herbas_jb_sm.jpg

 

Joniškio rajono savivaldybės
Administracijos direktorius

 

Įsakymas

 

DĖL JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIAUS

2005 M. rugsėjo 21 D. ĮSAKYMO nR. a-613 „dėl JONIŠKIO RAJONO sAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS darbo tvarkos taisyklių patvirtinimo“ PaKEITIMO

 

2015 m. rugpjūčio 25 d. Nr. A-810

Joniškis

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi, atsižvelgdamas į daugumos Joniškio rajono savivaldybės administracijos valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, pritarimą:

1. Keičiu Joniškio rajono savivaldybės administracijos darbo tvarkos taisykles, patvirtintas Joniškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2005 m. rugsėjo 21 d. įsakymu Nr. A-613 (2012 m. liepos 18 d. įsakymo Nr. A-650 redakcija) ir išdėstau jas nauja redakcija (pridedama).

2. N u s t a t a u, kad šis įsakymas įsigalioja 2015 m. rugsėjo 1 d.

Šis įsakymas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo ar Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso tvarka ir sąlygomis.

 

 

 

Administracijos direktorius                                                                               Aivaras Rudnickas


 

PATVIRTINTA

Joniškio rajono savivaldybės

administracijos direktoriaus

2005 m. rugsėjo 21 d. įsakymu Nr. A-613

(2015 m. rugpjūčio 25 d. įsakymo Nr. A-810

redakcija)

 

JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS

DARBO TVARKOS TAISYKLĖS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Joniškio rajono savivaldybės administracijos darbo tvarkos taisyklės (toliau – taisyklės) – tai norminis teisės aktas, nustatantis Joniškio rajono savivaldybės (toliau – savivaldybė) administracijos darbo tvarką bei reglamentuojantis valstybės tarnautojų (toliau – tarnautojas) ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis ir gaunančių darbo užmokestį iš savivaldybės biudžeto (toliau – darbuotojas), santykius darbe.

2. Taisyklių tikslas – užtikrinti geresnį savivaldybės administracijos darbo organizavimą, racionalų darbo laiko, žmogiškųjų išteklių naudojimą ir darbo drausmę.

3. Šios taisyklės yra privalomos visiems savivaldybės administracijoje dirbantiems tarnautojams ir darbuotojams, neatsižvelgiant į darbo santykių terminus.

4. Taisykles tvirtina savivaldybės administracijos direktorius, pritarus daugumai tarnautojų / darbuotojų.

 

II. ADMINISTRACIJOS STRUKTŪRA

 

5. Savivaldybės administracija yra savivaldybės įstaiga, kurią sudaro struktūriniai padaliniai ir savivaldybės administracijos filialai – seniūnijos. Administracijos struktūrą tvirtina savivaldybės taryba.

6. Savivaldybės administracijai vadovauja savivaldybės administracijos direktorius.

7. Savivaldybės administracijos struktūriniai padaliniai ir filialai – seniūnijos (toliau kartu – padalinys) darbą organizuoja vadovaudamiesi savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymais patvirtintais padalinių veiklos nuostatais. Tarnautojai ir darbuotojai savo darbą organizuoja vadovaudamiesi savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymais patvirtintais pareigybių aprašymais.

 

III. PRIĖMIMAS Į PAREIGAS / DARBĄ, PERKĖLIMAS Į KITAS PAREIGAS / DARBĄ, ATLEIDIMAS IŠ PAREIGŲ / DARBO

 

8. Tarnautojai priimami į pareigas, perkeliami į kitas pareigas, atleidžiami iš pareigų savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymu (toliau – Valstybės tarnybos įstatymas) ir kitais norminiais teisės aktais.

9. Su tarnautojais darbo sutartys nesudaromos.

10. Tarnautojams taikomi darbo santykius ir socialines garantijas reglamentuojantys įstatymai ir kiti teisės aktai tiek, kiek jų statuso ir socialinių garantijų nereglamentuoja Valstybės tarnybos įstatymas.

11. Darbuotojai priimami į darbą, perkeliami į kitą darbą ir atleidžiami iš darbo savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, vadovaujantis Lietuvos Respublikos darbo kodeksu (toliau – Darbo kodeksas) ir kitais norminiais teisės aktais.

12. Naujus darbuotojus priima savivaldybės administracijos direktorius be konkurso.

Gali būti pareikalauta, kad asmenys, pretenduojantys eiti pareigas arba dirbti darbus, reikalaujančius specialių žinių, išlaikytų kvalifikacinius egzaminus Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka. Pareigybių ar / ir darbų, reikalaujančių specialių žinių, sąrašą sudaro ir tvirtina savivaldybės administracijos direktorius.

