietose (pavyzdžiui, prieš orui įtekant į rietuves ir jam ištekant iš rietuvių arba rietuvių viduryje). Oro temperatūrai ir santykinei drėgmei matuoti gali būti naudojami psichrometrai, sudaryti iš sausojo ir šlapiojo (sudrėkintojo) termometrų, arba termometras ir medienos pusiausvirinio drėgnio matuoklis.

7. Džiovinimo kamerose, kuriose bus atliekamas terminis medienos apdorojimas, džiovinimo kamerų techninio vertinimo metu turi būti atliekami matavimai ne mažiau kaip 9 taškuose, siekiant nustatyti ne mažiau kaip 2 terminio medienos apdorojimo šalčiausius taškus, kuriuose pagal šio priedo 5 punktą bus privaloma matuoti temperatūrą sortimentų ašyje kiekvieno medienos arba MPM terminio medienos apdorojimo metu.

_______________________

 

 

 

Leidimų ženklinti medinę pakavimo medžiagą ir

(arba) jai gaminti skirtą medieną išdavimo bei

medinės pakavimo medžiagos ir (arba) jai gaminti

skirtos medienos terminio apdorojimo, ženklinimo ir

tiekimo rinkai tvarkos aprašo

2 priedas

 

 

REIKALAVIMAI EKSPERTUI, ATLIKSIANČIAM DŽIOVINIMO KAMERŲ TECHNINĮ VERTINIMĄ

 

1. Ekspertas turi atitikti šiuos reikalavimus:

1.1. eksperto turi nesieti darbo santykiai su Tarnyba;

1.2. ekspertas turi būti nešališkas. Ekspertas negali atlikti džiovinimo kamerų techninio vertinimo, paaiškėjus bent vienai iš šių aplinkybių:

1.2.1. pareiškėjas arba leidimo turėtojas yra fizinis asmuo, susijęs su ekspertu šeimos arba giminystės ryšiais (tokiais laikomi tėvai (įtėviai), vaikai (įvaikiai), seneliai, broliai, seserys, vaikaičiai, proseneliai ir prosenelės, brolio ir sesers vaikai (sūnėnai ir dukterėčios), tėvo arba motinos broliai ir seserys (dėdės ir tetos), tėvo arba motinos brolių ir seserų vaikai (pusbroliai ir pusseserės) arba juridinis asmuo, kuriam vadovauja toks asmuo;

1.2.2. džiovinimo kamerų techninis vertinimas atliekamas pareiškėjui arba leidimo turėtojui, konkuruojančiam su eksperto arba jo vadovo įsteigtu juridiniu asmeniu arba patronuojamąja arba patronuojančiąja įmone;

1.2.3. džiovinimo kamerų techninis vertinimas atliekamas eksperto arba jo vadovo įsteigtam juridiniam asmeniui arba patronuojamajai arba patronuojančiajai įmonei;

1.3. ekspertas džiovinimo kamerų techniniam vertinimui ir terminio medienos apdorojimo vertinimui turi naudoti įrangą, kuri atitinka reikalavimus, nustatytus Tarnybos direktoriaus įsakymu;

1.4. ekspertas turi atitikti kvalifikacinius reikalavimus, nustatytus Tarnybos direktoriaus įsakymu.

_______________________

 

 

 

Leidimų ženklinti medinę pakavimo medžiagą ir

(arba) jai gaminti skirtą medieną išdavimo bei

medinės pakavimo medžiagos ir (arba) jai gaminti

skirtos medienos terminio apdorojimo, ženklinimo ir

tiekimo rinkai tvarkos aprašo

3 priedas

 

ŽENKLO PAVYZDŽIAI

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*Pastaba. Šioje vietoje nurodomi medinės pakavimo medžiagos pagaminimo metai ir mėnuo, arba kitas žymėjimas, leidžiantis nustatyti medinės pakavimo medžiagos pagaminimo datą.

 

_______________________