13. Kvalifikaciniai reikalavimai kandidatams, pretenduojantiems eiti konkrečias pareigas, nustatomi pareigybių aprašymuose.

14. Darbuotojai savo teisę į darbą realizuoja sudarydami rašytinę darbo sutartį, kurioje sulygstama dėl būtinųjų darbo sąlygų.

15. Tarnautojui, priimtam į pareigas, išduodamas valstybės tarnautojo pažymėjimas.

16. Tarnautoją / darbuotoją, priimtą dirbti savivaldybės administracijoje:

16.1. su savivaldybės administracijos veiklos nuostatais, padalinio veiklos nuostatais, kitais savivaldybės administracijos galiojančiais teisės aktais, reglamentuojančiais jo darbą, savivaldybės administracijos vadovais ir kolektyvu supažindina padalinio vadovas, padalinių vadovus – personalą administruojantys specialistai;

16.2. pasirašytinai su įsakymu dėl priėmimo į darbą, darbo tvarkos taisyklėmis, pareigybės aprašymu supažindina personalą administruojantis padalinys.

17. Ūkio skyriaus vedėjas, seniūnijose – seniūnai instruktuoja priimamus tarnautojus / darbuotojus, pasirašytinai supažindina juos su saugos ir sveikatos vietiniais norminiais teisės aktais, darbuotojų saugos ir sveikatos norminiais teisės aktais.

18. Jeigu valstybės tarnybos ar darbo santykiams tęsiantis darbo sąlygos yra pakeičiamos ar pakeičiami tarnautojo / darbuotojo darbą reglamentuojantys savivaldybės administracijos teisės aktai, tarnautojas / darbuotojas pasirašytinai supažindinamas su jais.

19. Tarnautojo tarnybinė veikla vertinama kasmet Valstybės tarnybos įstatymo ir kitų norminių teisės aktų nustatyta tvarka.

20. Tarnautojas / darbuotojas perkeliamas į kitas pareigas, atleidžiamas iš pareigų remiantis Lietuvos Respublikos įstatymais ir laikantis juose nustatytų procedūrų. Atleidimo iš darbo diena laikoma paskutine darbo diena.

21. Atleidžiamas iš pareigų tarnautojas / darbuotojas jam priskirtą įstaigos turtą, dokumentus privalo perduoti savivaldybės administracijos direktoriaus įsakyme nurodytam tarnautojui / darbuotojui.

22. Administracija privalo visiškai atsiskaityti su atleidžiamu iš darbo asmeniu jo atleidimo iš darbo dieną, jeigu įstatymais ar savivaldybės administracijos direktoriaus ir tarnautojo / darbuotojo susitarimu nenustatyta kitokia atsiskaitymo tvarka.

 

IV. DARBO LAIKAS

 

23. Į darbo laiką įskaitomas faktiškai dirbtas laikas, tarnybinės komandiruotės, tarnybinės kelionės į kitą vietovę laikas ir kitas laikas, nurodytas Darbo kodekso 143 straipsnyje.

24. Savivaldybės administracijoje nustatyta 40 valandų trukmės 5 darbo dienų savaitė su 2 poilsio dienomis.

25. Savivaldybės administracijos darbo laikas pirmadienį, antradienį, trečiadienį, ketvirtadienį nuo 8 valandos iki 17 valandos, penktadienį – nuo 8 valandos iki 15 valandos 45 minučių. Pietų pertraukos laikas yra nuo 12 valandos iki 12 valandos 45 minučių.

26. Švenčių dienų, išvardytų Darbo kodekso 162 straipsnyje, išvakarėse darbo laikas sutrumpinamas viena valanda, išskyrus sutrumpintą darbo laiką dirbantiems tarnautojams / darbuotojams. 

27. Išimtiniais atvejais, savivaldybės administracijos direktoriaus ir tarnautojo / darbuotojo raštišku susitarimu, darbo pradžios ir pabaigos laikas gali būti keičiamas, paliekant nustatytą darbo laiko trukmę.

28. Tarnautojams / darbuotojams dėl darbo organizavimo ypatumų savivaldybės administracijos direktorius gali nustatyti kitą darbo laiką, atitinkantį darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimus.

29. Tiesioginis vadovas turi teisę išleisti tarnautoją / darbuotoją jo raštišku prašymu esant svarbioms priežastims iš darbo ne ilgiau kaip iki darbo dienos pabaigos. Darbo laiko apskaitos

žiniaraštyje žymimos tą dieną dirbtos darbo valandos. Už ne visą darbo dieną mokama proporcingai dirbtam laikui.

30. Tarnautojas / darbuotojas, pateikęs raštišką prašymą tiesioginiam vadovui ir gavęs jo sutikimą, turi teisę iki vienos darbo dienos išvykti į sveikatos priežiūros įstaigą ir valstybės ar savivaldybės instituciją ar įstaigą. Už šį laiką tarnautojui mokamas nustatytas darbo užmokestis. Prie prašymo turi būti pridėtas išvykimą pateisinantis dokumentas. Prašymai registruojami ir saugomi savivaldybės administracijos Kanceliarijos skyriuje.

31. Tarnautojui / darbuotojui įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu gali būti leista dirbti ne visą darbo dieną ar savaitę.

32. Savaitinio darbo laiko trukmė neturi viršyti 40 darbo valandų.

33. Viršvalandinius darbus gali skirti savivaldybės administracijos direktorius tik išimtiniais atvejais, kuriuos nustato Darbo kodekso 151 straipsnis. Kitais atvejais viršvalandiniai darbai gali būti skiriami tik gavus rašytinį darbuotojo sutikimą arba prašymą. Apmokėjimas už viršvalandinius darbus nustatomas savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu.

34. Viršvalandiniais darbais nelaikomi darbai, kuriuos tarnautojas / darbuotojas dirba savo iniciatyva pasibaigus darbo dienai.

35. Viršvalandiniu darbu nelaikomas darbas, viršijantis nustatytą darbo trukmę, kai vykdomos tiesioginės šias pareigas einančių savivaldybės administracijos tarnautojų / darbuotojų darbo funkcijos:

savivaldybės administracijos direktoriaus,

savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo,

skyriaus vedėjo,

skyriaus vedėjo pavaduotojo,

vyriausiojo specialisto (valstybės tarnautojo),

seniūno,

seniūno pavaduotojo.

36. Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, tarnautojo / darbuotojo sutikimu (pasirašytinai) gali būti pavesta atlikti pareigybės aprašyme nenurodytas funkcijas, atsiradusias dėl laikinai nesančio tarnautojo / darbuotojo. Už laikinai nesančių tarnautojų / darbuotojų funkcijų vykdymą savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu nustatyta tvarka gali būti mokama priemoka.

37. Tarnautojas / darbuotojas neturi teisės be savivaldybės administracijos direktoriaus, direktoriaus pavaduotojo ar padalinio vadovo sutikimo savo darbą pavesti kitam.

Jeigu tarnautojas / darbuotojas, tiesiogiai atsakingas už jam pavestą darbą, negali vienas atlikti to darbo, jis gali pasitelkti savo bendradarbius, kurie turi padėti pagal kompetenciją (sugebėjimus).

38. Savivaldybės administracijoje nedirbama švenčių dienomis, nurodytomis Darbo kodekso 162 straipsnyje.

39. Esant tarnybiniam būtinumui, susidarius ekstremalioms situacijoms, savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu tarnautojui / darbuotojui gali būti pavesta dirbti poilsio arba švenčių dieną (Darbo kodekso 162 straipsnio 2 dalis įvardija darbuotojus, kuriuos skirti dirbti švenčių dienomis galima tik jų sutikimu) ir kompensuojama už dirbtą laiką įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

40. Tarnautojo / darbuotojo faktiškai dirbtas darbo laikas žymimas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. sausio 27 d. nutarimu Nr. 78 „Dėl darbo laiko apskaitos žiniaraščio pavyzdinės formos ir jo pildymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ nustatytos formos darbo laiko apskaitos žiniaraščiuose kiekvieną dieną. Darbo laiko apskaitos tvarkymas savivaldybės administracijoje reglamentuojamas savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu.

 

V. POILSIO LAIKAS

 

41. Kasdienio poilsio laikas:

41.1. Praėjus pusei darbo dienos, bet ne vėliau kaip po 4 darbo valandų, suteikiama 45 min. pertrauka pailsėti ir pavalgyti. Pietų pertrauka neįskaitoma į darbo laiką. Tarnautojas / darbuotojas pertrauką pavalgyti ir pailsėti naudoja savo nuožiūra, t. y. jos metu neprivalo vykdyti vadovų nurodymų, atlikti savo tiesioginio darbo, turi teisę palikti darbo vietą.

41.2. Tarnautojas / darbuotojas, atsižvelgdamas į atliekamo darbo intensyvumą ir darbo pobūdį (nuolatos dirbantis su kompiuterine įranga kaip savo įprasto darbo dalimi pusę ir daugiau darbo dienos) turi teisę daryti 5 min. trukmės pertraukas po 1 valandos nuo darbo su kompiuterine įranga pradžios.

41.3. Nustatomos dvi papildomos 15 min. pertraukos pailsėti: nuo 9.45 val. iki 10 val. ir nuo 14.45 val. iki 15 val.

42. Kassavaitinio poilsio laikas:

42.1. Poilsio dienos – šeštadienis ir sekmadienis. Darbuotojams, dirbantiems pagal darbo grafikus, poilsio dienos suteikiamos kitomis savaitės dienomis.

42.2. Tarnautojai / darbuotojai, auginantys vaikus, Darbo kodekso 214 straipsnyje nustatyta tvarka turi teisę į papildomą poilsio laiką. Papildomas poilsio laikas suteikiamas tarnautojo / darbuotojo prašymu (tiek vaiko motinai, tiek tėvui) savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, pateikus šią teisę įrodančius dokumentus.

43. Tarnautojams / darbuotojams, auginantiems bendrojo ugdymo mokykloje besimokantį vaiką iki dvylikos metų ir neturintiems teisės į papildomas poilsio dienas, suteikiama ne mažiau kaip pusė darbo dienos laisvo nuo darbo laiko pirmąją mokslo metų dieną, žodžiu suderinus su tiesioginiu vadovu. Už šį laiką mokamas darbo užmokestis.

44. Kasmetinio poilsio laikas – švenčių dienos, atostogos:

44.1. Tarnautojų kasmetinių ir kitų atostogų suteikimo tvarka nustatyta Valstybės tarnybos įstatymo VIII skyriuje.

44.2. Darbuotojų kasmetinių ir kitų atostogų suteikimo tvarka nustatyta Darbo kodekso XIV skyriuje ir kodekso įgyvendinamuosiuose teisės aktuose.

44.3. Už kiekvienus darbo metus atostogos suteikiamos tais pačiais darbo metais. Nepanaudotos kasmetinės atostogos suteikiamos laikantis darbo metų eiliškumo.

44.4. Kasmetinės minimaliosios, pailgintos ir papildomos atostogos suteikiamos savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu tarnautojo / darbuotojo raštišku prašymu, suderinus su tiesioginiu vadovu, pagal metų pradžioje sudarytą ir savivaldybės administracijos direktoriaus suderintą padalinio kasmetinių atostogų suteikimo eilę.

44.5. Tarnautojo / darbuotojo pageidavimu kasmetinės atostogos gali būti suteikiamos dalimis. Savivaldybės administracijos direktorius turi teisę šį prašymą tenkinti arba motyvuotai atsisakyti jį tenkinti.

44.6. Viena atostogų dalis už kiekvienus darbo metus (nebūtinai pirma) turi būti ne trumpesnė kaip 14 kalendorinių dienų.

44.7. Kasmetinės atostogos negali būti skaidomos dalimis taip, kad tarp dviejų dalių būtų poilsio dienos.

44.8. Prašymas dėl kasmetinių atostogų savivaldybės administracijos Kanceliarijos skyriui pateikiamas ne vėliau kaip prieš 5 kalendorines dienas iki atostogų pradžios. Darbo užmokestis už kasmetines atostogas mokamas ne vėliau kaip prieš 3 kalendorines dienas iki atostogų pradžios. Pateikus prašymą vėliau, darbo užmokestis už kasmetines atostogas išmokamas nesilaikant šiame punkte nustatytų terminų.

44.9. Atleidžiant tarnautoją / darbuotoją iš darbo (išskyrus atvejus, kai atleidžiama dėl jo paties kaltės), nepanaudotos kasmetinės atostogos jo pageidavimu gali būti suteikiamos nukeliant atleidimo datą, bet ne daugiau kaip už trejų darbo metų nepanaudotas kasmetines atostogas. Jei tarnautojas / darbuotojas kasmetinių atostogų nepageidauja, jam išmokama piniginė kompensaciją už visas nepanaudotas kasmetines atostogas, bet ne daugiau kaip už trejų darbo metų.

44.10. Nemokamos atostogos suteikiamos dėl priežasčių, nurodytų Darbo kodekso 184 straipsnyje, arba savivaldybės administracijos direktoriaus leidimu dėl kitų svarbių priežasčių. Nemokamos atostogos suteikiamos tarnautojo / darbuotojo raštišku prašymu su nurodyta priežastimi. Prašymas turi būti suderintas su tiesioginiu vadovu.

44.11. Mokymosi atostogoms suteikti turi būti pateiktas prašymas (suderintas su tiesioginiu vadovu) ir švietimo įstaigos pažyma apie egzaminų, įskaitų, kitų užsiėmimų datą.

 

VI. DARBO UŽMOKESTIS

 

45. Tarnautojų darbo užmokesčio sąlygas reglamentuoja Valstybės tarnybos įstatymas, darbuotojų – Darbo kodeksas ir kiti teisės aktai.

46. Sumažinti darbo užmokestį be raštiško tarnautojo / darbuotojo sutikimo negalima, išskyrus atvejus, kai darbo užmokestis keičiamas įstatymais, Vyriausybės nutarimais.

47. Darbo užmokestis mokamas du kartus per mėnesį: atlyginimas 8–9 d., avansas 23–24 d. Darbo užmokestis gali būti mokamas vieną kartą per mėnesį esant raštiškam tarnautojo / darbuotojo prašymui. Pinigai pervedami į asmenines tarnautojų / darbuotojų sąskaitas banke.

48. Savivaldybės administracijos Buhalterinės apskaitos skyrius ne rečiau kaip kartą per mėnesį raštu ar elektroniniu būdu tarnautojui / darbuotojui pateikia informaciją apie jam apskaičiuotas, išmokėtas ir išskaičiuotas sumas ir apie darbo laiko trukmę.

49. Už darbą poilsio arba švenčių dienomis (ne pagal grafiką) mokama dvigubai arba, raštišku tarnautojo / darbuotojo pageidavimu, kompensuojama suteikiant per mėnesį kitą poilsio dieną arba tą dieną pridedant prie kasmetinių atostogų.

50. Dienpinigiai mokami ir su komandiruote susijusios išlaidos kompensuojamos Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka.

51. Tarnautojams / darbuotojams, besimokantiems savo iniciatyva, mokymosi atostogų laikotarpiu garantuojama minimali mėnesinė alga, besimokantiems pagal savivaldybės administracijos ir mokymosi įstaigos sutartis, mokymosi atostogų laikotarpiu garantuojamas vidutinis mėnesinis atlyginimas.

52. Ligos pašalpa: už pirmąsias dvi kalendorines dienas mokama 100 procentų pašalpos gavėjo vidutinio darbo užmokesčio. Už kitas dienas mokama įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

53. Vyriausybės nustatyto dydžio delspinigiai už pavėluotą darbo užmokesčio mokėjimą skaičiuojami po 7 kalendorinių dienų, kai turėjo būti sumokėtas darbo užmokestis, už kiekvieną praleistą dieną.

54. Duomenis apie tarnautojo / darbuotojo darbo užmokestį teikia ar skelbia savivaldybės administracijos direktorius ar jo įgalioti asmenys tik įstatymų nustatytais atvejais arba darbuotojo sutikimu.

 

VII. PAGRINDINĖS TARNAUTOJŲ IR DARBUOTOJŲ TEISĖS IR PAREIGOS,

DARBO TVARKOS REIKALAVIMAI

 

55. Pagrindines savivaldybės administracijos tarnautojų teises ir pareigas nustato Valstybės tarnybos įstatymas, Valstybės tarnautojų veiklos etikos taisyklės ir kiti teisės aktai.

56. Pagrindines savivaldybės administracijos darbuotojų teises ir pareigas nustato Darbo kodeksas ir kiti teisės aktai.

57. Savivaldybės administracijos tarnautojai ir darbuotojai turi teisę:

57.1. reikalauti tinkamų ir saugių darbo sąlygų;

57.2. gauti įstatymų ir kitų teisės aktų nustatytą bei darbo sutartimi sulygtą darbo užmokestį;

57.3. kelti kvalifikaciją savivaldybės biudžeto ar mokymus organizuojančios įstaigos lėšomis pagal pareigybės aprašyme nustatytus kvalifikacinius reikalavimus;

57.4. gauti įstatymų nustatytas atostogas;

57.5. būti profesinių sąjungų, organizacijų ar susivienijimų nariais, taip pat politinių partijų ar organizacijų nariais, ne tarnybos (darbo) laiku dalyvauti politinėje veikloje;

57.6. teikti savivaldybės administracijos direktoriui tarnybinius pranešimus ar kitą informaciją;

57.7. atsisakyti vykdyti užduotį ar pavedimą, jeigu, jo nuomone, duota užduotis prieštarauja teisės aktams:

57.7.1. apie tai pranešti savivaldybės administracijos direktoriui ir vykdyti duotą pavedimą tik tuo atveju, jei savivaldybės administracijos direktorius vykdyti užduotį reikalauja raštu, išskyrus, kai tokio pavedimo vykdymas reikštų baudžiamąją veiką ar administracinės teisės pažeidimą;

57.7.2. ne vėliau kaip per dvi darbo dienas pateikti tiesioginiam vadovui motyvuotą pranešimą, kad nesutinka su užduotimi ar pavedimu.

58. Savivaldybės administracijos tarnautojai ir darbuotojai turi kitas teises, nustatytas įstatymuose ir kituose teisės aktuose.

59. Savivaldybės administracijos tarnautojai / darbuotojai privalo:

59.1. atvykti į darbą ir išvykti iš darbo nustatytu laiku, apie neatvykimą ar vėlavimą nedelsdami informuoti savo tiesioginį vadovą ir nurodyti neatvykimo ar vėlavimo priežastis. Jeigu tarnautojai / darbuotojai apie savo neatvykimą dėl tam tikrų priežasčių negali pranešti patys, tai gali padaryti kiti asmenys;

59.2. pasikeitus asmens duomenims, pakeitę ar įgiję naują asmens dokumentą, apie tai nedelsdami informuoti personalą administruojančius specialistus, pateikti dokumento kopiją;

59.3. grįžę iš mokymų per 3 darbo dienas personalą administruojantiems specialistams pristatyti gauto mokymų pažymėjimo kopiją, VATIS Savitarnos posistemėje per 5 darbo dienas nuo elektroninio pranešimo gavimo užpildyti pateiktą klausimyną apie mokymų kokybę;

59.4. tinkamai atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas ir pareigas, laiku atlikti pavedamas užduotis;

59.5. vykdydami pareigas laikytis subordinacijos;

59.6. palaikyti dalykinę darbo atmosferą, elgtis su bendradarbiais, aptarnaujamais ir kitais asmenimis pagarbiai, tolerantiškai, gerbti jų privatumą ir neskleisti apie juos konfidencialios informacijos, apkalbų, konfliktinėse situacijose nesivadovauti emocijomis;

59.7. racionaliai ir taupiai naudoti darbo priemones, transportą, elektros energiją ir kitus materialinius savivaldybės administracijos išteklius;

59.8. laikyti tvarkingą darbo vietą, nelaikyti asmeninių daiktų, maisto produktų ir gėrimų matomoje vietoje, asmenų aptarnavimo vietose ir nevartoti maisto produktų ar gėrimų asmenų aptarnavimo metu;

59.9. baigę darbą ar išvykdami iš darbo vietos išjungti elektrą, kompiuterinę įrangą, uždaryti langus, nepalikti ant stalo dokumentų su konfidencialia informacija;

59.10. būti tvarkingos išvaizdos, dėvėti švarią, dalykinio stiliaus aprangą.

Tarnautojai / darbuotojai, nedalyvaujantys posėdžiuose, komisijų ar kitoje veikloje, susijusioje su atstovavimu įstaigai arba jos reprezentavimu, vieną darbo dieną per savaitę (penktadienį) gali dėvėti laisvalaikio stiliaus drabužius.

Jeigu tarnautojo / darbuotojo apranga ar išvaizda neatitinka šio punkto reikalavimų, savivaldybės administracijos direktorius įpareigoja tarnautoją / darbuotoją ateityje rengtis ir tvarkytis tinkamai.

60. Skyrių vadovai savo išvykimą iš darbo ilgesniam kaip pusės valandos laikui privalo užregistruoti žurnale, esančiame savivaldybės administracijos direktoriaus priimamajame, ir ant kabineto durų prisegti informacinį raštelį apie išvykimo ir numatomo grįžimo laiką. Kiti tarnautojai / darbuotojai – savo išvykimą suderinti su padalinio vadovu ir ant kabineto durų prisegti informacinį raštelį apie išvykimo ir numatomo grįžimo laiką.

61. Savivaldybės administracijos tarnautojui / darbuotojui draudžiama:

61.1. darbo metu būti neblaiviam ir apsvaigusiam nuo narkotinių ar toksinių medžiagų, darbo vietose vartoti alkoholinius gėrimus, narkotines ar toksines medžiagas;

61.2. rūkyti tam neskirtose vietose ir tarnybinėse transporto priemonėse;

61.3. naudotis įstaigos turtu (elektroniniais ryšiais, galiniais įrenginiais, programine įranga, biuro įranga, kanceliarinėmis ir kitomis priemonėmis) su darbu nesusijusiais tikslais;

61.4. palikti pašalinius asmenis vienus kabinete, leisti pašaliniams asmenims naudotis savivaldybės administracijos elektroniniais ryšiais, galiniais įrenginiais, programine įranga, biuro įranga, kanceliarinėmis ir kitomis priemonėmis;

61.5. aptarnaujant asmenį, pasitraukti iš darbo vietos, kol nėra jį pakeičiančio tarnautojo / darbuotojo;

61.6. darbo metu vartoti necenzūrinius žodžius ir posakius;

61.7. laikyti necenzūrinio arba žeminančio asmens garbę ir orumą turinio informaciją darbo vietoje;

61.8. užsirakinti patalpose, išskyrus atvejus, kai teisės aktuose nustatyta kitaip;

61.9. dirbti tiesioginį darbą atostogų metu, išskyrus atvejus, kai tarnautojas / darbuotojas nustatyta tvarka atšaukiamas iš atostogų.

62. Tarnautojai valstybės tarnautojo pažymėjimą laiko savo darbo vietoje. Išvykstant iš darbo vietos tarnybos reikalais, pažymėjimą privaloma turėti su savimi.

63. Kontroliuojančių institucijų reikalavimu tarnautojas privalo pateikti valstybės tarnautojo pažymėjimą.

64. Tarnautojas, praradęs tarnautojo pažymėjimą, privalo nedelsdamas personalą administruojančiam padaliniui pateikti pranešimą apie valstybės tarnautojo pažymėjimo praradimą.

65. Tarnautojai / darbuotojai darbo metu nešiojasi korteles, kuriose užrašyta pareigos ir asmens vardas, pavardė.

66. Tarnautojai ir darbuotojai savo darbo vietose aprūpinami fiksuotojo ryšio telefonais. Sprendimus dėl judriojo telefono ryšio tarnautojams ir darbuotojams skyrimo ir apmokėjimo už jį priima savivaldybės administracijos direktorius.

67. Administracinio pastato duris darbo dieną atrakina savivaldybės administracijos Ūkio skyriaus darbininkas 7 valandą, užrakina valytojos iki 20 valandos. Poilsio ir švenčių dienomis durys laikomos užrakintos. Tarnautojai / darbuotojai, turintys administracinio pastato durų raktą ir apsaugos kodą, turi teisę įeiti į pastatą ne darbo metu. Įėjimą ir išėjimą privaloma užregistruoti Atvykusių ir išvykusių darbuotojų registre, esančiame savivaldybės administracinio pastato pirmo aukšto koridoriuje.

 

VIII. PAGRINDINĖS DARBDAVIO PAREIGOS IR TEISĖS

 

68. Pagrindinės darbdavio pareigos:

68.1. laikytis įstatymų ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių valstybės tarnybą, darbą, darbuotojų saugą ir sveikatą, rūpintis personalo poreikiais;

68.2. užtikrinti saugias ir sveikas darbo sąlygas;

68.3. įrengti darbo vietas, atitinkančias darbo saugos ir sveikatos reikalavimus;

68.4. rūpintis personalo kvalifikacijos kėlimu ir mokymu.

69. Pagrindinės darbdavio teisės:

69.1. reikalauti, kad tarnautojai / darbuotojai vykdytų pareigas ir laikytųsi darbo bei tarnybinės drausmės;

69.2. įstatymų nustatyta tvarka skatinti tarnautojus / darbuotojus, skirti drausmines ar tarnybines nuobaudas.

 

IX. SKATINIMAS IR NUOBAUDOS

 

70. Už nepriekaištingą tarnybinių pareigų atlikimą tarnautojai gali būti skatinami Valstybės tarnybos įstatymo nustatyta tvarka: padėka, vardine dovana ar vienkartine pinigine išmoka, vadovaujantis Vienkartinių piniginių išmokų valstybės tarnautojams skyrimo ir mokėjimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. liepos 19 d. nutarimu Nr. 1167.

71. Už gerą pareigų vykdymą, ilgalaikį ir nepriekaištingą darbą, kitus darbo rezultatus darbuotojai gali būti skatinami padėka, vardine dovana, vienkartine pinigine išmoka Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1993 m. liepos 8 d. nutarimo Nr. 511 „Dėl biudžetinių įstaigų ir organizacijų darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos tobulinimo“ nustatyta tvarka ir kitais būdais.

72. Dovanojamo daikto vertė iki 580 Eur, vienkartinė išmoka – 100 procentų nustatytos pareiginės algos / tarnybinio atlyginimo. Tuo pačiu metu gali būti taikoma keletas (materialinio ir moralinio) skatinimo būdų.

73. Paskatinimas neskiriamas tarnautojui / darbuotojui, kuriam per paskutinius 12 mėnesių paskirta ir yra galiojanti tarnybinė / drausminė nuobauda.

74. Paskatinimus skiria savivaldybės administracijos direktorius, suderinęs su padalinio vadovu.

75. Paskatinimai įforminami savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymais.

76. Už tarnybinius nusižengimus tarnautojui gali būti skiriama viena iš šių tarnybinių nuobaudų: pastaba, papeikimas, griežtas papeikimas ar atleidimas iš pareigų. Tarnybinės nuobaudos skiriamos Valstybės tarnybos įstatymo ir Tarnybinių nuobaudų skyrimo valstybės tarnautojams taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. birželio 25 d. nutarimu Nr. 977, nustatyta tvarka.

77. Darbuotojams už darbo drausmės pažeidimus gali būti skiriamos šios drausminės nuobaudos: pastaba, papeikimas, atleidimas iš darbo. Drausminės nuobaudos darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartis, skiriamos Darbo kodekso ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

 

X. TARNAUTOJŲ IR DARBUOTOJŲ MATERIALINĖ ATSAKOMYBĖ

 

78. Tarnautojai turi atlyginti savo neteisėta kalta veika valstybės ir savivaldybės institucijai ar įstaigai padarytą tiesioginę žalą. Materialinės atsakomybės sąlygas ir žalos atlyginimo tvarką reglamentuoja Valstybės tarnybos įstatymas ir Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas (toliau –Civilinis kodeksas).

79. Darbuotojų materialinės atsakomybės sąlygas bei žalos atlyginimo tvarką nustato Darbo kodeksas ir Civilinis kodeksas.

80. Visi tarnautojai / darbuotojai yra atsakingi už savivaldybės administracijos turto saugojimą.

81. Už savivaldybės administracijos turto priėmimą ir perdavimą atsakingi:

Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas;

Infrastruktūros skyriaus vedėjas;

Ekonominės plėtros ir investicijų skyriaus vedėjas;

Kanceliarijos skyriaus vedėjas;

Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas;

Ūkio skyriaus vedėjas;

Žemės ūkio skyriaus vedėjas.

82. Visi tarnautojai / darbuotojai privalo taupiai, saugiai ir atsargiai elgtis su jiems priskirtomis materialinėmis vertybėmis, užkirsti kelią trūkumams susidaryti, laiku pranešti savivaldybės administracijai aplinkybes, sudarančias pavojų patikėtoms materialinėms vertybėms saugoti.

83. Su šiais tarnautojais / darbuotojais, einančiais pareigas, betarpiškai susijusias su jiems perduotų materialinių vertybių saugojimu, priėmimu, išdavimu, pirkimu, transportavimu, naudojimu, sudaromos visiškos materialinės atsakomybės sutartys:

seniūnais;

skyrių vedėjais;

vairuotojais;

sandėlio apskaitininkais;

darbuotojais, atliekančiais kasos operacijas.

84. Visiškos materialinės atsakomybės sutartys su tarnautojais / darbuotojais sudaromos priimant juos į darbą. Sutartį rengia savivaldybės administracijos Buhalterinės apskaitos skyrius. Visiškos materialinės atsakomybės sutartys sudaromos dviem egzemplioriais, vienas egzempliorius saugomas savivaldybės administracijos Buhalterinės apskaitos skyriuje, antras egzempliorius įteikiamas tarnautojui / darbuotojui. Sutarties kopija saugoma tarnautojo / darbuotojo asmens byloje.

 

XI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

85. Šios taisyklės įsigalioja nuo jų patvirtinimo dienos.

86. Taisyklės gali būti keičiamos, pildomos keičiantis teisės aktams, keičiant savivaldybės administracijos darbo organizavimą ar vykdant savivaldybės administracijos struktūros pakeitimus.

87. Tarnautojui / darbuotojui, pažeidusiam šias taisykles, taikoma tarnybinė / drausminė atsakomybė.

88. Su šiomis taisyklėmis ir jų pakeitimais visi tarnautojai ir darbuotojai turi būti supažindinami pasirašytinai.

89. Šios taisyklės skelbiamos savivaldybės interneto svetainėje www.joniskis.lt.

 

____________________